Ask Tomson

Potrebujete konkreten nasvet izven navedenih tem?
Odgovori
Joe777

14 Mar 2021, 11:45

Hvala! Škoda mi je telefona, ker sem z njim zelo zadovoljen. Če izveš kaj več pa prosim za informacijo tu.

LP
Gruja

20 Mar 2021, 17:39

Zdravo, bi mogoče kdo imel rešitev za naslednji probelm? Bluetooth slušalke (Sony WH-CH500) in zvočnik (JBL Charge 3) mi ob povezavi na prenosnik zamakneta zvok skoraj za sekundo. Na telefonu in drugje deluje normalno. Poskusil sem s posodobitvijo gonilnikov na računalniku, nobene spremembe. Kakšna rešitev?
Tomson

20 Mar 2021, 18:49

Gruja napisal/-a:
20 Mar 2021, 17:39
Zdravo, bi mogoče kdo imel rešitev za naslednji probelm? Bluetooth slušalke (Sony WH-CH500) in zvočnik (JBL Charge 3) mi ob povezavi na prenosnik zamakneta zvok skoraj za sekundo. Na telefonu in drugje deluje normalno. Poskusil sem s posodobitvijo gonilnikov na računalniku, nobene spremembe. Kakšna rešitev?
omenjeno je žal kar pogosta težava na računalnikih, kakšne 100% rešitve ni, odvisno včasih od BT modela, če se najde kakšen pameten driver, sicer je opcija da se kupi kakšen zunanji USB BT ključek ki preverjeno nima teh težav (sploh če se najde s podporo kodeku "aptX Low-Latency"), lahko pa se poizkusi klasične korake ala:

https://www.auslogics.com/en/articles/f ... indows-pc/

sicer pa kaj v tem smislu: https://amzn.to/3s5jfKx
aleskom

26 Mar 2021, 18:18

Tomson živjo.

Sem videl, da si včeraj objavil popust za Yeelight 480mm. Za 58 eur se mi zdi tole kar ok, kaj ti misliš?

A imaš mogoče izkušnje prav s to lučjo? Iščem nekaj za spalnico. Vidim, da je tale verzija z zvezdami. A je to ful moteče? Ali se da nastavit tudi, da normalno sveti? Kako pa to zgleda, ko je ugasnjeno? A je tud bolj rumenkasta, kot je na sliki ko sveti? Jaz bi vseeno rad, da je bele barve, ko je ugasnjena.

Hvala ti za odgovore.
Tomson

29 Mar 2021, 18:14

aleskom napisal/-a:
26 Mar 2021, 18:18
Tomson živjo.

Sem videl, da si včeraj objavil popust za Yeelight 480mm. Za 58 eur se mi zdi tole kar ok, kaj ti misliš?

A imaš mogoče izkušnje prav s to lučjo? Iščem nekaj za spalnico. Vidim, da je tale verzija z zvezdami. A je to ful moteče? Ali se da nastavit tudi, da normalno sveti? Kako pa to zgleda, ko je ugasnjeno? A je tud bolj rumenkasta, kot je na sliki ko sveti? Jaz bi vseeno rad, da je bele barve, ko je ugasnjena.

Hvala ti za odgovore.
oprosti, malo spregledal tale post ... Yeelight 480 je top, meni najboljša (velikost, oblika) od Yeelight luči, sam sem jih kupoval po 80€ sicer ... to z zvezdami ni prav nič moteče, je komaj opazno, v bistvu lepo izgleda na luči, kje drugje pa sam niti ne opazim ... je sicer bele barve ko je ugasnjeno, te zvezdice niso prav opazne, lahko pa fotografiram v različnih situacijah, če želiš?
aleskom

31 Mar 2021, 23:27

Ma ni potrebno, hvala. Jo bom kar vzel naslednjič ko bo v akciji. Zdaj sem žal zamudil. :(
Poring

13 Apr 2021, 23:55

mene pa zanima če bi se preko alibaba (iz kitajske ali turčije) dalo naročiti kakšeno veliko perzijsko preprogo po dostopni ceni, če bi mi mogoče znal pomagati.
sam si prek alibabe ne upam naročevati.
Tomson

14 Apr 2021, 10:39

Alibaba je v osnovi namenjena podjetjem, preprodajalcem itd. Aliexpress pa je ista platforma namenjena potrošnikom, končnim kupcem. Kar ne pomeni da vsak ne more kupovat na Alibabi, le uporabniški vmesnik je na Aliju prilagojen potrošnikom, res pa da so tudi cene višje, a na Alibabi so res nizke ceni pri naročilu več kom. istega izdelka, poleg tega na Aliju tudi dosti opcij iz EU skladišč, kar pomeni bistveno hitrejša dostava in brez stroškov carinjenja (nekje 30%.). Sicer pa pazi na Persian Style, to je le v stilu (izgledu) perzijske preproge in ne prave perzijske, ki se sicer malo večje prodajajo po nekaj tisočakov in so v osnovi iz bombaža/volne, tele Persian Style pa Polyster, se pravi umetna vlakna ...
Poring

14 Apr 2021, 14:16

ja sej jaz bi rad to fake zadevo mel, ne originalno za par tisoč :D
Tomson

14 Apr 2021, 19:19

no, če se zavedaš da je iz umetnih materialov in je izgled samo perzijski, potem je to to! ;) izbereš na Aliju primerno, če je preko 22€ računaš še na nekje 30% uvoznih dajatev, če je kaj iz EU pa brez dodatnih stroškov ob dostavi: https://s.click.aliexpress.com/e/_AYPtoX
Cabci

21 Apr 2021, 16:41

@Tomson:

Včeraj sem dobil posodobitev "OS 11.0.0.2.HD65AA" na mojem Oneplus 7T (HD1900). Ker je šlo za nadgradnjo iz Android 10 na 11, sem po sami namestitviji naredil t.i. factory reset.
Eden glavnih razlogov zakaj sem se takrat odločil za nakup OnePlus telefona je bila prav njihova hitrost in odzivnost pri sami rabi telefona. Vse do danes oz. včeraj, mislim da mi niti enkrat ni kdaj kaj zablokiralo ali da bi se kje kaj zatikalo. Prehodi med okni, premikanje po zaslonu gor in dol znotraj aplikacij, odpiranje in zapiranje aplikacij, prehajanje med samimi aplikacijami...ni da ni. Vse je potekalo gladko in brez težav.

Odkar sem na Android 11, pa je polno težav in nevšečnosti. Tako po novem telefon potrebuje 2s, preden se pokaže ambient display, zatem ko tapnem na ekran. To je bilo prej skorajda explozivno. Prehodi med aplikacija in zapiranje ter odpiranje oken je zatikajoče in dokaj moteče. Prav tako prihaja zatikanja ko poskušam z vrha potegniti obvestila, da vidim kaj je novega. Pogosto dobiš občutek, kot da bi se osveževanje ekrana znižalo iz 90 na 24...

Skratka, pišem zato, ker me zanima če kdo tukaj ve, kako bi se zadeva lahko popravila? Kolikor sem sam iskal po internetu naokoli, ima večina uporabnikov podobne oz. enake težave.

P.S.: telefon je še vedno bomba, in zadnje kar bi rad je, da bi mi kdo rekel da moram pač kupiti novejšo različico.

Tako da če ima oz. je kdo izmed vas imel podobne izkušnje, oz. če ve kako le te odstraniti, se priporočam.

Poskusil sem tudi deaktivirati Google Voice Assistant, samo ne pomaga.
Tomson

21 Apr 2021, 19:58

predvidevam da bo potrebno počakati na novo posodobitev, ki bo sigurno rešila omenjene težave in če več uporabnikov poroča o istih težavah bodo sigurno hitro uredili ... da bi zaradi omenjenega modral kupovati novejši model se ni za bat, 7T je še vedno zmogljiv telefon in ko optimizirajo za najnovejši Android bo spet vse tipi topi! ;)
Cabci

23 Apr 2021, 16:30

Tomson napisal/-a:
21 Apr 2021, 19:58
predvidevam da bo potrebno počakati na novo posodobitev, ki bo sigurno rešila omenjene težave in če več uporabnikov poroča o istih težavah bodo sigurno hitro uredili ... da bi zaradi omenjenega modral kupovati novejši model se ni za bat, 7T je še vedno zmogljiv telefon in ko optimizirajo za najnovejši Android bo spet vse tipi topi! ;)
Hvala za vzpodbudne besede ;) Kolikor sem bral odzive ostalih uporabnikov, vsi oz. večina poroča o istih oz. podobnih problemih. Za nekaj časa mi je pomagalo, da sem zbrisal cache in storage na OS Launcherju, in tega povrnil na tovarniške nastavitve. A žal so se težave kaj hitro ponovile. Tako da res upam, da bodo pri OnePlus še naprej delali na tem, da Android 11 spolirajo tudi za OP 7T. Meni je telefon še vedno top in ga tudi ne nameravam menjati. Samo da naredijo OS 11 tako tekoč kot je bil 10, pa bo.
Odgovori