Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2021, 10:18

pri omenjenem V2 Pro modelu je žal bilo kar nekaj softverskih težav, ki so se skozi mnoge nadgradnje bolj ali manj uspešno reševale, med drugim tudi tole z mokrenjem. Sam sem ostal na Firmware verziji 030 in še sedaj lepo deluje brez kakšrnekoli težave, pri novejših nadgradnjah pa so se pojavljale tudi omenjene težave in glede na to da zadeva deluje ok pri mokrem čiščenju očitno ne gre za hadrversko napako ampak softversko. Preverite torej če je še na voljo kakšna posodobitev, sicer pa bo verjetno potrebno počakati na novo verzijo Firmwera ...
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

31 Mar 2021, 12:03

Ok. Hvala za pomoč, bom pogledala za posodobitev...
Lp
Vammat
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Mar 2021, 12:54

31 Mar 2021, 21:04

Pozdrav. Zanimam se za nakup rob.sesalca in sicer mi je v oko padel Mamibot vacs880, ima dosti dobrih lastnosti ampak me skrbi delovanje aplikacije za sesalec, kako je s posodobitvami, vidim da nimajo kaj preveč modelov...
Kaj v tem rangu 250 € bi bilo primerno za nakup. Najpomembnejše mi je da je sesalec močan ozr.da dobro sesa tudi na tepihu in da ima dober pregled sesanja, da se ne zaletava sem ter tja...Ime znamke mi ni pomembno...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2021, 21:43

Vammat napisal/-a:
31 Mar 2021, 21:04
Pozdrav. Zanimam se za nakup rob.sesalca in sicer mi je v oko padel Mamibot vacs880, ima dosti dobrih lastnosti ampak me skrbi delovanje aplikacije za sesalec, kako je s posodobitvami, vidim da nimajo kaj preveč modelov... Kaj v tem rangu 250 € bi bilo primerno za nakup. Najpomembnejše mi je da je sesalec močan ozr.da dobro sesa tudi na tepihu in da ima dober pregled sesanja, da se ne zaletava sem ter tja...Ime znamke mi ni pomembno...
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu. V cenovnem rangu do 250€ ni prav nobene dileme, Xiaomi Viomi SE, je praktično brez konkurence pri tej ceni! ;)

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

potem pa klasika, še vedno odličen Roborock S5 Max, je sicer slabši pri mokrem čiščenju a boljši na preprogah, a dražji, iz EU za 330€: https://s.click.aliexpress.com/e/_ASTmHk
Vammat
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Mar 2021, 12:54

31 Mar 2021, 22:35

Kaj pa kakšen Debot ali pa Alfavise?
Vammat
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Mar 2021, 12:54

31 Mar 2021, 23:30

Sem malo pogledal in sem se odlocil za ta Xiaomi Viomi SE. Ko grem na to vašo povezavo za nakup mi je označeno pošiljanje iz Češke? Je to ok ali moram spremenit na Eu ozr.katero drugo opcijo?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2021, 23:46

Vammat napisal/-a:
31 Mar 2021, 23:30
Sem malo pogledal in sem se odlocil za ta Xiaomi Viomi SE. Ko grem na to vašo povezavo za nakup mi je označeno pošiljanje iz Češke? Je to ok ali moram spremenit na Eu ozr.katero drugo opcijo?
tole bo najboljša opcija:
Vammat
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Mar 2021, 12:54

01 Apr 2021, 01:04

Aha. Verjetno oni pošljejo iz centralnega skladišča v Eu ali? Kaj bi bilo če bi naročil iz czech ali pa germany? Tudi ni plačila davka, carine?
Čas dostave je približno 7 dni ali celo prej?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Apr 2021, 10:13

glede na izkušnje iz tega EU mogoče kakšen dan prej, a kakšnih bistvenih razlik ni, je načeloma čisto vseeno ...
dzuro
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Nov 2020, 12:22

05 Apr 2021, 18:38

Pozdravljen Tomson,

prosim za nasvet pri nakupu robotskega sesalnika. Max višina 9 cm - drugače ne gre pod posteljo. Če ne bi bilo omejitve glede višine, bi že kupil model V3 ali SE.

Med nižjimi sem našel model Proscenic M7 Pro (345€):
https://www.geekbuying.com/item/Proscen ... 26884.html
Je to najboljša izbira med nižjimi robotskimi sesalci, ali morda priporočaš kaj drugega?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Apr 2021, 23:15

dzuro napisal/-a:
05 Apr 2021, 18:38
Pozdravljen Tomson,

prosim za nasvet pri nakupu robotskega sesalnika. Max višina 9 cm - drugače ne gre pod posteljo. Če ne bi bilo omejitve glede višine, bi že kupil model V3 ali SE. Med nižjimi sem našel model Proscenic M7 Pro (345€). Je to najboljša izbira med nižjimi robotskimi sesalci, ali morda priporočaš kaj drugega?
pod 9cm žal ni prav dosti izbire in omenjni Proscenic bo sigurno med boljšimi opcijami:
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Apr 2021, 15:14

@Klavdija K.
Pozdravljeni. Kateri robotski sesalnik priporočate za starejšo gospo, ki ne zna rokovati z aplikacijo? Ali je kakšen na trgu podoben xiaomiju na daljinec ali samo tipka? Želi takega, ki briše in sesa, manjše površine.
Pozdrav, glede na omenjeno bo najbojša opcija tale 360 S9 model s priloženim daljincem, super sesalnik za zmerno ceno, lahko se zažene preko tipke na sesalniku ali daljincu:
Vammat
Prispevkov: 5
Pridružen: 31 Mar 2021, 12:54

08 Apr 2021, 22:09

Pozdrav. No na koncu sem se odločil in kupil Xiaomi Dreame d9. Zaenkrat zelo zadovoljen. Hvala na info.
LP.
PeterGriffin
Prispevkov: 58
Pridružen: 26 Avg 2019, 12:19

09 Apr 2021, 15:07

Zdravo Tomson,
Eno vprasanje, kolega bi rad kupil sesalca, mora biti nujno iz slo. Najprej je mislil viomija SE iz mishopa za 300€, sedaj me pa sprasuje za tega https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-v ... -1116.html Je med njima dosti razlike v praksi? Moji starsi so SE-jem zadovoljni, zato sem mu ga tudi priporocil. Gleda pa tistega ker je cenejsi za 50€. Pa tudi malo sem zmeden s temi oznakami, je ta iz linka 1c model?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Apr 2021, 18:34

PeterGriffin napisal/-a:
09 Apr 2021, 15:07
Zdravo Tomson,
Eno vprasanje, kolega bi rad kupil sesalca, mora biti nujno iz slo. Najprej je mislil viomija SE iz mishopa za 300€, sedaj me pa sprasuje za tega https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-v ... -1116.html Je med njima dosti razlike v praksi? Moji starsi so SE-jem zadovoljni, zato sem mu ga tudi priporocil. Gleda pa tistega ker je cenejsi za 50€. Pa tudi malo sem zmeden s temi oznakami, je ta iz linka 1c model?
uf ne, tale nima ne LDS senzorja, ne SLAM algoritma (čeprav je v specifikacijah navedeno, a je napaka, sigurno ne drži), dve najpomembnejši lastnosti pri robotskih sesalnikih, da je čim višja učinkovitost zaznavanja in načrtovanja prostora ter nato premikanja, kar vpliva na učinkovitost čiščenja. Tale model je v bistvu 1C ampak kitajska verzija - STY1J01ZHM, medtem ko je Internatinal verzija istega modela - SKV4093GL. Ampak sam bi se vsekakor odločil za Viomi SE, ni toliko dražji, je pa na bistveno višjem nivoju:
če pa se želi prihranit pa Trouver model, ima super ceno, pri 229€ res dobra opcija, ima pa malo manjšo baterijo napram SE modelu (2600mAh vs 3200mAh), bo dovolj za nekje 60m2 (30m2 neto) čiščenja z enim polnjenjem ...
ali pa neka vmesna opcija, Mop P model z 3500mAh baterijo ...
med omenjenimi bi sam izbiral, vsi dobri modeli ...
Piba
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jan 2020, 11:39

09 Apr 2021, 22:30

Pozdravljeni,
prosim za vaše mnenje o tem sesalcu: https://www.mimovrste.com/sesalniki/xia ... jcQAvD_BwE

Bi priporočili nakup, ali priporočate kateri drug Roborock ali Viomi sesalec?

Hvala in lp,
PeterGriffin
Prispevkov: 58
Pridružen: 26 Avg 2019, 12:19

09 Apr 2021, 22:57

Tomson napisal/-a:
09 Apr 2021, 18:34
PeterGriffin napisal/-a:
09 Apr 2021, 15:07
Zdravo Tomson,
Eno vprasanje, kolega bi rad kupil sesalca, mora biti nujno iz slo. Najprej je mislil viomija SE iz mishopa za 300€, sedaj me pa sprasuje za tega https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-v ... -1116.html Je med njima dosti razlike v praksi? Moji starsi so SE-jem zadovoljni, zato sem mu ga tudi priporocil. Gleda pa tistega ker je cenejsi za 50€. Pa tudi malo sem zmeden s temi oznakami, je ta iz linka 1c model?
uf ne, tale nima ne LDS senzorja, ne SLAM algoritma (čeprav je v specifikacijah navedeno, a je napaka, sigurno ne drži), dve najpomembnejši lastnosti pri robotskih sesalnikih, da je čim višja učinkovitost zaznavanja in načrtovanja prostora ter nato premikanja, kar vpliva na učinkovitost čiščenja. Tale model je v bistvu 1C ampak kitajska verzija - STY1J01ZHM, medtem ko je Internatinal verzija istega modela - SKV4093GL. Ampak sam bi se vsekakor odločil za Viomi SE, ni toliko dražji, je pa na bistveno višjem nivoju:
če pa se želi prihranit pa Trouver model, ima super ceno, pri 229€ res dobra opcija, ima pa malo manjšo baterijo napram SE modelu (2600mAh vs 3200mAh), bo dovolj za nekje 60m2 (30m2 neto) čiščenja z enim polnjenjem ...
ali pa neka vmesna opcija, Mop P model z 3500mAh baterijo ...
med omenjenimi bi sam izbiral, vsi dobri modeli ...
Super, bo najverjetneje SE, hvala za odgovor 8-)
dzuro
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Nov 2020, 12:22

10 Apr 2021, 11:31

Tomson napisal/-a:
05 Apr 2021, 23:15
dzuro napisal/-a:
05 Apr 2021, 18:38
Pozdravljen Tomson,

prosim za nasvet pri nakupu robotskega sesalnika. Max višina 9 cm - drugače ne gre pod posteljo. Če ne bi bilo omejitve glede višine, bi že kupil model V3 ali SE. Med nižjimi sem našel model Proscenic M7 Pro (345€). Je to najboljša izbira med nižjimi robotskimi sesalci, ali morda priporočaš kaj drugega?
pod 9cm žal ni prav dosti izbire in omenjni Proscenic bo sigurno med boljšimi opcijami:
Kaj pa Xiaomi Mijia 1T? Visok je samo 8,15 cm in ima tudi zelo dobre specifikacije:
Xiaomi Mijia 1T Robotski sesalnik s kodo: BGCZXMYTU iz 408€ na 255€ (EU skladišče)

Kateri je po tvojem mnenju boljši, Proscenic M7 ali Xiaomi Mijia 1T ?
Pri Proscenic M7 me malo moti majhna posoda za vodo - 110ml.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Apr 2021, 18:28

Tile modeli z ToF kamero namesto LDS (laserskega) senzorja so posledično res nižji, so pa glede na teste včasih manj dosledno učinkoviti pri zaznavanju okolice, tudi Roborock S6 MaxV s kamero za 600€ je glede na teste z malo mešanimi izkušnjami, pa ima poleg kamere še LDS (novi modeli so zopet le z LDS), v veliki meri super, v kakšnih situacijah pa se klasičen LDS bolje odreže. Za omenjeni model žal niti ni kakšnega teste da bi lahko iz prakse presodili kako se odreže v praksi, glede na to da je Xiaomi mislim da bi moral bit kar soliden, ker ostale specifikacije so res dobre za ceno. Glede na vse kar se omenja bi sam verjetno res poizkusil s temle 1T modelom, ker deluje super za 250€, pa zaenkrat Xiaomi še ni razočaral! Se pa priporočam za feedback če se odločiš zanj! ;)
dzuro
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 Nov 2020, 12:22

10 Apr 2021, 20:25

Tomson hvala za nasvet!
Sem še malo pogooglal in bi naj bil 1T model kitajska verzija, globalna verzija pa je pod imenom: Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+
Ta model sem našel tudi v mishop.si: link
Se mogoče da dobiti kakšno kodo za popust za ta model? Hvala vnaprej.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Apr 2021, 21:28

dzuro napisal/-a:
10 Apr 2021, 20:25
Tomson hvala za nasvet! Sem še malo pogooglal in bi naj bil 1T model kitajska verzija, globalna verzija pa je pod imenom: Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro+
Ta model sem našel tudi v mishop.si: link
Se mogoče da dobiti kakšno kodo za popust za ta model? Hvala vnaprej.
najugodneje kar sem našel za 343€ iz EU:
snsa
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Apr 2021, 18:16

11 Apr 2021, 20:35

Pozdravljeni!
prosim za nasvet pri nakupu novega robotskega sesalca. Po prebiranju vaših prispevkov se najbolj nagibam k Viomi S9, morda Roborocku S7. Robot bo sicer sesal in pomival slabih 80 kvadratov stanovanja brez pragov, večinoma parketa, nekaj je ploščic. Preprog zaenkrat nimamo - ali bi nizka preproga predstavljala težavo za S9, ki med povimanjem ne dviga krpe? Cenovno je precej razlike, sploh ker Roborock v tej ceni še nima samočistilne postaje. Ali se splača dati toliko več za Roborock-a in ali je že kaj znano, kakšna približno bo cena opcijske samočistilne postaje? Glede na to, da dobro poznate oba robotska sesalca, katerega bi mi priporočali?

Hvala za vse, kar objavljate na spletni strani. Pred časom ste nas prepričali v nakup Jimmy JV85 Pro sesalca, nad katerim smo navdušeni!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Apr 2021, 21:42

snsa napisal/-a:
11 Apr 2021, 20:35
Pozdravljeni! prosim za nasvet pri nakupu novega robotskega sesalca. Po prebiranju vaših prispevkov se najbolj nagibam k Viomi S9, morda Roborocku S7. Robot bo sicer sesal in pomival slabih 80 kvadratov stanovanja brez pragov, večinoma parketa, nekaj je ploščic. Preprog zaenkrat nimamo - ali bi nizka preproga predstavljala težavo za S9, ki med povimanjem ne dviga krpe? Cenovno je precej razlike, sploh ker Roborock v tej ceni še nima samočistilne postaje. Ali se splača dati toliko več za Roborock-a in ali je že kaj znano, kakšna približno bo cena opcijske samočistilne postaje? Glede na to, da dobro poznate oba robotska sesalca, katerega bi mi priporočali?
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! Me veseli da Jimmy dobro služi! ;)

glede robotskega sesalnika, izbira med Viomi S9 in Roborock S7 je dejansko izbria med trenutno dvema najboljšima modeloma na trgu, poleg iRobota S9+ ki pri 1.100€ ni konkurenčen. Slaba stran Roborocka je dobavljivost, trenutno namreč nikjer ni dobavljiv po neki normalni ceni, kot je bil na GeekB v promociji (420€), se lahko zgodi da do sredine maja niti ne bo, trenutno predprodaja za 543€:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html

Glede samočistilne postaje zaenkrat še ni informacije kdaj bo in za koliko, pričakujem da bo nekje 100-150€, kar pri trenutnih cenah pomeni skupaj 700€ ... Glede na to, da je Viomi S9 po večini specifikacij na popolnoma istem nivoju in za 490€ vklučuje tudi samočistilno postajo in je tudi trenutno hitro dobavljiv, ni prav dosti za razmišljat, sam bi se ta hip vsekakor odločil za Viomi S9, ker kolikor ju primerjav sta v praksi res zelo podobno učinkovita, tako pri sesanju kot pri mokrem čiščenju, oba se res super obneseta in ponujata vrhunsko uporabniško izkušnjo. Dvig krpice pri mokrem čiščenju se sliši sicer super, a potem preseneti dejstvo da se dvigne le za 5mm, kar pa za večino preprog tako ali tako ni dovolj, posledično potem tudi tukaj ni razlik, je potrebno v obeh primerih v aplikaciji označiti preproge če gre za kombinirano oz. mokro čiščenje.

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Piba
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jan 2020, 11:39

12 Apr 2021, 13:39

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup robotska sesalnika. Izbiram med modeli Xiaomi Dreame D9, Viomi SE in Roborock e4. katerega izmed navedenih bi priporočili?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
snsa
Prispevkov: 2
Pridružen: 11 Apr 2021, 18:16

12 Apr 2021, 17:34

Tomson napisal/-a:
11 Apr 2021, 21:42
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! Me veseli da Jimmy dobro služi! ;)

glede robotskega sesalnika, izbira med Viomi S9 in Roborock S7 je dejansko izbria med trenutno dvema najboljšima modeloma na trgu, poleg iRobota S9+ ki pri 1.100€ ni konkurenčen. Slaba stran Roborocka je dobavljivost, trenutno namreč nikjer ni dobavljiv po neki normalni ceni, kot je bil na GeekB v promociji (420€), se lahko zgodi da do sredine maja niti ne bo, trenutno predprodaja za 543€:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html

Glede samočistilne postaje zaenkrat še ni informacije kdaj bo in za koliko, pričakujem da bo nekje 100-150€, kar pri trenutnih cenah pomeni skupaj 700€ ... Glede na to, da je Viomi S9 po večini specifikacij na popolnoma istem nivoju in za 490€ vklučuje tudi samočistilno postajo in je tudi trenutno hitro dobavljiv, ni prav dosti za razmišljat, sam bi se ta hip vsekakor odločil za Viomi S9, ker kolikor ju primerjav sta v praksi res zelo podobno učinkovita, tako pri sesanju kot pri mokrem čiščenju, oba se res super obneseta in ponujata vrhunsko uporabniško izkušnjo. Dvig krpice pri mokrem čiščenju se sliši sicer super, a potem preseneti dejstvo da se dvigne le za 5mm, kar pa za večino preprog tako ali tako ni dovolj, posledično potem tudi tukaj ni razlik, je potrebno v obeh primerih v aplikaciji označiti preproge če gre za kombinirano oz. mokro čiščenje.

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Tomson, hvala za izčrpen odgovor! Viomi S9 je že naročen :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Apr 2021, 18:10

Piba napisal/-a:
12 Apr 2021, 13:39
Pozdravljeni, zanimam se za nakup robotska sesalnika. Izbiram med modeli Xiaomi Dreame D9, Viomi SE in Roborock e4. katerega izmed navedenih bi priporočili? Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Dreame D9 je na papirju super, a v praksi kar nekaj minusov (kar dober pri mokrem čičenju a za Viomijem, kljub navedeni višji sesalni moči v praksi slabši pri sesanju, sploh bistveno slabši na preprogah, je opazno slabši pri algoritmih zaznavanja, načrtovanja in premikanja po prostoru, ne shranjuje map za več nadstropna stanovanja ali različne prostore, si ne zapomni virutalnih zidov, no go con itd, poimenovanje prostorov le do določene mere iz prednastavljenih imen, skratka ima kar nekaj pomankljivosti v primerjavi z Viomi V3 modelom, je pa cenejši, drži. Skratka, če so finance, vsekakor Viomi V3, sicer pa predlagam cenejši Viomi SE model za 250€, je overall boljši od Dreame modela.

Roborock E4 je pa na precej nižjem nivoju, brez LDS senzorja in SLAM algoritma, nižja sesalna moč, nižja učinkovitost čiščenja, je sicer super cenejši Roborock a ni konkurenčen alternativam, je precej manj napreden, si npr. ne zapomni map in podobno, skratka je overall na nižjem nivoju in glede na to da je cenovni Viomi SE 240€ ni kaj dosti razmišljat, če pa Roborock pa vsekakor S5 Max za 350€, to je pa že top zadeva za ceno ...

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

12 Apr 2021, 21:17

Zdravo,
Prosim za pomoč. Brat je nabavil Viomi V3. Že od samega začetka so težave z internetno povezavo. Naprava se sprva normalno poveže z internetom. Naprava se poveže tudi v mobilni aplikaciji. Naprava začne delovati, deluje cca 2 minuti in se ustavi zaradi izgube povezave z internetom. Nekaj časa išče povezavo, jo najde in zopet nadaljuje za minuto ali dve in se zopet ustavi.
Poizkusili smo praktično vse. Resetiral sem napravo, resetiral modem/router, ponovno namestil aplikacijo in še vedno isto. Celo na routerju sem nastavil zgolj 2,4 giga omrežje. Kakšna ideja? Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Apr 2021, 22:17

predlagam da nadaljujeva v namenski temi: viewtopic.php?p=10075#p10075
Piba
Prispevkov: 16
Pridružen: 07 Jan 2020, 11:39

19 Apr 2021, 12:19

Zdravo,

je morda kakšna nova koda za Roborock S5 Max?

Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Apr 2021, 15:43

Piba napisal/-a:
19 Apr 2021, 12:19
Zdravo, je morda kakšna nova koda za Roborock S5 Max?
trenutno najboljše opcije v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
macak333
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Apr 2021, 22:00

21 Apr 2021, 14:37

Pozdravljeni!
S partnerko sva se odločila kupiti robotski sesalnik vendar potrebujeva malo pomoči. Imava stanovanje veliko 100m2, nekaj tepihov (pač tisti kosmati), prostori pa vsi v isti ravnini. Prag je samo v kopalnici ca. 2cm. Imava tudi dve mačke, Maine Coon (pač dosti kosmate). Načeloma nama je dovolj, da sesalec samo sesa prah in dlake (te so največji problem). Mokro čiščenje ni pogoj, saj sva malo skeptična okoli same zanesljivosti sesalca, ki ima to funkcijo. Bi pa rada, da je sesalec dovolj zmogljiv (baterija, spomin) da posesa 100m2 vsaj 1x na dva-tri dni.
Če ima kdo kakršnokoli priporočilo bova zelo hvaležna.
Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Apr 2021, 15:15

macak333 napisal/-a:
21 Apr 2021, 14:37
Pozdravljeni! S partnerko sva se odločila kupiti robotski sesalnik vendar potrebujeva malo pomoči. Imava stanovanje veliko 100m2, nekaj tepihov (pač tisti kosmati), prostori pa vsi v isti ravnini. Prag je samo v kopalnici ca. 2cm. Imava tudi dve mačke, Maine Coon (pač dosti kosmate). Načeloma nama je dovolj, da sesalec samo sesa prah in dlake (te so največji problem). Mokro čiščenje ni pogoj, saj sva malo skeptična okoli same zanesljivosti sesalca, ki ima to funkcijo. Bi pa rada, da je sesalec dovolj zmogljiv (baterija, spomin) da posesa 100m2 vsaj 1x na dva-tri dni. Če ima kdo kakršnokoli priporočilo bova zelo hvaležna. Lp
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede mokrega čiščenja so vsi dvomi odveč, dandanes praktično vsi modeli razen kakšen izjemem z omenjeno funkcijo, lahko se uporablja lahko tudi ni, a če gledam sam iz prakse je to ena zelo zelo praktična zadeva. Ne gre za neko drgnjenje ali čiščenje trdovratnih ali zasušenih madežev, še manj za kakšna razlitja ali packarije, ampak pri nekje 2x tedenskem kombiniranem čiščenju so pri nas doma tla občutno bolj čista kot včasih pri sobotnem ročnem sesanju in pomivanju, pa sedaj že res odlgo časa nismo ročno ne sesali, ne pomivali.

Kar se tiče izbire primernega modela pa ne govorimo samo o zmogljivosti baterije, ampak vse funkcije in naprednost in sesalna moč, učinkovitost čiščenja nekako narašča s ceno. Če so finance vsekakor predlagam odločitev med trenutno dvema absolutno najboljšima modeloma na trgu, Viomi S9 ali Roborock S7. Pri nas doma oba v uporabi, vsak v svojem nadstropju, imamo tudi dve mucki, pa se oba res odlično odrežeta, sta trenutno med daleč najzmoglejšivejšimi, najučinkovitejšimi, najnaprednejšimi modeli na trgu. Prav z nobenim ne zgrešite, malo preverite, če bo še kakšno vprašanje pa še potem kakšno rečemo, oz. če bi gledali nižji cenovni rang ...

Xiaomi Viomi S9:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Roborock S7:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html
macak333
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Apr 2021, 22:00

21 Apr 2021, 18:10

Tomson napisal/-a:
21 Apr 2021, 15:15
macak333 napisal/-a:
21 Apr 2021, 14:37
Pozdravljeni! S partnerko sva se odločila kupiti robotski sesalnik vendar potrebujeva malo pomoči. Imava stanovanje veliko 100m2, nekaj tepihov (pač tisti kosmati), prostori pa vsi v isti ravnini. Prag je samo v kopalnici ca. 2cm. Imava tudi dve mačke, Maine Coon (pač dosti kosmate). Načeloma nama je dovolj, da sesalec samo sesa prah in dlake (te so največji problem). Mokro čiščenje ni pogoj, saj sva malo skeptična okoli same zanesljivosti sesalca, ki ima to funkcijo. Bi pa rada, da je sesalec dovolj zmogljiv (baterija, spomin) da posesa 100m2 vsaj 1x na dva-tri dni. Če ima kdo kakršnokoli priporočilo bova zelo hvaležna. Lp
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede mokrega čiščenja so vsi dvomi odveč, dandanes praktično vsi modeli razen kakšen izjemem z omenjeno funkcijo, lahko se uporablja lahko tudi ni, a če gledam sam iz prakse je to ena zelo zelo praktična zadeva. Ne gre za neko drgnjenje ali čiščenje trdovratnih ali zasušenih madežev, še manj za kakšna razlitja ali packarije, ampak pri nekje 2x tedenskem kombiniranem čiščenju so pri nas doma tla občutno bolj čista kot včasih pri sobotnem ročnem sesanju in pomivanju, pa sedaj že res odlgo časa nismo ročno ne sesali, ne pomivali.

Kar se tiče izbire primernega modela pa ne govorimo samo o zmogljivosti baterije, ampak vse funkcije in naprednost in sesalna moč, učinkovitost čiščenja nekako narašča s ceno. Če so finance vsekakor predlagam odločitev med trenutno dvema absolutno najboljšima modeloma na trgu, Viomi S9 ali Roborock S7. Pri nas doma oba v uporabi, vsak v svojem nadstropju, imamo tudi dve mucki, pa se oba res odlično odrežeta, sta trenutno med daleč najzmoglejšivejšimi, najučinkovitejšimi, najnaprednejšimi modeli na trgu. Prav z nobenim ne zgrešite, malo preverite, če bo še kakšno vprašanje pa še potem kakšno rečemo, oz. če bi gledali nižji cenovni rang ...

Xiaomi Viomi S9:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Roborock S7:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html
Tomson,

Hvala za podroben odgovor. Pogledali smo oba modela in iskreno se nama oba dopadeta, vendar sva na podlagi teh malo brskala po internetu in našla model Roborock S5 in Viomi V2 Pro. Zanima naju (po vašem mnenju) ali bi bil tudi eden od teh dveh modelov primeren za najne potrebe. Razlika v ceni je občutna napram novejšim modelom.
Vnaprej zahvaljujem!

Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Apr 2021, 20:05

macak333 napisal/-a:
21 Apr 2021, 18:10
Hvala za podroben odgovor. Pogledali smo oba modela in iskreno se nama oba dopadeta, vendar sva na podlagi teh malo brskala po internetu in našla model Roborock S5 in Viomi V2 Pro. Zanima naju (po vašem mnenju) ali bi bil tudi eden od teh dveh modelov primeren za najne potrebe. Razlika v ceni je občutna napram novejšim modelom. Vnaprej zahvaljujem! Lp
Viomi V2 pozabite, je že kar starejši model, pa tudi z nadgradnjami je kasneje imel nekaj težav. Ga je nadomestil novejši Viomi SE ki je super model za zmerno ceno (240€), še najbolj ga pesti manjša baterija, kar je za cenovni rang značilno (z enim polnjenjem bo na max sesalni moči dovolj za cca. 70m2), sicer pa super model za ceno:

Viomi SE TEST:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

še zmogljivejši model in z bistveno večjo baterijo je Viomi V3 za 350€, ki je na zelo podobnem nivoju kot Roborock S5 Max, sta tudi neposredna tekmeca. Viomi je superioren na področju mokrega čiščenja, Roborock pa na preprogah, na gladkih površinah sta primerljiva, sicer pa podobna tehnologija in funkcionalnost, oba okoli 350€:

Viomi V3 TEST:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Roborock S5 Max:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
macak333
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Apr 2021, 22:00

23 Apr 2021, 08:45

Tomson napisal/-a:
21 Apr 2021, 20:05
macak333 napisal/-a:
21 Apr 2021, 18:10
Hvala za podroben odgovor. Pogledali smo oba modela in iskreno se nama oba dopadeta, vendar sva na podlagi teh malo brskala po internetu in našla model Roborock S5 in Viomi V2 Pro. Zanima naju (po vašem mnenju) ali bi bil tudi eden od teh dveh modelov primeren za najne potrebe. Razlika v ceni je občutna napram novejšim modelom. Vnaprej zahvaljujem! Lp
Viomi V2 pozabite, je že kar starejši model, pa tudi z nadgradnjami je kasneje imel nekaj težav. Ga je nadomestil novejši Viomi SE ki je super model za zmerno ceno (240€), še najbolj ga pesti manjša baterija, kar je za cenovni rang značilno (z enim polnjenjem bo na max sesalni moči dovolj za cca. 70m2), sicer pa super model za ceno:

Viomi SE TEST:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

še zmogljivejši model in z bistveno večjo baterijo je Viomi V3 za 350€, ki je na zelo podobnem nivoju kot Roborock S5 Max, sta tudi neposredna tekmeca. Viomi je superioren na področju mokrega čiščenja, Roborock pa na preprogah, na gladkih površinah sta primerljiva, sicer pa podobna tehnologija in funkcionalnost, oba okoli 350€:

Viomi V3 TEST:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Roborock S5 Max:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
Tomson,

Hvala za pomoč!
Sva se odločila in naročila Roborock S5 Max.
Hvala za vse informacije.

Lp
curkmeister
Prispevkov: 17
Pridružen: 27 Apr 2020, 22:41

26 Apr 2021, 09:03

Pozdravljen.
Zanima me kakšna je uporabniška izkušnja med viomi s9 in roborock s7? Med viomi v3 in roborock s5max je Quality control bolj na strani roborocka sem prebral.
Hvala
Tekačica
Prispevkov: 11
Pridružen: 03 Avg 2020, 20:59

26 Apr 2021, 09:29

Pozdravljeni
Odločili smo se,da kupimo Xiaomi Viomi V3 in bom zelo vesela informacije kje je trenutno najugodnejša cena
Hvala lepa in lep dan vsem
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Apr 2021, 12:03

Tekačica napisal/-a:
26 Apr 2021, 09:29
Pozdravljeni
Odločili smo se,da kupimo Xiaomi Viomi V3 in bom zelo vesela informacije kje je trenutno najugodnejša cena
Hvala lepa in lep dan vsem
trenutno je res top opcija za 335€ iz EU:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Apr 2021, 12:13

curkmeister napisal/-a:
26 Apr 2021, 09:03
Pozdravljen. Zanima me kakšna je uporabniška izkušnja med viomi s9 in roborock s7? Med viomi v3 in roborock s5max je Quality control bolj na strani roborocka sem prebral. Hvala
uff ... med Viomi S9 in Roborock S7 je težka, sedaj že nekaj časa oba uporabljam in oba sta top, težko bi izpostavil enega, imata sicer vsak neke svoje specifične lastnosti, a kar se tiče učinkovitosti čiščenja in uporabniške izkušnje sta kar tam tam, vsekakor pa Roborock zaradi res vseh modelov, od prvega dalje, ki so bili vsi vrhunski, daje nek vtis bolj izpopolnjenega modela, bi tudi sam če bi se odločal na podlagi znamke verjetno izbral Roborock, a kot omenjeno, glede na prakso in primerjavo obeh bi težko postavil enega pred drugega, z nobenim se ne zgreši, je pa res glede na statistiko pri Roborocku manj težav kot pri Viomiju, a Roborock je med vsemi napravami in znamkami res top kar se QualityControl in procenta pokvarljivosti tiče, nekje 3%, Viomi pa klasično nekje 5% ... Podobna uporabniška izkušnja je med Viomi V3 in Roborock S5 Max, bi rekel da je v praksi največja razlika pri učinkovitosti čiščenja, Viomi je superioren na področju mokrega čiščenja, medtem ko je Roborock občutno boljši na preprogah, na gladkih površinah sta precej primerljiva, funkcionalnost obeh modelov je podobna, tudi uporabniška izkušnja ... Sicer pa tudi cenovno precej konkurencčna, V3 in S5 Max okoli 340€, S7 in S9 pa okoli 500€ ...
curkmeister
Prispevkov: 17
Pridružen: 27 Apr 2020, 22:41

27 Apr 2021, 11:00

Hvala. Sem se odločil za viomi v3, ker preprog nimamo. Načeloma obkljukam tudi to: Add EU Local Return Service to your order ? Oziroma kdaj bi mi to prav priš'lo? Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Apr 2021, 11:45

"Add EU Local Return Service to your order" pomeni da se uvelavlja garancija v njihovem EU servisnem centru na Poljskem, ni potrebno pošiljati na Kitajsko ...
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

27 Apr 2021, 21:33

Zdravo. Imam voimi v2 in me zafrkava. Javlja da je nekaj narobe z laserjem. Sliši se čuden zvok. Sesalec zažene sesanje vendar se ne premakne. Po kakih 30s javi napako. Je imel kdo takšno težavo? Koliko je garancije na te izdelke?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Apr 2021, 22:16

1-leto. Predlagam da se obrne na tehnično pomoč trgovine, opiše napako, priloži videoposnetek kjer bo jasno razvidno za kaj gre ter prosi za ustrezno rešitev. Če bodo kakšni zapleti lahko pomagam preko svojih kontaktov, se slišimo na ZS ...
Bane
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Maj 2020, 09:26

27 Apr 2021, 23:01

Tomson napisal/-a:
24 Mar 2021, 08:48
Danes ob 08:00 se je pričela prodaja najnovejšega Roborock S7 modela. Še en vrhunski robotski sesalnik s kar nekaj precej inovativnimi rešitvami, več v namenskem članku, po nekaj dnevih testiranja lahko samo priporočam model, vrhunska uporabniška izkušnja ...

PREDSTAVITEV MODELA: https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html
Zivjo, kot vidim korona napada na polno. Trenutno je cakalna doba 30+ dni? Mogoce kaksna cenovno dostopnejsa akcija?

Glede na prebrano je Viomi S9 morda celo boljsa izbira?
snsa napisal/-a:
12 Apr 2021, 17:34
Tomson, hvala za izčrpen odgovor! Viomi S9 je že naročen :)
Kako se kaj obnese?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Apr 2021, 23:38

res je, dobava S7 modela je že vse od splavitve precej problematična, zalog praktično ni, par trgovin z omejeno zalogo pa s ceno 550€ ... ugodneje verjetno šele ko bo dovolj zalog, zaenkrat večinoma prednaročila, ki bodo menda kmalu že odprodala vse nove zaloge na poti ... trenutno najboljša opcija za PreOrder:
Bane
Prispevkov: 11
Pridružen: 16 Maj 2020, 09:26

28 Apr 2021, 01:26

Sem opazil, da pred junijem ne bo nic ocitno. Kaj pa najboljsa opcija za viomi s9? Na banggood sem ujel ponudbo za cca 485. Je to dobra cena glede na pretekle ponudbe?

Glede na to, da uporabljate s9 .. lahko prosim mero sirine postaja+sesalec? A se sesalec kaj "usede" ali je prakticno vse skupaj 55cm? Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Apr 2021, 09:41

Bane napisal/-a:
28 Apr 2021, 01:26
Sem opazil, da pred junijem ne bo nic ocitno. Kaj pa najboljsa opcija za viomi s9? Na banggood sem ujel ponudbo za cca 485. Je to dobra cena glede na pretekle ponudbe?

Glede na to, da uporabljate s9 .. lahko prosim mero sirine postaja+sesalec? A se sesalec kaj "usede" ali je prakticno vse skupaj 55cm? Hvala.
Viomi S9 je trenutno 478€ na GeekB, prednost je uveljavljanje garancije v EU, pri BG gre preko Kitajske sicer:
je pa trenutno kar solidna opcija tudi v SLO:
vse naj opcije trenutno pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Maj 2021, 12:02

Roborock S7 zopet po dobri ceni iz EU skladišča, sicer v pred-naročilu:
ap 13
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Maj 2021, 09:25

07 Maj 2021, 20:28

Pozdravljeni,
Iščem robotski sesalnik, zahteve pa so sledeče:
-stanovanje, eno nadstropje, cca 100m2, 5 sob, vse vinil razen kopalnica keramika, brez preprog in prepir.
-samodejno praznenje ne potrebujem
- potreboval bi za sesanje in pomivanje (če sem prav zasledil, nekateri modeli to počnejo istočasno, pri drugih pa moraš posodo za prah zamenjati s posodo z vodo?)
- želim da je nežen do pohištva, oz. da se da nastavit kam se ne sme zaletavati (imam eno steno vrat in omar, ki so furnirane do tal in ne bi bilo dobra da se dnevno zaletava v njih)
- dobra navigacija in opravljanje preko aplikacije
Hvala in lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Maj 2021, 22:46

ap 13 napisal/-a:
07 Maj 2021, 20:28
Pozdravljeni,
Iščem robotski sesalnik, zahteve pa so sledeče:
-stanovanje, eno nadstropje, cca 100m2, 5 sob, vse vinil razen kopalnica keramika, brez preprog in prepir.
-samodejno praznenje ne potrebujem
- potreboval bi za sesanje in pomivanje (če sem prav zasledil, nekateri modeli to počnejo istočasno, pri drugih pa moraš posodo za prah zamenjati s posodo z vodo?)
- želim da je nežen do pohištva, oz. da se da nastavit kam se ne sme zaletavati (imam eno steno vrat in omar, ki so furnirane do tal in ne bi bilo dobra da se dnevno zaletava v njih)
- dobra navigacija in opravljanje preko aplikacije
Hvala in lep pozdrav.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

samo še zadnja pomembna informacija, max zastavljeni budget? dobri modeli so od 250€ dalje, najboljši na trgu pa okoli 450€. Nek bestbuy predstavljajo modeli okoli 350€ ...
Odgovori