Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Jani
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Avg 2019, 21:01

17 Okt 2019, 20:58

@Thomson že imaš slučajno zadnjo verzijo fw na Viomi V2? Opazil sem da v nastavitvah ni več moč čiščenja kot pri stari..si kaj testiral?
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

17 Okt 2019, 21:03

Jani napisal/-a:
17 Okt 2019, 20:58
@Thomson že imaš slučajno zadnjo verzijo fw na Viomi V2? Opazil sem da v nastavitvah ni več moč čiščenja kot pri stari..si kaj testiral?
Moč čiščenja in količino vode lahko nastaviš če na prvi strani potegneš gor kjer piše START
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Okt 2019, 21:20

@Jani:
Drži, imam že zadnjo verzijo firmwara in aplikacije (3.5.3.0030). In kot pravi že @tape, če spodnjo (belo) vrstico potegneš navzgor, potem lahko nastaviš, poleg moči sesanja (če imaš izbran Vacuum), tudi porabo vode (če izbereš Mop) ...
M.E.
Prispevkov: 13
Pridružen: 20 Okt 2019, 08:17

20 Okt 2019, 09:44

Pozdravljen, polni dve leti sem bil zadovoljen uporabnik ilife 4s, pucal je vsak dan, s seboj smo ga jemali tudi na dopust :D . Pred kratkim je zasluženo šel v večna lovišča, pa sem nabavil čim bolj podoben sesalec, prioriteta je bila čim manj pameti in aplikacij, alfawise v8. Zaenkrat prav tako zadovoljni, imam pa en problem. Nikjer ne najdem rezervnih filtrov in stranskih krtačk. Kakšen namig?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Okt 2019, 10:02

Preverim, sporočim ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Okt 2019, 08:31

@M.E.:
torej, za Alfawise V8S je na voljo tale set:

- goComma SET potrošni material (2x metlica, 1x krtačka, 2x filter) za Alfawise V8S za 9€
tomiis
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Okt 2019, 21:08

24 Okt 2019, 16:11

Pozdravljeni, želimo kupiti robotski sesalec ki bi sesal in hkrati tudi brisal tla? Katerega bi nam priporočali, kvadratura hiše je 70 m2 po nadstropju. Zanima me tudi, če je isti sesalec možno uporabiti v več nadstropjih. Zanima me še kako je z garancijo pri teh kitajskih trgovinah, oz kakšne izkušnje imate z njimi,

Lp
Biskupr
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Okt 2019, 20:37

24 Okt 2019, 16:19

@tomiis, mogoče ti bo odgovor Tomson-a pomagal pri izbiri. Meni je in je že naročen V2 Pro

viewtopic.php?p=905#p905
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Okt 2019, 17:13

@tomiis:
izbire je res precej, a kot je že @Biskupr omenil, Viomi V2 Pro ponuja res toliko za zmerno ceno, da ga je težko spregledati. Predlagam da se prebere še test omenjenega sesalnika, pa bo mogoče odločitev lažja, če pa se porodi še kakšno vprašanje pa kar na dan z njim ... Vse robotske sesalnike se brez težav uporablja v več nadstropjih, ko konča s čiščenjem sicer javi da ne najde polnilne postaje, takrat se ga pač odnese v nadstropje kjer je postaja. Malo bolj zapleten je scenarij, ko imamo več nadstropij in v vsakem nadstropju neko cono, ki se ji želimo izogniti (npr. preproge pri mokrem čiščenju), večina robotskih sesalnikov pa lahko ima aktivno shranjeno le eno mapo, ki se lahko editira in na njej označuje "no go" cone in tukaj je potem potrebno ali prepogniti preprogo (da je sesalnik ne mokro čisti) ali ko izriše mapo ustaviti in označiti te cone, a če omenjenega nimamo ali pa je le v enem nadstropju ne bo nobenih težav.

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

Osebno sem v omenjenih trgovinah (Gearbest/Banggood/Geekbuying) kupil že sigurno preko 30 artiklov, od pametnih telefonov, tablic, prenosnikov, robotskih sesalnikov itd. do sedaj same pozitivne izkušnje, le en OnePlus telefon se je na poti izgubil, pa smo uredili refund. Kar se omenjenih trgovin tiče imam pri njih tudi sam kontakte in lahko pomagam, posredujem. če pride do kakšnih zapletov. Garancija je na vse izdelke 1-leto, pri Gearbestu in Geekbuyingu se lahko uveljavlja preko EU držav, pri Banggoodu pa preko Kitajske.
tomiis
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Okt 2019, 21:08

24 Okt 2019, 18:56

Pozdravljeni,
najlepša hvala za nasvet prav ta sesalnik smo tudi imeli v mislih, zdaj me še samo zanima če je pomembno da se kaksne rezervne ščetke, metlice zraven narocijo ali so rezervni deli na voljo. Verjetno bomo naročili ker je prek geekbuying ker je trenutno cenejše, hvala za nasvet če pa se kaj predlagate na kaj je potrebno biti pozoren pa z besedo na dan, lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Okt 2019, 19:20

Dodatni potrošni material sicer je na voljo, a v paketu sta že dve metlici, dve krpici, HEPA filter je pralen, vsaj eno leto ne bo potrebno kaj menjavati, sicer pa ima Xiaomi dobro podporo za potrošni material, lahko pa se že zdaj vzame da se potem kasneje ne razmišlja.

Preko Geekbuyinga mislim da je še 5% dodatnega PayPal popusta, tako da pride na koncu vse skupaj okoli 317€ iz EU skladišča, kar je res dobra cena za tole Pro verzijo, sicer pa je plačilo preko PayPala priporočljivo, ker so vse pošiljke še dodatno zavarovane v primeru izgube/poškodbe ...

Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: 3VVVNFJ6 iz 376€ na 327€ (-5% PayPal akcija)
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava)
tomiis
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Okt 2019, 21:08

24 Okt 2019, 19:28

Pozdravljen Thomson,
Nameravali smo plačati preko mastercard ker imamo kartico, kje se pa potem da dobiti ta PayPal card? Hvala za pomoč bomo vzeli tega vendar moramo prvo ugotoviti kako priti do pay safe carda, lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Okt 2019, 19:43

nič posebnega ne potrebujete, nobene dodatne kartice, le račun na PayPalu odprete, se pravi se registrirate (kar je tako ali tako dandanes smotrno imeti, že iz varsnostnega vidika), vpišete v PayPal račun svojo kreditno kartico, nato pa namesto da v spletnih trgovinah plačujete z vpisom kreditne kartice, vedno plačate preko PayPal računa (ki ima vpisano vašo kartico), tako se izognete morebitnim zlorabam pri plačilih preko spleta, vse pošiljke so avtomatsko dodatno zavarovane, pa še včasih so kakšne akcije s popusti in jasno, kot omenjeno, bolj varen način plačila preko spleta ...

https://www.paypal.com/welcome/signup/
tomiis
Prispevkov: 7
Pridružen: 19 Okt 2019, 21:08

25 Okt 2019, 07:39

Hvala za nasvete. Smo včeraj zvečer naročili na geekbuyingu, lp
Vojko87
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Okt 2019, 20:03

25 Okt 2019, 10:51

Pozdravljeni, razmišljam o nakupu Alfawise V9S. Bi za tak denar priporočali kateri drug sesalec?
Lp Vojko
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Okt 2019, 11:56

@Vojko:
Alfawise V9S je že okoli 250€, je vsekakor precej zanimiv, ponuja kar dosti, a v tem cenovnem rangu je že model 360 S6, ki je overall še boljši (višja kvaliteta materialov, izdelave, višja sesalna moč, učinkovitost čiščenja, ena najboljših aplikacij, večja baterija, pralni HEPA filter), skratka že eden najboljših robotskih sesalnikov na trgu, tako da bi sam vsekakor izbral slednjega:

- 360 S6 robotski sesalnik v SuperDeals za 271€ (EU skladišče, 3-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov)

Lahko si preberete tudi test omenjenega modela, sicer pa so tole najboljši modeli po različnih cenovnih razredih ...
Vojko87
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Okt 2019, 20:03

25 Okt 2019, 14:04

Hvala za odgovor, bom najverjetneje naročil tega, čeprav je bil najprej mišljen Alfawise V8S Pro, ki je občutno ceneje, ampak v kolikor je meni znano ga trenutno ne pošiljajo iz nobenega EU skladišča.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Okt 2019, 15:44

Alfawise V8S Pro trenutno na zalogi res samo v HK skladišču. Sicer je model 360 S6 res občutno dražji, a je, lahko rečem iz prakse, to povsem drugi nivo robotskega sesalnika, na vseh področjih ...
Zvezdica11
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Okt 2019, 09:01

29 Okt 2019, 09:50

Pozdravljen Tomson,

Najprej vse pohvale za opise robotskih sesalnikov.

Kupila bi rada takega, ki ima možnost suhega in mokrega čiščenje za majhno stanovanje tam do 50 kvadratov.
Brez pragov samo ploščice, ki so temno sive in mi že pošteno najedajo živce.

Torej katerega priporočaš, da je najbolj uporaben za svojo ceno.

Prav tako me zanima kako poteka naročanje preko omenjenih spletnih strani. Nisem se nikoli slišala zanje... So ok?


Hvala vnaprej!
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

29 Okt 2019, 10:39

Zdravo,

prebral sem test in tudi temo že nakaj časa spremljam. Odličen test! Še vseeno pa bi imel nekaj tehničnih vprašanj, ki bodo morda zanimala tudi druge:

- glede na test in zadnje odgovore če sta na voljo S50 ali V2 Pro, se mi zdi da se bolj nagibaš k V2 PRO zaradi višje sesalne moči in hkratnega sesanja in čiščenja. Vprašanje, ki ga imam, zasledil sem, da so nekateri uporabniki kupovali na e4y V2, ter mu dodali kombinirano posodo. Ampak saj če to narediš, še vseeno nimaš V2 PRO, saj če sem pravilno razumel tvoj test, V2 ne zmore hkrati sesati in čistiti. To zmore le V2 PRO?
- dodajanje sesalnika (Viomi V2 PRO) v Mi home APP sedaj deluje brez problemov, ali moraš ti priskočiti pomoč, da gre to naprej? Deluje tudi, če imaš server nastavljen na Singapur?
- ko v videu odpreš aplikacijo Mihome imaš slider za Vacuum ali Mop. Kako pa nastaviš da dela to hkrati?
- rezervni deli, v primeru, da se kaj pokvari izven garancije, (kaka manjša stvar) kaj misliš, se to da dobiti? Ti imaš cel kup sesalnikov, a si kdaj rabil dokupovati kako opremo po dveh treh letih? Se je to dobilo, ali si ga vrgel proč in kupil novega?

lp Matic
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2019, 11:11

@Zvezdica11:

Hvala za pohvale, se trudimo! ;) Glede na omenjeno bo praktično vsak izmed omenjenih modelov primeren, seveda pa so občutne razlike pri malo dražjih modelih, ki že imajo SLAM algoritem in LDS senzor, saj je načrtovanje in premikanje po prostoru bistveno učinkovitejše. Najcenejši tovrstni model je odličen 360 S6, ki ima tudi precej dobro ceno iz EU skladišča:

- 360 S6 robotski sesalnik v FlashSale za 272€
(EU skladišče, 3-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov)

Sicer pa trenutno izjemna cena tudi legendarnega Roborock S50 modela:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 za 308€
EU skladišče, garancija v EU, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava

Modela 360 S6 in Roborock sta praktično identična na vseh področjih, z izjemo baterije, ki je pri Roborocku skoraj 2x večja. Pri vašem majhnem stanovanju to sicer ni nek dejavnik, a v vednost. Roborock ima malo višjo ceno zaradi znamke (Xiaomi in Roborock), sicer v praksi precej podobna, mogoče je Roborock z kakšen procent bolj učinkovit pri navigiranju, če je budget ok, bi sam pri 308€ verjetno izbral Roborocka.

Potem pa imamo še odličen novejši model Viomi V2 - TEST, ki pa je zopet vrhunski sesalnik, od omenjenih se loči po novejši tehnologiji, močneješm motorju, posledično še malo višji sesalni moči, naprednejši aplikaciji z več funkcijami in superiornem mokrem čiščenju.

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik + magnetni trak s kodo: 3US360O9 za 299€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava)
- kombinirana posodica za prah in vodo (300ml+200ml) s kodo: 3UZ4KIB1 iz 23€ na 19€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni dostava)

Za katerega koli od treh modelov se odločite, boste navdušeni, vsaj sam sem :), odločite pa se na podlagi prioritet, kaj vam je najpomemneje, cena, nabor funkcij, učinkovitost mokrega čiščenjenja ...

Kar pa se omenjenih trgovin tiče, ste lahko brez skrbi, tudi sam že leta kupujem, nobenih težav v nobenem procesu nakupa, imam pa pri omenjenih trgovinah tudi kontakte, preko katerih lahko, če je potrebno, priskočim na pomoč, da se zadeve uredijo hitro in učinkovito ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2019, 11:16

@KrenForum:

Sam imam doma trenutno V2 in V2 Pro model in čeprav Xiaomi nekako navaja razliko med omenjenima sesalnikoma, je kljub zelo velikemu trudu sam nisem našel, vsaj ne da bi se kje kazala ali na zunaj ali na delovanju, tudi aplikacija je identična (po izgledu, delovanju, funkconalnosti), tudi oznaka modela na samem sesalniku je enaka, razlika je le na škatlki kjer pri enemu piše V2 pri drugemu pa V2 Pro in posledično razlika v priloženih posodicah, to je pa tudi vse kar sem sam našel različno. Ob omenjeni kombinirani posodici seveda oba tudi hkrati sesata in mokro čistita. Sem preko kontaktov na Kitajskem povpraševal na Viomiju, da bi sami povedali dejansko razliko, pa po tednu teženja niso podali uradnega odgovora. Mislim da gre zgolj za to, da osnovni V2 model ni hkrati čistil suho in mokro, kar je predstavljalo prevelik minus in so na trg poslali Pro model z kombinirano posodico. Na Geekbuyingu je od danes dober deal za Viomi V2 za 299€ ter kombinirano posodico za 19€, pa je za 319€ "Pro" model ...

Kaj bi bolj svetoval S50 ali Viomi V2? Uf ... težka, ker je tudi Roborock top robotski sesalnik, a če gledam na to, kaj kateri nudi, je Viomi tako po tehnologiji kot po funkcionalnosti in tudi aplikaciji na vseh področjih občutno boljši. Če pomislim še na ceno okoli 300€ s tremi posodicami, jah, res S50 precej težko konkurira kljub svoji odličnosti. Sam bom sedaj od štirih sesalnikov trenutno doma obdržal dva, Viomija V2, ki je absolutno superioren pri mokrem čiščenju in novega Roborocka S6, ki je sicer precej na nivoju S50 modela z izboljšano aplikacijo, ki nudi podobno kot Viomi. A Roborock je trneutno 308€ iz EU skladišča, tudi izjemna vrednost glede na ceno. Pač odločajo prioritete posameznika ...

Viomija brez težav dodaš v Mi Home aplikacijo, a kolikor spremljam le pod EU server, če kupiš International verzijo, pod kakšen azijski server pa le če se kupi China verzijo, a imaš potem vse v kitajščini ... Sam lahko pri nakupu pri Geekbuyingu pomagam, da se takoj dobi najnovejša beta verzija takoj, ki je sicer napovedana za november.

Mop funkcija pomeni le, da bo sesalnik mokro pomival po specifičnem algoritmu, kjer se premika kot da bi oponašal ročno pomivanje tal, gre malo naprej, malo levo nazaj, malo naprej, malo desno nazaj, naprej itd, se pravi kot bi drgnil tla. Res huda zadeva. Če pa se da gor kombinirano posodico in nastavi pač sesanje, bo pa klasično sesal in za seboj vlekel mokro krpo, tako kot vsi ostali robotski sesalniki.

Za rezervne dele težko rečem, Sam sem imel v dveh letih verjetno 10 različnih sesalnikov, nobeden se mi ni pokvaril, tudi tiste ki sem jih dal naprej po družini jih še sedaj uporabljajo brez težav. Verjetno se neke osnovne rezervne dele da dobit, konkretnega odgovora pa žal nimam. Sicer pa na dve leti tehnologija pri robotskih sesalnikih že toliko napreduje, cene pa nižajo, da vsaj sam komaj čakam na nove modele! :)
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

29 Okt 2019, 17:34

Ok hvala za pojasnila. Če bom kupil, mislim, da bi kar V2 PRO, pa da res oboje deluje...
A bi morda lahko sprobal če se ga da prestaviti na Singapur? Še nekaj časa nazaj je za podporo Alexo - Yeelight bil na voljo le SIngapur server, sedaj pa vidim da je tudi možnost Nemčija.
primorec
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Okt 2019, 03:24

30 Okt 2019, 10:40

Pozdrav,

Najprej vse pohvale glede vaših opisov, testov in angažmaja na forumu!

Nameravam kupiti viomi v2 s tremi posodicami in sem našel ponudbo na geekmall
https://www.geekmall.eu/en/xiaomi-viomi ... -1108.html
Ali ima kdo kakšne izkušnje s to trgovino? Zanimiva mi je, ker nudi 2 letno garancijo ne vem pa kako je s tem v praksi...
Glede razlike V2/pro naj bi bila tudi v številu senzorjev 10/12. Ali to drži? Ali je pro verzija zgolj razlika v paketu "dodatne" opreme?

Če sem prav razumel predhodne poste je v2 pro = v2 + ločena posoda za vodo. Ob upoštevanju kod za popuste 29.10. je to na GeekB cca skupaj 320 EUR z 1 letno garancijo?
Vnaprej hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Okt 2019, 11:05

Hvala za pohvale! :)

Drži, sam imam doma oba modela in lahko potrdim, da med V2 in V2 Pro ni prav nobene razlike, razen v priloženih posodicah. Identična sesalnika, tudi tovarniške številke so povsem enake, v opisu se sicer navaja razlika v senzorjih, a mislim da gre za napako, sesalnika sta res identična, če bi vsaj tovarniška številka bila različna bi še bila možnost za kakšno razliko, tako pa gre za res enak model, Pro so očitno dodali samo zaradi omenjene kombinirane posodice. Najboljša opcija je posledično omenjena na GeekB, kjer je Viomi V2 za 299€ iz EU skladišča, poleg prejmete še magnetni trak za postavljanje fizičnih virtualnih zidov (v vrednosti 13€), tretja kombinirana posodica je 19€, pa imate Pro model za 320€. Garancija na GeekB je 1-leto, v trgovini so zelo odzivni in fleksibilni, za GeekMall pa kakšnih izkušenj iz prakse nimam, sploh pa glede kakšne after sale podpore in uveljavljanja garancije, preko GeekB pa lahko, če je potrebno tudi preko svojega kontakta sam pomagam. Lahko še povem, da pri nakupu preko Geekbuyinga tudi nam ostane kakšen procent, v zameno pa, jasno, lahko pomagamo v kateremkoli procesu nakupa, tudi kasneje, če gre kaj narobe, pri uveljavljanju garancije itd.. Kaj je na koncu komu več vredno, pa mora vsak presoditi sam.

- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik + MagnetniTrak s kodo: 3US360O9 iz 346€ na 299€ (EU skladišče)
- Viomi V2 kombinirana posodica za prah in vodo (300ml+200ml) s kodo: 3UZ4KIB1 iz 23€ na 19€
primorec
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Okt 2019, 03:24

30 Okt 2019, 11:14

Hvala za hiter odziv.
Še glede plačila - Pay pall ne uporabljam. Do sedaj sem npr. preko Aliexpress kupoval z debetno kartico in nisem imel težav. Ali geekB nudi to opicijo ali vseeno priporočate uporabo paypall? Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Okt 2019, 11:24

Plača se lahko seveda tudi s kreditno kartico, a osebno res priporočam, da si vsak, ki kupuje preko interneta odpre PayPal račun, je popolnoma brezplačen, samo registrirate se in vpišete kreditno kartico, s stališča varnosti pa je precej bolje plačevati preko PayPala kot pri vsaki trgovini vpisovati osebne podatke, poleg tega pa so vse pošiljke, ki so plačane preko PayPala še avtomatsko in brezplačno zavarovane v primeru izgube/poškodbe, poleg tega pa trenutno mislim da še vedno poteka na GeekBuyingu še akcija preko PayPala, kjer na koncu prejmete še okoli 5% popusta na plačilo, tako da bo končni znesek še nižji ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Nov 2019, 18:49

Zvezdica11 napisal/-a:
01 Nov 2019, 18:12
Pozdravljeni, rada bi kupila robotski sesalec za srednje veliko stanovanje. Katerega priporočate? Tam do 300 - 350 €.

In pa zanima me kako je s temi kodami, veljajo vedno?

Toliko dobrih opcij, modelov letos, da se je kar težko odločit. Če gledamo na nek bestbuy, najboljše razmerje med ceno, kvaliteto, zmogljivostjo in funkcionalnostjo je ta hip najboljša opcija Roborock S50, ki je sicer lanski model (letošnji stane blizu 500€) a je kar se učinkovitosti čiščenja tiče na povsem enakem nivoju, cenovno pa se ga ta hip dobi za res ugodnih 300€ iz EU skladišča, dostava v nekaj dnevih, garancija v EU ...

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 iz 325€ na 307€ (EU Skladišče)

Največja prednost omenjenega modela je poleg res visoke kvalitete in stabilnega delovanja velika 5.200mAh baterija (ostalo modeli imajo baterijo max 3.200mAh), ki pri malo večjih stanovnjih pride prav, tudi na dolgi rok bo dlje zdržala, kljub padcu kapacitete čez nekaj let.

Omenjeni model imam tudi sam še vedno doma, poleg nekaj dražjih novejših, letošnjih modelov na testu, pa lahko rečem da je še vedno odličen.

Najboljša alternativa pa novi Xiaomi Viomi V2/Pro model, ki vsebuje najnovejšo, letošnjo tehnologijo, ima še malo zmogljivejši motor in malo višjo sesalno moč, malo naprednejšo aplikacijo in pa najbolj učinkovito mokro čiščenje na tržišču, baterija pa je kot omenjeno manjša, kot pri večini robotskih sesalnikov. Omenjeni model je sicer najugoneje na voljo na Geekbuyingu za okoli 325€ iz EU skladišča, trenutno pa se čaka na novo zalogo, naj bi prišla v roku 7-10 dni, trenutno je dobavljiv iz HK skladišča z odpošiljanjem čez 3-dni ter dostavo nekje 14 dni, preko Prioirty Line poštne opcije brez dodatnih stroškov. Na Geekbuying je najboljša opcija zato, ker edini dodajo vse tri posodice (1x za suho čiščenje, 1x za vodo in 1x za kombinirano čiščenje) ter uredijo novo bistveno zmogljivejšo beta verzijo aplikacije, ki bo sicer na voljo v končni različici nekje do konca leta.

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik v PreSale za 329€ (HK skladišče, Prioirty Line poštnina)

Oba modela trenutno predstavljata največ za ceno, za cenovni rang ki ga omenjate, bi se sam vsekakor odločal med njima, sedaj pa odvisno, kje so vaše prioirtete, lahko si preberete še test enega in drugega sesalnika, mogoče bo odločitev lažja, če imate pa še kakšno vprašanje pa kar na plan z njim ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

Kar pa se kod tiče, je pa tako, vsaka koda ima predvideno določeno število nakupov, ko je le to doseženo koda več ne deluje. Sčasoma pride nova koda in tako dalje ...
Zlatka
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Nov 2019, 16:09

05 Nov 2019, 16:28

Glede na to, da se odločamo o nakupu robotskega sesalnika in se mi ne mudi, bi po vaših priporočilih izbrala XIAOMI VIOMI V2 PRO MODEL za mokro in suho čiščenje. Kot sem pa izbrala iz vašega pisanja, bo do konca leta še pri nekaterih neka izboljšave, kateri? Resnično pa me zanima glede garancije oz. v primeru okvare, kam poslati, v katerem času dobim popravljen izdelek. Navodila za uporamo, so vsa v angleškem jeziku ali obstaja tudi kateri drugi jezik, napr. italijanski. Vsekakor bi bila najbolj zadovolna v slovenskem jeziku.
Hvala vam in vse pohvale za izčrpne opise izdelkov. ZJ
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Nov 2019, 17:50

@Zlatka:

Xiomi Viomi V2 Pro je res odličen robotski sesalnik, tako da z nakupom ne boste zgrešili. Verjetno se nanašate na predvidevanja o Pro modelu, da bi mogoče v prihodnosti dobil kakšno softversko nadgradnjo več? Tukaj so se potrdila moja predvidevanja da se Pro model razlikuje le v priloženi dodatni tretji posodici za kombinirano čiščenje, po novem pa bo tako ali tako na voljo samo Viomi V2 Pro. Druga zadeva pa je nadgradnja aplikacija, trenutno v beta izvedbi, a se že lahko uredi posodobitev za vse kupce preko Geekbuyinga, sicer naj bi uradno za vse izšla do konca meseca, pa če se mogoče zavleče vsaj v decembru, je pa razlika pri tejle zadnji posodobitvi, ki se uredi preko telefona precejšnja, tako da vsem priporočam da si že takoj uredijo trenutno beta verzijo, je res bistveno bolj funkcionalna aplikacija. Garancija je za vse izdelke 1-letna, pri Gearbestu, tudi Geekbuyingu se lahko uveljavlja preko EU centra, ni potrebno pošiljati na Kitajsko, cel postopek pa traja, odvisno od težave, od 14dni dalje. Tudi v Slo ima sicer servis 45 dni časa, da popravi izdelek in iz tega stališča nekih bistvenih razlik ni, sploh ker imajo na Geekbuyingu res zelo dobro after sale podporo. Sicer pa ima Xiaomi precej visok QualityControl, bi morali imeti kar smolo da gre kaj narobe. Navodila so v angleškem jeziku, za ITA bi moral preverit, a če smo realni jih niti ne potrebujete, se vse upravlja preko aplikacije, če pa so kakšne nejasnosti lahko tukaj vprašate, pa hitro pomagamo ...

Bo pa predvidena nova zaloga Xiaomi Viaomi V2 Pro modela v EU skladišču v roku tedna dni, verjetno tudi kakšna nova koda, bo objavljeno v članku:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2019, 11:12

Zopet na voljo Xiaomi Viomi V2 Pro s tremi posodicami iz EU skladišča, pošiljanje čez 3-dni ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik (3x posodica) s kodo: 3VVVNFJ6 iz 381€ na 330€ (EU Skladišče) - TEST
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

11 Nov 2019, 14:19

Je za ta denar kakšen drug boljši? Ali pa če se dobi V2 Pro kje drugje ceneje?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2019, 14:53

Kolikor spremljam še nikjer nisem zasledil Pro modela ceneje, sploh pa ne z vsemi tremi posodicami, drugje so poleg le 2 posodici, EU skladišče je ...

V tem cenovnem rangu je trenutno Roborock S50, ki je tudi odličen, a je skoraj na vseh področjih Viomi V2 Pro boljši, sploh pa je brez konkurence pri vodnem čiščenju.
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGS50HUK ali BGS50BR za 298€ (EU UK skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik v FlashSale za 300€ (EU Germany skladišče)

Zelo zanimivo izgleda tudi tale novi Xiaomi ki je trenutno v akciji, izjemno podoben Viomi modelu po vseh specifikacijah in lastnostih, če opis drži:
- Xiaomi Mijia 2100Pa robotski sesalnik v akciji za 285€

Če pa greš malo višje pa je sedaj zelo zanimiv novi Roborock S5 Max, ima izboljšano mokro čiščenje (večjo posodico, 3-stopenjski el.nadzor nad vodo), izboljšano aplikacijo, na mnogo področjih podoben S6 modelu, tale model se mi ta trenutek zdi najboljši kompromis vsega, za Roborock fene ...
- Roborock S5 Max robotski sesalnik + MiBand 4 s kodo: GBROBOROCKMAX iz 456€ na 401€
Borisos
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Nov 2019, 11:57

11 Nov 2019, 17:30

Tomson napisal/-a:
11 Nov 2019, 11:12
Zopet na voljo Xiaomi Viomi V2 Pro s tremi posodicami iz EU skladišča, pošiljanje čez 3-dni ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik (3x posodica) s kodo: 3VVVNFJ6 iz 381€ na 330€ (EU Skladišče) - TEST
Naročil. Upam, da čimprej pride, da sprobam to čudo ;) ;) Če bom rabil pa kakšno pomoč pa vem kam se obrnit ;)
Hvala Tomson za kodo in vse nasvete.
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

11 Nov 2019, 19:56

Hej pozdravljen...
Do zdaj bila čista fenica Iroobot-a, ker sem ga imela že veliko let..sedaj je počasi čas, da gre v pokoj in se spogledujem z novim- predvsem cenejšim- boljšim programom-več funcij ( brez postavljanja zidov) ;) in da ima cenejše rezervne dele,..
Gledala sem
1. Roborock S5 Max +Mi band 4 (kaj to pomeni?)
2. Roborock S50
3. Xiaomi Viomi V2/Pro

Zanima me še vaše mnjenje? kateri bi bil najboljši..smo v hiši 130 m2, kr nekaj sob..fajn bi bilo tudi uporabno mokro čiščenje.. pregledala že veliko testov..vaših in drugih..in me tale Xiaomi kar navdušuje...

Poleg vsega me zanimajo tudi namen in uporaba teh kod? Ali so to dnevne (ali trajajo več časa, ali se večkrat ponavljajo), ali se cena teh sesalcev pogosto in veliko spreminja (ali se gibljejo tam-tam)...?
Zaenkrat najlepša hvala..
V veselem pričakovanju odgovora..vas lepo pozdravljam..
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2019, 21:21

@Bambininelit:
katerikoli izmed omenjenih modelov bo velik korak naprej od starejše Roombe, le novejše serije 9 so sicer primerljive, a je cena x2 in je res bolj pametno porabiti denar drugje.

Xiaomi Viomi V2 Pro ima najvišjo sesalno moč, najbolj učinkovito mokro čiščenje, za zmerno ceno tri posodice, za res fleksibilno uporabo, po drugi strani pa najmanjšo baterijo, kar je pri zaporednem suhem in nato mokrem čiščenju lahko težava pri 130m2, se bo vmes pač dopolnil, pri hkratnem kombiniranem čiščenjenju pa ne bo težav. Aplikacija je precej dobra, zelo funkcionalna. Celotna uporabniška izkušnja precej na nivoju, tudi stabilnost delovanja je med boljšimi.

Roborock S50 je legendaren model, še vedno eden najboljših modelov na trgu, v primerjavi z Viomijem ima nižjo sesalno moč (a v prkasi posebnih razlik ne bo, ker ima že Roborock eno najvišjih na trgu), pri mokrem čiščenju le eno nastavitev kaplanja vode, posledično precej manj učinkovito mokro čiščenje, tudi posodica za vodo je precej manjša, aplikacija je občutno manj funkcionalna kot pri Viomiju, baterija skoraj 2x večja, bo tudi na daljši rok zdržala dlje, sicer pa je to res "rock solid" robotski sesalnik, kar se delovanja tiče, nikoli ne zataji.

Roborock S5 Max pa je zelo zanimiva opcija, je nekje med Roborockom S5 in S6 in na nekaterih področjih še malo naprej. Velika baterija, mokro čiščenje že na bolj podobnem nivoju kot pri Viomiju, sicer manjša posodica za vodo a enako 3-stopenjsko elektronsko nastavljiv nadzor nad vodo, aplikacija je top, ponuja vse kar bi si želeli, podobno kot pri Viomiju, le da je mogoče uporabniku še malo bolj prijazna, pa ne da pri Viomiju ni, a ta še mogoče balo bolj), odlična je nepremočljiva podloga, ko konča z mokrim čiščenjem da ne vlaži parketa npr, če ne takoj odstranimo krpice, ker je Roborock stabilnost delovanja ni vprašljiva, skratka takšen precej dober kompromis npr. Mi Band 4 je Xiaomijeva pametna zapestnica, ki je pri prvih 250 kupcih dodana brezplačno, sicer okoli 25€ ...

Kode so omejene na količino prodanih izdelkov, danes je npr. potekla od Viomija, ne deluje več, bom pa jutri govoril s kontaktom če lahko uredijo novo. Načeloma kode pridejo in gredo, kar nekak redno iz tedna v teden ali dva, cene se nekoliko spreminjajo, malo gor malo dol ...

Moje končno mnenje glede na vaše potrebe? Glede na izbor bi se vsekakor odločal med Viomi V2 Pro in Roborock S5 Max. Če je prioriteta in fokus na mokrem čiščenju, potem vsekakor Viomi, če pa se gleda na en res takšen overall super robotski sesalnik, ki je na vseh področjih med najboljšimi, čeprav mogoče ne najboljši in uporabniška izkušnja najbolj šteje, pa bo Roborock S5 MAx prava izbira, ta hip bi bila to moja izbira, ker me tudi kar srbijo prsti, da ga preizkusim, obljublja res veliko za še zmerno ceno! ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2019, 23:05

Prišla še koda na Gearbestu za Viomi V2 Pro model, sicer 2 posodici (bi moral preverit kater dve, ker imajo zapisano: 1 large water tank or 1 two-in-one water tank), a dobra cena in iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: C3B79CC1C6DEB000 iz 338€ na 326€ (EU skladišče)
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

12 Nov 2019, 08:08

Tomson napisal/-a:
11 Nov 2019, 14:53

Če pa greš malo višje pa je sedaj zelo zanimiv novi Roborock S5 Max, ima izboljšano mokro čiščenje (večjo posodico, 3-stopenjski el.nadzor nad vodo), izboljšano aplikacijo, na mnogo področjih podoben S6 modelu, tale model se mi ta trenutek zdi najboljši kompromis vsega, za Roborock fene ...
- Roborock S5 Max robotski sesalnik + MiBand 4 s kodo: GBROBOROCKMAX iz 456€ na 401€
Hvala za izčrpen odgovor- SUPER STE!!!
Zanima me ta dotični robot in ta koda.. ali je to iz EU skladišča al iz drugje? Na kaj moram pazit ko naročam, da ne bo dodatnih stroškov.
Hvala in lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2019, 08:27

Omenjeni robotski sesalnik je iz HK (China) skladišča, a pri poštni opciji Prioirty Line pošiljke prispejo v 14 dnevih brez dodatnih stroškov ne glede na velikost in ceno, preverjeno, cena je končna. Garancija je 1-leto, uveljavlja pa se lahko preko centra v Španiji, ni potrebno pošiljati na Kitajsko. Pri naročilu kot omenjeno obvezno izbrati poštno opcijo Prioirty Line za 0.62€, priporočam plačilo preko PayPala, kjer so vse pošiljke še avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, pri registraciji na Gearbest strani se vpisuje imena in naslove brez šumnikov, to je pa vse! ;)
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

12 Nov 2019, 09:45

Tomson napisal/-a:
11 Nov 2019, 23:05
Prišla še koda na Gearbestu za Viomi V2 Pro model, sicer 2 posodici (bi moral preverit kater dve, ker imajo zapisano: 1 large water tank or 1 two-in-one water tank), a dobra cena in iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: C3B79CC1C6DEB000 iz 338€ na 326€ (EU skladišče)
No sam še zmeraj je ceneje na geeku, ne? Tam so 3 posode pa isto EU
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2019, 09:56

@cresh:
drži, je nekaj razlike v ceni na račun vseh treh posodic pri Geekbuying, so pravkar obnovili kodo, imajo pa malo omejeno zalogo trenutno, zato nekaj € višja cena:

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik (3x posodica) s kodo: 3VVVNFJ6 iz 381€ na 335€ (EU skladišče, Geekbuying)
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

12 Nov 2019, 10:08

*peep*, sem vedu da bi mogu včeri naročiti. Že veš kakšne so une posodice na gearbestu?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2019, 10:35

še čakam na odgovor, medtem koda na Gearbestu potekla, se pogovarjam če jo bodo lahko obnovili, je pa trenutno zgoraj navedena opcija na Geekbuying z vsemi tremi posodicami za 335€, sicer imajo tudi omejeno zalogo v EU skladišču, a trenutno so še možna naročila ... Za Gearbest pa takoj ko izvem glede posodic in morebitne nove kode sporočim ...
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

12 Nov 2019, 10:41

Upam, da ne ostanem brez na koncu :D
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2019, 10:46

če ne želiš "riskirat" kaj bo s kodo na Gearbestu in katere posodice so vključene, vzameš varianto na Geekbuying, dokler je še zaloga, your call! ;)
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

12 Nov 2019, 19:02

Bambininelit napisal/-a:
12 Nov 2019, 08:08
Tomson napisal/-a:
11 Nov 2019, 14:53

Če pa greš malo višje pa je sedaj zelo zanimiv novi Roborock S5 Max, ima izboljšano mokro čiščenje (večjo posodico, 3-stopenjski el.nadzor nad vodo), izboljšano aplikacijo, na mnogo področjih podoben S6 modelu, tale model se mi ta trenutek zdi najboljši kompromis vsega, za Roborock fene ...
- Roborock S5 Max robotski sesalnik + MiBand 4 s kodo: GBROBOROCKMAX iz 456€ na 401€
Hvala za izčrpen odgovor- SUPER STE!!!
Zanima me ta dotični robot in ta koda.. ali je to iz EU skladišča al iz drugje? Na kaj moram pazit ko naročam, da ne bo dodatnih stroškov.
Hvala in lep pozdrav
Mislim da zadnje vprašanje ;) ... aplikacija je v angleškem jeziku?
Najlepša hvala za vso pomoč!!!!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2019, 21:25

Drži, aplikacija je v angleškem jeziku, si lahko pogledate kako izgleda v posnetku: https://www.youtube.com/watch?v=4JvsaRbk2V4&t=15s
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

14 Nov 2019, 00:06

Pozdravljeni,

moja mati bi rada imela robotski sesalec, ki hkrati tudi pomiva tla. Ker hocem predlagat zadevo s katero bo zadovoljna bi potreboval malo pomoci. Gledam razlicne Xiaomi in ostale kitajske proizvajalce, vendar jih je toliko, da enostavno ne vem kaksne so razlike in kateri je novejsi/boljsi.. Lahko kdo v rangu med 250-350eur nasteje in na hitro opise modele? Hkrati pa predlaga kaj se kupi? Rekla je sicer, da bi dala okrog 250eur a ce je tisti za 350 toliko boljsi, tudi ni problem.

Najlepsa hvala
Borisos
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Nov 2019, 11:57

15 Nov 2019, 14:42

Pozdravljen Tomson,

Naročil sem Xiaomi viomi v2 pro pri Geekbuying 11.11.2019 s kodo 3VVVNFJ6, pa mi še vedno piše Payment Confirmed (Processing) :-( Imam pa opozorilo pri naročilu: Could not find the Paypal Express Checkout Order?
Mogoče veš kje je težava? Saj ne, da bi pričakoval dobavo v 5. dneh, pa vendar.
Hvala za odgovor in lep dan še naprej.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Nov 2019, 18:35

@freesty:
vse najboljše modele po cenovnih razredih sem že zbral in opisal v namenskem članku, lahko preveriš:
https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki

Osebno me trenutno sicer najbolj navdušuje novi Roborock, ki je malo nad zastavljenim budgetom, če je opcija vsekakor moj predlog, tile Roborocki so namreč res "rock solid" kar se delovanja tiče, celotna uporabniška izkušnja je res na nivoju, ima pa tale model najboljše od modela S5 in S6 ter še dodaja na področju mokrega čiščenja z večjo posodico za vodo in 3-stopenjskim elektronskim nadzorom nad vodo ...

- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: GBROBOROCKMAX iz 452€ na 397€
(HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni)

Alternativa pa Xiaomi Viomi V2 Pro, ki je tehnično še nekoliko boljši, na področju mokrega čiščenja skoraj brez konkurence, je malo cenejši in iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik v FlashSale za 355€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 3-7 dni dostava)

Če pa bi želela prihranit pa je še vedno odličen Roborock S50, malo manj napreden, kar se aplikacije tiče, manj učinkovit na področju mokrega čiščenja, sicer pa top sesalnik:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 za 307€
EU skladišče, garancija v EU, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 za 310€
EU skladišče, garancija v EU, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava


@borisos:
na Geekbuyingu so prejeli zalogo Viomijev v začetku tedna, a čakajo na "custom clearence", ki naj bi menda trajal do tedna dni, drugi teden gredo omenjeni sesalniki predvidoma naprej, ko bo proces carine zaključen ... Glede omenjenega PayPal sporočila lahko preverim, če mi posreduješ Order Number, lahko kar na ZS ...
Odgovori