Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
AnaDamj
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Nov 2020, 16:46

04 Nov 2020, 23:44

Pozdravljeni, ker se nama je navadni sesalec pokvaril razmišljava o nakupu pokončnega baterijskega sesalca. Ob tolikšni količini informacij in oznak sem iskreno malo zmedena. Prebrala sem na tem forumu, da je trenutno JV85 Pro najzmogljivejši. Zanima pa me sledeče, živiva v bloku v 65m2, kjer imava vinil, nekaj malega keramike. V dnevni sobi imava manjši tepih. Sesam vsak dan zaradi drobtinic, las, ipd. Ali bi za najino kvadraturo prišel v poštev kakšen cenejši sesalec pa da bi bila zadovoljna? Ali imajo vsi vključeno za preproge in kote?

Koliko imajo garancije in ali obstaja serviser v Slo v kolikor pride do okvare?

Imate morda kakšno kodo na voljo?

Najlepša hvala za vašo pomoč.

Prijeten pozdrav,
Damjana
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Nov 2020, 11:41

@Zala

preveril še sam doma kako je z drobtinami, pri sicer manj zmogljivem JV53 modelu in bolj zmogljivem JV85 Pro modelu ...

JV53 posesa na NORMAL povsem ok če grem v obe smeri, tja in nazaj, nič ne pade ven, nič ne ostane, če pa grem samo v eno smer, nekaj malega drobtin res ostane na tleh.

https://www.dropbox.com/s/ssbc9mhjs79iz ... j.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/xs1kh1oyghfdb ... a.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/4zteduw13n2ds ... a.mp4?dl=0

JV85 Pro je jasno bistveno zmogljivejši in posesa v vseh primerih, tudi na MIN in v samo eno smer praktično vse:

https://www.dropbox.com/s/xjj2vkyj6xfzr ... a.mp4?dl=0
https://www.dropbox.com/s/9o185xymbod96 ... a.mp4?dl=0

glede na to da je JV83 nekje vmes ne bi smelo bit nobenih težav z drobtinami, če greste pri sesanju v obe smeri in počakate sekundop reden ga ugasnete, da povleče vse smeti v košek ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Nov 2020, 11:57

AnaDamj napisal/-a:
04 Nov 2020, 23:44
Pozdravljeni, ker se nama je navadni sesalec pokvaril razmišljava o nakupu pokončnega baterijskega sesalca. Ob tolikšni količini informacij in oznak sem iskreno malo zmedena. Prebrala sem na tem forumu, da je trenutno JV85 Pro najzmogljivejši. Zanima pa me sledeče, živiva v bloku v 65m2, kjer imava vinil, nekaj malega keramike. V dnevni sobi imava manjši tepih. Sesam vsak dan zaradi drobtinic, las, ipd. Ali bi za najino kvadraturo prišel v poštev kakšen cenejši sesalec pa da bi bila zadovoljna? Ali imajo vsi vključeno za preproge in kote? Koliko imajo garancije in ali obstaja serviser v Slo v kolikor pride do okvare? Imate morda kakšno kodo na voljo? Najlepša hvala za vašo pomoč. Prijeten pozdrav, Damjana
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Bi rekel da sama izbira primernega modela ni toliko povezana le z velikostjo stanovanja ampak predvsem z željeno učinkovitostjo, močjo sesalnika, pa potem jasno drugimi lastnostmi, funkcionalnostjo, priloženimi nastavki itd. Sam bi vsekakor izbiral med modeloma JV85 Pro za 280€ in JV85 za 190€, to sta trenutno daleč najboljša modela za zmerno ceno in tudi nasplošno najzmogljivejša na trgu. Oba imata zamenjljivo baterijo, polnjenje na nosilcu, AMOLED zaslon ,zelo visoko sesalno moč, veliko priloženih nastavkov itd. Najugodneje so iz EU skladišč iz tujine, npr. JV85 Pro model trenutno na Geekbuying, je 1-leto garancije, ki se uveljavlja preko njihovega servisnega centra v EU (ne v Slo), a pri teh modelih je tako malo težav, da bi morali res imeti smolo, lahko pa se zgodi, jasno, a je postopek precej hiter, trenutno pa najnižja cena do danes, pa še darilo za 25€:
alternativa pa nakup v Slo, je višja cena, a uveljavljanje garancije v Slo, sedaj pa sami presodite kaj vam je več vredno:
alternativa pa cenejši JV85 model, ki ima nižjo sesalno moč, še vedno zelo visoko, sicer pa enak JV85 Pro modelu, le malo manj dodatne opreme, priloženih nastavkov:

tukaj najugodneje in najhitrejša dobava iz EU skladišča, a uveljavljanje garancije preko kitajske, je daljši postopek: tukaj trenutno Preorder a tudi iz EU skladišča in uveljavljanje garancije preko EU servisnega centra, gre hitro ... dražja alternativa nakup v Slo, z uveljavljanjem garancije v SLO:
Autumn
Prispevkov: 8
Pridružen: 30 Okt 2020, 12:12

05 Nov 2020, 13:30

@Tomson,

po še nekaj prebranih testih sem si premislila in bi namesto JV83 vseeno raje naročila JV85 pro, zato bi imela še eno vprašanje glede polnjenja preko stenskega nosilca :oops:
Je nosilec morda zasnovan tako, da bi v praksi lahko sesalnik samo nataknila nanj (na tak način, da ga "objame in drži"), ga naslonila ob steno, pustila, da se do konca napolni in potem pospravila?
(vem, da kompliciram, ampak v stanovanju res nimam primernega prostora zraven vtičnice, kamor bi lahko obesila sesalnik, da ne bi bil moteč faktor)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Nov 2020, 14:59

načeloma se sesalnik na nosilec natakne in potem teža drži dol, verjetno bi se lahko tudi samo nekako staknilo skupaj, a tako da ne bi samo šlo narazen a sigurno ne tako da bi se samo prislonil na steno, ker ga nima kaj držat (nosilca), razen vijakov ... če bi se nekako položil na tla in gor pritaknil sesalnik bi npr. šlo ...
Zala
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:11

05 Nov 2020, 22:51

Tomson napisal/-a:
05 Nov 2020, 11:41
@Zala

preveril še sam doma kako je z drobtinami, pri sicer manj zmogljivem JV53 modelu in bolj zmogljivem JV85 Pro modelu ...

JV53 posesa na NORMAL povsem ok če grem v obe smeri, tja in nazaj, nič ne pade ven, nič ne ostane, če pa grem samo v eno smer, nekaj malega drobtin res ostane na tleh...

glede na to da je JV83 nekje vmes ne bi smelo bit nobenih težav z drobtinami, če greste pri sesanju v obe smeri in počakate sekundop reden ga ugasnete, da povleče vse smeti v košek ...
Bolj vidim problem pri kamenčkih oz pesku, ne vem kako naj rečem, da si ne bo kdo predstavljal, da želim posesati 1cm x 1 cm kamenček.. :) Pri sesanju jih kar odbije, poletijo po celi veži, tudi ko neham sesati oz sesalec premikati in pustim, da še deluje, večkrat pade ven.

Bom ob priliki poskusila posneti..

Hvala.
AnaDamj
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Nov 2020, 16:46

06 Nov 2020, 00:20

Tomson napisal/-a:
05 Nov 2020, 11:57
AnaDamj napisal/-a:
04 Nov 2020, 23:44
Pozdravljeni, ker se nama je navadni sesalec pokvaril razmišljava o nakupu pokončnega baterijskega sesalca. Ob tolikšni količini informacij in oznak sem iskreno malo zmedena. Prebrala sem na tem forumu, da je trenutno JV85 Pro najzmogljivejši. Zanima pa me sledeče, živiva v bloku v 65m2, kjer imava vinil, nekaj malega keramike. V dnevni sobi imava manjši tepih. Sesam vsak dan zaradi drobtinic, las, ipd. Ali bi za najino kvadraturo prišel v poštev kakšen cenejši sesalec pa da bi bila zadovoljna? Ali imajo vsi vključeno za preproge in kote? Koliko imajo garancije in ali obstaja serviser v Slo v kolikor pride do okvare? Imate morda kakšno kodo na voljo? Najlepša hvala za vašo pomoč. Prijeten pozdrav, Damjana
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Bi rekel da sama izbira primernega modela ni toliko povezana le z velikostjo stanovanja ampak predvsem z željeno učinkovitostjo, močjo sesalnika, pa potem jasno drugimi lastnostmi, funkcionalnostjo, priloženimi nastavki itd. Sam bi vsekakor izbiral med modeloma JV85 Pro za 280€ in JV85 za 190€, to sta trenutno daleč najboljša modela za zmerno ceno in tudi nasplošno najzmogljivejša na trgu. Oba imata zamenjljivo baterijo, polnjenje na nosilcu, AMOLED zaslon ,zelo visoko sesalno moč, veliko priloženih nastavkov itd. Najugodneje so iz EU skladišč iz tujine, npr. JV85 Pro model trenutno na Geekbuying, je 1-leto garancije, ki se uveljavlja preko njihovega servisnega centra v EU (ne v Slo), a pri teh modelih je tako malo težav, da bi morali res imeti smolo, lahko pa se zgodi, jasno, a je postopek precej hiter, trenutno pa najnižja cena do danes, pa še darilo za 25€:
alternativa pa nakup v Slo, je višja cena, a uveljavljanje garancije v Slo, sedaj pa sami presodite kaj vam je več vredno:
alternativa pa cenejši JV85 model, ki ima nižjo sesalno moč, še vedno zelo visoko, sicer pa enak JV85 Pro modelu, le malo manj dodatne opreme, priloženih nastavkov:

tukaj najugodneje in najhitrejša dobava iz EU skladišča, a uveljavljanje garancije preko kitajske, je daljši postopek: tukaj trenutno Preorder a tudi iz EU skladišča in uveljavljanje garancije preko EU servisnega centra, gre hitro ... dražja alternativa nakup v Slo, z uveljavljanjem garancije v SLO:
Pozdravljen,

najprej najlepša hvala za tako izčrpen odgovor in kodo. Sigurno bova izbrala enega izmed predlaganih, predvsem zaradi cene se malo bolj nagibam na JV85 vendar me moti čas dostave (pre order).

Na aliexpressu sem opazila JV85 Pro za cca 260eur, dostava iz EU skladišča. Imate morda izkušnje v kolikor se naroči preko njih? Uveljavljanje garancije gre preko kitajske in traja dlje časa?

€ 259,83 49%OFF | 200AW JIMMY JV85 Pro Cordless Handheld Flexible Vacuum Cleaner Powerful Suction 550W Digital Brushless Motor 70 Mins Run Time
https://s.click.aliexpress.com/e/_AFTqlJ

Najlepša hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2020, 12:59

na Aliexpressu je precej odvisno od trgovca do trgovca, kako je z podporo pred in po nakupu, kje se uveljavlja garancija, se kje pojavljajo težave itd, sicer je omenjena trgovina dobro ocenjena. Žal za omenjeno iz prakse težko karkoli rečem, lahko pa garantiram za Geekbuying, kjer imamo tudi svoj kontakt in lahko v kateremkoli procesu ali nakupa priskočimo na pomoč, če bi bilo potrebno, so tudi prijazni, odzivni, fleksibilni, skratka vse štima ...

čas dostave JV85 modela iz EU skladiščna na BG, v povezavi s kodo za 195€ je teden dni, le na GeekB je PreOrder ...

Na GeekB bo JV85 Pro drugi teden 255€ ... trenutno pa:
AnaDamj
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Nov 2020, 16:46

06 Nov 2020, 21:16

Odlično, najlepša hvala za vso pomoč.
Odločitev je padla, naslednji teden bova kupila JV85 PRO. Se mogoče ve kdaj naslednji teden se začne ta akcija?

100x hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2020, 22:26

nekje med ponedeljkom in sredo ... bom tudi tukaj objavil ...
Singer
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Avg 2020, 17:11

08 Nov 2020, 17:47

Teden dni ponosni lastnik yimija 85 pro,placal 288 evrov,saj za bodoce akcije nisem vedel. Deluje krasno,mocan in uporaben. Malone me skrbi tisti del s katerim je pritrjena cev na motori del, Kar precej se miga. Hvala za pomoc pri nakupu,kupon in nasvete. Pa k mojemu naslednjemu problemu. Rad bi novo mikrovalovno pecico, moja zahteva, da ima okoli 30 litrov prostornine, pa dobra ceno. Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2020, 10:52

Johanca napisal/-a:
09 Nov 2020, 00:25
Zdravo. Veliko sem že prebrala, in se s tem še bolj zmedla. Rabim nasvet glede Xiaomi sesalcev. Modeli dream v10 ali xr in pa jimmy 83. Kaj priporocate??? Zagrela sem se za dream, pa sem prebrala na forumu, da se kvarijo bolj kot jimmy. Kaj je bolj pametno vzet? Hvala za pomoč;) v cem je bistvena razlika med njimi...razen po moči?
nekaj primerov modela Dreame V8 je res bilo malo težavnih, verjetno samo določena serija, kasneje več ni bilo zaslediti težav, sploh pa ne pri novih serijah, bi rekel, da so Jimmy in Dreame kar primerljivi, kar se kvalitete tiče, predvsem bo razlika med Dreame V10 in Jimmy JV83 pri načinu polnjenja in bateriji, Dreame model se namreč polni direktno na stenskem nosilcu ki je tudi polnilna postaja, Jimmy pa se priključi ročno, ima pa opcijo zamenljive baterije, kar Dreame nima. Sicer pa sta primerljiva, Dreame je za las močnejši, a v praksi razlik ne bo, Jimmy ima malo več opreme, nastavkov, še največja razlika pa pri načinu delovanja, pri Dreame modelu je za delovanja ves čas potrebno držati tipko, pri Jimmy modelu pa ne Sicer pa oba super modela, tudi podobna cena:
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

09 Nov 2020, 11:52

Da dodam še svoje mnenje. Pred pol leta sem vzel Jimmy-ja JV53 z dvema baterijama. Ne vem, kako je z ostalimi pokončnimi baterijskimi sesalniki, ampak to ni niti približno ista liga kot so klasični ali pa sem jaz enostavno imel previsoka pričakovanja. Tudi starša sta vzela istega, čeprav sem bil najprej mal skeptičen, kako bo pri njiju, ker imata predvsem tepihe in moram priznati, da na tepihu dela celo boljše kot na parketu in ploščicah. Ko sesaš pri navadni moči in ko nehaš, ene stavi kar padejo nazaj dol. Na polni moči pa itak zdrži samo 8 minut pa še ful se pregreva. In kar me še moti je, da se na parketu in ploščicah na spodnji strani nabirajo mucki, ki jih moraš kar pogosto ročno odstranjevati. Na tepihu do tega ne prihaja. Tudi po kotih in na višini posesa tko, tko, pa tudi že srednje večjih koščkov na tleh (recimo kakšni kamenčki, ki padejo iz čevlja) ne zmore posesati, ker ima tisti valj spodaj. Je pa uporaban kot alternativa metli predvsem okrog mize, če imaš majhne otroke, da na hitro potegneš po vsakem obroku ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2020, 11:55

če bi želel isto moč kot klasični sesalniki bi moral preizkusit JV85 Pro! ;) je npr. 2x močnejši kot starejši model JV53, ima na MIN načinu skoraj isto moč kot JV53 na MAX ... glede padanja kakšnih smeti nazaj pa poizkusi še kakšno sekundo počakat preden ga ugasneš, tudi premikanje naprej in nazaj (ne samo naprej) pri določenih vrstah smeti (ko je kakšen droben pesek in podobno) pomaga. Se pa res pozna razlika med npr. JV53 in zmogljivejšim JV85 Pro, čisto druga pesem ...
Johanca
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2020, 13:13

09 Nov 2020, 11:57

Hvala;)
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

09 Nov 2020, 12:16

A JV 85 Pro dobiš z dvema baterijama? Ker, če nima polnilne postaje, je to res MUST have.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2020, 12:54

JV85 Pro ima tako stenski nosilec, ki je hkrati polnilna postaja kot opcijo zamenljive baterije, oboje ... je pa 77€ dodatna baterija, je kar nekaj dodant opreme za omenjeni model:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Johanca
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2020, 13:13

10 Nov 2020, 10:20

Sam se eno vprasanje... opazila sem na banggoodu xiaomi jimmy jv85 (brez pro) za cca 190 eur. Je na zalogi iz cz. Ce primerjamo jv83...se bolj splaca jv85? Ker na geekbuying ni eu zaloge. Piše 21 dni do shippinga...s je temu za vrjet?
Johanca
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 Nov 2020, 13:13

10 Nov 2020, 10:57

Pa se to...kaksna je razlika med priority mail in priority line? Line naj bi bil brez dodatnih stroskov posiljanja. Kaj pa mail? Se opravicujem za sitnost...in hvala za vse informacije;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2020, 11:30

Johanca napisal/-a:
10 Nov 2020, 10:20
Sam se eno vprasanje... opazila sem na banggoodu xiaomi jimmy jv85 (brez pro) za cca 190 eur. Je na zalogi iz cz. Ce primerjamo jv83...se bolj splaca jv85? Ker na geekbuying ni eu zaloge. Piše 21 dni do shippinga...s je temu za vrjet?
drži, na GeekB je trenutno PreOrder in ShipOut čez 20 dni, na BangG je že zaloga za pošiljanje, prednosti na GeekB sicer uveljavljanje garancije preko EU servisnega centra, na BangG preko Kitajske.

Xiaomi Jimmy JV85 baterijski sesalnik (PreOrder) s kodo: NNNKAJKP za 176€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

Xiaomi Jimmy JV85 baterijski sesalnik s kodo: BG11SHOP za 193€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

je pa danes res huda cena modela JV85 Pro na GeekB, tako da če gre budget malo višje, ni kaj za razmišljat, je to to:
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)
AnaDamj
Prispevkov: 5
Pridružen: 04 Nov 2020, 16:46

10 Nov 2020, 12:42

Mimogrede, spletne strani ne odpre :)

Ravno želim naročiti JV85PRO. Ventilator pride v poštev v kolikor naročiš iz Poljske. Ali je bolje naročiti iz EU?
Ponuja mi možnost: Add EU Local Return Service to your order: € 4.35
Kaj to pomeni, da v kolikor tega ne izberem se vrača v katero skladišče - non EU?

Hvala za obvestilo in odgovore!

Lep dan!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2020, 13:09

AnaDamj napisal/-a:
10 Nov 2020, 12:42
Mimogrede, spletne strani ne odpre :) Ravno želim naročiti JV85PRO. Ventilator pride v poštev v kolikor naročiš iz Poljske. Ali je bolje naročiti iz EU? Ponuja mi možnost: Add EU Local Return Service to your order: € 4.35 Kaj to pomeni, da v kolikor tega ne izberem se vrača v katero skladišče - non EU? Hvala za obvestilo in odgovore!
res je bila napaka, popravljeno, hvala! ;)

drži, ventilator preko omenjenega skladišča, predlagam kar tukaj naročilo, je pač drugo EU skladišče ...Add EU local service se splača, da je garacija EU. ostalo pa sako kot je na povezavi, Buy Now ...
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

10 Nov 2020, 13:25

res odlična cena, škoda, da moram nabaviti, telefon, uro, tablico... :D
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

10 Nov 2020, 15:16

Tomson napisal/-a:
10 Nov 2020, 13:09
res je bila napaka, popravljeno, hvala! ;)

drži, ventilator preko omenjenega skladišča, predlagam kar tukaj naročilo, je pač drugo EU skladišče ...Add EU local service se splača, da je garacija EU. ostalo pa sako kot je na povezavi, Buy Now ...

(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)
Se je izplačalo malo počakat na tale 11.11., tako kot vsako leto. Naročeno!
Rokaldo
Prispevkov: 25
Pridružen: 21 Jan 2020, 09:40

10 Nov 2020, 16:58

Klasika med checkoutom je blo ze konc deala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2020, 17:40

Rokaldo napisal/-a:
10 Nov 2020, 16:58
Klasika med checkoutom je blo ze konc deala
za Jimmy JV85 Pro? še vedno je cena 255€! ;) pravkar preveril ...
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

Slika
Rokaldo
Prispevkov: 25
Pridružen: 21 Jan 2020, 09:40

10 Nov 2020, 17:51

Ja vem naenkrat mi je preklopil v dolarje. Zdj mi noce narest checkouta- prav da posiljajo samo v dolocene drzave pa mam izbrano Slovenijo
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2020, 18:13

zgoraj na vrhu strani preveri če imaš tudi Slovenijo izbrano in daš recimo € ... potem pa v Checkoutu je lahko samo težava če so kakšni res manjši kraji v Slo ki niso navedeni, daš svoj naslov in potem nek bližnji večji kraj in poštno številko, ampak to je res redko, mislim da samo na vrhu strani nimaš izbrane Slovenije ...
Rokaldo
Prispevkov: 25
Pridružen: 21 Jan 2020, 09:40

10 Nov 2020, 18:21

rešil. Eno piko sem imel v naslovu in jim ni bilo všeč
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2020, 11:47

LooK
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Jun 2020, 19:32

11 Nov 2020, 16:03

Jimmy JV65plus ali JV85 (navaden ne pro), katerega bi priporočali?
Razlika v moči je v praksi verjetno zanemarljiva. Imam sedaj že skoraj old school Jimmyja JV51, kateri je manj močan od obeh ampak vseeno več kot dovolj za parket in tudi sesanje avta.
Ampak je ratal malo glasen (glasen zvok prihaja samo iz cevi) in ga bom zamenjal z novejšim modelom.
Pri JV65 me malo mika tale dodatna moping funkcija, ampak lahko da je bolj kot ne gimmick in je JV85 vseeno novejši model.
Me pa moti, ker nima priložene cevi in je sedaj samo preorder...Ah preveč je opcij in vsak mesec novi modeli :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2020, 16:35

LooK napisal/-a:
11 Nov 2020, 16:03
Jimmy JV65plus ali JV85 (navaden ne pro), katerega bi priporočali?
Razlika v moči je v praksi verjetno zanemarljiva. Imam sedaj že skoraj old school Jimmyja JV51, kateri je manj močan od obeh ampak vseeno več kot dovolj za parket in tudi sesanje avta.
Ampak je ratal malo glasen (glasen zvok prihaja samo iz cevi) in ga bom zamenjal z novejšim modelom.
Pri JV65 me malo mika tale dodatna moping funkcija, ampak lahko da je bolj kot ne gimmick in je JV85 vseeno novejši model.
Me pa moti, ker nima priložene cevi in je sedaj samo preorder...Ah preveč je opcij in vsak mesec novi modeli :)
zame osebno je JV85 boljši overall, že zaradi možnosti polnjenja na nosilcu, pa zamenljive baterije, OLED zaslona, potem pa še višja moč ...

tuakj ni preorder, je zaloga hiter shipout in dostava ...
sedaj pa odvisno koliko je omenjeni moping uporaben praktičen na baterijskih sesalnikih, meni osebno ni, ker to delo opravlja robotski sesalnik, baterijski sesalnik je npr. dodatno, za predele kjer robotski ne pride v poštev oz. nekaj na hitro. Če pa bi čistil komplet stanovanje z baterijskim, pa je verjetno tudi moping zanimiva funkcija, da ni potrebno posebej pomivat ...

so pa tile vsi modeli top, pač se izbere glede na željene lastnosti in primerno ceno ... se pa trenutno splača izkoristit tudi res odlično ceno JV85 Pro modela, ima tudi največ priložene opreme ... saj pravi, odvisno od zastavljenega budgeta ...
LooK
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Jun 2020, 19:32

11 Nov 2020, 17:06

U hvala, nisem videl da ga imajo tudi na Banggoodu, bom potem kar tole naroči iz vaše kode.

Glede pomivanja je pa itak verjetno bolje imeti kakšno ločeno zadevo, ki res temeljito pomije, ne samo razmazuje za sabo.
Samo jih trenutno ni še veliko od kitajcev, takšnih brezžičnih. Tisto na Amazonu sem videl, ampak bojo verjetno kmalu Xiaomi&co naredili kakšno boljšo in še bolj ugodno zadevo.

Sedaj pa samo JV85 ali JV85pro...Mislim, da 70-80€ vseeno ni vredno razlike, saj moč je drugačna samo v marketinškem smislu, edino nekaj več nastavkov ima pro model. No pa ne-pro je subjektivno tudi malo lepše barve, sploh če nisi iz Maribora :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2020, 17:20

drži, v osnovi sta precej podobna JV85 in JV85 Pro, malo večjo baterijo ima Pro model, 8x2500mAh, JV85 pa 7x2500mAh, višja sesalna moč (200AW vs 185AW) in dva nstavka več pri Pro modelu ...
Autumn
Prispevkov: 8
Pridružen: 30 Okt 2020, 12:12

11 Nov 2020, 20:07

Jaz sem danes naročila JV85 Pro. Meni osebno je boljša izbira kot JV85, ker sta mi ravno tista dva dodatna nastavka pri Pro modelu nepogrešljiva za brisanje prahu in čiščenje avtomobila (upogljiva cev in mehka krtača), velik plus pa mi je tudi to, da Pro model omogoča lažje sesanje pod pohištvom.
lovro1976
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Okt 2019, 11:17

12 Nov 2020, 10:12

Pozdravljen Tomson.
Po vašem nasvetu sem kupil Viomi V2 pro, ki mi odlično služi. Sem opazil, da Viomi izdeluje pokončni baterijski sesalec in sicer Viomi A9. Zanima me vaše mnenje.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2020, 11:31

lovro1976 napisal/-a:
12 Nov 2020, 10:12
Pozdravljen Tomson. Po vašem nasvetu sem kupil Viomi V2 pro, ki mi odlično služi. Sem opazil, da Viomi izdeluje pokončni baterijski sesalec in sicer Viomi A9. Zanima me vaše mnenje.Hvala.
sicer z omenjenim modelom osebnih izkušenj ni, a glede na video in prebrano super baterijski sesalnik, ki pa je malo manj konkurenčen, v primerjavi z Jimmy modeli malo manj zmogljiv in z manj opreme a z opazno višjo ceno zaenkrat.
glede na specifikacije primerljiv z Jimmy JV83 modelom, slednji je še malenkost zmogljivejši, ima občutno več priložene opreme in stane 100€ manj ...
še boljša opcija pa trenutno mogoče Jimmy JV85 ...
lovro1976
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Okt 2019, 11:17

12 Nov 2020, 11:37

Hvala za odgovor.
Robert
Prispevkov: 36
Pridružen: 29 Okt 2019, 12:52

19 Nov 2020, 08:39

Tomson zdravo. Na ZS sem ti poslal sporočilo v zvezi baterijskega sesalca, pa mi že dva dni piše ODHAJAJOČE. Ni mi jasno zakaj? Torej, zakaj ni med poslanimi.
Lep dan želim.

Robert
gogocak
Prispevkov: 12
Pridružen: 21 Nov 2020, 10:36

21 Nov 2020, 11:31

pozdravljeni,

Po branju sem se tudi sam odločil, da si nabavim Jimmyja. Sedaj budget je okrog 200E.kaj Se priporoča? A je za pričakovati, da cene 26.11 kaj padejo ali je to to?.

Lp David
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Nov 2020, 12:08

gogocak napisal/-a:
21 Nov 2020, 11:31
pozdravljeni, Po branju sem se tudi sam odločil, da si nabavim Jimmyja. Sedaj budget je okrog 200E.kaj Se priporoča? A je za pričakovati, da cene 26.11 kaj padejo ali je to to?. Lp David
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

do 200€ ni kaj razmišljat, daleč največ nudi model Jimm JV85:
če pa gre malo višje, pa je za izkoristit trenutno res dobro ceno Pro modela, ima več priložene opreme, je še malo zmogljivejši, ima prepogljivo cev za čiščenje pod nizkim pohištvom, malo zmogljivejšo baterijo ...
gogocak
Prispevkov: 12
Pridružen: 21 Nov 2020, 10:36

21 Nov 2020, 15:13

Lahko še vprašam kako je z glasnostjo obeh modelov? Ter pre order pomeni, da se v tem trenutku plača in naroči, odpošlje se pa takrat ko preteče čas?
Načeloma bom koristil sesalec za stopnice, ter po kotih in se mi zdi, da ne rabim pro verzijo.
Kako pa pobere dlake psa(labradorec) ker tega imamo vsak dan za poln koš:)?

Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Nov 2020, 15:34

glasnost je podobna, mogoče bo dB razlike pri max sesalni moči med modeloma, sem v review članku izmeril in zabeležil glasnost Pro modela:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

glede naročila drži, se izvede naročilo, izvede plačilo, glede na zadnje info je nova zaloga že v EU skladišču, se sedaj še čaka CustomClearance process (da se zaključi uvozni postopek), v naslednjem tednu predviden ShipOut potem pa nekaj dni za dostavo ...

za dlake labradorca bo super, bo lepo posesal ...
gogocak
Prispevkov: 12
Pridružen: 21 Nov 2020, 10:36

22 Nov 2020, 18:01

Še eno vprašanje glede teže.
A je razlika med85 navadno in pro verzijo? Imaš tudi j53, če sem prav videl. Koliko je njegova teža?
Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Nov 2020, 18:42

JV53: 1.4kg (glavna enota) - 2.4kg (sestavljen)
JV85 Pro: 1.8kg (glavna enota) / 3kg (sestavljen)

JV85 in 85 Pro imata enak dizajn, tako da bo teža kar tam tam ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Nov 2020, 19:20

@Barbara H.

Pozdravljeni, na Mishop gledam pokoncni sesalnik Jimmy JV53. Potrebujem namrec sesalnik, s katerim bi sesala notranje stopnice ter 3 balkone. Za preostalo bom kupila robotski ter klasicni sesalec, vendar kasneje. Zanima me ali je to nekje optimalen nakup glede na potrebe. Prijazen pozdrav, Barbara
Pozdrav, JV53 je kar ok, sploh glede na ceno, sicer malo starejši in najmanj zmogljiv Jimmy model, tudi z najmanj opreme, a je cenovno kar ugoden in dploh ni slab bateijski sesalnik, a če je opcija cenovno malo višje in nakup iz tujine (GeekB npr. iz EU skladišča s hitro dostavo, imajo tudi super presale in aftersale support) je novi JV85 model za 190€ na nepredstavljivo višjem nivoju. Je 50% zmogljivejši, tehnološko naprednejši, z več priložene opreme, z opcijo polnjenja na stenskem polnilcu, AMOLED informativnim zaslonom in zamenjljivo baterijo, skratka, je kar razlika.

Še malo boljši a trenutno z res dobro ceno pa je Jimmy JV85 Pro, ki je trenutno najzmogljivejši model na trgu, ima še več priložene opreme, pregibno cevjo za sesanje pod nizkim pohištvom, malo zmogljivejšo baterijo itd.

Skratka, če se išče res dober poceni model, bo to Jimmy JV53, če pa gre finančno malo višje pa JV85 ali JV85 Pro
Sam imam doma še JV53 in novi JV85 Pro (vsak je v svojem nadstropju) in kombinacija z robotskim sesalnikom je res top. Potrebe po klasičnem električnem sesalniku pri nas več ni ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

22 Nov 2020, 21:33

Koliko večjo sesalno moč ima JV85 Pro vs. JV53.

Sprašujem zato, ker imam doma JV53 in je morda čas za menjavo. :)

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Nov 2020, 21:37

gregor napisal/-a:
22 Nov 2020, 21:33
Koliko večjo sesalno moč ima JV85 Pro vs. JV53. Sprašujem zato, ker imam doma JV53 in je morda čas za menjavo. :) Hvala
precej višjo. Sam imam doma oba in je razlika res opazna, da ne govorimo o priloženi opremi, opciji polnjenja na polnilni postaji, ki je res izjemno praktično, AMOLED zaslon je super, ves čas piše koliko % baterije še ostaja itd ...

JV53 ima 125AW sesalne moči JV85 Pro pa 200AW, se pravi je skoraj 2x močnejši ...
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

23 Nov 2020, 02:48

Ročni mini sesalnik (Hofer) je po treh letih (ravno je potekla garancija! :cry: ) začel kihati in bo treba kupiti novega. Pri nas sem gledala tega - https://www.mimovrste.com/rocni-sesalni ... -svc-190-b, sicer nima najboljših ocen, a vendar bi bil za silo in cena je ugodna. Poznaš to znamko?
Želim stenski polnilec in mokro - suho sesanje, sesanje do 10 ali 15 min povsem zadostuje. Fino bi bilo, če ima različne nastavke. Sem prezahtevna? ;)
Hvala v naprej.
marrytheseven
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Nov 2020, 08:10

23 Nov 2020, 10:21

Živjo,

odločam se za nakup Xiaomi Nex x Pro. Ogledala sem si jih na straneh Geekmaxi in Geekbuying. Cena je podobna, razlika je le grancija, pri prvem 2 leti, pri drugem 1 leto, nevem katera stran kje bolj vredna zaupanja in kako je potem z uveljavljajem garancije, če veste?

Kakšen je realne čas dostave, piše do 7 dni, lahko na to računam?

Hvala in lp, Martina
Odgovori