Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
b2z25
Prispevkov: 16
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:56

22 Okt 2019, 10:54

Hvala na nasvetu.

Naj povem, da je danes že bila izvedena refundacija zahtevka.
Pohvalno.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Okt 2019, 11:01

Odlično! ;)
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

22 Okt 2019, 20:21

No, tri stropne yeelight 320 so končno prispele.
Vprašanje. Je možno, da si luč zapomni zadnjo nastavitev (barvno temperaturo, moč), če jo izklopim in vklopim preko klasičnega stenskega stikala.

Vidim, da si zapomni, če jo upravljam s pilotom. Če preko stenskega stikala, je vedno osnovna (tovarniška) nastavitev.
Enako velja za 480.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Okt 2019, 20:39

@Dipling:
sam sem si za vsako luč posebej v aplikaciji shranil željeno nastavitev in se potem tudi preko stikala na steni vedno prižge kot je nastavljeno. Greš v Yeelight aplikaciji desno spodaj na trikotnik, izbereš Default State, potem pa imaš možnost Set Default light ali Save light state automaticly ...
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

24 Okt 2019, 10:06

@Thomson
Hvala. Točno tako je šlo.
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

25 Okt 2019, 18:49

Tomson, imaš morda kaj izkušenj s quadrocopterji oz če bi odprl eno podstran, morda se najde kdo, ki bi delil izkušnje ?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Okt 2019, 20:54

Osebne izkušnje imam le z nekaj poceni modeli, z dražjimi pa ne, sledim pa redno testom, tako da vem kateri so bestbuy po cenovnih razredih ... Lahko odprem še temo o Dronih! ;)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

26 Okt 2019, 16:30

@Tomson:
Zanimam se za nakup originalnega zascitnega stekla za OnePlus 7T. Do sedaj sem nasel tole (https://www.oneplus.com/si/product/onep ... -protector), kar je verjetno tudi njihova uradna stran.

Zanimalo bi me, ce slucajno ves, kako bi bilo v tem primeru s stroski carine, ko bi paket prispel do nase meje?

Cena sama po sebi mi ni tako zelo moteca, saj sem ze za prejsnje telefone za tovrstna stekla odsteval dosti vec. Bi se pa v vsakem primeru rad izognil carine.

Raje bi zadevo narocil kje drugje (Amazon, Ebay,..), a je do tega trenutka se nisem zasledil.

@Edit: ravnokar nasel tole: https://www.ebay.co.uk/itm/Original-Off ... v6fXvtzMyQ
Bi bilo bolj pametno vzeti tu prek, ce ze? Kaj svetujes?

Hvala za pomoc.
Dzhimen
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Okt 2019, 07:02

27 Okt 2019, 10:06

Živjo.

V prihodnjih dneh nameravam vzeti dva telefona OnePlus 7T. Ko spremljam tvoje kode vidim da ga lahko dobim za okoli 460€ po komadu iz Gearbesta.

Imam pa pri tem samo par vprašanj, ker nisem čisto na tekočem kar se nakupovanja iz Kitajske tiče...
1) Ali lahko eno kodo uporabim pri enem naročilu za dve napravi?
2) Kako točne so informacije glede časa pošiljanja na Gearbestu? "Ship between: Nov 01 - Nov 10, Estimated Shipping Time: 15-25 business days". Worst-case scenarij je da telefon dobim sredi decembra. Kakšne so tvoje izkušnje glede tega kdaj lahko telefon pričakujem če ga naročim zdaj konec oktobra?
3) Kar se poštnine in carine tiče, moram na Gearbest izbrati pošiljanje Priority Line. Ali mora biti prav Priority Line EU? Ali je to dvoje enako?

Hvala že vnaprej za vse odgovore. :)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Okt 2019, 11:02

@Dzhimen:
1. lahko, dodaš 2komada v košarico, vneseš kodo in zniža ceno iz 1090€ na 920€ (460€ x2)

2. preverjam pri kontaktu glede bolj natančnega datuma pošiljanja, načeloma je preko Prioirty Line dostava nekje v 14 dnevih od dneva odposlanega paketa, včasih celo kakšen dan prej. Se pravi tudi če bi šel paket na pot sredi novembra, je do konca novembra dostavljen. Glede na izkušnje in trenutne info o dostavi bi rekel da je povsem realna dostava do konca meseca, če izvem pa kaj bolj natančnega pa še sporočim.

3. Je enako, samo da piše Prioirty Line pa je to to.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Okt 2019, 11:07

@Cabci:
glede na dosedanjo prakso in pričevanja kupcev preko uradne OnePlus strani ni dodatnih stroškov, ker se pošilja regijsko, za Slovenijo bo šel paket iz EU, tako imajo tudi navedeno pod FQA:

Do I need to pay customs or import charges for my order?

Normally, customs fees are already paid for. If you encounter a situation where you are asked to pay additional fees we strongly advise that you decline the payment. If you have already paid, please keep the invoice or evidence of payment and contact OnePlus customer support as soon as possible.


Osebno bi vzel omenjeno steklo kar preko uradne OnePlus strani ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

27 Okt 2019, 15:50

Dzhimen napisal/-a:
27 Okt 2019, 10:06
Živjo.

V prihodnjih dneh nameravam vzeti dva telefona OnePlus 7T. Ko spremljam tvoje kode vidim da ga lahko dobim za okoli 460€ po komadu iz Gearbesta.

Imam pa pri tem samo par vprašanj, ker nisem čisto na tekočem kar se nakupovanja iz Kitajske tiče...
1) Ali lahko eno kodo uporabim pri enem naročilu za dve napravi?
2) Kako točne so informacije glede časa pošiljanja na Gearbestu? "Ship between: Nov 01 - Nov 10, Estimated Shipping Time: 15-25 business days". Worst-case scenarij je da telefon dobim sredi decembra. Kakšne so tvoje izkušnje glede tega kdaj lahko telefon pričakujem če ga naročim zdaj konec oktobra?
3) Kar se poštnine in carine tiče, moram na Gearbest izbrati pošiljanje Priority Line. Ali mora biti prav Priority Line EU? Ali je to dvoje enako?

Hvala že vnaprej za vse odgovore. :)
Tudi sam imam narocen isti telefon. Edino kar me jezi kot hudic je to, da nisem raje se malo pocakal na kodo, ker bi ga dobil se toliko ceneje. A zdaj je kar je :) Sprva sem celo mislil, da bi preklical svoje narocilo, in da bi na ta nacin lahko uporabil kodo, in telefon dobil toliko ceneje...a ker se mi zadeva sedaj vlece ze skoraj en mesec (ce bi koga zanimalo kaj tocno se je zgodilo, naj mi javi, mu rade volje napisem vec), se mi enostavno ni vec dalo dodatno zafrkavat. Tako da sedaj za v prihodnje vem, da je bolje pocakat, in da si lahko naredis vec skode kot koristi, ce hoces neko napravo dobiti takoj ko je na razpolago, saj se zadeve lahko prevec zakomplicirajo. No, vsaj pri meni je bilo tako.

Kar pa se telefona tice vem samo to, da bi naj bil zelo solidna izbira, in kar se mene osebno tice (pod pogoji da paket dejansko dobim), ga tudi zelo dolgo ne bom menjal. Meni so 2 ali 3 dni nazaj rekli, da za 128GB razlicico pricakujejo posiljko 30.10 (ali celo kak dan prej), medtem ko je za 256GB razlicico, za katero je Tomson podal tudi kodo, je predvidena dobava baje okrog 8.11. Osebno pa bi definitivno pri trenutni ceni, se posebej s to kodo, takoj posegel se enkrat po 256GB verziji.
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

27 Okt 2019, 15:53

Tomson napisal/-a:
27 Okt 2019, 11:07
@Cabci:
glede na dosedanjo prakso in pričevanja kupcev preko uradne OnePlus strani ni dodatnih stroškov, ker se pošilja regijsko, za Slovenijo bo šel paket iz EU, tako imajo tudi navedeno pod FQA:

Do I need to pay customs or import charges for my order?

Normally, customs fees are already paid for. If you encounter a situation where you are asked to pay additional fees we strongly advise that you decline the payment. If you have already paid, please keep the invoice or evidence of payment and contact OnePlus customer support as soon as possible.


Osebno bi vzel omenjeno steklo kar preko uradne OnePlus strani ...
Torej ce sem te pravilno razumel, ce narocim zadeve iz zgoraj omenjene spletne strani, se dejansko paketi posljejo iz EU obmocja? Ali bi potem to dodatno pomenilo, da bi se lahko tudi telefon sam po sebi narocil tudi preko njihove uradne strani, in ne bi bilo kake carine? :roll:
Malo sem zmeden, ker sem sam vedno mislil, da gre to vse iz kake Amerike recimo...in da se potem placujejo stroski carinjenja...
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Okt 2019, 18:04

kolikor mi je znano gre iz EU, je pa cena pač v osnovi višja, pa previdnost glede kreditnih kartic, lani je imel OnePlus eno veliko afero ko so ukradli en kup podatkov, upajmo da je sedaj urejeno ...
Dzhimen
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Okt 2019, 07:02

29 Okt 2019, 00:14

Tomson napisal/-a:
27 Okt 2019, 11:02
@Dzhimen:
1. lahko, dodaš 2komada v košarico, vneseš kodo in zniža ceno iz 1090€ na 920€ (460€ x2)

2. preverjam pri kontaktu glede bolj natančnega datuma pošiljanja, načeloma je preko Prioirty Line dostava nekje v 14 dnevih od dneva odposlanega paketa, včasih celo kakšen dan prej. Se pravi tudi če bi šel paket na pot sredi novembra, je do konca novembra dostavljen. Glede na izkušnje in trenutne info o dostavi bi rekel da je povsem realna dostava do konca meseca, če izvem pa kaj bolj natančnega pa še sporočim.

3. Je enako, samo da piše Prioirty Line pa je to to.
Super, najlepša hvala za informacijo.

Zanima me še to: Glede na to da se mi z nakupom telefona ne pretirano mudi, ali se mogoče splača počakati mesec dni na črni petek? Če v tem času še malo pade cena in nato še kaka black friday/cyber monday akcija, je kaka šansa da pade cena telefona na okoli 400€?
A gearbest sploh ima take akcije in kaj se ti zdi po tvojih izkušnjah, je realno da bo kaj cenej telefon čez en mesec?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Okt 2019, 01:37

Kitajske trgovine imajo namesto črnega petka 11.11, ko so največje akcije. Takrat je večina popularnih izdelkov še dodatno znižana, koliko, pa je predvsem odvisno od povpraševanja, dogovora z proizvajalci, zalog, koliko časa je že izdelek na trgu. 7T model je praktično čisto svež telefon, predvidevam da bo v obdobju 11.11 še znižan (čeprav čisto novim modelom malo počasneje pada cena v štartu), koliko težko napovedat, prav 400€ dvomim, mogoče kje do 420€, ampak ugibam, lahko da več, lahko da manj, če pa bo veliko povpraševanje po modelu lahko tudi ne pride do večjih znižanj. Večja težava pa je zaloga, ko se namreč določeni izdelki prodajo res v velikih številkah, se potem lahko čaka kar nekaj časa na zalogo in dostavo, kot se lani npr. spomnim za Pocophone telefon, tako da če bi rad prejel telefon novembru vsekakor čimprej naroči, če pa se ti ne mudi počakat na dostavo tudi do konca decembra, v najslabšem primeru recimo, pa počakaš na obdobje 11.11 ko bodo največja znižanja. Kaj ti pomeni več, prihranit 50€ npr. ali prejeti telefon čimprej, pa sam najbolje veš! ;)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

29 Okt 2019, 20:45

Tomson napisal/-a:
29 Okt 2019, 01:37
Kitajske trgovine imajo namesto črnega petka 11.11, ko so največje akcije. Takrat je večina popularnih izdelkov še dodatno znižana, koliko, pa je predvsem odvisno od povpraševanja, dogovora z proizvajalci, zalog, koliko časa je že izdelek na trgu. 7T model je praktično čisto svež telefon, predvidevam da bo v obdobju 11.11 še znižan (čeprav čisto novim modelom malo počasneje pada cena v štartu), koliko težko napovedat, prav 400€ dvomim, mogoče kje do 420€, ampak ugibam, lahko da več, lahko da manj, če pa bo veliko povpraševanje po modelu lahko tudi ne pride do večjih znižanj. Večja težava pa je zaloga, ko se namreč določeni izdelki prodajo res v velikih številkah, se potem lahko čaka kar nekaj časa na zalogo in dostavo, kot se lani npr. spomnim za Pocophone telefon, tako da če bi rad prejel telefon novembru vsekakor čimprej naroči, če pa se ti ne mudi počakat na dostavo tudi do konca decembra, v najslabšem primeru recimo, pa počakaš na obdobje 11.11 ko bodo največja znižanja. Kaj ti pomeni več, prihranit 50€ npr. ali prejeti telefon čimprej, pa sam najbolje veš! ;)
Lepo napisano ;)
Sam sem bil se nedolgo nazaj v podobni situaciji - tudi nisem vedel a naj pocakam na 11.11. ali naj kar narocim. No potem ko sem malo bolj podrobno spremljal zadeve in izvedel, kako veliko povprasevanje je bilo po teh telefonih, sem se odlocil kar narocit. Zdaj ce bi lahko zavrtel cas nazaj, bi definitivno koristil kodo, ki jo je objavil Tomson nedolgo nazaj, dalje pa res ne bi cakal. Sam sem recimo narocil telefon ze 1/10, in se vedno ni kaksnega konkretnega podatka glede dobave teh telefonov. Vem zaenkrat samo to, da jih je stevilo narocil vec kot presenetilo, in da so poleg tega imeli potem se tezave s prvotnim dobaviteljem, tako da so se stvari se dalje zavlekle. Po zadnjih podatkih je bil rok dobave za 128GB model tam okrog 1.11., za 256GB pa tam okrog 8.11. Kako pa je dejansko stanje, pa noben ne ve. V kolikor se dolgo ne bo kakega podatka, bom po praznikih ponovno popvrasal.
Drugace pa...cena taksna kot je trenutno s kuponom, za tovrsten telefon...nimam besed? :roll: Nikoli nisem mislil, da bo mozno telefon tako hitro dobiti po tako nizki ceni. To da bi padlo pod 400€, pa tudi dvomim.
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

04 Nov 2019, 14:10

Zdravo.

Je pričakovati, da bo Jimmy 53 ali 83 kaj ceneje na 11.11?
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Nov 2019, 20:24

Ponavadi so kar dobre akcije na 11.11, vprašanje je samo za katere artikle, že sedaj se je namreč začelo to obdobje popustov, ki bo trajalo do 11.11, različni artikli pa bodo v tem obdobju razporejeni malo po dnevih, kaj točno pa bo na 11.11 znižano se pa še ne ve ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

06 Nov 2019, 18:04

@Tomson:
je kaka varianta da bi ti pri tem tvojem "kontaktu" malo preveril, kdaj bo torej ta predvidena dobava in posledicno seveda potem tudi dejanski dan odposiljanja narocenih telefonov OnePlus 7T? (https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... d=43674414).
Sam sem kot receno bil ze veckrat v kontatu z njimi, in so mi vedno prestavlali datume dobave. Najbolj pogost odogovor na koncu je bil za 256GB razlicico rok dobave 8.11., kar bi pomenilo ta petek...a pol je tu spet vikend, in dvomim da bo kaj iz tega. Tak, kolikor pa sam spremljam te linke tule, pa vidim da se skoraj dnevno spremeni predviden datum odposiljanja za kak dan ali dva naprej...

Ce imas moznost karkoli poizvedeti, lepo prosim za info ;) Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Nov 2019, 00:51

@Cabci:
Prav za tale model sem nekaj dni nazaj preverjal, je bilo rečeno da bo zaloga na 11.november, je pa kar nekaj naročil sedaj že ki čakajo tole zalogo in gredo takoj naprej. Lahko preverim kako kaže če se sedaj naroči, bi šlo tudi v tej rundi naprej in kdaj točno ...
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Nov 2019, 09:14

Govoril s kotaktom, pravi da se datum res sprimanja na strani, a dejansko bo na zalogi v roku 1-2 dni, če se sedj naroči gre potem v nekaj dnevih naprej, za tole verzijo:

- OnePlus 7T International 8/256GB pametni telefon s kodo: GBOP7TG8256 iz 489€ na 444€
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

07 Nov 2019, 19:17

Tomson napisal/-a:
07 Nov 2019, 09:14
Govoril s kotaktom, pravi da se datum res sprimanja na strani, a dejansko bo na zalogi v roku 1-2 dni, če se sedj naroči gre potem v nekaj dnevih naprej, za tole verzijo:

- OnePlus 7T International 8/256GB pametni telefon s kodo: GBOP7TG8256 iz 489€ na 444€
Hvala za info.
Ce res se dolgo ne bo kaj z njihove strani, vse bolj razmisljam, da bi storniral obstojece narocilo in zahteval refund, ter potem takoj zatem uporabil to aktualno kodo in oddal novo narocilo.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Nov 2019, 21:57

@Cabci:
boljša opcija, da ne greš na novo po seznamu naročnikov in res čimprej dobiš je, da mogoče ne storniraš (razen če sami ne tako predlagajo, kar je včasih lažje zaradi postopka) in na novo naročaš, ampak da se dogovori za neko delno povračilo do tega zneska kot je trenutno koda, če si naročil po višji ceni oz. da dajo kakšen dobropis ali kakšen dodaten produkt v tem znesku. Če mi posreduješ Order Number na ZS, lahko tudi preverim pri konktatku kaj bi se dalo dogovorit ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

17 Nov 2019, 19:50

Dzhimen napisal/-a:
29 Okt 2019, 00:14
Tomson napisal/-a:
27 Okt 2019, 11:02
@Dzhimen:
1. lahko, dodaš 2komada v košarico, vneseš kodo in zniža ceno iz 1090€ na 920€ (460€ x2)

2. preverjam pri kontaktu glede bolj natančnega datuma pošiljanja, načeloma je preko Prioirty Line dostava nekje v 14 dnevih od dneva odposlanega paketa, včasih celo kakšen dan prej. Se pravi tudi če bi šel paket na pot sredi novembra, je do konca novembra dostavljen. Glede na izkušnje in trenutne info o dostavi bi rekel da je povsem realna dostava do konca meseca, če izvem pa kaj bolj natančnega pa še sporočim.

3. Je enako, samo da piše Prioirty Line pa je to to.
Super, najlepša hvala za informacijo.

Zanima me še to: Glede na to da se mi z nakupom telefona ne pretirano mudi, ali se mogoče splača počakati mesec dni na črni petek? Če v tem času še malo pade cena in nato še kaka black friday/cyber monday akcija, je kaka šansa da pade cena telefona na okoli 400€?
A gearbest sploh ima take akcije in kaj se ti zdi po tvojih izkušnjah, je realno da bo kaj cenej telefon čez en mesec?
Kako si se potem na koncu odločil? Si oddal naročilo za OnePlus 7T ali si si premislil? :D
Si že izvedel kaj glede dostave oz. so ti že odposlali paket?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Nov 2019, 21:44

OnePlus 7T modeli naročeni na Gearbest gredo v ShipOut najkasneje konec tedna, imajo zaradi demonstracij v HongKongu, kjer je skladišče, precej težav ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

17 Nov 2019, 22:05

Tomson napisal/-a:
17 Nov 2019, 21:44
OnePlus 7T modeli naročeni na Gearbest gredo v ShipOut najkasneje konec tedna, imajo zaradi demonstracij v HongKongu, kjer je skladišče, precej težav ...
A to pomeni, da se bo tudi moj paket zavlekel? :shock:
V sredo, 13.11. sem okoli 8. ure zjutraj namreč prejel sporočilo (email), da je paket bil odposlan. Isto obvestilo sem dobil tudi znotraj android aplikacije.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Nov 2019, 00:57

Če si prejel obvestilo je paket sigurno bil odposlan, nasplošno pa je bilo rečeno, da bo šlo vse naprej najkasneje konec tega tedna ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

18 Nov 2019, 18:40

Tomson napisal/-a:
18 Nov 2019, 00:57
Če si prejel obvestilo je paket sigurno bil odposlan, nasplošno pa je bilo rečeno, da bo šlo vse naprej najkasneje konec tega tedna ...
Sporočilo sem dobil ja - tako na mail kot tudi v aplikaciji.
Ostajam optimist v upanju da bo paket pri vratih se ta mesec :)
Hvala za info.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Nov 2019, 22:13

glede na omenjeno vsekakor, računaj nekje 14dni od informacije o odposlani pošiljki ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

19 Nov 2019, 18:51

Tomson napisal/-a:
18 Nov 2019, 22:13
glede na omenjeno vsekakor, računaj nekje 14dni od informacije o odposlani pošiljki ...
8-) ...
Prvi telefon, ki smo ga takrat narocili je bil na poti slabih 11 delovnih dni, kar je bilo res pohvale vredno.
Glede na trenutno naročilo, in pod pogojem seveda da bo vse vredu, pa predvidevam da bi zadeva lahko bila pri nas tam proti koncu naslednjega tedna...
aleskom
Prispevkov: 305
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

21 Nov 2019, 09:30

Tomson, eno vprašanje.

Opazil sem, da mi pri Roborocku S50 ostaja skoraj 50% vode v posodici, pri čemer je za enako površino na začetku porabil cca 90%. Sem pred dnevi zamenjal tiste čepke, ki spuščajo vodo v krpo, pa ni nič boljše. Se je tebi že kdaj zgodilo kaj takega? Je možno, da je vodni kamen tudi znotraj te posodice?

Hvala za info.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Nov 2019, 10:25

jup, vodni kamen 100%, vsaj pri meni je tako ... uporabljam tole zadevo, je kemija, ampak noro učinkovita, že po nekaj sekundah odstrani 100% vodni kamen, če pustiš slabo minuto, da pride povsod pa sploh ...

Slika
aleskom
Prispevkov: 305
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

21 Nov 2019, 14:08

U, hvala, bo treba sprobat!
Joza
Prispevkov: 29
Pridružen: 19 Nov 2019, 20:35

25 Nov 2019, 12:41

Prosil bi te za pojasnitev sledece situacije...narocil sem viomi 2 pro 18.11 iz skladisca v nemciji , pisalo je express dostava doplacilo 4 eur pa nekaj..odposlano naj bi bilo med 18 in 19...dobil mail da je bilo poslano 21.11..ko sem hotel slediti mi pise da dostavljalna posta ni updejtala...ko jim zelim poslat ticket mi pa ne sprejme stevilke paketa, pa tudi na drugih straneh za sledenje paketa ni, edino na track chekerju je zaznal da je paket prevzel dhl...vendar na dhl ne vedo nic v zvezi s tem paketom, tak kot da ga ni...ali mi lahko ti poves kaj vec ce je mogoce, kaj se to dogaja...lp
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Nov 2019, 12:43

@Joza:
Lahko Order Number in Tracking Number na ZS, pa preko kontakta preverim konkretno pošiljko oz. stanje ...
Joza
Prispevkov: 29
Pridružen: 19 Nov 2019, 20:35

25 Nov 2019, 17:32

Najlepsa hvala za tvojo odzivnost in posredovanje....kapo dol...se mi pa zdi da malo zavajajo saj sem od nji prejel mail da je bil izdelek dan na posto 21.11. ,tebi so pa napisali da danes...🤯🤯🤯 , upam da zdaj to drzi...
🤥
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Nov 2019, 17:52

@joza:
niso mi napisali, samo preveril sem sledenje paketa na https://www.17track.net/sl, kjer je razviden 20.11 elektronski vnos paketa, danes pa je zabeležena pošiljka v Nemčiji, za kar sklepam da je bil paket danes predan. A tracking nikoli ni povsem natančen, za res natančen datum predaje na pošto moram govorit s kontaktom, kar pa prej kot jutri dopoldan ne bo možno, na Kitajskem je ura že 1 zjutraj! ;)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

28 Nov 2019, 17:10

Tomson napisal/-a:
18 Nov 2019, 22:13
glede na omenjeno vsekakor, računaj nekje 14dni od informacije o odposlani pošiljki ...
Evo...telefon doma :D Paket je tokrat potoval malo dlje, a glavno da je s paketom vse vredu. Pošiljka je šla na pot mislim da 12. oz. 13.11., dostavljena pa je bila včeraj dopoldan. Žal sem bil v službi bolj kot ne cel dan in popoldan, tako da še nisem imel prilike kaj dosti eksperimentirati. Kar pa lahko zaenkrat tako na hitro rečem je sledeče: to da bi govoril o telefonu samem mislim da nima smisla, saj obstaja dosti opisov in review videos na netu, tako da nima smisla da se tukaj podvajam. Edino kar bi morda omenil je to, da adapter, katerega dobiš priloženega v paketu res ne bi ravno pohvalil. Polnilec za OnePlus 7T je res dokaj težek sam po sebi, in če ga imaš priključenega v steno s tem adapterjem, bolj kot ne ni šanse, da bi zadeva držala vredu oz. ravno. Meni se vedno nagia oz. stoji krivo :roll:

Tako da bi se tukaj morda obrnil ponovno nate Tomson: kateri adapter bi mi priporočal, da bi si nabavil, namesto tega, ki je priložen v paketu? Iščem nekaj, kar bi bolj fiksno držalo OP polnilec na mestu, in da se mi zadeva ne bi majala v adapterju, ter da bi me potem bilo strah, da bi mi kje kaj padlo iz stene, ali celo na kako mačko (ki btw zelo rade tekajo naokoli). Ni nujno da bi naročal z Gearbest - lahko je tudi tu pri nas kje. Glavno mi je, da dobim nekaj, kar bo kompatibilno, in da ne stane ravno 20€. Kaj bi predlagal? ;)
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

28 Nov 2019, 17:31

@Cabci, sem imel isti problem, jaz sem samo zlepil skupaj EU adapter in polnilec s sekundnim lepilom in vse deluje brez problema.
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

28 Nov 2019, 18:46

Smrkl napisal/-a:
28 Nov 2019, 17:31
@Cabci, sem imel isti problem, jaz sem samo zlepil skupaj EU adapter in polnilec s sekundnim lepilom in vse deluje brez problema.
Hmm...ne vem če bi si ravno upal kapat sekundno lepilo v apapter, a se sliši zanimivo :)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 19:28

littany napisal/-a:
29 Nov 2019, 18:53
Živjo! Imam eno hitro uprašanje pa ne najdem nobenega bolj praktičnega načina da bi vas kontaktiral. Želim naročit Mi a3 https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... d=43674414, vendar pri checkoutu ni prostora za vstavljanje kupona. Ali to pomeni da ni več možnosti nakupa po tej ceni z kuponom ali ga samo jaz ne vidim?
Pozdrav,

Sem preveril, koda še deluje. Ko se registrirate, se prijavite, kliknete na izdelek v povezavi (koda velja le za specifičen izdelek), pri artiklu kliknete na Buy Now, spodaj levo je polje Apply Coupon kamor vnesete kodo (copy/paste), klik na Apply, cena se zniža. Zaključite nakup. Če se pa izbere npr. Add to Cart, pa se gre v košarico, potem na Check Out in pridete na isto stran kot z bližjico Buy Now. Obvezno poštna opcija Prioirty Line, kjer ni dodatnih stroškov. Plačilo svetujem preko PayPala, kjer so vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe.

- Xiaomi Mi A3 Global 4/128GB pametni telefon s kodo: GBA312802 iz 178€ na 142€

Slika

Če je še kakšna nejasnost, pa kar vprašajte! ;)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

30 Nov 2019, 10:00

Smrkl napisal/-a:
28 Nov 2019, 17:31
@Cabci, sem imel isti problem, jaz sem samo zlepil skupaj EU adapter in polnilec s sekundnim lepilom in vse deluje brez problema.
@Tomson:
Mas kako alternativno resitev za zgoraj omenjeni problem, ali naj bo kar sekundno lepilo?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 10:41

@Cabci:
načeloma je sekundno lepilo povsem na mestu, mogoče iz stališča varnosti, ker polnilci se lahko fino segrevajo mogoče kakšno bolj termično odporno, namensko, lepilo za visoke temperature, če imaš slučajno doma, sicer se ne splača kupovat, a glede na to da sekundno res dobro drži in ga ne potrebuješ dosti tudi tiste tri kapljice ne bodo problem.

Sicer pa sam uporabljam Bull Premium adapterje, so res top kvaliteta, dobra cena in res dobro držijo, se nič ne premikajo deli med seboj ko jih stakneš, tak da tole vsekakor super opcija, če boš nabavljal:

https://www.aliexpress.com/item/32917432054.html
zigec
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Dec 2019, 08:52

02 Dec 2019, 12:36

Pozdravljeni!

Na prvem mestu bi rad pohvalil ta forum, oziroma kompletno spletno stran, kjer se najde res veliko nasvetov, kot tudi popustov za vsakogar.

Imam pa eno vprašanje glede naročila, ki sem ga opravil v soboto, 30.11.2019 s pomočjo vaše promocijske kode. Gre za zobno ščetko Oclean Z1, kjer je bilo na strani produkta objavljeno, da zraven ščetke kot darilo prejmeš tudi škatlico za shranjevanje. Ko sem oddal naročilo, mi te škatlice ni dodalo zraven v košarico. Zanima me, ali morda veste, kaj bi bil lahko razlog za to, namreč ponavadi so bila darila dodana posebej v košarico, kjer se je cena nato odštela pri obračunu. Za vaš odgovor se vam lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav,
Žiga
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Dec 2019, 13:15

@zigec:
hvala za pohvale! ;) za omenjeno dodatno škatlico je možno da ni posebej navedenega artikla a je kljub temu v paketu ali pa je šlo le za promocisjko obdobje, kjer se omenjeno priloži do npr. prvih 500 prodanih komadov. Če mi na ZS posredujete Order number lahko preverim in če je opcija malo zlobiram, da bi omenjeno škatlico dodali, če še ni šla zadeva v ShipOut ...
MGCurli
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 Nov 2019, 08:42

10 Dec 2019, 22:06

Pozdravljen Tomson, pred kratkim sem kupil na geekbuyingu viomia v2 pro in sedaj me nekaj zanima...sam sem v tujini in] ena ne zna nastavit sesalca in sicer pravi, da se sesalec ne more povezat z wi-fi jem? Mi lahko pošlješ kak link si er sam sem na y tubu pregledal in sem videl kako to naredit ampak ne vem al je res tak problem al mogoče kaj sesalec šteka😉lp
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

10 Dec 2019, 22:14

MGCurli napisal/-a:
10 Dec 2019, 22:06
Pozdravljen Tomson, pred kratkim sem kupil na geekbuyingu viomia v2 pro in sedaj me nekaj zanima...sam sem v tujini in] ena ne zna nastavit sesalca in sicer pravi, da se sesalec ne more povezat z wi-fi jem? Mi lahko pošlješ kak link si er sam sem na y tubu pregledal in sem videl kako to naredit ampak ne vem al je res tak problem al mogoče kaj sesalec šteka😉lp
Je ravno nekdo napisal v neki drugi temi, da morate imeti za wi-fi nastavljeno geslo, drugače se ne da povezati sesalca.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2019, 00:46

Hvala @Smrkl. Drži, prva stvar je res geslo, če ga slučajno na domačem omrežju ni, ga je potrebno nastaviti, a tu in tam se komu še vedno ne poveže. V takšnem primeru pomaga, če se poizkusi povezati na kakšno drugo omrežje, če je opcija, kje v družini, pri sosedu, potem ko se enkrat poveže, se naj bi brez težav povezal tudi na prvotno problematičnem omrežju. Se sicer redko zgodi, a dveh primerov se spomnim ... Sicer pa še ena pomembna zadeva, nekdo je želel povezati sesalnik z aplikacijo Viomi, ki je namenjena le azijskemu trgu in jasno povezava ne deluje, obvezno uporabit aplikacijo Xiaomi Mi Home ...
MGCurli
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 Nov 2019, 08:42

11 Dec 2019, 15:14

Hvala obema bomo probali še enkrat pa bom poročal glede tega. Lp
Odgovori