Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

15 Apr 2022, 09:11

aleskom napisal/-a:
07 Feb 2022, 15:55
Kot sem že pisal, pa mene vsaj pri Jimmyju JV53 moti ravno to, da praktično nobenega večjega delčka ne posesa, edino prah (poleg baterij, ki crkujejo, je to glavni razlog, zakaj bi zdaj kupil H7)! Vsak majhen kamenček prileti nazaj ven, ker se svaljka na valjčku in noče skozi odprtino ...zato sem jaz z Jimmyji zaključil. Berem pa, da je H7 primerljiv s precej dražjimi Dysoni. Kolega ima Dysona V8 in je zelo zadovoljen, zatrjuje mi, da posesa vse smeti. Ne vem sicer, kako je tam z oddaljenostjo krtačke od tal ...
Mi imamo enak model in ti kamenčki res kar letijo. ŠE kaka večja drobtina. Ampak samo če so te vrtljive krtače za tla
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Apr 2022, 11:40

raners napisal/-a:
14 Apr 2022, 16:14
Tomson, na strani s pokončnimi sesalniki ne najdem več Dreame V9 (sicer že starejši model). Se še ga da kje dobit za dobro ceno? Ali nabavimo njegovega naslednjika, Dreame T10, za 135 eur? Prosil bi te, če vseeno malo preveriš, za koliko bi se dalo dobit Dreame V9. Hvala že vnaprej.. ;-)
Dreame V9 iz leta 2020 je pa že res precej slao dobavljiv, kjer pa je naveden pa je cena precej visoka, kolikor gledam še najboljša opcija Dreame V9 Pro iz EU za 179€: https://amzn.to/3jJ9A9I

je potem bolšja opcija seveda Dreame T10: https://bit.ly/36gDIGz in na podobnem nivoju še Xiaomi model: https://bit.ly/36fsAtl

oziroma Trouver Power 12, sem ga imel tudi sam na testu, v bistvu od Dreame podznamka, tudi dober model za ceno:
sicer pa dobre opcije okoli 150€ še:
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

15 Apr 2022, 11:42

TheAngel napisal/-a:
15 Apr 2022, 09:11
aleskom napisal/-a:
07 Feb 2022, 15:55
Kot sem že pisal, pa mene vsaj pri Jimmyju JV53 moti ravno to, da praktično nobenega večjega delčka ne posesa, edino prah (poleg baterij, ki crkujejo, je to glavni razlog, zakaj bi zdaj kupil H7)! Vsak majhen kamenček prileti nazaj ven, ker se svaljka na valjčku in noče skozi odprtino ...zato sem jaz z Jimmyji zaključil. Berem pa, da je H7 primerljiv s precej dražjimi Dysoni. Kolega ima Dysona V8 in je zelo zadovoljen, zatrjuje mi, da posesa vse smeti. Ne vem sicer, kako je tam z oddaljenostjo krtačke od tal ...
Mi imamo enak model in ti kamenčki res kar letijo. ŠE kaka večja drobtina. Ampak samo če so te vrtljive krtače za tla
Je kakšna opcija za drugo krtačo? No, jaz zdaj čakam eno dobro akcijo za Roborocka H7. Zadnjič je bila nora akcija na Gshopper(209 eur!), a kaj, ko ne dostavljajo v Slovenijo, čeprav dostavljajo v kar nekaj držav okrog... oz. zdaj vidim, da so jo dodali, pa ne za vse proizvode.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Apr 2022, 15:18

na DHgate je precej dobra cena za Roborock H7:
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

15 Apr 2022, 18:08

aleskom napisal/-a:
15 Apr 2022, 11:42
TheAngel napisal/-a:
15 Apr 2022, 09:11
aleskom napisal/-a:
07 Feb 2022, 15:55
Kot sem že pisal, pa mene vsaj pri Jimmyju JV53 moti ravno to, da praktično nobenega večjega delčka ne posesa, edino prah (poleg baterij, ki crkujejo, je to glavni razlog, zakaj bi zdaj kupil H7)! Vsak majhen kamenček prileti nazaj ven, ker se svaljka na valjčku in noče skozi odprtino ...zato sem jaz z Jimmyji zaključil. Berem pa, da je H7 primerljiv s precej dražjimi Dysoni. Kolega ima Dysona V8 in je zelo zadovoljen, zatrjuje mi, da posesa vse smeti. Ne vem sicer, kako je tam z oddaljenostjo krtačke od tal ...
Mi imamo enak model in ti kamenčki res kar letijo. ŠE kaka večja drobtina. Ampak samo če so te vrtljive krtače za tla
Je kakšna opcija za drugo krtačo? No, jaz zdaj čakam eno dobro akcijo za Roborocka H7. Zadnjič je bila nora akcija na Gshopper(209 eur!), a kaj, ko ne dostavljajo v Slovenijo, čeprav dostavljajo v kar nekaj držav okrog... oz. zdaj vidim, da so jo dodali, pa ne za vse proizvode.
Hah ne. Samo mene to tok zjezi, da dam drugo pa se sklanjam. Sicer imamo V3 ampak za na hitro grem v predklon
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

19 Apr 2022, 11:08

TheAngel napisal/-a:
15 Apr 2022, 09:11
aleskom napisal/-a:
07 Feb 2022, 15:55
Kot sem že pisal, pa mene vsaj pri Jimmyju JV53 moti ravno to, da praktično nobenega večjega delčka ne posesa, edino prah (poleg baterij, ki crkujejo, je to glavni razlog, zakaj bi zdaj kupil H7)! Vsak majhen kamenček prileti nazaj ven, ker se svaljka na valjčku in noče skozi odprtino ...zato sem jaz z Jimmyji zaključil. Berem pa, da je H7 primerljiv s precej dražjimi Dysoni. Kolega ima Dysona V8 in je zelo zadovoljen, zatrjuje mi, da posesa vse smeti. Ne vem sicer, kako je tam z oddaljenostjo krtačke od tal ...
Mi imamo enak model in ti kamenčki res kar letijo. ŠE kaka večja drobtina. Ampak samo če so te vrtljive krtače za tla
Ravno ti majhni kamenčki, npr. drobtine - drobtinice tudi nas pri sedanjem pokončnem sesalniku motijo, saj ko nehamo sesat ti dečki padejo kar iz njega oz. padejo ven iz sesalne glave, saj očitno sesalec ni dovolj močan, da bi potegnil v posodo za smeti (trenutno imamo hoover-ja za 100e).

Se to pri teh sesalcih kot so Jimmy ali Roborocki v rangu cca. 200€ tudi še dogaja? To nas trenutno najbolj moti in bi se radi temu izognili.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Apr 2022, 15:12

ViC napisal/-a:
19 Apr 2022, 11:08
Se to pri teh sesalcih kot so Jimmy ali Roborocki v rangu cca. 200€ tudi še dogaja? To nas trenutno najbolj moti in bi se radi temu izognili.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

na zmogljivejših Jimmy modelih ne, vsaj na H9 Pro še nisem opazil, pa vsak dan čistimo mačji pesek, je pa pri vseh baterijskih sesalnikih tako da sesajo samo spredaj, se pravi če potiskamo smeti naprej jih bo posesalo, če pa potiskamo z gibom nazaj bodo po vseh verjetnosti ostale na zadnji strani nastavka. Pri manj zmogljivih modelih je tudi pomembno da ko posesamo pesek ne isto sekundo ugasnemo sesalnika, počakamo sekundo ali dve. Skratka, Roborock H7, Dreame T20/T30, Jimmy H9 Pro te imam trenutno doma, nimajo kakšnih težav s peskom ... so pa cenovno tile modeli 250€-300€:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

19 Apr 2022, 22:15

Tomson napisal/-a:
19 Apr 2022, 15:12
ViC napisal/-a:
19 Apr 2022, 11:08
Se to pri teh sesalcih kot so Jimmy ali Roborocki v rangu cca. 200€ tudi še dogaja? To nas trenutno najbolj moti in bi se radi temu izognili.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

na zmogljivejših Jimmy modelih ne, vsaj na H9 Pro še nisem opazil, pa vsak dan čistimo mačji pesek, je pa pri vseh baterijskih sesalnikih tako da sesajo samo spredaj, se pravi če potiskamo smeti naprej jih bo posesalo, če pa potiskamo z gibom nazaj bodo po vseh verjetnosti ostale na zadnji strani nastavka. Pri manj zmogljivih modelih je tudi pomembno da ko posesamo pesek ne isto sekundo ugasnemo sesalnika, počakamo sekundo ali dve. Skratka, Roborock H7, Dreame T20/T30, Jimmy H9 Pro te imam trenutno doma, nimajo kakšnih težav s peskom ... so pa cenovno tile modeli 250€-300€:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
Hvala za dobrodošlico in res hitre odgovore in vse nasvete.

Roborock H7 iz vašega linka iz testa ima dokaj ugodno ceno, saj s kuponom stane manj kot 250e. Vendar me moti, da trgovina pri tem izdelku ima le eno oceno in še ta je negativna z eno zvezdico.
Kakršne koli izkušnje s trgovcem oz. kako je z vračilom preko dhgate? Je varno kot npr. aliexpress ipd: http://sale.dhgate.com/Vaqlmv19
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

20 Apr 2022, 09:33

Tomson napisal/-a:
19 Apr 2022, 15:12
ViC napisal/-a:
19 Apr 2022, 11:08
Se to pri teh sesalcih kot so Jimmy ali Roborocki v rangu cca. 200€ tudi še dogaja? To nas trenutno najbolj moti in bi se radi temu izognili.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

na zmogljivejših Jimmy modelih ne, vsaj na H9 Pro še nisem opazil, pa vsak dan čistimo mačji pesek, je pa pri vseh baterijskih sesalnikih tako da sesajo samo spredaj, se pravi če potiskamo smeti naprej jih bo posesalo, če pa potiskamo z gibom nazaj bodo po vseh verjetnosti ostale na zadnji strani nastavka. Pri manj zmogljivih modelih je tudi pomembno da ko posesamo pesek ne isto sekundo ugasnemo sesalnika, počakamo sekundo ali dve. Skratka, Roborock H7, Dreame T20/T30, Jimmy H9 Pro te imam trenutno doma, nimajo kakšnih težav s peskom ... so pa cenovno tile modeli 250€-300€:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
Moj Jimmy je med cenejšimi. To težavo se sicer reši res s tem, da na koncu sesanja daš na višjo moč (ta max power) za par sekund in potem ugasneš. NO jaz ga imam itak bolj za pajčevine. Za tla V3 robota
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Apr 2022, 13:39

ViC napisal/-a:
19 Apr 2022, 22:15
Hvala za dobrodošlico in res hitre odgovore in vse nasvete.

Roborock H7 iz vašega linka iz testa ima dokaj ugodno ceno, saj s kuponom stane manj kot 250e. Vendar me moti, da trgovina pri tem izdelku ima le eno oceno in še ta je negativna z eno zvezdico.
Kakršne koli izkušnje s trgovcem oz. kako je z vračilom preko dhgate? Je varno kot npr. aliexpress ipd: http://sale.dhgate.com/Vaqlmv19
MiPeak Store je med preverjenimi prodajalci s strani DHgate, sem še enkrat preveril pri kontaktu in pravi da brez skrbi, gre res za preverjeno trgovino tudi z dobro aftersale podporo, tako da nič skrbet! ;) od 60 nakupov je eden dal oceno 1/5, iz razloga da ni prejel, a pravi kontakt da to 100% ne bo dražlo, tudi če ne bi prejel sesalnika bi prejel 100% refund (očitno hitro napisal komentar, a ga nato ni popravil)
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

22 Apr 2022, 21:34

Evo, AlfaBot je prišel in tudi že proban. Prvi vtis je povprečen. Kakšen namig, kako pogosto je treba držati tipko za spray? Sem mislil, da to sam dozira, sprejaš pa samo, če so kakšni večji madeži, da dodaš še malo več, pa vidim, da je kar treba držat. Skoraj ves čas?

Kaj pa tehnika pranja? A je najboljše iti samo naprej? Sem vozil naprej in nazaj, pa potem kar ene umazane kaplje ostajajo. Drugače je pa večje madeže kar dobro pomil.

Hvala vsem z izkušnjami za dodatne info.
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

22 Apr 2022, 22:14

Tomson napisal/-a:
20 Apr 2022, 13:39
ViC napisal/-a:
19 Apr 2022, 22:15
Hvala za dobrodošlico in res hitre odgovore in vse nasvete.

Roborock H7 iz vašega linka iz testa ima dokaj ugodno ceno, saj s kuponom stane manj kot 250e. Vendar me moti, da trgovina pri tem izdelku ima le eno oceno in še ta je negativna z eno zvezdico.
Kakršne koli izkušnje s trgovcem oz. kako je z vračilom preko dhgate? Je varno kot npr. aliexpress ipd: http://sale.dhgate.com/Vaqlmv19
MiPeak Store je med preverjenimi prodajalci s strani DHgate, sem še enkrat preveril pri kontaktu in pravi da brez skrbi, gre res za preverjeno trgovino tudi z dobro aftersale podporo, tako da nič skrbet! ;) od 60 nakupov je eden dal oceno 1/5, iz razloga da ni prejel, a pravi kontakt da to 100% ne bo dražlo, tudi če ne bi prejel sesalnika bi prejel 100% refund (očitno hitro napisal komentar, a ga nato ni popravil)
Hvala za informacije in zanimanje.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Apr 2022, 23:57

aleskom napisal/-a:
22 Apr 2022, 21:34
Evo, AlfaBot je prišel in tudi že proban. Prvi vtis je povprečen. Kakšen namig, kako pogosto je treba držati tipko za spray? Sem mislil, da to sam dozira, sprejaš pa samo, če so kakšni večji madeži, da dodaš še malo več, pa vidim, da je kar treba držat. Skoraj ves čas?

Kaj pa tehnika pranja? A je najboljše iti samo naprej? Sem vozil naprej in nazaj, pa potem kar ene umazane kaplje ostajajo. Drugače je pa večje madeže kar dobro pomil.

Hvala vsem z izkušnjami za dodatne info.
tipko za vodo držiš ko greš počasi naprej npr. da dobro namoči tla ki jih nato krtači. Je pa pri teh modelih pomembno da se ne le vleče naprej in nazaj ampak da na mestu ki je umazano stojiš, da lahko krtačka lepo skrtači, če je večji madež, greš nazaj, zopet pošrkopiš in spet počakaš da rotacijska krtačka naredi svoje. A kot omenjeno, za višji nivo vsekakor Roborock Dyad, ta pa sam dozira vodo, ni potrebno nič špricat, je tudi težji in ima večji pritisk na tla, več rotacijskih krtačk, je skratka res bistveno bistveno bolj učinkovit, pa tudi za sabo skoraj na suho pobriše. Pač jasno, je razlika v ceni med Alfabotom in je tudi razlika v učinkovitosti čiščenja, uporabniški izkušnji ...
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

23 Apr 2022, 09:50

Prejeli pokončni sesalnik Roborock H7. Prvi vtisi...močan, kvalitetna izdelava, stojalo priročno, pripomočkov čisto dovolj za normalno uporabo. Več ali manj bodo najbrž v uporabi glavna krtača ter dva dodatka - pripomočka.
Napram prejšnjemu pokončnemu sesalniku (Hoover Freemotion 2v1 FM216LI 011) je novi Roborock H7 ob prvi uporabi težje vodljiv nasploh, za stopnice težji - težišče teže je zgoraj, zato malo bolj štorast, za po kotih je potrebno uporabiti kotni nastavek. To je ob prvem rokovanju. Prepričan sem, da se s časom navadiš na drugačno držo in je stvar navade.
Vse drugo...moč, izdelava, filtri, krtača, predvsem pa da posesane smeti ne padajo iz krtače, ampak končajo v posodi za smeti je Roborock H7 zmagal.


ps: navaditi se je potrebno še na to, da sesaš samo naprej in npr. drobtinice ob potegu nazaj ne pobere (prah potegne). Obstaja kakšen pokončni robotski sesalec, ki je tudi s potegom nazaj enako učinkovit kot naprej?
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

23 Apr 2022, 12:29

Gledam tole https://www.geekbuying.com/item/JIMMY-H ... 61370.html in me zanima ali je tole wet/dry sesanje res legit... sicer ne nameravam sesati politih zmučkanih jajc in sveže torte, ampak vseeno...
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Apr 2022, 18:30

buttcrack napisal/-a:
23 Apr 2022, 12:29
Gledam tole https://www.geekbuying.com/item/JIMMY-H ... 61370.html in me zanima ali je tole wet/dry sesanje res legit... sicer ne nameravam sesati politih zmučkanih jajc in sveže torte, ampak vseeno...
Pozabi na tale Jimmy model, je kar ok za bolj male površine, ker ima male posodice za vodo, ampak to ni to ... Roborock Dyad, je res občutno dražji ampak je kot dan in noč, na čisto drugem nivoju! Je večji, težji, dražji, ampak na koncu koncev šteje učinkovitost čiščenja in uporabniška izkušnja!

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

25 Apr 2022, 09:07

se mi je zdelo, da je lari fari
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Apr 2022, 13:14

ne bi rekel lari fari, čisto solidno počisti manjše površine, a za malo večja stanovanja je treba prepogosto menjavati vodo in kot omenjeno v primerjavi z Dyad modelom je razlika prav na vseh področjih, velika, tudi pri učinkovitosti čiščenja ...
Igorb
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Nov 2021, 17:22

03 Maj 2022, 16:54

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se odločam za nakup pokončnega sesalnika in spremljam vaš forum, ki mi je dal vsaj nekaj vpogleda na trg. Res, vse pohvale.
Pokončni sesalec kupujem, za vsakodnevno uporabo, kjer imamo po celotnem stanovanju parket in ploščice. Imamo tudi psa (pasje dlake). Zanima me, kateri sesalec bi mi priporočili. (Dobro posesano stanovanje, okretnost, teža,...).
Vnaprej se vam zahvaljujem.
Lp
Igor
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

03 Maj 2022, 17:40

Jst bi vsakemu priporočil, da naj za vsakodnevno sesanje uporablja robotski sesalnik, kamor pa z robotskim ne pride pa tega pokončnega.
Igorb
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Nov 2021, 17:22

03 Maj 2022, 20:11

Imamo Roborock s552.
Lp
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

03 Maj 2022, 22:16

vilonja napisal/-a:
03 Maj 2022, 17:40
Jst bi vsakemu priporočil, da naj za vsakodnevno sesanje uporablja robotski sesalnik, kamor pa z robotskim ne pride pa tega pokončnega.
Se strinjam z zgoraj napisanim.
ViC
Prispevkov: 8
Pridružen: 19 Apr 2022, 07:23

03 Maj 2022, 22:16

vilonja napisal/-a:
03 Maj 2022, 17:40
Jst bi vsakemu priporočil, da naj za vsakodnevno sesanje uporablja robotski sesalnik, kamor pa z robotskim ne pride pa tega pokončnega.
Se strinjam z zgoraj napisanim.
Igorb
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Nov 2021, 17:22

04 Maj 2022, 16:05

Pozdravljeni!
Prosim za nasvet Tomsona.
Že nekaj časa se odločam za nakup pokončnega sesalnika in spremljam vaš forum, ki mi je dal vsaj nekaj vpogleda na trg. Res, vse pohvale.
Pokončni sesalec kupujem, za vsakodnevno uporabo, kjer imamo po celotnem stanovanju parket in ploščice. Imamo tudi psa (pasje dlake). Zanima me, kateri sesalec bi mi priporočili. (Dobro posesano stanovanje, okretnost, teža,...).
Vnaprej se vam zahvaljujem.
Lp
Igor
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Maj 2022, 16:45

Igorb napisal/-a:
04 Maj 2022, 16:05
Pozdravljeni! Prosim za nasvet Tomsona. Že nekaj časa se odločam za nakup pokončnega sesalnika in spremljam vaš forum, ki mi je dal vsaj nekaj vpogleda na trg. Res, vse pohvale. Pokončni sesalec kupujem, za vsakodnevno uporabo, kjer imamo po celotnem stanovanju parket in ploščice. Imamo tudi psa (pasje dlake). Zanima me, kateri sesalec bi mi priporočili. (Dobro posesano stanovanje, okretnost, teža,...). Vnaprej se vam zahvaljujem. Lp, Igor
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

meni osebno najboljši baterijski sesalnik iz stališča uporabnosti, praktičnosti, učinkovitosti, kvalitete je Roborock H7. Nima najvišje sesalne moči med modeli, je pa izjemno učinkovit in res super praktičen zaradi relativno nizke teže, majhnih mer, super praktično je magnetizirano stojalo, opcija uporabe vrečk, res hitro se polni, nastavki so učinkovitejši od konkurence in tako malo kompenzira nekoliko nižjo sesalno moč. Pri nas doma dve hišni mucki in se super obnese ... trenutno res top cena iz EU, v SLO je sicer občutno dražji:
TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

je pa res, kot je že nekdo omenil, kombinacija robotskega in baterijskega sesalnika optimalna rešitev. Robotski sesalnik 2-3x tedensko avtomatsko čisti, baterijski sesalnik pa za stopnišča, preproge, pohištvo ali če želimo nekaj res na hitro počistit ... je tudi trenutno Roborock Q7 Max en tak bestbuy, vrhunski model za ceno:
TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
Igorb
Prispevkov: 5
Pridružen: 25 Nov 2021, 17:22

07 Maj 2022, 15:15

Hvala Tomson za odgovor, odločil sem se da nabavim Roborock H7, prosil bi pa te še do povezave vrečk za omenjeni sesalec, ker bi jih hkrati s sesalcem kupil. Hvala in Lp Igor.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Maj 2022, 01:22

vrečke se najbolj splača kupit preko Alija, npr:

https://s.click.aliexpress.com/e/_ATqw1X / https://s.click.aliexpress.com/e/_AaIuWD
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

10 Maj 2022, 21:12

A mi lahko nekdo da še nasvet, kako pomivati z Alfabotom (oz kerim koli takšnim pomivalcem), da ne hodiš po mokrem?
Ker če prav razumem, te zadeve najboljše delajo, če jih pomikaš naprej, ampak potem stopaš na mokro... ;)
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Maj 2022, 22:47

jaz sem se pri Mamibotu in Jimmyu lotil tako, da sem začel npr. na koncu prostora in nato po odsekih 2m čistil (nazaj, naprej, vzporedno itd in se počasi pomikal po prostoru nazaj)... določeni modeli kot npr. Roborock Dyad pa kar lepo skoraj do suhega očistijo ... ali pa če imaš neke natikače, copate z gladko čisto površino, potem je pa tako ali tako vseeno ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

11 Maj 2022, 07:00

Hvala! :)
mbjelano
Prispevkov: 30
Pridružen: 05 Okt 2019, 08:44

16 Maj 2022, 15:00

ali obstaja kaka nova koda za roborocka h7, višje v postu sem videl da je bila tudi 249€

hvala
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Maj 2022, 16:01

mbjelano napisal/-a:
16 Maj 2022, 15:00
ali obstaja kaka nova koda za roborocka h7, višje v postu sem videl da je bila tudi 249€

hvala
žal so šle cene omenjenega modela zadnje čase občutno navzgor, trenutno najboljša opcija:
mbjelano
Prispevkov: 30
Pridružen: 05 Okt 2019, 08:44

16 Maj 2022, 20:25

Tomson napisal/-a:
16 Maj 2022, 16:01
mbjelano napisal/-a:
16 Maj 2022, 15:00
ali obstaja kaka nova koda za roborocka h7, višje v postu sem videl da je bila tudi 249€

hvala
žal so šle cene omenjenega modela zadnje čase občutno navzgor, trenutno najboljša opcija:
naročeno upam, da pride :) in da bo dobro delal.
hvala
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Maj 2022, 21:35

mbjelano napisal/-a:
16 Maj 2022, 20:25
naročeno upam, da pride :) in da bo dobro delal. hvala
brez skrbi, jasno da pride! ;) tudi glede delovanja, meni osebno eden ljubših modelov ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

17 Maj 2022, 07:07

Tomson, kje pa lahko ugodno nabaviš stojalo za Roborock H7? A to kar pri nas? Ni nič cenejšega pod 30 eur?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Maj 2022, 15:15

kolikor gledam ni v tujini za stojalo nobene posebno dobre opcije, tako da je čisto vseeno če se vzame kar v SLo ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

17 Maj 2022, 17:09

Ja, se mi je zdelo. Hvala.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

18 Maj 2022, 09:34

V Sloveniji je vse razprodano ... :( A pa to stojalo je sploh takšno, da se preko tega polni ali moraš vseeno posebej priklopiti polnjenje?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Maj 2022, 12:29

aleskom napisal/-a:
18 Maj 2022, 09:34
V Sloveniji je vse razprodano ... :( A pa to stojalo je sploh takšno, da se preko tega polni ali moraš vseeno posebej priklopiti polnjenje?
omenjeno stojalo se uporabi v kombinaciji z priloženim stenskim nosilcem in se potem seveda lahko gor polni ... je pa dobavljivost tega stojala kar problem ta trenutek, kolikor gledam, je malo za pobrskat če je kje dejanska zaloga tudi v tujini ...
mbjelano
Prispevkov: 30
Pridružen: 05 Okt 2019, 08:44

19 Maj 2022, 20:02

Tomson napisal/-a:
16 Maj 2022, 21:35
mbjelano napisal/-a:
16 Maj 2022, 20:25
naročeno upam, da pride :) in da bo dobro delal. hvala
brez skrbi, jasno da pride! ;) tudi glede delovanja, meni osebno eden ljubših modelov ...
Hitrejše dostave pa še nisem bil deležen, h7 je prispel se že polni prvi vtisi odlični.
še enkrat hvala za kodo.

lp
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Maj 2022, 20:15

mbjelano napisal/-a:
19 Maj 2022, 20:02
Hitrejše dostave pa še nisem bil deležen, h7 je prispel se že polni prvi vtisi odlični. še enkrat hvala za kodo. lp
me veseli. Naj dobro služi! ;)
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Maj 2022, 16:37

@Nika B.
Pozdravljeni, iscem baterijskj sesalec za stanovanje cca 80m2, hisnih ljubljenckov nimamo... Pa me zanima kaj menite za Xiaomijevega Jimmy H9 Pro? Kje se ga najbolj splaca kupiti? Se solaca vzeti se dodatno baterijo? Lp
predvsem odvisno kje so prioritete, dizajn, kompaktnost (teža), zmogljivost, učinkovitost, priložena oprema, nastavki, način polnjenja, kvaliteta materialov in izdelave, cena itd ...

Jimmy H9 Pro je npr. med najzmogljivejšimi pri 200AW sesalne moči, tudi najbolje opremljenih (priloženi nastavki in oprema), je pa malo večji in težji, cenovno dobrih 300€, trenutno akcija za 280€.

Roborock H7, vrhunski model z manj, 160AW sesalne moči a nadpovprečno učinkovitostjo čiščenja, res top kvaliteto izdelave in materialov (višje kot vsi ostali modeli natrgu), pa magnetizirano stojalo in vsi nastavki, opcija uporabe vrečje za smeti, res super uporabniška izkušnja, bi rekel najbolje uravnotežen model na trgu, cenovno ugodneje okoli 245€.

Nato pa še Dreame T20, zopet zelo visoka kvaliteta izdelave in materialov, podobno zmogljiv kot Roborock pri 150AW sesalne moči, podobno priložene opreme kot Roborock, cenovno pa okoli 280€, a glede na trenutne cene je Roborock pri 245€ bolj smiseln nakup v primerjavi z Dreame modelom.

Trenutno je dobra cena tudi za Dreame T30 model, v primerjavi z Jimmy H9 Pro je malenkost manj zmogljiv, malenkost manj opreme, a res top kvaliteta materialov, izdelave, tudi dizajn bolj premium, je pa kar dražji, ponavadi občutno preko 400€, trenutno v akciji za 370€ …

tako da med temi bi sam izbiral, sedaj pa odvisno od vaših prioritet, pri nas doma v uporabi vsi omenjeni modeli, meni osebno najbolj praktičen Roborock, ženi je najbolj všeč Jimmy H9 Pro, je za mačji pesek npr. super, Dreame T30 sicer najmanj v uporabi, ker v zgornjem nadstropju poleg še H9 Pro in dve mački in ker je H9 Pro malo bolj robusten je za mačji pesek največ v uporabi, T30 modela nam je skoraj malo škoda, čeprav bi enako dobro služil.

Mogoče velja omeniti še manjši minus pri H9 Pro modelu, prepogljiva cev ki je sicer zelo praktična za sesanje pod pohištvo je na pregibu za kakšen milimiter ponavadi ne čisto fiksirana, tako da je malenkost nihanja, kakšne to zmoti. Velik plus H9 Pro modela pa včeja odprtina pri glavnem talnem nastavku, kar pomeni da lahko posesamo smeti do 1cm, medtem ko vsi ostali modeli do nekje 0.5cm …

PS: kar se baterije tiče pa čisto odvisno kaj boste sesali, za gladke površine je namreč dovolj srednji sesalni način kjer deluje 30min, če bi bilo pa veliko preprog, tekstila in podobnih tekstur kjer potrebujemo višjo sesalno moč pa bo na voljo le cca. 15min, potem pa polnjenje.

Najboljše cene na trgu (EU in SLO) pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki

dejstvo pa je, da z nobenim od omenjenih ne zgrešite! ;)
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

24 Maj 2022, 10:19

Tomson, mogoče iščem pokončni sesalnik za garažo, kjer se naberejo malo večje smeti.. V hiši imamo Dreame V9 in smo zelo zadovoljni, vendar nebi rad tega sesalnika "mazal" s smetmi iz garaže.. ;) V garaži imata prenočišče tudi 2 mački, tak da je kar dosti mačjih dlak.. Seveda ne rabi bit neki vrhunski, ampak med bolj poceni.. ;)

Fajn bi bilo tudi, če bi bil bolj kompakten (kot npr.: BlitzWolf BW-HC2), vendar razumem, da ima mali prostor za smeti, kar ne gre skupaj v velikimi smetmi... ;) Na spodnji sliki so smeti, ki se naberejo v parih dneh (včasih tudi tednih) v nekje 40m2 garaži..

Recimo da bi moral posesati smeti, ki so na sliki (brez onega večjega dela kartona)(moral pa bi posesati pesek):

Slika

Mogoče bi bila še ena opcija, da damo trenutnega (Dreame V9) v garažo in kupimo novega za stanovanje, samo smo res super zadovoljni s tem trenutnim v stanovanju..
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Maj 2022, 14:38

raners napisal/-a:
24 Maj 2022, 10:19
Tomson, mogoče iščem pokončni sesalnik za garažo, kjer se naberejo malo večje smeti.. V hiši imamo Dreame V9 in smo zelo zadovoljni, vendar nebi rad tega sesalnika "mazal" s smetmi iz garaže.. ;) V garaži imata prenočišče tudi 2 mački, tak da je kar dosti mačjih dlak.. Seveda ne rabi bit neki vrhunski, ampak med bolj poceni.. ;)

Fajn bi bilo tudi, če bi bil bolj kompakten (kot npr.: BlitzWolf BW-HC2), vendar razumem, da ima mali prostor za smeti, kar ne gre skupaj v velikimi smetmi... ;) Na spodnji sliki so smeti, ki se naberejo v parih dneh (včasih tudi tednih) v nekje 40m2 garaži..
ena težava kompaktnejšega sesalca je mala posodica za smeti, druga težava posledična manjša baterija, manj zmogljiv motor, nizka sesalna moč itd. in za garažo in večje, tudi težje smeti bo verjetno tudi malo višja sesalna moč kar pomemben dejavnik ...

še en pomemben problem za garažo in večje smeti je omejitev sesalne višine pri talnih nastavkih baterijskih sesalnikov, tukaj je izmed vseh ki sem jih do sedaj preizkusil v prednosti Jimmy, ki ima 1cm višino odprtine, vsi ostali imajo le 0.5cm, tako da če vzamemo to kot faktor prideta najbolj v poštev modela JV85 Pro in novejši H9 Pro. Na papirju med njima sicer ni prav velike razlike, a v praksi je H9 Pro občutno bolj učinkvovit in glede na to da med njima ne v ceni prevelike razlike bi glede na vse omenjeno predlagal H9 Pro model, je zelo zmogljiv, tudi učinkovit, večja odprtina na talnem nastavku, res veliko opreme/nastavkov, ki pridejo kar prav, če gre do 288€ (kar je top cena) pa še vedno je tale akcija z darilom (BT slušalke v vrednosti 38€, so kar hude slušalke):
če bi kljub omenjenemu gledal cenejše modele pa sporoči max budget ...
Milan
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jan 2022, 01:16

24 Maj 2022, 22:33

Tudi sam gledam za kakšen sesalec kot pomoč Vorwerk VK 136. Po stanovanju imamo večina preproge in bi se ta sesalec uporabljal za čiščenje laminata po kuhinji, ploščic v kopalnici in stopnic ter vogalov na stropu in ostalih težje dostopnih mestih, tako, da verjetno ne potrebujemo ravno najmočnejšega... Budget pa nekje od 100 do 200€.
Gledal sem tega - https://www.mimovrste.com/pokoncni-sesa ... ki-rdeccrn ker ima kar dobre ocene, vendar mi je nepoznana znamka in je verjetno Xiaomi boljša varianta.
Tomson, glede na to, da pri vas že dlje časa uporabljate te sesalce me zanima, koliko zdrži baterija (doma imamo mačka in papigo in bi bil v uporabi praktično vsak dan)?
Kako pa je s pokončnimi žičnimi sesalci, verjetno večja sesalna moč in bolj komplicirana uporaba zaradi kabla?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Maj 2022, 23:08

Milan napisal/-a:
24 Maj 2022, 22:33
Tudi sam gledam za kakšen sesalec kot pomoč Vorwerk VK 136. Po stanovanju imamo večina preproge in bi se ta sesalec uporabljal za čiščenje laminata po kuhinji, ploščic v kopalnici in stopnic ter vogalov na stropu in ostalih težje dostopnih mestih, tako, da verjetno ne potrebujemo ravno najmočnejšega... Budget pa nekje od 100 do 200€. Gledal sem tega - https://www.mimovrste.com/pokoncni-sesa ... ki-rdeccrn ker ima kar dobre ocene, vendar mi je nepoznana znamka in je verjetno Xiaomi boljša varianta. Tomson, glede na to, da pri vas že dlje časa uporabljate te sesalce me zanima, koliko zdrži baterija (doma imamo mačka in papigo in bi bil v uporabi praktično vsak dan)? Kako pa je s pokončnimi žičnimi sesalci, verjetno večja sesalna moč in bolj komplicirana uporaba zaradi kabla?
Baterijski sesalniki so absolutno najboljša opcija kot podpora npr. robotskemu sesalniku, da nekaj na hitro počistimo oz. na mestih kjer robotski ali v vašem primeru Vorwerk ne seže. Odvisno od gospodinjstva in potreb lahko načeloma deluje tudi kot edini sesalnik pri hiši. Kako je v praksi? pri nas doma dva robotska sesalnika, vsak v svojem nadstropju in dva baterijska sesalnika, tudi vsak v svojem nadstropju. Pri hiši dve hišni mački, tako da se redno čisti dlake, mačji pesek ... v praksi pa to pomeni robotski sesalnik 2-3x tedensko, medtem ko sta oba baterijska sesalnika v pogonu prav vsak dan, kaj na hitro po tleh, pa sedežna, avto, pohištvo itd ... ko se enkrat navadiš/razvadiš na vse te pripomočke ... ;)

glede omenjenega modela na MimoV, 120W motor je pa kar malo švoh, nekje povprečno zmogljivi baterijski sesalniki imajo namreč nekje 400-500W motorje, tam je sesalna moč okoli 150AW, 120W motor si predstavljam bo res zelo redko kje uporaben, saj bo sesalna moč izjemno izjemno nizka. In ker prav poceni tale model tudi ni bi ga osebno kar hitro izločil. Če se išče nek soliden model za zmerno nizko ceno bi predlagal Jimmy H8 model za 160€, ima 500W motor, 160AW sesalne moči ali malo višje Trouver Power 12 za 190€, tudi zelo kompakten, zelo praktičen model z 450W motorjem in 150AW sesalne moči, me je tudi kar navdušil, v podobnem cenovnem rangu še Jimmy H8 Pro, ki ima več opreme, možnost polnjenja direktno na nosilcu, ločeno polnilno postajo za baterijo, talni podstavek za sesalnik ... dober za ceno tudi Proscenic P11, visoka sesalna moč dosti opreme, super cena trenutno v akciji ...
sam bi izbiral med omenjenimi, ponujajo največ za zmerno ceno ... žični sesalniki so seveda ok, če se nam še da ukvarjati s kabli, saj kot pravim, ko se enkrat razvadimo! ;)
Milan
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jan 2022, 01:16

25 Maj 2022, 10:05

Tomson napisal/-a:
24 Maj 2022, 23:08
Milan napisal/-a:
24 Maj 2022, 22:33
Tudi sam gledam za kakšen sesalec kot pomoč Vorwerk VK 136. Po stanovanju imamo večina preproge in bi se ta sesalec uporabljal za čiščenje laminata po kuhinji, ploščic v kopalnici in stopnic ter vogalov na stropu in ostalih težje dostopnih mestih, tako, da verjetno ne potrebujemo ravno najmočnejšega... Budget pa nekje od 100 do 200€. Gledal sem tega - https://www.mimovrste.com/pokoncni-sesa ... ki-rdeccrn ker ima kar dobre ocene, vendar mi je nepoznana znamka in je verjetno Xiaomi boljša varianta. Tomson, glede na to, da pri vas že dlje časa uporabljate te sesalce me zanima, koliko zdrži baterija (doma imamo mačka in papigo in bi bil v uporabi praktično vsak dan)? Kako pa je s pokončnimi žičnimi sesalci, verjetno večja sesalna moč in bolj komplicirana uporaba zaradi kabla?
Baterijski sesalniki so absolutno najboljša opcija kot podpora npr. robotskemu sesalniku, da nekaj na hitro počistimo oz. na mestih kjer robotski ali v vašem primeru Vorwerk ne seže. Odvisno od gospodinjstva in potreb lahko načeloma deluje tudi kot edini sesalnik pri hiši. Kako je v praksi? pri nas doma dva robotska sesalnika, vsak v svojem nadstropju in dva baterijska sesalnika, tudi vsak v svojem nadstropju. Pri hiši dve hišni mački, tako da se redno čisti dlake, mačji pesek ... v praksi pa to pomeni robotski sesalnik 2-3x tedensko, medtem ko sta oba baterijska sesalnika v pogonu prav vsak dan, kaj na hitro po tleh, pa sedežna, avto, pohištvo itd ... ko se enkrat navadiš/razvadiš na vse te pripomočke ... ;)

glede omenjenega modela na MimoV, 120W motor je pa kar malo švoh, nekje povprečno zmogljivi baterijski sesalniki imajo namreč nekje 400-500W motorje, tam je sesalna moč okoli 150AW, 120W motor si predstavljam bo res zelo redko kje uporaben, saj bo sesalna moč izjemno izjemno nizka. In ker prav poceni tale model tudi ni bi ga osebno kar hitro izločil. Če se išče nek soliden model za zmerno nizko ceno bi predlagal Jimmy H8 model za 160€, ima 500W motor, 160AW sesalne moči ali malo višje Trouver Power 12 za 190€, tudi zelo kompakten, zelo praktičen model z 450W motorjem in 150AW sesalne moči, me je tudi kar navdušil, v podobnem cenovnem rangu še Jimmy H8 Pro, ki ima več opreme, možnost polnjenja direktno na nosilcu, ločeno polnilno postajo za baterijo, talni podstavek za sesalnik ... dober za ceno tudi Proscenic P11, visoka sesalna moč dosti opreme, super cena trenutno v akciji ...
sam bi izbiral med omenjenimi, ponujajo največ za zmerno ceno ... žični sesalniki so seveda ok, če se nam še da ukvarjati s kabli, saj kot pravim, ko se enkrat razvadimo! ;)
Super. Hvala za hiter in izčrpen odgovor, bom potem izbral nekaj med ponujenimi modeli.
Kako pa je z življensko dobo baterije pri vsakodnevni rabi, ste morali pri vas že kaj menjati?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Maj 2022, 10:27

kar se tiče baterij, eno je degradacija baterij, kar je seveda pričakovano na vseh napravah, drugo je odpoved baterij, razne napake v materialih, proizvodnji itd. kar se tudi dogaja pri vseh napravah. Konkretneje pri baterijskih sesalnikih je tako, predvidena vsakodnevna uporaba, v prvem letu delovanja večje, oz. opaznejše degradacije ne bi smelo bit, v drugem letu se bo že malo poznalo. V tretjem letu ponavadi pade kapaciteta malo več, nekje 20-30%, bolj izjemoma lahko tudi do 50%. Kar se življenjske dobe baterije tiče po statistiki za baterijske sesalnike, 2% baterij odpove v 1-letu, 15% v 5-letih, sicer pa realno gledano baterije zdržijo nekje 3-4-leta, da imajo še dovolj kapacitete in posledično uporaben čas delovanja. Pri vsakem modelu se seveda baterija lahko zamenja, malo v prednosti pa mogoče modeli ki imajo zamenljive baterije, ki jih menjamo kar na klik ... pri nas doma se modeli kar menjajo nekje na 1-2leti, tako da baterij še nikoli ni bilo potrebno nadomeščati ...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

25 Maj 2022, 14:55

Kaj pa kombinirani sesalniki, ki tudi pomivajo? Recimo Jimmy HW8 ali Jimmy HW10? HW 10 mi je všeč, ampak ali bo vsaj približno tudi dobro samo sesal? Ker 90% časa bi se uporabljal za sesanje, nekaj malega pa pač za pomivanje, enkrat tedensko.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Maj 2022, 00:39

chrom15 napisal/-a:
25 Maj 2022, 14:55
Kaj pa kombinirani sesalniki, ki tudi pomivajo? Recimo Jimmy HW8 ali Jimmy HW10? HW 10 mi je všeč, ampak ali bo vsaj približno tudi dobro samo sesal? Ker 90% časa bi se uporabljal za sesanje, nekaj malega pa pač za pomivanje, enkrat tedensko. Hvala.
Jimmy HW8 je samo za pomivanje tal, medtem ko je HW10 dejansko 3v1 model, je tudi občutno dražji, kombinacija baterijskega večnamenskega sesalca in talnega vodnega sesalca. HW10 sem imel danes dostavo, ga še nisem odprl, bo v naslednjem tednu v akciji, tako da lahko kmalu povem več, a glede na specifikacije obeta precej (400W motor, 18kPa sesalne moči), eden prvih 3v1 modelov, ki bi lahko dejansko na vseh področjih bil precej učinkovit, tudi zelo zmogljiva baterija. Me veseli da je tudi Jimmy stopil korak naprej v smislu zasnove, dizajna in kvalitete.

Se je pa danes začela uradna prodaja, s kodo za 479€:
Odgovori