Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
ajzak
Prispevkov: 118
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

10 Maj 2020, 09:23

Je mogoče kakšna koda za tole kamero ?

https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_ ... id=1433363
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Maj 2020, 11:17

ajzak napisal/-a:
10 Maj 2020, 09:23
Je mogoče kakšna koda za tole kamero ?
je tale koda aktivna, bi pa moral preverit kakšno je sedaj stanje s Prioirty Line, so že vzpostavili novo linijo ali ne ...
maremarcus
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Apr 2020, 16:14

12 Maj 2020, 08:31

Pozdravljen,
glede na prebrano na vaših straneh smo se odločili za nakup telefona Xiaomi Redmi 8 pro. Prav tako smo na vaših straneh tudi našli ugodno ponudbo na gearbest, kjer smo se registrirali, telefon naročili, izbrali eu skladišče in vse kakor je napisano na vaših straneh. Naročilo smo oddali 14.4.,in do danes še ničesar.Parkrat smo na gearbest strani na svojem profilu pod naročili pohitrili pošiljko, vendar še vedno ni nobenega odgovora. V naročilih pod detajli stojimo na order paid in tam stoji. Plačano seveda je, in od tam naprej se ne premakne.
A lahko kako pomagaš pri tej zadevi?
Hvala, lp, Mare
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2020, 10:33

maremarcus napisal/-a:
12 Maj 2020, 08:31
Pozdravljen, glede na prebrano na vaših straneh smo se odločili za nakup telefona Xiaomi Redmi 8 pro. Prav tako smo na vaših straneh tudi našli ugodno ponudbo na gearbest, kjer smo se registrirali, telefon naročili, izbrali eu skladišče in vse kakor je napisano na vaših straneh. Naročilo smo oddali 14.4.,in do danes še ničesar.Parkrat smo na gearbest strani na svojem profilu pod naročili pohitrili pošiljko, vendar še vedno ni nobenega odgovora. V naročilih pod detajli stojimo na order paid in tam stoji. Plačano seveda je, in od tam naprej se ne premakne.
A lahko kako pomagaš pri tej zadevi? Hvala, lp, Mare
Pozdrav,

Predvidevam da je šlo za EU Prioirty Line poštnino, ne EU skladišče, kar je ok, ker preko Priority Line tudi iz HK skladišč pošiljke prispejo brez dodatnih stroškov nekje v 2-3 tednih. Kolikor pa sledim se je na Gearbest zataknilo, ker je pogodbena poštna agencija, zaradi korona virus razmer na Kitajskem, Gearbestu odpovedala apogodbo nekaj tednov nazaj. Gearbest je v postopku pridobivanja nove poštne agencije za PRioirty Line, a do danes zadeva še ni urejena, zato tudi pošiljke čakajo. Glede na to da zadeva traja že kar nekaj tednov, kontakt pravi da lahko traja še 3 dni ali 3 tedne, predlagam preklic naročila, refund na osnovno plačilno sredstvo, denar je povrnjen v nekaj dnevih in se raje naroči na Banggood, kjer Prioirty Line poteka normalno brez težav, trenutno so tudi opcije iz EU skladišča za omenjeni model, preverite namenski članek:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
maremarcus
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Apr 2020, 16:14

12 Maj 2020, 19:44

Zivjo,hvala za odgovor.Kako pa na gearbestu preklicem narocilo, bom imel kake dodatne stroske? Nikjer ne najdem opcije preklica narocila.Hvala,lp
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2020, 21:22

Nekaj časa po oddanem naročilu je možen preklic kar pod My Orders, kasneje pa preko Ticketa ali Live Supporta. Ni dodatnih stroškov, samo poveš da preklicuješ naročilo zaradi nezmožnosti pošiljanja preko Prioirty Line, da se ti mudi in ne moreš več čakati, prosiš za povrnitev kupnine na osnovno plačilno sredstvo, je potem v nekaj dnevih nakazano ...
maremarcus
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Apr 2020, 16:14

15 Maj 2020, 23:17

Tomson napisal/-a:
12 Maj 2020, 21:22
Nekaj časa po oddanem naročilu je možen preklic kar pod My Orders, kasneje pa preko Ticketa ali Live Supporta. Ni dodatnih stroškov, samo poveš da preklicuješ naročilo zaradi nezmožnosti pošiljanja preko Prioirty Line, da se ti mudi in ne moreš več čakati, prosiš za povrnitev kupnine na osnovno plačilno sredstvo, je potem v nekaj dnevih nakazano ...
Živjo, na my orders se ne da,ticketsa ne najdem, preko live supporta pa mi sedaj ponuja dostavo preko Surface mail na njihove stroške.A bom v tem primeru prišel mimo carinjenja, ali bi moral plačati? Ta gearbest ni vreden ničesar, mi je zelo žal, da sem zaupal tej strani in gearbestu, k so popolnoma neresni. Lp
maremarcus
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Apr 2020, 16:14

16 Maj 2020, 13:15

maremarcus napisal/-a:
15 Maj 2020, 23:17
Tomson napisal/-a:
12 Maj 2020, 21:22
Nekaj časa po oddanem naročilu je možen preklic kar pod My Orders, kasneje pa preko Ticketa ali Live Supporta. Ni dodatnih stroškov, samo poveš da preklicuješ naročilo zaradi nezmožnosti pošiljanja preko Prioirty Line, da se ti mudi in ne moreš več čakati, prosiš za povrnitev kupnine na osnovno plačilno sredstvo, je potem v nekaj dnevih nakazano ...
Živjo, na my orders se ne da,ticketsa ne najdem, preko live supporta pa mi sedaj ponuja dostavo preko Surface mail na njihove stroške.A bom v tem primeru prišel mimo carinjenja, ali bi moral plačati? Ta gearbest ni vreden ničesar, mi je zelo žal, da sem zaupal tej strani in gearbestu, k so popolnoma neresni. Lp
Po nekajkratnih pogovorih mi je uspelo pridobiti full refund na kreditno kartico. Pred tem so mi pa ponujali vse druge možnosti, in je treba kar vztrajati ,da dobiš nazaj. Upam v prihodnje na boljšo izkušnjo. Lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Maj 2020, 18:30

maremarcus napisal/-a:
16 Maj 2020, 13:15
Po nekajkratnih pogovorih mi je uspelo pridobiti full refund na kreditno kartico. Pred tem so mi pa ponujali vse druge možnosti, in je treba kar vztrajati ,da dobiš nazaj. Upam v prihodnje na boljšo izkušnjo. Lep pozdrav
žal ste res naleteli na obdobje pri Gearbestu ko imajo zaradi korone in iskanja nove Prioirty Line opcije kar velike težave, zato že sedaj nekaj časa pri njih promoviram le EU skladišča. Pred tem s PrioirtyLine več let, kolikor z njimi sodelujemo ni bilo nikoli nobenih težav, dostava pa 2-3 tedne. Mi je res žal za slabo izkušnjo, sicer se vedno na koncu uredi tako ali drugače, če ne drugače s povrnitvijo kupnine, je pa seveda potrebno kar jasno povedati da se želi full refund na osnovno plačilno sredstvo, še nikoli pa ni bilo primera da komu ne bi vrnili denarja, sicer pa, če je potrebno tudi sami posredujemo preko svojih kontaktov v trgovinah, da se zapleti uredijo. Mi je žal da se je tako izšlo, če je še ostal kakšen kanček zaupanja v nas vam posredujem še dobro opcijo za omenjeni telefon iz EU skladišča, kjer zaloga je, ShipOut v 24h in dostava do 5dni, tudi brez dodatnih stroškov, sicer pa vas pozdravljam in želim čim več dobrih nakupov v prihodnje ter jasno, s čim manj negativnimi izkušnjami! ;)
maremarcus
Prispevkov: 7
Pridružen: 14 Apr 2020, 16:14

17 Maj 2020, 09:06

Živjo, na tem linku ki si ga poslal, kaj moram izbrati za pošiljanje, HK ali ES? Ker preko Hk dobim ceno 200$, isto piše priority line. A se bi tudi znalo zaplest če izberem HK in priority line? Preko ES je pa cena 230$ in standardno pošiljanje, ne vem pa kako je s carino v tem primeru.Hvala, lp
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Maj 2020, 10:52

maremarcus napisal/-a:
17 Maj 2020, 09:06
Živjo, na tem linku ki si ga poslal, kaj moram izbrati za pošiljanje, HK ali ES? Ker preko Hk dobim ceno 200$, isto piše priority line. A se bi tudi znalo zaplest če izberem HK in priority line? Preko ES je pa cena 230$ in standardno pošiljanje, ne vem pa kako je s carino v tem primeru.Hvala, lp
kot je povezava, ES skladišče, to je EU Spain skladišče, nekaj dni dostava, brez dodatnih stroškov, je cena končna ne glede na vrsto poštnine, pa precej dobra cena za 128GB in EU skladišče;
za HK skladišče pa tale opcija, pride malo ceneje, je pa dostava nekje 3-tedne, sicer pa obvezno Prioirty Line poštnina za HK skladišče:
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

22 Maj 2020, 23:16

@Tomson:
Sem lastnik OnePlus 7T naprave sedaj že kar lep. Telefon je v paketu (naročen preko Gearbest) vseboval t.i. "OnePlus Warp Charge Type-C Cable". Ker sem se nekoliko naveličal ta en in isti kabel vedno prestavljati iz hiše v avto, bi si rad dobil vsaj še enega. Bi me pa zanimalo, kje bi mi ti svetoval nakup omenjenga kabla in koliko bi to stalo? Njihova uradna stran ima še kar drage cene, vsaj koliko sem gledal. Kot drugo pa bi me zanimalo, ali je pri napravi kot je OnePlus 7T res pomembno, da se uporablja omenjeni kabel, ali bi moral delovati bilokateri kabel tipa C, v kolikor se seveda uporabi originalni adapter, ki je bil tako ali tako tudi priložen? Gre se mi predvsem za to, da s telefonom potem ne bi bilo karkoli narobe, v kolikor bi se le ta polnil preko "novega" kabla, in ne več originalnega, ki je bil priložen paketu ob nakupu, ter da se seveda ohrani vsa funkcionalnost hitrega polnjenja na OnePlus 7T - t.i. warp charge 30T. Ta zadeva je res bliskovito hitra :D
Hvala za vnaprej!
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Maj 2020, 23:43

Kabel kot kabel je nečaloma vseeno kakšen je, bo deloval na vseh telefonih, brez karkšnih koli težav. So pa razlike med kabli v smislu propustnosti, za Oneplus potrebuješ 4A/5V, če polniš preko Dash Chargerja in želiš obdržati isto hitrost polnjenja, a če polniš v avtu preko USB polnilca takšne hitrosti tako ali tako ne boš dosegel, je potem že npr. 3A kabel dovolj. Če sem prav razumel bi doma še naprej polnil preko original polnilca in kabla, za avto pa potrebuješ samo nov kabel?
Sandis
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Maj 2020, 19:49

23 Maj 2020, 10:50

Ima kdo izkušnje z Lenovo tablico, nevem če je tema za tukaj, na banggood sem zasledil Lenovo m8 p22t in ne zanima se kako mnenje in izkušnje
Lp
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

23 Maj 2020, 11:04

Tomson napisal/-a:
22 Maj 2020, 23:43
Kabel kot kabel je nečaloma vseeno kakšen je, bo deloval na vseh telefonih, brez karkšnih koli težav. So pa razlike med kabli v smislu propustnosti, za Oneplus potrebuješ 4A/5V, če polniš preko Dash Chargerja in želiš obdržati isto hitrost polnjenja, a če polniš v avtu preko USB polnilca takšne hitrosti tako ali tako ne boš dosegel, je potem že npr. 3A kabel dovolj. Če sem prav razumel bi doma še naprej polnil preko original polnilca in kabla, za avto pa potrebuješ samo nov kabel?
Ubistvo me je malo zmedlo, ker na njihovi uradni strani lahko prebereš sledeče:
  • Warp Charge only activates when an authentic OnePlus Warp Charge 30 charger and cable are used.
Pa nisem bil povsem prepričan, kako je sedaj s temi kabli. Ta njihov Warp Charge 30T je res več kot bi človek potreboval - vsaj za moje osebne potrebe 8-) In kar je tudi to, kar vedno ponavljamo na tem forumu. Vsak mora vedeti, kaj so njegove prioritete in kaj potrebuje oz. išče. Zame je to več kot dovolj hitro polnjenje, verjamem pa, da bi si kdo želel še hitreje.

Iščem pa ubistvo dva kabla, po možnosti enega malo daljšega (1,5m+?...več je bolje), katerega bi potem lahko uporabljal doma in imel malo več maneverskega prostora na sedežni (v kolikor se mora telefon takrat uporabljati za kake klice ali kaj podobnega recimo), in enega "standardnega, malo krajšega, katerega bi lahko uporabil za priklop na USB v avtomobilu, da bi lahko uporabljal za Android Auto. Ta drugi kot sma rekla torej ne rabi imeti 4A/5V, bi zadostvovalo že 3A. Kje bi mi torej priporočal nakup oz. naročilo? Maš morda kak pameten link? :)

Pa ko sma ravno pri tej temi, in da ne bom odpiral nove ali se podvajal: katere bi mi priporočal slušalke za omenjen telefon? Kot verjetno veš, paket katerega naročiš preko Gearbest slušalk ne vsebuje. Bi mi priporočal njihove originalne slušalke, OnePlus Type-C Bullets Earphones al kaj so že?, al maš kakšno bolj primerno alternativo? Ubistvo mi je na tej točki vseeno a so bluetooth ali type c, glavno mi je da fajn sedejo v uho in da ne padajo ven :D Mam malo čudna ušesa po naravi, in mi te navadne, standarne slušalke ki jih lahko praktično kupiš in dobiš vsepovsod enostavno ne ostanejo v uhi, temveč mi večno padajo ven. Kaj predlagaš? Kot ponavadi - budget čim bolj poceni oz. najbolje za ceno.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Maj 2020, 11:17

Sandis napisal/-a:
23 Maj 2020, 10:50
Ima kdo izkušnje z Lenovo tablico, nevem če je tema za tukaj, na banggood sem zasledil Lenovo m8 p22t in ne zanima se kako mnenje in izkušnje. Lp
lahko kar v namenski temi o tabličnih računalnikih, bo bolj primerno, sem tam odgovoril:

viewtopic.php?p=4544#p4544
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Maj 2020, 11:57

Cabci napisal/-a:
23 Maj 2020, 11:04
Kje bi mi torej priporočal nakup oz. naročilo? Maš morda kak pameten link? :)

Pa ko sma ravno pri tej temi, in da ne bom odpiral nove ali se podvajal: katere bi mi priporočal slušalke za omenjen telefon?
glede na to da tile kabli vedno prav pridejo bi sam vzel tale komplet 4 kablov 5V/3A za 9€, so očitno tudi dobre kvalitete 4.8/5 ocena pri 500 kupcih:
sam že sedaj nekaj časa uporabljam Tronsmart Neo BT slušalke in so mi super. Moraš si jih sicer dobro namestiti v uho, da je zvok dober, a meni so super udobne, se lepo držijo, imajo super zvok za ceno, ne vem pa kako bodo tebi sedle v uho ... Sam bi npr. izbiral med temi modeli, žičnih sam več ne uporabljam ...

- Tronsmart Onxy Neo BT TWS slušalke FlashSale za 23€ (EU skladišče)
- Haylou GT1 Plus BT TWS slušalke FlashSale za 25€ (EU skladišče)
- QCY T2S BT TWS slušalke FlashSale za 24€ (EU skladišče)

lahko preveriš še test omenjenih modelov:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/hay ... -test.html
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

27 Maj 2020, 18:02

Tomson napisal/-a:
23 Maj 2020, 11:57
Cabci napisal/-a:
23 Maj 2020, 11:04
Kje bi mi torej priporočal nakup oz. naročilo? Maš morda kak pameten link? :)

Pa ko sma ravno pri tej temi, in da ne bom odpiral nove ali se podvajal: katere bi mi priporočal slušalke za omenjen telefon?
glede na to da tile kabli vedno prav pridejo bi sam vzel tale komplet 4 kablov 5V/3A za 9€, so očitno tudi dobre kvalitete 4.8/5 ocena pri 500 kupcih:
sam že sedaj nekaj časa uporabljam Tronsmart Neo BT slušalke in so mi super. Moraš si jih sicer dobro namestiti v uho, da je zvok dober, a meni so super udobne, se lepo držijo, imajo super zvok za ceno, ne vem pa kako bodo tebi sedle v uho ... Sam bi npr. izbiral med temi modeli, žičnih sam več ne uporabljam ...

lahko preveriš še test omenjenih modelov:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/hay ... -test.html
Hvala za nasvet :D Tile kabli so res super in bodo definitivno dosegli pričakovano, bi pa po možnosti rad našel se nekaj podobnega, kar pa bi mi obdržalo t.i. dash charge funkcijo. Sem že sam iskal, pa žal ne najdem :? Ali ne najdem kaj, al pa najdem res samo 3A/5V. Bi pa bilo super, v kolikor bi obstajal kak tak paket tudi za 4A/5V. Tudi če takega paketa ni, bi po vsej verjetnosti raje imel kak daljši kabel kot ga imam sedaj (torej več kot 1,5m). Maš morda še kaj na tem področju zame? 8-)

Slušalke bodo pa tudi verjetno kar te. Sem si prebral zadeve. Super zapisano!
Matton77
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Jun 2020, 20:23

16 Jun 2020, 06:08

Pozdravljeni.

sem v zaključku nakupa robotskega sesalnika xiomi Viomi v3, sem videl da je cena okrog 410€ preko geekbuying. Samo bi prosil za potrditev če sem vse naredil kot je potrebno.
Torej izdelek sem dal v kočarico, (pre-order), ship from je Poland, shipping je 0,11€ via PL DPD express. Shipping address imam vnešeno, uporabil sem shipping insurance (ker bom plačal s kartico) in vnesel kupon.
Bo tako držalo? Res komaj čakam da preizkusim sesalec. :D :D

Hvala.
Lp, M
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jun 2020, 16:42

Matton77 napisal/-a:
16 Jun 2020, 06:08
Torej izdelek sem dal v kočarico, (pre-order), ship from je Poland, shipping je 0,11€ via PL DPD express. Shipping address imam vnešeno, uporabil sem shipping insurance (ker bom plačal s kartico) in vnesel kupon. Bo tako držalo?
Pozdrav, bo držalo, le v opozorilo, na Geekbuying je PreOrder, zato tako ugodna cena, odpošiljanje čez 14 dni, pa potem teden dni za dostavo, teden hitreje pa na Gerabestu, s kodo za 439€, tudi iz EU skladišča ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

21 Jun 2020, 22:39

@Tomson:
Nisem bil povsem prepričan, kam naj tole napišem, zato sem uporabil kar to kategorijo. Torej, stvar je sledeča...

Do pred kratkim si na NLB lahko dobil t.i. predplačniško mastercard, katero si lahko imel seveda vezano na PayPal in s katero si lahko plačeval praktično vsepovsod, kjer je bila oznaka MC oz. PayPal. Ker pa so imeli določene težave, so te kartice potem uknili, oz. jih po novem ni bilo možno več dobiti. Pred tem si lahko v trafiki dobil tudi t.i. predplačniško mc, a so tudi te zaradi pranja denarja in podobnih zadev kar hitro uknili. Zato se sedaj obračam nate, in seveda na vse ostale, ki bi imeli kakršnekoli informacije, kaj bi bila najboljša rešitev:

Iščemo torej neko varianto kartice ali plačila, s katerim je omogočeno spletno plačevanje po vseh oz. večini držav, in da se lahko zadeva uporabi tudi na Google Play za plačevanje aplikacij. Poleg tega ne bi radi, da je stvar vezana na kakršnikoli osebni bančni račun, zakar smo tudi do sedaj uporabljali predplačniško mc. Pokrivala je res vse: rabo na Google Play, plačevanje preko PayPala na Amazon-u, Gearbest-u, Aliexpress-u, Ebay-u...ni da ni. In v kolikor je sploh dandanes še mogoče, ne bi želeli, da je pri registraciji ali uporabi same kartice treba vnesti davčno številko uporabnika. Iščemo torej najbolj "simple" varianto, ki pa bo pokrivala res vse, ali vsaj večino. In pa kot vedno, se seveda tudi tukaj išče najbolj ugodna varianta (sprotna nakazila, letna članarina ipd.).

Sam zaenkrat najdem edino paysafecard, vidim pa da je tam potrebno vnesti davčno št. uporabnika. Poleg tega sem zasledil, da ponujajo tudi neko vrsto mastercard-a, ki je lahko vezana na PayPal, a žal ni podprto spletno plačevanje po vseh oz. vsaj večini držav. Tako da v kolikor razumem, z njo oz. preko PayPal računa potem ne bi mogel naročevati stvari iz Gearbest, Aliexpress, Nemški Ebay ipd.

Skratka, za vsakršno informacijo bom zelo vesel :)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jun 2020, 09:36

Sam imam npr. VISA predplačniško kartico na NKBM. Strošek je 5€ za izdajo kartice, potem pa nikoli več nobenega stroška. Gor naložiš kakor želiš, porabiš lahko kolikor naložiš, uporaba pa kot klasična Visa, se pravi lahko plačuješ vse storitve kot pri klasični Visi, kar je pratkično povsod, jasno, je pa povezana s tvojimi podatki, saj podpišeš pogodbo v Banki.
https://www.nkbm.si/predplacniska-visa

Da bi pa zadeva bila nesledljiva, pa iz prakse žal ne bi vedel, kolikor gledam obstajajo Gift Visa Cards, a verjetno le za USA:
https://www.vanillagift.com/catalog?occ ... &type=mail

podobno za Mastercard Gift Card:
https://www.mastercard.us/en-us/persona ... rcard.html
Zudo93
Prispevkov: 22
Pridružen: 24 Nov 2019, 15:50

30 Jun 2020, 13:43

Živjo, mene pa zanima kako je glede reklamacij oziroma s servisom naprav kupljenih na gearbestu. Osebno imam pametno uro amazfit gtr, zakon ura res bil sem izjemno zadovoljen predvsem z baterijo, do dveh tednov nazaj. Življenski čas baterije mi je čez noč prešel iz 20+ dni na max 5 dni. Gearbest sem že kontaktiral glede napake ampak se z raznimi opravičili in gb točkami izmikajo problemu. Kaj se da tukaj še narediti? Lp
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jun 2020, 22:34

da bi čez noč baterija izgubila avtonomijo iz 20 dni na 5 dni je malo težko verjetno, se pa lahko zgodi, ampak to ponavadi gre skozi daljše obdobje. Pa se ni kaj mogoče prestavilo? ker trije načini delovanja (Typical, Basic, GPSon) precej vplivajo na avtonomijo, od 24h do 20 dni, tudi več na 47mm modelu ...

je pa bila serija s problematično baterijo, a bi to verjetno bilo od štarta:
We confirm we got the advertised 24 days on a single charge out of the 47mm Amazfit GTR (yes, it's been with us for a while now). That being said, we also looked around for other people's experiences since we have been genuinely impressed.

That being said, if you are after an Amazfit GTR of your own, we should note that there have been multiple reports of a defective battery batch, of sorts. Most users with such dud devices claim their units came with absolutely no charge out of the box, which is odd in itself, and then tend to discharge at a rate of up to 1% an hour. If you end up in this situation, definitely reach out out to the seller or Huami.
če res ni odvisno od nastavitev se enostavno odpre Ticket na Gearbestu in uveljavlja garancijo ... če bodo kakšne težave pri komunikaciji lahko pomagam preko svojega kontakta, se lahko slišiva preko ZS ...
prenasalec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:04

14 Jul 2020, 11:58

Živjo! Kje se da trenutno najceneje dobiti Mi Band 5? V temi za Gearbest sem zasledil kar ugoden kupon, ampak ni na voljo EU Priority Line, tako da se bojim carine... Vzeti imam namen dva kosa.

Hvala in lp :)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jul 2020, 12:14

tukaj je iz Španije za 28€, je CN verzija, se pravi ANG jezik, Global verzije počasi prihajajo ...

https://bit.ly/391qeLF
prenasalec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jun 2020, 14:04

14 Jul 2020, 12:37

Mislim, da je CN verzij zmanjkalo... no ja, bom še malo spremljal. Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jul 2020, 12:55

prenasalec napisal/-a:
14 Jul 2020, 12:37
Mislim, da je CN verzij zmanjkalo... no ja, bom še malo spremljal. Hvala!
potem pa vzameš MultiLanguage verzijo za 34€ iz EU še vedno super cena ...

Slika
wolfyy
Prispevkov: 35
Pridružen: 06 Nov 2019, 20:58

16 Jul 2020, 19:54

@Tomson: kaj je bistvo teh "trgovin" (store) na gearbest??

recimo od tega sem dobil te maske kot darilo:
https://www.gearbest.com/braces---suppo ... oodsDetail

plačal 7 USD poštnine (v času naročanja zelo ugodno, skoraj na ravni kirurških mask pa sm reku, probam kakšne sploh so).

in ko pride presenečenje: v paketu 1 maska namesto 10. Sedaj mi pa trdi, da sem v resnici naročil 1 masko. Sej za teh par eur me ne sekira kaj dosti iz spletne strani je res videt da naročaš 1 ali 10 kos, ampak to sem dobil opcijo kot darilo za plačat samo poštnino, ko sem nekaj drugega naročil in je ob naročilu izgledalo tako:
Slika


in to če mene vprašaš sem naročil 1x 10 kosov mask. On mi pa sedaj trdi da sem naročil 1x 1 kos mask. Kako že pravjo? Če je nekaj prepoceni....te bo zagotovo drago stalo :mrgreen:
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jul 2020, 23:56

@Wolfyy:
sem tudi sam v času krize z maskami iskal podobne opcije in tudi sam ugotovil da so naslovi in opisi precej zavajujoči, saj enkrat piše 10pcs, potem 1pcs, kar si jasno vsak razlago kot en komplet po 10, ampak seveda ko pogledaš na ceno in verjetno če nižje po opisu bolje pogledaš ponavadi ugotoviš kakšno je dejansko stanje. Včasih, sploh pri kakšnih dražjih zadevah, pa je nejasnosti smiselno razčistiti pred nakupom ...
vilonja
Prispevkov: 64
Pridružen: 20 Sep 2019, 20:11

25 Jul 2020, 22:18

Mogoče kdo ve, če je pri HOT-u (Hofer) pokritost in jakost signala enak Telekomu?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Jul 2020, 11:32

vilonja napisal/-a:
25 Jul 2020, 22:18
Mogoče kdo ve, če je pri HOT-u (Hofer) pokritost in jakost signala enak Telekomu?
HOT uporablja A1 omrežje, primerjava med A1 in Telekom pa tukaj:
https://www.mobilna-telefonija.com/sl/i ... rezje.html
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

26 Jul 2020, 12:42

Pri nas lovijo vsa omrežja razen A1, pa nismo v nekih rovtah. Verjetno zato, ker je med njihovim oddajnikom in našim naseljem nizek hribček, v 10 letih še zmeraj niso uspeli odpraviti težave, saj naj bi po njihovih podatkih signal bil. Dokler mi doma ne lovi njihov signal me ne vidijo.
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

27 Jul 2020, 22:29

Tomson, zanima me tvoje mnenje glede poštnine, te variante ne vidim dostikrat:
- Express Shipping 10-15 delovnih dni 14 €. Se to ustavi na carini ali gre lepo na dom brez dodatnih stroškov, če morda veš ?
Alternariva pri izdelku, katerega gledam, je 15-20 delovnih dni z EU Priority Line za 16 € za kar pa vem, da gre paket direktno na dom.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jul 2020, 12:39

yanc napisal/-a:
27 Jul 2020, 22:29
Tomson, zanima me tvoje mnenje glede poštnine, te variante ne vidim dostikrat:
- Express Shipping 10-15 delovnih dni 14 €. Se to ustavi na carini ali gre lepo na dom brez dodatnih stroškov, če morda veš ?
Alternariva pri izdelku, katerega gledam, je 15-20 delovnih dni z EU Priority Line za 16 € za kar pa vem, da gre paket direktno na dom.
če gre za EU skladišče ni problema, če pa gre za HK/CN skladišče je za Express Shipping vedno postopek carinjenja in če je nad 22€ je PRioirty Line edina smiselna opcija ...
dimpuc
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jul 2020, 07:31

29 Jul 2020, 08:48

Pozdravljeni

Kupil sem Beelink GT Kinga in sedaj, ko želim gledati IPTV, mi ne deluje kakor mora, probal sem več app. in je isto, kaj bi lahko bila težava in kako to rešit?

Hvaležen bi bil za bilokakšno pomoč oz nasvet
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jul 2020, 12:17

če je tole kaj v pomoč:

http://www.bee-link.com/forum.php/forum ... &tid=53098

glede na reviewe npr. ni težav z:

I used Streams for Us and DurexTV to test live IPTV HD streaming and encountered no buffering in these apps either. I also installed Kodi 18.3, Cinema HD, Cyberflix and paired them with RealDebrid. As with the IPTV services indicated above, no problems at all.
Julij
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Jul 2020, 10:37

30 Jul 2020, 10:10

Živjo, imam vprašanje glede aliexpressa. Slab mesec nazaj sem naročil Global Version Oclean X Pro iz češkega skladišča. Danes sem dobil sms, da moram priložiti ustrezno dokumentacijo za izpeljavo uvoznega postopka. Predvidevam, da pošiljka ni prišla iz češke ampak izven EU. Priložim račun ali lahko kaj storim če mi želijo zaračunati cerino in ddv glede na to, da je prodajalec ponujal shipping iz češkega skladišča? Hvala za pomoč.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jul 2020, 10:34

Julij napisal/-a:
30 Jul 2020, 10:10
Živjo, imam vprašanje glede aliexpressa. Slab mesec nazaj sem naročil Global Version Oclean X Pro iz češkega skladišča. Danes sem dobil sms, da moram priložiti ustrezno dokumentacijo za izpeljavo uvoznega postopka. Predvidevam, da pošiljka ni prišla iz češke ampak izven EU. Priložim račun ali lahko kaj storim če mi želijo zaračunati cerino in ddv glede na to, da je prodajalec ponujal shipping iz češkega skladišča? Hvala za pomoč.
če je ob naročilu bilo izbrano omenjeno EU skladišče ni nobenega razloga za carinski postopek, razen če je prodajalec poslal iz drugega. Za začetek predlagam da se kontaktira prodajalca in preveri iz kod je prišel paket in se potem poizkusi dogovorit s prodajalcem da bo pokril morebitne stroške carinjenja, če ni poslal iz EU skladišča kot je bilo naročeno. Je pa še za preverit naročilo, da ni bila kakšna napaka pri naročanju in če je vse ok ter prodajalec ne bo v pomoč naprej na Aliexpress ali PayPal. Ponavadi se dogovori kar s prodajalcem ...
stanchy
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Jun 2020, 19:18

04 Avg 2020, 14:02

Pozdravljen
Naročil sem HP iz Nemčije z nemško tipkovnico. Zanima me, kaj moram narediti za SLO jezik in podprte šumnike. Kje kupiti srebrne nalepke za tipkovnico.
Hvala in lep pozdrav.
Stane
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Avg 2020, 14:09

stanchy napisal/-a:
04 Avg 2020, 14:02
Pozdravljen, Naročil sem HP iz Nemčije z nemško tipkovnico. Zanima me, kaj moram narediti za SLO jezik in podprte šumnike. Kje kupiti srebrne nalepke za tipkovnico. Hvala in lep pozdrav.
Stane
V Windowsih se izbere Slo tipkovnica ter namesti Slo nalepke, to je to. Foto nalepk je malo čudna, v praksi zadeva deluje dobro, imam tudi sam na dveh srebrnih računalnikih ...
stanchy
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Jun 2020, 19:18

06 Avg 2020, 15:51

Hvala za koristne informacije.
Lep pozdrav
Stane
Roberto
Prispevkov: 14
Pridružen: 12 Maj 2020, 14:41

07 Avg 2020, 17:58

Pozdravljen,
glede na prebrano na vaših straneh sem se odločili za nakup tablice TECLAST T30 10,1 skupaj z tipkovnico in posiljanjem preko EU Priority Line. Prav tako sem na vaših straneh našel ugodno ponudbo na Banggood. Tezko pricakovano tablico sem dobil pred 3 dnevi. Veliko sem prebral o tej tablici na tem forumu in se ravno zaradi dobrih karakteristik tudi zaradi dobre baterije odlocil za nakup. Ko sem jo odprl je bila kapaciteta napolnjenosti tablice 75 %. Uporabljal sem jo priblizno pol ure in jo z ovitkom-tipkovnico zaprl, napolnjenost je bila 55%. Ko sem jo na drugi dan prijel v roke in odprl sem na moje veliko zacudenje ugotovil da je napolnjenost 25 %. Uporabljal sem jo 15 min. in ugotavljal, da se baterija nenormalno prazni saj sem prav videl kako pada napolnjenost. Zacudil sem se saj sem preveril na tablico, da ni bilo nobene aplikacije, ki bi praznila baterijo saj tudi nisem nic na novo nalozil, vse je bilo original namesceno. Ko se je izpraznila do 5 % se je tam praznjenje upocasnilo in sem s to kapaciteto lahko uporabljal tablico se pol ure, prej 20% 15 min. Ko sem jo napolnil sem opazil, da se je zelo hitro napolnila manj kot uro. Ali je to normalno za to tablico, da se tako hitro polni? Ko sem jo prizgal je kljub temu, da se je napolnila 100% spet bila napolnjenost samo 95%. In ko sem jo uporabljal 20 minut je napolnjenost padla na 75 %. Od tu naprej je praznjnje baterije pocasnejse ne tako izrazito kot prej samo vseeno se nenormalno hitro. Zanima me, ce so kaksne izkusnje glede tega? Kaj predlagas? Kaj predlagas kaj naj storim?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Avg 2020, 10:39

Roberto napisal/-a:
07 Avg 2020, 17:58
Pozdravljen,
glede na prebrano na vaših straneh sem se odločili za nakup tablice TECLAST T30 10,1 skupaj z tipkovnico in posiljanjem preko EU Priority Line. Prav tako sem na vaših straneh našel ugodno ponudbo na Banggood. Tezko pricakovano tablico sem dobil pred 3 dnevi. Veliko sem prebral o tej tablici na tem forumu in se ravno zaradi dobrih karakteristik tudi zaradi dobre baterije odlocil za nakup. Ko sem jo odprl je bila kapaciteta napolnjenosti tablice 75 %. Uporabljal sem jo priblizno pol ure in jo z ovitkom-tipkovnico zaprl, napolnjenost je bila 55%. Ko sem jo na drugi dan prijel v roke in odprl sem na moje veliko zacudenje ugotovil da je napolnjenost 25 %. Uporabljal sem jo 15 min. in ugotavljal, da se baterija nenormalno prazni saj sem prav videl kako pada napolnjenost. Zacudil sem se saj sem preveril na tablico, da ni bilo nobene aplikacije, ki bi praznila baterijo saj tudi nisem nic na novo nalozil, vse je bilo original namesceno. Ko se je izpraznila do 5 % se je tam praznjenje upocasnilo in sem s to kapaciteto lahko uporabljal tablico se pol ure, prej 20% 15 min. Ko sem jo napolnil sem opazil, da se je zelo hitro napolnila manj kot uro. Ali je to normalno za to tablico, da se tako hitro polni? Ko sem jo prizgal je kljub temu, da se je napolnila 100% spet bila napolnjenost samo 95%. In ko sem jo uporabljal 20 minut je napolnjenost padla na 75 %. Od tu naprej je praznjnje baterije pocasnejse ne tako izrazito kot prej samo vseeno se nenormalno hitro. Zanima me, ce so kaksne izkusnje glede tega? Kaj predlagas? Kaj predlagas kaj naj storim?
Pozdravljen, za začetek predlagam da mine nekaj ciklov praznjenja in polnjenja tablice, vsaka naprava namreč potrebuje nekaj ciklov da se baterija nekako ustali. Vsekakor je omenjeno praznenje in polnjenje precej neznačilno, a kot rečeno, naj se ciklus nekajkrat obrne. Sicer pa je tale model odličen kar se baterije tiče, klasične uporabe (ne gajming) nekje 10-12h avtonomije, polnjenje pa je 12W, kar pomeni da od 0-100% potrebujemo okoli 4h. Obvezno še preverit če je kakšna posodobitev sistema, lahko se tudi naredi tovarniški reset tablice, potem pa če zadeva še vedno ne bo zdržala omenjenih 10h vsekakor takoj kontaktirat trgovino da se uredi zamenjava:

https://www.banggood.com/Contact-Us_hi111

če bodo kakšne težave pa se lahko slišimo na ZS in posredujem preko svojega kontakta ...
Roberto
Prispevkov: 14
Pridružen: 12 Maj 2020, 14:41

08 Avg 2020, 11:59

Tomson,
Hvala za odgovor. Sem jo včeraj že ponastavil na tovarniške nastavitve. Sedaj bom, kot si svetoval poskusil nekaj ciklov polnjenja. Te potem kontaktiram na ZS. Hvala še enkrat za odgovor in pomoč.
Grapher
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jul 2020, 20:10

12 Avg 2020, 09:50

A na BG samo nategujejo? Prodajajo izdelke, ki jih nimajo na zalogi? Že en teden kaže koliko kosov je na zalogi in da kupi kupi kupi - res je pisalo da je dobavni oz. procesni rok za Xiaomi redmi note 8 moder model 7 delovnih dni - sedaj pa v naročilu piše da se je procesni rok podaljšal za dodatnih 11 dni?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Avg 2020, 10:16

Grapher napisal/-a:
12 Avg 2020, 09:50
A na BG samo nategujejo? Prodajajo izdelke, ki jih nimajo na zalogi? Že en teden kaže koliko kosov je na zalogi in da kupi kupi kupi - res je pisalo da je dobavni oz. procesni rok za Xiaomi redmi note 8 moder model 7 delovnih dni - sedaj pa v naročilu piše da se je procesni rok podaljšal za dodatnih 11 dni?
kolikor sledim je precej odvisno od modela do modela, velika večina izdelkov gre pri BG zelo hitro v ShipOut, prej kot v 24h, določene zaloge pa so predvidevam kot pri nas, v skladišču pri dobaviteljue, težko rečem, lahko pa mi pošlješ Order Number, lahko na ZS, pa preverim pri kontaktu dejansko situacijo ...
raners
Prispevkov: 265
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

12 Avg 2020, 15:11

Tomson, nekaj bi te vprašal glede robotskih kosilnic... Si slučajno videl kje kakšno, da jo hvalijo in je za dobro ceno? Po možnosti celo 4x4... ;-)
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Avg 2020, 12:36

raners napisal/-a:
12 Avg 2020, 15:11
Tomson, nekaj bi te vprašal glede robotskih kosilnic... Si slučajno videl kje kakšno, da jo hvalijo in je za dobro ceno? Po možnosti celo 4x4... ;-)
kolikor tudi sam sledim je tole najboljši poceni model, precej visoka ocena uporabnikov: https://amzn.to/2E2HrZW
Julij
Prispevkov: 4
Pridružen: 11 Jul 2020, 10:37

13 Avg 2020, 21:40

Tomson napisal/-a:
30 Jul 2020, 10:34
Julij napisal/-a:
30 Jul 2020, 10:10
Živjo, imam vprašanje glede aliexpressa. Slab mesec nazaj sem naročil Global Version Oclean X Pro iz češkega skladišča. Danes sem dobil sms, da moram priložiti ustrezno dokumentacijo za izpeljavo uvoznega postopka. Predvidevam, da pošiljka ni prišla iz češke ampak izven EU. Priložim račun ali lahko kaj storim če mi želijo zaračunati cerino in ddv glede na to, da je prodajalec ponujal shipping iz češkega skladišča? Hvala za pomoč.
če je ob naročilu bilo izbrano omenjeno EU skladišče ni nobenega razloga za carinski postopek, razen če je prodajalec poslal iz drugega. Za začetek predlagam da se kontaktira prodajalca in preveri iz kod je prišel paket in se potem poizkusi dogovorit s prodajalcem da bo pokril morebitne stroške carinjenja, če ni poslal iz EU skladišča kot je bilo naročeno. Je pa še za preverit naročilo, da ni bila kakšna napaka pri naročanju in če je vse ok ter prodajalec ne bo v pomoč naprej na Aliexpress ali PayPal. Ponavadi se dogovori kar s prodajalcem ...
V naročilu je razvidno, da je bila izbrana opcija "češko skladišče" izdelek pa je prišel iz Kitajske. Izdelek sem že dobil in stroške obdelave carinjenja že plačal. Prodajalec OCLEAN Flag-ship Store mi je naročil naj potrdim, da sem izdelek dobil oni pa mi bodo stroške povrnili čez 15dni po potrditvi. Ker nimam izkušenj s tem in se mi zdi čudno, da bodo stroške povrnili šele čez 15 dni me zanima, če je to le reden postopek ali naj raje odprem dispute in zahtevam vračilo stroškov? Hvala.
Odgovori