Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
ef100179
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Nov 2020, 11:04

15 Feb 2023, 08:37

Tomson

Kako si zagotovim znizano ceno ki si jo napisaj pri kuponih. Vedno imam drazje kljub temu da uporabim kodo.

Primer: cena je 14 eur...potem pa znizana 13eur...pri tebi pa 12 eur

https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Aq ... rrency=EUR
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Feb 2023, 00:03

ef100179 napisal/-a:
15 Feb 2023, 08:37
Tomson, Kako si zagotovim znizano ceno ki si jo napisaj pri kuponih. Vedno imam drazje kljub temu da uporabim kodo. Primer: cena je 14 eur...potem pa znizana 13eur...pri tebi pa 12 eur
mogoče je na telefonu drugače, si poizkusil na računalniku, pri meni je za tole takole:
Slika
ef100179
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Nov 2020, 11:04

17 Feb 2023, 10:27

Na gsm in racunalniku isto...14eur osnovno s kuponom 13 eur. Veckrat sem opazil da nimam enake cene. Se kdo?
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

26 Feb 2023, 15:21

Preko Gshopperja sem lani kupil. ROBOROCK H7 za starše.Je že crknil gumb za preklapljanje med močjo sesanja. Baje je to kar pogosto pri njih. Zdaj mi seller pravi, da moram poslati na popravilo na Poljsko,ker tukaj nimajo pooblaščenega serviserja. A to je varno, bodo ziher zrihtal in poslali nazaj? Baje dobim na koncu povrnjene stroške. Kako pa naj to pošljem? A kar preko GLS ali DHL?

Hvala.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

28 Feb 2023, 14:35

Tomson, a je to varno? Trgovec na Gshopperju mi odgovarja v polomljeni angleščini in nisem prepričan, da če pošljem v popravilo, da bom dobil nazaj ... kaj predlagaš?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Mar 2023, 11:24

aleskom napisal/-a:
26 Feb 2023, 15:21
Preko Gshopperja sem lani kupil. ROBOROCK H7 za starše.Je že crknil gumb za preklapljanje med močjo sesanja. Baje je to kar pogosto pri njih. Zdaj mi seller pravi, da moram poslati na popravilo na Poljsko,ker tukaj nimajo pooblaščenega serviserja. A to je varno, bodo ziher zrihtal in poslali nazaj? Baje dobim na koncu povrnjene stroške. Kako pa naj to pošljem? A kar preko GLS ali DHL?

Hvala.
opcija je da se preveri na servis@elkotex.si kjer imajo Roborock servis za SLO, če se da kaj dogovorit oz. vsaj vprašat kaj bi tu lahko bilo narobe pa če lahko prodajo problematični del (če ne gre za neko večje popravilo) pa sem potem v lastni žiriji zamenja ... na Gshopperju pa so podobno kot na AliE tudi lahko različni prodajalci, ki potem skrbijo za aftersale support, ima pa sedaj Gshopper nasplošno neke težave z reorganizacijo in trenutno nimam nobenega kontakta pri njih, da bi lahko kaj preveril ...
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

22 Mar 2023, 21:03

Pozdravljen Tomson, pisala sem ze zs, ampak ne gre naprej skoz piše da je odhajajoče.. imam problem s telefonom ki sem ga kupila preko kode, in sedaj ko bi hotela kontaktirati prodajalca na Gshopper-u, mi sploh ne da opcije da mu pišem. Ali je možno preverit, kam se obrnem glede servisa oziroma problema, kajti telefon je še v garanciji?

https://www.gshopper.com/us/store/39
Trgovina naj bi bila BIZWORLD.

Sej bi ti pripela zraven sliko naročila, ampak ne gre.

Hvala zaenkrat in lep pozdrav
Bambininelit
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

24 Mar 2023, 06:58

Pozdravljeni, v čem je problem da ne dobim nobenega odgovora na vprašanje spodaj?
Bambininelit napisal/-a:
22 Mar 2023, 21:03
Pozdravljen Tomson, pisala sem ze zs, ampak ne gre naprej skoz piše da je odhajajoče.. imam problem s telefonom ki sem ga kupila preko kode, in sedaj ko bi hotela kontaktirati prodajalca na Gshopper-u, mi sploh ne da opcije da mu pišem. Ali je možno preverit, kam se obrnem glede servisa oziroma problema, kajti telefon je še v garanciji?

https://www.gshopper.com/us/store/39
Trgovina naj bi bila BIZWORLD.

Sej bi ti pripela zraven sliko naročila, ampak ne gre.

Hvala zaenkrat in lep pozdrav
Bambininelit
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

25 Mar 2023, 21:53

Je možno dobiti na to kamero še kakšen popust, ali je kje drugje še ugodnejša cena ?

https://www.geekbuying.com/item/SJCAM-S ... 01148.html
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Mar 2023, 01:18

ajzak napisal/-a:
25 Mar 2023, 21:53
Je možno dobiti na to kamero še kakšen popust, ali je kje drugje še ugodnejša cena ?

https://www.geekbuying.com/item/SJCAM-S ... 01148.html
Na uradni strani in Amazonu je kar občutno dražja, preko 200€, v Slo 300€, kaj ugodnejšega nisem zasledil ...
nelit9
Prispevkov: 10
Pridružen: 14 Nov 2022, 19:11

02 Apr 2023, 16:47

Zdravo, za mojo iščem low budget prenosnik. Potrebuje ga za samo surfanje po netu download in poslednje glasbe, filmov, da kaj napiše ali natisne, za drugo ga praktično ne potrebuje. Kaj predlagas v rangu do 300 in do 400 evrov, se da kaj dobiti?

Lp
j3rn3js
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Avg 2020, 23:13

10 Apr 2023, 14:59

Pozdravljen, jaz pa bi prosil za informacijo, kje je mogoče ugodno in v relativno kratkem času kupiti dodatne pasove za uro Mi watch in Amazfit U Pro?
tomx
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 14:50

11 Apr 2023, 15:24

Mene pa zanima ali kdo pozna geekmaxi stran.
Rad bi si naročil f6 sušilec za lase - pri nas lepo navita cena, tako kot za vse stvari.
Karmen kop
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Apr 2023, 11:31

14 Apr 2023, 17:10

Pozdravljeni
Sem nova na tem forumu,pa me zanima ali ima kdo izkusnje z HENAN GRANDE MACHINERY podjetjem.
Hvala za kakrsne koli informacije
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

18 Maj 2023, 14:48

Tomson, daj mi povej, če imaš kakšno idejo, zakaj sta mi na Roborocku H7 oba koleščka tam ob stiku s tlemi kar naenkrat začela cviliti, ko porivam sesalec sem in tja. Ker drugače sesalec zgleda narejen kvalitetno, me tole res preseneča. Koleščka sta sicer plastična, ampak težko verjamem, da je ta del narejen tako slabo ... mogoče, da namažem s čim?
Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Maj 2023, 12:43

aleskom napisal/-a:
18 Maj 2023, 14:48
Tomson, daj mi povej, če imaš kakšno idejo, zakaj sta mi na Roborocku H7 oba koleščka tam ob stiku s tlemi kar naenkrat začela cviliti, ko porivam sesalec sem in tja. Ker drugače sesalec zgleda narejen kvalitetno, me tole res preseneča. Koleščka sta sicer plastična, ampak težko verjamem, da je ta del narejen tako slabo ... mogoče, da namažem s čim? Hvala!
hmm, to je čudno. Sam imam H7 v uporabi že več kot leto dni, vsak dan sesam, pa nič ne škripa. Predvidevam da si odstranil, res dobro sčistil tam okoli, pod itd ? sicer pa če daš kolešček dol in škripa na osi, pa samo malo WD40 ali olja gor pa bo! ;)
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

23 Maj 2023, 18:28

Če mi lahko daš še kakšen namig, kako bi odstranil kolescka,bi pa bila res zmaga. :) Vse sem že probal. Ne upam pa na silo potegnit na stran. Tudi google mi ne pomaga. Bom probal še s chatGPT... ;)
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

31 Maj 2023, 22:53

@Tomson

V naslednjih tednih in mesecih imamo planiranih več potovanj v AUT. Ker tu in tam radi posežemo po.hitri hrani spotoma, bi radi koristili kupone ki jih ponujata BurgerKing & McDonald's v AUT. Zanima me, kateri VPN priporočaš, ki bi omogočal namestitev potrebnih aplikacij za nemški trg? V kolikor želiš namestiti njihovo aplikacijo ti napiše da ne gre ker iz Slovenije, ali pa ti sploh ne ponudi opcije za namestitev. Sam sem slišal za Surfshark, sam nisem siguren. Kaj bi predlagal? Morda sam uporabljaš kaj?
rudmajstr
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Jun 2023, 12:17

02 Jun 2023, 12:51

Cabci napisal/-a:
31 Maj 2023, 22:53
@Tomson

V naslednjih tednih in mesecih imamo planiranih več potovanj v AUT. Ker tu in tam radi posežemo po.hitri hrani spotoma, bi radi koristili kupone ki jih ponujata BurgerKing & McDonald's v AUT. Zanima me, kateri VPN priporočaš, ki bi omogočal namestitev potrebnih aplikacij za nemški trg? V kolikor želiš namestiti njihovo aplikacijo ti napiše da ne gre ker iz Slovenije, ali pa ti sploh ne ponudi opcije za namestitev. Sam sem slišal za Surfshark, sam nisem siguren. Kaj bi predlagal? Morda sam uporabljaš kaj?
Ko boste tam, enostavno spremeniš regijo v aplikaciji na lokalno. Sam sem v Italiji in Španiji koristil kupone za Mcdonalds znotraj istega appa, ki ga uporabljam v Slo.
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

02 Jun 2023, 17:45

rudmajstr napisal/-a:
02 Jun 2023, 12:51
Cabci napisal/-a:
31 Maj 2023, 22:53
@Tomson

V naslednjih tednih in mesecih imamo planiranih več potovanj v AUT. Ker tu in tam radi posežemo po.hitri hrani spotoma, bi radi koristili kupone ki jih ponujata BurgerKing & McDonald's v AUT. Zanima me, kateri VPN priporočaš, ki bi omogočal namestitev potrebnih aplikacij za nemški trg? V kolikor želiš namestiti njihovo aplikacijo ti napiše da ne gre ker iz Slovenije, ali pa ti sploh ne ponudi opcije za namestitev. Sam sem slišal za Surfshark, sam nisem siguren. Kaj bi predlagal? Morda sam uporabljaš kaj?
Ko boste tam, enostavno spremeniš regijo v aplikaciji na lokalno. Sam sem v Italiji in Španiji koristil kupone za Mcdonalds znotraj istega appa, ki ga uporabljam v Slo.
McDonald's sem videl to opcijo ja, problem je BurgerKing :| Kolikor gledam po Google Play mi omejeno aplikacijo najde samo za ostale države - kar mi je logično, glede na to da BurgerKing-a nimamo v SLO :mrgreen: Ko pa smo v AUT, pa mi BurgerKing aplikacije za Avstrijo sicer prikaže v Google Play, ampak je ne morem namestiti. Zato sem pomislil na VPN :?:
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

05 Jun 2023, 20:59

Tomson zdravo.

V dnevni imamo 8 ledic, GU10, ki se vse prižgejo na stekerju. Vcasih bi si človek želel, da bi malo zadimmil vse skupaj, mogoče tudi spremenil barvo. A imaš kakšno idejo, kako bi lahko vse skupaj rešil v smeri wifi ledic (barvnih ali pa vsaj dimmable)? A se da kupit kakšne wifi ledice, pa da se jih nekako da v skupine in se samo eno skupino zatemni oz. imaš kakšne ideje za ta problem? Yeelight ledice?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jun 2023, 10:53

aleskom napisal/-a:
05 Jun 2023, 20:59
Tomson zdravo. V dnevni imamo 8 ledic, GU10, ki se vse prižgejo na stekerju. Vcasih bi si človek želel, da bi malo zadimmil vse skupaj, mogoče tudi spremenil barvo. A imaš kakšno idejo, kako bi lahko vse skupaj rešil v smeri wifi ledic (barvnih ali pa vsaj dimmable)? A se da kupit kakšne wifi ledice, pa da se jih nekako da v skupine in se samo eno skupino zatemni oz. imaš kakšne ideje za ta problem? Yeelight ledice? Hvala.
za začetek bi lahko poizkusil s klasičnim LED Dimmerjem, da namestiš namesto klasičnega štekerja, da ne greš v večji strošek? če pa je želja po barvni

sicer pa greš v kakšno opcijo GU10 Color Dimmable RemoteControl svetil: https://amzn.to/42oOmlr ali https://amzn.to/42tKboD
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

07 Jun 2023, 13:09

Tomson napisal/-a:
07 Jun 2023, 10:53
aleskom napisal/-a:
05 Jun 2023, 20:59
Tomson zdravo. V dnevni imamo 8 ledic, GU10, ki se vse prižgejo na stekerju. Vcasih bi si človek želel, da bi malo zadimmil vse skupaj, mogoče tudi spremenil barvo. A imaš kakšno idejo, kako bi lahko vse skupaj rešil v smeri wifi ledic (barvnih ali pa vsaj dimmable)? A se da kupit kakšne wifi ledice, pa da se jih nekako da v skupine in se samo eno skupino zatemni oz. imaš kakšne ideje za ta problem? Yeelight ledice? Hvala.
za začetek bi lahko poizkusil s klasičnim LED Dimmerjem, da namestiš namesto klasičnega štekerja, da ne greš v večji strošek? če pa je želja po barvni

sicer pa greš v kakšno opcijo GU10 Color Dimmable RemoteControl svetil: https://amzn.to/42oOmlr ali https://amzn.to/42tKboD
Hvala Tomson. V bistvu si mi dal za oboje mal za mislit.

1. Kako pa ta LED Dimmer deluje, kje se ga kupi in je kakšna znanost tole namonitrat? Kakšen link?

2. Tole tudi ni slabo. 8 za dobrih 40 EUR s poštnino. A pa to firmo poznaš, dobr delajo? Je kakšen app oz. kako bi se igral s temi skupinami?

Hvala še enkrat!
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

16 Jun 2023, 11:21

@Tomson:

Maš morda kako idejo kako bi na iPhone 6 prišel mimo t.i. activation lock in začel uporabljati telefon kot nov uporabnik z novim Apple ID? :? Poskusil sem razne YouTube tutorials, sam nič ne deluje, ali pa ne znam.
Tex
Prispevkov: 8
Pridružen: 01 Feb 2022, 20:19

05 Jul 2023, 20:36

Imam Redmi note 12 pro in se mi ful hitro fila prostor notranjega polnilnika. Meni so se v enem mesecu sistemske datoteke povečale za cca. 15 GB. Če bo šlo tako naprej bom imel do jeseni že vse zafilano. Katere aplikacije uporabljate za čiščenje?
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

06 Jul 2023, 22:01

Tomson zdravo,
imam čistilec zraka Proscenic A9, kako leto in pol, od takrat v pogonu 24/7/365. Do pred 1 mesec je delal normalno, brez problemov. Po potrebi oz. ko je javil, sem seveda menjaval filtre. Stopnja PM2.5 pa tam okrog 10-20. Zadnji mesec pa kaže, da je PM2.5 vedno 500, ne glede na to, kako dolgo dela, ali v katerem prostoru je... posesal čistilec, ga obrisal vlažno/suho, menjal filter... nič, vedno isto 500. Sumim, da nekaj ne štima - morda je težava v senzorju?!
Ne vem... prosim za pomoč, tudi na spletu nisem našel nič pametnega.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jul 2023, 10:01

Tex napisal/-a:
05 Jul 2023, 20:36
Imam Redmi note 12 pro in se mi ful hitro fila prostor notranjega polnilnika. Meni so se v enem mesecu sistemske datoteke povečale za cca. 15 GB. Če bo šlo tako naprej bom imel do jeseni že vse zafilano. Katere aplikacije uporabljate za čiščenje?
1. Files by Google
2. Droid Optimizer
3. CCleaner
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jul 2023, 10:06

maslo12 napisal/-a:
06 Jul 2023, 22:01
Tomson zdravo, imam čistilec zraka Proscenic A9, kako leto in pol, od takrat v pogonu 24/7/365. Do pred 1 mesec je delal normalno, brez problemov. Po potrebi oz. ko je javil, sem seveda menjaval filtre. Stopnja PM2.5 pa tam okrog 10-20. Zadnji mesec pa kaže, da je PM2.5 vedno 500, ne glede na to, kako dolgo dela, ali v katerem prostoru je... posesal čistilec, ga obrisal vlažno/suho, menjal filter... nič, vedno isto 500. Sumim, da nekaj ne štima - morda je težava v senzorju?! Ne vem... prosim za pomoč, tudi na spletu nisem našel nič pametnega.
sliši se kot težave s senzorjem ... kje pa je bil kupljen, ni več v garanciji? v vsakem primeru se je za obrnit na trgovino kjer je bil kupljen in njihov servisni oddelek ...
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

11 Jul 2023, 17:30

Kupljen 16.2.2022 na Geekbuying. Kje najdem podatke o garanciji? Hvala.
ANDREJ66
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Jul 2023, 23:58

14 Jul 2023, 00:17

Najprej pohvale za forum... dober vir informacij. Zdej pa k moji dilemi... Potrebujem nov telefon, rad bi imel predvsem odlično kamero in baterijo... Cena niti ni toliko pomembna, telefon je dosti v uporabi tudi za službo, pa ponavadi imam telefon ene 4 leta (trenutno še vedno mi9T) in ga veliko uporabljam, imam pa vseeno rad dober deal... Izbiro sem zožal na dva telefona - Mi11 ultra in s23 ultra.

Mi11 ultra se lahko iz dhgate z vsemi kodami in cashbacki dobi že za cca 380€ 12/256GB, torej super poceni, vendar naj bi bili telefoni že pred aktivirani (rabljeni?), poleg tega sem dosti bral o težavah z skurjenim wifi na mi11 ultra. Garancije ni oz. je slaba, baterija povprečna, 888 je ze malo star, updati vprašljivi, je pa kamera super... ČE mi ne bi bil všeč ga verjetno lahko brez izgube prodam naprej. Verjetno... Tomson - ti si imel mi11 ultro, kako si bil zadovoljen? Ga še imaš?
Link: http://sale.dhgate.com/xjtLQa79

Na drugi strani S23 ultra, sicer več kot 2x dražji, na samsungu nisem bil že od s2, sw mi ni bil ravno všeč, ponavadi je baterija bila bolj tako tako. O S23 ultra sem naredil doktorat, všeč mi je kaj so naredili z SW (ogromno uporabnih funkcij),vse kar potrebujem se da zrihtati (več profilov, snemanje klicev), ogromno možnosti pri kameri (slike, video, zoom,...), dosti updatov, odlična baterija. Telefon bi verjetno kupil pri nas, se pravi 2 leti garancije. Torej zgleda se bo treba skeširati tam 900€, da bo za nekaj časa mir. Kje ga kupiti? Ena varjanta so preprodajalci na FB in bolhi, gledal sem pa tudi trgovine v Italiji .. npr: https://www.idealo.it/confronta-prezzi/ ... -nero.html
Mogoče kakšen nasvet kje kupiti S23 ultra?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jul 2023, 11:11

ANDREJ66 napisal/-a:
14 Jul 2023, 00:17
Najprej pohvale za forum... dober vir informacij. Zdej pa k moji dilemi... Potrebujem nov telefon, rad bi imel predvsem odlično kamero in baterijo... Cena niti ni toliko pomembna, telefon je dosti v uporabi tudi za službo, pa ponavadi imam telefon ene 4 leta (trenutno še vedno mi9T) in ga veliko uporabljam, imam pa vseeno rad dober deal... Izbiro sem zožal na dva telefona - Mi11 ultra in s23 ultra.

Mi11 ultra se lahko iz dhgate z vsemi kodami in cashbacki dobi že za cca 380€ 12/256GB, torej super poceni, vendar naj bi bili telefoni že pred aktivirani (rabljeni?), poleg tega sem dosti bral o težavah z skurjenim wifi na mi11 ultra. Garancije ni oz. je slaba, baterija povprečna, 888 je ze malo star, updati vprašljivi, je pa kamera super... ČE mi ne bi bil všeč ga verjetno lahko brez izgube prodam naprej. Verjetno... Tomson - ti si imel mi11 ultro, kako si bil zadovoljen? Ga še imaš?

Na drugi strani S23 ultra, sicer več kot 2x dražji, na samsungu nisem bil že od s2, sw mi ni bil ravno všeč, ponavadi je baterija bila bolj tako tako. O S23 ultra sem naredil doktorat, všeč mi je kaj so naredili z SW (ogromno uporabnih funkcij),vse kar potrebujem se da zrihtati (več profilov, snemanje klicev), ogromno možnosti pri kameri (slike, video, zoom,...), dosti updatov, odlična baterija. Telefon bi verjetno kupil pri nas, se pravi 2 leti garancije. Torej zgleda se bo treba skeširati tam 900€, da bo za nekaj časa mir. Kje ga kupiti? Ena varjanta so preprodajalci na FB in bolhi, gledal sem pa tudi trgovine v Italiji .. npr: https://www.idealo.it/confronta-prezzi/ ... -nero.html
Mogoče kakšen nasvet kje kupiti S23 ultra?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Kar se tiče Xiaomi 11 Ultra, sam ga še vedno uporabljam, po enem letu mi še vedno odlično služi, z njim nisem imel nobenih težav, deluje res odzivno, kamera je super, baterija dobro drži, še največja nevšečnost je npr. snemanje videa v 4k, kjer se po nekaj časa telefon začne pregrevat (a to je težava mnogih telefonov), sicer pa zadnji display meni osebno super uporaben pri zajemanju videa/foto, EU-ROM mi je super, nimam pritožb (bo pa sedaj počasi konec konec nadgradenj, sicer sam nisem nič nadgrajeval od avg2022, bo pa iz varnostnega vidika telefon imel manj podpore, če te to skrbi). Sam sem ga dobil za slabih 600€ in za to ceno pač nima konkurence gledano overall ... na DHgate iz CN sicer moraš računati še na postopek carinjenja, 22% ddv in 10€ cene postopka, kar je še vedno izjemno ugodnih 475€, pa seveda sam boš moral naložit Global/EU ROM, sicer pa flagship za smešno ceno!
Samsung S23 Ultra je skoraj 2-leti novejši telefon, posledično več in dolgotrajnejše nadgradnje, je overall malo boljši telefon, a ne za dosti, čipset je novejši in zmogljivejši a že pri 11Ultra o zmogljivosti nima smisla razpredati, je pa Samsung energetsko učinkovitejši pri višji zmogljivosti, kar je plus, sistem kamer je tam tam, sta praktično na identičnem nivoju, oba z vrhunskim AMOLED zaslonom, Samsung še Dynamic in z AlwaysOnDisplay, zvok na podobnem nivoju, enake baterije, a Samsung z novim čipsetom kar z občutno boljšo avtonomijo delovanja (30%). Je pa glede na omenjeno vprašanje ali je vreden 2x višje cene. Kakor za koga, bi rekel.

Skratka, če se ti da ukvarjat z nalaganjem ROMa na Xiaomiju, če te ne skrbi pomanjkanje bodočih nadgradenj, če ne boš veliko (dolgo) snemal v 4k, je Xiaomi za ceno sigurno še vedno velik zmagovalec v smislu razmerja cena/zmogljivost/lastnosti, sicer pa je bo Samsung "out of the box" z boljšo uporabniško izkušnjo. Žal pa za Samsunga nisem nikjer zasledil kakšne res hude opcije za nakup, so v ITA kar ugodne cene, če imaš opcijo ...
JERCA
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Jul 2023, 08:14

19 Jul 2023, 08:04

Pozdravljen,

Pohvale za forum, imamo pa težavo z enim od mnogih izdelkov kupljenih z vašo pomočjo. Po 3 letih je naš robotski sesalnik Xiaomi Viomi V3 začel javljati napako, da je “Radar bloked”. Mož je vse skup odprl, sčistil, sestavil in robot se je zagnal. Naslednji dan pa ponovno javlja isto napako, robot ne sesa več. Mašina zalaufa, senzor se vrti, ne vrtijo pa se metlice, aparat se ne premakne. Tudi preko aplikacije ne. Vse je očiščeno, nikjer nič ni videti narobe. Do sedaj nismo imeli nobenih težav z njim, zelo zadovoljni, sesa vsak dan, tudi po dvakrat dnevno. Iščem servis, da vse skup pogleda, saj upam da nam bo robot še dolgo služil. Ali imate kakšne informacije o servisu v okolici NM, Črnomelj, Ivančna Gorica, Grosuplje? V teh koncih….
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Jul 2023, 11:09

JERCA napisal/-a:
19 Jul 2023, 08:04
Pozdravljen, Pohvale za forum, imamo pa težavo z enim od mnogih izdelkov kupljenih z vašo pomočjo. Po 3 letih je naš robotski sesalnik Xiaomi Viomi V3 začel javljati napako, da je “Radar bloked”. Mož je vse skup odprl, sčistil, sestavil in robot se je zagnal. Naslednji dan pa ponovno javlja isto napako, robot ne sesa več. Mašina zalaufa, senzor se vrti, ne vrtijo pa se metlice, aparat se ne premakne. Tudi preko aplikacije ne. Vse je očiščeno, nikjer nič ni videti narobe. Do sedaj nismo imeli nobenih težav z njim, zelo zadovoljni, sesa vsak dan, tudi po dvakrat dnevno. Iščem servis, da vse skup pogleda, saj upam da nam bo robot še dolgo služil. Ali imate kakšne informacije o servisu v okolici NM, Črnomelj, Ivančna Gorica, Grosuplje? V teh koncih….
Pozrdavljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede na omenjeno bo skoraj sigurno za zamenjat LIDAR, se ga dobi kar ugodno na Aliju in glede na to da je mož že imel razstavljen sesalnik, verjetno ne bo težav z zamenjavo tega LIDARja: https://s.click.aliexpress.com/e/_DlmS6YN

lahko se da tudi pri nas na servis, a bo namesto 30€ strošek verjetno 50-100€. Lahko se obrne na kolega ki ugodno poservisira tudi Xiaomi sesalnike: https://www.applefix.si/#page4
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

19 Avg 2023, 17:08

@Tomson:

Katero stran priporočas za naročanje telefonskih ovitkov in kako je s poštnino? Iščem trenutno za star iPhone X, ki ga uporabljam kot secondary driver...pa ne bi rad dal preveč. Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Avg 2023, 12:12

Cabci napisal/-a:
19 Avg 2023, 17:08
@Tomson:
Katero stran priporočas za naročanje telefonskih ovitkov in kako je s poštnino? Iščem trenutno za star iPhone X, ki ga uporabljam kot secondary driver...pa ne bi rad dal preveč. Hvala!
za najugodneje seveda Aliexpress, je pa nekje 2-3 tedne dostava, a še dosti izbire in res občutno najnižje cene ...
Uporabnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Avg 2023, 12:41

27 Avg 2023, 13:01

Pozdravljeni!
Na spletni strani geekmaxi poskušam naročiti sušilec za lase Jimmy F6 Hair Dryer 1800W vendar nima izbire shipping metods in posledično ne morem naročiti izdelka?
Hvala in lep pozdrav!
Vranja
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Nov 2022, 13:57

26 Sep 2023, 22:29

Pozdravljeni,
brez zamere in z vsem spoštovanjem sprašujem, ali je nakup preko omenjenih spletnih strani varen? Malo me je strah, saj gre za plačilo v naprej. Zanima me nakup xiaomi 13T pro. Kako je z garancijo potemtakem? Kaj če prejmem poškodovan paket? Cene so resda nekoliko nižje kot v naših trgovinah in se zato nakup res splača,vendar negotovost ostaja. So bile kdaj negativne izkušnje s čimerkoli v povezavi z dobavo?
Hvala za razumevanje in lep pozdrav!
Robierto
Prispevkov: 149
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

27 Sep 2023, 20:48

Jaz osebno sem že ogromno stvari naročil preko linkov, ki jih zagotovi Tomson in do zdaj še nisem imel enega problema. Naročil pa sem že od telefonov, tablic, sesalcev, laptopov, zvočnikov, pametno uro, električni skiro itd.. Glede garancije pa nimam izkušenj, ker še do zdaj nobena zadeva ni odpovedala.. Z vsemi zadevami sem bil super zadovoljen, ker ti običajno Tomson res v nulo svetuje in najde stvar, ki ustreza tvojim zahtevam in tvojem budgetu..
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Okt 2023, 11:02

Vranja napisal/-a:
26 Sep 2023, 22:29
Pozdravljeni, brez zamere in z vsem spoštovanjem sprašujem, ali je nakup preko omenjenih spletnih strani varen? Malo me je strah, saj gre za plačilo v naprej. Zanima me nakup xiaomi 13T pro. Kako je z garancijo potemtakem? Kaj če prejmem poškodovan paket? Cene so resda nekoliko nižje kot v naših trgovinah in se zato nakup res splača,vendar negotovost ostaja. So bile kdaj negativne izkušnje s čimerkoli v povezavi z dobavo? Hvala za razumevanje in lep pozdrav!
Ste lahko brez skrbi, vse povezave ki jih posredujem so preverjene trgovine, s katerimi že leta sodelujemo, imajo dobre presale in aftersale podporo, imam tudi pri njih svoje kontakte, smo redno v stiku in lahko poresdujem v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje, če bi bilo potrebno. Vse pošiljke so zavarovane, če pa bi se kjerkoli karkoli zataknilo, pa sem vedno na voljo, da posredujem in uredim kakšen zaplet ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

08 Dec 2023, 08:58

@Tomson, konec maja sem na GeekBuying kupil mokri sesalec Uwant X100 (https://www.geekbuying.com/item/UWANT-X ... 09049.html) in me zanima, kako dolgo traja garancija za te izdelke? Na Uwant strani (https://uwanttech.com/products/uwant-x1 ... 5089903862) piše da 2 leti, ampak ga nisem kupil preko tiste strani, ampak preko geekbuying..
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Dec 2023, 22:12

Preverim pri kontkatu na GeekB, sporočim ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

09 Dec 2023, 14:23

Hvala.. Ali misliš, da bi lahko mogoče celo uveljavljal garancijo direkt na Uwant strani? Glede na to, da je to njihov izdelek? Čeprav dvomim... ;)
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2023, 17:17

Sem govoril s kontaktom na GeekB, pravi da je 1-letna garancija ... Glede uradne strani pa ne vem, mogoče ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

10 Dec 2023, 09:17

Hvala lepa, da se res potrudiš za vsak odgovor.. ;-)
Imejmo se radi ;)
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

18 Dec 2023, 10:40

Tomson, eno vprašanje za tebe..

Si mogoče kdaj razmišljal, da bi na tvojem forumu ponudil možnost kake "Premium" letne naročnine (ali status donatorja) in bi tem uporabnikom omogočil npr.: objavo oglasov na tvojem forumu? Ker rad preizkušam takšne stvari, o katerih je govora na tvojem forumu, bi potem npr.: za te sprobane stvari lahko objavil oglas na tvojem forumu...

Samo vprašam, kako se ti zdi ideja?
Imejmo se radi ;)
M12345
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Feb 2021, 19:38

25 Dec 2023, 15:54

Pozdravljen. Zanima me ali je tale zvočniški komplet za povprečnega poslušalca ok izbira https://www.geekbuying.com/go/87CKJTkI

Hvala.
beko
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Nov 2021, 08:12

27 Dec 2023, 15:03

Prosim za pomoč pri težavi z prekoračenjem dostave artikla (Pocox5pro5g)ki sem ga naročil 6.12.2023. Obljubljena dostava iz Španije do15.12.2023 iz DHGate spletnega trgovca (trgovina Mi Fans Store).Do danes 27.12.še ni poslano,ni sledenja!!
Kaj naj storim ali počakam ali naj zahtevam Dispute!!??
Prosim za nasvet!!
m4cer
Prispevkov: 26
Pridružen: 09 Sep 2019, 19:16

29 Dec 2023, 09:31

Se pridružujem gornjem pozivu. Ista trgovina, tablica Redmi pad naročena 11.12, poslana 14.12. še n prišla. Sledilne številke ni v GLS sistemu. na chatu ne odgovarjajo.
beko
Prispevkov: 2
Pridružen: 26 Nov 2021, 08:12

29 Dec 2023, 16:18

Prosim za nasvet glede zgornjega naročila.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Dec 2023, 11:44

beko napisal/-a:
27 Dec 2023, 15:03
Prosim za pomoč pri težavi z prekoračenjem dostave artikla (Pocox5pro5g)ki sem ga naročil 6.12.2023. Obljubljena dostava iz Španije do 15.12.2023 iz DHGate spletnega trgovca (trgovina Mi Fans Store).Do danes 27.12.še ni poslano,ni sledenja!! Kaj naj storim ali počakam ali naj zahtevam Dispute!!?? Prosim za nasvet!!
m4cer napisal/-a:
29 Dec 2023, 09:31
Se pridružujem gornjem pozivu. Ista trgovina, tablica Redmi pad naročena 11.12, poslana 14.12. še n prišla. Sledilne številke ni v GLS sistemu. na chatu ne odgovarjajo.
včasih na DHgate tracking ne štima, vsekakor pa preverim kakšno je dejansko stanje, prosim Order Number na ZS, govorim s kontaktom in prosim da preveri situacijo ...
Odgovori