Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
AaBoy
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Nov 2020, 12:02

14 Avg 2021, 22:38

Pozdravljeni vsi skupaj.

Kopuje se novi sesalec za darilo. Trenutne izkušnje imam z Viomi SE in sesa/briše zadovoljivo. Stanovanje je 75m^2 in ni večjih tepihov, predvsem laminat. Kateri se priporoča do 350€?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Avg 2021, 11:08

AaBoy napisal/-a:
14 Avg 2021, 22:38
Kupuje se novi sesalec za darilo. Trenutne izkušnje imam z Viomi SE in sesa/briše zadovoljivo. Stanovanje je 75m^2 in ni večjih tepihov, predvsem laminat. Kateri se priporoča do 350€?
do 350€ so najboljše opcije Roborock S5 Max, dober na vseh področjih, super uporabniška izkušnja:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

Xiaomi Viomi V3, najboljši na področju mokrega čiščenja, edini z vključenimi tremi posodicami:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

zelo dober je model Mova L600, trenutno s super ceno, znižan iz 340€ na 200€:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/mov ... -test.html

če se gre v modele z vključeno samočistilno postajo pa Roidmi Eve Plus ali še boljši a malo dražji Viomi S9:
https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
AaBoy
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Nov 2020, 12:02

15 Avg 2021, 12:00

Hvala za odgovore
Gape
Prispevkov: 1
Pridružen: 18 Avg 2021, 09:06

18 Avg 2021, 16:22

Ali obstaja še kakšen drug link za robotski sesalec MOVA L600.
Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Avg 2021, 17:25

Gape napisal/-a:
18 Avg 2021, 16:22
Ali obstaja še kakšen drug link za robotski sesalec MOVA L600.
Lp
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Mova se je predvsem osredotočila na prodajo preko Amazona:

Xiaomi Mova L600 robotski sesalnik za 339€ (EU skladišče)

je pa bila te dni na Amazonu res huda akcija za 199€, ki pa je sedaj potekla ...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

30 Avg 2021, 16:12

Dober dan. Morda veste, kam bi lahko poslal v popravilo robotski sesalnik Roborock S50?
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2021, 19:29

chrom15 napisal/-a:
30 Avg 2021, 16:12
Dober dan. Morda veste, kam bi lahko poslal v popravilo robotski sesalnik Roborock S50? Hvala.
najbolje preveriti v trgovini kjer je bil kupljen. Sicer pa v Slo pooblaščenega servisa ni. Lahko pa se obrne na kolega, ki servisira tudi Xiaomi robotske sesalnike: https://www.applefix.si/
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

01 Sep 2021, 09:15

Tomson napisal/-a:
31 Avg 2021, 19:29
chrom15 napisal/-a:
30 Avg 2021, 16:12
Dober dan. Morda veste, kam bi lahko poslal v popravilo robotski sesalnik Roborock S50? Hvala.
najbolje preveriti v trgovini kjer je bil kupljen. Sicer pa v Slo pooblaščenega servisa ni. Lahko pa se obrne na kolega, ki servisira tudi Xiaomi robotske sesalnike: https://www.applefix.si/
Kupljen z Aliexpressa, pred skoraj 4 leti, ob izzidu. Sem že nabavil S9, a bi tega podaril, popravljenega, tašči.

Hvala.
emekus
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Sep 2021, 15:50

02 Sep 2021, 10:53

Zdravo,

doma kupujemo svoj prvi robotski sesalnik in berem te vaše teste in mnenja po forumu in več ne vem kako in kaj :)
Načeloma potrebujemo sesalec za suho čiščenje, imamo 4 leta starega otroka, tak da kakšna igrača bo tudi na tleh, imamo tudi tepih in pena puzzle v hiši, ki bi ju bilo potrebno posesati, po hiši imamo laminat.

Zanima pa me sedaj sledeče:
- če mogoče vzamemo kombiniran sesalec (suho/mokro) in ali lahko mi v aplikaciji na telefonu recimo nastavimo (avtomatsko ali ročno) da pa on recimo kuhinjo, vežo, wc in kopalnico očisti na mokro? Tukaj so ploščice.
torej izberem prostor katerega naj gre sesat in nastavim posesaj ga na mokro?
- zaželjeno je da pride na tepih in pena puzzle, ker ima mala po sobi še vedno pena puzzle
- in kako je na koncu koncev mokro sesanje laminata, pustijo preveč mokro in je potem nevarnost, da se laminat kje napihne ali lepo na suho posesajo in se brez problema tudi laminat na mokro sesa?
- in ali je smiselno recimo poseči po kakšnem s samočistilno polnilno postajo? Z ali brez vrečke v postaji? Zasledil sem, da v primeru vrečke gre manj praha nazaj v prostor?
- dostopnost servisa in rezervnih delov je zaželjena, da ob kakšnem problemu ne kupujemo kr novega.

Torej če je glede mokrega čiščenja vsaj pri eni stvari ga možno uporabit bi se definitivno odločli za suho/mokro kombinacijo.
Nekje v rangu od 200-400eur smo gledali, pač glede na to ali pride mokro čiščenje v upoštev in ali je smiselno kupit s samočistilno polnilo postajo ali nekaj čist osnovnega.
In da je 2021 model, da ne kupujem nekega dinozavra :)

Hvala za vaš odgovor
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Sep 2021, 00:01

emekus napisal/-a:
02 Sep 2021, 10:53
Zdravo,

doma kupujemo svoj prvi robotski sesalnik in berem te vaše teste in mnenja po forumu in več ne vem kako in kaj :)
Načeloma potrebujemo sesalec za suho čiščenje, imamo 4 leta starega otroka, tak da kakšna igrača bo tudi na tleh, imamo tudi tepih in pena puzzle v hiši, ki bi ju bilo potrebno posesati, po hiši imamo laminat.

Zanima pa me sedaj sledeče:
- če mogoče vzamemo kombiniran sesalec (suho/mokro) in ali lahko mi v aplikaciji na telefonu recimo nastavimo (avtomatsko ali ročno) da pa on recimo kuhinjo, vežo, wc in kopalnico očisti na mokro? Tukaj so ploščice.
torej izberem prostor katerega naj gre sesat in nastavim posesaj ga na mokro?
- zaželjeno je da pride na tepih in pena puzzle, ker ima mala po sobi še vedno pena puzzle
- in kako je na koncu koncev mokro sesanje laminata, pustijo preveč mokro in je potem nevarnost, da se laminat kje napihne ali lepo na suho posesajo in se brez problema tudi laminat na mokro sesa?
- in ali je smiselno recimo poseči po kakšnem s samočistilno polnilno postajo? Z ali brez vrečke v postaji? Zasledil sem, da v primeru vrečke gre manj praha nazaj v prostor?
- dostopnost servisa in rezervnih delov je zaželjena, da ob kakšnem problemu ne kupujemo kr novega.

Torej če je glede mokrega čiščenja vsaj pri eni stvari ga možno uporabit bi se definitivno odločli za suho/mokro kombinacijo.
Nekje v rangu od 200-400eur smo gledali, pač glede na to ali pride mokro čiščenje v upoštev in ali je smiselno kupit s samočistilno polnilo postajo ali nekaj čist osnovnega.
In da je 2021 model, da ne kupujem nekega dinozavra :)

Hvala za vaš odgovor
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

res je zadnje čase na tržišču toliko dobrih modelov, da verjamem da se je težko odločiti. Da poenostavim mogoče začnemo takole, trenutno najnaprednejši model na trgu, ki omogoča tudi največ nastavitev, opcij za čiščenje, ima vključeno najnovejšo tehnologijo, nekaj inovativnih rešitev, najbolj poglobljena aplikacija z največ funkcijami, model ki bo na vseh področjih omogočal vse kar si želite in še več je novi Roborock S7, pa mogoče za začetek preberete test:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

cenovno je nad budgetom, a je trenutno super cena pri 487€, povezave in kode v zgoraj navedenem članku. Če gre finančno skozi je to to, ne iščete drugega. Če ne bo šlo, sporočite, iščemo alternative ...

Kar se tiče samočistilne postaje. Če povzamem, meni je všeč, je uporabna, praktična, bi pa vsekakor lahko bil brez. Ne bi se odločal prioritetno glede na to ali ima sesalnik samočistilno postajo ali ne. Za alergike ali občutljive na prah je druga zgodba. Zaprt sistem čiščenja in odstranitve vrečke za smeti je tukaj vsekakor pomemben dejavnik. Sicer pa namesto da na 3-5 čiščenje počistim posodico za smeti nekje na 20-30 čiščenj zamenjam vrečko. Jasno, pri čiščenju posodice za smeti gre vedno malo prahu naokoli, a res malo, če smo malo previdni. Je pa tukaj kar konkretna razlika v ceni če gledamo Roborock S7 model in bi kupili še samočistilno postajo smo pri 487€ + 299€, kar je 786€, za moj okus obbčutno preveč, je potem precej bolj smiselna opcija Viomi S9 model s samočistilno postajo za 435€, ki ni prav dosti slabši:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

04 Sep 2021, 20:35

Zdravo. Mene zanima nekaj glede teh sesalnikov, kako je v primeru pragov? Namreč iz hodnika (nasa najvišja točka) gre vse v prag. V eno okolje (dnevna, jedilnica, kuhinja) je prag visok do 2 cm. Gre to pri vseh skozi? Kako je v potem ko mi pred pragom mokro briše in potem posesa ter preide prag? Ostane dosti vode, ker ravno tam je laminat?
Pa se eno vprašanje, kako je z hišnimi ljubljenčki, dlaka vsepovsod, saj veste, francoski buldog. Iz trenutnega sesalnika že malo "smrdi" in ko sesas se voha ta vonj. Je kaj drugače pri teh robotih? Je boljše v tem premeru vzeti samočistilno ali pa na vrečke?
Glasnost, bolje da dela takrat ko smo v službi teden dni dopoldne, teden dni popoldne ali pa vedno ponoči?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Sep 2021, 10:40

wilson napisal/-a:
04 Sep 2021, 20:35
Zdravo. Mene zanima nekaj glede teh sesalnikov, kako je v primeru pragov? Namreč iz hodnika (nasa najvišja točka) gre vse v prag. V eno okolje (dnevna, jedilnica, kuhinja) je prag visok do 2 cm. Gre to pri vseh skozi? Kako je v potem ko mi pred pragom mokro briše in potem posesa ter preide prag? Ostane dosti vode, ker ravno tam je laminat?
Pa se eno vprašanje, kako je z hišnimi ljubljenčki, dlaka vsepovsod, saj veste, francoski buldog. Iz trenutnega sesalnika že malo "smrdi" in ko sesas se voha ta vonj. Je kaj drugače pri teh robotih? Je boljše v tem premeru vzeti samočistilno ali pa na vrečke?
Glasnost, bolje da dela takrat ko smo v službi teden dni dopoldne, teden dni popoldne ali pa vedno ponoči?
Noben sesalnik ne gre preko 2cm, do 2cm pa brez težav, vključno z 2cm. Kar je več je potrebno malo zimprovizirat, kakšno prečko ali klančino ko se čisti pa je. Sesalniku je vseeno kje sesa in briše, vedno bo enako mokrenje glede na nastavitve, na laminatu ne bo nič več ali manj vode, slednje je odvisno od kvadrature, kar pa se za velike prostore lahko prilagodi s stopnjo mokrenja in tam hudih razlik ni, če se že v štartu dobro namokri krpico. Kako in zakaj smrdi težko rečem, pri nas doma dve mački, nič ne smrdi in uporaba posodice ali samočistilne postaje ne bo vplivala na omenjeno, v vsakem primeru gre dlaka najprej v posodico za smeti, potem pa ali naprej v samočistilno postajo ali pa jo izpraznite sami v smeti. Če ima dlaka res močan vonj pa predlagam da se redno čisti, posodico še s kakšnim detergentom npr ... Glasnost pa odvisno kako koga moti, na max sesalni moči so seveda kar glasni sesalniki, na min pa precej tišji. Nas npr. nič ne moti če sesa ko smo doma, sicer se pač prilagodi čas čiščenja, lahko se tudi programira itd ...
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

05 Sep 2021, 18:55

Saj ni 2 cm, do 2 cm, torej na mestih je tudi 1,7 cm. Je pa položena takšna kovinska skarpa. Lahko vam kam posredujem sliko da vidite kako izgleda, pa boste potem povedali. Po mojih ugotovitvah smrdi filter in ko se zazene in gre zrak mimo filtra ven smrdi. Filter čistimo vsak teden, sesamo na 2 dni. Ko poduhas zrak ki piha iz sesalnika je vonj, ko pa sesamo prostore pa tega vonja ni. Nevem kako lahko drugače to opišem. 😂
Takrat ko ga ocistimo je malo mir, proti koncu tedna pa ga je potrebno ocistiti. Torej mokro bi brisali 2-3x na teden,sesanje pa bi uporabljali vsak dan. Kateri model bi priporočali? Kvadrature je nekje 100m2. Ni mi toliko važno v kolikem caso očisti, vazno je da mi v 8 urah ko sem v službi ali ponoči vse pobriše in posesa.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Sep 2021, 22:52

pa je v mislih kakšen max budget ali gledamo najboljše modele ta hip, okoli 500€?
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

05 Sep 2021, 23:10

Tam nekje od 300-500€
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Sep 2021, 01:03

če gre do 500€ potem vsekakor Roborock S7 na vrh seznama:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

sicer pa alternativi Viomi S9 (436€) ali 360 S10 (450€) . To so trenutno res top modeli ...

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
emekus
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Sep 2021, 15:50

07 Sep 2021, 21:05

Tomson napisal/-a:
05 Sep 2021, 10:40
wilson napisal/-a:
04 Sep 2021, 20:35
Zdravo. Mene zanima nekaj glede teh sesalnikov, kako je v primeru pragov? Namreč iz hodnika (nasa najvišja točka) gre vse v prag. V eno okolje (dnevna, jedilnica, kuhinja) je prag visok do 2 cm. Gre to pri vseh skozi? Kako je v potem ko mi pred pragom mokro briše in potem posesa ter preide prag? Ostane dosti vode, ker ravno tam je laminat?
Pa se eno vprašanje, kako je z hišnimi ljubljenčki, dlaka vsepovsod, saj veste, francoski buldog. Iz trenutnega sesalnika že malo "smrdi" in ko sesas se voha ta vonj. Je kaj drugače pri teh robotih? Je boljše v tem premeru vzeti samočistilno ali pa na vrečke?
Glasnost, bolje da dela takrat ko smo v službi teden dni dopoldne, teden dni popoldne ali pa vedno ponoči?
Noben sesalnik ne gre preko 2cm, do 2cm pa brez težav, vključno z 2cm. Kar je več je potrebno malo zimprovizirat, kakšno prečko ali klančino ko se čisti pa je. Sesalniku je vseeno kje sesa in briše, vedno bo enako mokrenje glede na nastavitve, na laminatu ne bo nič več ali manj vode, slednje je odvisno od kvadrature, kar pa se za velike prostore lahko prilagodi s stopnjo mokrenja in tam hudih razlik ni, če se že v štartu dobro namokri krpico. Kako in zakaj smrdi težko rečem, pri nas doma dve mački, nič ne smrdi in uporaba posodice ali samočistilne postaje ne bo vplivala na omenjeno, v vsakem primeru gre dlaka najprej v posodico za smeti, potem pa ali naprej v samočistilno postajo ali pa jo izpraznite sami v smeti. Če ima dlaka res močan vonj pa predlagam da se redno čisti, posodico še s kakšnim detergentom npr ... Glasnost pa odvisno kako koga moti, na max sesalni moči so seveda kar glasni sesalniki, na min pa precej tišji. Nas npr. nič ne moti če sesa ko smo doma, sicer se pač prilagodi čas čiščenja, lahko se tudi programira itd ...
Hvala za odgovor.

Kaj pa glede mokrega čiščenja in opcije, da samo prostore s ploščicami na mokro očisti? in ali bi se lahko tudi laminat na mokro z njim čistil?
Med prehodom iz ploščic na laminat imamo "lajsn", je tukaj nevarnost, da pride voda not?
In ali je smiselno počakat na kakšen black friday super popust, ne mudi se s seslanikom tako zelo, da bi moral takoj kupit.


hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Sep 2021, 21:21

to da se izbira kje čisti mokro in kje suho le Roborock S7, ki lahko dvigne krpico za mokro čiščenje, pri ostalih modelih je krpica za mokro čiščenje, ko je enkrat nameščena vedno v stiku s tlemi. Laminat seveda brez skrbi in težav tudi mokro čiščenje. Glede lajsna čisto ne razumem kako je postavljen, ne gre za obrobo ob steni? če govorimo pa o predelnem vložku v tleh, ki je na enakem nivoju kot omenjena materiala (ki ju le loči), tu ni nobene težave, imamo enako tudi mi med dnevno in kuhinjo, med parketom in ploščicami ... sicer pa govorimo o res majhni količini vode, to si je najbolje predstavljati, kot bi z navlaženo viledo vlekli po tleh ...
emekus
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Sep 2021, 15:50

07 Sep 2021, 21:38

Ja gre za prehod med ploščicami in laminata ja.
Kaj pa dodatni popusti v času črnega petka?
Je kaj extra za pričakovat ali nima smisla čakat?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Sep 2021, 22:44

zelo težko napovedat, sicer so vedno kakšni popusti, a letos je sploh težko napovedat, ker je elektronika globalno problematična in so na mnogih področjih težave s proizvodnjo, določeni modeli se precej dražijo, Viomi S9 je npr. zlezel iz 399€ že na 515€, se bojim da bo povpraševanje okoli črnega petka letos bistveno večje od zalog, kar pomeni da popusti verjetno ne bodo tako veliki in če bodo cene sedaj še naprej rasle je lahko slabše kot trenutno. Ampak zgolj ugibam, ker nihče ne ve kako bo s čipovjem v naslednjih mesecih, tudi avtomobilske znamke zaradi pomankanja čipov začasno zapirajo ali občutno zmanjšujejo proizvodnjo, trenutno skratka ne kaže dobro glede elektronike nasplošno, pač se je potrebno odločiti kaj rabimo, kdaj rabimo in ali nam je trenutna cena sprejemljiva ter ali bomo zaradi 10% čez dva meseca res dovolj prihranili da čakamo ter letos še omenjena nejasnost glede zalog. Res ne znam svetovati glede gibanja cen in akcij v tem trenutku ...
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

10 Sep 2021, 15:31

ko ga imaš ravno med kuponi

https://www.tomtop.com/p-pas0624b-us.ht ... d=77177185

a je za kej tale, al je bl jajc, kaj meniš ?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Sep 2021, 18:34

yanc napisal/-a:
10 Sep 2021, 15:31
ko ga imaš ravno med kuponi

https://www.tomtop.com/p-pas0624b-us.ht ... d=77177185

a je za kej tale, al je bl jajc, kaj meniš ?
omenjenega modela žal preizkusil nisem, specifikacije so precej dobre glede na ceno, ni sicer LDS senzorja, jasno pri tej ceni, je pa SLAM algoritem, pa 2600Pa, elektronski 3-stopenjski nadzor nad vodo, Y patern mokrega čiščenja, 3200mAh baterija, Xiaomi Mi aplikacija ... za 144€ deluje zadeva precej dobro na papirju in sam do sedaj še nisem videl slabega Viomi modela, tako da slab po moje ni, ampak kot omenjeno, nisem ga videl na delu v živo, tako da predivdevam da je kar ok, sploh za to ceno ...
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

10 Sep 2021, 22:06

hvala za tvoje mnenje ;)
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

14 Sep 2021, 13:51

Viomi SE s kodo: VIOMISEDF danes za 168 eur (brezplačna poštnina)... Vrhunska cena...
Imejmo se radi ;)
cesk
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Okt 2019, 10:59

14 Sep 2021, 21:36

Zdravo,
mi lahko kdo priporoča rezervne dele za Roborock S5 Max - krpice, filtri, krtačke.

Izbire je ogromno, originalov se verjetno ne izplača kupovati?

Hvala,
Uroš
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Sep 2021, 21:41

sam sem na AliE naročal tako original kot neoriginal in ne najdem prav nobene razlike, ne v videzu, materialu ali izdelavi, delujejo praktično enako, je pa razlika v ceni ...

mislim da sem nazadnje tukaj naročil, so kompleti od 12€ dalje: https://s.click.aliexpress.com/e/_A0UVHA
cesk
Prispevkov: 7
Pridružen: 23 Okt 2019, 10:59

14 Sep 2021, 21:55

Hvala, naročeno.
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

15 Sep 2021, 09:28

Tomson napisal/-a:
06 Sep 2021, 01:03
če gre do 500€ potem vsekakor Roborock S7 na vrh seznama:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

sicer pa alternativi Viomi S9 (436€) ali 360 S10 (450€) . To so trenutno res top modeli ...

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
Torej je roborock S7 na najvišji in najdražji ravni? Ali je še kakšen boljši in dražji? Ker v naslednjem mesecu bomo to res nabavili in me zanimajo podrobnosti med najdražjimi modeli. Tisto klančino pa bomo že uredili.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Sep 2021, 12:04

Roborock S7 je trenutno overall najboljši, blizu je še 360 S10, ki ima prednost ker je bistveno nižji, če imate nizko pohištvo in ima bolj natančno navigacijo okoli majhnih predmetov do centimetra (jih obvozi) pa takoj zatem Viomi S9 ki je ugodnejši in ima vključeno samočistilno postajo. Super modeli pa tudi kakšen iRobot, npr. Roomba S9, ni sicer v ničemer boljši od Roborocka, na kakšnem področju tudi zaostaja, a ni konkurenčen ker je skoraj 2x dražji, se pač plača znamka ...
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

15 Sep 2021, 18:31

Nizkega pohištva ni, tudi majhnih predmetov ne. Jedilna miza s kocko spodaj, stoli z tremi stangami, v jedilnici torej niti ne pride nikjer pod mizo zraven. V dnevni, kavc in dnevni regali,ne more nikjer zraven, samo okoli, v dnevni je še miza ki ima štiri noge v obliki črke L, pod mizo lahko gre normalno skozi.
Radiatorji, v vseh sobah so vsi na višini 10cm od tal, to verjetno tudi gre, ne? Tisti prag ki je do visine 2 cm, pa bomo ze nekako rešili.
Zanima me samo še, kaksna je verjetno da bo kje butnil v steno? Na kateri višini torej butne?

Kako pa je z uporabniško izkusnjo med xiaomi in roborock, to je vse ena aplikacija?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Sep 2021, 22:47

sprednji del gre pod radiator če je na 10cm ... v steno načeloma nič ne butne, se prej ustavi, gre ob steni ... Roborock sesalniki uporabljajo obe aplikaciji ali Xiaomi Mi Home ali Roborock, sta praktično identični, tako da iz tega stališča ne bo kakšnih razlik ...
emekus
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 Sep 2021, 15:50

17 Sep 2021, 12:22

Tomson napisal/-a:
07 Sep 2021, 22:44
zelo težko napovedat, sicer so vedno kakšni popusti, a letos je sploh težko napovedat, ker je elektronika globalno problematična in so na mnogih področjih težave s proizvodnjo, določeni modeli se precej dražijo, Viomi S9 je npr. zlezel iz 399€ že na 515€, se bojim da bo povpraševanje okoli črnega petka letos bistveno večje od zalog, kar pomeni da popusti verjetno ne bodo tako veliki in če bodo cene sedaj še naprej rasle je lahko slabše kot trenutno. Ampak zgolj ugibam, ker nihče ne ve kako bo s čipovjem v naslednjih mesecih, tudi avtomobilske znamke zaradi pomankanja čipov začasno zapirajo ali občutno zmanjšujejo proizvodnjo, trenutno skratka ne kaže dobro glede elektronike nasplošno, pač se je potrebno odločiti kaj rabimo, kdaj rabimo in ali nam je trenutna cena sprejemljiva ter ali bomo zaradi 10% čez dva meseca res dovolj prihranili da čakamo ter letos še omenjena nejasnost glede zalog. Res ne znam svetovati glede gibanja cen in akcij v tem trenutku ...
Zdravo,

žena zakomplicirala zadevo in na koncu sem sedaj kr kupil viomiSE, ki je bil sedaj v akciji.

Zanima me kje kupujete rezervne dele za viomi sesalce?
Ali express?
In kaj ti kompleti vsebujejo? hepa filter, ščetke itd?

hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Sep 2021, 20:52

drži, kar AliE, najugodneje, kompleti pa po želji, npr sam sem tukaj nazadnje vzel, ima kvalitetne zadeve: https://s.click.aliexpress.com/e/_9QjeLI
j3rn3js
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Avg 2020, 23:13

22 Sep 2021, 22:39

Kaj priporočate predvsem za mokro sesanje? Sam sem gledal modele v rangu cca. 300 € in sicer:
- Proscenic M7 Pro
- Xiaomi Viomi V3
- Xiaomi Dreame D9

Ali mogoče priporočate kakšen drug model v tem rangu?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Sep 2021, 22:44

Proscenic M7 Pro in Dreame D9 sta ok, a bistveno slabša od omenjenega Viomi V3 modela. Trenutno najboljši na trgu pri mokrem čiščenju je Roborock S7, a je občutno dražji pri 470€, po drugi strani pa Viomi V3 pri prav dosti slabši, je pa trenutno top cena, tako da do 300€ ni nobene dileme, je to to, trenutno že od 280€ dalje:

https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku ... iomi+v3&p=
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Sep 2021, 01:39

@Robobotek:

Pozdravljeni! Sem se dva dni nazaj registriral na vaš forum, zaenkrat pa še nisem dobil odobritve in tako nisem uspel pisati v ustrezni temi. Sem pred kratkim odkril to vašo stran in moram reči, da sem kar presenečen nad vsemi koristnimi informacijami in ponudbami na njej. Bom v prihodnje vsekakor redno spremljal. Trenutno se zanimam za robotski sesalec. Bo prvi tovrstni nakup, tako da nimam nobenih izkušenj. Bi vas prosil za par pojasnil.

Nekako sem se na podlagi vaših revizij odločil za sesalec Roborock S7. Če bi kupoval v Sloveniji, je najcenejša ponudba 550 € (80 € razlike), je pa pri nas podaljšana garancija na 2 leti. Je to vredno dodatnih 80 €? Kolikor sem bral forum, je na vse izdelke s teh kitajskih strani garancija 1 leto. Na Banggood sem se registriral, potem pa je prišla še ponudba za strani Geekbuying. Najbolje, da se registriram še tam in tam kupim (servis na Poljskem?)? Plačal bi kar z Visa kartico, ker s Paypalom nimam izkušenj. Glede tega ne bo nobenih problemov?

Imam še eno vprašanje glede delovanja Roborocka. V hiši trenutno še nimam brezžičnega interneta, povezujem se preko prenosne dostopne točke na telefonu. Lahko na ta način povežem tudi Roborocka? Lahko deluje brez povezave?

Upam, da boste našli kaj časa za odgovore. Lep pozdrav, Robi.
Pozdrav,

Se opravičujem za pozno aktivacijo, zaradi precej spam računov se vse registracije ročno pregleduje, pa potem malo traja, je pa, kolikor sem sedaj preverjal račun že aktiven ...

Glede robotskega sesalnika, če gre finančno skozi, vsekakor Roborock S7, trenutno eden absolutno najboljših na trgu, res top uporabniška izkušnja, tako da je to to ...

kar se nakupa tiče, je cenovno v tujini manj razlik kot v SLO, kjer je cena kar višja, sicer pa tako, na BangG najugodneje, je EU skladišče tako da tudi hitra dostava, slaba stran je 1-letna CN garancija, se pravi v primeru uveljavljanja pošiljanje nazaj v trogivno na Kitajsko. GeekB je najboljši kompromis dobre cene in 1-letne EU garancije, pa tudi njihov customer support je 1A. Pri nakupu v SLO pa drži, 2-letna garancija in nekaj dni hitrejša dobava. Sicer so vse trgovine z naše strani preverjene, že z njimi dlje časa sodelujemo, imamo pri vseh svoje kontakte, tako da iz tega stališča je vseeno kje se kupi, osebno bi glede na izkušnje, ceno, podporo izbral npr. Geekbuying, je trenutno akcija za 486€ + 30$ dobropisa po nakupu za naslednje nakupe ...

Roborock S7 robotski sesalnik s kodo: S7OVER5 iz 511€ na 482€ + 30$ kupon (EU skladišče) (navodila za $30 kupon)

plačilo preko PayPala je vedno priporočljivo, ker je kupec še dodatno zaščiten pri vseh aspektih nakupa, ampak v preverjenih trgovinah tudi direktno s kreditno kartico ne bo težav, je pa te dni na GeekB še PayPal akcija je dodatno še 5€ popusta, tako da osebno kar predlagam PayPal, registracija je hitra, brezplačna, uporabnika nič ne stane in je le najbolj varen način plačevanja online, pač namesto direktno s kreditno kartico plačate z isto vpisano kreditno kartico v PayPal računu ...

ali je nakup v SLO vreden 80€ več, to se sam težko odločim namesto vas, zame osebno ne, sploh pri Roborocku ki ima procentualno najnižji "failure rate" med vsemi modeli na trgu, tako da je potrebno kar nekaj smole da gre kaj narobe, jasno, elektronika je elektronika, lahko pa se zgodi. V primeru GeekB stane pošiljanje na servis cca. 20€, nazaj pošljejo na svoje stroške, so pa precej hitri pri uveljavljanju garancije ... po drugi strani pa komu pomeni več lokalni nakup in višja cena ...

Glede povezovanja, z mobilno dostopno točko bi načeloma tudi lahko šlo, ne vidim kakšne omejitve ali zdražka, sicer sam še nisem preizkusil, v vsakem primeru pa se lahko sesalnik uporablja tudi brez WiFi povezave, le vse napredne funkcije in nastavitve niso dostopne na ta način, a čiščenje bo delovalo čisto enako ...

Tomson
robobotek
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Sep 2021, 12:31

30 Sep 2021, 11:53

Tomson, hvala za aktivacijo, verjetno se bom v prihodnje pozanimal še za kakšno stvar.😊

Hvala tudi za hiter odgovor in pomoč. Sem včeraj naročil Roborocka na Geekbuying preko Paypala, kakor je bil predlog. Danes je bil izdelek že odposlan iz skladišča.

Tako da zdaj čakam na dostavo, potem se pa že še kaj oglasim, če bo kakšna nejasna zadeva glede delovanja.
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

12 Okt 2021, 09:55

Kateri je zdaj cenovno najbolj ugoden sesalnik za mokro in suho čiščenje.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Okt 2021, 12:35

vrossi46 napisal/-a:
12 Okt 2021, 09:55
Kateri je zdaj cenovno najbolj ugoden sesalnik za mokro in suho čiščenje.
trenutno je spet kar dobra akcija za Viomi SE, tako da ni kaj razmišljat, če je tole v cenovnem rangu, je to to! ;)
če bi šli pa še nižje pa Mijia G1 model ali Proscenic D5S, a sta kar na občutno nižjem nivoju v primerjavi s SE modelom ...
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

12 Okt 2021, 12:46

Tomson napisal/-a:
12 Okt 2021, 12:35
vrossi46 napisal/-a:
12 Okt 2021, 09:55
Kateri je zdaj cenovno najbolj ugoden sesalnik za mokro in suho čiščenje.
trenutno je spet kar dobra akcija za Viomi SE, tako da ni kaj razmišljat, če je tole v cenovnem rangu, je to to! ;)
če bi šli pa še nižje pa Mijia G1 model ali Proscenic D5S, a sta kar na občutno nižjem nivoju v primerjavi s SE modelom ...
Kaj pa Xiaomi Dreame D9?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Okt 2021, 17:44

Dreame D9 ima kar nekaj minusov (kar dober pri mokrem čičenju a za Viomijem, kljub navedeni višji sesalni moči v praksi slabši pri sesanju, sploh bistveno slabši na preprogah, je opazno slabši pri algoritmih zaznavanja, načrtovanja in premikanja po prostoru, ne shranjuje map za več nadstropna stanovanja ali različne prostore, si ne zapomni virutalnih zidov, no go con itd, poimenovanje prostorov le do določene mere iz prednastavljenih imen, skratka ima kar nekaj pomankljivosti v primerjavi z Viomi SE modelom, a v tem cenovnem rangu (250€) je še bistveno boljši Viomi V3, 360 S9 in še vedno odličen 360 S7 pri 200€ ...
majl88
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Okt 2021, 08:18

15 Okt 2021, 06:59

Pozdravljen Tomson

Sem novi uporabnik tega foruma. Nanj sem naletel med iskanjem informacij o nakupu robotskega sesalnika, ki omogoča tudi mokro sesanje. Med prebiranjem foruma sem opazil, da ste zelo domači na tem področju. Ljudem zelo radi delite nasvete glede nakupa robotskega sesalnika, pa sem sklenil, da naredim profil. Priznam da me ob poplavi informacij že malo boli glava, zato sem sklenil da vas direktno vprašam. Potreboval bi vaše mnenje glede robotskih sesalnikov, ki omogočajo tudi pomivanje tal oz. mokro sesanje. Moje stanovanje meri 75 kvadratov bivalne površine (cca. 85 če prištejem balkon). Ima dokaj velike sobe, brez nekih velikih ovir na poti. V treh sobah je parket, ostalo so ploščice (v grobem je pol stanovanja v ploščicah pol pa ima parket). Preprog nimam in jih niti ne bom imel. Niti ni nobenih stopnic ali visokih prehodov ali pragov (vsekakor ne več kot 2 cm.). Domačih živali nimam. Opažam da se cene solidnih robotskih sesalnikov z opcijo mokrega sesanja glede na vaše informacije gibljejo od 250€ naprej. Sam bi bil pripravljen dati nekje do 400€, lahko tudi malenkost več, v kolikor bi res bil preskok v kvaliteti. Kaj menite, kateri bi bil vreden nakupa?

Hvala za vaš odgovor

LP
Majlo
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Okt 2021, 15:58

majl88 napisal/-a:
15 Okt 2021, 06:59
Pozdravljen Tomson

Sem novi uporabnik tega foruma. Nanj sem naletel med iskanjem informacij o nakupu robotskega sesalnika, ki omogoča tudi mokro sesanje. Med prebiranjem foruma sem opazil, da ste zelo domači na tem področju. Ljudem zelo radi delite nasvete glede nakupa robotskega sesalnika, pa sem sklenil, da naredim profil. Priznam da me ob poplavi informacij že malo boli glava, zato sem sklenil da vas direktno vprašam. Potreboval bi vaše mnenje glede robotskih sesalnikov, ki omogočajo tudi pomivanje tal oz. mokro sesanje. Moje stanovanje meri 75 kvadratov bivalne površine (cca. 85 če prištejem balkon). Ima dokaj velike sobe, brez nekih velikih ovir na poti. V treh sobah je parket, ostalo so ploščice (v grobem je pol stanovanja v ploščicah pol pa ima parket). Preprog nimam in jih niti ne bom imel. Niti ni nobenih stopnic ali visokih prehodov ali pragov (vsekakor ne več kot 2 cm.). Domačih živali nimam. Opažam da se cene solidnih robotskih sesalnikov z opcijo mokrega sesanja glede na vaše informacije gibljejo od 250€ naprej. Sam bi bil pripravljen dati nekje do 400€, lahko tudi malenkost več, v kolikor bi res bil preskok v kvaliteti. Kaj menite, kateri bi bil vreden nakupa?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

bo kar držalo, modeli ki bi prišli v poštev glede na vse napisano so nekje od 220€ dalje, model Viomi SE trenutno v akciji za 198€, to je najcenejši model ki ga res priporočam, a naj cena ne zavede, je na nivoju marsikaterega bistveno dražjega modela. Če bi se torej želelo prihraniti bo tole model povsem na mestu, primeren za omenjeno velikost stanovanja, ima kar visoko učinkovitost čiščenja (tako suho kot mokro), baterija je za kvadraturo dovolj velika, je skratka za relativno nizko ceno odličen model:
stoničko višje so modeli kot npr. Roborock S5 Max ali Viomi V3 ali Dreame L10 Pro, Mamibot Exvac 890, so okoli 300€, se z nobenim od omenjenih ne zgreši, potem pa okoli 400€ še Viomi S9 ali Mamibot Exvac 890 Glory s samočistilno postajo, tudi sesalniki na zelo visokem nivoju in pa na koncu še trenutno eden najnaprednejših in najučinkovitejših na trgu, Roborock S7 za 500€.

Za vse omenjene modele povezave in kode za najugodnejšo ceno v članku s kuponi:

https://www.kajkupiti.si/robotski-sesalniki.7

kaj sedaj kupiti? odvisno od zastavljenega cenovnega razreda, že s cenejšim Viomi SE boste zadovoljni, potem pa počasi raste višja sesalna moč in učinkovitost čiščenja, zmogljivost baterije, kakšne naprednejše inovativne rešitve, še več funkcionalnosti v aplikaciji, pri nekaterih odelih še samočistilna postaja itd. Kaj bi sam izbral na vašem mestu? najprej bi se odločil če želim/potrebujem samočistilno postajo ali ne, če jo sta oba omenjena modela odlična in zelo primerljiva, je skoraj vseeno katerega izberete, pri klasičnih modelih okoli 300€ je dilema kar velika, ker ni slabega modela, bolj odločitev glede na izgled, kakšno lastnost, ceno, trgovino. Skratka, malo preverite omenjene modele, potem pa še kakšno rečeva, če bo še dilema ...
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

19 Okt 2021, 18:36

Bomo še dolgo čakali da bo roborock s7 kaj znižan na slovenskem trgu? Ker vsepovsod na fb piše za jesensko znižanje, a s7 nikjer znižane. Ne da se mi ukvarjati z slovensko carino da bi naročil iz drugih držav. Prejšnji teden sem dobil 2 majhna paketa, 1€ vsakega z kitajske, pa sem plačal 2,5€ carinjenja. 🙄
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Okt 2021, 09:26

wilson napisal/-a:
19 Okt 2021, 18:36
Bomo še dolgo čakali da bo roborock s7 kaj znižan na slovenskem trgu? Ker vsepovsod na fb piše za jesensko znižanje, a s7 nikjer znižane. Ne da se mi ukvarjati z slovensko carino da bi naročil iz drugih držav. Prejšnji teden sem dobil 2 majhna paketa, 1€ vsakega z kitajske, pa sem plačal 2,5€ carinjenja. 🙄
se bojim da bodo tudi na področju zabavne elektronike cene nekaj časa stagnirale ali celo rasle zaradi globalne krize z elektronskimi vezji. Sicer tudi v Slo ni tako slaba cena, trenutno za 549€, je pa bila do včeraj na GeekB akcija za 458€, sedaj je 490€. Sicer pa kar se carinjenja tiče, sam promoviram le trgovine kjer so vsi izdelki 100% preverjeno VAT Inclusive, ne glede na skladišče in 100% ni postopka carinjenja ali karšnihkoli dodatnih stroškov ob dostavi ...

trenutno najboljše opcije za Roborock S7: https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku ... rock+s7&p=
wiseguy
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Nov 2020, 09:32

29 Okt 2021, 11:48

Zdravo, sem tik pred tem da si kupim rob. sesalca.

Roborock S6 Pure
roborock s6 - nevem kakšna je razlika med pure in klasični
Roborock S5 Max

Kateri izmed teh je najboljši. Rabil bi pa za suho kot mokro sesanje..
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2021, 12:36

wiseguy napisal/-a:
29 Okt 2021, 11:48
Zdravo, sem tik pred tem da si kupim rob. sesalca.

Roborock S6 Pure
roborock s6 - nevem kakšna je razlika med pure in klasični
Roborock S5 Max

Kateri izmed teh je najboljši. Rabil bi pa za suho kot mokro sesanje..
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Vsi tile modeli so sicer prejšnje generacije, še vedno odlični modeli za ceno, a novi Roborock S7 je superioren na vseh področjih, trenutno eden absolutno najboljših modelov na trgu, je pa res tudi dražji, a če gre finančno skozi je to to, najboljše opcije za nakup:
kar pa se omenjenih starejših modelov tiče, S6 Pure je le malo cenejša in malo slabša verzija S6 modela, po drugi strani pa S5 Max novejši od S6, na marsikaterem področju tudi boljši, elektronski nadzor nad vodo itd in cenejši tako da med starejšimi modeli vsekakor priporočam S5 Max, najboljše opcije za nakup:
wiseguy
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Nov 2020, 09:32

29 Okt 2021, 19:54

Zdravo,

ob tem se mi samo poraja vprašanje, če je novi robotski sesalec toliko boljši, da opraviči ceno. Sam sicer nisem strokovnjak, a kot razbiram iz konteksta jo verjetno opraviči...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2021, 21:42

je boljši, je naprednejši, je učinkovitejši, je res 40% boljši? odvisno. Bi rekel da ni 40% učinkovitejši, sploh pri sesanju, mogoče 20%, pri mokrem čiščenju pa vsekakor, je bistvena razlika. Je naprednejši? da, ima kar nekaj inovativnih rešitev v smislu soničnega mokrega brisanja, večjega pritiska krpice, ultrasonične detekcije preprog in dviga krpice na preprogi in po končanem čiščenju, Child/Pet zaklep, učinkovitejša gumijasta krtačk ter opcijska samočistilna postaja. Aplikacija ponuja še več dodatnih nastavitev in prilagoditev. Je vreden 40% več? bi rekel kakor za koga, tisti ki išče najboljši in najnaprednejši model na trgu je Roborock S7 vsekakor vreden 490€, tisti ki išče najboljši robotski sesalnik za zmerno ceno in bo povsem zadovoljivo opravil svojo nalogo pa bo Roborock S5 Max prava izbira.
wiseguy
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Nov 2020, 09:32

30 Okt 2021, 18:42

Tomson, kje vstavim kodo za kupon?
Odgovori