Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Okt 2020, 10:09

Kajnajkupim napisal/-a:
22 Okt 2020, 09:59
Je to le pri meni, ali tudi drugi še niste dobili?
lahko deliš Tracking Number? lahko tudi na ZS ...
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

23 Okt 2020, 13:34

Tomson napisal/-a:
22 Okt 2020, 10:09
Kajnajkupim napisal/-a:
22 Okt 2020, 09:59
Je to le pri meni, ali tudi drugi še niste dobili?
lahko deliš Tracking Number? lahko tudi na ZS ...
Takole je:
Slika

Naročeno pa pred enim mesecem.
Prodajalec mrknil - pisal sem mu 2x. Sedaj se bom obrnil na gearbest podporo.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Okt 2020, 13:46

lahko še Tracking Number? iz fotografije številka namreč ni razvidna ...
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

23 Okt 2020, 15:39

Sam tracking number ničesar ne pove (razen mojega imena in priimka, ko vneseš poštno številko).
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

23 Okt 2020, 17:58

Cca. 1 leto imam sesalnik Xiaomi Viomi V2 pro. Praktično že na začetku je občasno izgubil povezavo s telefonom (Device offline) in posledično ni sesal. Po nekaj dneh se je zbudil ali pa sem ga resetirala. Sedaj pa ga že več kot 14 dni ne uspem nahecat, da bi delal, čeprav sem ga resetirala, tudi aplikacijo sem pobrisala in ponovno naložila, pa ni nič bolje. Kaj naj še storim?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Okt 2020, 19:44

Kajnajkupim napisal/-a:
23 Okt 2020, 15:39
Sam tracking number ničesar ne pove (razen mojega imena in priimka, ko vneseš poštno številko).
različne tracking strani lahko včasih različno prikazujejo sledenje, več ali manj informacij, malo je za preverit, sam recimo dosti uporabljam: https://www.17track.net/sl
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Okt 2020, 19:49

adelina napisal/-a:
23 Okt 2020, 17:58
Cca. 1 leto imam sesalnik Xiaomi Viomi V2 pro. Praktično že na začetku je občasno izgubil povezavo s telefonom (Device offline) in posledično ni sesal. Po nekaj dneh se je zbudil ali pa sem ga resetirala. Sedaj pa ga že več kot 14 dni ne uspem nahecat, da bi delal, čeprav sem ga resetirala, tudi aplikacijo sem pobrisala in ponovno naložila, pa ni nič bolje. Kaj naj še storim?
edino kar mi pade na pamet da bi bilo kaj z omrežjem, je opcija preizkusit na kakšnem drugem WiFi omrežju, kakšni sosedi, sorodstvo (čeprav v tem korona obdobju malo težje). Sicer pa če se zažene preko tipke na sesalniku deluje ok?
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

23 Okt 2020, 19:56

Ja, če ga zaženem s tipko na sesalniku, sesa normalno.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Okt 2020, 21:44

predvidevam torej da je težava v omrežju ... doma imate samo modem ali tudi kakšen Router?
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

24 Okt 2020, 13:10

Direktno na router
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Okt 2020, 13:11

potem lahko poizkusite še WiFi omrežje na modemu, če imate še dodatno router ...
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

24 Okt 2020, 16:32

Kako pa se uveljavlja garancija prek geekbuying?
Očitno je nekaj narobe s sesalcem, ker se mož že cel dan zajebava, pa se sploh ne poveže. Tudi ko si pomaga z youtubom, njemu sploh ne odpre tako kot na spletu
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

24 Okt 2020, 16:37

Ratalo je. Težava je bla, da so ble neke pravice izklopljene, ko je to vklopil, sta se povezala.
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

27 Okt 2020, 17:08

Hm, zdaj pa sem ugotovila, da mi pri mokrem čiščenju ne dozira vode, čeprav krpo na začetku dobro zmočim. Čim ta mokrota s krpe izgine, ni več sledi za sesalcem. Sem sicer s kisom spucala šobe, če bi bil to problem. Kaplja čez, če je odprtina za dotok vode odprta, če jo zaprem, pa čez kratek čas neha-saj to je normalno? Sesalec dela sicer lepo v y načinu, a pomije nič, čeprav je nastavljeno na high močenje.
Pa še nekaj me zanima: se da sredi sesanja skenslat eno sobo, da se ne mota pod nogami, če si ti tam? Sedaj ga pošljem na polnilno postajo in pol označim kam lahko gre. Se da tudi samo eno sobo začasno označit, da ne gre tja?
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Okt 2020, 11:57

katera pa je Firmware verzija? ker pri verzijah do .035 so imeli nekateri omenjeno težavo. Sicer pa še za preverit pri tehnični podpori trgovine, če imajo kakšno idejo ... načeloma pa elektronsko mokrenje deluje tako da na vsake toliko časa odpre šobe za vodo in namokri krpico, ves čas voda ne teče ... med samim čiščenjem se bojim da ne gre spreminjat načrta čiščenja.
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

28 Okt 2020, 14:31

Pozdravljeni,

drugo leto spomladi bi kupila robotski sesalnik. Do takrat bom pridno šparala :D , me pa že zdaj zanima, katerega priporočate. Mogoče bo spomladi tudi kakšen novejši model - to bom takrat tudi preverila.

Kaj želim?
- sesanje ene tone dlak od psa po spodnjem delu hiše :mrgreen: , brez zapletanja v krtače,
- sama imam dolge lase, tako da enako kot zgoraj,
- pomivanje,
- med dnevno in hodnikom imam cca. 3 cm visok prag - če je kje kakšen sesalec, ki gre lahko čez,
- možnost delovanja s pametnim telefonom (imam Huawei), zamik vklopa itd.,
- cenovno cca. 400 € (razen, če je res huda razlika med kakšnim modelom, lahko tudi več).

Hvala lepa! 8-)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Okt 2020, 14:52

- edini modeli kjer se lasje ne napletajo na krtačko so iRobot Roombe, ampak ne podpirajo mokrega čiščenja. Sicer pa je tudi pri modelih z navadno krtačko na 2 tedna le ta očisti s priloženim nožkom, je minuta dela. Pri nas doma dve dolgolaski, pa ni nobenih težav ...
- funkcijo pomivanja imajo praktično vsi modeli razen kot omenjeni iRobot Roomb.
- 3cm ne bo zmogel noben model, makx je 2cm, kar je več je potrebna neka prečka/klančina, ki se lahko nastavi samo ob čiščenju npr ...
- aplikacije za pametni telefon imajo praktično vsi boljši modeli, za novejše Huawei modele bo potrebno naložiti direktno APK datoteko, ker v Huawei trgovini verjetno ni aplikacij kot v Google Play.

kaj bo čez pol leta na trgu je danes težko govoriti, trenutno najboljša modela, med katerima bi se tudi sam odločal sta Roborock S5 Max, ki ima trenutno res dobro ceno in pa najnovejši, najzmogljivejši in najnaprednejši Xiaomi Viomi V3 model, brez konkurence na področju mokrega čiščenja. Slednji je na vseh področjih malo naprednejši in učinkovitejši, ima najvišjo realno sesalno moč na trgu, Roborock po drugi strani pa res "rock solid" delovanje, najvišji Quality Control med vsemi modeli na trgu in res top uporabniška izkušnja. Z nobenim se ne zgreši, ker sta to trenutno dva res top modela, sedaj pa odvisno katere lastnosti so pomembnejše.

Cenovno nista dosti narazen, oba sta na voljo po dobri ceni trenutno iz EU skladišča s hitro dostavo in brez dodatnih stroškov, povezave, cene in kode v nameskih člankih:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

Katerega izbrati? težka odličitev ker sta oba res odlična, imam tudi sam doma oba modela vsakega v svojem nadstropju, tako overall bi se verjetno odločil za Viomi V3, ker je zmogljivejši, učinkovitejši in superioren na področju mokrega čiščenja, sta pa to trenutno dva izmed najboljših modelov na trgu, tako da z nobenim ne zgrešite ...
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

28 Okt 2020, 19:10

Imamo Viomi V2. Do sedaj smo bili kar zadovoljni.
Sedaj pa problemi...
Na maminem telefonu (primarni račun) na dan dva program izpiše userja ven in se je posledično skorajda vsakič potrebno na novo prijavit.
Telefon je že par let star. Nima veze.
Pri meni me ne izpiše skorajda nikoli. Si delim sesalec z njo če bi ji slučajno kaj zaštekalo in se ne bi znajdla.

Drug problem pa je nastal danes.
Sesalec noče več sesat. Radarja ne obrne. Če dam sesanje in potem s konico prsta nekako pomagam radarju se ta le začne vrtet vendar jasno ne dela prav.

Izpisal je napako: Radar timed out. Please maker sure the laser radar is not blocked.
Mi je jasno sporočilo.

Sedaj me pa zanima kako odpret ta sesalc brez, da vse polomim?
Je kakšen disassembly guide za Viomi V2?
Vse kar moram dobiti ven je radar.

Edit:
oziroma če je laser šel... Kje sploh dobiti/naročiti original rezervne dele?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Okt 2020, 19:30

obstaja seveda:
https://www.youtube.com/watch?v=2uAnN_XWlrA

sicer pa predlagam da se obrne na trgovino, preveri za garancijo, če je v roku 1-leta sesalnik, sicer pa tudi preko servisa verjetno mogoče dobiti rezervne dele ...
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

28 Okt 2020, 19:57

Če še vem kje sem kupil... Moram poiskat račun če ga imam...
Kater servis in kje?
Hvala ti!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Okt 2020, 20:23

Odvisno kje je bil kupljen, ker vsaka trgovina ima za te Viomije svoj servis, če je bil v tujini online je garancija preko trgovine, malo poglej pod My Orders, kjer ponavadi kupuješ, če je bil v Slo bo pa potrebno račun poiskat, a se splača, sploh če je še v garanciji ...
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

28 Okt 2020, 20:54

Ja sem najdel se mi zdi. Electronic4you.at mislim, da je trgovina kjer sem kupil, ker so imeli takrat "akcijo". Kot gost jasno brez ustvarjenega računa. Imam v kliku izpisek plačila.
Petron
Prispevkov: 32
Pridružen: 12 Nov 2019, 21:55

29 Okt 2020, 08:07

Je kdo povezal roborocka s5 (ne max) z alexo?
Mi nikakor ne uspe. Piše da je device unresponsive.
Na amazonu sem aktiviral skill za mi home.
(Roborock app ne podpira s5)
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

29 Okt 2020, 09:39

Tomson zdravo
če bi se ti odločal danes, kaj bi izbral med
Xiaomi Viomi SE za 266€ ali
Roborock S5 Max za 339 ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2020, 11:30

yanc napisal/-a:
29 Okt 2020, 09:39
Tomson zdravo, če bi se ti odločal danes, kaj bi izbral med, Xiaomi Viomi SE za 266€ ali Roborock S5 Max za 339 ?
Viomi V3 za 395€ najverjetneje, ker je res hud! :) ... ok, če se osredotočim na tvoj izbor ... je nekaj razlike v ceni, tako da primerjava malo težja, overall je Roborock S5 Max boljši, a na področju mokrega čiščenja je Viomi SE boljši. In cenejši. Roborock ima malo boljšo tehnologijo, je res "rock solid" kar se delovanja tiče, tudi izjemno visok "quality control" a tudi Viomi SE se pri meni res odlično odreže, deluje na precej višjem nivoju kot V2 Pro model, na vseh področjih, kar pa se tiče učinkovitosti čiščenja v praksi ne bo razlik, pri suhem čiščenju sta enaka, pri mokrem čiščenju pa ceo Viomi SE boljši, ker ima mokro čiščenje v "Y" paternu ... dejstvo pa je, da z nobenim ne zgrešiš, za Viomi SE je le malo daljša dobava, sicer iz EU, a kolikor sledim nekje 2-3 tedne v povprečju, očitno zaloge ne sledijo povsem povpraševanju ...
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

29 Okt 2020, 11:53

Jaz kolebam zgolj in edino zaradi "Y" čiščenja, katerega S5 Max nima
Dosti uporabnikov pa ima takšne in drugačne probleme z Viomiji
in to dvoje me bega :twisted:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2020, 12:08

pri Viomiju V2 je bilo res pri mnogih nekaj težav, večino se je z nadgradnjami rešilo, sam sicer nad 030 nisem updejtal in nisem imel nikoli nobene težave, še danes deluje bp od prvega dneva. A kot omenjeno, SE deluje še precej bolj izpopolnjeno, tudi kar je odzivov kupcev pri vseh vse bp, nobene težave. Kaj bo v prihodnosti sicer ne vemo, a mislim da je bila lekcija na V2 modelu dovolj za Viomi, da je tokrat pristopil na višjem nivoju, saj je že Viomi V3 ki je prišel pred SE modelom res top npr. A kot rečeno, pri Roborocku ni nobene dileme, ker so vsi modeli do danes brez težav. Na koncu torej stvar prioritet bi rekel ...
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

29 Okt 2020, 18:05

Evo sem razdrl LDS po videu katerega je prilepil @Tomson. Vzel ven in sprobal motorček na usb oziroma preko baterije.
Je zalaufal in deluje. Ko sem sesalc zložil nazaj in dal sesat en prostor je sicer delal. Ko sem za probo dal čistit drug prostor in vmes dal pavzo se po pavzi ni več odzval in se radar ne zavrti.
Sem moral s prstom ročno premaknit, da se je začel vrtet.
Ampak kasneje po polnjenju je ponovno zalaufal.
Očitno bo motorček laserja odpovedal.

A je tale recimo primeren za Viomi V2?
https://bit.ly/3kIX0Gr

Sem ga pa pozabil premerit. Ni druge kot še enkrat razdrt pa premerit.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2020, 19:41

hmm... težko rečem. tukaj preveri mogoče, kjer je cel LDS, če je razviden motorček: https://s.click.aliexpress.com/e/_9fIhMF sicer pa še tuakj pri Viomi Official Store povprašaj glede motorčka ...
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

29 Okt 2020, 21:44

Tomson napisal/-a:
28 Okt 2020, 11:57
katera pa je Firmware verzija?
Verzija je 5.8.7
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

30 Okt 2020, 17:04

Tomson napisal/-a:
28 Okt 2020, 14:52
- edini modeli kjer se lasje ne napletajo na krtačko so iRobot Roombe, ampak ne podpirajo mokrega čiščenja. Sicer pa je tudi pri modelih z navadno krtačko na 2 tedna le ta očisti s priloženim nožkom, je minuta dela. Pri nas doma dve dolgolaski, pa ni nobenih težav ...

...
Hvala za obširen odgovor. Tisto prečko bomo že uredili :D Sem se pa spomnila, da ima mož tako Samsung telefon, če se mi slučajno ne bo dalo ukvarjati s Huaweiem. Super ste! :)
Janja
Prispevkov: 1
Pridružen: 03 Nov 2020, 08:35

03 Nov 2020, 12:09

Pozdravljeni,


odločam se za nakup robotskega sesalnika. Zanima me katerega bi izmed teh dveh bi mi priporočali, da je ¨boljši¨. Odločam se med: XIAOMI Roborock S5 Max ali Xiaomi Viomi V3?

Hvala za vaše odgovore in pomoč :)

Lp.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Nov 2020, 13:34

Janja napisal/-a:
03 Nov 2020, 12:09
Pozdravljeni, odločam se za nakup robotskega sesalnika. Zanima me katerega bi izmed teh dveh bi mi priporočali, da je ¨boljši¨. Odločam se med: XIAOMI Roborock S5 Max ali Xiaomi Viomi V3? Hvala za vaše odgovore in pomoč :) Lp.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Trenutno res najboljša modela, med katerima bi se tudi sam odločal sta omenjena Roborock S5 Max, ki ima trenutno res dobro ceno in pa najnovejši, najzmogljivejši in najnaprednejši Xiaomi Viomi V3 model, brez konkurence na področju mokrega čiščenja. Slednji je na vseh področjih malo naprednejši in učinkovitejši, ima najvišjo realno sesalno moč na trgu, Roborock po drugi strani pa res "rock solid" delovanje, najvišji Quality Control med vsemi modeli na trgu in res top uporabniška izkušnja. Z nobenim se ne zgreši, ker sta to trenutno dva res top modela, sedaj pa odvisno katere lastnosti so pomembnejše.

Cenovno nista dosti narazen, oba sta na voljo po dobri ceni trenutno iz EU skladišča s hitro dostavo in brez dodatnih stroškov:
(Geekbuying, EU skladišče, brez dodatnih stroškov, EU garancija, 5-7 dni dostava)
(Banggood, EU skladišče, brez dodatnih stroškov, HK garacnija 5-7 dni dostava)
(Geekbuying, EU skladišče, brez dodatnih stroškov, EU garancija, 5-7 dni dostava)

Katerega izbrati? težka odličitev ker sta oba res odlična, imam tudi sam doma oba modela vsakega v svojem nadstropju, z obema super zadovoljen, tako overall bi se na koncu verjetno odločil za Viomi V3, ker je zmogljivejši, učinkovitejši in superioren na področju mokrega čiščenja, sta pa to trenutno dva izmed najboljših modelov na trgu, tako da z nobenim ne zgrešite ...
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

04 Nov 2020, 16:33

Tomson, kakšen pa je postopek reklamacije pri Geekbuying (zaradi mokrega čiščenja pri viomi v2, ki ne deluje)?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Nov 2020, 18:58

enostaven in hiter! ;) se kontaktira njihov Support Center, opiše težavo, priloži video posnetek kjer je jasno razvidna napaka in prosi za rešitev, lahko preko Ticketa, LiveChata, desno na vrhu strani, Support Center. Si prijazni ustrežljivi, če pa pride do kakšnih težav pa se kar na ZS oglasite, lahko posredujem preko svojega kontakta na GB ...
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

05 Nov 2020, 12:21

Poznate mogoče model Xiaomi mi vacuum mop essential - na spletni strani mishop za 200 € - gledam za starše (ni živali, ni dolgolask, je pa prah, kakšne smeti, laminat in ploščice) Hvala za vsak nasvet
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Nov 2020, 15:08

TheAngel napisal/-a:
05 Nov 2020, 12:21
Poznate mogoče model Xiaomi mi vacuum mop essential - na spletni strani mishop za 200 € - gledam za starše (ni živali, ni dolgolask, je pa prah, kakšne smeti, laminat in ploščice) Hvala za vsak nasvet
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

omenjeni model bi za omenjeno bil ok, je pa brez LDS (laserskega senzorja), brez SLAM algoritma, ima precej majhno baterijo, se pravi bo na koncu učinkovitost čiščenja kar nižja. Realno gledano, dodate 50€ in imate overall odličen robotski sesalnik, z najnaprednejšo tehnologijo, visoko sesalno močjo, izjemno učinkovitostjo mokrega čiščenja, večjo baterijo, bo bistveno boljša uporabniška izkušnja pri modeli Viomi SE...

Xiaomi Viomi SE: TEST
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

če pa je to cenovno preveč, pa vzamete model 360 C50 iz EU skladišča za 107€, je na enakem nivoju kot omenjeni Xiaomi a pol cenejši:
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

05 Nov 2020, 18:47

Tomson napisal/-a:
05 Nov 2020, 15:08
TheAngel napisal/-a:
05 Nov 2020, 12:21
Poznate mogoče model Xiaomi mi vacuum mop essential - na spletni strani mishop za 200 € - gledam za starše (ni živali, ni dolgolask, je pa prah, kakšne smeti, laminat in ploščice) Hvala za vsak nasvet
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

omenjeni model bi za omenjeno bil ok, je pa brez LDS (laserskega senzorja), brez SLAM algoritma, ima precej majhno baterijo, se pravi bo na koncu učinkovitost čiščenja kar nižja. Realno gledano, dodate 50€ in imate overall odličen robotski sesalnik, z najnaprednejšo tehnologijo, visoko sesalno močjo, izjemno učinkovitostjo mokrega čiščenja, večjo baterijo, bo bistveno boljša uporabniška izkušnja pri modeli Viomi SE...

Xiaomi Viomi SE: TEST
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

če pa je to cenovno preveč, pa vzamete model 360 C50 iz EU skladišča za 107€, je na enakem nivoju kot omenjeni Xiaomi a pol cenejši:
Krasno. HVALA
ČE teh 50 € spregledamo (ker če dam 200 je vseeno če dam 250 pa božiček, miklavž in oba rojstni dan...) - kateri je boljši nakup v primeru uveljavljanja garancije?

Ko ta nakup sprovedem pa dalje šparanje še za moj dom. Tisto bo pa V3 (če do takrat ne bo še kaj boljšega)

A vidim, da cene pa kar nihajo - na testu preko Češke piše 257 - ko odprem je 299 + 5 % off na kodo iz maila
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

06 Nov 2020, 09:42

Tomson (in ostali) lastniki Viomi SE Pro (in verjetno tudi Viomi V2 Pro), kakšen imate postopek za nameščanje in odstranjevanje nastavka za mokro čiščenje? Super bi bilo, če bi imeli nareto tako, da bi pri polnjenju kar od zadaj pritisnil nastavek, ne pa da moraš obračat sesalec (ko se polni).

No, ko želim namestiti nastavek (in krpico), ga vedno ročno potegnem iz polnilca in ko se zaradi tega zbudi, ga takoj vgasnem; potem namestim nastavek s krpico in potem ga ročno potisnem nazaj na polnilec...

Pri odstranjevanju enako...

Ima kdo kak boljši način nameščanja nastavka s krpico?

Enkrat sem ga pognal samo sesat, ga zaustavil po nekje enem metru sesanja, namestil krpico in nato pognal sesanje z mokrim čiščenjem. In nato je tisto sesanje kar nekaj zjebalo mapo sesanja, zato več ne delam tako..

Drugače res vredu sesalec, ampak ta design za nameščanje nastavka s krpico pa je RES mimo...
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2020, 12:07

sam pač tako, saj vzame sekundo, potegneš nazak, namestiš na klik, potisneš nazaj na postajo, pritisneš na gumb ali zaženeš v aplikaciji. Pri odstranjevanju, če sem kje v bližini, kar med potjo nazaj brez da ga bi ustavil odstranim krpico ...
https://www.dropbox.com/s/iagsyl16rteyp ... 9.mp4?dl=0
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

06 Nov 2020, 16:00

Tomson napisal/-a:
29 Okt 2020, 19:41
hmm... težko rečem. tukaj preveri mogoče, kjer je cel LDS, če je razviden motorček: https://s.click.aliexpress.com/e/_9fIhMF sicer pa še tuakj pri Viomi Official Store povprašaj glede motorčka ...
Sem preveril link. Težko razvidno iz slike.
Viomi official store misliš kot Mishop.si?

Drugače sem ga pripravil do tega, da je deloval normalno. Par dni.
Danes je pa spet odpovedal.
Sedaj noče sploh sesati če izberem samo eno sobo. Torej izberem na mapi sesanje spalnice in se po par deset cm od polnilca ustavi. Na telefonu ne vrže nobene napake. Nič.
Problem ga je potem nazaj na polnilc spravt.

Edin če dam sesanje komplet stanovanja takrat pa laufa. Problem nastopi takoj ko dam čiščenje samo določene sobe ali ko na mapi izberem "clean area". Torej samo določen del.
Se hitro ustavi.

Garancije je samo leto dni.
Mi je malo žal, da sem Viomi kupil. Bi skoraj raje roborocka.

Sedaj ga bom probal še zresetirat. Če to ne bo pomagalo potem pa res ne vem kaj še narediti.
Problem je tudi servis. Kater je najbližje? In če se sploh splača servisirat?

Lahko bi naročil nov LDS samo kaj če to ne odpravi problema?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2020, 16:25

preveri kje je bil kupljen, pa prosiš njihov servisni oddelek da pomagajo ... sicer pa se obrneš na kakšen splošni servis v Slo teh robotskih sesalnikov, bo sigurno kakšen znal pomagati ... Lahko pa še sam preverim v ponedeljek pri kakšnem kontaktu v trgovini, če bi se dal uredit kakšen del, a bi res pomagalo če bi vedeli kje je bil kupljen ...
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

06 Nov 2020, 17:29

Kupljen pri Electronic4you.at.
Saj pravim bom videl jutri kako bo. Bom naredil hard reset. Sedaj se mi ne ljubi tega počet.
Hvala.
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

06 Nov 2020, 20:28

Tisti, ki ste na Gearbest iz DE kupili Viomi SE v roku zadnjih 30 dni, ste ga že dobili? Moj iz DE (naj bi bil na zalogi, piše), naročen 22/09/2020 še vedno ni bil odposlan.
Od Viomi Official stora sem pa pred 3 dnevi na Gearbest messages po 14 dneh mrka končno dobil takole skropucalo odgovor:
"Dear customer: Hello!Thank you for your support to VIMO, caused by the outbreak of the European platform of goods not issued in a timely manner, we will arrange send out the goods immediately after the outbreak, if can not wait, you can cancel the order first, after the normal such as purchase, if you have any after-sales problems and issues the order to Germany after contact with us: Viomt_EU@aodishi.net after sales will be the first time we deal with."
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2020, 20:57

od drugega tedna dalje bo zaloga pri Geekbuying EU skladišče, oz. zaloga je še, čakajo le še na CustomClearance postopek, pa še ceneje je, tako da predlagam če v začetku naslednjega tedna ne bo kakšnega premika da se prekliče naročilo in naroči na Geeku, tam mi kontakt realno pove stanje kot je, tukaj pa tudi kontakt na Gerbest od ViomiOfficialStore ne dobi prav ažurnih informacij v tem obdobju ...
finkec
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Dec 2019, 07:39

10 Nov 2020, 09:01

Tomson napisal/-a:
03 Nov 2020, 13:34
Janja napisal/-a:
03 Nov 2020, 12:09
Pozdravljeni, odločam se za nakup robotskega sesalnika. Zanima me katerega bi izmed teh dveh bi mi priporočali, da je ¨boljši¨. Odločam se med: XIAOMI Roborock S5 Max ali Xiaomi Viomi V3? Hvala za vaše odgovore in pomoč :) Lp.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Trenutno res najboljša modela, med katerima bi se tudi sam odločal sta omenjena Roborock S5 Max, ki ima trenutno res dobro ceno in pa najnovejši, najzmogljivejši in najnaprednejši Xiaomi Viomi V3 model, brez konkurence na področju mokrega čiščenja. Slednji je na vseh področjih malo naprednejši in učinkovitejši, ima najvišjo realno sesalno moč na trgu, Roborock po drugi strani pa res "rock solid" delovanje, najvišji Quality Control med vsemi modeli na trgu in res top uporabniška izkušnja. Z nobenim se ne zgreši, ker sta to trenutno dva res top modela, sedaj pa odvisno katere lastnosti so pomembnejše.

Katerega izbrati? težka odličitev ker sta oba res odlična, imam tudi sam doma oba modela vsakega v svojem nadstropju, z obema super zadovoljen, tako overall bi se na koncu verjetno odločil za Viomi V3, ker je zmogljivejši, učinkovitejši in superioren na področju mokrega čiščenja, sta pa to trenutno dva izmed najboljših modelov na trgu, tako da z nobenim ne zgrešite ...
Kako se pa primerja S6 Pro z omenjenimi modeli?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2020, 17:38

360 S6 Pro je zelo dober robotski sesalnik, sploh ob trenutno res dobri ceni iz EU. Je na nivoju Roborock S5 Max modela, proti Viomiju V3 slabši na področju mokrega čiščenja ... a kot omenjeno, cenovno ugodnejši od obeh modelov:
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

11 Nov 2020, 15:06

Saj vem, da sem neučakana ampak tracking number mi išče in išče pa ne najde, da bi pogledala, kje potuje sesalec. Na all in one strani bi pa rabila vedet preko koga pošilja GearBest.
Se da še kako pogledat? - 1trackingnet ne zmelje :(
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2020, 15:22

TheAngel napisal/-a:
11 Nov 2020, 15:06
Saj vem, da sem neučakana ampak tracking number mi išče in išče pa ne najde, da bi pogledala, kje potuje sesalec. Na all in one strani bi pa rabila vedet preko koga pošilja GearBest.
Se da še kako pogledat? - 1trackingnet ne zmelje :(
https://www.17track.net/sl

sicer traja včasih nekaj dni, da je sledenje aktivno ... težko rečem kdo pošilja, poizkusite različne pošiljateje, saj jih ni dosti ...
Petron
Prispevkov: 32
Pridružen: 12 Nov 2019, 21:55

11 Nov 2020, 19:51

Kje bi dobil najceneje te nove krpe za roborock? https://www.amazon.com/Roborock-Robotic ... 07BRH2TN7/

Dobil sem na nemškem amazonu: https://www.amazon.de/-/en/Original-Com ... 08BYXJ5S8/ (ne pošiljajo v slo +10€ za posrednika)

Italijanski: https://www.amazon.it/Confezione-origin ... 07C3WV3WS/ (10€ na kos)

Ta tip pravi da so ful boljše ker majo mikrofibro čez celo. https://www.youtube.com/watch?v=3_RZRBo ... =emb_title
Odgovori