Pametne ure

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Apr 2020, 21:06

roza in EU prav dosti izbire ni, bo tole najbolšja opcija:

https://amzn.to/357t2EX
Miyagi
Prispevkov: 8
Pridružen: 21 Apr 2020, 23:38

27 Apr 2020, 18:51

Kaksna vredu cena za stratos 3 mogoce? S kaksnim kuponom? 😁🙈
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Apr 2020, 19:54

Miyagi napisal/-a:
27 Apr 2020, 18:51
Kaksna vredu cena za stratos 3 mogoce? S kaksnim kuponom? 😁🙈
trenutno kar dobra opcija za EU skladišče:

- Xiaomi Amazfit Stratos 3 pametna ura s kodo: 4T8HGBBZ iz 194€ na 184€ (EU skladišče)
- Xiaomi Amazfit Stratos 3 pametna ura s kodo: 4T8U6F7N iz 194€ na 187€ (EU skladišče)
Juice
Prispevkov: 13
Pridružen: 28 Apr 2020, 21:43

28 Apr 2020, 21:58

Pozdravljeni!

Zanima me mnenje glede Fossil pametnih ur kot npr. FTW4019 in FTW4021 ter Diesel DZT2013 v primerjavi z Xiaomi urami (prednosti, slabosti...).

Lep pozdrav 😁
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

29 Apr 2020, 08:45

Popolnoma razočaran nad Gearbestom. Včeraj sem po chatanju z botom dobil nekoga iz Customer Supporta, ki mi je povedal, da z izbrano metodo (Priority Line) zaradi COVID ne morejo ure odposlati in da moram izbrati drugo metodo pošiljanja, pa čeprav so v zadnjih dveh tednih večkrat trdili da bo paket odposlan v treh delovnih dneh. Ker po skoraj mescu čakanja da bo ura odposlana nisem želel dodatno plačati za shipping mi je bilo rečeno, da lahko počakam in ne bom rabil plačati dodatnega shippinga, ura pa bo odposlana, ko ta "globalna situacija" mine. Ni mi perostalo drugega kot pa da sem preklical naročilo in bom danes naročil preko Geekbuyinga. Ali gre za novo pogodbo za Priority line ali je res kriv COVID ne vem, se pa mi je podobna situacija zgodila že v novembru. Vsekakor se bom naročanju na Gearbestu za lep čas izognil.
kowkele
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Mar 2020, 13:33

29 Apr 2020, 08:55

Tudi pri meni je enak problem s pošiljanjem na Gearbestu že od 10.4.2020...
Ampak zanimivo je, da se vedno ponujajo priority line, tudi če jim ne deluje...
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

29 Apr 2020, 10:43

tudi sam sem na istem, napisal sem jim mail, odgovorili so da imam dve možnosti, pošljejo mi po DHL in s tem plačam tudi vse morebitne dajatve države in druga da mi pošljejo preko Nizozemske pošte (upam, da sem razumel prav, pomagam si z google translate, nekaj je bilo v angleščini nekaj v španščini obojega pa ne znam kaj dosti), ne vem pa kaj to potegne za sabo, tovrstnih nakupov nisem ravno vešč zato ne vem kaj je sedaj bolje narediti, vesel bi bil kakšnega nasveta, lp
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

29 Apr 2020, 10:56

Mislim da samo z izbiro Priority Line je naročilo brez vseh dajatev. Tudi z DHL ne, ker koliko vem DHL pri Gearbestu nima nistema pošiljanja kot nekateri prodajalci na Aliexpressu, kjer pošilka pride brez dajatev. Naj me Tomson popravi. Mislim, da je trenutno edina izbira, da se naročilo enostavno prekliče, ampak bodite pozorni, zahtevajte plačilo nazaj na račun, saj vam bodo ponudili vračilo v Gearbest denarnico.
Zadnjič spremenil wodow, dne 29 Apr 2020, 11:26, skupaj popravljeno 1 krat.
kowkele
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Mar 2020, 13:33

29 Apr 2020, 11:24

To jim je potrebno pisno sporočiti, ker je že izvedeno plačilo?
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

29 Apr 2020, 11:27

Najboljše kar preko njihovega chata.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Apr 2020, 12:09

Dejansko je trenutno Prioirty Line shipping problem na Kitajskem, delajo na tem intenzivno že nekaj tednov, ni prav dosti poštnih agencij za omenjeno ta trenutek, a kolikor sem včeraj govoril s kontaktom, so že blizu končni rešitvi, pogodba bi naj bila podpisana, določene artikle iz določenih skladišč so že v tem tednu začeli odpošiljati preko novega PRioirty Line, za nove artikle/skladišča naj bi steklo pošiljanje v naslednjem tednu, kdaj pa bo 100% zopet za vse artikle pa trenutno še ni informacije. Prioirty Line je sicer naveden pri izdelkih, a so zaradi trenutno situacije ko še ne povsem dogovorjeno kolikor sledim podaljšali čas dostave iz 14dni na 30-50 dni, v ta čas o vkalkulirali razrešitev situacije.

Ker sem tudi sam precej težil kontaktu glede te situacije, je zagotovil, da se lahko spremeni vrsta poštnine v katerokoli drugo in da bo trgovina (preko našega internega dogovora) plačala vse nastale dodatne stroške pri carinjenju, upa pa sicer, da bo v drugem tednu že vse steklo tudi preko Prioirty Line ...

je pa za Stratos 3 na Geeku iz EU skladišča trenutno sigurno bolj praktična opcija, ker je res hitra dostava, cena pa ne toliko višja:
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

29 Apr 2020, 12:42

hvala vsem za odgovore, če sem prav razumel naj bi ta oz. drug teden začeli pošiljati izdelke, bom počakal, da vidim kaj bo, če pa imate kako možnost preverit pri kontaktu sem vam pa poslal št. naročila v zs, hvala lepa
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

03 Maj 2020, 19:18

Pozdravljen,
iščem pametno uro namenjeno izključno športnim aktivnostim (tek in hribi). Pametne funkcije mi niso tako pomembne. Ogledanega imam stratosa 3 in imam par vprašanj.
- Pomembno mi je, da si lahko na uro importam gpx pot ter uro nato med aktivnostjo uporabim za navigiranje (hoja v hribe ali tek, torej bolj za offroad). Kako se to obnese?
- Ker jo sčasoma torej mislim uporabljati za offroad navigiranje me zanima, če je gps za ta namen dovolj natančen?
- Uporabljal bom zunanji hr monitor, zato me tudi zanima, če lahko istočasno povežem hr monitor in bluetooth slušalke?
- Morda veš, če lahko med aktivnostjo vidiš profil višincev, ki sem jih naredil?
- Do sedaj sem za shranjevanje aktivnosti uporabljal stravo, je torej povezava med stratosom in stravo možna? Nekje sem bral, da naj se ne bi vsi podatki prenesli? Ne bi ravno vsake aktivnosti ročno prenašal na stravo.
- Mogoče veš, če ima ura tudi funkcijo auto pause activity?
- Malo čudno vprašanje, ampak ali se uro da izklopiti?

Glede na napisano, mogoče predlagaš kakšno drugo opcijo?
Zanima me še kje bi se jo dalo najceneje dobit? In da ne bi ravno čakal dolgo časa.
Hvala za odgovore
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Maj 2020, 21:57

@vilonja:
Stratos mogoče ni najboljša opcija za omenjeno, je super pametna ura overall, ni pa tako specifično športno usmerjena kot nekateri konkurenčni modeli. Že prva prepreka je Strava, kjer sicer povezava je možna, a kot že sam ugotavljajš, se ne sinhronizirajo vsi podatki, tudi GPS ni med najbolj natančnimi itd ...

glede na vse omenjeno bi sem sam bolj usmeril na modele, ki so na področju ki jih omenjaš najboljši, če so finance, vsekakor Garmin Fenix 6, za omenjeno (hoja, tek in hribi) ni boljšega modela, ampak cena verjetno bistveno čez budget pri 600€ (REVIEW) ... cenejša alternativa Garmin Fenix 5 Plus, je skoraj na enakem nivoju in bistveno ceneješa pri 400€ (REVIEW) ... skratka, če želiš natančnost in najboljšo funkcionalnost za omenjene aktivnosti so tile Garmin modeli brez konkurence in mislim da se, glede na vse tvoje zahteve, pričakujem da imaš kar visoka pričakovanja, splača investirati malo več v uro s katero boš res zadovoljen. Mogoče bi tudi cenejši Garmin Forerunner bil dovolj. Še cenejša alternativa pa so Suunto modeli, ki pa so precej ugodnejši, od 150€ pa do 300€ za Suunto 9 model (REVIEW) ...
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

04 Maj 2020, 00:45

Pozdravljen še enkrat.
Mogoče sem si prestavil previsoke cilje za uro. V bistvu imam budgeta do 200 eur in ko sem gledal ure v tem rangu se mi je zdela stratos 3 najboljša izbira. V bistvu sem začel pogledovati za uro, ker me tudi sproti zanima npr. koliko sem že prehodil, tempo, utrip ker vmes tega ne morem gledati na telefonu. To predvidevam da počne enako dobro kot katerakoli dražja ura. Se mi zdi 430 eur kar veliko za uro, za katero za moje potrebe ne znam ravno upravičiti cene in tudi aktivnosti niso tako pogoste na kar si verjetno sklepal na napisano.

Torej za stravo sem vprašal, ker imam trenutno tam shranjene vse aktivnosti in sem našel tudi stran, kjer piše da lahko aplikacijo amazfit povežeš s stravo računom: https://support.strava.com/hc/en-us/art ... and-Strava
V čem naj bi torej bi problem s stravo?

Navigiranje je pa eden tistih bonbončkov na uri (sledenje gpx sledi), ki se mi je zdel zanimiv, a ga verjetno v veliki večini ne mislim uporabljati. Zanimalo me je v bistvu samo, da če ga kdaj mislim uporabiti, da ni čisto neuporaben.

Auto stop je pa spet ena od funkcij, na katero sem navajen s strave in je fajn ker ti ni treba misliti kdaj ustaviti aktivnost.

Omenil si tudi, da GPS ni med najbolj natančnimi. Ali je res slab, ker na papirju izgleda dober (vem da lahko izbiraš med različnimi sateliti).

Hvala za odgovore
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

04 Maj 2020, 08:21

Sam si že nekaj časa lastim Stratos 2 in sem zaenkrat zadovoljen.
Kar se tiče povezljivosti s Stravo, se ti prenesejo vse pomembne ( za rekreativca ) funkcije - GPS sled, skupen čas, povprečen tempo, HR, višinski metri, kadenca.
Gledal sem nekaj testov, kjer so primerjali GPS med Stratosom 2 in Garminom ( ne spomnim se modela ), tu se je celo izkazal Stratos za natančnejšega.
Auto stop funkcijo si lahko vklopiš na sami uri, recimo pri teku in kolesarjenju, tako da ko GPS zazna da si se ustavil, takrat gre v pavzo in potem normalno sam avtomatsko nadaljuje.
Nisem pa še poizkusil navigiranje, tako da ti tukaj ne morem pomagati.
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

04 Maj 2020, 09:56

@ajzak: HR z ure ali imaš namenski pas? Če prvo - ali se obnese? Na mojem miband2 je namreč obupen :(
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Maj 2020, 11:49

@vilonja:
iz napisanega sem nekako predvideval da imaš kar visoke cilje/zahteve, za neko casual uporabo merjenja aktivnosti pa je Stratos super zadeva, sploh glede na ceno

"sproti zanima npr. koliko sem že prehodil, tempo, utrip" - za to je Stratos čisto super, le srčni utrip je tako malo z rezervo, včasih kaže kar dobro, včasih precej mimo, sem tudi s Omronom primerjal, recimo da je v povprečju nekje 10% off, včasih pa tudi bistveno več, ampak to je problem vseh pametnih ur, razen če uporabljša HR trak, potem je pa ok. Ostale zadeve pa lepo kaže in so lepo razvidne na uri:

https://www.dropbox.com/s/cv44okfbp5s49 ... 114114.jpg

je pa na Stratos 3 opcija tudi GoogleMaps navigacija:
https://www.gearbest.com/blog/how-to/ho ... tos-3-9522

GPX nisem preizkušal, naj bi delovalo:
You can import a GPX file from computer to your watch by connecting your watch with your computer via a USB cable. Then click“Amazfit Stratos”➡ internal storage ➡ gpxdata. And then copy your gpx file to “gpxdata” folder of your watch.

Za GPS na Stratos 2 so pri testih kolikor sem gledal zelo različni zaključki, nekateri so bili navdušeni, nekateri močno kritizirali, meni se zdi povsem ok, a nisem nek hardcore user, da bi se sekiral zaradi pol metra natančnosti, nekateri so poročali tudi o kakšnem metru, meni kolikor sem primerjal je bila natančnost čisto ok, nekje v okviru 1m ... JE pa Stratos 3 na tem področju vsekakor velik korak naprej, dvomim pa, da je na nivoju Garmin modelov, a kot praviš, tudi tebi neka hudo visoka natančnost ni pomembna ...

je pa cena trenutno kar dobra za Stratos 3 iz EU skladišča:
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

04 Maj 2020, 12:18

Hvala za odgovore. Se bom kar za stratosa odločil.
@Tomson
V kolikšnem času pa lahko pričakujem, da bo ura pri meni doma?
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

04 Maj 2020, 12:57

h1427096 napisal/-a:
04 Maj 2020, 09:56
@ajzak: HR z ure ali imaš namenski pas? Če prvo - ali se obnese? Na mojem miband2 je namreč obupen :(

Mislim na HR z ure.
Tudi tukaj sem nekaj časa rabil, da ugotovim kako dela najbolj natančno. Pas si zategnem dosti bolj močno kot pa pri navadnem nošenju, ter uro postavim malce bolj stran od zapestja - proti komolcu. Tako mi kaže najbolj natančno in brez večjih nihanj, kot če jo imam točno na zapestju.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Maj 2020, 12:57

@vilonja;
na Geeku gre kar hitro 1-2 dni za ShipOut in potem 2-4 dni za dostavo v povprečju ...
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

06 Maj 2020, 21:25

Ima kdo Stratos 3 in gt2, pa lahko nardi kako primerjavo (ne mislim na teste z youtuba), ampak primerjavo, kot kako se obnese. Videl sem da eni pljuvajo čez stratos, drugi čez gt2, češ da ne dela dobro gps na stratosu, tam ni vredu to,...
Aja tud Suunto 9 mi je zanimiva.

Trenutno si lastim Polar m400, ampak je v odhodu. Uro rabim za vsakodnevno uporabo in za športat (tek, kolo). Ne potrebujem pa funkcije klicanja preko ure...
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

06 Maj 2020, 22:34

@gkeko

Jaz sem si stratosa 3 omislil, je ravno na poti. Do sedaj nisem imel nobene ure, tako da ne bom imel s čim primerjati. Ko jo dobim, potestiram tudi gps in poročam prve vtise. Če ti je pomembno, da se na soncu zelo dobro vidi zaslon, je tu stratos boljši ker ima transreflective vs amoled zaslon na gt2.
Če te pa bolj podrobno zanima suunto 9 uro si pa poglej review od dcrainmakerja, ima zelo dobre reviewe:
https://www.dcrainmaker.com/2018/07/suu ... eview.html
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

08 Maj 2020, 21:07

Ok ko dobis sporoci kako se ti zdi, baterija itd.. bojda z zadnjo posodobitvijo ne dela lih najboljse gps in sinhronozacija z aplikacijo,...
draski
Prispevkov: 52
Pridružen: 26 Avg 2019, 11:21

10 Maj 2020, 12:42

Tomson, a je trenutno kakšen dober deal za AMAZFIT GTR 47mm? Gledam tvoje zadnje objavljene kode za Gearbest, pa (še) nimajo možnosti za Priority Line poštnino... Idealno bi bilo seveda, če je kaj iz EU skladišča...

Vnaprej hvala in lp.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Maj 2020, 12:59

draski napisal/-a:
10 Maj 2020, 12:42
Tomson, a je trenutno kakšen dober deal za AMAZFIT GTR 47mm? Gledam tvoje zadnje objavljene kode za Gearbest, pa (še) nimajo možnosti za Priority Line poštnino... Idealno bi bilo seveda, če je kaj iz EU skladišča...Vnaprej hvala in lp.
kolikor gledam je trenutno tole najboljša opcija:

- Amazfit GTR 47mm pametna ura za 117€ (EU skladišče, kupon pod ceno -9€, brezplačna poštnina, 1-5dni)
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

10 Maj 2020, 19:57

evo, v petek dobil GTR, zaenkrat zadovoljen, edino sedaj bi se najbrž vseeno odločil za velikost 47 ne 42, naročil sem jo na geek 1.5., lp
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

11 Maj 2020, 16:20

@gkeko

Imam Stratos 3, pred tem več let BIP, sprobal pa sem tudi GTR 47. Tako na hitrco, GTR je po uporabnosti malo boljši BIP, lep zaslon (barve), vodotesna in dolga avtonomija baterije, nasplošno vizualno lepa in poceni pametna ura. V Primerjavi z Stratosom pa je ta bolj športno naravnana ura. Amoled zaslon je zamenjan za transreflektivnega kar pomeni, da se ga na soncu bolje vidi vendar so barve bolj "sprane". HR senzor je za občutek bolj natančen, isto GPS, tudi merjenje različnih aktivnosti je na Stratosu dosti več. Baterija zdrži na GTR dosti dlje, na Stratosu pa manj kot teden dni in pa na Stratos si lahko naložiš glasbo in se nanj preko BT povežeš s slušalkami.
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

11 Maj 2020, 22:03

@wodow kolko aktivnosti pa imaš, da je manj kot teden baterija zdržala na stratosu3? A imaš konstantno vklopljen HR senzor in GPS?
Nekako se kljub vsemu odločam za GT2, ga lahko dobim za dobro ceno (170eur v SLO.), edini minus je da ni sinhronizacije s stravo. Se da kako .gpx z gt2 dol dobit?
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

11 Maj 2020, 22:52

Za vse ki imate gt2. Morebiti se da v Stravo naložit podatke preko healtha. Lahkonkdo proba in potrdi?

https://github.com/CTHRU/HiToStrava
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

12 Maj 2020, 09:16

Včeraj dobil stratos 3 in sem kar zadovoljen. Sem šel sprobat na hrib, kjer sem že bil, zato sem si kar gpx routo importal, ker me je zanimalo koliko je gps navigacija natančna in če je ta funkcija na uri sploh uporabna.
V glavnem sem bil kar presenečen, ker je delovalo tako kot sem pričakoval. Povečaš lahko največ na 50m. Če sem hodil točno po poti, mi je puščica tudi točno kazala v smer kamor hodim. In če nekje zgrešiš, to kar hitro opaziš.

Ko aktivnost končaš, se ti samodejno prenese tudi na stravo. Tukaj nisem imel problemov. Mi je tudi fajn ker vidim meni vse potrebne podatke na enem zaslonu (ura, čas vadbe, hr, trenuten pace, povprečen pace, pretečeni km).

Za merjenje hr sem uporabil bluetooth zunanji pas. Edino tukaj sem opazil, da se je verjetno zaradi zunanjega hr ura hitro praznila.

Če lahko kdo to še potrdi, bral sem na internetu da naj bi zaradi bluetooth povezave ura hitro praznila (naj bodo to slušalke ali zunanji hr monitor). In to ni problem same ure ampak bluetooth povezave in se podobno dogaja tudi na drugih urah.
Ali je res, da naj bi ant+ povezava porabila veliko manj baterije kot bluetooth?
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

12 Maj 2020, 10:40

@gkeko

Tedensko 4-5x po 1-1,5h. HR merjenje imam skozi vklopljeno GPS pa za aktivnosti. Prednosti stratosta so še merjenje VO2 max, training load, training effect, recovery time itd. Vse pa merjetno s pomočjo Firstbeat algoritmov tako da so meritve za vsaki mode precej natančne.

@vilonja
Vsaka zunanja bt povezava precej vpliva na porabo baterije, ker so le te sorazmerno majhne in v prvi vrsti namenjene za delovanje ure.
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

12 Maj 2020, 15:58

Ja firstbeat jma tudi gt2 in so podobne
Miyagi
Prispevkov: 8
Pridružen: 21 Apr 2020, 23:38

12 Maj 2020, 18:03

Prebral sem da so pri stratosu 2 iz podprtih 11 sportnih aktivnosti s posodobitvijo sedaj na 16 ih.. Ve morda kdo katere so te aktivnosti?

Lp
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2020, 21:19

Walking, Outdoor Cycling, Pool Swimming, Open Water, Treadmill, Indoor Cycling, Elliptical, Hike, Climbing, Trail Run, Triathlon, Skiing, Tennis, Soccer, Multisport, Jumpe Rope
Miyagi
Prispevkov: 8
Pridružen: 21 Apr 2020, 23:38

12 Maj 2020, 21:27

Tomson napisal/-a:
12 Maj 2020, 21:19
Walking, Outdoor Cycling, Pool Swimming, Open Water, Treadmill, Indoor Cycling, Elliptical, Hike, Climbing, Trail Run, Triathlon, Skiing, Tennis, Soccer, Multisport, Jumpe Rope
Ker sem laik.. A bi lahko npr za fitnes uporabil kaj druga? Npr multisport?
Hvala za odgovor
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2020, 23:31

MultiSport je bolj mišljeno Cycling + Running ...

sicer pa bi bil Stratos 3 dosti boljša izbira, je že v osnovi podpiral 19 športnih aktivnosti, sedaj so jih z updejtom (4.2.5.0) dodali še 60, tako da je sedaj 80 različnih športnih aktivnosti, tudi fitnes! ;) je še vedno tale opcija iz EU skladišča:
Cross-country running, skiing, indoor running, indoor skating, snowboarding, walking, mountain biking, indoor cycling, snowboarding, outdoor cycling, bicycles, open water swimming, swimming pool swimming, Pilates, treadmill, step training, yoga, free training, hybrid aerobic rowing machine, core training, indoor fitness, gymnastics, elliptical machine, sailing, hiking, fishing, mountaineering, skateboarding, stretching, High-intensity inter-song training, surfing, dancing machine, climbing machine, Football, roller skating, ballet, volleyball, belly dance, rope skipping, archery, Triathlon, bowling, basketball, boxing, badminton, equestrian sports, gateball, squash, free fighting, handball, baseball, rugby, fencing, tai chi, judo, tennis, softball, cricket, karate, etc.
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

16 Maj 2020, 18:47

Za 1x z GT2 zelo zadovoljen. Morem jo še samo testirat (tek in kolo), ostalo je super.
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

18 Maj 2020, 16:55

Jaz nimam problemov z nalaganjem podatkov iz ure na stravo. Sicer je brezveze ker je postopek zaradi nalaganja 1minuto daljši..
skopiram datoteko HiTrack iz data/data/,... nekam na telefon, tako da jo lahko naložim na spletno stran http://converter.hitrackconverter.com/

Stran sama pretvori datoteko HiTrava v kompatibilno TCX, ki jo prepozna Strava. Potem še samo ročno ta fajl naložim. Torej namesto 10 sekund dela, mi vzame to 1minuto :D Aja pa telefon mam rootan
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

19 Maj 2020, 08:07

Mini težava se mi je pojavila v navezi Stratos 3 in Xiaomi Earbuds basic.
Ob mirovanju glasba špila normalno, pri teku (vklopljen GPS in merjenje teka) pa mi precej preskakuje.
Se je kdo že srečal s to težavo in kaj bi bil lahko problem, ker pri hitrejši hoji in povezavi s telefonom slušalke delajo BP.
VanGog
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Sep 2019, 16:54

19 Maj 2020, 22:28

buttcrack napisal/-a:
19 Maj 2020, 08:07
Mini težava se mi je pojavila v navezi Stratos 3 in Xiaomi Earbuds basic.
Ob mirovanju glasba špila normalno, pri teku (vklopljen GPS in merjenje teka) pa mi precej preskakuje.
Se je kdo že srečal s to težavo in kaj bi bil lahko problem, ker pri hitrejši hoji in povezavi s telefonom slušalke delajo BP.
Če ti kaj pomaga; jaz sem prestavil uro z leve na desno roko (ura ni bila Xiaomi), ker je bil sprejemnik v desni slušalki (slušalke so "wireless bluetooth neck strap" model).
Zvok potem ni več "preskakoval".
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

20 Maj 2020, 08:04

Poizkusim, hvala. Sicer pa mi ura na desni roki ni najboljša opcija :)
gmajna60
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Dec 2019, 18:50

22 Maj 2020, 21:26

gkeko napisal/-a:
18 Maj 2020, 16:55
Jaz nimam problemov z nalaganjem podatkov iz ure na stravo. Sicer je brezveze ker je postopek zaradi nalaganja 1minuto daljši..
skopiram datoteko HiTrack iz data/data/,... nekam na telefon, tako da jo lahko naložim na spletno stran http://converter.hitrackconverter.com/

Stran sama pretvori datoteko HiTrava v kompatibilno TCX, ki jo prepozna Strava. Potem še samo ročno ta fajl naložim. Torej namesto 10 sekund dela, mi vzame to 1minuto :D Aja pa telefon mam rootan
Lahko malo opišeš podrobneje kako si rootal.? Ali dobiš takoj datoteko s Hitrave? Jaz imam Huawei watch GT in moram prvo zaprositi Huawei za varnostno kopijo Healtha, kar traja kakšen dan. Ko dobim datoteke jih preko Hitrave dam pretvorim v končnico tcx in naložim ročno na stravo. Rabim računalnik. Je malce zamudno. Ali se da vse narediti na telefonu, da bi šlo hitreje? Hvala.
gkeko
Prispevkov: 11
Pridružen: 06 Maj 2020, 19:21

28 Maj 2020, 00:12

Ja itak dobim takoj, ker je ura in health takoj sinhroniziran.
Rootan telefon imam, pomeni da dostopam do vsake datoteke takoj. Aja z rootanim tel.zgibis garancijo, ce je se v garanciji. Google; how to root..
Drugace pa tel.priklopis na PC in gre hitreje (pri nalaganju datoteke na tisto stran in potem takoj dalje na stravo)
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

01 Jun 2020, 10:08

VanGog napisal/-a:
19 Maj 2020, 22:28
buttcrack napisal/-a:
19 Maj 2020, 08:07
Mini težava se mi je pojavila v navezi Stratos 3 in Xiaomi Earbuds basic.
Ob mirovanju glasba špila normalno, pri teku (vklopljen GPS in merjenje teka) pa mi precej preskakuje.
Se je kdo že srečal s to težavo in kaj bi bil lahko problem, ker pri hitrejši hoji in povezavi s telefonom slušalke delajo BP.
Če ti kaj pomaga; jaz sem prestavil uro z leve na desno roko (ura ni bila Xiaomi), ker je bil sprejemnik v desni slušalki (slušalke so "wireless bluetooth neck strap" model).
Zvok potem ni več "preskakoval".
čav, sem se končno spomnil na tole in je res... ko je ura na desni roki, glasba špila bp. svašta :)
Hvala ti še enkrat za tole!
Drzni86
Prispevkov: 23
Pridružen: 09 Sep 2019, 13:36

05 Jun 2020, 09:35

Živjo,

je trenutno kakšna dobra opcija za GTR 47mm Aluminum Alloy?

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jun 2020, 17:19

Drzni86 napisal/-a:
05 Jun 2020, 09:35
Živjo, je trenutno kakšna dobra opcija za GTR 47mm Aluminum Alloy? Hvala!
tole bo kar dober deal:
KANJA
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Jun 2020, 08:03

10 Jun 2020, 11:52

Lep pozdrav. :P
Mi lahko kdo pomaga. Kupujem pametno uro in se ne morem odlocit za katero...izbiram pa med temi:
Huawei watch gt 2e
Xiomi amazfit stratos 3
Samsung galaxy watch activ 2
Garmin vivoactiv 4
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Jun 2020, 12:38

@Kanja:

vsi omenjeni modeli so dobri, z nobenim se ne zgreši. Odločitev na koncu pa se sprejme glede na prioritete, kaj pri pametni uri je najpomembneje, kaj se bo najbolj uporabljalo, gre bolj za športne aktivnosti, beleženje različnih zadev preko senzorjev, gre bolj za ostale pametne lastnosti pametne ure, povezava s telefonom, notifikacije, predvjajanje glasbe npr. koliko je pomembna cena, oblika, itd ...
KANJA
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Jun 2020, 08:03

10 Jun 2020, 13:14

Gre bolj za sportne aktivnosti in belezenje razlicnih zadev :)
Odgovori