Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

13 Maj 2020, 15:12

A pa .34 FW deluje ? Jaz še vedno ostajam na .30 ker naj bi bilo s tem polno enih težav, ki naj bi jih odpravili s .35.
@Tomson se morda že kaj ve kdaj bo novi FW na voljo ? Nekaj so obljubljali za April, sedaj je že maj... Glede nato koliko uporabnikov ima težave bi pričakoval da to pospešijo ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Maj 2020, 15:23

mislim da so še nekaj težav odpravil z verzijo 0034, zadnjega podatka kdaj bo 0035 še nimam, za 0034 niti več ne slišim nekih težav ...
voldem0rt
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 Nov 2019, 14:28

13 Maj 2020, 17:56

Meni še vedno ne deluje pomovanje samo s posodico za vodo. Mora biti 2v1 posodica da se sploh zazene... imam fw verzijo 34.
anman
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Maj 2020, 00:45

14 Maj 2020, 16:57

Tudi jaz postopno obupujem nad pomanjkanjem časa in kljub kar doslednemu "zavračanju" teh robotskih sesalcev, sedaj vedno bolj razmišljam o njih. Pred meseci sem gledal izključno irobot (drugega niti nisem poznal), sedaj pa se po prebiranju testov na teh straneh vse bolj nagibam k Xiaomi ali Roborock.

Sprva sem gledal Xiaomi Viomi V2 Pro, sedaj pa vidim V3 kot še boljšo alternativo. Ali pa S7 oziroma S6 Pro. Zanima pa me par zadev:
Kako je z garancijo? V2 ponujajo tudi slovenski trgovci, V3 pa ne. Je smiselno počakati, ali ne?
Kako je z rezervnimi deli? Irobot ima precej široko mrežo v Sloveniji, medtem ko (kolikor jaz vem) je Xiaomi nima.
Do sedaj se je pri Xiaomi vedno izkazala Pro opcija kot bolj dodelana (vsaj kolikor sem prebral na forumih). Bo v kratkem tudi pri V3?
Kaj je pravzaprav novejše: 360 S6, 360 S7, 360 S6 Pro, S5 Max, Roborock S6 (malo sem zmeden ).

Me pa preseneča, da npr. PCmag (https://www.pcmag.com/picks/the-best-robot-vacuums) pri ocenjevanju najboljših sesalcev nobene od mojih potencialnih izbir ni upošteval. Rad bi vzel nekaj dobrega (za dve nadstropji).

Vem, malo na dolgo, ampak… V vsakem primeru hvala za vsakršen odgovor.
krefi
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 Nov 2019, 18:34

14 Maj 2020, 22:37

Jutri imam namen narociti robotski sesalec cena okoli 200 eur gre se mj pa predusm da lahko premaga cim visji prag. Mokro sesanje ni pogoj je pa dobrodoslo.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Maj 2020, 23:03

@Nik K:
Pozdravljen, ker vidim, da tole obvlatate, čisto na hitro, roborock s55 ali s5 max, je vredno razlike v ceni ali ne? je kakšna dobra koda za nakup enega ali drugega? ali morda viomi V3? hvala 🙂
Kar se tiče izbire med S55 in S5 Max ni nobene dileme, je novejši S5 Max naprednejši na toliko področjih, da je slabih 100€ višja cena zelo hitro upravičena. Že samo področje mokrega čiščenja s 3-stopenjskim elektronskim nadzorom nad vodo, občutno večjo posodico, krtačka je močno izboljšana, delovanje je občutno tišje, izuboljšan je algoritem čiščenja, je učinkovitejši, hitrejši in še izjemno velik napredek pri aplikaciji ki S5 Max modelu omogoča mapiranje po prostorih, no mop zones, carpet zones, multimapping napredno čiščenje po urniku in sobah, napredno polnjenje glede na začtrano delo itd ... skratka, ni dileme! ;)

kar pa se tiče primerjava S5 Max in Viomi V2 Pro je izbira težja, Viomi je vsekakor občutno boljši na podorčju mokrega čiščenja, tu je pravzaprav brez konkurence, največja posodica za vodo in čiščenje po Y paternu ki posnema ročno pomivanje tal, višja sesalna moč se sicer prav dosti v praksi ne pozna, je pa Roborock res top kar se uporabniške izkušnje tiče, tudi sicer navišji QualityControl med vsemi modeli, delovanje res "rock solid" sicer pa na podobnem nivoju kar se funckionalnosti in učinkovitosti tiče.

Najnovejši Viomi V3 pa jasno vse skupaj ponese še na višji nivo, prinaša daleč najvišjo sesalno moč med vsemi modeli, zavidljivih 2600Pa, nov Silver Copper Ion HEPA filter ter namensko krpico za sterilizacijo. Kapaciteta baterije se je povzpela na 4.900mAh in tako omogoča do 150 min delovanja oziroma zadostuje za čiščenje prostorov do 250m2, podobno kot Roborock. Izboljšan je SLAM algoritem z AI Dynamic PAth funkcijo, ki bi naj dosegal kar 30% višjo učinkovitost. Nadgrajen je tudi vodni sistem z novim MEWP micro precision electric control čipom, ki avtomatsko ustavi pritok vode, ko sesalnik ne čisti. Na voljo so trije načini čiščenja, vključene so tri posodice (za suho, mokro in kombinirano čiščenje). Pri sistemu čiščenja lahko izviramo med "S" in "Y" paternom čiščenja, novi model podpira do 5 aktivnih map, ki jih lahko uporabljamo za različna nadstropja in do 7 urnikov čiščenja ...

skratka, glede na relativno ugodno ceno in kaj nudi, bi bil novi Viomi V3 trenutno moja prva izbira, model V2 če bi iskal največ za manj denarja, Roborock S5 pa je trenutno v malo slabši poziciji ker je cenovno zelo blizu novega Viomi V3 modela, je vsekakor eden najboljših modelov na trgu in Roborock je res top kar se uporabniške izkušnje tiče, ampak sam bi ga težko vzel namesto novega Viomi V3 modela ta hip.

Sicer pa trenutno najboljše opcije:

- Xiaomi Viomi V3 Robotski sesalnik s kodo: E49E0C32365EB000 iz 466€ na 438€ (EU skladišče)

- Xiaomi Viomi V2 Pro Robotski sesalnik s kodo: E47ED65EABA27000 iz 344€ na 337€ (EU skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: V2PRO359 iz 342€ na 332€ (EU skladišče)

- Roborock S5 Max Robotski sesalnik s kodo: 4UMSSISP iz 415€ na 399€ (EU skladišče)
- Roborock S5 Max Robotski sesalnik s kodo: GBROBOROCKMAX iz 436€ na 419€ (EU skladišče)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Maj 2020, 23:20

anman napisal/-a:
14 Maj 2020, 16:57
Tudi jaz postopno obupujem nad pomanjkanjem časa in kljub kar doslednemu "zavračanju" teh robotskih sesalcev, sedaj vedno bolj razmišljam o njih. Pred meseci sem gledal izključno irobot (drugega niti nisem poznal), sedaj pa se po prebiranju testov na teh straneh vse bolj nagibam k Xiaomi ali Roborock.

Sprva sem gledal Xiaomi Viomi V2 Pro, sedaj pa vidim V3 kot še boljšo alternativo. Ali pa S7 oziroma S6 Pro. Zanima pa me par zadev:
Kako je z garancijo? V2 ponujajo tudi slovenski trgovci, V3 pa ne. Je smiselno počakati, ali ne?
Kako je z rezervnimi deli? Irobot ima precej široko mrežo v Sloveniji, medtem ko (kolikor jaz vem) je Xiaomi nima.
Do sedaj se je pri Xiaomi vedno izkazala Pro opcija kot bolj dodelana (vsaj kolikor sem prebral na forumih). Bo v kratkem tudi pri V3?
Kaj je pravzaprav novejše: 360 S6, 360 S7, 360 S6 Pro, S5 Max, Roborock S6 (malo sem zmeden ).

Me pa preseneča, da npr. PCmag (https://www.pcmag.com/picks/the-best-robot-vacuums) pri ocenjevanju najboljših sesalcev nobene od mojih potencialnih izbir ni upošteval. Rad bi vzel nekaj dobrega (za dve nadstropji).

Vem, malo na dolgo, ampak… V vsakem primeru hvala za vsakršen odgovor.
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

Tudi omenjena Roomba je precej dober robotski sesalnik, a le najvišja serija, ki pa je skoraj 2x dražja, pa še tam so področja, kjer so npr. omenjeni modeli Xiaomi/Roborock občutno boljši, da ne govorimo o mokrem čiščenju, ki ga pri Roombah ni. Sam nikoli ne gledam toliko na znamko, ko kupujem zase, ampak vedno na razmerje cena/zmogljivsot/učinkovitost/kvaliteta, in tukaj Xiaomi/Roborock/360 nimajo konkurence.

Kar se tiče modelov 360, sledijo si: S6, S5, S7, S6 Pro. Ni neke logike, tako pač je. Modela S5 in S6 sta bestbuy v svojem cenovnem rangu 250-280€, to je to. Model S7 je postal zanimiv, ker mu je fino padla cena in je na cenovnem nivoju modela Viomi V2 Pro in Roborocka S5 Max. Model S6 Pro je bil kratek čas "the robot vacuum" potem pa je prišel Viomi V3, ki je, sploh glede na to, da je na voljo iz EU skladišča, marsikomu boljši nakup, poleg tega da je še na kakšnem področju naprednejši, a sam bi trenutno prav zaradi tega dal prednost modelom iz EU skladišč.

Garancija na vse izdelke pri Geekbuying in Gearbest je 1-leto, uveljavlja pa se preko centra v EU. Ali je smiselno počakati ve vsak sam zase, kdaj točno bo prišel še ni podatka, tudi cena bo verjetno višja, bo pa po vsej verjetnosti 2-letna garancija, koliko je kaj komu več vredno mora presoditi sam.

Rezervni deli pri omenjenih modelih so praviloma dobavljivi le preko servisov, se pa kakšen del da tudi uredit preko naših kontaktov, pred kratkim sem za nekoga uredil sensor čip za Viomija, ampak načeloma se vse uredi preko servisov če je potrebno, Viomi pri Gearbest npr. prodaja Viomi Shop iz Nemčije in ni nikoli kakšnih težav.

Zakaj PcMag ne omenjena nobenega od tukaj omenjenih modelov vedo le oni sami ...

Če je prioriteta dva različna nadstropja bi se sam odločil za Viomi V3, že na V2 omenjeno deluje dobro, na 3 še verjtno bolje, pri Roborocku pa ki sicer podpira Multimapping, ne vem, meni pri Roborock S6 modelu nekako v praksi ne deluje, različna nadstropja pa tudi super delujejo na 360 modelih, tako da je iz tega stališča tudi 360 S7 dobra opcija:

- 360 S7 Robotski sesalnik FlashSale za 344€ (EU skladišče)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Maj 2020, 23:35

krefi napisal/-a:
14 Maj 2020, 22:37
Jutri imam namen narociti robotski sesalec cena okoli 200 eur gre se mj pa predusm da lahko premaga cim visji prag. Mokro sesanje ni pogoj je pa dobrodoslo.
Osebno bi glede na omenjeno vsekakor malo dodal in vzel res odličnega 360 S5 (brez mokrega čiščenja), za ceno je to to, ker je res overall dober sesalnik, z odlično uporabniško izkušnjo.

- 360 S5 robotski sesalnik v FlashSale za 257€ (EU skladišče)

če pa je prav 200€ limit pa bi šel na Alfawise V10 Max, ki je po specifikacijah precej na nivoju omenjenih dražjih modelov, tudi mokro čiščenje, a ima malo nižji QualityControl, kljub vseh močni tehnologiji so algoritmi čiščenja nekoliko slabši, posledično je uporabniška izkušnja malo slabša. Za okoli 200€ sicer ni dileme, ni boljšega, glede na vse kar nudi, a kot rečeno, odvisno kje so prioritete ... Mislim da ima isto 2cm za prepreke, lahko pa jutri še preverim, ker v specifikacijah ni navedeno ...

- Alfawise V10 Max Laserski robotski sesalnik s kodo: V10MAXFASTDL iz 255€ na 215€ (EU skladišče)
anman
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Maj 2020, 00:45

15 Maj 2020, 00:06

Tomson napisal/-a:
14 Maj 2020, 23:20

Garancija na vse izdelke pri Geekbuying in Gearbest je 1-leto, uveljavlja pa se preko centra v EU. Ali je smiselno počakati ve vsak sam zase, kdaj točno bo prišel še ni podatka, tudi cena bo verjetno višja, bo pa po vsej verjetnosti 2-letna garancija, koliko je kaj komu več vredno mora presoditi sam.

Rezervni deli pri omenjenih modelih so praviloma dobavljivi le preko servisov, se pa kakšen del da tudi uredit preko naših kontaktov, pred kratkim sem za nekoga uredil sensor čip za Viomija, ampak načeloma se vse uredi preko servisov če je potrebno
Hvala za izčrpen odgovor. Sem zelo blizu odločitvi za V3. Malo me moti samo to (kar je po svoje prednost), da ima ta model neko posebno "sterilizacijo", za kar pa se potrebujejo krpe za enkratno uporabo. To sem imel tudi v mislih z rezervimi deli. Kje se sploh lahko naročijo tovrstne krpe (in kakšna je cena)? Predvidevam (upam), da niso nujni pogoj - saj v kolikor bi bilo potrebno po vsaki uporabi menjati - potem ta avtomatizacija ni ravno optimalna.

Odkrito povedano do sedaj nisem nikoli kupoval preko Gearbest, ampak glede na zapise verjamem, da gre za kredibilno stran.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Maj 2020, 00:31

@anman:
jasno, antibakterijska krpica je opcijska, lahko se uporabi lahko ne. Poleg so priložene 3 krpice, 1x klasična za mokro čiščenje, 1x mokro čiščenje s suhim brisanjem (pol/pol) in 1x antibakterijska krpica. Kolikor gledam so krpice (razen antibakterijske) identične kot pri Viomi V2 modelu, in tega je precej in tudi dokaj poceni, komplet 10 krpic je npr. 14€ ... Tudi ostalega potrošnega materiala je povsod dosti in je precej ugoden ...

Gearbest je sicer ena izmed največjih globalnih azijskih trgovin, nakup je varen, garancija na izdelke je 1-leto, uveljavlja se preko centra v EU, kot omenjeno tele Viomije prodaja uradni Viomi Store v Nemčiji preko Gearbesta ki zagotavlja tudi servis, pa tudi sam imam kontakt na GEarbest. če je kadarkoli kaj potrebno priskočit na pomoč. Dostava je iz EU skladišča, hitra dostava, brez dodatnih stroškov, predlagam pa plačilo preko PayPala kjer so vse pošiljke avtomatsko in brezplačno zavarovane v primeru poškodbe/izgube, alternativa pa je ShippingInsurance v trgovini, če se plačuje direktno s kreditno kartico ...
krefi
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 Nov 2019, 18:34

15 Maj 2020, 18:39

Tomson napisal/-a:
14 Maj 2020, 23:35
krefi napisal/-a:
14 Maj 2020, 22:37
Jutri imam namen narociti robotski sesalec cena okoli 200 eur gre se mj pa predusm da lahko premaga cim visji prag. Mokro sesanje ni pogoj je pa dobrodoslo.
Osebno bi glede na omenjeno vsekakor malo dodal in vzel res odličnega 360 S5 (brez mokrega čiščenja), za ceno je to to, ker je res overall dober sesalnik, z odlično uporabniško izkušnjo.

- 360 S5 robotski sesalnik v FlashSale za 257€ (EU skladišče)

če pa je prav 200€ limit pa bi šel na Alfawise V10 Max, ki je po specifikacijah precej na nivoju omenjenih dražjih modelov, tudi mokro čiščenje, a ima malo nižji QualityControl, kljub vseh močni tehnologiji so algoritmi čiščenja nekoliko slabši, posledično je uporabniška izkušnja malo slabša. Za okoli 200€ sicer ni dileme, ni boljšega, glede na vse kar nudi, a kot rečeno, odvisno kje so prioritete ... Mislim da ima isto 2cm za prepreke, lahko pa jutri še preverim, ker v specifikacijah ni navedeno ...

- Alfawise V10 Max Laserski robotski sesalnik s kodo: V10MAXFASTDL iz 255€ na 215€ (EU skladišče)
hvala no bom malo dvignil budget in sicer za okoli 300 eur ker vem da ce kupm brez vode mi bo cez cas zal.
torj katerega od teh 360 S6 /S5 , Roborock S50 ali Xiaomi Viomi V2/Pro kupim izrecno iz EU skladisca. In po moznosti z vsaj 1letno garancijo?
kaksno visino lahko premagajo?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Maj 2020, 00:21

okoli 300€ sta najboljši opciji 360 S6 ali Viomi V2 Pro. Viomi je naprednejši, zmogljivejši, res dosti bolj učinkovit pri mokrem čiščenju, je skratka overall boljši, medtem ko je 360 S6 občutno cenejši, a še vedno precej dober model za ceno, je že nekaj časa na trgu zato tudi malo bolj stabilen pri delovanju, malo višji QualityControl, skratka odvisno kje so prioritete, čeprav kolikor gledam 360 S6 ni več v EU skladišču trenutno ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: E47ED65EABA27000 iza 327€ (EU Gearbest)
- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: V2PRO359 za 332€ (EU Geekbuying)

alternativa je še Xiaomi Mijia Mop P model, ki je precej podoben Viomi V2 Pro modelu, le da je zadaj Mijia ne Viomi, sicer pa precej podobne lastnosti, je pa le ena kombinirana posodica za prah in vodo (300+200) pri Viomiju pa tri posodice, za prah (550ml), za vodo (550ml) in kombinirana (300+200) ... Viomi je tudi z zadnjo nadgradnjo pridobil še nekaj funkcionalnosti ...

- Xiaomi Mi Robot P robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 339€ na 329€ (SLO)
MarkoP
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Maj 2020, 19:00

16 Maj 2020, 08:50

Zivijo,

kako se pamet vasih robotov spoprijema s steklenimi povrsinami in ogledali do tal? Doma imamo Viomi V2, ki se precej zmede ko z laserejm zazna ogledala do tal, novi Roborock S5 max pa spoh ne registrira prostora kot takega, ce gledam mapo se jaz ne vem kaksen tloris rise :/ kaksne ideje?

Hvala in lp
Marko
Priponke
03B9C1CD-F61F-4C64-AA20-A6C4246ABBE1.jpeg
kajt
Prispevkov: 7
Pridružen: 27 Nov 2019, 13:30

19 Maj 2020, 14:42

Zivjo, zadnje case pri viomiju v2 opazam da spodnjo krtaco vsake toliko casa neha vrteti. Je to normalno?
rosvita
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Maj 2020, 08:26

19 Maj 2020, 16:32

Zdravo!

Nekaj časa že gledam za novim robotskim sesalnikom, ki ima možnost tudi mokrega čiščenja. Zožala sem izbor in sicer na Xiaomi Roborock S5 MAX (https://b2b.elkotex.si/xiamm-vacuums5max-02.html) in Xiaomi Roborock S6 (https://b2b.elkotex.si/xiamm-vacuums6-02.html). Danes sem brskala tale forum (ne prvič) in sem naletela tudi na model 360 S7 (tega pa ne vem kje dobit, da je iz Evrope), ki mi je tudi zanimiv.

Potrebovali ga bomo za 2 nadstropji, vsak bo imel cca. 55 m2.
V zgornjem bodo spalni deli (2 otroški, garderobna soba, kopalnica, spalnica in hodnik), po tleh bo gotovi oljen parket boljše kakovosti (razen kopalnica ima keramiko). Vse sobe so v isti višini.
V spodnjem delu bodo ostale sobe (kuhinja - laminat, dnevna - gotovi parket, hodnik - gotovi parket, igralnica - klasični oljen lamelni parket, kopalnica - keramika in spalnica - vinil), katere bodo, recimo čez 1 leto, dobile vinil (razen kopalnice). Sobe imajo različne višine. Kopalnica in igralnica sta ravni s hodnikom, kuhinja je malenkost dvignjena in ima leseno "klančino", šivalnica je tudi dvignjena cca. 3 cm in dobi tudi "klančino", v kolikor bo potrebno.

Zdaj pa iščem sesalec, ki se bo vrnil "na bazo", preden se baterija sprazne. Hkrati želim mokro čiščenje, ker imamo doma alergika. Imamo pa tudi kužka (francoza). Glede na to, da bo zgoraj parket, je pomembno, da mokro čiščenje ni premokro. Kar se tiče glasnosti, ni pomembno. Sam izgled tudi ni pomemben. Super bi edino bilo, da ima senzor za stopnice, da nam ne bi slučajno še stopnic posesal in pomil :P in da ne bi "padel" v predsobo, ki bo tudi nižja za 1 stopnico. Mogoče bi bilo tudi super, če se ga da preko telefona aktivirat, če je preko wi-fi pa še toliko boljše.

Kaj lahko priporočate? Lahko tudi katerega drugega, ni problema.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Maj 2020, 21:09

@rosvita:
Pozdravljeni in dobrodošli na Forumu! ;)

Kar se tiče izbire med Roborock S5 MAx in S6 ni dileme, S5 Max je novejši, cenejši in na določenih področjih naprednejši od S6 modela. S5 Max je bistveno učinkovitejši pri mokrem čiščenju, ima 3-stopenjski elektronski nadzor nad vodo, 2x večjo posodico za vodo, "No Mop Areas" ter "Mop Specific Room" funckijo, tudi nova Intelligent Charging funckija je super, če mu zmanjka baterije se bo dopolnil le do potrebnega procenta in zaključil v čim krajšem času. Sicer pa enaka učinkovitost pri navadnem sesanju, tudi aplikacija enako funkcionalna pri obeh modelih. Da ne bo pomote, tudi S6 je top, samo S5 Max nudi malo več za malo manj ... Težava pri Roborocku je lahko le omenjena potreba po 2 nadstropjih, če se potrebuje dve shranjeni aktivni mapi (da se lahko na vsaki mapi posebej shrani dolečen cone čiščenja kot so no-go, capret cone itd) kar sicer Roborocka podpirata, do 3 mape, le v praksi zadeva nekako ne deluje. Razen omenjenega je S5 Max res super opcija, ga pa sicer dobite bistveno ugodneje, iz EU skladišča, brez dodatnih stroškov, s hitro dostavo v nekaj dnevih, preverjeno dobra trgovina:
glede na zastavljen cenovni rang pa bi predlagal trenutno najnaprednejši in najzmogljivejši robotski sesalnik, odličen Xiaomi Viomi V3, ki je na precej področjih superioren Roborock modelu in glede na to da želite dobro morko čiščenje, no, Viomi na tem področju nima konkurence ... sicer pa jasno, toliko sensorjev da nikamor ne pade, upravlja se ga lahko preko tipk še dosti več funkcionalnosti pa ima preko aplikacije (telefon ali tablica), polni se samodejno po potrebi, jasno sam najde polnilno postajo če je v istem nadstropju, skratka, za dobrih 400€ je to to! ;)

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/xiaom ... -trgu.html

omenjeni 360 S7 je tudi dobra opcija, je iz EU skladišča za 345€, tudi hitra dostava, bi pa moral preverit kako je trenutno s tem modelom zaloga, prejšnji teden vem da ga je nekdo naročil pa potem ni bilo dejanske zaloge, a bi pri meni bil na tretjem mestu, za Viomi V3 in Roborock S5 Max modeloma ...
nana
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Maj 2020, 12:40

20 Maj 2020, 15:08

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup robotskega sesalnika s funkcijo suhega in mokrega čiščenja. Površina je slabih 100 m2 (vinilne talne obloge in ploščice)m vse v isti ravnini, razen kopalnica v enem nadstropju.
Ogledujem si Xiaomi Viomi V2/Pro in Xiaomi Mi Robot P? Se za to kvadraturo splača gledati tudi Xiaomi Viomi V3, glede na to da je cca 100eur dražji od omenjenih?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Maj 2020, 16:47

nana napisal/-a:
20 Maj 2020, 15:08
Pozdravljeni, Zanimam se za nakup robotskega sesalnika s funkcijo suhega in mokrega čiščenja. Površina je slabih 100 m2 (vinilne talne obloge in ploščice)m vse v isti ravnini, razen kopalnica v enem nadstropju. Ogledujem si Xiaomi Viomi V2/Pro in Xiaomi Mi Robot P? Se za to kvadraturo splača gledati tudi Xiaomi Viomi V3, glede na to da je cca 100eur dražji od omenjenih?
Pozdravljeni in dobrodošli na forumu! ;)

Izbira primernega robotskega sesalnika ni prav nič pogojena s kvadraturo našega stanovanja, saj imajo praktično vsi modeli baterije, ki zmorejo do 150m2 z enim polnjenjem, sicer pa se avtomatsko polnijo na postaji. Bolj gre za ostale lastnosti kot so sesalna moč, vključena tehnologija, algoritmi čiščenja, posledično učinkovitost čiščenja, funkcionalnost aplikacije kar se vse ksupaj na koncu zlije v uporabniško izkušnjo in dražji modeli so, jasno, na vseh omenjenih področjih boljši in na koncu nudijo boljšo uporabniško izkušnjo.

Xiaomi Viomi V2 Pro in Mi Robot Mop P imata najboljše razmerje med ceno/funkcionalnostjo/učinkovitostjo/kvaliteto. V2 Pro je mogoče malo boljša opcija ker ima priložene tri posodice, cena pa je podobna. Naslednja stopnička bi bil Roborock S5 Max za 399€ iz EU skladišča, sicer na podobnem nivoju kar se učinkovitosti čiščenja tiče, ima pa najvišji QualityControl med vsemi modeli in super uporabniško izkušnjo. Potem pa še najnovejši Viomi V3, ki pa je trenutno najzmogljivejši med vsemi modeli, tudi tehnološko med najnaprednejšimi. Če bi sam ta trenutek kupoval in bi imel budget za dobrih 400€ bi bil Viomi V3 sigurno na vrhu seznama ...

tole pa so trenutno najboljše opcije za omenjene modele:

- Xiaomi Viomi V3 Robotski sesalnik v FlashSale za 438€ (EU skladišče)
- Roborock S5 Max Robotski sesalnik s kodo: 4UMSSISP iz 415€ na 399€ (EU skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 Pro Robotski sesalnik s kodo: E47ED65EABA27000 iz 344€ na 337€ (EU skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: V2PRO359 iz 342€ na 332€ (EU skladišče)
rosvita
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Maj 2020, 08:26

20 Maj 2020, 22:03

Tomson, hvala za nasvet. Viomi V3 je ze narocen 😊. Zdaj moram samo se dodatke (krpice in kar je potrebno) dokupit.
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

21 Maj 2020, 13:49

tomson, v nedeljo sem naročil Alfawise V8S PRO preko Fast-23 skladišča, ki naj bi bil na češkem in sedaj mi nekaj jamrajo na supportu, da kao ne morejo pošiljati od tam... Mogoče veš kaj več? Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Maj 2020, 14:36

@buttcrack:
bo držalo, jih res tale shipping matra zadnje čase, najprej Prioirty Line, ki še sedaj ni stekel za večino izdelkov, sedaj pa še Fast-023 kjer trenutno ni možen shipping, vsa ostala EU skladišča so ok, a omenjeni model je le v omenjenem skladišču. Glede na to da se ne ve kdaj bo spet steklo bi predlagal kar preklic in refund, razen če se ti res nikamor ne mudi.
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

22 Maj 2020, 09:07

danes so čudežno odposlali paket :)
yanc
Prispevkov: 80
Pridružen: 18 Sep 2019, 14:51

22 Maj 2020, 20:09

Tomson živjo
kaj meniš glede na tovje izkušnje, bodo nadgradili firmware v prihodnosti za S5 Max, da bo imel tudi Y čiščenje? A maš morda 399 € kodo za črnega ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Maj 2020, 21:45

uradno iz Roborock foruma, kjer je nekdo spraševal če bo kakšen Roborock model imel Y panetrn čiščenja. Predvidevam da če bo, bo pri kakšnem novejšem modelu ...
We've forwarded it to our tech department but sorry that we don't know many info about it yet. For future development, please kindly pay attention on us, thank you. :).
za črnega ne najdem kakšne podobne cene, tole kot gledam najboljši opciji:
tale bi naj sicer bil iz EU Fast-023, ampak bi moral preverit če pošiljajo trenutno iz Fast-023 ker ta teden še ni bilo možno:
rosvita
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Maj 2020, 08:26

23 Maj 2020, 07:56

Tomson, lepo prosim za pomoc.

Iskala sem dele za Viomi V3 (krpice), vendar pod tem modelom se nic ne najde. Potem sem tukaj brala, sa so iste, kot za V2 model. Te sem nasla.

Kaj pa antibakterijske? Teh nisem nasla na aliju in ne na ebayu. Imate mogoce kaksno info, kje se da kupit?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Maj 2020, 10:02

drži, so enake kot za V2 Pro model, medtem ko antibakterijskih še ni zaslediti, a je vedno tako pri povsem novih modelih, traja nekaj tednov da se pojavijo ...
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

27 Maj 2020, 02:07

2020-05-07 15:00:09
Hungary, Customs clearance processing complete.
2020-03-04 10:00:03
Hungary, Parcel is in clearance.
2020-02-28 17:00:36
Hungary, Parcel arrived at the airport.
2020-02-28 03:00:23
Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2020-02-24 17:00:33
Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2020-02-23 23:00:28
ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2020-01-20 19:29:58
Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2020-01-20 17:11:54
Shipping Label Printed.
2020-01-20 17:11:52
Confirmed & Prepared For Packing.
2020-01-20 08:06:08
Order Created.
Je kaksna moznost, da tole dejansko pride?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Maj 2020, 08:51

uf, tale je pa kar malo dolga. Bi že lahko nekaj časa nazaj odprl Ticket za refund, oz. PayPal Dispute če je bilo plačilo preko PayPala ...
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

27 Maj 2020, 15:21

Tomson napisal/-a:
21 Maj 2020, 14:36
@buttcrack:
bo držalo, jih res tale shipping matra zadnje čase, najprej Prioirty Line, ki še sedaj ni stekel za večino izdelkov, sedaj pa še Fast-023 kjer trenutno ni možen shipping, vsa ostala EU skladišča so ok, a omenjeni model je le v omenjenem skladišču. Glede na to da se ne ve kdaj bo spet steklo bi predlagal kar preklic in refund, razen če se ti res nikamor ne mudi.
Je kaj več znano glede Fast-23 skladišča? Je shipping sedaj zalaufal?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Maj 2020, 17:26

lahko jutri preverim, Fast-08 potrjeno brez težav, za Fast-23 jutri sporočim ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Maj 2020, 17:13

@Metod C:
Zdravo. Lahko vprasam kaj bi priporocil od robotskih sesalnikov samo za sesanje brez pomivanja. Cca 50 m2 je povrsine. Obstaja kaj od xiaomija ali so samo stari modeli?
Pozdrav. Površina pri izboru primernega modela ne igra kakšne vloge, kvaliteta, specifikacije, učinkovitost čiščenja pri modelih pač narašča s cenovnimi razredi, medtedm ko za 200€ že najdemo solidne modele, pa od 300€ dalje dobimo že res vrhunske modele. Mokro čiščenje je tako ali tako opcijsko, bil je res super 360 S5 model, za 250€ top zadeva brez mokrega čiščenja, a je trenutno že nekaj časa nedobavljiv, enako je trenutno z modelom Alfawise V10 Max za 220€.

- Xiaomi Mijia 2v1 robotski sesalnik FlashSale za 297€
(EU skladišče, 5-7 dni, brez dodatnih stroškov)
- Xiaomi Mi Robot P robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 339€ na 329€
(SLO, 1-2 dni dostava, 2-leti garancije)

Kot najboljši sesalnik za čim bolj zmerno ceno ki bi ga sam kupil in predlagal drugim, če so le finance je Xiaomi Mi Robot P (Xiaomi Mijia) za 297€ iz EU skladišča, je skoraj enak Viomi V2 Pro modelu, le namesto od Viomija je od Mijie, oba pa sodita pod Xiaomi okrilje.

Če pa se res išče čim cenejšo opcijo pa npr. Blitzwolf BW-VC2 ponuja precej za ceno, SLAM + LDS, 2200PA sesalne moči, 5200mAh baterija itd. Res dobre specifikacije za ceno, uporabniška izkušnja pa verjetno ne povsem na nivoju malo dražjih modelov ...

- BlitzWolf BW-VC2 robotski sesalnik s kodo: BGBW152 za 225€
(EU skladišče, 5-7 dni, brez dodatnih stroškov)

na podobnem nivoju, a z malo slabšimi specifikacijami je še Alfawise V9S model, tudi SLAM + LDS, 1800PA sesalne moči, z večjim koškom za smeti:

- Alfawise V9S robotski sesalnik s kodo: ALFAV9SBL1 iz € na 215€ (EU skladišče)
(EU skladišče, 5-7 dni, brez dodatnih stroškov)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Maj 2020, 13:45

@Nena R:
Pozdravljeni,
Prosila bi vas za pomoč pri izbiri sesalnika. Imam mansardno stanovanje cca 100 kvadratov. Živali in tepihov nimamo notri. Rada bi, da dobro posesa, če se da tudi v kotih in ob zaključnih letvah.. Ker je veliko izbire med xiaomi sesalniki, roboti, bi prosila za nasvet. Budget je do 500€. 😁 Hvala in lep dan še naprej. Nena.
Trenutno bi se sam odločal med dvema res top modeloma, Xiaomi Viomi V3 ki je trenutno med absolutno najboljšimi in na določenih področjih pred konkurenco in tudi odličnim Roborockom S5 Max. Roborock je overall odličen, res top kar se uporabniške izkušnje tiče, tudi sicer navišji QualityControl med vsemi modeli, delovanje res "rock solid".

Najnovejši Viomi V3 pa marsikaj ponese še na višji nivo, prinaša daleč najvišjo sesalno moč med vsemi modeli, zavidljivih 2600Pa, nov Silver Copper Ion HEPA filter ter namensko krpico za sterilizacijo. Kapaciteta baterije se je povzpela na 4.900mAh in tako omogoča do 150 min delovanja oziroma zadostuje za čiščenje prostorov do 250m2, podobno kot Roborock. Izboljšan je SLAM algoritem z AI Dynamic PAth funkcijo, ki bi naj dosegal kar 30% višjo učinkovitost. Nadgrajen je tudi vodni sistem z novim MEWP micro precision electric control čipom, ki avtomatsko ustavi pritok vode, ko sesalnik ne čisti. Na voljo so trije načini čiščenja, vključene so tri posodice (za suho, mokro in kombinirano čiščenje). Pri sistemu čiščenja lahko izviramo med "S" in "Y" paternom čiščenja, novi model podpira do 5 aktivnih map, ki jih lahko uporabljamo za različna nadstropja in do 7 urnikov čiščenja in še vedno ima najbolj učinkovito mokro čiščenje med vsemi modeli na trgu.

skratka, glede na relativno ugodno ceno in kaj nudi, bi bil novi Viomi V3 trenutno moja prva izbira, takoj za njim pa Roborock S5 Max, ki je mogoče na področju učinkovitosti čiščenja malo za novim Viomijem, a še vedno v samem vrhu med robotskimi sesalniki in tudi res odličen sesalnik za ceno. Cena pri obeh modelih je podobna, mogoče stvar osebnih preferenc, Viomi pa ponuja bistveno več s stališča specifikacij.

Najboljše cene pa trenutno:

- Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: E49E0C32365EB000 iz 467€ na 439€ (EU skladišče)
- Roborock S5 Max robotski sesalnik v FlashSale za 412€ (EU skladišče)
- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 479€ na 469€
Luka
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Nov 2019, 20:50

31 Maj 2020, 15:43

Pozdravljeni,

Po slabega pol leta uporabe je na našem Viomi V2 Pro prenehalo delovati mokro čiščenje.
Mokro čiščenje pravzaprav deluje, lahko izbiram med Y in S mode, vendar sesalnik tekom mokrega čiščenja ne uporablja vode - ne iz kombinirane posodice, ne iz namenske posodice za vodo (MOP only).
Po končanem mokrem čiščenju celotnega stanovanja, je količina vode v posodici povsem enaka kot pred začetkom.

Že sem preveril šobe na obeh posodicah ... da jih slučajno ne bi zamašil vodni kamen ... vendar to ni vzrok. S posodicama je vse v redu.
Občutek imam, da se je situacija pojavila nekako sočasno z nadgradnjo na zadnji firmware (3.5.8_0034).
Pri prejšnjem FW se je sesalnik ob prihodu v nek prostor nekajkrat zavrtel okoli lastne osi, pri čemer se je slišalo črpalko (pumpanje vode)? ... z zadnjim FW pa tega ni več.
Kot bi bila poraba vode programsko izklopljena.

Thompson, je možno, da bi bilo to obnašanje programsko pogojeno, ali je vendarle iskati vzrok v fizični okvari?
Če bi prišlo do potrebe po pošiljanju v popravilo, (pravzaprav uveljavljanja garancije) ... kakšen je postopek za nas, ki smo sesalnik naročili na GeekBuying ?

Hvala.

Lep pozdrav,
Luka
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Maj 2020, 16:48

je možno da gre za programsko napako, ker so uporabniki poročali o podobni težavi z verzijo 0033, z 0034 ki je hitro sledila naj bi omenjeno sicer bilo odpravljeno, tu in tam pa kdo še ima omenjeno težavo, ki pa naj bi bila povsem odpravljena v verziji 0035. Sicer pa je potrebno res dobro zmočiti krpico, preden se jo namesti, naj bi potem tudi vse skupaj bolje delovalo ....

Izjava od Viomija:
Slika
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

01 Jun 2020, 11:15

Tomson napisal/-a:
27 Maj 2020, 17:26
lahko jutri preverim, Fast-08 potrjeno brez težav, za Fast-23 jutri sporočim ...
Že kaj znano glede odpošiljanja iz Češke?

So kakšni dobri deali za 360 S7 ali Roborock S5 Max?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jun 2020, 11:56

bimbooo napisal/-a:
01 Jun 2020, 11:15
Že kaj znano glede odpošiljanja iz Češke? So kakšni dobri deali za 360 S7 ali Roborock S5 Max?
zaenkrat nič novega, trenutno še ni opcije ... za 360 S7 posledično trenutno ni kaj ... je pa precej dobra opcija za S5 Max iz EU:

- Roborock S5 Max Robotski sesalnik v FlashSale za 404€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

04 Jun 2020, 17:20

Zdravo

Se še komu dogaja da je Viomi V2 po končanem čiščenju totalno zmeden in se vozi sem in tja. Tale 0,34 sw se mi zdi zeloo slab ali pa men sesalec kej pravilno ne dela.
Je pa res, da ga nesem v gornje nadstropje brez polnilca. Ali morda potem išče polnilec in se vozi sem in tja? Pri starem sw se to ni dogajalo. Ko je posesal se je postavil tja kjer je začel sesati.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Jun 2020, 18:45

Če se to dogaja po končanem čiščenju v drugem nadstropju, kjer ni polnilne postaje je seveda to vzrok, pač išče polnilno postajo dokler ne obupa in se ustavi ... mislim da je tudi pri meni na 0030 enako. Roborock npr. isto nekaj časa išče postajo, ampak bistveno prej odneha in sporoči da ne najde postaje, naj ga premaknem bližje ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Jun 2020, 10:58

@Sebastjan P:
Iscem robotski sesalec za cca 80 m2 parket ,lamonat. Kaj priporocate?
Izbira primernega robotskega sesalnika ni prav nič pogojena s kvadraturo našega stanovanja, saj imajo praktično vsi modeli baterije, ki zmorejo do 150m2 z enim polnjenjem, sicer pa se avtomatsko polnijo na postaji. Bolj gre za ostale lastnosti kot so sesalna moč, vključena tehnologija, algoritmi čiščenja, posledično učinkovitost čiščenja, funkcionalnost aplikacije kar se vse skupaj na koncu zlije v uporabniško izkušnjo in dražji modeli so, jasno, na vseh omenjenih področjih boljši in na koncu nudijo boljšo uporabniško izkušnjo.

Xiaomi Viomi V2 Pro ima najboljše razmerje med ceno/funkcionalnostjo/učinkovitostjo/kvaliteto. Naslednja stopnička bi bil Roborock S5 Max za 399€ iz EU skladišča, sicer na podobnem nivoju kar se učinkovitosti čiščenja tiče, ima pa najvišji QualityControl med vsemi modeli in super uporabniško izkušnjo. Potem pa še najnovejši Viomi V3, ki pa je trenutno najzmogljivejši med vsemi modeli, tudi tehnološko med najnaprednejšimi. Če bi sam ta trenutek kupoval in bi imel budget za dobrih 400€ bi bil Viomi V3 sigurno na vrhu seznama ...

tole pa so trenutno najboljše opcije za omenjene modele:

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: V2PRO359 iza 323€
EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava, 5€ poštnina

- Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: E49E0C32365EB000 iz 448€ na 426€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava, 5€ poštnina)

- Roborock S5 Max robotski sesalnik v FlashSale za 397€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava, brezplačna poštnina)
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

11 Jun 2020, 12:07

DALJINEC:

Živjo!

Tomson, najprej hvala za že vsa prebrana priporočila, sem že s prebiranjem teh strani in testov izvedel veliko. Imam pa eno malo drugačno vprašanje glede izbire robotskega sesalca.
Do zdaj 7 let uporabljana Briciola počasi obupava, zato iščem nekaj novega. Imam enostavna laminat tla brez pragov, brez preprog, 50m2. Kar mi je bilo pri dozdajšnjem sesalcu všeč, je bil daljinec. Na njem si lahko nastavil urnik sesanja (sicer le fiksno uro za vsak dan isto, a je zadoščalo), z daljincem si ga lahko vozil po stanovanju, če je blo kje konkretno treba posesati, lahko si izbiral med načini gibanja (tu je še posebej prav prišla tipka za sesanje ob robovih). Dejansko sem se velikokrat zalotil, da sem ga med kakšnim pitjem čaja na hitro ročno zapeljal le ob določenih stenah in poslal domov. Dejansko se mi 90% smeti nabere ob robovih.

Zdaj pri novih sesalcih pa vidim nov trend - Praktično vsi se povezujejo z aplikacijo, daljinec pa se opušča. Kjer pa se ob prisotnosti aplikacije ohranja tudi daljinec, pa je slednji zelo oskubljen (morda le smerne tipke in tipka za vklop).
Ker aplikacije ne bom uporabljal (na mobitelu nočem spyware-a in mi ni praktično za pogosto ročno vožnjo), sem v situaciji, ko zdaj z novim sesalcem ob neuporabi aplikacije, dobim, v primeru, da daljinec vseeno ima, bolj neumen sesalec. Na novih daljincih namreč manjka display za nastavitev urnika, pogosto so gor le smerne tipke, brez možnosti izbire načina premikanja...

Kolikor sem pregledal modele, ki jih na tej strani priporočaš, so sledeči modeli BREZ daljinca: Roborock S6, S5max, S50; 360 S6pro, s6, s7, s5; Xiaomi Mi Robot P, Viomi V3, V2/pro, Mi Robot, Alfawise v10max.
Z daljincem pa so: Alfawise v8s, v9s (le smerne tipke in neke neuporabne tipke za glasnost), v8smax, v8spro.
Od teh zdaj točneje gledam, da ima Alfawise V8S PRO edini daljinec z displayem in vsemi potrebnimi tipkami.

Ostalih proizvajalcev še nisem gledal.
Imaš kakšen predlog, kater model s takšnim polno funkcionalnim daljincem je kar najbolj soliden? Je to kar V8S PRO, ali obstaja še kaj podobnega? Če ne drugega, se priporočam za kakšen affiliate link za V8S PRO s kodo za popust ;)

Želje: do 250€ (izjemoma 300€), daljinec, stranske krtačke na obeh straneh, zaželjeno tudi mokro čiščenje (čeprav še nisem uporabljal).


Dodatno vprašanje: kako mokro ostane za mokrim čiščenjem? Po youtube posnetkih sodeč ostane kar navlaženo? To vlaženje po možnosti kaj ovira hkratno suho čiščenje (pometanje)? Namreč, imam bolj za en drek tla, laminat se na robovih hitro malo napihne, če kdaj kje kakšna lužica stoji, tako da ne želim preveč namakati tla po nepotrebnem. Tisto krpico za mokro čiščenje je potrebno kako pogosto čistiti?

Pa še eno vprašanje: Nekateri sesalci imajo ločeni košarici za suho in mokro čiščenje, drugi pa skupno (2 v 1). Je to slednje bolj zaželjeno? Sklepam, da je praktično, če ves čas uporabljaš oboje. Če se pa izkaže, da je pomivanje zanič, imaš pa pri skupni košarici potem ves čas tamajhen del za suho sesanje. Oz. da še tako vprašam, če je košarica skupna, potem vedno ves čas delujeta oba načina hkrati - suho in mokro- ali se da kje preklapljati?

Najlepša ti hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jun 2020, 20:37

Kajnajkupim napisal/-a:
11 Jun 2020, 12:07
Imaš kakšen predlog, kater model s takšnim polno funkcionalnim daljincem je kar najbolj soliden? Je to kar V8S PRO, ali obstaja še kaj podobnega? Če ne drugega, se priporočam za kakšen affiliate link za V8S PRO s kodo za popust ;)

Dodatno vprašanje: kako mokro ostane za mokrim čiščenjem? Po youtube posnetkih sodeč ostane kar navlaženo? To vlaženje po možnosti kaj ovira hkratno suho čiščenje (pometanje)? Namreč, imam bolj za en drek tla, laminat se na robovih hitro malo napihne, če kdaj kje kakšna lužica stoji, tako da ne želim preveč namakati tla po nepotrebnem. Tisto krpico za mokro čiščenje je potrebno kako pogosto čistiti?

Pa še eno vprašanje: Nekateri sesalci imajo ločeni košarici za suho in mokro čiščenje, drugi pa skupno (2 v 1). Je to slednje bolj zaželjeno? Sklepam, da je praktično, če ves čas uporabljaš oboje. Če se pa izkaže, da je pomivanje zanič, imaš pa pri skupni košarici potem ves čas tamajhen del za suho sesanje. Oz. da še tako vprašam, če je košarica skupna, potem vedno ves čas delujeta oba načina hkrati - suho in mokro- ali se da kje preklapljati?
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

Obstaja še en top model robotskega sesalnika, novi 360 S6 Pro, ki sodi med najbolje na trgu, ki ima tudi priloženega daljinca za upravljanje, a je brez zaslona, možno je so bolj osnovne komande: start/stop, return to the dock, manual control, and suction adjust functions. Večji problem pa je cena, saj je cena že kar proti 500€, tako da, predvidevam, odpade.

Omenjeni Alfawise modeli so ok, niso pa na nivoju Xiaomi/Roborock/360 modelov nad 300€, je nekoliko nižja učinkovitost čiščenja, malo nižji QualityControl, imajo manj funkcionalnosti, kar na koncu vpliva na uporabniško izkušnjo, so pa cenovno kar ugodni in res, tale Alfawise V8S Pro je eden redkih modelov z daljincem ki ima tudi LCD zaslon. Sem preveril za kode, žal je zadnja bila 2 meseca nazaj, trenutno nobene aktivne, je le FlashSale, bom pa jutri preveril pri kontaktu če je slučajno opcija za kakšno novo:

- Alfawise V8S Pro robotski sesalnik za 225€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 8-20 dni dostava)

kar se tiče mokrega čiščenja je sicer malo odvisno od modela do modela, pri večini gre le za vlaženje, kot bi z rahlo navlaženo krpico vlekli po tleh, kar sicer čisto super pobere ves mikro prah, da se ne dviga, medtem ko kakšen Viomi V2 Pro/V3 če nastavimo na max malo bolje namoči tla, a še vedno ne govorimo o lužah, tla sicer ostanejo vlažna, a se v nekaj minutah popolnoma posušijo. Krpica pa se očisti po vsakem čiščenju, sam jo le dobro pod vodo sperem. Sicer pa sesalnik spredaj sesa, zadaj mokro briše, tako da zadeva lepo funkcionira.

Kar se tiče ločenih in 2v1 posodic je odvisno, nekateri modeli imajo da se posodica za vodo namesti na spodnji del robota, Viomi pa ima opcijo da se uporabi ena, druga ali kombinirana posodica in je posledično pri mokrem čiščenju tudi najbolj učinkovit. Sam imam doma npr. Roborock S6, ki ima omenjeno posodico za vodo na dnu ter Viomija V2 Pro, kjer po večini uporabljam ločeno najprej za suho potem za mokro, ker res dobro mokro čisti in ima veliko vode v namenski posodici, je pa tudi Roborock povsem ok za mokro čiščenje. Kako deluje sistem je zopet odvisno od modela do modela, ali uporablja posodici v prostoru za posodice ali kot pri Roborocku le spodaj dodatek za vodo. Sicer pa je posodico za vodo potrebno pred zagonom namestiti in po opravljenem čiščenju odstraniti.
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

12 Jun 2020, 08:28

Hvala za odgovor!
Aja, torej tudi v primeru manjšega stanovanja ne moreš pustiti posodice (še delno polne z vodo) na polnilnem stojalu po čiščenju? Jo je obvezno vsakič treba odstraniti?

Kako so pa razni ilife in podobne znamke v primerjavi s tem Alfawise V8S Pro? Se bom verjetno vseeno kar za tega odločil, ker imam precej osnovne potrebe za čiščenje, tako da če bo kakšna koda, se priporočam. :)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Jun 2020, 12:18

Kajnajkupim napisal/-a:
12 Jun 2020, 08:28
Hvala za odgovor!
Aja, torej tudi v primeru manjšega stanovanja ne moreš pustiti posodice (še delno polne z vodo) na polnilnem stojalu po čiščenju? Jo je obvezno vsakič treba odstraniti?

Kako so pa razni ilife in podobne znamke v primerjavi s tem Alfawise V8S Pro? Se bom verjetno vseeno kar za tega odločil, ker imam precej osnovne potrebe za čiščenje, tako da če bo kakšna koda, se priporočam. :)
Sem govoril s kontaktom, žal ni kakšne kode na vidiku za V8S Pro, pravi pa da se bo v kratkem nekoliko podražila poštnina ...

Posodico z vodo je vedno priporočljivo odstraniti po čiščenju, če ne drugače, ker sicer vlažna krpica vlaži tla kar na kakšnem parketu ni ok. Pač sam vsekakor vedno posodico z vodo odstranim in mislim da je tako edino pravilno, voda in elektrika nikoli ne gresta skupaj, pa načeloma ni kaj narobe, je tako dizajnirano, ampak ... ;)

iLife modeli so tudi ok, so na podobnem nivoju kot Alfawise, zanimiv je npr. X750 model, ker ima omenjenega daljinca z LCD zaslonom in se lahko kar nekaj zadeva nastavlja, ima pa nižjo sesalno moč pri 1200Pa, ima pa dobro ceno in iz EU skladišča je:
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

14 Jun 2020, 19:28

Pod ceno na Gearbestu za Alfawise v8s Pro (in Max) vidim možnosti:
Size: Standard / Upgraded
Kakšna je razlika?

ps. v8s Max in v8s Pro? Kateri je novejši od teh dveh?
Hvala :)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jun 2020, 20:06

Mislim da ni kakšne posebne razlike, sicer pa Upgraded ni na voljo ... Alfawise V8S Max pa nisem omenjal ker ima bolj preprost daljic brez LCDja, sicer pa poleg še kao sterilizacijo, a to je bolj na papirju kot zares, pa kombinirano posodico ima priloženo, sicer pa podobna zadeva ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jun 2020, 20:39

trenutno hude cene kar nekaj top modelov robotskih sesalnikov:
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

15 Jun 2020, 21:09

Kaj pa je to Abir x8? Kam se umešča?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jun 2020, 22:24

Nisem ga še imel možnosti preizkusiti, a glede na specifikacije nekje med Viomi V2 Pro in Viomi 3 modeloma a 50€ cenejši od Viomi V2 Pro ... obeta veliko, žal pa kakšne prakse z njim še ni ...
Kajnajkupim
Prispevkov: 20
Pridružen: 11 Jun 2020, 10:45

16 Jun 2020, 07:34

Tomson napisal/-a:
15 Jun 2020, 22:24
Nisem ga še imel možnosti preizkusiti, a glede na specifikacije nekje med Viomi V2 Pro in Viomi 3 modeloma a 50€ cenejši od Viomi V2 Pro ... obeta veliko, žal pa kakšne prakse z njim še ni ...
Škoda, ker po specifikacijah res izgleda dober za svojo ceno. Ampak brez vsakega komentarja... Le na youtubu par komentarjev, kjer pa je veliko omenjena beseda "stupid". :P
Tkole na slepo se ga res ne bi upal kupiti...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jun 2020, 16:02

drži, ni toliko ceneje da bi bil vreden rizika, raje 50€ več za Viomi V2 Pro ali Mijia Mop P ...
Odgovori