Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

13 Feb 2020, 19:56

Tomson napisal/-a:
13 Feb 2020, 09:37
@cabci:
če je pogoj Android OS se nabor TVjev precej zmanjša, v poštev pridejo le Sony, Philips in TCL modeli ... Sony 55" pod 550€ ni, torej odpade, pri Philipsu je prvi VA 55" model 55PUS6704 za 500€ (sicer ni nikjer navedenega podatka, a model 6703 je bil meed najboljšimi modeli v svojem cenovnem rangu, skoraj sigurno tudi 6704 ne bo razočaral) a je to model brez Androida, lol, pridejo v poštev le IPS paneli, ostane še TCL in glede na vse skupaj bo dejansko najboljša izbira 55" VA model z Android OS, TCL 55EP660 za 499€ ...
@Tomson:
Sam osebno se bolj nagibam k TCL 55EP660, katerega si predlagal tudi sam, je pa igri še tudi Tesla 55S903SUS. A slednji zgolj iz principa, ker nam je najlažje dobavljiv in praktično na dosegu roke. Nahaja se v najbližji trgovini, je pa res, da nikjer ne najdem podatka, ali gre za IPS ali VA panele. Cenovno pa se da oba dobiti za nekje podobno ceno. Je pa res, da sta mi tako TCL kot TESLA obe dokaj nepoznani firmi. Predvidevam pa, da je ista zgodba kot pri telefonih. Mimo so časi, ko si imel zgolj eno ali dve znamki, ki sta bili nekakšen sinonim za "dober" telefon. Enako pa predvidevam da je s televozorji dandanes. V končni fazi pa imam itak tak občutek, da se bo izbral nek povsem tretji model (mimo mojih priporočil, po zaslugi kaj kupiti...), zgolj zato ker se pač mudi in se noče več čakati, in bo ves ta čas in potrplenje, ki ga ti dnevno vložiš v ta forum s tem ko nam pomagaš, zamanj :shock: Ahhh...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Feb 2020, 21:52

Danes so karte kar precej premešane na področju zabavne elektronike, saj so Kitajci v zadnjih 10 letih precej napredovali v smislu kvalitete, tudi sami krojijo nove tehnologije, jasno, cene so še vedno občutno ugodnejše a višje kot pred 10 leti, a je tudi kvaliteta posledično na povsem enaki ravni uveljavljenih znamk. Seveda ne gre vseh metati v isti koš, so odlične kitajske znamke in še vedno tudi tiste poceni, kjer je škoda denarja. TCL več ni neznano podjetje na področju TVjev, so se v zadnjih letih globalno uveljavili kot azijska znamka, ki ponuja najboljše TVje za zmerno nizko ceno, glede na različne kredibilne teste, so pa najboljši modeli v nižjih cenovnih razredih. Tesla po drugi strani pa je precej sveže srbsko podjetje, pod okriljem ComTrade skupine.

Osebno bi se Tesla modelov izogibav, kolikor sem bral testov imajo težave kot npr:

- Občasno hreščeč zvok v menijih določenih aplikacij, na primer YouTuba. Med predvajanjem vsebin je moteč zvočni učinek sicer tudi izgine
- Premikanje po menijih je lahko zaradi uporabniškega vmesnika pametnega televizorja občasno precej okorno, iskanje določenih nastavitev lahko traja celo večnost.
- Daljinec deluje zelo plastično in uporabnika ob močnejših stiskih gumbov občasno navda s strahom, da ga bo enkrat preprosto zdrobil.

Glede na vse omenjeno gre moj glas pač za TCL 55EP660 za 499€, to je pač res konkretno kvaliteten TV za ceno, kaj se bo pa na koncu kupilo pa je vedno v domeni kupca samega, če gledajo bolj kratkoročno s povdarkom na najnižji ceni, sprejemajo kup kompromisov in kvaliteta slike ni pomembna, potem nakup tako ali tako ne igra bistvene vloge, sliko se bo videlo tako na Tesli kot na TCLju ...
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

13 Feb 2020, 22:43

Tomson napisal/-a:
13 Feb 2020, 21:52
Danes so karte kar precej premešane na področju zabavne elektronike, saj so Kitajci v zadnjih 10 letih precej napredovali v smislu kvalitete, tudi sami krojijo nove tehnologije, jasno, cene so še vedno občutno ugodnejše a višje kot pred 10 leti, a je tudi kvaliteta posledično na povsem enaki ravni uveljavljenih znamk. Seveda ne gre vseh metati v isti koš, so odlične kitajske znamke in še vedno tudi tiste poceni, kjer je škoda denarja. TCL več ni neznano podjetje na področju TVjev, so se v zadnjih letih globalno uveljavili kot azijska znamka, ki ponuja najboljše TVje za zmerno nizko ceno, glede na različne kredibilne teste, so pa najboljši modeli v nižjih cenovnih razredih. Tesla po drugi strani pa je precej sveže srbsko podjetje, pod okriljem ComTrade skupine.

Osebno bi se Tesla modelov izogibav, kolikor sem bral testov imajo težave kot npr:

- Občasno hreščeč zvok v menijih določenih aplikacij, na primer YouTuba. Med predvajanjem vsebin je moteč zvočni učinek sicer tudi izgine
- Premikanje po menijih je lahko zaradi uporabniškega vmesnika pametnega televizorja občasno precej okorno, iskanje določenih nastavitev lahko traja celo večnost.
- Daljinec deluje zelo plastično in uporabnika ob močnejših stiskih gumbov občasno navda s strahom, da ga bo enkrat preprosto zdrobil.

Glede na vse omenjeno gre moj glas pač za TCL 55EP660 za 499€, to je pač res konkretno kvaliteten TV za ceno, kaj se bo pa na koncu kupilo pa je vedno v domeni kupca samega, če gledajo bolj kratkoročno s povdarkom na najnižji ceni, sprejemajo kup kompromisov in kvaliteta slike ni pomembna, potem nakup tako ali tako ne igra bistvene vloge, sliko se bo videlo tako na Tesli kot na TCLju ...
@Tomson:
Najlepša ti hvala za vse podane informacije in dodatni info glede Tesla modelov 8-) Srčno upam, da se bodo razumno odločili. Javim, ko bo padla končna odločitev ;) Hvala še enkrat!
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

15 Feb 2020, 12:15

Tomson napisal/-a:
13 Feb 2020, 09:37
@cabci:
če je pogoj Android OS se nabor TVjev precej zmanjša, v poštev pridejo le Sony, Philips in TCL modeli ... Sony 55" pod 550€ ni, torej odpade, pri Philipsu je prvi VA 55" model 55PUS6704 za 500€ (sicer ni nikjer navedenega podatka, a model 6703 je bil meed najboljšimi modeli v svojem cenovnem rangu, skoraj sigurno tudi 6704 ne bo razočaral) a je to model brez Androida, lol, pridejo v poštev le IPS paneli, ostane še TCL in glede na vse skupaj bo dejansko najboljša izbira 55" VA model z Android OS, TCL 55EP660 za 499€ ...
Hvala za vso pomoč in podporo :D TV je bil naročen - se oglasim in poročam, ko bo dostavljen in vse postavljeno tako kot treba. Trenutno ne jezi edino to, ker so tako dolgo čakali z odločitvijo. TV se je na koncu s kodo dobil za 450€, kar je res super, bo pa dostavljen šele med 21. - 25.2. V kolikor bi ga naročili pol ure prej, bi ujeli še zadnji kos, in bi TV tako bil na lokaciji že ta ponedeljek :roll:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2020, 12:44

Včasih si je bolje vzeti malo več časa in naročiti malo bolj premišljeno, tudi če dlje traja. Za 450€ bo tole top TV za ceno, sploh pa glede na željene lastnosti ... poročaj vsekakor, kako bodo zadovoljni.
Abl
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Feb 2020, 13:16

15 Feb 2020, 14:31

Zanimam se za nakup Xiaomi mi 9t Pro. Videl sem da so sedaj na voljo kode za popust zato bi rad cimprej naročil. Zanima pa me kako je kaj spletna trgovina Honorbuy zanesljiva oz. kako je z garancijo pri tej trgovini?

Hvala za odgovor.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2020, 14:56

Abl napisal/-a:
15 Feb 2020, 14:31
Zanimam se za nakup Xiaomi mi 9t Pro. Videl sem da so sedaj na voljo kode za popust zato bi rad cimprej naročil. Zanima pa me kako je kaj spletna trgovina Honorbuy zanesljiva oz. kako je z garancijo pri tej trgovini? Hvala za odgovor.
Pozdrav. Vse trgovine ki jih navajamo so zanesljive, imajo dober Custumer in AfterSale support, so varne kar se naročil in plačil tiče, dostava pa odvisno od skladišča od nekaj dni do 14dni iz HK skladišč praviloma. Pri vseh imamo tudi svoj kontakt, če bi se kjerkoli zapletlo, da lahko tudi posredujemo, pomagamo da se zadeve hitro uredijo. Iz HK skladišč obvezno poštna opcija PRioirty Line kjer preverjeno ni dodatnih stroškov, iz EU skladišč pa se izbere najcenejša poštna opcija, je tudi dostava brez dodatnih stroškov.

Garnacija je pri vseh trgovinah 1-leto, uvelavlja pa se različno, Gearbest in Geekbuying preko centra v EU, Banggood in Honorbuy se pošlje na Kitajsko (za telefon cca. 10€ strošek)...

Vedno pa predlagam plačilo preko PayPala. so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa se plačuje direktno s kreditno kartico v trgovini pa Shipping Guarantie. Ista zadeva, v vsakem primeru 100% redund, če bi šlo s pošiljko kaj narobe, v primeru zavarovanja v trgovini je le celoten postopek hitrejši …

Sicer pa za Xiaomi telefone namenski članek z redno posodobljenimi kodami:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Abl
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Feb 2020, 13:16

15 Feb 2020, 18:40

Tomson napisal/-a:
15 Feb 2020, 14:56
Abl napisal/-a:
15 Feb 2020, 14:31
Zanimam se za nakup Xiaomi mi 9t Pro. Videl sem da so sedaj na voljo kode za popust zato bi rad cimprej naročil. Zanima pa me kako je kaj spletna trgovina Honorbuy zanesljiva oz. kako je z garancijo pri tej trgovini? Hvala za odgovor.
Pozdrav. Vse trgovine ki jih navajamo so zanesljive, imajo dober Custumer in AfterSale support, so varne kar se naročil in plačil tiče, dostava pa odvisno od skladišča od nekaj dni do 14dni iz HK skladišč praviloma. Pri vseh imamo tudi svoj kontakt, če bi se kjerkoli zapletlo, da lahko tudi posredujemo, pomagamo da se zadeve hitro uredijo. Iz HK skladišč obvezno poštna opcija PRioirty Line kjer preverjeno ni dodatnih stroškov, iz EU skladišč pa se izbere najcenejša poštna opcija, je tudi dostava brez dodatnih stroškov.

Garnacija je pri vseh trgovinah 1-leto, uvelavlja pa se različno, Gearbest in Geekbuying preko centra v EU, Banggood in Honorbuy se pošlje na Kitajsko (za telefon cca. 10€ strošek)...

Vedno pa predlagam plačilo preko PayPala. so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa se plačuje direktno s kreditno kartico v trgovini pa Shipping Guarantie. Ista zadeva, v vsakem primeru 100% redund, če bi šlo s pošiljko kaj narobe, v primeru zavarovanja v trgovini je le celoten postopek hitrejši …

Sicer pa za Xiaomi telefone namenski članek z redno posodobljenimi kodami:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html

Sem zdaj šel na naročilo in mi kaže da je dodatna poštnina 18$ za EU skladišče.
Je to ok, ker v opisu na linku ko ste mi ga dali, piše da je brez dodatnih stroškov? Ali to pomeni samo da ni dodatnih carinskih stroškov?

Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon za 354€
(Honorbuy, EU skladišče. brez dodatnih stroškov, 2-4 dni)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2020, 19:47

Drži, preko Honorbuy je 16€ poštnine, a dostava v nekaj dnevih. Brez dodatnih stroškov pa je mišljeno ob dostavi, po opravljenem nakupu, ki je pač sestavljen iz cene artikla, poštnine ter morebitnega zavarovanja pošiljke, se pravi v smislu, da ni postopka carinjenja in s tem povezanih stroškov ob dostavi in prevzemu, kot v primeru iz HK skladišč če se ne izbere Prioirty Line poštna opcija ...
Abl
Prispevkov: 11
Pridružen: 15 Feb 2020, 13:16

15 Feb 2020, 20:33

super, hvala :)
Toni
Prispevkov: 23
Pridružen: 24 Sep 2019, 09:36

17 Feb 2020, 17:29

Pozdravljen Tomson!

Tiste probleme z prikazom Banggood trgovine sem delno rešil,imam pa drugo vprašanje.Na Amazon.de gledam radio,za katerega si dal nasvet https://www.amazon.de/gp/product/B07MTF ... bf59ebbe8e.Nikjer pa ni vidno iz kje pride pošiljka.Ali je to samo Nemčija,ali kje piše iz kje pošljejo?

LP Toni
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Feb 2020, 19:06

Po večini je kar iz Nemčije, lahko pa je tudi iz kakšnega drugega EU skladišča, a vedno iz EU ...
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

21 Feb 2020, 12:45

Zdravo.

Je kdo že kdaj naročil Xiaomi Surprise Box? Za 10 ali 20 USD?
Kaj se lahko najde v škatli? :-)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Feb 2020, 13:01

Kolikor sledim je redko kaj blazno pametnega in bistveno več vrednega. Je bolje naročiti zadeve, ki jih potrebuješ ... Razen če gre rad na presenečenje in te ne moti če bo na koncu malo razočaranje ...
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

02 Mar 2020, 20:39

Zdravo.
Zanima me ali trenutno potrebujejo pošiljke s GB več časa glede na vso zgodbo okoli koronavirusa???
11.2. sem naročil Xiaomi Mi 9T. Email od GB, da je paket odposlan, sem prejel 12.2. Malo sem neučakan, ker sem uničil ekran starega telefona in sem trenutno na eni stari škatli ;)

Hvala za informacije.
Lp Peter.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Mar 2020, 22:01

@Peter:
trenutno ni kakšne informacije da bi bile kakšne zamude iz Kitajske, lahko pa je kakšna zamuda na račun omenjenega, a mislim da ne več kot teden dni, glede na datum odposlanega paketa bi rekel da bo v teh dnevih, vsaj do konca tedna dostava, žal pa se preveriti pošiljke na poti ne da, sledenje pa je bolj tako tako ...
b2z25
Prispevkov: 16
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:56

04 Mar 2020, 08:57

Moja izkušnja je drugačna. Trenutno že lep čas čakam na 2 paketa (verjetno bom obupal in sprožil postopke refundacije).
Čakam na izdelek iz Gearbesta, ki je bil odposlan 30.1.
Bolj zanimivo je naročilo iz Aliexpress. Namreč ko sem prvič naročil ta izdelek sem ga prejel v rekordnih 10 dneh. V navalu zadovoljstva sem še isti dan še enkrat naročil identičen izdelek, ki je bil ekspesno odposlan vendar nanj čakam že skoraj 2 meseca.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Mar 2020, 09:42

@b2z25:
pa imaš za tele pakete kakšen Tracking Number, da bi preveril na pošti npr? sam sem še prejšnji teden dobil eno uro iz Banggooda npr. po 16 dnevih ... imam pa tudi sedaj nekaj na poti, slab teden dni, pa bomo videli, sporočim ...
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

11 Mar 2020, 07:46

@Tomson:
Jaz pa na svoj Xiaomi Mi 9T še kar čakaaaaaam :/ ...naročen 11.2.2020
Lahko ti Tomson kaj preveriš?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Mar 2020, 08:29

Peter napisal/-a:
11 Mar 2020, 07:46
@Tomson: Jaz pa na svoj Xiaomi Mi 9T še kar čakaaaaaam :/ ...naročen 11.2.2020. Lahko ti Tomson kaj preveriš?
Seveda, pošlji mi prosim Order Number, lahko tudi Tracking Number na ZS, bom takoj preveril ...
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

26 Mar 2020, 08:28

Kot zgleda, trenutna situacija povzroča težave pri dostavi paketov saj mojega Xiaomi Mi 9T še kar ni... nihče nič ne ve... DHL se sklicuje na našo pošto... pošta na pošiljatelja... z GB pa so mi sporočili, da moram čakati 2 meseca preden lahko karkoli ukrepajo... sej bo kmalu 12.4. :) res upam, da se zadeva reši :/
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Mar 2020, 11:38

@Peter:
trenutno ni težav s pošiljanjem iz Kitajske ampak bolj po EU in Sloveniji, lahko prihaja do zamikov, tudi sam ugotavljam da naročila v Sloveniji, ki sicer prispejo v dnevu ali dveh, sedaj potrebujejo tudi več kot teden dni ... ko je sicer enkrat pošiljka na poti se kaj dosti ne da naredit, razen da se počaka. Si pa verejtno imel ShippingInsurance ali plačilo preko PayPala? tako da bo 100% refund če se je le kje izgubila pošiljka ...
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

27 Mar 2020, 07:45

@Tomson:
Se strinjam s tabo. Paket je bil že 17.2. na madžarskem...od tam naprej pa ni podatka. Glede na trenutne razmere sem potrpežljiv in se prepričujem, da me bo en dan presenetil njegov prihod :D :D
Sem plačal preko PayPala ja tako da upam, da ne bo težav v primeru, da pride do refunda.

Lp
Priponke
123.JPG
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

27 Mar 2020, 10:43

Tudi sam imam podoben primer s telefonom naročenim 14.2., ki prav tako kot tvoj "čaka" nekje na Madžarskem.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Mar 2020, 13:12

Sam Tracking za Prioirty Line je sicer povsem nedosleden, nenatančen in neažuriran, tako da do zadnjega dela ni uporaben. Sicer trenutno prihaja kar do zamud v EU in Sloveniji, kolikor sledim, a kar je nad 1 mesec predlagam da se odpre Ticket, da sproži trgovina uradno povpraševanje pri poštni službi. Traja sicer nekje 14 dni a bo potem uradna informacija kaj je s pošiljko in posledično hitro refund, če bo potrebno ...

https://support.gearbest.com/ticket/ticket/cat

Order - Order & Tracking - Not Received After the Estimated Shipping Time
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

27 Mar 2020, 14:50

ajzak napisal/-a:
27 Mar 2020, 10:43
Tudi sam imam podoben primer s telefonom naročenim 14.2., ki prav tako kot tvoj "čaka" nekje na Madžarskem.
@ajzak:
usaj nisem edini, hehe :) drživa pesti, da dobiva še letos :D

@Tomson:
Kot si mi že zadnjič svetoval se takoj odprl ticket. Uradni odgovor GB:
This is the deadline (18.3.2020) given by the shipping company, as in some rare case it will take longer than the delivery time frame to deliver the package.
You may review our terms and conditions here for more information: https://www.gearbest.com/about/terms-an ... tions.html
If by April 12, which is the maximum time of arrival of the product, you have not yet received your package, let us know and we will provide you with a solution since we must wait for the deadline to start a claim.
Thank you for your constant patience and good understanding.

Tako, da ni druge kot še ''malo'' počakati... :?
miha-
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Mar 2020, 08:09

28 Mar 2020, 20:44

@Tomson hej! Mene pa zanima, kje v slo lahko nesem na servis svojega Roborocka S5?

Namreč imam problem s polnjenjem, vse sem preveril in vse kaže da je bp (osnova plošča, varovalka, baterija, polnilna postaja). Zadeva nekako deluje, če ga vsakič ko neha sesati pustim cca 10min in ga dam potem ročno na bazo, potem se polni brez probleme. Drugače pa po končanem sesanju se gre polnit za 10min, se odparkira in pravi error 13. Skratka, zanima me, kam ga lahko nesem na servis, da mi zadevo uredijo? :) Star je cca 1.5 leta in nebi rad kupoval novega. Sem pa že izven garancije (kupljen pri gearbestu).


tnx
lpM
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Mar 2020, 12:33

omenjeni model npr. uradno servisirajo npr. tukaj:
Jemada d.o.o, 1000 Ljubljana, +386 70 106 843, e-mail: info@jemada.si
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

31 Mar 2020, 08:53

Tomson, na BG (in mogoče še kje) sem videl, da za nekatere artikle (kot npr.: https://www.banggood.com/100-LED-Solar- ... 94994.html) več nimajo dostave v SLO... Čeprav so še prejšnji teden imeli za točno tisti artikel...

Pa to ni edini primer...

To je zaradi covid-19?
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2020, 10:20

Mogoče tudi posledično. a slednje sem opazil tudi sicer skozi daljši rok, trgovine zamenjujejo poštne posrednike, potem pa prihaja do sprememb glede dostave, pri kakšnih artiklih ni opcije za Slo, pri kakšnih izgine Prioirty Line, potem zopet vzpostavijo, tudi cene poštnine se spreminjajo, menjuje se zaloga v skladiščih, določena skladišča podpirajo pošiljanje v Slo, druga ne, skratka, opcij je veliko, se vedno najde neka podobna zadeva ...
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

02 Apr 2020, 09:12

Peter napisal/-a:
27 Mar 2020, 14:50
ajzak napisal/-a:
27 Mar 2020, 10:43
Tudi sam imam podoben primer s telefonom naročenim 14.2., ki prav tako kot tvoj "čaka" nekje na Madžarskem.
@ajzak:
usaj nisem edini, hehe :) drživa pesti, da dobiva še letos :D
Danes je končno prispel.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Apr 2020, 10:53

uf, se je zavleklo, je pa le prišel, kar je pa je najpomembneje. Naj dobro služi! ;)
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

03 Apr 2020, 12:57

@ajzak:
super... se pravi še je nekaj upanja tudi za mojga :)

me pa zanima, kaj ti kaže trenutno tracking na https://www.1tracking.net/en ?? lahko en printscreen? pri meni je še vedno zadnja informacija:
2020-02-21 10:00:00 Hungary, Shipment in transit-delivered to destination country. :x :x

hvala in lp
ajzak napisal/-a:
02 Apr 2020, 09:12
Peter napisal/-a:
27 Mar 2020, 14:50
ajzak napisal/-a:
27 Mar 2020, 10:43
Tudi sam imam podoben primer s telefonom naročenim 14.2., ki prav tako kot tvoj "čaka" nekje na Madžarskem.
@ajzak:
usaj nisem edini, hehe :) drživa pesti, da dobiva še letos :D
Danes je končno prispel.
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

03 Apr 2020, 18:16

Meni ni nikoli na računalniku prikazalo stanja na 1tracking, samo na mobitelu.
Dolgo časa je bilo stanje kot pri tebi, potem pa pred 2 dnevi novi update, kjer je bilo vse napisano tako kot treba ( paket v Sloveniji in čaka na dostavo ).
Bojke
Prispevkov: 24
Pridružen: 27 Sep 2019, 06:52

09 Apr 2020, 07:27

Zdravo!

Kaj lahko storim glede naročila, ki se oddal slab mesec nazaj in še vedno ni bil odposlan. Odprl sem ticket in GearBest pravi, da trenutno ni mogoče poslati preko EU priority line. Da je mogoče poslate preko NL POST registered ali DHL vendar je treba za ta način doplačati + velika verjetnost je da bo potrebno plačati dodatne stroške.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Apr 2020, 10:53

@Bojke:
mi lahko na ZS pošlješ Order Number? pa še sam pri kontaktu preverim če je še kakšna opcija oz. se da dogovorit da povrnejo morebitne stroške carinjenja ...
Peter
Prispevkov: 14
Pridružen: 20 Nov 2019, 20:45

10 Apr 2020, 07:09

tudi moj je včeraj prispel :D :D vesel kot radio :P zaenkrat navdušen nad hitrostjo in odzivnostjo...
Malina
Prispevkov: 5
Pridružen: 17 Feb 2020, 19:49

12 Apr 2020, 14:41

Tomson, živjo!
Imam xiaomi viomi V2pro in po zadnji posodobitvi appa (kak mesec nazaj) ne morem več uporabljati funkcije mop; ko dam notri posodo z vodo in hočem štartati, mi na vsak način zahteva kombinirano posodo (sesanje+brisanje), kljub temu, da imam na appu še vedno samo 2 funkciji na izbiro - vacuum in mop.. Ima še kdo tako težavo?

Druga težava pa je ta, da ob rednem čiščenju ne posesa več celega stanovanja, ampak samo en (poljuben) del in nato javi, da je končal, čeprav ima npr. še dosti baterije... Ko ga pa pošljem v posamezen prostor "ročno" - preko funkcije "clean area", pa običajno naredi delo..

Hvala za odgovor in lp!

Nina
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Apr 2020, 14:50

je bilo precej težav z zadnjo posodobitvijo, je precej lastnikov jeznih, Viomi je seznanjen, koliko sledim že pospešeno dela na popravku posodobitve ...
mbjelano
Prispevkov: 30
Pridružen: 05 Okt 2019, 08:44

23 Apr 2020, 21:08

Zdravo, Tomson

zanima me če se da na tv samsung UE43NU7192U nekako povezat brezžicne slušalke, kokr sm gledu bluetootha nima ma pa wifi direct je to dovolj ali mora biti prav bluetooth. v mislih sm imel haylou gt1pro, oz tiste ki se dajo povezat. mal me zajebava ta wifi in bluetooth :)

hvala ,lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Apr 2020, 22:40

Gre za čisto različni tehnologiji, ki imata tudi čisto različen namen in delovanje. WiFi je brezžično internetno omrežje, Bluetooth pa je protokol/standard preko katerega se lahko povezujejo različne naprave. Je pa res da WiFi tudi postaja na določen način nek standard, ki omogoča povezavanje naprav, a na drugačen način, bolj v smislu prenosa podatkov, sicer pa tudi za omenjeno morata obe napravi podpirati WiFi Direct. Ker omenjeni TV nima Bluetootha se z BT slušalkami ne bo povezal. Edina opcija bi bile Wireless slušalke, ki se ne povezujejo preko BT standarda ampak njihovo postajo povežemo preko AUDIO izhoda na TVju ...
mbjelano
Prispevkov: 30
Pridružen: 05 Okt 2019, 08:44

24 Apr 2020, 19:09

Tomson napisal/-a:
23 Apr 2020, 22:40
Gre za čisto različni tehnologiji, ki imata tudi čisto različen namen in delovanje. WiFi je brezžično internetno omrežje, Bluetooth pa je protokol/standard preko katerega se lahko povezujejo različne naprave. Je pa res da WiFi tudi postaja na določen način nek standard, ki omogoča povezavanje naprav, a na drugačen način, bolj v smislu prenosa podatkov, sicer pa tudi za omenjeno morata obe napravi podpirati WiFi Direct. Ker omenjeni TV nima Bluetootha se z BT slušalkami ne bo povezal. Edina opcija bi bile Wireless slušalke, ki se ne povezujejo preko BT standarda ampak njihovo postajo povežemo preko AUDIO izhoda na TVju ...
hvala za odgovor in razlago, ali obstaja še kaki model bolj okrog 50€ ali je ta ki si ga našel nekako najboljše razmerje med ceno in kvaliteto
js_mike
Prispevkov: 26
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:15

24 Apr 2020, 19:10

Zdravo.

Zanima me, če se najde kakšen e-reader (kot kindle) na gearbest, ki ne stane 1000€?

hvala (:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Apr 2020, 19:39

se najde kakšen model okoli 60€, ampak je sistemski jezik povečini CN, sam bi raje predlagal kakšen bolj globalni ebralnik, namensko temo si pogledal?

viewtopic.php?p=3621#p3621
js_mike
Prispevkov: 26
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:15

24 Apr 2020, 23:16

Tomson napisal/-a:
24 Apr 2020, 19:39
se najde kakšen model okoli 60€, ampak je sistemski jezik povečini CN, sam bi raje predlagal kakšen bolj globalni ebralnik, namensko temo si pogledal?

viewtopic.php?p=3621#p3621
hvala, sem zdajle prečekiral temo (:
m4cer
Prispevkov: 26
Pridružen: 09 Sep 2019, 19:16

07 Maj 2020, 15:28

Thomson pozdravljen,

ker se veliko govori o degooglingu oz. kako narediti telefon čimbolj nesledljiv me zanima če imaš kak predlog
za poceni xiaomi telefon na katerega bi naložil lineage OS.

Če imaš kaj izkušenj iz tega področja.

lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Maj 2020, 16:29

Prav izkušenj iz omenjenga področja nimam, kolikor kaj preberem. Je pa sicer za nalaganje LineageOS na Xiaomi telefone popolnoma isti postopek kot že bi naložili kateri koli drugi CustomROM in velja za vse Xiaomi telefone. To narediš v treh korakih: 1. Unlock the Bootloader, 2. Install a custom recovery, 3. Flashing the LineageOS ROM. Največ časa vzame odklep Bootloaderja, ker moraš počakat, ko oddaš vlogo, da ti ga Xiaomi odklene, mislim da trenutno traja 7 dni.

Sicer pa odvisno kako poceni Xiaomi telefon si imel v mislih, kakšen je max budget, kje so prioritete?
m4cer
Prispevkov: 26
Pridružen: 09 Sep 2019, 19:16

07 Maj 2020, 20:06

tam do 150 eur. Mislil sem na na xiaomi A3 vendar vidim da na linkeage strani da še ni podprt oz. so podprti starejši modeli A1/2,poco1...
Škoda mi je povoziti MIUI.
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

07 Maj 2020, 20:40

Izdelujejo mogoče Kitajci tudi kakšne svoje keramčne grile ( Kamado ) , ali navadne offset smokerje ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Maj 2020, 00:35

@m4cer:
saj na Xiaomi Mi A3 ni MIUI ampak je Android One.

če AMOLED ni nuja malo dodaš in za 180€ vzameš res overall odličen Redmi Note 8 Pro model sicer pa imaš že za smešno ceno, 119€ model Redmi Note 8, ki pri tej ceni nima konkurence, na oba lahko naložiš LineageOS kolikor gledam ...
Odgovori