Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

14 Jun 2020, 11:19

Yanc, hvala ti za tako obširen opis sesalca JIMMY JV83 z dodatno baterijo. Zdaj je tudi mene strah te "bunke" v naročju. Pravzaprav me je motila že, ko sem naročevala. Pri tem sesalcu me je pritegnila samo dodatna baterija, drugače bi naročila JV65. Po izgledu sodeč se boljše obnese ob uporabi. No, bomo videli...kot si rekel, treba se bo navadit. Moj je že bil odposlan in čakam nanj. Gibljivo cev in krtačo pa bom naročila kar pri MIshopu. Ali misliš, da je potrebno imeti tudi dodaten filter?
Lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jun 2020, 11:51

Brez skrbi, je zelo praktičen za rokovanje, tudi za ženske, no, vsaj moja žena in sestra se nista niti enkrat pritožili glede teže, velikosti ali nepraktičnosti in glede na popularnost teh Jimmyjev dvomim da je dejansko za omenjeno težava, je pa vsekakor drugačen dizajn od klasičnih sesalnikov, kjer v roki držimo samo cev, a gre samo za stvar navade ... Filtri držijo kar dolgo, po enemu letu pri meni še ni potrebe po menjavi npr ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jun 2020, 20:46

Trenutno tudi za baterijske sesalnike kar nekaj hudih dealov te dni v Geekbuying akciji za 8 rojstni dan trgovine:
Talika
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Maj 2020, 21:44

16 Jun 2020, 17:00

Zdravo :) super za akcijo :)
samo JV53 je na baterijo, ostali so na stenskih nosilcih in se tam polnijo?
Sesalne moči so različne - se že vse moči od teh naštetih modelih lahko primerjajo z električnimi pokončnimi sesalci?
Meni je predvsem najbolj pomembna moč sesanja, ker imam doma že robota in bi sedaj potrebovala še kaj malo močnejšega da lahko posesam. Predvidevam da gre moč JV53(najmanj močen) - JV63 - V9 - V10 (najbolj močn). Je tako ali se motim?
Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jun 2020, 18:14

Talika napisal/-a:
16 Jun 2020, 17:00
samo JV53 je na baterijo, ostali so na stenskih nosilcih in se tam polnijo?
Sesalne moči so različne - se že vse moči od teh naštetih modelih lahko primerjajo z električnimi pokončnimi sesalci?
Predvidevam da gre moč JV53(najmanj močen) - JV63 - V9 - V10 (najbolj močn). Je tako ali se motim?
Hvala in lp
Drži, Jimmy modeli imajo zamenljivo baterijo, ki se ne polni na stojalu, Dreame modeli pa imajo fiksno baterijo, ki se polni na stojalu.

Jimmy JV53 in Dreame V9 imata isto sesalno moč in sta že popolnoma primerljiva s klasičnimi električnimi sesalniki, JV63 in V10 pa sta še malo močnejša, a ne gre za prav veliko razliko.
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

17 Jun 2020, 14:27

Pozdravljeni. Dobila sem sesalec JIMMY JV83. Pravzaprav še v škatlo nisem pogledala kakšne barve je baterija, ki je noter. Imam za darilo, ampak dodatno baterijo sem prejela danes posebej in je modra. Glede na to, da je sesalec bakrene barve, sem mislila, da gledajo na to...Kakšne barve je baterija, ki ste jo prejeli vi yanc? In kaj pravite vi Tomson? Imate tudi vi baterijo druge barve kot je sesalec? 😒
facepalm
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Jun 2020, 06:48

17 Jun 2020, 15:24

kitty napisal/-a:
17 Jun 2020, 14:27
Pozdravljeni. Dobila sem sesalec JIMMY JV83. Pravzaprav še v škatlo nisem pogledala kakšne barve je baterija, ki je noter. Imam za darilo, ampak dodatno baterijo sem prejela danes posebej in je modra. Glede na to, da je sesalec bakrene barve, sem mislila, da gledajo na to...Kakšne barve je baterija, ki ste jo prejeli vi yanc? In kaj pravite vi Tomson? Imate tudi vi baterijo druge barve kot je sesalec? 😒
Sesalec je crno/bakrene barve. Baterija (crna z modro stranico) se usede zraven drzala kateri je tudi crne barve.
Tudi sam sem prejel crno baterijo z modro stranico. Sesalec pa dobim cez cca 1h.

Edit: sedaj sem opazil, da ima sesalec na slikah baterijo s crno stranico
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

17 Jun 2020, 15:34

Tako je. Baterija bi k temu sesalcu morala bit črna. K modremu pa paše modra. Jezna sem...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Jun 2020, 16:12

dodatna baterija kolikor sledim obstaja le v tej opciji (z modrim robom), še nikjer nisem zasledil črnega modela, da bi se lahko kupil ločeno. Ali bo kdaj na voljo v črni barvi ni informacije. Če je res zelo moteče, se lahko vpraša, če se lahko dobi tista črna nalepka, pa se da čez modro nalepko ...
facepalm
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Jun 2020, 06:48

17 Jun 2020, 16:26

Morda se pa samo odstrani modro nalepko, ce je ta moteca in je baterija crna, brez napisa.
grapc
Prispevkov: 3
Pridružen: 17 Jun 2020, 15:00

17 Jun 2020, 16:41

:oops: Zdravo. Ze 3 dni gledam po temu forumu gor dol kaj je boljse kaj je slabse....in res pojma nimam kaj bi kupu vsli so mi vsec, odlocam se med 3 sesalci, kaj bi vi kupili na 1 mestu. To pa so JV83, JV65 in pa xiaomi dreame v10??? In pa kake mate kaj izkusnje z geekmaxi??
Zadnjič spremenil grapc, dne 17 Jun 2020, 17:16, skupaj popravljeno 1 krat.
facepalm
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Jun 2020, 06:48

17 Jun 2020, 16:46

@kitty v skatli je baterija s crno nalepko. Ce te modra nalepka zelo moti, lahko menjava bateriji. Meni je vseeno za barvo.
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

17 Jun 2020, 16:59

Bom preživela z modro baterijo...Hvala vsem za prijaznost. Ampak mislila sem, da je vseeno normalno, če stvari prodajajo, da jih nekako uskladijo in človek nima občutka, da je kupil neko škart robo. Zdaj imam malo takšen občutek, kot da sem kupovala poceni....Pa to niti ni tako malo denarja, kaj pa vem. Mogoče imam samo ženski pogled na vse skupaj...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Jun 2020, 18:06

@kitty:
ženski pogled na vse skupaj verjetno. :) Pri Jimmy modelih ne gre za nikakršno škart robo, so odlični sesalniki za ceno, meni res super služi že tretje leto (JV51 in JV53). Zdaj mene osebno ne moti, če je kompromis dobre naprave z dobro ceno dodatna baterija v drugačnem odtenku nalepke na strani, je pa dobro da se ve za tiste, ki jih omenjeno moti. Ali je vredno zato naročiti JV83 za toliko in toliko več, pa ve vsak zase. JV83 PET model pa je prišel šele pred kratkim na trg, lahko da bodo sčasoma tudi dodatne baterije v črni barvi, zaenkrat pač je opcija z dvojno baterijo (od modela JV83, ki je sicer enak) ki res doda na vrednosti in praktičnosti, sploh za omenjeno ceno, a so očitno naredili komplet iz zadev ki so trenutno na voljo v trgovini. Kdo bo zato vesel ker za ugodno ceno dobi res dober dober baterijski sesalnik z dvojno baterijo, kakšen bo pač jezen ker je nalepka drugačne barve. Ljudje smo različni! ;) Skratka, naj dobro služi kljub barvni neusklajenosti baterije! :)
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

17 Jun 2020, 21:37

@kitty, če se spomniš, sem se čez kitajski način biznisa obregnil že na prejšnji strani in to kar si doživela z barvo baterije, je eden izmed kitajskih fint :mrgreen: se navadiš šcasoma.
Tudi mene barva, kot kolega pred mano ne moti in če hočeš, ti jo tudi jaz menjam, sploh če gre za darilo. Po drugi strani je še bolje da sta različnih barv, tako slej ko prej izveš, katera je boljša-slabša. Naj pa te potolažim, da sem do zdaj sesal 3x po približno 10 minut na srednji hitrosti in je baterija še kar delujoča, nič je še nisem filal, smeti pa pobere neverjetno veliko. Z očmi jih ne vidiš, pa jih vseeno ogromno poje. Pa vedno so na spodnji strani krtače po koncu sesanja smeti, ki jih je treba ročno odstranit, to mi edino ni všeč :evil: Tudi slučajno pa ta sesalec ni za ta male tepihe ampak samo za tiste večje, ki jih recimo ne moreš z nogo premikati. Drugače pa se ne sekiraj, če si se nasrala, saj bo za darilo :D Ampak verjemi, nisi se, Xiaomi je izredno kvalitetna firma.
kitty
Prispevkov: 34
Pridružen: 01 Jun 2020, 12:08

17 Jun 2020, 23:12

Hvala vsem za "tolažbo" 😃. Ženski pogled je pač takšen. Rade smo barvno usklajene, pa četudi je to naprava, s katero se sprehajamo med štirimi stenami. Sesalec ostane v mojem stanovanju, saj je darilo za družinskega člana, ki je izrazil željo po novem sesalcu... Upam, da bo služil, kot služi vam na tem forumu in vem, da bo ta barvna neusklajenost sčasoma neopazna, kajti namen sesalca je le samo sesanje... Sporočim, ko ga preizkusimo...
facepalm
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Jun 2020, 06:48

18 Jun 2020, 09:57

Po prvem sesanju z JV83 pet moram priznati, da je sesalec presegel pricakovanja.
Je zelo lepo vodljiv, posesa smeti tudi tam kjer "jih ni". Je tisji od nasega prejsnjega (navadnega) sesalca, moc sesanja pa je primerljiva.
Vsekakor ga priporocam, sploh gospodinjstvom z domacimi zivali. V "cistem" stanovanju je Jimmy vseeno posesal kepo dlak (imamo 2 macki).
Zena zadovoljna, jaz tudi.
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

18 Jun 2020, 17:57

a mogoče kdo ve iz prve roke https://www.mishop.si/fleksibilna-cev-z ... 1-741.html
cena je ugodna, oba dela kot na sliki, sta tudi preverjeno v pošiljki, samo rad bi vedel, če pašeta tudi na JV83 ?

sicer sem naročil preko Tomsonovega linka 20 dni nazaj, pa se zgovarjajo nonstop, danes so prišli ven z info, da je out of stock - kitajske cvetke pač :evil:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 21:40

po mojih informacijah je omenjena oprema povsem enaka za JV51/JV53/JV83 ...
Talika
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Maj 2020, 21:44

18 Jun 2020, 23:41

Tomson napisal/-a:
15 Jun 2020, 20:46
Trenutno tudi za baterijske sesalnike kar nekaj hudih dealov te dni v Geekbuying akciji za 8 rojstni dan trgovine:
Potrebujem pomoč - ravno sem želela naročiti JV53, vendar mi napiše za kupon da je za specifičen izdelek. Lahko prosim preverite če je še aktiven kupon
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 23:51

Talika napisal/-a:
18 Jun 2020, 23:41
Potrebujem pomoč - ravno sem želela naročiti JV53, vendar mi napiše za kupon da je za specifičen izdelek. Lahko prosim preverite če je še aktiven kupon
Tale koda bo trenutno opcija za JV53:
oz. tale opcija, je še nekaj € cenejša poštnina:
Talika
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Maj 2020, 21:44

19 Jun 2020, 09:11

Tomson napisal/-a:
18 Jun 2020, 23:51
Talika napisal/-a:
18 Jun 2020, 23:41
Potrebujem pomoč - ravno sem želela naročiti JV53, vendar mi napiše za kupon da je za specifičen izdelek. Lahko prosim preverite če je še aktiven kupon
Tale koda bo trenutno opcija za JV53:
oz. tale opcija, je še nekaj € cenejša poštnina:
uspelo mi je :D HVala :D
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

20 Jun 2020, 11:53

yanc napisal/-a:
17 Jun 2020, 21:37
Pa vedno so na spodnji strani krtače po koncu sesanja smeti, ki jih je treba ročno odstranit, to mi edino ni všeč :evil:
tole je res moteče, ampak se pojavlja pri vseh teh. sam na koncu vedno po tepihu potegnem da grejo dol in jih posesam, da se ne zaje*avam z roko :)
facepalm
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Jun 2020, 06:48

22 Jun 2020, 10:51

Sedaj pa bi tasca en podoben sesalec. Enega s polnilcem na stojalu.
Sta jimmy JV63/JV65 bestbuy?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jun 2020, 15:02

facepalm napisal/-a:
22 Jun 2020, 10:51
Sedaj pa bi tasca en podoben sesalec. Enega s polnilcem na stojalu.
Sta jimmy JV63/JV65 bestbuy?
noben Jimmy nima opcije polnjenja na stojalu. Da se polni na stojalu bodo dobra izbira Xiaomi Dreame modeli. V10 je novejši in malo zmogljivejši, če je budget bo boljša izbira, sicer pa za 156€ V9 model tudi super opcija ...
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

22 Jun 2020, 20:48

za vse, ki ste naročili JV83 PET in ste v dvomih - info iz prve roke, danes sem prejel
https://www.mishop.si/fleksibilna-cev-za-pokoncni-brezzicni-sesalnik-jimmy-jv51-741.html
paket lepo zaščiten, glavno pa, da sta v paketu tako krtača, kot gibljibva cev in da oba 100% pašeta na JV83, dostava 1-2 dni, cena pa več kot ugodna (razen poštnine).
kitty, barva cevi je malenkost, ampak res malenkost svetlejše siva, kot originalni JV83 nastavki ;)
Zala
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:11

29 Jun 2020, 15:21

Ok, ravno se mi je zbrisal cel post. Aaa.
No, da ponovim..

Preberala že vse strani, pa nisem ziher katerega Jimmyja kupiti.

Zahteve:
- da se da zamenjati baterija in da je dodatna baterija dobavljiva,
- da posesa 130m2, od tega vse gladke površine, en tepih, občasno jogije,
- nadomestil bo sesalec na kabel in bo edini sesalec v hiši, torej mora biti močan, kar mislim, da so vsi?
- da zdrži baterija ćimdlje,
- garancija dve leti?
- servis? (kupiti sem mislila na tisti slovenski spletni strani, se garancija kaj razlikuje od teh, ki so nabavljeni prek te tuje strani?)

Cena ni važna, kako se polni je vseeno, kakšna je postaja je vseeno.

Hvala za pomoč.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2020, 17:19

Zala napisal/-a:
29 Jun 2020, 15:21
Zahteve:
- da se da zamenjati baterija in da je dodatna baterija dobavljiva,
- da posesa 130m2, od tega vse gladke površine, en tepih, občasno jogije,
- nadomestil bo sesalec na kabel in bo edini sesalec v hiši, torej mora biti močan, kar mislim, da so vsi?
- da zdrži baterija ćimdlje,
- garancija dve leti?
- servis? (kupiti sem mislila na tisti slovenski spletni strani, se garancija kaj razlikuje od teh, ki so nabavljeni prek te tuje strani?)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

glede na vse omenjeno bi osebno vzel JV83 PET z 2x baterijo. Ima dobro ceno, je med najzmogljivejšimi Jimmy modeli. Garancija na Geeku je sicer 1-leto
alternativa v Slo pa preko MiShopa navaden JV83 model, ter se posebej dokupi dodatno baterijo, ki pri njih sicer ni na zalogi trenutno. Garancija je tudi na Mishop 1-leto, lahko pa se doplača 15€ za dodatno leto garancije:
Syntax
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Jun 2020, 21:08

29 Jun 2020, 21:31

Pozdravljeni,

kupujem sesalec JIMMY JV53, trenutno gledam na geekbuy in je cena 152€, zanima me če še obstaja kak kuponček za nižjo ceno, sem bral starejše poste v tej temi in se je že dobil za manj kot 152€ ampak ti kuponi oz. akcije so že potekle.

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2020, 21:33

Syntax napisal/-a:
29 Jun 2020, 21:31
Pozdravljeni, kupujem sesalec JIMMY JV53, trenutno gledam na geekbuy in je cena 152€, zanima me če še obstaja kak kuponček za nižjo ceno, sem bral starejše poste v tej temi in se je že dobil za manj kot 152€ ampak ti kuponi oz. akcije so že potekle. Hvala!
lahko jutri dopoldan preverim pri kontaktu, če se lahko uredi kakšna nova koda ... trenutno pa tale aktivna koda na BG iz EU skladišča najugodneje:
Zala
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:11

29 Jun 2020, 21:51

Tomson napisal/-a:
29 Jun 2020, 17:19
Zala napisal/-a:
29 Jun 2020, 15:21
Zahteve:
- da se da zamenjati baterija in da je dodatna baterija dobavljiva,
- da posesa 130m2, od tega vse gladke površine, en tepih, občasno jogije,
- nadomestil bo sesalec na kabel in bo edini sesalec v hiši, torej mora biti močan, kar mislim, da so vsi?
- da zdrži baterija ćimdlje,
- garancija dve leti?
- servis? (kupiti sem mislila na tisti slovenski spletni strani, se garancija kaj razlikuje od teh, ki so nabavljeni prek te tuje strani?)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

glede na vse omenjeno bi osebno vzel JV83 PET z 2x baterijo. Ima dobro ceno, je med najzmogljivejšimi Jimmy modeli. Garancija na Geeku je sicer 1-leto
alternativa v Slo pa preko MiShopa navaden JV83 model, ter se posebej dokupi dodatno baterijo, ki pri njih sicer ni na zalogi trenutno. Garancija je tudi na Mishop 1-leto, lahko pa se doplača 15€ za dodatno leto garancije:
Hvala.

Kaj pa tole pihanje v glavo, našla sem en komentar na Amazonu...
UNFAVORABLE:
1. Output air filtration is inadequate, despite product description by manufacturer.
2. Output air blows upward into user's breathing space from the top of the handle. This may irritate eyes, nose, and lungs.

Kaj meniš? Imajo vsi usmerjeno tako?
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

29 Jun 2020, 22:19

Zala, ti lahko pomagam z odgovorm iz prve roke, saj imam točno tega Jimmya.
1. Ne opažam nobenih težav s filtracijo odvečnega zraka
2. NI RES, kar se pihanja tiče. Reže za odvajanje zraka so na levi in desni strani zadaj, na sredini pa je stopenjsko stikalo I/II/III. V glavo bi ti pihalo edino, če bi držala sesalnik postrani :lol:

Sam sem z Jimmyem zadovoljen, sploh ker sem vzel tega z dvema baterijama
AMPAK kot edini hišni sesalec za 130m2, ne vem no, da ne boš razočarana, ker na III stopnji baterija ugasne v manj kot 10 min, na II pa boš mogoče imela občutek, da ni dovolj močan, ampak je, verjemi. Lahko ti garantiram, da požre res zelo veliko smeti, vendar 130 je meni malo preveč kvadrature za enkratno sesanje tudi z 2 baterijama, sploh ker omenjaš tepih, pa jogi. Je pa super za kaj na hitro posesat in seveda za avto, vendar računaj še na dodatne nastavke https://www.mishop.si/fleksibilna-cev-z ... 1-741.html katerih v originilani škatli ni, sta pa recimo pri nas nepogrešljiva.
Syntax
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Jun 2020, 21:08

29 Jun 2020, 22:58

Tomson napisal/-a:
29 Jun 2020, 21:33
Syntax napisal/-a:
29 Jun 2020, 21:31
Pozdravljeni, kupujem sesalec JIMMY JV53, trenutno gledam na geekbuy in je cena 152€, zanima me če še obstaja kak kuponček za nižjo ceno, sem bral starejše poste v tej temi in se je že dobil za manj kot 152€ ampak ti kuponi oz. akcije so že potekle. Hvala!
lahko jutri dopoldan preverim pri kontaktu, če se lahko uredi kakšna nova koda ... trenutno pa tale aktivna koda na BG iz EU skladišča najugodneje:
Super, hvala. Bom še pol počakal pa mi prosim sporočite, če se bo dala uredit kakšna nova koda.
Zala
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:11

29 Jun 2020, 23:01

Hvala za odgovor.
No, sem odprta za naknadno nabavo klasičnega.
Ampak mislim, da bo redko generalno čiščenje vseh 130 naenkrat, jogijev itak ne tako pogosto, določeni prostori pa so bolj obremenjeni in se bodo itak po večkrat počistili in se mi zdi da potrebe bo res generalnem ne bo (optimist? 😂)
Pa tudi fajn na kamot ga vzameš in posesaš. To mi je velik plus. Še posebej ob malih otrocih.

Še vedno pa me ščipajo neki dvomi.. "Ne more se cenovno primerjat z dysonom ali boschem, po sesanju pa so si enaki, tu nekaj ne bo v redu..." "Kaj, če mi bo crknil po enem, dveh letih, Dyson za 500 eur ziher ne bi."

Mi lahko kdo servira kak dober argument, da se motim? 😁
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

29 Jun 2020, 23:13

to da ti ne bo crknil, ti ne more pa nihče garantirat
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2020, 23:44

@Zala:
pri 130m2 velikem stanovanju je potrebno imeti tudi v mislih, da verjetno ne gre za 130m2 neto površin za čiščenje. Konkretno, pri nas v 150m2 veliki hiši robotski sesalnik dejansko očisti 80m2, saj pohištvo odvzame kar precej uporabnega prostora in je na koncu površina za čiščenje bistveno manjša, tako da pri dveh baterijah in na II stopnji ne bo težav in za čiščenje gladkih površin se III stopnja ne potrebuje.

Kar pa se tiče dvomov o kvaliteti in dolgoročnosti Jimmy modelov, sam lahko iz prakse rečem le, da npr. JV51 po 2 letih še vedno v top formi, vse bp, kar sicer ne pomeni da se zadeve ne pokvarijo, vsak elektronski aparat se lahko, kolikor pa imam izkušenj z Jimmy modeli delujejo kar kvalitetno, nižja cena napram Dysonu in Boschu pa v veliki meri tudi na račun znamke. Za primerjavo, novi baterijski sesalnik Roborock H6 za 380€, ki je že bolj uveljavljeno ime, ima že precej konkretnejšo ceno, so nekatere specifikacije boljše, tudi nekaj naprednejših lastnosti, tudi kvaliteta materialov in izdelave top notch, vsekakor pa ni 2x boljši kolikor je dražji (recimo da je 30% boljši overall), tako pač je pri bolj uveljavljenih znamkah. In če gledamo še iz praktičnega vidika, tudi če npr. Jimmy zdrži pol manj kot Dyson in se po 3 letih kupi novi najnovejši Jimmy, bo le ta še toliko naprednejši in zmogljivejši. Ampak jasno, vsak ima neko svojo logiko in vodilo ko gre za nakupe. Opcije so, potem pa vsak izbere sebi najbolj primerno, sam pač vedno iščem najboljše razmerje cena/kvaliteta/zmogljivost, ker za preostalih 300€ raje kupim še robotski sesalnik npr. in če denar ni faktor/ovira, se pač kupi najboljše na trgu, tudi če se preplača in če na koncu v praksi ne bo bistvene razlike, pač vsak po svoji vesti! ;)
Zala
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:11

30 Jun 2020, 06:54

Ok.
Kako pa je z uveljavljanjem garancije, stroške pošiljanja krijemo sami?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jun 2020, 08:32

Garancija je 1-leto, uveljavlja se preko centra v EU (Poljska), v eno smer strošek krije kupec (nekje 15-20€), nazaj trgovina ... A sam še nisem zasledil primera da bi kdo uveljavljal garancijo pri Jimmy sesalnikih, jasno, vedno lahko gre kaj narobe, a imajo očitno precej visok QualityControl ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jun 2020, 16:43

Syntax napisal/-a:
29 Jun 2020, 21:31
Pozdravljeni, kupujem sesalec JIMMY JV53, trenutno gledam na geekbuy in je cena 152€, zanima me če še obstaja kak kuponček za nižjo ceno, sem bral starejše poste v tej temi in se je že dobil za manj kot 152€ ampak ti kuponi oz. akcije so že potekle. Hvala!
Syntax
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Jun 2020, 21:08

01 Jul 2020, 12:37

Tomson napisal/-a:
30 Jun 2020, 16:43
Syntax napisal/-a:
29 Jun 2020, 21:31
Pozdravljeni, kupujem sesalec JIMMY JV53, trenutno gledam na geekbuy in je cena 152€, zanima me če še obstaja kak kuponček za nižjo ceno, sem bral starejše poste v tej temi in se je že dobil za manj kot 152€ ampak ti kuponi oz. akcije so že potekle. Hvala!
Hvala Tomson!
Sem naročil na geekbuy s tem kuponom. Zanimivo, da so poštnine različne, če vzameš roza barvo ali pa sivo. Sam sem naročil roza barvo in je bila cenejša poštnina kot pri sivem.
Ted
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2020, 20:12

07 Jul 2020, 22:17

Pozdravljeni,

tudi sam gledam jv53 in jv63, je še kje kakšna koda na voljo?
Ti Dream modeli so pa še rang višje, tišji in lažji ne? Še kakšna koda za V10?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jul 2020, 23:33

Ted napisal/-a:
07 Jul 2020, 22:17
Pozdravljeni, tudi sam gledam jv53 in jv63, je še kje kakšna koda na voljo? Ti Dream modeli so pa še rang višje, tišji in lažji ne? Še kakšna koda za V10?
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

trenutno je tale opcija:
za Jimmy JV63 pa trenutno le FlashSale, a je precej dobra cena:
je pa trenutno dobra koda za Dream V10:
Dreame modeli niso rang višje, so na podobnem nivoju, le proizvajalec ni Jimmy ampak Dreame, predvsem pa jih loči lastnost, da imajo poleg polnilno postajo na nastavku, se pravi ko sesalnik odložimo, se avtomatsko polni, po drugi strani pa nimajo zamenjljivih baterij kot Jimmy modeli, sicer pa podobne lastnosti, tale V10 je overall malo boljši od JV53/63 modelov in je pri tej ceni kar nek bestbuy trenutno ...
Ted
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2020, 20:12

08 Jul 2020, 10:24

Na Bangood-u je v10 žal sold out... Misliš da bo kmalu spet na voljo?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jul 2020, 10:34

Ted napisal/-a:
08 Jul 2020, 10:24
Na Bangood-u je v10 žal sold out... Misliš da bo kmalu spet na voljo?
pravi kontakt da je že re-stocked ... se lahko naroči, koda še tudi deluje:
Ted
Prispevkov: 3
Pridružen: 07 Jul 2020, 20:12

08 Jul 2020, 10:44

Je šlo, naenkrat se je pojavil "in stock".

Hvala za pomoč Tomson, poročam kako bo z uporabo :).
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

09 Jul 2020, 10:18

na sceni je že v11!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jul 2020, 10:57

Res je, višja sesalna moč (25.000Pa/150AW), večja baterija (3000W), do 90min v EKO Mode, OLED zaslonček, nekje na nivoju še dražjega Roborock H6 modela ...
Naty
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jul 2020, 08:18

13 Jul 2020, 09:45

Pozdravljeni. Odločam se za nakup novega sesalca. Dnevno bi z njim sesali 120-150 m2. Ne morem pa se odločiti katerega vzeti: Dream V10 ali Jimmy JV83 (lahko tudi Pet varjanto z dvema baterijama). Glede na to, da je sedaj Dream V10 po super ceni mislite, da bi bil boljsi nakup kot Jimmy JV83?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jul 2020, 10:51

Naty napisal/-a:
13 Jul 2020, 09:45
Pozdravljeni. Odločam se za nakup novega sesalca. Dnevno bi z njim sesali 120-150 m2. Ne morem pa se odločiti katerega vzeti: Dream V10 ali Jimmy JV83 (lahko tudi Pet varjanto z dvema baterijama). Glede na to, da je sedaj Dream V10 po super ceni mislite, da bi bil boljsi nakup kot Jimmy JV83?
Pozdrav in dobrodošli na forumu! ;)

Glede na to, da JV83 PET verzije z dvojno baterijo trenutno ni na zalogi, navadni JV83 je sicer skoraj enak a z malo več opreme, sicer pa je Dreame V10 še malo zmogljivejši in se polni na polnilni postaji, ni potrebe po drugi bateriji, trenutno tudi z res odlično ceno iz EU, je to vsekakor bestbuy ta hip, kolikor gledam koda trenutno še aktivna:
smrkec88
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Jul 2020, 12:31

13 Jul 2020, 14:38

Pozdravljeni,

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z baterijskim sesalnikom https://www.mimovrste.com/pokoncni-sesa ... bestseller???

Koliko dejansko zdrži baterija kolikor je napisano???
Ali nastavek dobro pomiva ali je bolj za okras???
Odgovori