Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
dady
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Dec 2019, 12:08

15 Dec 2019, 16:38

Tomson:

Dne 6.11 sem v sklopu akcije 11.11 kupil dva lucky bag-a. Eden je bil alarm systems in drugi security&protection. Do danes sem dobil samo Aqara human body sensor, ki se prodaja za 11,99$, torej je to še daleč od skoraj 90$, kolikor naj bi bili vredni obe vrečki. Tudi v statusu naročila piše partly shipped. Počasi mi zmanjkuje potrpljenja in tudi paypal rok za odprtje ticketa se kmalu izteče. Če lahko prosim kaj preveriš pri svojem kontaktu, kaj mečkajo.

Kupil sem tudi zobno ščetko Alfawise RTB200. Zaenkrat zelo zadovoljen z njo, ne najdem pa nadomestnih glav. So kakšne druge enake in bi se jih dalo uporabiti s to krtačko?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2019, 17:09

dady:

preverim jasno, prosil bi le za Orde Numbers, lahko kar na ZS, jutri govorim s kontaktom in sporočim ... Dodatni nastavki za RTB200 naj bi bili kmalu na voljo, predvidoma v decembru, sicer v januarju ...
raners
Prispevkov: 265
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

16 Dec 2019, 14:45

Tomson, ker sem videl, da so včasih bili na seznamih akcij tudi kaki nahrbtniki, me zanima, če obstaja kaki poceni nahrbtnik/potovalni kovček, ki ustreza dimenzijam 40x30x20 (nekaj podobnega temu: https://www.amazon.co.uk/Cabin-Max-Buda ... B01BFE8JSO), le da bi imel v obliki nahrbtnika (da lahko daš na obe rami) ali v obliki kovčka (da ga lahko vlečeš za seboj).

To dimenzijo imata wizzair in ryanair, če bookiraš njihove poceni letalske karte in ker sem že večkrat potoval z obema, bi si kupil kako boljšo torbo (v preteklosti smo uporabljali podobno kot na prilepljeni povezavi in če nosiš na eni rami, kar hitro čutiš vso breme na eni rami)...
Imejmo se radi ;)
raners
Prispevkov: 265
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

16 Dec 2019, 14:51

Imejmo se radi ;)
prostimet
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Nov 2019, 21:00

16 Dec 2019, 14:53

Živjo,
eno vprašanje. Kako preverim status pošiljke? Naročil sem 4. decembra. Če številko naročila vpišem na DHL mi javi, da naročilo s to številko ne obstaja. A se da kje pogledat status pošiljke al je to to, kar je v aplikaciji?

Hvala

Slika
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Dec 2019, 22:07

prostimet
Prispevkov: 17
Pridružen: 29 Nov 2019, 21:00

17 Dec 2019, 09:04

@tomson hvala :) Koliko pa običajno traja pošiljanje izdelka? Cca 2 tedna?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2019, 09:27

če gre za pošiljko iz HK/CN preko Prioirty Line potem računaj nekje 14 dni, v decembru lahko tudi malo dlje ...
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

19 Dec 2019, 22:24

Ne vem, če paše v to temo, bom vseeno poskusila.
Za prijateljico sem kupila pametno uro Bakeey GT103 - https://www.banggood.com/Bakeey-GT103-F ... rehouse=CN.
Ura dela v redu, aplikacija WearFit 2.0 pa enkrat dela, drugič ne, zgodovine pa sploh ne kaže. Poskusili smo s ponovno namestitvijo aplikacije, pa ne dela, kot bi morala.
Na Banggood sem spraševala, če je kakšna nadomestna aplikacija, pa tako komplicirajo z odgovori, ker vprašanja sploh ne preberejo, da se mi z njimi res ne da več ... :?
Mi lahko kaj svetuješ?
Hvala! :)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Dec 2019, 09:24

@woman:

težka, bo, pri teh cenejših pametnih urah je pač tako, da so kakšne zadeve ki delujejo ok, kakšne zadeve sicer navidez delujejo a so v praksi popolnoma neuporabne (merjenje pulza, pritiska itd), softverski del pa je velikokrat tudi manj dodelan in brez kakršnekoli podpore. Če se prav spomnim sva se pogovarjala o nakupu pametne ure in sem predlagal malo dražji a preizkušen model Xiaomi Amazfit Bip. Kaj in kako s tole omenjeno Bakeey uro pa težko rečem, ker je sam nimam, da bi lahko preveril, tako na hitro če pogooglam vidim da se nekaterim poveže, pa potem izgubi povezavo brez razloga, kakšnih rešitev tukaj pa se bojim da ne bo. So tudi dražji modeli, bolj uveljavljenih znamk, ki npr. z določenimi aplikacijami zunanjih izvajalcev ne beležijo vsega. Po drugi strani pa tudi omenjena aplikacija ni nek biser, je slabše ocenjena na Google Store, precej uporabnikov toži o veliko različnih težavah, da se ves čas disconekta, ne prikazuje obvestil, nekaterim deluje le štetje korakov itd, tako da je povsem možno da je dejansko težava v aplikaciji. Praviloma so le namenske aplikacije razvite s strani proizvajalca pametne ure res dobro delujoče. ŽTele poceni pametne ure so povsem ok za nek začetni vtis, da sploh vidimo kako delujejo in kakšen je potencial, potem pa, če želimo boljšo uporabniško izkušnje, ni druge kot da najdemo bolj kvaliteten in tudi dražji model ...
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

21 Dec 2019, 13:32

Hvala za odgovor, malo denarja, malo muzike. Bo pač morala globje seči v žep ... ;)
sg_101
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2019, 08:33

22 Dec 2019, 09:33

zdravo. imam samo eno vprasanje. ali je običajno, da je status paketa ze od 16.12, na letaliscu na madzarskem - glej priponko?
Priponke
Screenshot_20191222-093000.png
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Dec 2019, 11:29

@sg_101:

normalno ni, je pa velika verjetnost da tracking ni najbolj zanesljiv, preveri npr. še tukaj: https://www.17track.net/sl

sicer pa preveri npr. s tracking številko na lokalni pošti (oz. če je DHL/ GLS pri njih) , imajo ponavadi bolj tnatančne informacije ...
sg_101
Prispevkov: 3
Pridružen: 22 Dec 2019, 08:33

22 Dec 2019, 17:47

sem preveril več trackerjev. npr na tem linku, ko si pripel, piše le tole (naveden datum je datum, ko sem oddal naročilo)

2019-12-11 18:51
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Dec 2019, 18:06

Pošlji mi prosim Order Number in Tracking Number na ZS, še preko svojega kontakta preverim, če je kaj več informacij, sicer pa kot omenjeno, preveriš pri dostavni službi, bodo najbolj natančne informacije ...
Bauka
Prispevkov: 28
Pridružen: 17 Sep 2019, 15:39

24 Dec 2019, 12:28

Nisem najdel primerne teme pa bom kar tukaj vprašal,
zasledil se da ima Xiaomi Viomi na voljo tudi hladilnike vendar nikjer ne najdem dejanskega artikla, da bi ga bilo mogoče naročiti.

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Dec 2019, 12:49

Drži, en kup zanimivih naprav se najde od Xiaomija in njihovih podznamk na področju bele tehnike, tudi npr. odlični pralni/sušilni stroji, a kolikor mi je znano omenjenih večjih aparatov bele tehnike nikjer ni možno naročiti v EU, vsaj leto nazaj, ko sem se zanimal ni bilo opcije za pralni stroj npr. Bom malo preveril, če se je kaj spremenilo, a dvomim ...
aleskom
Prispevkov: 305
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

25 Dec 2019, 16:20

Tomson, eno pitanje, ne vem, če obvladaš to sceno, ampak bom poskusil. Imel sem službenega LG G5 SE, ki je delal res dobre fotke. Ker je bil star že skoraj 3 leta in imel na koncu kar nekaj težav od baterije do tega da ni več delal GPS... sem zdaj dobil novega, in sicer Huawei P30 Lite. Moram priznati, da sem močno razočaran nad kamero. Slike so neprimerljivo slabše od slik na starem, s tem da je telefon precej novejši (oba sta sicer lite modela osnovnih modelov). Čudi me pa to, da so pri p30 hvalili predvsem kamero. A je možno, da se da to kaj izboljša s kakšnimi softwari za fotkanje in ročnimi nastavitvami? Pa do so mogoče samo default nastavitve tako slabe?

Hvala za kakršenkoli namig.
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

29 Dec 2019, 17:50

Zanima me, kako je z pošiljanjem izdelkov v Avtrijo? Carina, davki itd. Je isto kot pri nas? Ima kdo kake izkušnje?
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

03 Jan 2020, 15:24

Pozdravljen Tomson :).
11. 12. sem s tvojim kuponom pri Gearbest za znanko naročila Redmi 8. Sledilna številka na www.1tracking.net kaže naslednje:
2019-12-20 10:00:00 Hungary, Shipment in transit-delivered to destination country.
2019-12-18 17:00:00 Hungary, Customs clearance processing complete.
2019-12-18 10:00:00 Hungary, Parcel is in clearance.
2019-12-16 07:26:00 Hungary, Parcel arrived at the airport.


Na Pošti Slovenije pa:
Za vneseno sprejemno številko ni podatkov. Prosimo preverite pravilnost vpisane sprejemne številke.
Tudi na DHL ni nobenih podatkov, piše:
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Lahko morda ti preveriš, če ti na ZS pošljem podatke?
Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jan 2020, 16:03

@woman:
ko je paket enkrat na poti se razen na trackingu težko kaj več preveri, je pa sedaj v drugem delu decembra bilo več podobnih primerov, ko je zaradi povečanega poštnega prometa prihajalo do zamikov pri dostavi, kar nekaj paketov je kazalo enako do Hungary, potem pa nič dalje, a to je samo neažurno posodabljanje trackinga, pošiljke so na poti, le zamujajo. Primer pošiljke, kjer so navedeni razlogi za zamudo: https://www.1tracking.net/zh-CN/detail? ... 42801858DE (Due to international holidays, delays in transit, please wait patiently). Mislim da bodo tale naročila iz sredine decembra v prvem tednu, od 6.1 dalje le dostavljena, saj ponavadi je nekje 2-3 tedne za dostavo, po večini kar 14 dni, a v decemberu vsako leto pri vseh dostavah, tudi v EU velikokrat prihaja do zamud ...
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

04 Jan 2020, 23:35

Hvala :), saj ne gori voda, bomo pač še malo počakali.

(Mimogrede, obvestila o tvojem odgovoru nisem dobila, čeprav imam nastavljeno obveščanje po e-pošti.)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Jan 2020, 23:43

nisem citiral ali poslal ZSja, sicer bi bilo obvestilo! ;)
ajzak
Prispevkov: 118
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

12 Jan 2020, 18:11

Je možno najti kakšen kvaliteten kuhinjski robot tudi za "normalne" denarje ( 100-200e ) ?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Jan 2020, 18:28

Jup, pravkar imam na testu tale Alfawise SM-1518X model za 90€, smo ga v treh gospodinjstvih primerjali z Bosch modeli od 200€ dalje. Vsi tako navdušeni da sem še sam presenečen. Zadeva je res top za zmeren denar, overall bo mnenju večine boljša od dražjega Bosch modela, je pa trenutno OutOfStock ;( preverim stanje ... Tale model deluje overall malo slabši, a tudi soliden, malo preveri, za 100€ iz EU skladišča ... Alternativa: klik ...
ajzak
Prispevkov: 118
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

13 Jan 2020, 12:25

Bom počakal na Alfawise. Je kje možno videti - prebrati kakšen test ?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2020, 12:37

Danes govoril s kontaktom, pravi da je trenutno res OutOfStock, a da se pričakuje da bo zopet na voljo, a to ne bo v kratkem. Test/primerjavo bom sam zaključil verjetno do konca meseca ali v začetku februarja, sporočim ...
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

18 Jan 2020, 12:06

@Tomson:

Zdravo. Ponovno bi potreboval tvojo pomoč. Po tvojem nasvetu smo kar lep čas nazaj kupili Xiaomi MiBox S, ki se je res odrezal za izredno solidno zadevo. Vse je delovalo super, vse do včeraj. Med gledanjem serije na Netflix-u, se nam je pojavilo opozorilo o nadgradnji na Android 9. Ker nismo slutili nič slabega, smo to seveda storili. A takoj po posodobitvi, je prenehala delovati internetna povezava. Problem je v tem, da po novem dela samo še internetna povezava preko Wi-Fi omrežja, ne pa preko Ethernet kabla, kot smo do sedaj imeli zadevo povezano. Seveda, ko sem kasneje šel zadevo preverjati po internetu sem opazil, da je ogromno pritožb ostalih uporabnikov, ki imajo enake ali vsaj podobne težave s posodobitvijo Box-a na Android 9.0. Prvi logični korak mi je danes potem bil, da sem izvedel t.i. Factory Reset, a sem hitro ugotovil, da mi zadevo sicer zresetira, a je se vedno nameščen Android 9 :evil: Moje vprasšanje se torkrat torej glasi: morda veš, kako se izvede factory reset na tovarniške nastavitve, na bodisi Android 8? Ter v kolikor to ni mogoče, kaj bi bila alternativa? Povezavo preko Wi-Fi-ja res ne bi radi imeli, saj zadeva ne deluje tako suvereno kot preko kabla. Hvala za pomoč in nasvet.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Jan 2020, 13:09

@Cabci:
glede na napisano bo sigurno kmalu na voljo popravek ki bo rešil omenjeno zadevo, sicer pa je opcija le kakšen downgrade, če malo pogooglaš, če je opcija, glede na odzive na netu pa je res kar nekaj težav z zadnjo posodobitvijo: https://piunikaweb.com/2020/01/10/mi-bo ... te-issues/

sicer pa si imel ethernet preko USB dongla?
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

20 Jan 2020, 10:59

Tomson napisal/-a:
19 Jan 2020, 13:09
@Cabci:
glede na napisano bo sigurno kmalu na voljo popravek ki bo rešil omenjeno zadevo, sicer pa je opcija le kakšen downgrade, če malo pogooglaš, če je opcija, glede na odzive na netu pa je res kar nekaj težav z zadnjo posodobitvijo: https://piunikaweb.com/2020/01/10/mi-bo ... te-issues/

sicer pa si imel ethernet preko USB dongla?
Downgrade je bila moja prva ideja in želja ja, a je pri omenjenem boxu žal problem, ker je malo bolj zakomplicirano - in vsem tistim, ki jim je downgrade že uspel, imajo potem ostale težave (recimo da Netflix povsem ne dela več ipd.). Sem ža sam malo iskal po netu, a res ničesar ne najdem. Vem samo to, da se ljudje na splošno zelo pritožujejo, ker je ogromno različnih stvari nehalo delati povsem, ali pa vsaj delno z zadnjo posodobitvijo na Android 9. Smo pa do sedaj imeli t.i. Gigabit Ethernet Adapter +USB HUB (USB 3.0 -> RJ45) ... https://www.inter-tech.de/en/products/n ... an-adapter Mislim da je točno ta, ki je tukaj na povezavi. Skratka, vse je do posodobitve na 9.0 delalo brez težav. Res upam, da nekje pri Xiaomi vse te komentarje od uporabnikov vidi in jih tudi prebere, in da delajo na kakem popravku. Hvala za pomoč :)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

02 Feb 2020, 00:01

@Tomson:

Ponovno bi potreboval tvojo razmišljanje ;) Bom poskušal biti čimbolj kratek. Torej...

Iscem najboljsi prize / performance TV za domačo uporabo. Budget do 350€ (ce je le možno), lahko pa tudi kakih 50-100€ več (v skrajnem primeru in ce res ne gre drugače). Ostalo kar je pomembno je velikost - najbolj idealno bi bilo 139cm diagonale oz tam nekje rang 50-55", lahko je tudi vecji, definitivno pa ne pride v poštev manjši ekran, saj bo TV v dnevni, kjer je od sedežne oz. od delovne mize, kjer se veliko dela z računalnikom, oddaljen se kar. Pomembno je, da je slika kolikor dobra in ostra. Trenutno se urejamo določene zadeve, tako da bo v najboljšem primeru na koncu v hiši kak trojček paket preko kabelske, kjer bi na TV tekli zgolj programi. Torej v ospredju je zgolj TV, razne android in ostale smart tv funkcije niso potrebne, saj se ne bodo uporabljale. Ce so vkljucene v istem cenovnem rangu, seveda ni nic zato (se toliko bolje), niso pa potrebni. Ker se sam res ne spoznam na TV in te raznorazne karakteristike, se res obračam na tvojo pomoč. Aja pa prosil bi za linke do slovenskih spletnih strani, v kolikor boš utegnil razmisliti. Žal nakup iz tujine ne pride v poštev v tem primeru. Gledamo torej izključno slovenske spletne strani (Mimovrste, BigBang...).

Kar je ostalega pomembno pri TVjih (osveževanje, svetilnost, vidni kot,...) se povsem zanašam na tebe in tvoje mnenje. Sam se žal na te stvari ne spoznam. Prav tako ne vem koliko so pomembni ti raznorazni tipi digiatnega sprejemnika (DVB-S,..), ki jih lahko vidiš navedene pri številnih modelih? Mi lahko morda malo bolj "po kmečko" pojasnis kako je s tem in zakaj oz. v katerem primeru so pomembni? Kaksno vlogo igrajo, v kolikor bi do TV bil zgolj navaden kabel od kabelske (noben box, internetna povezava ipd.).

Torej da povzamem: najboljši TV (55"+), cena 350-450, dobra slika, nakup v Sloveniji.

Hvala za vnaprej.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Feb 2020, 13:17

@cabci:
ergo, situacija je sledeča, 55" TV za 350€ se dobi, ampak, to je res najbolj budget linija TVjev kjer ni kaj dosti manevrskega prostora in jasno, dobiš kar plačaš. Tukaj ne govorimo o neki višji kvaliteti slike ne glede na proizvajalca in model TVja, nekaj razlik je, a ker gre za tako poceni TVje je pač kup kompromisov, kar pa ne pomeni da so TVji slabi, pač je potrebno imeti realna pričakovanja, da ne gre za neko naprednejšo tehnologijo TVjev, ampak osnovni TV, ki bo čisto dobro služil svojemu namenu, če so le realna pričakovanja in se ne pričakuje preveč v smislu HDR podpore, dobrega prikaza črne v zatemenjem prostoru, nadpovprečnega upscalinga nižjeločljivostnih vsebin itd. A kot razumem gre tako ali tako predvsem za TV ki se bo gledal na večji razdalji preko kabelskega ponudnika, se pravi pač TV programi v večji meri ob nekih normalnih pogojih čez cel dan ...

Zopet je najprej pomembna izbira med VA ali IPS panelom. VA paneli so superiorni, imajo precej boljši prikaz črne, posledično precej višje kontrastno razmerje, kar se kaže v globini slike ter tudi boljšo uniformairanost zaslona (praviloma manj backlight bleeda, pronicanja svetlobe po robovih). IPS paneli pa imajo po drugi strani precej širše vidne kote in če se gleda TV občutno iz strani, npr. veliko ljudi vse naokoli, bo na koncu na IPS panelu lepša slika za tiste iz strani, ker VA panelu se pod večjimi koti slika prej zatemni, barve so sprane, svetilnost je nižja itd ...

torej, VA ali IPS?
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

02 Feb 2020, 15:16

Tomson napisal/-a:
02 Feb 2020, 13:17
@cabci:
ergo, situacija je sledeča, 55" TV za 350€ se dobi, ampak, to je res najbolj budget linija TVjev kjer ni kaj dosti manevrskega prostora in jasno, dobiš kar plačaš. Tukaj ne govorimo o neki višji kvaliteti slike ne glede na proizvajalca in model TVja, nekaj razlik je, a ker gre za tako poceni TVje je pač kup kompromisov, kar pa ne pomeni da so TVji slabi, pač je potrebno imeti realna pričakovanja, da ne gre za neko naprednejšo tehnologijo TVjev, ampak osnovni TV, ki bo čisto dobro služil svojemu namenu, če so le realna pričakovanja in se ne pričakuje preveč v smislu HDR podpore, dobrega prikaza črne v zatemenjem prostoru, nadpovprečnega upscalinga nižjeločljivostnih vsebin itd. A kot razumem gre tako ali tako predvsem za TV ki se bo gledal na večji razdalji preko kabelskega ponudnika, se pravi pač TV programi v večji meri ob nekih normalnih pogojih čez cel dan ...

Zopet je najprej pomembna izbira med VA ali IPS panelom. VA paneli so superiorni, imajo precej boljši prikaz črne, posledično precej višje kontrastno razmerje, kar se kaže v globini slike ter tudi boljšo uniformairanost zaslona (praviloma manj backlight bleeda, pronicanja svetlobe po robovih). IPS paneli pa imajo po drugi strani precej širše vidne kote in če se gleda TV občutno iz strani, npr. veliko ljudi vse naokoli, bo na koncu na IPS panelu lepša slika za tiste iz strani, ker VA panelu se pod večjimi koti slika prej zatemni, barve so sprane, svetilnost je nižja itd ...

torej, VA ali IPS?
Naprej hvala za prvi odgovor in podano mnenje. In razumem si pravilno: TV bo v dnevni, kjer bo od sedezne oddaljen tam 4-5m. Za sedezno stoji pisalna miza, na kateri je računalnik, in za katero se prezivi vecji del poznega popoldneva in vecera. Ko se dela za racunalnikom, se vecino casa gleda (bolj poslusa) tudi TV. Miza je oddaljena od mesta kjer bo TV pribl. 7m...in stoji direkt za sedezno. Glede na to, da se bo v TV gledalo bolj kot ne naravnost, bi rekel da iz tvojega napisanega, gkedamo bolj VA panele?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Feb 2020, 11:56

@Cabci:
potem bi glede na omenjeno predlagal tele modele, ki ponujajo največ za ceno:

oba 55" z VA panelom:
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7022/64344
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7102/61636

ali pa če se gre na 65", žal pa ni podatka o panelu, predvidevam da je IPS, glede na veliko razdaljo gledanja mogoče v omenjeni kompromis panela na račun velikosti:
- https://dostava.hofer.si/MEDION/Pametni ... 9/p/180827
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/m ... a79m/64073
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

05 Feb 2020, 11:47

Tomson napisal/-a:
04 Feb 2020, 11:56
@Cabci:
potem bi glede na omenjeno predlagal tele modele, ki ponujajo največ za ceno:

oba 55" z VA panelom:
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7022/64344
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7102/61636

ali pa če se gre na 65", žal pa ni podatka o panelu, predvidevam da je IPS, glede na veliko razdaljo gledanja mogoče v omenjeni kompromis panela na račun velikosti:
- https://dostava.hofer.si/MEDION/Pametni ... 9/p/180827
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/m ... a79m/64073
Najprej seveda hvala za podane linke in priporočila :D
Osebno se bolj nagibam k prvima dvema, bi me pa zanimalo, kje so sploh razlike med njima? :? Kolikor sem gledal tehnične lastnosti namreč mi delujeta oba Samsunga identićna? Aja pa ko sem malo prebiral temo o TVjih na tem forumu, sem kar pogosto videl omenjati oznako TCL EP660. Vidim da je ta TV trenutno na Mimovrsti za 499€. Kam točno bi ga ti osebno rangiral med te tri, in zakaj? Torej med omenjena Samsunga in Hoferski model? https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl- ... sprejemnik

Glede na razdaljo gledanja, bi res bilo morda bolje, poseči kar po Hofer modelu, ki si ga omenil, a me je malo strah zaradi velikosti, in seveda zaradi IPS panela. Ze 55" bo kriza, a take so bile želje ;) Radi bi pač res najboljše možno za ta cenovni rang. Vem pa, da tople vode ne moreš odkrivat, če si omejen na budget, in da so določeni kompromisi.

Kot zadnje vprašanje pa: ta moj-tv spletna stran je vredu? Mamo že kakšne izkušnje z njo? Kako je s plačilom po povzetju in z vračilom oz. zamenjavo, če bi bilo karkoli narobe? Osebno poznam bolj kot ne zgolj MiShop & Mimovrste.
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

06 Feb 2020, 13:10

Zdravo,
nekako mi je uspelo zlomiti del polnilca za OnePlus 6, tako da bi potreboval novega. Se da kje dobiti kaj cenejšega kot preko njihove uradne strani?
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 15:32

Smrkl napisal/-a:
06 Feb 2020, 13:10
Zdravo, nekako mi je uspelo zlomiti del polnilca za OnePlus 6, tako da bi potreboval novega. Se da kje dobiti kaj cenejšega kot preko njihove uradne strani?
jasno, vzameš eno od opcij za 8-9€: http://bit.ly/39fFP98 ali http://bit.ly/373dd1t ali http://s.click.aliexpress.com/e/_scDCOn
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

06 Feb 2020, 18:13

@Tomson:

Da ne bom spet predolg 8-) Torej, po dolgem pogovoru z ostalimi "udeleženci" smo prišli do zaključka, da je 55" res maksimum kar se velikosti tiče. Pri KTV tudi že imamo naročen termin za naslednji teden, vzel pa se bo verjetno rumeni paket D3 (sam nisem bil v stiku z njimi, a vsaj tako sem razumel). Predvidevam torej da gre za nek ne ravno najbolj osnovni trojček paket, kjer bo res dovolj programov v SD in HD locljivosti, prav tako bi naj bil internet nekoliko hitrejši, kot je bil do sedaj. Vseh podrobnosti kot rečeno žal ne vem. Več bom vedel naslednji teden.
No, tako da trenutno izbiramo med naslednjimi 4 modeli: Kako bi torej ti osebno rangiral te štiri televizorje med sabo, za katerega bi se v končni fazi potem odločil glede na vse napisano, ter ali je po tvojem mnenju res vredno tistih 100€ več, da gremo recimo iz Samsunga na TLC? :roll: Oziroma obratno: ali je res bolje dati tistih 100€ manj, in zato izpustit Android funkcije, ki jih Samsung nima, ne glede na to ali se bi trenutno uporabljale ali ne? Philipsa sem dodal zgolj zaradi trenutne akcije (50%), pojma pa nimam, če ima drugače upravičeno polno ceno 800€ napram TCL & Samsung? Ugh...preveč je vsega :o

V kolikor boš torej utegnil, bi te lepo prosil, da še enkrat "skalibriraš" svoje misli, in mi podaš končno misel, z vsemi pro in contra argumenti, za katrti TV bi se ti odločil :D
Tisočkrat hvala!

Cabci napisal/-a:
05 Feb 2020, 11:47
Tomson napisal/-a:
04 Feb 2020, 11:56
@Cabci:
potem bi glede na omenjeno predlagal tele modele, ki ponujajo največ za ceno:

oba 55" z VA panelom:
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7022/64344
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/s ... 7102/61636

ali pa če se gre na 65", žal pa ni podatka o panelu, predvidevam da je IPS, glede na veliko razdaljo gledanja mogoče v omenjeni kompromis panela na račun velikosti:
- https://dostava.hofer.si/MEDION/Pametni ... 9/p/180827
- https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/m ... a79m/64073
Najprej seveda hvala za podane linke in priporočila :D
Osebno se bolj nagibam k prvima dvema, bi me pa zanimalo, kje so sploh razlike med njima? :? Kolikor sem gledal tehnične lastnosti namreč mi delujeta oba Samsunga identićna? Aja pa ko sem malo prebiral temo o TVjih na tem forumu, sem kar pogosto videl omenjati oznako TCL EP660. Vidim da je ta TV trenutno na Mimovrsti za 499€. Kam točno bi ga ti osebno rangiral med te tri, in zakaj? Torej med omenjena Samsunga in Hoferski model? https://www.mimovrste.com/smart-tv/tcl- ... sprejemnik

Glede na razdaljo gledanja, bi res bilo morda bolje, poseči kar po Hofer modelu, ki si ga omenil, a me je malo strah zaradi velikosti, in seveda zaradi IPS panela. Ze 55" bo kriza, a take so bile želje ;) Radi bi pač res najboljše možno za ta cenovni rang. Vem pa, da tople vode ne moreš odkrivat, če si omejen na budget, in da so določeni kompromisi.

Kot zadnje vprašanje pa: ta moj-tv spletna stran je vredu? Mamo že kakšne izkušnje z njo? Kako je s plačilom po povzetju in z vračilom oz. zamenjavo, če bi bilo karkoli narobe? Osebno poznam bolj kot ne zgolj MiShop & Mimovrste.
Zadnjič spremenil Cabci, dne 06 Feb 2020, 20:02, skupaj popravljeno 1 krat.
wolfyy
Prispevkov: 35
Pridružen: 06 Nov 2019, 20:58

06 Feb 2020, 19:34

Tomson napisal/-a:
06 Feb 2020, 15:32
Smrkl napisal/-a:
06 Feb 2020, 13:10
Zdravo, nekako mi je uspelo zlomiti del polnilca za OnePlus 6, tako da bi potreboval novega. Se da kje dobiti kaj cenejšega kot preko njihove uradne strani?
jasno, vzameš eno od opcij za 8-9€: http://bit.ly/39fFP98 ali http://bit.ly/373dd1t ali http://s.click.aliexpress.com/e/_scDCOn
sploh delajo približno originalom? ker DASH in WARP charge imata precej elektronike v polnilcu, da ne pregrevata baterije ob polnjenju, za razliko od ostalih.

Ker sem enkrat vzel te "original" kable in so vsi trije bili čisti ponaredek in so leteli direktno v smeti, ker niso stali v telefonu (videlo se je da je ponaredek, ko si dal kabel ob kabel)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 22:08

@cabci:
model od Philipsa ki ga navajaš ima IPS panel, zato je primerjava nesmiselna. Razlik med 7 Samsung serijo ni prav dosti, v osnovi isti TV, isti panel, iste lastnosti, dražji 7100 model ima hitrejši 5G WiFi (802.11ac), cenejši model pa 2.4G (802.11n), razlika je še v dizajnu nogic (podstavka)... če ti 5G Wifi ne pomeni dosti vzameš model 7000 sicer model 7100 ...

Sicer pa primerjava med TLC modelom, ki je tudi odličen za ceno, a sedaj sva že na 500€ od začrtanih 350€ ter malo višje ... Edina slaba stran TLC modela je loterija pri panelu, nekateri imajo precej močan light bleed, a to je pri cenejših, vstopnih modelih VA panelov pač dejstvo, je malo loterije, mislim da je pri Samsungu malo bolje, a zopet odvisno od sreče. Na koncu gre za stvar prioritet, lastnosti ki prevagajo v eno ali drugo smer in so pač po pomembnosti različne od kupca do kupca. Glede na vse kar si napisal bi se sam odločil za Samsung 55RU7022 za 399€, je nekje v zastavljenem budgetu in bo povsem dobro služil namenu. TLC je pa že toliko dražji, skoraj 30% da potem še malo dodaš pa imaš zopet še občutno boljši TV, če me razumeš! :)
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

06 Feb 2020, 23:30

Tomson napisal/-a:
06 Feb 2020, 22:08
@cabci:
model od Philipsa ki ga navajaš ima IPS panel, zato je primerjava nesmiselna. Razlik med 7 Samsung serijo ni prav dosti, v osnovi isti TV, isti panel, iste lastnosti, dražji 7100 model ima hitrejši 5G WiFi (802.11ac), cenejši model pa 2.4G (802.11n), razlika je še v dizajnu nogic (podstavka)... če ti 5G Wifi ne pomeni dosti vzameš model 7000 sicer model 7100 ...

Sicer pa primerjava med TLC modelom, ki je tudi odličen za ceno, a sedaj sva že na 500€ od začrtanih 350€ ter malo višje ... Edina slaba stran TLC modela je loterija pri panelu, nekateri imajo precej močan light bleed, a to je pri cenejših, vstopnih modelih VA panelov pač dejstvo, je malo loterije, mislim da je pri Samsungu malo bolje, a zopet odvisno od sreče. Na koncu gre za stvar prioritet, lastnosti ki prevagajo v eno ali drugo smer in so pač po pomembnosti različne od kupca do kupca. Glede na vse kar si napisal bi se sam odločil za Samsung 55RU7022 za 399€, je nekje v zastavljenem budgetu in bo povsem dobro služil namenu. TLC je pa že toliko dražji, skoraj 30% da potem še malo dodaš pa imaš zopet še občutno boljši TV, če me razumeš! :)
Hvala ti za hiter odgovor in podano razlago :D Osebno sem se tudi sam bolj nagibal k Samsungovima modeloma, a je vedno bolje slišati še kako dodatno mnenje. Philipsovega pa sem dodal na seznam zgolj zaradi znižane cene. V kolikor bi bilo zares potrebno voditi kak Android sistem čez kako leto ali dve, pa menim da je še vedno najboljša rešitev da se enostavno dokupi kak Box (Mibox S recimo), in je stvar s tem rešena.

Edino kar zdaj torej še preostane je nekako poizvedeti, kako legit je spletna stran moj-tv.com. V kolikor je kdo izmed ostalih že kdaj kaj naročeval, se priporočam za kakšen feedback ;)
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Feb 2020, 00:10

Je popolnoma legit stran, brez skrbi, pri nas v širši družini sta od njih dva TVja, vedno vse ok, sicer pa če malo pobrskaš je za podobno ceno še nekaj opcij v Slo trgovinah ...
Toni
Prispevkov: 23
Pridružen: 24 Sep 2019, 09:36

08 Feb 2020, 11:17

Pozdravljen Tomson!

Mogoče mi lahko ti pomagaš.Od vseh neštetih spletnih trgovin in ostalih strani mi samo Banggood ne pokaže slik.Brisal sem že vse mogoče po računalniku,pa nič boljše.Tisti krogci se samo vrtijo,slike ne pokaže.Video pa dela.In to že odkar uporabljam to trgovino,več mesecev. LP
Banggood.jpg
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Feb 2020, 11:25

@Toni:
FireFox predvidevam? Si že poizkusil v Chrome ali v Operi?
Toni
Prispevkov: 23
Pridružen: 24 Sep 2019, 09:36

08 Feb 2020, 12:28

Uporabljam Chrome. V Firefoxu slike delno pokaže,vseh pa ne.Naložil sem še Opero,tudi ni slik.Zanimivo da še nikoli nisem naletel na stran kjer ne bi pokazalo slik,samo Banggood.
Cabci
Prispevkov: 123
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

12 Feb 2020, 20:34

Tomson napisal/-a:
06 Feb 2020, 22:08
@cabci:
model od Philipsa ki ga navajaš ima IPS panel, zato je primerjava nesmiselna. Razlik med 7 Samsung serijo ni prav dosti, v osnovi isti TV, isti panel, iste lastnosti, dražji 7100 model ima hitrejši 5G WiFi (802.11ac), cenejši model pa 2.4G (802.11n), razlika je še v dizajnu nogic (podstavka)... če ti 5G Wifi ne pomeni dosti vzameš model 7000 sicer model 7100 ...

Sicer pa primerjava med TLC modelom, ki je tudi odličen za ceno, a sedaj sva že na 500€ od začrtanih 350€ ter malo višje ... Edina slaba stran TLC modela je loterija pri panelu, nekateri imajo precej močan light bleed, a to je pri cenejših, vstopnih modelih VA panelov pač dejstvo, je malo loterije, mislim da je pri Samsungu malo bolje, a zopet odvisno od sreče. Na koncu gre za stvar prioritet, lastnosti ki prevagajo v eno ali drugo smer in so pač po pomembnosti različne od kupca do kupca. Glede na vse kar si napisal bi se sam odločil za Samsung 55RU7022 za 399€, je nekje v zastavljenem budgetu in bo povsem dobro služil namenu. TLC je pa že toliko dražji, skoraj 30% da potem še malo dodaš pa imaš zopet še občutno boljši TV, če me razumeš! :)
@Tomson:
Saj sam ne morem prav verjeti, a ravno danes sem izvedel, da Samsungovi modeli zal odpadejo :( Ocitno Tizen 5.0 ni podprt pri njihovi aplikaciji MEGA TV, katera se uporablja za gledanje kanalov za nazaj. Na zalost nismo kaj dosti uspeli izvedeti, razen tega, da obstajata dve opciji: ali se kupi tak TV, ki ima namescen Android in preko katerega se potem lahko preko Google Play namesti omenjena aplikacija, ali pa se posebej dokupi box, ki bi omogocal namestitev Android aplikacij. Ker bi se radi izognili slednjemu, bi raje sli s prvo opcijo: se vedno torej iščemo 55" TV, s tem da sedaj na seznam pogojev dodajamo se Android OS :? Ce bi bilo po moje, bi sicer vzel Samsung, katerega si ze predlagal, ter magari potem dokupil box (bodisi kaj poceni bodisi za 70€ pri KTV), a zal pri teh zadevah nimam zadnje besede - zgolj pomagam 8-) Baje je oseba na KTV danes bila dokaj nejasna pri pojasnjevanju zadev, izvedeli pa so zgolj to, da Tizen ni podprt, in da mora TV imeti Android. Kateri TV bi ti torej sedaj po novem predlagal? Mislim da so omenjali neke Vox ali Fox modele dajih majo na zalogi sicer tudi, a so zgolj 32", kar je absolutno premalo in odpade.

Kaj praviš na tole oz. kako bi ga ocenil: https://www.mishop.si/xiaomi-mi-tv-4s-u ... aign=tv_55
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

13 Feb 2020, 08:02

@Tomson mene zanima kje dobiš podatek za TV kakšen panel ima (IPS/VA) - ker tehnične specifikacije v spletnih trgovinah ponavadi tega ne navajajo. Sam sicer iščem TV z IPS (ne vem kako je s tem pri TV-ji, ampak recimo pri prenosnikih, tablicah je razlika med IPS in TN paneli naravnost ogromna) po možnosti z Android TV. Do 50 inčev.
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Feb 2020, 09:37

@cabci:
če je pogoj Android OS se nabor TVjev precej zmanjša, v poštev pridejo le Sony, Philips in TCL modeli ... Sony 55" pod 550€ ni, torej odpade, pri Philipsu je prvi VA 55" model 55PUS6704 za 500€ (sicer ni nikjer navedenega podatka, a model 6703 je bil meed najboljšimi modeli v svojem cenovnem rangu, skoraj sigurno tudi 6704 ne bo razočaral) a je to model brez Androida, lol, pridejo v poštev le IPS paneli, ostane še TCL in glede na vse skupaj bo dejansko najboljša izbira 55" VA model z Android OS, TCL 55EP660 za 499€ ...
Tomson
Prispevkov: 10546
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Feb 2020, 09:38

@kanarin:
za večino modelov je navedeno na strani: https://www.displayspecifications.com/, a tu in tam je kakšna napaka, da je res 100% je potrebno prebrati kakšen review modela ...
Odgovori