Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

16 Jul 2020, 08:51

Ali imajo kitajci v ponudbi sesalec, ki omogoča sesanje in tudi mokro čiščenje?

Če obstaj, kaj se splača nabaviti?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jul 2020, 10:09

gregor napisal/-a:
16 Jul 2020, 08:51
Ali imajo kitajci v ponudbi sesalec, ki omogoča sesanje in tudi mokro čiščenje? Če obstaj, kaj se splača nabaviti?
če govorimo o baterijskih modelih prav neke hude izbire ni. Zelo dober a ne prav poceni model je npr. Roidmi NEX, ki ima tudi kot baterijski sesalnik odlične specifikacije, ampak to ni kot prav vodni sesalnik, je funkcija Mop bolj v vmislu kot pri robotskih sesalnikih, da vlaži za sesanjem.

Roidmi NEX baterijski sesalnik 2v1 s kodo: BGAFF7OFF iz 382€ na 354€
Roidmi NEX 2 baterijski sesalnik 2v1 s kodo: BGAFF7OFF iz 435€ na 405€
Roidmi NEX 2 Pro baterijski sesalnik 2v1 s kodo: BGAFF7OFF iz 471€ na 438€

prav vodni sesalci pa so v tem smislu, tale je npr. dobra opcija za ceno, tudi od Xiaomija, ga imam tudi sam ogledanega:

Deerma TJ200 Dry and Wet Sesalnik s kodo: BGCZDMT2 iz 98€ na 73€ (EU skladišče)

pri pokončnih vodnih klasičnih sesalcih pa hvalijo tile Bissell modele: https://amzn.to/2CJCZyf ali https://amzn.to/2OHAMXb
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

16 Jul 2020, 11:21

hvala za odgovor :)
Piba
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jan 2020, 11:39

27 Jul 2020, 19:03

Pozdravljen,

nabavil bi Jimmy JV83 PET baterijski sesalnik (z dvema baterijama) in me zanima, če je sedaj aktivna kakšna koda za popust?
Glede na napisano v prejšnjih objavah je to trenutno bestbuy. Drži?

Hvala in lp,

Piba
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Jul 2020, 19:43

Piba napisal/-a:
27 Jul 2020, 19:03
Pozdravljen, nabavil bi Jimmy JV83 PET baterijski sesalnik (z dvema baterijama) in me zanima, če je sedaj aktivna kakšna koda za popust? Glede na napisano v prejšnjih objavah je to trenutno bestbuy. Drži?
vedno je odvisno od trenutnih cen in dobavljivosti ... ta hip je npr opcija za navaden JV83 ki ima malo več opreme, razlike pa je le 10€ med PET verzijo:
ali pa malo manj zmogljiv Dreame V9, ki je še vedno odličen za ceno in se polni na polnilni postaji (ne potrebuje dodatne baterije), trenutno z res hudo ceno:
ali pa model Dreame V10, ki je na nivoju JV83 modela a tudi s polnjenjem na postaji:
sedaj pa stvar prioritet oz. kaj je priročnejše. Kot omenjeno model V9 je super za zelo ugodno ceno, potem pa V10 in JV83 primerljiva, malo pogledat katera oprema je priročnejša in kaj je bolj praktično, polnjenje na postaji ali dvojna izmenljiva baterija ...
Piba
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jan 2020, 11:39

28 Jul 2020, 08:18

Hvala za nasvet. Sem se odločil za Dreame V10.
inessicaa
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Avg 2020, 22:50

06 Avg 2020, 22:01

Pozdravljen. Pa se javljam še v tej temi, saj rabim za čiščenje v kuhinji in jedilnici, ker imam majhnega otroka ki zelo umaže med hranjenjem, baterijski sesalnik, mokro suh. bi pa mela kakšno poceni a vredu varianto. Za zgornje nadstropje mam Philipsa aqua trio pro, in je kar ok, edino je pretežek in na kabel. Za spodnje nadstropje pa rabim nekaj cenejšega in lažjega, ampak vseeno zmogljivega. Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Avg 2020, 22:54

inessicaa napisal/-a:
06 Avg 2020, 22:01
Pozdravljen. Pa se javljam še v tej temi, saj rabim za čiščenje v kuhinji in jedilnici, ker imam majhnega otroka ki zelo umaže med hranjenjem, baterijski sesalnik, mokro suh. bi pa mela kakšno poceni a vredu varianto. Za zgornje nadstropje mam Philipsa aqua trio pro, in je kar ok, edino je pretežek in na kabel. Za spodnje nadstropje pa rabim nekaj cenejšega in lažjega, ampak vseeno zmogljivega. Hvala.
za omenjeno bi predlagal kakšnega od Bissell modelov, so zelo dobro ocenjeni s strani uporabnikov in cenovno ugodni glede na to kar nudijo ...
HaDe
Prispevkov: 1
Pridružen: 31 Maj 2020, 22:45

07 Avg 2020, 18:29

Zdravo Tomson, bi te prosil za mnenje glede Jimmy JV85 pro v primerjavi z drugimi pokončnimi sesalci od Xiaomi. Vsaj po papirju sodeč, koliko so to opazne razlike?
Ker že imam robota, bi ta bil za rezervno sesanje in gledam, da bi bil dovolj močen za sesanje avta.
Trenutno s kupončkom pa glede na opremo, ki je poleg se mi ne zdi pretirana cena in ne verjamem , da bi znala v kratkem kaj dosti iti nižje. S ceno je v glavnem vedno loto.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Avg 2020, 21:54

HaDe napisal/-a:
07 Avg 2020, 18:29
Zdravo Tomson, bi te prosil za mnenje glede Jimmy JV85 pro v primerjavi z drugimi pokončnimi sesalci od Xiaomi. Vsaj po papirju sodeč, koliko so to opazne razlike?
Ker že imam robota, bi ta bil za rezervno sesanje in gledam, da bi bil dovolj močen za sesanje avta.
Trenutno s kupončkom pa glede na opremo, ki je poleg se mi ne zdi pretirana cena in ne verjamem , da bi znala v kratkem kaj dosti iti nižje. S ceno je v glavnem vedno loto.
Hvala.
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

Novi JV85 Pro model je prava zverina, trenutno daleč najzmogljivejši model (200AW sesalne moči) na trgu za zmerno ceno. Imam tudi sam nagledanega in bo po vsej verjetnosti kmalu naročen ... Cenovno pa je že trenutno zelo dobro pozicioniran, glede na to da npr. JV85 pride dobrih 200€, tukaj pa je za 288€ res huda zadeva. Cena bo še sigurno padla, dvomim pa da kaj dosti (če bi ugibal bi rekel 15-30€ v kakšnem mesecu), ker je vedno potrebno gledati razmerje napram cenejšim modelom ...
kar se učinkovitsoti v praksi tiče bom lahko kaj več povedal ko ga preizkusim, sicer pa so že tile modeli z 115AW primerljivi s klasičnimi električnimi sesalniki, tole pa je skoraj x2, tako da zadeva je očitno res zmogljiva.
D3koo
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Feb 2020, 10:08

18 Avg 2020, 09:42

Pozdravljen.
Imamo mogoče kakšni kupon za baterijo jv53?
Včasih je bila cena pod 50€, sedaj pa ni več aktivna ponudba:(

Hvala in lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Avg 2020, 12:05

D3koo napisal/-a:
18 Avg 2020, 09:42
Pozdravljen.
Imamo mogoče kakšni kupon za baterijo jv53?
Včasih je bila cena pod 50€, sedaj pa ni več aktivna ponudba:(
trenutno so tele opcije:
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Avg 2020, 19:56

Danes huda cena za Jimmy JV53 in JV65 iz EU:
nivesnives
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Avg 2020, 10:52

19 Avg 2020, 20:25

Pozdravljeni.

Noro uporaben forum in spletna stran, pohvale vredno.

Tudi pri nas se odločamo o nakupu novega sesalnika.
Seveda so me najnovejši modeli najbolj prepričali... ;)

Trenutno se nekako nagibam k nakupu Dreame V11, nekaj izboljšav je videti od V10, tale gumb ki ga ni treba ves čas držati, izgleda kar zmagovalen. A ga je že možno naročiti preko kakšnega evropskega skladišča?
Še bolj me sicer zanima Jimmy JV85 Pro, izgleda res mašina. Tukaj pa je glavna "težava" barva :D a je ta viola barva edina varianta? Po raziskovanju sodeč, ja, mogoče pa imate vi kaj več informacij? Moški del gospodinjstva pravi, da barva res ni posrečena in da ne bo na koncu izgovorov ala "ne bom sesal ker je grd sesalec", bi se rada temu izognila. :)

Skratka, vesela bom kakšnih komentarjev okoli tega, predvsem teh dveh modelov, morda nasvetov kje najugodneje kupiti itd.


Hvala in lep pozdrav,
Nives
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Avg 2020, 22:33

nivesnives napisal/-a:
19 Avg 2020, 20:25
Pozdravljeni.

Noro uporaben forum in spletna stran, pohvale vredno.

Tudi pri nas se odločamo o nakupu novega sesalnika.
Seveda so me najnovejši modeli najbolj prepričali... ;)

Trenutno se nekako nagibam k nakupu Dreame V11, nekaj izboljšav je videti od V10, tale gumb ki ga ni treba ves čas držati, izgleda kar zmagovalen. A ga je že možno naročiti preko kakšnega evropskega skladišča?
Še bolj me sicer zanima Jimmy JV85 Pro, izgleda res mašina. Tukaj pa je glavna "težava" barva :D a je ta viola barva edina varianta? Po raziskovanju sodeč, ja, mogoče pa imate vi kaj več informacij? Moški del gospodinjstva pravi, da barva res ni posrečena in da ne bo na koncu izgovorov ala "ne bom sesal ker je grd sesalec", bi se rada temu izognila. :)

Skratka, vesela bom kakšnih komentarjev okoli tega, predvsem teh dveh modelov, morda nasvetov kje najugodneje kupiti itd.


Hvala in lep pozdrav,
Nives
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

in hvala za pohvale, me res veseli da so vsebine uporabne! :)

Vsekakor Dreame V11 nad V10, če so finance, je poleg omenjenega zelo pomembnega gumba V11 superioren V10 modelu. Občutno višja sesalna moč, OLED zaslon za stanje baterije, zmogljivejša baterija, večja prilagodljivost pri glasnosti delovanja, več načinov čiščenja ... a razlika v ceni med V11 in V10 pa zopet ni zanemarljiva, saj v praksi prav hude hude razlike v učinkovitosti čiščenja ne bo.
Težava modela V11 je dobavljivost, saj nikjer ne najdem kakšne dobre akcije, tudi iz EU skladišča je precej okrnjena izbira oz. bistveno višja cena ...
tole stran/trgovino sicer ne poznam, ni kakšnih izkušenj, deluje ok, cena je dobra ...

Smo pa cenovno že v rangu omenjenega najzmogljivejšega modela, Jimmya JV85 Pro. Na žalost le v viola barvi, je pa v živo malo drugače kot na promocijskih fotografijah, takole nekako:
  • Slika
Jimmy je dejansko zverina proti večini modelov, saj je pri 200AW sesalne moči skoraj 2x zmogljivejši od Dreame V10 modela, tudi nasplošno specifikacije in oprema so top, cenovno pa ni pretirano drag, 288€ za EU skladišče je zelo dobra cena glede na lastnosti sesalnika. A je barva res tisti odločilni faktor, da moška roka ne bi šla blizu? kaj pa vem, pri nas doma trenutno roza JV53 model, pa ga 80% uporabljam sam, saj z njim ne grem na pivo, pač uporabim ga ko je potrebno kaj očistit in takrat me ponavadi nihče ne gleda da bi mi bilo nerodno, pa tudi sicer, pač sesalnik, mene osebno ne moti, če pa bo pri vas glavni za sesanje mož, ki ga barva res tako zelo moti pa vsekakor za razmislit o drugem modelu.

Še ena vrhunska opcija pa je Roborock H6, v malo bolj moški, rdeči barvi, sicer pa top zadeva kar se kvalitete tiče, tudi odlične specifikacije, je pa malo dražji:
nivesnives
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Avg 2020, 10:52

20 Avg 2020, 08:57

Hvala za obširen odgovor.

Preverjam, pri Dreame V11 je baterija fiksna, se ne da menjat/dokupit še eno in posebej polnit, ane?
Pri Jimmyju JV85 Pro pa je tako že v štartu narejeno?

Ahhh itak, glede barve se jaz čisto strinjam z vami :D meni je res vseeno okoli tega, ampak, vsak ima kakšne "posebne potrebe", moj dragi očitno barvne ;) sej drugač je fejst dec! Mogoooooče pa izgleda, da si bo vseeno premislil, pravi da mu je Jimmy boljši.

Ko utegnete, a lahko morda še link/kodo za tega Jimmyja? Baterija se dokupi posebej, ane?

Hvala zaenkrat zelo, se posvetujem in vas po potrebi še kaj pocukam za rokav.
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

20 Avg 2020, 11:29

@Tomson, kako do cene izpisani na spletni strani Banggooda? Probal sem že vse kombinacije ...

Slika
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Avg 2020, 13:01

wodow napisal/-a:
20 Avg 2020, 11:29
@Tomson, kako do cene izpisani na spletni strani Banggooda? Probal sem že vse kombinacije ...
tale opcija iz EU skladišča preverjeno deluje, a trenutna cena je 139€ ne $139€.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Avg 2020, 13:03

nivesnives napisal/-a:
20 Avg 2020, 08:57
Preverjam, pri Dreame V11 je baterija fiksna, se ne da menjat/dokupit še eno in posebej polnit, ane?
Pri Jimmyju JV85 Pro pa je tako že v štartu narejeno?
Ko utegnete, a lahko morda še link/kodo za tega Jimmyja? Baterija se dokupi posebej, ane?
Drži, Dreame ima eno fiksno baterijo, ki ni zamenljiva, se pa polni na stojalu. Jimmy JV85 Pro pa ima zameljivo baterijo, ki se lahko menjava in s tem še podaljša delovanje in hkrati se lahko polni tudi na stojalu. Dodatne baterije zaenkrat še ni, govoril s kontaktom in mi javi kdaj bo dobavljiva, ker je čisto nov model, trenutno najboljša opcija za omenjeni sesalnik pa:
nivesnives
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Avg 2020, 10:52

21 Avg 2020, 06:41

Tomson, hvala za vso pomoč. Včeraj je bil naročen Jimmy JV85 Pro! :D
kajaz
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Avg 2020, 13:24

21 Avg 2020, 06:58

Zdravo, lepo prosim za aktualne cene s kodami za Jimmya JV83, JV83 PET ter JV83 z dvema baterijama.

Je možno dodatno dobiti komplet gibljive cevi+mehke krtače?

Hvala za odgovore, imate odličen forum, sama pa komaj čakam na svoj novi sesalec. :)
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Avg 2020, 09:52

kajaz napisal/-a:
21 Avg 2020, 06:58
Zdravo, lepo prosim za aktualne cene s kodami za Jimmya JV83, JV83 PET ter JV83 z dvema baterijama.
Je možno dodatno dobiti komplet gibljive cevi+mehke krtače?
Hvala za odgovore, imate odličen forum, sama pa komaj čakam na svoj novi sesalec. :)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)
za PET model trenutno ni kakšne dobre akcije, sicer pa je pri navedenem JV83 modelu že vklučena gibljiva cev in mehka krtačka, tako da za 233€ z dvojno baterijo je to to! ;)
Singer
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Avg 2020, 17:11

21 Avg 2020, 21:44

Super forum, pregledno in ažurno. Pa takoj na vprašanje.Zelim baterijski pokončni sesalnik, mokro suho. Kaj kupiti? Cenovni razred do 350 evrov. V glavnem za parket, imamo tudi muco, torej dlake. Ženina zamisel. Jaz ne vidim uporabe mokrega dela sesalca. Prosim pojasnilo. Pa bodite hitri, žena je nestrpna, da vidi, če bom z novim sesalcem bolje opravljal delo sesanja, ki je po njenem moja domena. Hvala. Bodite najboljši tudi naprej
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Avg 2020, 00:21

Singer napisal/-a:
21 Avg 2020, 21:44
Super forum, pregledno in ažurno. Pa takoj na vprašanje.Zelim baterijski pokončni sesalnik, mokro suho. Kaj kupiti? Cenovni razred do 350 evrov. V glavnem za parket, imamo tudi muco, torej dlake. Ženina zamisel. Jaz ne vidim uporabe mokrega dela sesalca. Prosim pojasnilo. Pa bodite hitri, žena je nestrpna, da vidi, če bom z novim sesalcem bolje opravljal delo sesanja, ki je po njenem moja domena. Hvala. Bodite najboljši tudi naprej
Pozdravljen in dobrodošel na forumu ter hvala za pohvale! ;)

Pri pokončnih baterijskih sesalnikih ki tudi mokro čistijo jih delimo na tiste ki delujejo po podobnem principu kot robotski sesalniki, ki le vlažijo tla za seboj in pa na tiste, ki dejansko operirajo z večjo količino vode in delujejo po principu vodnih sesalcev, pa še te delimo na tiste z eno posodico za vodo, kjer se meša čista in umazana voda ter tiste, ki imajo ločene posodice za čisto in umazano vodo. Jasno, slednje je najbolj učinkovito in najbolj smiselno, so pa omenjeni modeli večji, težji in dražji. Potem pa je tukaj baterija in na tem mestu bi se bilo najbolj smiselno odločiti ali dober, zmogljiv baterijski sesalnik brez mokrega čiščenja ali dober zmogljiv pokončni električni sesalnik, ker res učinkovitih tovrstnih baterijskih modelov ni, sploh za primerno ceno.

baterijskih sesalnikov brez mokrega čiščenja je že dosti omenjenih v postih malo višje, če se odločite za električni model, pa je tole nek bestbuy, tole bi npr. sam vzel: https://amzn.to/3l6CekK

tole pa je podoben baterijski model, sicer ne pošiljajo v Slo, bi bilo treba preverit pri prodajalcu oz. iti preko posrednika, je pa kar čez budget: https://amzn.to/3l5Km51
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Avg 2020, 13:01

@dbala008:
Pozdravljen,
Zanima me ali je jimmy jv83 best buy za 200€? Je kje kakšna akcija?
Hvala in lp, David
Pozdravljen,

Odvisno od željene moči in cenovnega ranga, ker je bestbuy v več segmentih. Od cenejših modelov vsekakor
okoli 200€ pa vsekakor novi Jimmy JV85, če se gleda na moč/učinkovitost/ceno, 185AW sesalne moči, tudi OLED zaslon, le daljša dostava (2-3 tedne) je ker ni iz EU a preko PRioirty Line poštnine brez dodatnih stroškov:
če pa gledamo overall uporabnost pa Jimmy JV83 z 2x baterijo:
oz. tudi navadni Jimym JV83 z eno baterijo, če je željena hitra dostava in večja kompaktnost sesalnika v primerjavi z JV85 modelom:
od močnejših pa vsekakor najnovejši Jimmy JV85 Pro v akciji za 288€ iz EU, ki je tudi najzmogljivejši baterijski sesalnik na trgu, dobra baterija, opcija zamenjave baterije in polnjenja na postaji, OLED zaslon itd ...
twocan
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Jun 2020, 12:22

30 Avg 2020, 22:46

ponovno pozdrav Tomson:
Zanima me če je kakšna aktivna koda za nakup ROIDMI NEX 2 Pro in po moznosti eu skladišče.
oziroma kakšna alternativa podobne moči in kvalitete sesalca.temvec rabil bi ga tudi za jogije in sedezno. Hvala in LP ponovno.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2020, 00:13

twocan napisal/-a:
30 Avg 2020, 22:46
ponovno pozdrav Tomson. Zanima me če je kakšna aktivna koda za nakup ROIDMI NEX 2 Pro in po moznosti eu skladišče. oziroma kakšna alternativa podobne moči in kvalitete sesalca.temvec rabil bi ga tudi za jogije in sedezno. Hvala in LP ponovno.
za Nex 2 Pro je tale še aktivna koda a iz CN skladišča:
sicer pa če mopping ni nuja, še dva odlična modela, izjemen overall, Roborock H6 iz EU, ki je cenejši in podobna sesalna moč:
ali pa trenutno najzmogljivejši model na trgu s še ugodnejšo ceno:
Ramlox
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Avg 2020, 11:55

31 Avg 2020, 09:46

Vidim, da ste nekateri že naročali Jimmy JV85 Pro ali imate mogoče kakšne izkušnje kakšna je razlika v praksi med Dreame V11 in Roborock H6.
Zanima me ali je res razlika v praksi enaka kot razlika na papirju. Na spletu še ni nekih testov za Jimmy JV85 Pro zato me zanima.
hvala in LP.
Aja, forum je TOP!
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2020, 10:53

Ramlox napisal/-a:
31 Avg 2020, 09:46
Vidim, da ste nekateri že naročali Jimmy JV85 Pro ali imate mogoče kakšne izkušnje kakšna je razlika v praksi med Dreame V11 in Roborock H6.
Zanima me ali je res razlika v praksi enaka kot razlika na papirju. Na spletu še ni nekih testov za Jimmy JV85 Pro zato me zanima.
hvala in LP. Aja, forum je TOP!
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Hvala za pohvale! :)

sam imam naročenega JV85 Pro, bo predvidevam ta teden dostavljen tako da iz prakse kaj več kmalu ... Razlike med Dreame V11 in Roborock H6 pa v praksi sigurno niso prav velike, saj sta si tudi na papirju precej podobna. 450W vs 420W motor, oba 150AW sesalne moči, Roborock malo večjo baterijo, a oba 10min do 90min delovanja, košek 0.4l oz. 0.5l, Roborock malo bolj nazoren vgrajen zaslon, zelo podobna priložena oprema, oba polnjenje preko nastavka, skratka kar se učinkovitosti čiščenja tiče tam tam, razlika v proizvajalcu, dizajnu, sta pa oba res dobra sesalnika, tako da se ne z enim ne z drugim ne zgreši ...
twocan
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Jun 2020, 12:22

31 Avg 2020, 11:24

naročil JV85. Hvala In javim ko prispe in testiram.
Ramlox
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Avg 2020, 11:55

31 Avg 2020, 13:01

bom počakal na veše teste, me res zanima kako se obnese.
LP
twocan
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Jun 2020, 12:22

03 Sep 2020, 18:00

Kako pa imajo cas posiljanja pri tej spletni trgovini geekbuying...zaenkrat se nic znakov kdaj bi predvideno poslali... LP
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2020, 20:37

twocan napisal/-a:
03 Sep 2020, 18:00
Kako pa imajo cas posiljanja pri tej spletni trgovini geekbuying...zaenkrat se nic znakov kdaj bi predvideno poslali... LP
ko je zaloga gre naprej ponavadi v 24-48h, za novo pošiljko JV85 Pro (odvisno kdaj je bilo naročilo, ker je trenutno več naročil kot zaloge in gredo paketi ko pride zaloga naprej po vrsti naročil) npr. pa kot je trenutno navedeno, ShipOut čez 11 dni ... za kakšen drugi artikel pa lahko konkretno preverim pri kontaktu, če mi na ZS pošlje Order Number ...
twocan
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Jun 2020, 12:22

03 Sep 2020, 23:37

ok. hvala za odgovor JV85 pro sem narocil ja. . . javim . Top ste.
alexsandi
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Sep 2020, 21:02

05 Sep 2020, 12:31

Ko bo kdo preizkusil JV85 Pro bi prosim lahko še napisal kako se kaj obnese pri držanju v roki-- sama teža in njegov balans -- ki se mi zdi velik faktor pri nas starejših ---
Recimo preizkusil sem držati Bosch Unlimited BBS812PCK -- soliden --- samo nikjer nisem zasledil za ta model kolikšna je sesalna moč --- pa če mi lahko kdo da to "informacijo" bi bil zelo zadovoljen --
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Sep 2020, 10:03

@scmoky
Sesalec pokočni na baterije? ni tepihov, samo laminat pa topli pod. Fajn bi bilo do 70-80€.
če gre budget malo višje, sta tole trenutno dva res top modela za ceno:
če pa loviš omennjeni budget do 80€ pa npr. tale Blitzwolf ali Deerma, sicer 2x manj zmogljiv, a za gladke površine bo ok:
tale Micol je tudi zanimiv, precej zmogljiv za ceno, 1kom še kaže zaloga:
Gremo naprej
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Sep 2020, 08:37

17 Sep 2020, 08:59

Pozdravljeni,
po prebiranju foruma sem se tudi sama odločila za nakup JV85 Pro tako da bi prosila za kodo za popust.
Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Sep 2020, 09:29

Gremo naprej napisal/-a:
17 Sep 2020, 08:59
Pozdravljeni, po prebiranju foruma sem se tudi sama odločila za nakup JV85 Pro tako da bi prosila za kodo za popust.
Hvala in lp
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)
jk79
Prispevkov: 38
Pridružen: 17 Sep 2020, 14:53

19 Sep 2020, 17:51

Kupujem baterijski pokončni sesalnik, za stanovanje 100m2, samo trde površine.
Kaj se splača vzet?
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Sep 2020, 18:34

jk79 napisal/-a:
19 Sep 2020, 17:51
Kupujem baterijski pokončni sesalnik, za stanovanje 100m2, samo trde površine. Kaj se splača vzet?Hvala
kakšen pa je max zastavljen budget? Dobri modeli se začnejo nekje pri 150€, najzmogljivejši model 288€ ...
jk79
Prispevkov: 38
Pridružen: 17 Sep 2020, 14:53

19 Sep 2020, 20:19

Tomson napisal/-a:
19 Sep 2020, 18:34
jk79 napisal/-a:
19 Sep 2020, 17:51
Kupujem baterijski pokončni sesalnik, za stanovanje 100m2, samo trde površine. Kaj se splača vzet?Hvala
kakšen pa je max zastavljen budget? Dobri modeli se začnejo nekje pri 150€, najzmogljivejši model 288€ ...
Rad bi nekaj, da bo delalo ok... dam tudi 288, če je toliko boljši, rad bi pa najboljše razmerje cena/kvaliteta.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Sep 2020, 22:50

jk79 napisal/-a:
19 Sep 2020, 20:19
Rad bi nekaj, da bo delalo ok... dam tudi 288, če je toliko boljši, rad bi pa najboljše razmerje cena/kvaliteta.
je kar nekaj P/P oz. bestbuy modelov trenutno, med najboljše opcije sodijo:

omenjeni JV85 Pro je pač najzmogljivejši izmed vseh modelov, kar ne pomeni da ostali pri manjši sesalni moči niso dovolj, le tale je občutno močnejši:
model še malo bolj uveljavljene znamke, a malo manj zmogljiv:
in še tretja odlična alternativa prestižnejšega modela:
tole je najboljši poceni model:
dobra alternativa:
in dober še malo cenejši in malo manj zmogljiv model:
podoben model druge podznamke:
malo zmogljivejši in malo dražji model:
in alternativa:
vem, kar nekaj modelov, a to so res vsi bestbuy modeli, ki se razlikujejo malo po moči, dizajnu, opremi in dodatni funkcionalnosti ...
jk79
Prispevkov: 38
Pridružen: 17 Sep 2020, 14:53

20 Sep 2020, 10:22

Hvala! 👍

JV83 se mi zdi zelo privlačen.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Sep 2020, 13:43

jk79 napisal/-a:
20 Sep 2020, 10:22
Hvala! 👍 JV83 se mi zdi zelo privlačen.
dodana še malo boljša opcija za JV83 model in varianta z 2x baterijo! ;)
Ramlox
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Avg 2020, 11:55

21 Sep 2020, 22:29

Če kdo kupuje jimmy jv 85 pro, se dobi na aliexpres za 274€
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

22 Sep 2020, 10:36

Pozdravljeni g. Tomson...
Lahko pogledate prosim ta sesalec, ki je danes v Lidlovem katalogu in mi po podatkih, ki so na voljo, opišete razliko med njim in Jimmyjem JV83 pro, ki ga že imam. Hčerki bi rada kupila priročen sesalnik za v študentski dom in se mi zdi, da ni tako slab za ceno 70€. Podobna varianta sesanja je kot z Jimmyem.
Hvala za vaš čas.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Sep 2020, 13:30

kitty napisal/-a:
22 Sep 2020, 10:36
Lahko pogledate prosim ta sesalec, ki je danes v Lidlovem katalogu in mi po podatkih, ki so na voljo, opišete razliko med njim in Jimmyjem JV83 pro, ki ga že imam. Hčerki bi rada kupila priročen sesalnik za v študentski dom in se mi zdi, da ni tako slab za ceno 70€. Podobna varianta sesanja je kot z Jimmyem.
Hvala za vaš čas.
Preveril katalog, žal ni navedenega najbolj osnovnega in pomembnega podatka, kakšna je sesalna moč v Pa ali AW. Brez slednjega pa je nemogoče karkoli sklepati in ker gre za najbolj pomemben element sesalnika se ga ne da primerjat z nobenim konkurenčnim modelom, niti presojati kako učinkovit bo pri čiščenju je opcija le da kupite in preverite kako se bo obnesel. Če pa želite biti prepričani o dobri zmogljivosti in kvaliteti, pa je npr, model Dreame V8 za 120€ res odlična opcija npr.

za podobno ceno kot pri Lidli pa sicer dobite Xiaomi Deerma model z 10.000Pa sesalne moči kar je za gladke površine in prah tudi dovolj:
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

22 Sep 2020, 13:48

Hvala za vaš čas. Koliko bi pa moralo pisat po naše, kaj je to 20000 pa? Oprostite, ker sem tako nevedna... :(
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

22 Sep 2020, 14:18

Drugače je na tej strani več informacij o LIDL sesalniku: https://www.lidl.de/de/silvercrest-akku ... en/p354033
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Sep 2020, 14:20

kitty napisal/-a:
22 Sep 2020, 13:48
Hvala za vaš čas. Koliko bi pa moralo pisat po naše, kaj je to 20000 pa? Oprostite, ker sem tako nevedna... :(
Pri sesalcih merimo pretok zraka, saj samo osnovne tovarniške specifikacije kljub številkam ne povedo o realni sesalni moči aparatov, ker je poleg same nazivne moči potrebno izmeriti realno sesalno moč, ki pa lahko zelo niha, saj je odvisna od zasnove sesalca, ki je lahko posledično bolj ali manj učinkvit, kar pomeni da lahko ima model z močnejšim motorjem precej izgub oz. neoptimiziran pretok zraka in v praksi ni tako izkoriščen kot bi lahko bil in obratko, je lahko po manjši moči motorja določen model v praksi bolj učinkovit. Ni nič slabega če ne poznate omenjenih oznak, večina kupcev o njih ne ve prav dosti, saj povečini v trgovini proizvajalci navajajo le moč motorja in ne izmerjene sesalne moči, slednje pa merijo na raznih testih, dosti proizvajalcev iz vzhoda pa omenjene podatke tudi navaja, da je lažja primerjava z različnimi modeli in ker so praviloma omenjeni modeli precej učinkoviti, se s tem radi pohvalijo.

Takole na hitro, kaj je PA:
Pa is a unit of measurement for atmospheric pressure. For example, if the vacuum power is 1KPa, it can only suck dust. If the power is 8.5Kpa, the vacuum is able to handle dust and hairs. If it reaches to 16Kpa, the vacuum can clean not only the dust and hairs, but also the food crumbs, small particles and debris.

Še bolj natančna in realna pa je novejša oznaka AW:
Airwatt or air watt is a measurement unit of the effectiveness of vacuum cleaners which refers to airflow and the amount of power (watts) a vacuum cleaner produces and uses.
Odgovori