Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

04 Dec 2019, 09:35

Pozdravljen

Je mogoče kakšen kupon za Redmi Note 8 Pro?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Dec 2019, 09:43

tale opcija je trenutno:

Xiaomi Redmo Note 8 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BGRN8P821 iz 272€ na 206€
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

04 Dec 2019, 09:46

V čem je razlika med Xiaomi Mi 9T Pro in Xiaomi Redmo Note 8 Pro? ter se da naročiti panzer glas za omejena telefona?
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

04 Dec 2019, 11:13

Ali je kakšna koda za Xiaomi Mi 9T Pro?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Dec 2019, 17:11

@Domen1988:
med Redmi Note 8 Pro in 9T Pro modeloma je precej razlik. Že v osnovi gre za telefona različnih cenovnih razredov, Redmi Note 8 Pro je nekje nižji srednji razred, Mi 9T Pro pa je že praktično flagship telefon. Prva večja razlika je pri zaslonu, Note 8 Pro ima LCD zaslon, Mi 9T Pro pa superioren AMOLED zaslon, z bistveno boljšim prikazom črne, višjo svetilnostjo, bistveno večjim kontrastnim razmerjem, vidnimi koti itd. sicer zaslon pri Redmi Note 8 modelu malo večji. Druga bistvena razlika je procesor, Redmi Note 8 z zelo solidnim procesorjem srednjega ranga, Mi 9T Pro s trenutno najzmogljivejšim procesesrojem na trgu (SD855, obstaja še malo navit 855+, a precej podobna stvar). Fotoaparat na Redmi Note 8 pro sicer z več MP, a Mi 9T Pro zajema boljše fotografije. Redmi Note ima čitalnik prstnih odtisov na zadnji strani telefon,a Mi 9T Pro pa vgrajen pod zaslon. Baterija pri Note modelu sicer večja, a Mi 9T Pro s skoraj 2x hitrejšim polnjenjem. Skratka, gre za občutno zmogljivejši telefonon na skoraj vsej področjih.

Dnevno ažurirane kode vseh Xiaomi telefonov pa v namenskem članku, Xiaomi telefoni in najboljše cene:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html

PanzerGlass pokriva praktično vse Xiaomi modele:
https://panzerglass.com/product-categor ... rotectors/
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

05 Dec 2019, 08:52

Smo naročili 9T Pro, hvala za informacije . je bil že danes poslan.
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

05 Dec 2019, 18:15

Cabci napisal/-a:
04 Dec 2019, 08:55
@Tomson:
Hvala ti za spisan seznam :) Sem pretekle dni preveril pri določenih trgovinah, a je žal situacija pri nas taka, da boš pri nas v Sloveniji res žal bolj težko (če sploh) našel ovitek, ali steklo, za Redmi Note 8T. Tako da bom verjetno zadeve naročil kar preko Gearbest in upal, da pač ne bo trajalo predolgo, in da naš znanec ne bo v tem vmesnem času telefona preveč poškodoval. Je pa telefon drugače že pri meni in je res super zadeva. V kolikor ne bi bilo treba telefona dobiti iz danes na jutri, bi se definitivno odločil še enkrat za isti model, s tem da bi naročil seveda preko Gearbest in prišparal tistih nekaj Evrov. Zdaj naročim torej še steklo in neke vrste wallet case in upam da pride oboje še pred božičem.

Bi pa ob tej priliki še enkrat vprašal, da ne bo pomote: vsi izdelki (kot recimo zaščitna stekla, ovitki ipd.), ki imajo bolj malo vrednost...pri vseh teh naročilih se pač vedno izbere tista najbolj ugodna poštna varianta, in bo izdelek prav tako prišel do mene brez vseh komplikacij in stroškov?

Če dam za konkretek primer recimo tole: https://www.gearbest.com/cases---leathe ... oodsDetail

Po moji logiki je torej najbolje izbrati "Unregistered Air Mail" poštno opcijo, da se pri naročilu doplača tisti 1,07€, in je to to?
Ter ali je enaka zgodba, če bi se recimo naročilo 5 različnih izdelkov, vsak v vrednosti po tam nekje med 2-6€ (je bolje dati vsako naročilo posebej, ali je bolje da se da vse v isto košarico in potem izbere ustrezni način pošiljanja?). V mislih imam, da bi naročil steklo in ovitek za 8T, en ovitek in steklo za 9T in potem še eno malenkost recimo.
@Tomson:
Vem, da sem te te stvari že spraševal nekaj časa nazaj, a žal ne najdem listka, kamor sem si zapisal zadeve.
Mi pomagaš prosim še enkrat obrazložiti kako je najbolje naročevati manjše oz. manj vredne izdelke iz Gearbest in ostalih trgovin? :D Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Dec 2019, 21:58

Vse kar je do 22€ je popolnoma vseeno katera vrsta poštnine se izbere, iz stališča dodatnih stroškov, ker do 22€ jih ni. Je pa lahko razlika pri poštnini v smislu hitrejše dostave ali trackinga. Tam se pa potem odločiš koliko si pripravljen doplačat za omenjeno. Sam načeloma za te poceni zadeve vedno izberem brezplačno poštnino, kjer obstaja, ali najcenejšo, tudi če traja teden dlje, ker pri 20€ npr. 2€ poštnine podraži zadevo za 10% ... ampak, ok, odvisno od situaccije, če se mudi itd. Nekatere pošiljke, če so iz istega skladišča se lahko združi, druge ne, včasih trgovina sama razčleni artikle, načeloma je čisto vseeno če je do 22€, če pa gre preko te vrednosti pa obvezno različni paketi ... je pa včasih pri več izdelkih potem Prioirt yLine poštnina cenejša, kjer je dostava hitrejša, pač odvisno od situacije ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2019, 09:56

gorazdkop napisal/-a:
06 Dec 2019, 04:20
Dober mesec nazaj sem naročil 9T pro, pa so mi izgubili pošiljko in ravno te dni bom dobil refund. ok, se zgodi :)
zdaj sem pa pred dilemo, ker sem videl tudi note 10, seveda xiaomi
ali bi mi ga priporočal? telefona za igranje ne uporabljam, bi me pa boljša kamera zlahka prepričala v nakup drugega telefona. lahko priporočaš prosim, kateri telefon bi kupil, pa recimo, da potrebujem:
- dobra kamera najvišja prioriteta
- nfc fajn če je, ni pa dealbreaker
- brezžično polnjenje enako kot nfc
- pa dober mora biti :=

budget nekje v rangu 9t pro ali pa note 10 oz do 400€. lahko bi se stegnil tudi malo višje, če imaš kak predlog, ki me prepriča, vnaprej hvala.
v cenovnem rangu okoli 400€ bi sam izbiral med omenjenima Mi 9T Pro, Mi Note 10 in OnePlus 7T, cenovno zanimiv je še model Xiaomi Mi Mix 3 5G, ki je v preobrazbi sicer izgubil brezžično polnjenje oz. njegov predhodnik model Mi Mix 3, kjer je še na voljo brezžično polnjenje. Kar se tiče področja fotografije, ki je, kot praviš, prioriteta je na samem vrhu jasno Mi Note 10, sledi OnePlus 7T in na koncu Mi 9T Pro in Mi Mix 3 modela, ki sta še vedno odlična, sam imam trenutno Mix3, pa sem tudi precej zahteven pri fotografiranju in sem generalno precej zadovoljen, a zadnja modela ne sodita med absolutno najboljše na področju fotografije, vsekakor pa med boljše na trgu. NFC imajo vsi omenjeni modeli, brezžično polnjenje le omenjeni originalni Mi x 3 model. Vsi z QuickCharge, a Mix modela z manj zmogljivo 18W opcijo, ostali modeli pa z še občutno hitrejšim 27/30W polnjenjem.

Vsi modeli imajo odličen AMOLED zaslon, podobne velikosti med 6.39" in 6.55". OnePlus 7T še nekoliko boljši z 90Hz zaslonom, vsi na Android 9, z bližajočo se nadgradnjo na 10tko v prihodnosti, le OnePlus 7T že na Android 10, modela Note 10 in OP7T z zarezo na zaslonu, 9T Pro in Mix3 modeli brez zareze z slide ali motorizirano kamero. Razlike v bateriji, največja 5260mAh pri Note 10 modelu, sledi 9TPro model z 4000mAh baterijo, nato OP7T in Mix 3 5G z 3800mAh in na koncu še navaden Mix 3 model z 3200mAh baterijo.

Če začnemo pri Mix 3 5G modelu, top flagship Xiaomi model sicer iz 2018 a v 2019 posodobljen z 5G omrežjem, zmogljivejšim, top SD855 procesorjem, večjo 3800mAh baterijo, osebno mi je res hud telefon, baterija pri osnovni izvedbi bi lahko bila zmogljivejša, a 1 dan zdrži. Sicer pa overall res dober telefon, tudi na področju fotografije na razočara, ful screen s slide mehanizmom se v praksi super odreže, skratka je dober kandidat, vprašanje pa je kaj ti več pomeni, ker cenovno sta precej podobna oba Mix 3 modela, brezžično polnjenje ali 5G/SD855/3800mAh baterija ...

Kar se tiče fotografije je izibra enostavna, Mi Note 10 je brez konkurence. Je dejansko med absolutno najboljšimi modeli na trgu. Razlika med npr. OP7T je vidna, a ne na vseh področjih in vseh situacijah, ko so npr. svetlobne razmere dobre, so med boljšimi in tudi vsemi omenjenimi telefoni razlike pri fotografiji precej majhne, potem pa pri slabših pogojih pride do malo večjih razlik. Na račun izjemne kamere je kompromis pri procesorju, ki edini med naštetimi ni najzmogljivejši SD855 ampak gre za dober, povsem dovolj zmogljiv procesor srednjega ranga, a razlika jasno je. Model izstopa še zaradi izjemne baterije, na koncu pa kompromis med kamero ali procesorjem.

Model Mi 9T Pro predstavlja nek overall odličen telefon, na vseh področjih med najboljšimi ali zelo blizu vrha. Brez posebnih kompromisov, specifika motorizirana kamera sicer pa še vedno eden izmed najboljših telefonov za ceno.

Podobno pri modelu OnePlus 7T, overall izjemen telefon za ceno, tudi na vseh področjih med najboljšimi na trgu, brez posebnih minusov, vsekakor model vreden razmisleka.

Vsi modeli se vrtijo nekje 350€ do dobrih 400€, tako da se bo potrebno odločiti na podlagi prioritet in kje se bodo sprejeli kompromisi. Če je fotografija res absolutna prioriteta, model Mi Note 10, če se gre v čim boljšo kamero a overall top flagship telefon, model OnePlus 7T, zelo podobno a az a nižjo ceno model Mi 9T Pro, potem pa še zanimiv model Mix 3 z 5G omrežjem ali brezžičnim polnjenjem. Dejstvo je, da gre v vseh primerih za vrhunske telefone, z nobenim ne zgrešiš, sedaj pa samo premisli kaj ti najpomembneje ...

Glede cen pa v dnevno ažuriranih člankih:

Xiaomi telefoni in najboljše cene: https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Oneplus telefoni in najboljše cene: https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
gorazdkop
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Avg 2019, 20:35

06 Dec 2019, 10:39

hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Dec 2019, 11:18

@avtek:
Pozdravljen Tomson!

Že nekajkrat si mi pomagal z raznimi kodami, popusti ipd na Gearbest. Zopet se obračam na tebe. Želel bi nabaviti mobilni telefon za max 250-300€. Na forumu sem že vprašal in sem dobil odgovor Mi 9T. Kaj je tvoje mnenje? Bi priporočal kaj drugega? Morda še kakšna aktivna koda preko ref linka ali kaj podobnega?

Zadevo bom naročil v ponedeljek oz. najkasneje v torek. Bi jo pa nujno potreboval najkasneje do 19.1.2020. Bo to izvedljivo?
Okoli 300€ bi osebno vsekakor Pro model, Xiaomi Mi 9T Pro, je malo dražji ampak dobiš res top SD855 procesor, vmodelu 9T je procesor srednjega ranga, SD730, več kot pol manj zmogljiv, bistvena razlika je tudi v hitrosti polnjenja, model 9T Pro podpira 27W hitro polnjenje, model 9T pa 18W, kar pomeni skoraj 2x hitrejše polnjenje pri 9T Pro modelu, kamera pri 9T Pro modelu je boljša, snema 4K@60fps pri modelu 9T si omejen na 4K@30fps, Pro model ima še LaserFokus, kar se v praksi pozna pri boljšem fokusiranju, sploh v slabših svetlobnih pogojih, Pro model podpira še DualChannel GPS, kar se pozna v okoljih kjer je slabši GPS signal ...

So danes objavljene vse kode za Xiaomi telefone, dobiš Pro model za 326€:

https://www.kajkupiti.si/kuponi-popusti ... -cene.html

Zaloga kot gledam je, bo tudi hiter ShipOut, se pravi računaš nekje 2-3 tedne za dostavo ...
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

07 Dec 2019, 19:45

Tomson napisal/-a:
05 Dec 2019, 21:58
Vse kar je do 22€ je popolnoma vseeno katera vrsta poštnine se izbere, iz stališča dodatnih stroškov, ker do 22€ jih ni. Je pa lahko razlika pri poštnini v smislu hitrejše dostave ali trackinga. Tam se pa potem odločiš koliko si pripravljen doplačat za omenjeno. Sam načeloma za te poceni zadeve vedno izberem brezplačno poštnino, kjer obstaja, ali najcenejšo, tudi če traja teden dlje, ker pri 20€ npr. 2€ poštnine podraži zadevo za 10% ... ampak, ok, odvisno od situaccije, če se mudi itd. Nekatere pošiljke, če so iz istega skladišča se lahko združi, druge ne, včasih trgovina sama razčleni artikle, načeloma je čisto vseeno če je do 22€, če pa gre preko te vrednosti pa obvezno različni paketi ... je pa včasih pri več izdelkih potem Prioirt yLine poštnina cenejša, kjer je dostava hitrejša, pač odvisno od situacije ...
Narejen zaslonski posnetek, in shranjeno 8-)
Hvala še enkrat. Upam, da si bom tokrat zapomnil.
komar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:11

09 Dec 2019, 13:58

Pozdravljeni.

Totalno smo navdušeni nad našim "kitajčkom" kot ga radi pokličemo :D. Xiaomi VIOMI V2 Pro- dela super in je vreden vsakega evra, za tiste ki dvomite mogoče.
Bi pa povprašal za telefon.
Gledamo
- Xiaomi Mi Note 10 6/128GB -
- OnePlus 7T in pro. Kakšna je razlika...
- Xiaomi Mi 9 in Xiaomi Mi 9T
- Xiaomi Mi 9T Pro global pa ne pro...kakšna je razlika

Kakšne so izkušnje? Kaj kupit?

Predvsem pa kako naj punco prepričam, da to niso več "kitajski" poceni telefoni...pač pa zelo dobri, če vrhunski telefoni.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2019, 14:23

@komar:
lepo slišati da "kitajček" tako lepo služi namenu. Sicer pa drži, večinoma naprav ki jih omenjamo so daleč presegle neko vlogo poceni kitajskih igračk in pri npr. Xiaomiju lahko govorimo o flagship telefonih, ki so praktično na vseh pordročjih primerljivi, ponekod tudi presegajo, zahodno bolj uveljavljene, zveneče znamke, na srečo zaenkrat še z občutno nižjo ceno.

Pri omenjenih telefonih je kar nekaj razlik, Mi9 bi sam izločil, Mi 9T pa spremenil v Pro, OP 7T Pro pa je precej višje cenovno, 7T je še npr. v istem košu, tako imamo bolj uravnotežen izbor.

Zakaj model Mi 9T Pro in ne Mi 9T: je malo dražji ampak dobiš res top SD855 procesor, vmodelu 9T je procesor srednjega ranga, SD730, več kot pol manj zmogljiv, bistvena razlika je tudi v hitrosti polnjenja, model 9T Pro podpira 27W hitro polnjenje, model 9T pa 18W, kar pomeni skoraj 2x hitrejše polnjenje pri 9T Pro modelu, kamera pri 9T Pro modelu je boljša, snema 4K@60fps pri modelu 9T si omejen na 4K@30fps, Pro model ima še LaserFokus, kar se v praksi pozna pri boljšem fokusiranju, sploh v slabših svetlobnih pogojih, Pro model podpira še DualChannel GPS, kar se pozna v okoljih kjer je slabši GPS signal ...

in da še kar citiram svojo utemeljitev med omenjenimi modeli:
v cenovnem rangu okoli 400€ bi sam izbiral med omenjenima Mi 9T Pro, Mi Note 10 in OnePlus 7T, cenovno zanimiv je še model Xiaomi Mi Mix 3 5G, ki je v preobrazbi sicer izgubil brezžično polnjenje oz. njegov predhodnik model Mi Mix 3, kjer je še na voljo brezžično polnjenje. Kar se tiče področja fotografije, ki je, kot praviš, prioriteta je na samem vrhu jasno Mi Note 10, sledi OnePlus 7T in na koncu Mi 9T Pro in Mi Mix 3 modela, ki sta še vedno odlična, sam imam trenutno Mix3, pa sem tudi precej zahteven pri fotografiranju in sem generalno precej zadovoljen, a zadnja modela ne sodita med absolutno najboljše na področju fotografije, vsekakor pa med boljše na trgu. NFC imajo vsi omenjeni modeli, brezžično polnjenje le omenjeni originalni Mi x 3 model. Vsi z QuickCharge, a Mix modela z manj zmogljivo 18W opcijo, ostali modeli pa z še občutno hitrejšim 27/30W polnjenjem.

Vsi modeli imajo odličen AMOLED zaslon, podobne velikosti med 6.39" in 6.55". OnePlus 7T še nekoliko boljši z 90Hz zaslonom, vsi na Android 9, z bližajočo se nadgradnjo na 10tko v prihodnosti, le OnePlus 7T že na Android 10, modela Note 10 in OP7T z zarezo na zaslonu, 9T Pro brez zareze z motorizirano kamero. Razlike v bateriji, največja 5260mAh pri Note 10 modelu, sledi 9TPro model z 4000mAh baterijo, nato OP7T.

Kar se tiče fotografije je izibra enostavna, Mi Note 10 je brez konkurence. Je dejansko med absolutno najboljšimi modeli na trgu. Razlika med npr. OP7T je vidna, a ne na vseh področjih in vseh situacijah, ko so npr. svetlobne razmere dobre, so med boljšimi in tudi vsemi omenjenimi telefoni razlike pri fotografiji precej majhne, potem pa pri slabših pogojih pride do malo večjih razlik. Na račun izjemne kamere je kompromis pri procesorju, ki edini med naštetimi ni najzmogljivejši SD855 ampak gre za dober, povsem dovolj zmogljiv procesor srednjega ranga, a razlika jasno je. Model izstopa še zaradi izjemne baterije, na koncu pa kompromis med kamero ali procesorjem.

Model Mi 9T Pro predstavlja nek overall odličen telefon, na vseh področjih med najboljšimi ali zelo blizu vrha. Brez posebnih kompromisov, specifika motorizirana kamera sicer pa še vedno eden izmed najboljših telefonov za ceno.

Podobno pri modelu OnePlus 7T, overall izjemen telefon za ceno, tudi na vseh področjih med najboljšimi na trgu, brez posebnih minusov, vsekakor model vreden razmisleka.

Vsi modeli se vrtijo nekje 350€ do dobrih 400€, tako da se bo potrebno odločiti na podlagi prioritet in kje se bodo sprejeli kompromisi. Če je fotografija res absolutna prioriteta, model Mi Note 10, če se gre v čim boljšo kamero a overall top flagship telefon, model OnePlus 7T, zelo podobno a az a nižjo ceno model Mi 9T Pro. Dejstvo je, da gre v vseh primerih za vrhunske telefone, z nobenim ne zgrešiš, sedaj pa samo premisli kaj ti najpomembneje ...
Če damo v izbor še dražji OnePlus 7T Pro model, le ta v primerjavi z 7T modelom s še malo večjim zaslonom višje ločljivosti, zaslon brez zareze z motorizirano kamero, overall rahlo boljšo kamero z boljšim fokusom, malo večjo baterijo, a je cena občutno višja. Ali je omenjeno vredno višje cene je na koncu odločitev posameznika ...

Kako punco prepričat? Enostavno, ko se npr. odločiš za model, ji ponudiš v branje razčične teste za določen model, omenjeni telefoni so povsod izjemno dobro ocenjeni, tako da bo po prebiranju različnih strokovnih mnenj sigurno nekoliko spremenila stališče do Xiaomi/Oneplus telefonov ...
komar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:11

09 Dec 2019, 18:22

Hvala za odgovor.

Nekako se nagabimo za Xiaomi Mi Note 10 Pro.
Mogoče še vprašanje glede garancije. Na mi.shop spletni trgovini je možno telefon kupiti z dvo letno garancijo.
Koliko je garancije če ga vzamemo preko spleta? Kako poteka garancijski postopek? Telefon se pošlje nazaj na kitajsko?

Tehtava kaj naredit, ali ga kupit tukaj v SLO, razlika v ceni je kar...ali pa ga vzet preko spleta.

Kakšne so izkušnje?

hvala

@komar:
lepo slišati da "kitajček" tako lepo služi namenu. Sicer pa drži, večinoma naprav ki jih omenjamo so daleč presegle neko vlogo poceni kitajskih igračk in pri npr. Xiaomiju lahko govorimo o flagship telefonih, ki so praktično na vseh pordročjih primerljivi, ponekod tudi presegajo, zahodno bolj uveljavljene, zveneče znamke, na srečo zaenkrat še z občutno nižjo ceno.

Pri omenjenih telefonih je kar nekaj razlik, Mi9 bi sam izločil, Mi 9T pa spremenil v Pro, OP 7T Pro pa je precej višje cenovno, 7T je še npr. v istem košu, tako imamo bolj uravnotežen izbor.

Zakaj model Mi 9T Pro in ne Mi 9T: je malo dražji ampak dobiš res top SD855 procesor, vmodelu 9T je procesor srednjega ranga, SD730, več kot pol manj zmogljiv, bistvena razlika je tudi v hitrosti polnjenja, model 9T Pro podpira 27W hitro polnjenje, model 9T pa 18W, kar pomeni skoraj 2x hitrejše polnjenje pri 9T Pro modelu, kamera pri 9T Pro modelu je boljša, snema 4K@60fps pri modelu 9T si omejen na 4K@30fps, Pro model ima še LaserFokus, kar se v praksi pozna pri boljšem fokusiranju, sploh v slabših svetlobnih pogojih, Pro model podpira še DualChannel GPS, kar se pozna v okoljih kjer je slabši GPS signal ...

in da še kar citiram svojo utemeljitev med omenjenimi modeli:
v cenovnem rangu okoli 400€ bi sam izbiral med omenjenima Mi 9T Pro, Mi Note 10 in OnePlus 7T, cenovno zanimiv je še model Xiaomi Mi Mix 3 5G, ki je v preobrazbi sicer izgubil brezžično polnjenje oz. njegov predhodnik model Mi Mix 3, kjer je še na voljo brezžično polnjenje. Kar se tiče področja fotografije, ki je, kot praviš, prioriteta je na samem vrhu jasno Mi Note 10, sledi OnePlus 7T in na koncu Mi 9T Pro in Mi Mix 3 modela, ki sta še vedno odlična, sam imam trenutno Mix3, pa sem tudi precej zahteven pri fotografiranju in sem generalno precej zadovoljen, a zadnja modela ne sodita med absolutno najboljše na področju fotografije, vsekakor pa med boljše na trgu. NFC imajo vsi omenjeni modeli, brezžično polnjenje le omenjeni originalni Mi x 3 model. Vsi z QuickCharge, a Mix modela z manj zmogljivo 18W opcijo, ostali modeli pa z še občutno hitrejšim 27/30W polnjenjem.

Vsi modeli imajo odličen AMOLED zaslon, podobne velikosti med 6.39" in 6.55". OnePlus 7T še nekoliko boljši z 90Hz zaslonom, vsi na Android 9, z bližajočo se nadgradnjo na 10tko v prihodnosti, le OnePlus 7T že na Android 10, modela Note 10 in OP7T z zarezo na zaslonu, 9T Pro brez zareze z motorizirano kamero. Razlike v bateriji, največja 5260mAh pri Note 10 modelu, sledi 9TPro model z 4000mAh baterijo, nato OP7T.

Kar se tiče fotografije je izibra enostavna, Mi Note 10 je brez konkurence. Je dejansko med absolutno najboljšimi modeli na trgu. Razlika med npr. OP7T je vidna, a ne na vseh področjih in vseh situacijah, ko so npr. svetlobne razmere dobre, so med boljšimi in tudi vsemi omenjenimi telefoni razlike pri fotografiji precej majhne, potem pa pri slabših pogojih pride do malo večjih razlik. Na račun izjemne kamere je kompromis pri procesorju, ki edini med naštetimi ni najzmogljivejši SD855 ampak gre za dober, povsem dovolj zmogljiv procesor srednjega ranga, a razlika jasno je. Model izstopa še zaradi izjemne baterije, na koncu pa kompromis med kamero ali procesorjem.

Model Mi 9T Pro predstavlja nek overall odličen telefon, na vseh področjih med najboljšimi ali zelo blizu vrha. Brez posebnih kompromisov, specifika motorizirana kamera sicer pa še vedno eden izmed najboljših telefonov za ceno.

Podobno pri modelu OnePlus 7T, overall izjemen telefon za ceno, tudi na vseh področjih med najboljšimi na trgu, brez posebnih minusov, vsekakor model vreden razmisleka.

Vsi modeli se vrtijo nekje 350€ do dobrih 400€, tako da se bo potrebno odločiti na podlagi prioritet in kje se bodo sprejeli kompromisi. Če je fotografija res absolutna prioriteta, model Mi Note 10, če se gre v čim boljšo kamero a overall top flagship telefon, model OnePlus 7T, zelo podobno a az a nižjo ceno model Mi 9T Pro. Dejstvo je, da gre v vseh primerih za vrhunske telefone, z nobenim ne zgrešiš, sedaj pa samo premisli kaj ti najpomembneje ...
Če damo v izbor še dražji OnePlus 7T Pro model, le ta v primerjavi z 7T modelom s še malo večjim zaslonom višje ločljivosti, zaslon brez zareze z motorizirano kamero, overall rahlo boljšo kamero z boljšim fokusom, malo večjo baterijo, a je cena občutno višja. Ali je omenjeno vredno višje cene je na koncu odločitev posameznika ...

Kako punco prepričat? Enostavno, ko se npr. odločiš za model, ji ponudiš v branje razčične teste za določen model, omenjeni telefoni so povsod izjemno dobro ocenjeni, tako da bo po prebiranju različnih strokovnih mnenj sigurno nekoliko spremenila stališče do Xiaomi/Oneplus telefonov ...
[/quote]
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

09 Dec 2019, 19:20

komar napisal/-a:
09 Dec 2019, 18:22
Hvala za odgovor.

Nekako se nagabimo za Xiaomi Mi Note 10 Pro.
Mogoče še vprašanje glede garancije. Na mi.shop spletni trgovini je možno telefon kupiti z dvo letno garancijo.
Koliko je garancije če ga vzamemo preko spleta? Kako poteka garancijski postopek? Telefon se pošlje nazaj na kitajsko?

Tehtava kaj naredit, ali ga kupit tukaj v SLO, razlika v ceni je kar...ali pa ga vzet preko spleta.

Kakšne so izkušnje?

hvala
@komar:
Glede na to, da si Tomson verjetno ta trenutek pripravlja kje večerjo, ti bom kar jaz okvirno odpisal za začetek 8-)

Torej...uveljavljanje garancije poteka vedno preko trgovine, kjer se izdelek kupi. V vajinem primeru, ko bi se telefon kupil preko spletne trgovine Gearbest (če sem prav razumel?), bi se garancija uveljavljala preko njihovega EU centra, ki ima sedež v Španiji. Telefon se torej pošlje v primeru težav na center, in ga ni potrebno pošiljati nazaj na Kitajsko. Praviloma se torej telefon, ko prispe v njihov center, popravi, v kolikor pa popravilo ni možno, pa se dogovori za druge opcije (pošiljanje novega modela, delni refund z njihove strani ipd.). Včasih se sicer zna zgoditi, da malo zakomplicirjajo zadevo, če so izdelki že več mesecev v uporabi in popravilo ni več možno, a v takem primeru bi se jaz zares obrnil na Tompsona, saj je do sedaj še vedno pomagal kjer je le mogel. In kolikor sem jaz obveščen, so se zadeve na koncu vedno razrešile v prid kupca ;)

Drugače pa je vedno tudi opcija nakupa telefona pri nas v Sloveniji, a so cene pač bistveno višje. Vsak mora torej sam pri sebi razmisliti in se odločiti, kaj mu več pomeni: nižja končna cena izdelka ali možnost uveljavljanja garancije v Sloveniji ;)

In kot že večkrat omenjeno: v primeru kakršnihkoli težav (tako na Gearbest, Banggood & Geekbuying) se lahko vedno obrneta na Tomsona, ki vama bo znal najbolje pomagati.

Vse ostale podrobnosti, prepuščam Tomsonu samemu, da dopolni ta post in popravi moje napake 8-) V primeru, da sem napisal kaj, kar ne bi držalo, pa se lahko moja objava gladko briše.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2019, 20:55

@cabci:
hvala! kaj naj sploh še dodam?! ;)

@komar:
Garancija preko omenjenih spletnih trgovin je za vse izdelke 1-leto, uveljavljanje pa kot je že omenil @cabci. Razlika je kar občutna pri 180€, je pa res v slo 2-letna garancija in dobava v nekaj dnevih. Kaj je več vredno pa presodi vsak zase, osebno precej kupujem v tujini, sploh zadeve, kjer so razlike res velike, sigurno preko 50 izdelkov v zadnjih 2letih, pa zaenkrat same dobre izkušnje. Sedaj pa npr. kupujem osebni računalnik po komponentah, pa razlike niso tako velike, bom pa nabavil v Slo npr. enako za NAS 10TB disk, je le nekaj € razlike, tak da sam sproti presodim, kako velika je razlika in kaj mi je več vredno, če kaj pomaga pri odločitvi ...

- Xiaomi Note 10 Global 6/128GB pametni telefon za 579€ (MiShop, 2-letna garancija, 2-3 dni dostava)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBXMNT10BF za 399€
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Dec 2019, 11:06

Danes huda cena za Xiaomi Mi Note 10, tako iz EU kot HK skladišča:

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB (black) pametni telefon s kodo: GBXMNTFR02 iz 546€ na 397€ (EU skladišče)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB (black) pametni telefon s kodo: GBXMNT10BF iz 546€ na 386€ (HK skladišče)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB (white) pametni telefon s kodo: GBXMNT10BF iz 546€ na 386€ (HK skladišče)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB (green) pametni telefon s kodo: GBXMNT10BF iz 546€ na 386€ (HK skladišče)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Dec 2019, 11:45

@TuN:

najboljše opcije za hitro dostavo (EU skladišče) modelov okoli 120€ in malo višje trenutno:

- Xiaomi Redmi 8 Global 4/64GB pametni telefon za 114€ (EU skladišče)
- Xiaomi Mi A3 Global 4/64GB pametni telefon za 145€ (EU skladišče)
- Xiaomi Redmi Note 8T Global 4/64GB pametni telefon za 163€ (EU skladišče)

ali iz SLO, malo slabši modeli oz. višje cene:

- Xiaomi Redmi 8A Global 2/32GB pametni telefon za 129€ (SLO)
- Xiaomi Redmi 8 Global 4/64GB pametni telefon za 149€
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

13 Dec 2019, 20:21

Pozdravljen Tomson!
..ker si mi pred kratkim pomagal pri nakupu sesalca, te bom prosila še za eno pomoč..
..za hči bi rabila telefon z androidom tm okoli 150 €.. in dokaj dobro kamero :D :roll:
..kateri bi bil bestbay?
In koda zanj.. najlepša hvala za pomoč...
lp Bambininelit
Carko
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Nov 2019, 00:41

13 Dec 2019, 21:45

Kako je kaj z Mi 9SE? Na začetku je bil pogosto v akcijah, sedaj pa so vedno bolj redke, tudi zaloge so bolj boge... Je kakšna akcija kje trenutno na vidiku?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2019, 22:20

@Bambininelit

V omenjenem cenovnem rangu sta dva modela vredna nakupa, Redmi Note 8 in Mi A3. Če pa se malo poveča budget pa vsekakor Redmi Note 8 Pro, ki ima še občutno boljšo kamero, še zmogljivejšo baterijo, malo hitrejši procesor, večji zaslon pri enakih merah in teži, Bluetooth 5, skratka res vreden malo višje cene ...

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P8 iz 246€ na 180€
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2019, 22:27

@carko:

model Mi 9 SE je trenutno težko priporočat ker ima, kjer je sploh dobavljiv, izjemno visoko ceno. Okoli 250€ je bil kar zanimiv pred pol leta, sedaj, ko je toliko odličnih model, pa Mi 9 SE čez 300€ res nima smisla. Kolikor gledam trenutno med ugodnejšimi opcijami in da je dobavljiv na Amazonu:

- Xiaomi Mi 9 SE 4/64GB pametni telefon za 303€
- Xiaomi Mi 9 SE 6/128GB pametni telefon za 329€
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

14 Dec 2019, 09:24

Tomson napisal/-a:
13 Dec 2019, 22:20
@Bambininelit

V omenjenem cenovnem rangu sta dva modela vredna nakupa, Redmi Note 8 in Mi A3. Če pa se malo poveča budget pa vsekakor Redmi Note 8 Pro, ki ima še občutno boljšo kamero, še zmogljivejšo baterijo, malo hitrejši procesor, večji zaslon pri enakih merah in teži, Bluetooth 5, skratka res vreden malo višje cene ...

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P8 iz 246€ na 180€
Najlepša hvala za hiter odgovor... telefon je že naročen.. lp
Carko
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Nov 2019, 00:41

17 Dec 2019, 11:07

@Tomson, pa je kakšna alternativa Mi 9 SE podobne velikosti?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2019, 12:38

Samsung Galaxy A40 za 200€ ima podoben form factor npr. Podoben AMOLED zaslon, sicer občutno slabši procesor in kamero, nima čitalnika prstnih odtisov pod zaslono, ima pa microSD kartico, podobno baterijo, malo počansejše polnjenje, a za 200€ tudi ni slaba opcija, če je majhnost prioriteta. Še najboljši kompromis pa mogoče Xiaomi Mi A3, ki je le malenkost večji, tudi AMOLED zaslon, le ločljivost ima manjšo, sicer pa superiorno 4000mAh baterijo in je nekje med A40 on 9SE modelom overall, s tem da je cenovno že za 142€ dalje, so danes kode objavljene ...
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

19 Dec 2019, 19:30

Smo prejeli 9t pro in je super, zanima me ali so kakšne kode za prozoren silikonski hrbtni etui
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Dec 2019, 20:04

za omenjeno pa žal ni kakšnih kod ...
Domen1988
Prispevkov: 129
Pridružen: 01 Okt 2019, 19:17

19 Dec 2019, 20:49

Ok hvala in še enkrat hvala za pomoč ob nakupu telefona
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Dec 2019, 23:28

@Gregor B.:

najboljše opcije za Mi 9T Pro model ...

- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6GB/128GB pametni telefon s kodo: BG29TP8 za 296€
- Xiaomi MI 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBM9TPRO7 za 316€
gorazdkop
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Avg 2019, 20:35

22 Dec 2019, 03:46

naročil sem Mi Note 10 (CC9 PRO).
prosim, predlagajte mi en dober etui. kaj pa folija oz. steklo. to se daje na telefon? če ja, še tu prosim za predlog
ali so usb-c kabli vsi enaki? predlog :)
HVALA vnaprej
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Dec 2019, 11:09

@gorazdkop:

v paketu je že priložen hrbtni ovitek in je čisto ok, če pa so kakšne specifične želje pa je teh raznih ovitkov toliko da mora vsak poiskati primeren dizajn in vrsto ovitka. Steklo, folija, sam npr. že dolgo več ne nanašam na telefon, GorillaGlass steklo na telefonu je res trpežno, sam v zadnjih letih na nobnem telefonu nisem zaznal kakšnega risa, pa imam samo hrbtni ovitek, res pa telefona ne nosim v žepu s ključi, kot nekateri ... USB-C kabli so različni, za Mi Note 10, ki ima 30W polnjenje gledaš malo močnejše, npr. 3.4A: http://bit.ly/2EKW1SU
pisco
Prispevkov: 26
Pridružen: 16 Dec 2019, 00:01

31 Dec 2019, 13:12

Kupujem nek Xiaomijev telefon za okvirno ceno cca 150 EUR (nekaj 10 eur gor ali dol) in me zanima par stvari preden se odločim.

Trenutno gledam med:
Redmi Note 8 Global
Redmi Note 8 Pro Global

zanima me pa še Redmi Note 8T Global, ker ne vem kakšna je razlika tega telefona v primerjavi s prvima dvema?

- Ali mi za ta denar morda svetujete kateri drugi model (lahko tudi drugo znamko)?

- Priority EU line naj bi bil brez dodatnih stroškov pri pošiljanju, torej brez dodatnih davščin, carine itd.?

- Ali je priporočljivo, ali pa je to povsem nepotrebno, da se vzame garancijo za poškodbo stekla, prav tako pa ob zaključku nakupa ponujajo neko zavarovanje pošiljke zaradi česar sem v dvomih v kvaliteto pošiljanja paketa?

- Ali se da dobiti še kakšno boljšo ponudbo (kupon) za Redmi Note 8 PRO, ker če bi bil še malo cenejši bi se nagnil kar k temu telefonu?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jan 2020, 11:29

@pisco:
v omenjenem cenovnem rangu bi se sam vsekakor odločil za Xiaomi Redmi Note 8 Pro, ima v primerjavi z Note 8 modelom še občutno zmogljivejšo baterijo, boljšo kamero, večji in bolj brezrobi zaslon, zmogljivejši procesor, Bluetooth 5, NFC, skratka zelo hitro upraviči malo višjo ceno, sicer pa v tem cenovnem rangu ni drugega boljšega modela, je to to ...

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P1 iz 243€ na 180€
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: BG12N8P64 iz 241€ na 180€

Model 8T je v osnovi Note 8, rahla razlika v dizajnu, velikosti ob istem zaslonu, ima slabše razmerje (screen to body), predvsem pa ima NFC čip, skratka Note 8 Pro! ;)

Obvezno Prioirty Line poštnina, je dostava preverjeno brez dodatnih stroškov, je cena končna. Dodatne garancije niso potrebne, sploh če se plačuje preko Paypala, kjer so vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru poškodbe/izgube. Dodatno zavarovanje preko trgovine nudi isto, le postope je lahko občutno hitrejši, koliko je to komu vredno pa mora presoditi sam ...
pisco
Prispevkov: 26
Pridružen: 16 Dec 2019, 00:01

01 Jan 2020, 15:34

Tomson hvala ti za ekspresen odgovor. Dodal bi še podvprašanje glede nabave telefona. Ker telefon kupujem za upokojenca me zanima še primerjava Redmi Note 8 PRO s Xiaomi Mi A3?

Ali se morda splača za upokojenca vzeti cenejšega Mi A3 glede na to, da ima AMOLED zaslon in s tem verjetno bolj razločen ekran kot pa Note 8 PRO, in je s tem vidljivost npr. ob sončni svetlobi na Mi A3 boljša?
Sprašujem zato, ker si ne predstavljam kakšna je razlika med obema ekranoma v praksi. Pa še 40 eur cenejši je Mi A3.
Na youtube sem gledal kar nekaj (indijskih) direktnih primerjav med Mi A3, Note 8 in Note 8 PRO, pa se mi zdi, da se PRO ni tako dobro odrezal kar se tiče slikanja, posnetkov... je pa hitrejši procesor pri PRO, to je res. Zato sem zdaj malo v dilemi...

Hvala ti še za en odgovor preden dokončno oddam naročilo za nakup :oops:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jan 2020, 16:02

po eni strani ima AMOLED zaslon na Mi A3 res višjo svetilnost in dosti višje kontraste, po drugi pa občutno nižjo ločljivost, kar se bo poznalo pri tekstu, je pri višji ločljivosti bolj jasen, lažje berljiv, tudi občutno višji zaslon na Note 8 Pro bo v pomoč. AMOLED vsekakor je superioren kar se osnovne kvalitete slike tiče, a za omenjeno dvomim da bo boljša izbira. Če sam npr. primerjam LCD in AMOLED zaslon je AMOLED bistveno boljši v temi, kjer je črna res črna in na direktni sončni svetlobi, kjer je boljša vidljivost, sicer pa med njima ni tako velikih razlik, sploh ko so na obeh straneh plusi in minusi. Selfie kamera je mogoče boljša na Mi A3 modelu, zadnja kamera pa vsekakor na Redmi Note 8 Pro ... skratka, če je nižja cena velik faktor bo vsekkaor tudi Mi A3 odličen telefon za ceno, gledano overall pa je Redmi Note 8 Pro boljši telefon ...
Denkos
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Jan 2020, 11:14

08 Jan 2020, 11:20

Pozdravljen,

kupujem Xiaomi Note 10.

Kako pa je z jezikom/meni telefona, je lahko slovenski.

Trenutno najugodnejša ponudba za 418Eur?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jan 2020, 15:13

Denkos napisal/-a:
08 Jan 2020, 11:20
Pozdravljen, kupujem Xiaomi Note 10. Kako pa je z jezikom/meni telefona, je lahko slovenski. Trenutno najugodnejša ponudba za 418Eur?
Global verzija ima vsa potrebna LTE omrežja za Slovenijo in jasno, telefon komplet v slovenščini ... trenutno najboljše opcije:

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 iz 541€ na 406€ (EU Skladišče)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG12N10 iz 537€ na 386€ (HK Skladišče)
Domen83
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Dec 2019, 11:11

09 Jan 2020, 08:23

Pozdravljen Tomson....
Viaomija že imam,in sem odlično zadovoljen...mu ne uide nobena smet....
Sedaj pa me zanima se zelefon....takle😀

€ 365,12 | Global ROM Xiaomi Redmi K20 Pro 12GB 512GB Exclusive Edition Mobilephone Snapdragon 855 plus 4000mAh 48MP Triple Cameras 6.39''
https://a.aliexpress.com/sTW73FI0

Obstaja kaka koda?
Mislim da je že zdaj za tak denar top izbira....se motim?
Ste že predelali ta model telefona?Nisem nikjer zasledil.
Hvala in lp,Domen
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jan 2020, 10:38

@Domen83:
Redmi K20 Pro je kitajska verzija globalnega modela Mi 9T Pro, ki ima uradni Global ROM, kar pomeni tudi slovenščino ter vsa potrebna LTE omrežja za Slovenijo (Band 3/8/20) za razliko od K20 Pro modela, tako da vsekakor svetujem Mi 9T Pro model, ki drži, še vedno velja za eno najboljših opcij v svojem cenovnem razredu, do 400€ kakšne pametne boljše alternative ni ...

- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG29TP8 iz 406€ na 296€
- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon v FlashSale za 333€
- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon v FlashSale za 354€ (EU skladišče)
Domen83
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Dec 2019, 11:11

09 Jan 2020, 11:15

Aha,super...ampak ce ste opazili ima tudi tale 20K global rom,pa 12gb rama in 512 gb....vsaj tako pise....
Kako pa kaj tale mi note 10?
Dela dobre fotke,glede na to da ima 108MP kamero?
Punci fotoaparat veliko pomeni,in se zanima za nakup le-tega....
Lp,Domen
Domen83
Prispevkov: 7
Pridružen: 29 Dec 2019, 11:11

09 Jan 2020, 11:41

Aha,pa tudi B3 in B8 ima...fali pa mu B20,kar pa ni nek problem,ali pač?
Všec mi je zaradi snapdragona 855+,RAMa in prostora,zato toliko sprasujem za tale 20K pro....
Lp,Domen
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jan 2020, 11:45

ja, ima trgovinski Global ROM, kar je predelan CN ROM, ni pa to uradni Global ROM z OTA updejti, poleg tega je pri teh trgovinskih Global ROMih vedno vprašanje varnosti! ;)

Mi Note 10 je sicer 100€ dražji in ima manj zmogljiv procesor a je, če je fotografija prioriteta, najboljši telefon na trgu v tem cenovnem razredu. Tudi overall je odličen, le omenjeni procesor je srednjega ranga v primerjavi z alternativami ki imajo SD855+ procesor. V praksi pri povprečno zahtevnem uporabniku sicer nekih bistvenih razlik ne bo, pozna se pri kakšnem havy multitaksingu, pa najzahtevnejših aplikacijah itd ...

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 iz 541€ na 406€ (EU Skladišče)

za marsikoga, ki mu je fotografija pomembna, je omenjeni Note 10 najboljša opcija, pa še iz EU skladišča je ...
Aleš
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 Nov 2019, 07:15

11 Jan 2020, 17:33

Za hčer bi vzel telefon kar na Gearbestu, s slovenskim menijem in EU polnilcem do 100 eur.

Našel sem
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... id=1349303

Našel sem še enega pa ne vem, menda bo deloval cenejši v Sloveniji
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... id=1349303

Kaj menite, Hvala za inf.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jan 2020, 20:15

@Aleš:
sem imel na testu model Cubot P20, pa v osnovi niso slabi Cubot modeli, le tile cenejši modeli so pri Xiaomiju občutno boljši, če gledamo iz vidika kvalitete materialov in izdelave. Sam bi malo dodal in vzel odličnega Redmi Note 8 za 130€, če bi teh dodatnih 30€ šlo skozi, ker je res top tale telefončič v svojem cenovnem rangu ...

Xiaomi Redmi Note 8 Global 3/32GB Pametni telefon s kodo: GBNOTE803 iz 180€ na 131€
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jan 2020, 00:01

Kaj pa verzija Xiaomi Redmi Note8 Pro Global 8 GB?
@chaos:

mislim da prav uradne Global verzije za Note 8 Pro na 8/128GB in 8/256GB ni, jih trgovine naložijo nakdnadno, odklenejo Bootloader, so zato telefoni odprti ali pa imajo samo čudno označeno, Goldway npr (Unlocked bootloader for installing Global rom, Android Pay, Netflix, some banking app might not supported.). Tole pa so najboljše opcije za 8GB RAMa ter DHL za 24.65€ za dostavo brez dodatnih stroškov ...

https://www.aliexpress.com/item/4000130305420.html
https://www.aliexpress.com/item/4000129075396.html
https://www.aliexpress.com/item/4000448764010.html
Bauka
Prispevkov: 28
Pridružen: 17 Sep 2019, 15:39

14 Jan 2020, 11:36

Hoj,
nikjer ne najdem OP7T 128gb ne kode ne zaloge pa bi prosil za mal pomoci?
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jan 2020, 12:27

Bauka napisal/-a:
14 Jan 2020, 11:36
Hoj, nikjer ne najdem OP7T 128gb ne kode ne zaloge pa bi prosil za mal pomoci? Hvala
Kolikor gledam je trenutno kar povsod pomankanje 128GB modela, na uradni strani pa je 600€, za to ceno dobiš pa že Pro model, pač vzameš 256GB model za 480€, 128GB model sicer okoli 445€ ...

Sicer pa vse dnevno ažurirane akcije/kode za vse Oneplus telefone v namenskem članku:

OnePlus telefoni in najboljše cene:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

14 Jan 2020, 20:11

Pozdravljen,

je mogoče kakšna koda za Xiaomi Mi 9T Pro za Gearbest? Se mi pa zdi, da so po novem letu malo dvignili cene za telefone, Redmi note 8 je ze bil 120€ 3/32Gb, sedaj je okoli 134€... Sam sem pricakoval, da bodo sle cene se malo dol, ne pa gor ;)....verjetno je pa to mali odklon v januarju?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jan 2020, 20:46

Joži napisal/-a:
14 Jan 2020, 20:11
Pozdravljen, je mogoče kakšna koda za Xiaomi Mi 9T Pro za Gearbest? Se mi pa zdi, da so po novem letu malo dvignili cene za telefone, Redmi note 8 je ze bil 120€ 3/32Gb, sedaj je okoli 134€... Sam sem pricakoval, da bodo sle cene se malo dol, ne pa gor ;)....verjetno je pa to mali odklon v januarju?
Na Gearbest trenutno ni Mi 9T Pro modela na zalogi, je pa koda za Banggood za 321€, tudi na Honorbuy iz EU skladišča je solidna cena, od 336€ dalje:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html

Cene pa jasno so višje kot novembra ko je bil azijski črni petek, pa potem še klasični črni petek, pa cyber monday in jasno veseli december itd. takrat so cene praviloma najnižje ...
Odgovori