Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

23 Apr 2020, 20:42

Tomson, spremenil sem stališče. Višina 7.5 cm ni več pogoj, lahko je tudi višji. Tisti rob pod kuhinjo bom že s krpo pobrisal :)

Sem alergik na prah in pršice (zato sem v drugi temi spraševal za ročni sesalec za posteljo/pršice). Mislim, da bi zato zame bil primeren robotski sesalec, ki ima hkratno sesanje in pomivanje. Torej, da mi ni potrebno 1x dnevno (ali na par dni) menjavat posodice. Idealno bi bilo torej:
a) da sesalec v isti potezi posesa + mokro počisti ALI
b) da sesalec v eni potezi posesa in v drugi mokro počisti (2x prepotuje)

Temu kriteriju ustreza 360 S6, tudi cena mi je mikavna. Ima tudi virtualni wall na appu kar mi je zelo všeč.
Kateri so še aktualni zame? Budget je do 300 €.

Stanovanje je veliko 70 m2.

Kako je z rezervnimi deli in potrošnimi deli? Koliko časa lahko zdržijo filtri in krtačke (in še kaj) pri uporabi sesalca 1x/dan?
Je bolje kupiti potrošne dele že v startu ali počakati na obrabo?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Apr 2020, 22:14

bimbooo napisal/-a:
23 Apr 2020, 20:42
Tomson, spremenil sem stališče. Višina 7.5 cm ni več pogoj, lahko je tudi višji. Tisti rob pod kuhinjo bom že s krpo pobrisal :) Kateri so še aktualni zame? Budget je do 300 €.
glede na vse zapisano bi sam vsekakor izbiral med omenjenim 360 S6 in Viomi V2 Pro. Model 360 je cenejši, okoli 280€, je že nekaj časa na trgu in je tudi firmware kar lepo dodelan. Model Viomi je novejši, firmware se še nadgrajuje in izboljšuje, ima sesalnik večji potencial, a zaradi omenjenega še ne deluje tako "rock solid". Po drugi strani pa ima kar višjo sesalno moč, je neprimerno boljši na področju mokrega čiščenja, mokro čiščenje je res učinkovito s Y paternom, ki posnema ročno pomivanje tal, ima še kakšno funkcionalnost več, je na malo novejši tehnologiji, pri mokrem čiščenju ima npr. 3 stopenjski elektronski nadzor nad vodo, pri S6 modelu tega ni. Sicer pa jasno oba hkrati sesata in mokro čistita, a zaradi omenjenega je Viomi mogoče malenkost bolj učinkovit. Alternativa je še Xiaomi Mi Robot P, ki je po specifikacijah in izvedbi zelo podoben Viomi modelu, tudi od Xiaomija a v sodelovanju s podjetjem Mijia. Glede na želje so vsi trije modeli primerni in predstavljajo najboljši nakup v svojem cenovnem razredu, vsak ima mogoče neke svoje specifike, se pa z nobenim ne bo zgrešilo ker so res vsi trije odlični. Najboljše opcije pa:

- 360 S6 robotski sesalnik v FlashSale za 278€ (EU skladišče, GearB)
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: E47ED65EABA27000 za 336€ (EU skladišče, GearB)
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: NNNV2PRO za 334€ (EU skladišče, GeekB)
- Xiaomi Mi Robot P robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 339€ na 329€ (SLO, MiS)

HEPA filtri so pralni, leto dni brez težav, metlice, krtačke bi rekel leto, dve, se pa za vse modele dobi potrošni material, tako da nekih zalog nima smisla delati ...
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

25 Apr 2020, 20:42

Zdravo Tomson
Odkar se je posodobil na 034 fw pri mokrem čiščenju ne dela več Y ampak samo ravno vleče. Mogoče veš, če je kaka nastavitev sedaj za Y čiščenje ali to ne obstaja več?
Imam pa Viomi V2 pro model.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Apr 2020, 22:04

Viomi je seznanjen s težavo, v teh dnevih naj bi prišla verzija 0035, ki bo omogočala izbiro med Y in S čiščenjem ...
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

27 Apr 2020, 23:38

Pozdravljeni, šele po mesecu ali pa se malo vec, sem ugotovila, da je mozno nastaviti moc sesanja (silent, standard, medium, turbo). 🙃😁Govorim za Viomi V2 Pro.
Drugace pa je to najbolj koristen stroj pri nas!
frukti
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2020, 22:49

30 Apr 2020, 00:17

pozdravljen


zanima me nakup robotskega sesalnika kot je irobot in me zanima če imaš kakšno priporočilo oziroma kaj se splača kupiti. ne želim nekaj najcenejšega niti najdražjega, želel bi si tisto kar je vredno tega denarja. glavno je da ga lahko upravljam preko telefona to mi je nekako najbolj pomembno


hvala za prijaznost
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Apr 2020, 01:17

frukti napisal/-a:
30 Apr 2020, 00:17
pozdravljen, zanima me nakup robotskega sesalnika kot je irobot in me zanima če imaš kakšno priporočilo oziroma kaj se splača kupiti. ne želim nekaj najcenejšega niti najdražjega, želel bi si tisto kar je vredno tega denarja. glavno je da ga lahko upravljam preko telefona to mi je nekako najbolj pomembno.hvala za prijaznost
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

iRobot modeli so sicer povsem solidni robotski sesalniki, sploh višje serije, bolj konkretno serija 9, ki je že kar na nivoju, a so cenovno čisto nekonkurenčni, se namreč najde overall celo boljše modele za nižjo ceno ...

gledano na razmerje cena/učinkovitost/funkcionalnost je Xiaomi Viomi V2 Pro bestbuy. Trenutno najboljše opcije s kodami/povezavami iz EU so v namenskem review članku:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

sicer pa mogoče overall še malenkost boljša opcija najnovejši Roborock, kar se uporabniške izkušnje tiče, tudi sicer navišji QualityControl med vsemi modeli, sicer pa na podobnem nivoju kar se funckionalnosti in učinkovitosti tiče, model Roborock S5 Max, tudi najboljše opcije v povezavi.

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

če pa se ne mudi z dostavo pa trenutno najnaprednejši model na trgu, 360 S6 Pro:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/najbo ... a-hip.html

To so trenutno trije najboljši modeli na trgu za zmerno ceno, vsi so odlični, z nobenim se ne zgreši, potem pač odvisno od lastnosti (Xiaomi Viomi V2 Pro je najboljši na področju mokrega čiščenja, ima malenkost višjo sesalno moč in trenutno že podpira tri aktivne mape, Roborock je res rock solid tako glede delovanja kot kvalitete, model 360 pa trenutno najnaprednejši model na trgu, tudi top zadeva), slednje se lahko primerja tudi v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki

če bi sam ta trenutek kupoval in se odločal med vsemi opcijami opcijami, ki trenuno predstavljajo najboljši nakup bi se verjetno odločil za Roborock S5 Max, je res overall najboljši kar se uporabniške izkušnje tiče in QualityControl ki je najvišji med vsemi modeli, če bi želel pa največ za čim manj denarja pa Viomi V2 Pro. Sicer ima vsak od modelov kakšen plus/minus in vsi so v svojem cenovnem rangu res top sesalniki, ampak kot omenjeno, odvisno od zastavljenega budgeta in katere od navedenih lastnosti se preferira ...
frukti
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2020, 22:49

30 Apr 2020, 08:52

hvala za izčpran odgovor:

mi prosim poveš kje in če so kakšni popusti za omenjena Xiaomi Viomi V2 Pro in Roborock oziroma vidim da imaš skoz neke kode za popuste se tokrat tudi da kaj dobiti

hvala za vso prijaznost
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Apr 2020, 09:36

frukti napisal/-a:
30 Apr 2020, 08:52
hvala za izčpran odgovor:
mi prosim poveš kje in če so kakšni popusti za omenjena Xiaomi Viomi V2 Pro in Roborock oziroma vidim da imaš skoz neke kode za popuste se tokrat tudi da kaj dobiti. hvala za vso prijaznost
če odpreš namenski članek, so potem na začetku članka za vsak model navedene vse najboljše opcije, včeraj sem še preverjal za Viomi V2 Pro in Roborock S5 Max in kode iz prvih povezav, Geekbuying iz EU skladišča še npr. delujejo kot navedeno ...
Postopek nakupa pa je lepo opisan tukaj:
viewtopic.php?f=4&t=94
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Apr 2020, 13:03

Nova koda za Roborock S5 Max iz EU skladišča:

- Roborock S5 Max Robotski sesalnik s kodo: 4UMSSISP iz 415€ na 403€ (EU skladišče)
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

01 Maj 2020, 00:21

Pozdravljen, žena razmišlja o nakupu prvega robotskega sesalnika, cena naj bi bila do max 300 eur (kakšen euro gor ali dol), malo sem prečekiral že napisano, informacij je že toliko, da se težko odločiš, stanovanje je cca 80m2 in mora imeti mokro čiščenje, nekako sem izdvojil Viomi V2 pro in 360 S6, dobro si ocenil tudi Roborocka S5 max vendar s ceno že kar precej odstopa od željenih limitov, zanima me kateri od teh modelov je lažji za upravljanje, če nisi ravno tip za to sodobno elektroniko, in sedaj je najbrž pomembno za dostavo, da ob spremljanju za najugodnejšo ceno obračam pozornost tudi na dostavo iz EU, ker priority line še ne funkcionira, kakšno ugodno varianto za omenjene boš pa tudi sigurno še objavil, hvala
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Maj 2020, 01:48

@dedy66:
glede na vse omenjeno bo najboljša opcija res Xiaomi Viomi V2 Pro, ki overall ponuja največ za ceno, je v zastavljenem budgetu, je med najučinkovitejšimi pri sesanju in absolutno najučinkovitejši pri mokrem čiščenju, upravljanje je pri vseh modelih precej enostavno, lahko se uporablja aplikacija, lahko se ukvarja z načrtovanjem, avtomatizacijo, označuje prostore, deli delo itd, lahko pa se samo enkrat nastavi npr. moč sesanja in kapljanja vode, nato pa samo za pričetek čiščenja pritisne na gumb sesalnika in je to to.

najboljša opcija pa je trenutno na Geeku iz EU skladišča, nekaj dni dostava:
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Maj 2020, 12:06

danes še v SuperDeals na Gearbest iz EU skladišča:
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

01 Maj 2020, 14:05

Tomson napisal/-a:
01 Maj 2020, 01:48
@dedy66:
glede na vse omenjeno bo najboljša opcija res Xiaomi Viomi V2 Pro, ki overall ponuja največ za ceno, je v zastavljenem budgetu, je med najučinkovitejšimi pri sesanju in absolutno najučinkovitejši pri mokrem čiščenju, upravljanje je pri vseh modelih precej enostavno, lahko se uporablja aplikacija, lahko se ukvarja z načrtovanjem, avtomatizacijo, označuje prostore, deli delo itd, lahko pa se samo enkrat nastavi npr. moč sesanja in kapljanja vode, nato pa samo za pričetek čiščenja pritisne na gumb sesalnika in je to to.

najboljša opcija pa je trenutno na Geeku iz EU skladišča, nekaj dni dostava:
Kam vpišeš kodo, sedaj je cena 342 eur, tudi v košarici mi še ne zniža cene, hvala
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Maj 2020, 14:26

dedy66 napisal/-a:
01 Maj 2020, 14:05
Kam vpišeš kodo, sedaj je cena 342 eur, tudi v košarici mi še ne zniža cene, hvala
pri artiklu "Buy Now" nato v polje levo od cene nato pa klik na Apply, preveril, koda deluje, cena se zniža:
https://www.dropbox.com/s/uu6hi6uxvgfvk ... %20com.png

sicer pa so tukaj navodila korak za korakom:
viewtopic.php?f=4&t=94

sicer pa kot omenjeno 2 posta višje, danes tudi v akciji na Gearbest iz EU skladišča za 336€, na povezavi koda ni potrebna, je SuperDeals promocija ...
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

01 Maj 2020, 17:12

Tomson, hvala za pomoč, na geeku jih je zmanjkalo, tako mi pravi, naročil sem ga na gearbestu, lp
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

02 Maj 2020, 15:55

Zdravo,

Zasledil sem tale članek, ki omenja težavo s puščanjem vode pri Xiaomi sesalnikih. Nanaša se tudi na Viomi V2 PRO model
https://vacuumspain.com/en/2020/04/fix- ... -2-in.html

Je dejansko kaj na temu, da bi bilo dobro narediti tako kot piše ali ni skrbi ? Omenja se da lahko voda pride tudi do vezja (čipov) in poškoduje.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Maj 2020, 16:34

hmm... težko rečem, pri meni po slabem letu še ni bilo kakšne težave, še vse deluje bp ... če je omenjeno res težava bi bilo fino, da Viomi poda kakšna navodila, da se ne na koncu doseže kakšen kontra učinek oz. se težave odpravljajo z firmware nadgradnjami, glede na to, da ves nadzor nad vodo poteka elektronsko, zdaj koliko pa fizično oblika teh nastavkov vpliva na delovanje pa lahko le ugibamo če je kaj na tem ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

02 Maj 2020, 17:53

Tomson napisal/-a:
02 Maj 2020, 16:34
hmm... težko rečem, pri meni po slabem letu še ni bilo kakšne težave, še vse deluje bp ... če je omenjeno res težava bi bilo fino, da Viomi poda kakšna navodila, da se ne na koncu doseže kakšen kontra učinek oz. se težave odpravljajo z firmware nadgradnjami, glede na to, da ves nadzor nad vodo poteka elektronsko, zdaj koliko pa fizično oblika teh nastavkov vpliva na delovanje pa lahko le ugibamo če je kaj na tem ...
Tomson hvala za odgovor. Na Viomi strani ni uradno nič zabeleženega na to temo. Če je res, to kar navajajo v članku, gre lahko za tovarniško napako pri izdelavi.
Sem pa opazil da ko konča pomivanje tal in odstranim posodico z vodo (uporabljamo ločeno posodico za pomivanje in sesanje, 2v1 ne uporabljamo) je spodaj pod posodo na dnu robota kar mala lužica vode. Nekaj podobnega kot to tudi navajajo v članku.
Priponke
compartimento-CECOTEC-3290-CECOTEC-3490-CECOTEC-3690-STYJ02YM-VACUUM-MOP-P-XIAOMI-MI-ROBOT-VACUUM-MOP-P-XIAOMI-MIJIA-2-EN-1-XIAOMI-VACUUM-3-XIAOMI-VIOMI-V2-PRO.png
Zadnjič spremenil bernikm, dne 02 Maj 2020, 17:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Maj 2020, 17:56

Lahko preverim v ponedeljek, poznam nekoga, ki pozna nekoga pri Viomiju, če je kaj na tem in v kakšnem procentu se slednje pojavlja, a mislim da bi verejtno v slabem letu dni potem pri novih enotah v proizvodnji to popravili/spremenili, gre za res malenkostni popravek v proizvodnji, je pa vse možno, jasno ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

02 Maj 2020, 17:59

Tomson napisal/-a:
02 Maj 2020, 17:56
Lahko preverim v ponedeljek, poznam nekoga, ki pozna nekoga pri Viomiju, če je kaj na tem in v kakšnem procentu se slednje pojavlja, a mislim da bi verejtno v slabem letu dni potem pri novih enotah v proizvodnji to popravili/spremenili, gre za res malenkostni popravek v proizvodnji, je pa vse možno, jasno ...
Hvala. Mogoče je problem da ta voda ostane notri in če jo pustiš potem lahko da pride do kakšne elektronike. Jaz ko konča pomivanje odstranim posodico z vodo in s krpo pobrišem to kar ostalo na dnu robota od vode.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Maj 2020, 18:22

tudi jaz enako ... mi je nekako logično ...
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Maj 2020, 20:26

Nova koda za Roborock S5 Max iz EU skladišča:

- Roborock S5 Max Robotski sesalnik s kodo: 4UMSSISP iz 415€ na 403€ (EU skladišče)
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

03 Maj 2020, 09:29

Pozdravljeni, ali se mogoče dobijo navodila za uporabo Xiaomi V2 tudi v slovenščini, hvala
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Maj 2020, 10:32

v bolj osnovni verziji: http://shrsl.com/29d3v

sicer pa še tole iz aplikacije, če pride prav:

- Charge (sesalnik pošljemo na polnjenje)
- Map (dodatne možnosti za urejanje mape: AreaEditor, VirtualWall, FixedCleaning, CleanArea)
- Vacuum in Mop (izbiramo med sesanjem in mokrim čiščenjem)

če s prstom potegnemo spodnji del navzgor, se nam prikažejo še dodatne nastavitve:

- pri Vacuum (izbiramo med sesalno močjo: Silent, Standard, Medium, Turbo)
- pri Mop (nadziramo moč namakanja vode: Low, Medium in High)

s pritiskom na 3 pikice zgoraj desno odpremo dodatne nastavitve:

- Side cleaning (klasično, mokro in čiščenje po vogalih)
- Secondary Cleaning (dvojno čiščenje)
- Cleaning History (arhiv čiščenja s shranjenimi mapami in statistiko)
- Scheduled cleanup (nastavljamo urnike čiščenja po dnevih in urah)
- DNT Mode (nastavimo nočni način)
- Memory Map (vključimo/izključimo shranjevanje map)
- Relocate Map (izbrišemo zadnjo mapo)
- Voice Switch (vklopimo ali izklopimo govor)
- Volume Adjustment (prilagodimo glasnost zvokov)
- Find Cleaner (robotski sesalnik pošlje zvočni signal)
- Remote Controller (nadzor sesalnika preko Joysticka)
dedy66
Prispevkov: 25
Pridružen: 13 Apr 2020, 16:51

03 Maj 2020, 11:27

Tomson napisal/-a:
03 Maj 2020, 10:32
v bolj osnovni verziji: http://shrsl.com/29d3v

sicer pa še tole iz aplikacije, če pride prav:

- Charge (sesalnik pošljemo na polnjenje)
- Map (dodatne možnosti za urejanje mape: AreaEditor, VirtualWall, FixedCleaning, CleanArea)
- Vacuum in Mop (izbiramo med sesanjem in mokrim čiščenjem)

če s prstom potegnemo spodnji del navzgor, se nam prikažejo še dodatne nastavitve:

- pri Vacuum (izbiramo med sesalno močjo: Silent, Standard, Medium, Turbo)
- pri Mop (nadziramo moč namakanja vode: Low, Medium in High)

s pritiskom na 3 pikice zgoraj desno odpremo dodatne nastavitve:

- Side cleaning (klasično, mokro in čiščenje po vogalih)
- Secondary Cleaning (dvojno čiščenje)
- Cleaning History (arhiv čiščenja s shranjenimi mapami in statistiko)
- Scheduled cleanup (nastavljamo urnike čiščenja po dnevih in urah)
- DNT Mode (nastavimo nočni način)
- Memory Map (vključimo/izključimo shranjevanje map)
- Relocate Map (izbrišemo zadnjo mapo)
- Voice Switch (vklopimo ali izklopimo govor)
- Volume Adjustment (prilagodimo glasnost zvokov)
- Find Cleaner (robotski sesalnik pošlje zvočni signal)
- Remote Controller (nadzor sesalnika preko Joysticka)

Najlepša hvala, samo še dobiti ga morava potem pa na delo :D
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

03 Maj 2020, 16:09

Tomson in bernikm, ali se vama zdi da tiste modifikacije dejansko rešijo težavo z vodo?

Potem ni priporočljivo posode z vodo puščati v robotu, ko konča? Nameraval sem ga uporabljati tako, da bi posodo napolnil in jo pustil dokler se ne izprazni (npr. 3 dni), sesal in pomival pa bi na dnevnem nivoju.

Tomson, jaz se tudi priporočam za info, ki ga dobiš od Viomija.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Maj 2020, 17:18

nenadzorovana voda poleg elektronike v nobenem primeru ni dobra ideja, je prav pri vseh modelih v navodilih, da se po čiščenju posodica z vodo odstrani ... sam vedno takoj mo mokrem čiščenju odstranim posodico. Glede info od Viomija pa sporočim takoj ko dobim feedback ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

04 Maj 2020, 08:05

bimbooo napisal/-a:
03 Maj 2020, 16:09
Tomson in bernikm, ali se vama zdi da tiste modifikacije dejansko rešijo težavo z vodo?

Potem ni priporočljivo posode z vodo puščati v robotu, ko konča? Nameraval sem ga uporabljati tako, da bi posodo napolnil in jo pustil dokler se ne izprazni (npr. 3 dni), sesal in pomival pa bi na dnevnem nivoju.

Tomson, jaz se tudi priporočam za info, ki ga dobiš od Viomija.
Jaz sem tudi imel idejo da bi uporabljal 2v1 in bi ga imel nastavljenega da posesa in pomije, pa je potem žena pogruntala da je bolje da najprej posesa, zamenjaš posodico in potem pomije. Ko konča s pomivanjem pa obvezno odstranim posodico in tisti nastavek spodaj s krpo ter pobrišem to kar se je nakapljalo v robotu za vsak slučaj da ne bi prišlo kaj do elektronike.
zalb
Prispevkov: 23
Pridružen: 28 Feb 2020, 13:10

04 Maj 2020, 13:01

Pozdravljeni,

je kdo v teh dneh naročal kaj iz gearbesta? Namreč 22.4 sem naročil alfawise v8s PRO in še ni bil odposlan. V začetku marca pa alfawise v10 max in je prišel v parih dneh. Prihaja v tem času korone res do takšnih zamud?
Tomson, si mogoče kaj bolj na tekočem glede pošiljanje iz gearbesta?

LP
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Maj 2020, 13:45

iz EU skldišč gredo zadeve hitro in normalno, iz HK skladišč pa se trenutno ukvarjajo s problemom Priority Line poštnine, že nekaj tednov, dosedanja poštna agencija je odpovedala pogodbo, v tem tednu naj bi zadeve stekle z novo agencijo, predvidoma, sporočim ko izvem več ...
zalb
Prispevkov: 23
Pridružen: 28 Feb 2020, 13:10

04 Maj 2020, 14:15

Hvala za info. Zanimivo, naročil sem iz EU (Fast-23) - local warehouse pa vseeno. Naj bi bilo 3-5 dni, pa še ni sploh odposlano. Iz kitajske bi še razumeu :P
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

04 Maj 2020, 21:10

Tomson, po kakšnih cenah se da dobiti 360 S7 in 360 S6 Pro?

Berem, da so testerji nad S7 navdušeni, dobi pa se ga za 340 €.
360 S6 Pro, teste bom še pregledal. V članku sta navedeni dve ceni: 366 € in 464 €.

So bile kode za še nižje cene?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Maj 2020, 21:40

bimbooo napisal/-a:
04 Maj 2020, 21:10
Tomson, po kakšnih cenah se da dobiti 360 S7 in 360 S6 Pro? Berem, da so testerji nad S7 navdušeni, dobi pa se ga za 340 €. 360 S6 Pro, teste bom še pregledal. V članku sta navedeni dve ceni: 366 € in 464 €.
360 S7 ima trenutno res super ceno iz EU skladišča, ceneje še ni bil nikoli in je res overall odličen model:
360 S6 Pro pa je najnovejši model in flagship model podjetja (kljub zavajujoči oznaki) in je dejansko trenutno med absolutno najboljšimi modeli na trgu, tudi tole do sedaj najnižja cena (366€ je bila napaka, popravljeno):
  • 360 S6 Pro Robotski sesalnik s kodo: 360S6PRO$499 iz 510€ na 464€ (HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 30 dni dostava)
družbo pa mu dela najnovejši Xiaomi Viomi V3 model, ki je še korak naprej in trenutno najboljši model na trgu:
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

04 Maj 2020, 21:58

Kako pa je s posodabljanjem firmwarea na 360-kah? So pogosti, brez napak v postopku posodobitve?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Maj 2020, 23:29

niso tako pogosti kot pri Viomiju, ker so že v štartu zadeve bolj urejene, je že kar nekaj let od prvega 360 modela, so nekje tako kot pri Roborocku, za kakšne napake pri posodobitvah še nisem slišal ...
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Maj 2020, 08:47

bimbooo napisal/-a:
03 Maj 2020, 16:09
Tomson, jaz se tudi priporočam za info, ki ga dobiš od Viomija.
torej, Viomi pravi:
Confirmed, some Viomi V2 models did come with the same issues like in the article, but Viomi V2 Pro model was updated and it works well now ...
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Maj 2020, 13:20

danes nova koda za super ceno iz EU skladišča za Roborock S5 Max:
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

05 Maj 2020, 14:50

Naročil bi 360 S7 na Gearbestu. Zraven mi podtikajo 10,41 € garancijo na pošiljanje (Shipping guarantee). Je to smiselno ali nepotrebno? Pošilja se preko DHL.

"Note: For safer delivery, please buy the tracking & guarantee fee. In cases of verified shipping loss/damage GB will resend for free."
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

05 Maj 2020, 14:56

bimbooo napisal/-a:
05 Maj 2020, 14:50
Naročil bi 360 S7 na Gearbestu. Zraven mi podtikajo 10,41 € garancijo na pošiljanje (Shipping guarantee). Je to smiselno ali nepotrebno? Pošilja se preko DHL.

"Note: For safer delivery, please buy the tracking & guarantee fee. In cases of verified shipping loss/damage GB will resend for free."
Si bom sam odgovoril. Tvoj odgovor iz namenske teme:
"Če bomo za plačilo izbrali PayPal, kjer so vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube ali poškodbe, nakup dodatnega zavarovanja pošiljke (Shipping Insurance) ni nujen, gre za podobno zadevo, jasno, škodi pa ne, je v primeru plačljivega zavarovanja postopek refunda, vrnitev kupnine občutno hitrejši."

Plačam bom s Paypalom :)
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Maj 2020, 15:01

no, tako je, potrjujem, če je plačilo direktno s kreditno kartico v trgovini kar priporočam ShippingInsurance, preko PayPala pa ni nujno! :)
Wolffstein
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Maj 2020, 12:27

09 Maj 2020, 22:48

Ali mogoče kdo ve kdo je dobavitelj / zastopnik / serviser za špansko podjetje Cecotec oz. njihove robotske sesalnike Conga?
Prodajajo jih vsi večji trgovci pri nas, vendar nikjer nisem zasledil te informacije.

Zelo me je pritegnila predstavitev za model Conga 5090, ki pri nas stane od 499€ pa do 633€. Sem pa našel v AT trgovino, ki ga ponuja za 319€, in sicer z brezplačno dostavo v SLO in kar 5-letnim jamstvom!

Prosim za kakršnekoli informacije ali morebitne izkušnje.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Maj 2020, 23:29

žal ni na netu nobene informacije ne o uvozniku ne o pooblaščenem servisu, za slednje se obrnite na kakšno od trgovin, ki model prodajajo.

sam sicer z omenjenim nimam osebnih izkušenj, kolikor sem primeral specifikacije obljubljajo veliko za ceno, glede na primerjalne teste pa v praksi kar se učinkovitosti čiščenja tiče ni posebnih razlik v primerjavi z Roborock S5 Max modelom, kljub temu da so nekatere zapisane vrednosti v specifikacijah občutno višje (a očitno meritve ne temeljijo na enakih pogojih merjenja, npr 8000Pa sesalne moči v primerjavi z 2000Pa sesalne moči, kar jasno ni realno izvedljivo). Roborock, kolikor sem bral primerjave, ima občutno boljše algoritme, deluje pametneje, je dosti bolj zanesljiv pri delovanju, se bolje premika po prostoru, določene funkcije v praksi delujejo bolj učinkovito, Roborock ima tudi absolutno najvišji QualityControl in izjemno nizek procent pokvarljivosti, za Cecotek zaenkrat ni podatkov. Tudi aplikacija pri Cecovacu ni med boljšimi, je npr. pri konkurenci bolj funkcionalna, uporabiško dodelana in z manj težavami itd ... Cenovno pa če je 320€ pade v enak cenovni razred kot Xiaomi Viomi V2, kar ga zopet postavlja v konkurenco z nekaterimi odličnimi modeli. A kolikor sem prebral, kljub vsemu napisanemu ne gre za slab model, je pri tej ceni še ena dobra opcija, tako za primerjavo pa še npr. ocene kupcev modela Conga 5090 in Roborock S5 Max, ki tudi dajejo kar realno sliko glede zadovoljstva kupcev/uporabnikov na Amazonu ...

amazon.co.uk
Slika Slika

amazon.es
Slika Slika
Wolffstein
Prispevkov: 6
Pridružen: 09 Maj 2020, 12:27

09 Maj 2020, 23:51

Imate prav..., končna ocena kupcev pove vse. Sem se odločil za S5 MAX in ga bom vzel preko vašega linka, ker si to zelo zaslužite.
Hvala za izčrpen odgovor in pomoč pri odločitvi.
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

12 Maj 2020, 16:27

Tomson napisal/-a:
25 Apr 2020, 22:04
Viomi je seznanjen s težavo, v teh dnevih naj bi prišla verzija 0035, ki bo omogočala izbiro med Y in S čiščenjem ...
Zdravo. Že kaj novega na to temo?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2020, 16:52

kolikor je pri meni razvidno, sem sicer še na 0030 je zadnja verzija ki mi jo ponuja 0034 ... ne vem pa ali je že v 0034 mogoče dodano Y in S čiščenje ...
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

12 Maj 2020, 16:59

Tomson napisal/-a:
12 Maj 2020, 16:52
kolikor je pri meni razvidno, sem sicer še na 0030 je zadnja verzija ki mi jo ponuja 0034 ... ne vem pa ali je že v 0034 mogoče dodano Y in S čiščenje ...
Imam 034 in ne dela pomivanje Y...samo ravno vleče kot sesanje. Ali lahko spravim nazaj na 030? Je kdo že poskušal?
kowkele
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Mar 2020, 13:33

12 Maj 2020, 17:13

Sem na 034 in je dodana izbira, ali hočeš Y as S čiščenje.

preberi si tu:
https://m.facebook.com/groups/294335825 ... ef=m_notif
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

12 Maj 2020, 17:15

Sam imam 0034 in od začetka sicer res ni delal Y način pomivanja, a so v aplikaciji slab teden nazaj dodali možnost izbire načina pomivanja - plug in update, (Y ali S način)

Pa še pomoč, če po posodobitvi sesalca ne najdeš možnosti izbire načina pomivanja, se odjavi iz aplikacije in znova prijavi😉
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

12 Maj 2020, 17:28

@tape napisal/-a:
12 Maj 2020, 17:15
Sam imam 0034 in od začetka sicer res ni delal Y način pomivanja, a so v aplikaciji slab teden nazaj dodali možnost izbire načina pomivanja - plug in update, (Y ali S način)

Pa še pomoč, če po posodobitvi sesalca ne najdeš možnosti izbire načina pomivanja, se odjavi iz aplikacije in znova prijavi😉
Hvala...sem našel. Nisem vedu da je potrebno iti pod nastavitve(...). Sam sem iskal pod mop kjer nastavljaš količino vode.
Odgovori