Alarmni sistem

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
AnZo
Prispevkov: 52
Pridružen: 19 Jan 2020, 19:45

27 Feb 2020, 11:39

Pozdravljeni.
Poleg hiše imamo dve vrtni lopi v kateri so spravljena kolesa, kosilnica, motor, itd...,
V samih lopah nimamo električne napeljave. Zadnje čase se precej bere o raznih krajah, zato razmišljam o alarmnem sistemu.

Razmišljal sem o detektorjih gibanja, ki pa bi morali delovati na baterije (kako dolgo držijo v praksi baterije?)
Zaželjeno je tudi da bi ob zaznavanju gibanja bil poslan klic na GSM.

Prosim, za nasvet ali in kaj je smiselno namestiti?

Hvala vnaprej za nasvete!

PS: v mislih imam nekaj podobnega - lahko je tudi drug cenovni razred, samo da bo zanesljivo in dolgoročno delovalo.
https://www.banggood.com/GUUDGO-Tuya-AP ... rehouse=CN
Tomson
Prispevkov: 10698
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Feb 2020, 11:47

od podobnih sistemov bi predlagal enega od slednjih:

- Alfawise PG105 Smart Home Security Alarm System s kodo: PG105GSMKIT iz 55€ na 50€
- DIGOO DG-ZXG30 Smart Home Security Alarm System v FlashSale za 45€

baterije sigurno kar zdržijo, najmanj nekaj mesecev, pol leta, lahko tudi več, ponavadi kar celo leto, je pa tudi odvisno od temperatur, preverlika vlaga je lahko nasplošno težava, če gre za notranje senzorje in je v lopi mrzlo in vlažno ...
waters
Prispevkov: 32
Pridružen: 16 Mar 2020, 12:04

16 Mar 2020, 12:41

Je tu kaj novega? Kaka boljša izbira?

Sam imam na zalogi nekaj senzorjev PIR2 433 Mhz. Kaj bi šlo s tem ? Imajo Wireless Transmit Code: 1527Mhz. Tudi pri Alfawise PG105 piše nekaj podobnega. Pa še nekaj gledam: support only 2G GSM network. Je to sploh še aktualno ko govorimo 5g tehnologiji?

LP
Tomson
Prispevkov: 10698
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Mar 2020, 13:02

@waters:
vedno se najde kaj boljšega, a vse je odvisno od cenovnega razreda, zastavljenega budgeta, potreb, prioritet itd ...

Omenjeni Alfawise model podpira 3G mobilno omrežje, kar je dovolj, ne bo pa 4k kvalitete, jasno ;), a to pride v poštev zgolj, ko npr. ne uporabimo, nimamo na voljo domačega WiFi omrežja in uporabimo SIM kartico mobilnega operaterja ... 2G na Digooju preko mobilnega omrežja je pa res bolj za kakšna obvestila ali draft video. Kot rečeno, primarno je mišljena uporaba preko domačega WiFi omrežja ...
AnZo
Prispevkov: 52
Pridružen: 19 Jan 2020, 19:45

28 Mar 2020, 21:53

Evo da se vrnem. Jaz sem se odločil za naslednjo zadevo: https://www.hikvision.com/europe/produc ... G-433MHz-/
Sicer cenovno ni primerljiva zgoraj omenjenim (cel kit + dodatni PIR je bil 260€). Zadeva je postavljena in testirana, ter deluje super. Vse wireless, PIR senzorji so oddaljeni cca 20m (čez debele stene), centrala je v hiši na WIFI. Tudi GSM-klic/SMS deluje super. Me pa vseeno zanima kako so konkurenčne v delovanju te "nizkocenovne" variante.
Tomson
Prispevkov: 10698
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Mar 2020, 13:16

To pa težko rečt, bi moral kdo oboje stestirat, tako glede opisa in odzivov kupcev npr. predvidevam da prav nekih hudih razlik ni, sigurno pa so kakšne lastnosti ki jih dražje opcije npr. ponujajo, bi bilo potrebno natančno primerjat vse specifikacije ...
simch
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 Jan 2020, 15:19

11 Nov 2020, 12:37

Pozdravljeni,

jaz bi pa potreboval samo brezžično alarmno centralo (wifi + 3g), ki jo lahko povežem z že nameščenimi 433mhz brezžičnimi senzorji.
Mogoče kakšna ideja? Sem namreč iskal in nisem nič pametnega našel. Gledal sem tudi kak Hikvision ipd. ampak prodajalci trdijo da se lahko nanje povezujejo samo original Hikvision senzorji. Ve mogoče kdo ali to drži?

lp;S
Tomson
Prispevkov: 10698
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2020, 21:03

to je pa bolj specifično vprašanje, sam bi se obrnil na kakšnega ki se ukvarja prav z alarmnimi sistemi, bo verjetno znal bolje svetovati ...
Odgovori