Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Feb 2021, 23:06

Shootek napisal/-a:
21 Feb 2021, 21:53
Kaka ideja?

Dodatek. Po 3 urah mi je uspelo, kaj sem 101ič naredil drugače kot prej ne vem. Mogoče je pa nekdo nazaj prižgal Viomi serverje. :lol: :evil:
ideja za naslednjič: ne tako hitro obupat! hehe

sicer pa malo bolj resno, težko rečem, včasih pomaga reset modema, če je kaj na povezavi, ali izklop polnilne postaje in sesalnik, da se čisto ugasne in na novo prižge, odstranjevanje Mi Home aplikacije sem prepričan da nima kakšnega vpliva, težko rečt za sigurno, a pomembno da spet vse ok ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

22 Feb 2021, 12:25

Samo še enkrat bi vprašal, če je pripravljen kdo prodat 2v1 posodico za Viomi robotske sesalce?
Imejmo se radi ;)
macpic
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Jan 2021, 20:40

22 Feb 2021, 22:53

Zdravo. Ali v aplikaciji za Viomi V3 obstaja opcija, da na mapi izberem tocko in posljem tja sesalnik (go to). Nekaj podobnega ima Roborock S50 app. V dolocenih primerih bi namrec rad, da robot zacne s sesanjen v spalnici in na koncu c dnevni, kjer je situirana bazna postaja.

Funkcija remote mi ni najbolj prirocna za omenjeno.

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Feb 2021, 19:42

obstaja, seveda, "Point Vacuuming" pod "Map management", sicer pa izbiraš po regijah (označenih sobah) ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

26 Feb 2021, 12:30

Če morda kdo ni opazil:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Hitro v nakup. :)

LP
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

27 Feb 2021, 08:44

Dober dan.

Roborock S50 je po dobrih dveh letih očitno izpustil dušo, nekaj na matični plošči, polni ne več.

Zdaj pa vprašanje:

Proscenic M7 Pro vs Viomi S9?

Razlike je vseeno 150 + EUR.

Uporaba pa predvsem mokro pomivanje.

Edit: Pravzaprav avto izpraznjevanje niti ni pomembno, zato morda še primerjava med Proscenic M7 Pro (brez postaje) in Viomi V3?

Še kateri z isto kvaliteto mokrega čiščenja?

Hvala lepa.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Feb 2021, 14:55

chrom15 napisal/-a:
27 Feb 2021, 08:44
Proscenic M7 Pro vs Viomi S9? Razlike je vseeno 150 + EUR.

Uporaba pa predvsem mokro pomivanje.

Edit: Pravzaprav avto izpraznjevanje niti ni pomembno, zato morda še primerjava med Proscenic M7 Pro (brez postaje) in Viomi V3? Še kateri z isto kvaliteto mokrega čiščenja?
Proscenic niso slabi modeli za ceno, a kolikor sledim uporabnikom in izkušnjam so kar na nižjem nivoju kar se tiče navigacije, intelegenstnosti in učinkovitosti čiščenja. Glede na to da je precej boljših Xiaomi modelov za podobno ceno bi sam vsekakor gledal slednje.

Viomi S9 je trenutni res top top model, če se potrebuje samočistilna postaja ali ne. Vse je res na najvišjem nivoju, je res dobra uporabniška izkušnja, da o lastnostih ne govorimo. Če pa se želi prihranit pa vsekakor Viomi V3, ki je precej blizu S9 modelu, sploh pa sta to dva modela ki sta res najboljša na področju mokrega čiščenja. Še vedno dobra alternativa je sicer Roborock S5 Max a žal pri mokrem čiščenju ni tako učinkovit. Glede na omenjeno bi se sam odločal kar med Viomi V3 za 370€ ali Viomi S9 za 560€, zdaj pa čisto odvisno od budgeta kaj gre skozi, oba bosta super, največja razlika je na preprogah, kjer je S9 bistveno bistveno bolj učinkovit ...

Xiaomi Viomi V3 s kodo: s kodo: NNNKAJKP za 377€ (EU skladišče)
Xiaomi Viomi S9 s kodo: 3GNUOPH6RM1F za 564€ (EU skladišče)
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

27 Feb 2021, 15:15

Tomson napisal/-a:
27 Feb 2021, 14:55
chrom15 napisal/-a:
27 Feb 2021, 08:44
Proscenic M7 Pro vs Viomi S9? Razlike je vseeno 150 + EUR.

Uporaba pa predvsem mokro pomivanje.

Edit: Pravzaprav avto izpraznjevanje niti ni pomembno, zato morda še primerjava med Proscenic M7 Pro (brez postaje) in Viomi V3? Še kateri z isto kvaliteto mokrega čiščenja?
Proscenic niso slabi modeli za ceno, a kolikor sledim uporabnikom in izkušnjam so kar na nižjem nivoju kar se tiče navigacije, intelegenstnosti in učinkovitosti čiščenja. Glede na to da je precej boljših Xiaomi modelov za podobno ceno bi sam vsekakor gledal slednje.

Viomi S9 je trenutni res top top model, če se potrebuje samočistilna postaja ali ne. Vse je res na najvišjem nivoju, je res dobra uporabniška izkušnja, da o lastnostih ne govorimo. Če pa se želi prihranit pa vsekakor Viomi V3, ki je precej blizu S9 modelu, sploh pa sta to dva modela ki sta res najboljša na področju mokrega čiščenja. Še vedno dobra alternativa je sicer Roborock S5 Max a žal pri mokrem čiščenju ni tako učinkovit. Glede na omenjeno bi se sam odločal kar med Viomi V3 za 370€ ali Viomi S9 za 560€, zdaj pa čisto odvisno od budgeta kaj gre skozi, oba bosta super, največja razlika je na preprogah, kjer je S9 bistveno bistveno bolj učinkovit ...
Najlepša hvala!

Preprog nimamo, tako da....

Čeprav Mishop jih nima več S9, pa so imeli dobro ceno, kar je zeeeelo redko.

Evo, počakam, da se Eurocard sprazni 8., nato pa naročim V3.
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

07 Mar 2021, 19:11

@Tomson, mnenje o Xiaomi Mijia STYJ02YM Robot Vacuum Cleaner CN Version [EU]? Kaj pomeni v praksi CN version, katere pomankljivosti?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Mar 2021, 19:21

wodow napisal/-a:
07 Mar 2021, 19:11
@Tomson, mnenje o Xiaomi Mijia STYJ02YM Robot Vacuum Cleaner CN Version [EU]? Kaj pomeni v praksi CN version, katere pomankljivosti?
CN verzija lahko pomeni več zadev, CN električni priključek, govor robota v kitajščini, aplikacija v kitajščini. Potem pa različno, kakšni modeli imajo aplikacijo tudi v ENG, za kakšne je opcija s kakšnim custom firmwarom da se uredi. Ampak okdrito rečeno, ne vem če se slednje splača, glede na to da razlike v ceni niso velike, Xiaomii Viomi SE je npr. 240€ iz EU skladišča, pa je res za to ceno top izbira ...

Xiaomi Viomi SE robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP iz 251€ na 243€ (EU skladišče)
combe
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Feb 2021, 11:53

07 Mar 2021, 20:29

Tudi mi imamo viomi SE sedaj 4 mesece, zaenkrat deluje odlično, enkrat se mi je zgodilo podobno kot nekomu zgoraj, da se je mapa zamaknila in je bluzil brezglavo po prostoru, izbrisal mapo in pognal še enkrat... mislim pa da ga je ali mulc premaknil na postaji ali pa potem že med delom... pomije lepo kar seveda ni prav zasušeno, kakšen čokolino pod mizo ko ga ne opaziš ko mali je :D
Je pa res, da imamo par minut dela da vse pripravimo preden začne, stoli na mizo, igrače stran, razni tepihķi v kuhinji in hodniku,...
Za 41 m2 neto površine vse na max in Y pomivanje porabi skoraj celo posodico vode, traja 70 min in na koncu ostane cca. 30 % baterije,če začne s 100%. Ima pa tri prehode po cca. 1,5 cm višine, tam mu včasih malo zakoplje kadar pomiva, ker ima pač tisti nosilec za krpo pri tleh.
Z navadnim sesalcem imaš seveda to posesano v 10 min in pomito v 15-ih ampak vseeno je super ker ni treba ahahahaha...
Sem ga pa enkrat za probo pognal za tem,ko sem posesal z navadnim electroluxom, nisem mogel verjet, da je še vedno od nekje potegnil kar nekaj finega prahu...
Zame je bil to za ta denar super nakup.
Lp
Priponke
Screenshot_20210307-202024_Mi Home.jpg
bratus
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Okt 2020, 09:25

07 Mar 2021, 20:39

Pozdravljeni
Ali je že kdo imel podobno težavo. V decembru 2020 smo preko Geekbuyinga kupili Roborck S5max. Za suho čiščenje ga uporabljamo vsak dan, smo zelo zadovoljni. Mokro čiščenje pa smo uporabili samo parkrat. Par dni nazaj pa je pri mokrem čiščenju začel puščati za seboj velike kaplje vode, pa nikakor ne morem ugotoviti v čem je problem.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Mar 2021, 21:31

bratus napisal/-a:
07 Mar 2021, 20:39
Pozdravljeni
Ali je že kdo imel podobno težavo. V decembru 2020 smo preko Geekbuyinga kupili Roborck S5max. Za suho čiščenje ga uporabljamo vsak dan, smo zelo zadovoljni. Mokro čiščenje pa smo uporabili samo parkrat. Par dni nazaj pa je pri mokrem čiščenju začel puščati za seboj velike kaplje vode, pa nikakor ne morem ugotoviti v čem je problem.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

kako pa se uporablja mokro čiščenje, mislim sam postopek, priprave, posodica, krpica, itd? kaj je v palikaciji nastavljeno pod mokrenje, katera stopnja ... če bi slučajno kje pri nameščanju, pripravi bila težava ...
AnjaK
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Mar 2021, 10:17

13 Mar 2021, 10:58

Pozdravljeni!
Smo v iskanju robotskega sesalca. Nagledanega imamo viomi v3 ali viomi s9.
Stanovanje je veliko cca 200m2, v enem nadstropju. Večinoma parket, kopalnice in kuhinjski del ploščice. Živali ni, so pa dolgi lasje.
Po prebranem, sta ta dva modela med zmogljivejšimi...?
Zanima me razlika. Kako je z mokrim čiščenjem? Verjetno bi potrebovala 2-3x tedensko, sesanje verjetno kar vsak dan. Predvsem prostornina posode sem videla, da je za pol manjša pri s9.. Koliko vode dejansko potrebuje za obhod? Kako je z menjavanjem posod? Ena je za sesanje in ena za mokro čiščenje? Kombinirana pa, če želim, da v enem obhodu posesa in mokro pobriše?
Nasploh primerjava me zanima, teh dveh, glede na tako kvadraturo.. Če pa ste že kje opisali, me prosim usmerite tja.
Hvala vam!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Mar 2021, 12:48

AnjaK napisal/-a:
13 Mar 2021, 10:58
Pozdravljeni!
Smo v iskanju robotskega sesalca. Nagledanega imamo viomi v3 ali viomi s9.
Stanovanje je veliko cca 200m2, v enem nadstropju. Večinoma parket, kopalnice in kuhinjski del ploščice. Živali ni, so pa dolgi lasje.
Po prebranem, sta ta dva modela med zmogljivejšimi...?
Zanima me razlika. Kako je z mokrim čiščenjem? Verjetno bi potrebovala 2-3x tedensko, sesanje verjetno kar vsak dan. Predvsem prostornina posode sem videla, da je za pol manjša pri s9.. Koliko vode dejansko potrebuje za obhod? Kako je z menjavanjem posod? Ena je za sesanje in ena za mokro čiščenje? Kombinirana pa, če želim, da v enem obhodu posesa in mokro pobriše?
Nasploh primerjava me zanima, teh dveh, glede na tako kvadraturo.. Če pa ste že kje opisali, me prosim usmerite tja.
Hvala vam!
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

sicer med omenjenima modela ni večje dileme, S9 je novejši, naprednejši, učinkovitejši, samočistilna postaja tudi lepa dodana vrednost. V praksi pa prav dan in noč razlik ne bo, ker je že V3 zelo učinkovit, najbolj se pozna na preprogah, tam je S9 zaradi samodejno višinsko prilagodljive krtačke skoraj 2x učinkovitejši, se res pozna, na gladkih površinah pa na enakem nivoju. Pri mokrem čiščenju ima sicer S9 še malo posodobljen sistem, a tudi v praksi kakšnih večjih razlik ni.

Glede mokrega čiščenja je seveda odvisno od nastavitve mokrenja, tako za primerjavo pa, pri S9 modelu na max mokrenju dovolj vode za 45m2 neto (85m2 bruto), model V3 z namensko posodico za vodo pa 80m2 neto (150m2 bruto), kar sicer ne pomeni da se ne bo dokončalo tudi mokro čiščenje večjih površin, le potem ne bo več dodatnega mokrenja, a nekaj časa je krpica še čisto dovolj navlažena. A jasno, posamezno mokro čiščenje pomeni dvojni čas čiščenja v primerjavi s kombiniranim čiščenjem ...

sam bi rekel takole, overall je S9 vsekakor naprednejši, učinkovitejši model na nekaterih področjih, a tudi V3 je super model za ceno in na koncu kot vedno stvar prioritet in načina uporabe. Oba modela bosta povsem primerna in oba res odlična v svojem cenovnem rangu, pri modelu S9 se malo pozna novejši LDS in SLAM algoritem, je v težjih situacijah še malo pametnejši pri premikanju, ima posodobljeno aplikacijo, se pa z nobenim od omenjenih ne zgreši. Cenovno pa razlika je:
Radmannsdorf
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Sep 2019, 13:07

13 Mar 2021, 20:26

Jaz lahko samo pohvalim Xiaomi G1, sem kupil kar dva komada, enega zase, enega za starše. Pri meni pometa in pomiva 42m stanovanje, traja približno 45min. Pobira noro količino smeti. Top zadevca za 125-130€.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Mar 2021, 22:10

Radmannsdorf napisal/-a:
13 Mar 2021, 20:26
Jaz lahko samo pohvalim Xiaomi G1, sem kupil kar dva komada, enega zase, enega za starše. Pri meni pometa in pomiva 42m stanovanje, traja približno 45min. Pobira noro količino smeti. Top zadevca za 125-130€.
Dobro slišati, hvala za feedback! :)
PStebo
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Jan 2020, 11:27

14 Mar 2021, 09:59

Tomson napisal/-a:
13 Mar 2021, 12:48
AnjaK napisal/-a:
13 Mar 2021, 10:58
Pozdravljeni!
Smo v iskanju robotskega sesalca. Nagledanega imamo viomi v3 ali viomi s9.
Stanovanje je veliko cca 200m2, v enem nadstropju. Večinoma parket, kopalnice in kuhinjski del ploščice. Živali ni, so pa dolgi lasje.
Po prebranem, sta ta dva modela med zmogljivejšimi...?
Zanima me razlika. Kako je z mokrim čiščenjem? Verjetno bi potrebovala 2-3x tedensko, sesanje verjetno kar vsak dan. Predvsem prostornina posode sem videla, da je za pol manjša pri s9.. Koliko vode dejansko potrebuje za obhod? Kako je z menjavanjem posod? Ena je za sesanje in ena za mokro čiščenje? Kombinirana pa, če želim, da v enem obhodu posesa in mokro pobriše?
Nasploh primerjava me zanima, teh dveh, glede na tako kvadraturo.. Če pa ste že kje opisali, me prosim usmerite tja.
Hvala vam!
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

sicer med omenjenima modela ni večje dileme, S9 je novejši, naprednejši, učinkovitejši, samočistilna postaja tudi lepa dodana vrednost. V praksi pa prav dan in noč razlik ne bo, ker je že V3 zelo učinkovit, najbolj se pozna na preprogah, tam je S9 zaradi samodejno višinsko prilagodljive krtačke skoraj 2x učinkovitejši, se res pozna, na gladkih površinah pa na enakem nivoju. Pri mokrem čiščenju ima sicer S9 še malo posodobljen sistem, a tudi v praksi kakšnih večjih razlik ni.

Glede mokrega čiščenja je seveda odvisno od nastavitve mokrenja, tako za primerjavo pa, pri S9 modelu na max mokrenju dovolj vode za 45m2 neto (85m2 bruto), model V3 z namensko posodico za vodo pa 80m2 neto (150m2 bruto), kar sicer ne pomeni da se ne bo dokončalo tudi mokro čiščenje večjih površin, le potem ne bo več dodatnega mokrenja, a nekaj časa je krpica še čisto dovolj navlažena. A jasno, posamezno mokro čiščenje pomeni dvojni čas čiščenja v primerjavi s kombiniranim čiščenjem ...

sam bi rekel takole, overall je S9 vsekakor naprednejši, učinkovitejši model na nekaterih področjih, a tudi V3 je super model za ceno in na koncu kot vedno stvar prioritet in načina uporabe. Oba modela bosta povsem primerna in oba res odlična v svojem cenovnem rangu, pri modelu S9 se malo pozna novejši LDS in SLAM algoritem, je v težjih situacijah še malo pametnejši pri premikanju, ima posodobljeno aplikacijo, se pa z nobenim od omenjenih ne zgreši. Cenovno pa razlika je:

Zdravo Tomson.

Bi se dalo dobit kako novo kodo za Viomi S9 v MIShopu? Stara koda (ZSH93UGJ) zgoraj ne velja več.
Drugače bi kupil.
Hvala.

lp Peter
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2021, 12:01

Preverim, jasno, a danes v nedeljo verjetno ne bo uspelo, ko dobim, sporočim ...
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

14 Mar 2021, 12:22

Pozdravljeni,

po mnogo prebranih člankih sem še vedno pred dilemo. Iščem sesalnik za 3 nadstropno hišo. Spodaj imamo stanovanje, kjer so tla relativno trda in bi rabili tudi mokro čiščenje, v 2. nadtropju je podobno, v 3. pa so sobe za oddajanje. Teh sob je 6 in so velike med 15 in 30m2. Najprej seveda nastopi dilema ali kupiti robotski sesalnik ali pokončnega baterijskega. Pri robotskem je fino, da se lahko lotiš druge sobe medtem ko on sesa, minus pa je, da je relativno počasen. Prav tako ne bi smel biti preglasen pri delu.

Gledal sem Viomi S9, ampak se ne morem odločiti ali rabimo avto izpraznitev, glede na to, da se bo sesalnik na veliko prenašal po nadstropjih. Ena od želja je tudi, da ima poleg daljinec, zato, da se lahko z njim v teoriji ukvarja tudi čistilka (ima cecotec, ampak ne najdem testov). Kaj torej izbrati:

1. robotskega za suho in mokro čiščenje z avto izpraznitvijo
2. robotskega brez avto izpraznitve
3. pokončnega baterijskega

Če vzmamo opcijo 2 in ne bo predrago razmišljam, da bi mogoče kasneje dokupili še enega in bi delo opravila hitreje. Ali se motim?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2021, 13:48

PeterZ napisal/-a:
14 Mar 2021, 12:22
Pozdravljeni,

po mnogo prebranih člankih sem še vedno pred dilemo. Iščem sesalnik za 3 nadstropno hišo. Spodaj imamo stanovanje, kjer so tla relativno trda in bi rabili tudi mokro čiščenje, v 2. nadtropju je podobno, v 3. pa so sobe za oddajanje. Teh sob je 6 in so velike med 15 in 30m2. Najprej seveda nastopi dilema ali kupiti robotski sesalnik ali pokončnega baterijskega. Pri robotskem je fino, da se lahko lotiš druge sobe medtem ko on sesa, minus pa je, da je relativno počasen. Prav tako ne bi smel biti preglasen pri delu.

Gledal sem Viomi S9, ampak se ne morem odločiti ali rabimo avto izpraznitev, glede na to, da se bo sesalnik na veliko prenašal po nadstropjih. Ena od želja je tudi, da ima poleg daljinec, zato, da se lahko z njim v teoriji ukvarja tudi čistilka (ima cecotec, ampak ne najdem testov). Kaj torej izbrati:

1. robotskega za suho in mokro čiščenje z avto izpraznitvijo
2. robotskega brez avto izpraznitve
3. pokončnega baterijskega

Če vzmamo opcijo 2 in ne bo predrago razmišljam, da bi mogoče kasneje dokupili še enega in bi delo opravila hitreje. Ali se motim?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede na vse omenjeno, sploh pa 3.nadstropje ki je namenjeno oddaji več sob, kjer deluje tudi čistilka, bi sam zastavil namesto nekega dragega modela raje 2 čimbolj učinkovita modela, enega za 1. in 2. nadstropje, ter enega ki bo delovalal le v 3.nadstropju. Če se je razmišljajo o S9 za 550€, lahko za podoben budget najdemo 2 primerna modela, ki bosta precej bolj praktična kot en sesalnik za vse omenjeno.

super opcija za 3.nadstropje, kjer je zaželjen tudi daljinec bo odličen 360 model, ki za ceno ponuja res super specifikacije, pomembno za 180m2 je velika 5200mAh baterija, pa jasno visoka učinkovitost čiščenja, stabilnost delovanja itd ...

360 S9 robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP iz 310€ na 301€ (EU skladišče)

sicer pa za zagon sesalnika ne potrebujemo aplikacije, vsak model lahko zaženemo s pritiskom na gumb sesalnika. Omenjeni model je sicer čisto primeren za uporabo v vseh 3 nadstropjih, lahko pa iz prakse povem da je uporaba posameznega robotskega sesalnika v vsakem nadstropju bistveno bolj praktična, a če nam ni težko prenašat tudi slednje pride v poštev, sem se pa vsaj sam sčasoma naveličal in pustil v vsakem nadstropju enega.

če bi lovili budget omenjenih 550€ bi za prvo in drugo nadstropje predlagal model Viomi SE, ki je res odličen za ceno, po učinkovitosti že blizu najboljših modelov, zelo dober pri mokrem čiščenju, ima pa manjšo 3200mAh baterijo, kar pomeni na max sesalni moči 75m2 (35m2 neto) čiščenja ...

če bi gledali na model z večjo 5000mAh baterijo pa so najboljše opcije za čim nižjo ceno Roborock S5 Max (340€), 360 S6 Pro (330€) ali malo dražji Viomi V3 (380€) ...

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki

pokončni baterijski sesalnik je super dopolnilo robotskega sesalnika, kjer le ta ne pride v poštev (stopnišča, višje ležeče površine), če pa bi sam izbiral med enim ali drugim, mi je osebno robotski sesalnik z bistveno višjo dodano vrednostjo, pri nas pri 2-3x kombiniranem čiščenju na teden že dolgo nič več ročno ne čistimo pa imamo bolj čisto kot včasih pri sobotnem ročnem sesanju in pomivanju, tako da robotski sesalnik res prihrani precej časa, baterijski pokončni pač je bolj praktičen kot navaden električni sesalnik, še vedno pa imamo enako dela.

kot dober baterijski sealnik ki bi dopolnjeval robotski sesalnik pa vsekakor Jimmy JV85 Pro za 250€:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

14 Mar 2021, 14:39

Pozdravljen, hvala na odgovoru, tegale 360 S9 sploh nisem poznal in moram malo preverit. Odločam se torej med tem in V3. Zaenkrat bomo kupili enega in potem dodali verjetno res v vsako nadstropje svojega. Ima kdo informacijo še za tole:
- koliko časa potrebuje za cca 20m2
- bo zdržal vse sobe brez, da ga praznimo vmes?

V3 mi mogoče bolj diši, ker ga lahko kupim na podjteje in naredim strošek s tem.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2021, 15:19

za 20m2 približno 20min (govorimo o neto površini, kar je nekje 40m2 bruto površin) ... Z 5000mAh baterijo na max sesalni moči bo dovolj za cca. 70m2 neto (140m2 bruto), če pa zmanjšamo sesalno moč (posledično tudi glasnost delovanja), pa se v 4 nivojih dvignemo do 250m2 (bruto) z enim polnjenjem ...
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

14 Mar 2021, 17:10

Kje tocno je pa razlika med V3 in 360 modelom? V3 se svigne za 2cm ce prav vidim.

Se vprasanje glede rezervoarja za smeti - na koliko casa se to prazni. Sklepam, da vsak dan, samo priblizna kvadratura me zanima. Garancija pa se za oba modela lahko uveljavlja?

Edit: kaj pa tale iz tega linka?
https://www.real.de/product/338784958/
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2021, 18:13

oba modela 360 S9 in Viomi V3 temeljita na enaki tehnologiji LDS+SLAM, tudi sicer precej podoben dizajn (razen barve), funkionalnost, aplikacija, učinkovitost čiščenja, uporabniška izkušnja.

Prednost 360 modela je še dodaten "ultrasonic anti-collision sensor", "double noise reduction air duct", še malo večja 5200mAh baterija, meni osebno uporabniku najbolj prijazna aplikacija, sicer podobna funkcionalnost. Prednost Viomi V3 modela pa 3 priložene posodice (1x za prah, 1x za vodo, 1x kombinirana), kar pomeni da se lahko odločamo kako bomo čistili, večja namenska posodica za vodo ima namreč 2x več prostora za vodo kot vsi konkurenčni modeli in bo na max mokrenju zmogla do 100m2, a to pomeni dvojni čas čiščenja, ker moramo najprej suho čistiti ... Sicer pa Viomi superion na področju mokrega čiščenja z Y paternom čiščenja, ki posnema mokro čiščenje tal, 360 pa po drugi strani bolj učinkovit na preprogah ...

Garancija pri obeh modelih 1-leto, uveljavljanje pa odvisno od trgovine, na Geekbuying se uveljavlja preko servisnega centra na Poljskem (cca. 25€ pošiljanje v smeri servisa nazaj pošljejo na svoje stroške), ob nakupu v Slo pa je Slo garancija ...
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

14 Mar 2021, 18:36

Hvala, še zadnje vprašanje: kako je z rezervnimi seli pri 360 s9?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2021, 19:48

rezervni deli so na splošno večinoma preko servisa, nekaj se dobi na Aliju, če pa misliš na potrošni material je za vse modele širše dobavljiv in precej ugoden, so celi kompleti po 15€ ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Mar 2021, 00:06

PStebo napisal/-a:
14 Mar 2021, 09:59
Zdravo Tomson. Bi se dalo dobit kako novo kodo za Viomi S9 v MIShopu? Stara koda (ZSH93UGJ) zgoraj ne velja več. Drugače bi kupil. Hvala. lp Peter
uredil kodo, tako da tole zopet deluje, a pravijo na Mishopu da sta na voljo, na zalogi le še 2 kom S9 modela:
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

15 Mar 2021, 07:24

Tomson napisal/-a:
14 Mar 2021, 18:13

Garancija pri obeh modelih 1-leto, uveljavljanje pa odvisno od trgovine, na Geekbuying se uveljavlja preko servisnega centra na Poljskem (cca. 25€ pošiljanje v smeri servisa nazaj pošljejo na svoje stroške), ob nakupu v Slo pa je Slo garancija ...
Mislim da ima Geekbuying ob nakupu za doplačilo nekih 4 eur celo opcijo, da krijejo poštnino v obe smeri....
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Mar 2021, 11:11

verjetno misliš na "local service" opcijo za nekaj €, kar ne pomeni da krijejo poštnino v obe smeri, ampak da se lahko uveljavlja garancija v EU servisnem centru ...
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

15 Mar 2021, 12:08

Pozdravljeni,
zanima me, ali robotski sesalnik npr. Viomi SE normalno deluje, čeprav v nekaterih prostorih wifi ni dobro pokrit? In ali bo delal, tudi če npr. izklopim wifi.
Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Mar 2021, 14:00

deloval bo, ne bo pa povezave z aplikacijo, telefonom, se sicer lahko nasplošno uporablja sesalnike tudi brez WiFija in telefona, pač s pritiskom na gumb sesalnika ...
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

17 Mar 2021, 11:13

Je med Roborock S5 max in Roborock S6 pure kakšna opazna razlika? Najbolj mi diši 360 s9, samo ga nikakor ne morem kupiti na podjetje in bom moral vzeti nekaj drugega.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Mar 2021, 11:50

PeterZ napisal/-a:
17 Mar 2021, 11:13
Je med Roborock S5 max in Roborock S6 pure kakšna opazna razlika? Najbolj mi diši 360 s9, samo ga nikakor ne morem kupiti na podjetje in bom moral vzeti nekaj drugega.
Opazna razlika je v ceni in sistemu mokrega čiščenja. Oboje v prid S5 Max modela! ;)
The S6 Pure is one of the newer Roborock options and a less expensive alternative to the S6. Roborock told me that the S6 Pure uses an infrared distance edge sensor while the S6 uses LIDAR, which is more accurate. Another downgrade is the number of cliff sensors; the S6 Pure has four while the S6 has six.
skratka, ni nobene dileme, vsekakor Roborock S5 Max, za 340€ super robotski sesalnik ...
bratus
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Okt 2020, 09:25

17 Mar 2021, 19:37

Tomson napisal/-a:
07 Mar 2021, 21:31
bratus napisal/-a:
07 Mar 2021, 20:39
Pozdravljeni
Ali je že kdo imel podobno težavo. V decembru 2020 smo preko Geekbuyinga kupili Roborck S5max. Za suho čiščenje ga uporabljamo vsak dan, smo zelo zadovoljni. Mokro čiščenje pa smo uporabili samo parkrat. Par dni nazaj pa je pri mokrem čiščenju začel puščati za seboj velike kaplje vode, pa nikakor ne morem ugotoviti v čem je problem.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

kako pa se uporablja mokro čiščenje, mislim sam postopek, priprave, posodica, krpica, itd? kaj je v palikaciji nastavljeno pod mokrenje, katera stopnja ... če bi slučajno kje pri nameščanju, pripravi bila težava ...
Pozdravljeni
Kar malo z zamudo, danes ponovno suho in mokro čiščenje, zamenjali novo krpico, probali dotok vode od najmanj, srednje in max pa so se začele pojavljati kaplje vode, večji ko je dotok vode, večje kaplje, ostajajo za njim. Ko je izklopljen dotok vode je uredu.
Opazil sem da je na nastavku s krpico ki ga pritrdimo pod rezervoar, veliko vode ki potem teče na krpico.
Kaj mi ti Tomson svetuješ, da bi to nekdo pogledal da bi videl v cem je problem Hvala :roll:
PStebo
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Jan 2020, 11:27

18 Mar 2021, 08:21

Tomson napisal/-a:
15 Mar 2021, 00:06
PStebo napisal/-a:
14 Mar 2021, 09:59
Zdravo Tomson. Bi se dalo dobit kako novo kodo za Viomi S9 v MIShopu? Stara koda (ZSH93UGJ) zgoraj ne velja več. Drugače bi kupil. Hvala. lp Peter
uredil kodo, tako da tole zopet deluje, a pravijo na Mishopu da sta na voljo, na zalogi le še 2 kom S9 modela:
Zdravo. Sam hotel rečt, da sem včeraj dobu s9 viomi. Ga že zalaufal. Sem zelo zadovoljen s suhim sesanjem. Bomo videl kak dela mokro čiščenje. Hvala Tomson.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Mar 2021, 13:03

bratus napisal/-a:
17 Mar 2021, 19:37
Pozdravljeni, Kar malo z zamudo, danes ponovno suho in mokro čiščenje, zamenjali novo krpico, probali dotok vode od najmanj, srednje in max pa so se začele pojavljati kaplje vode, večji ko je dotok vode, večje kaplje, ostajajo za njim. Ko je izklopljen dotok vode je uredu. Opazil sem da je na nastavku s krpico ki ga pritrdimo pod rezervoar, veliko vode ki potem teče na krpico. Kaj mi ti Tomson svetuješ, da bi to nekdo pogledal da bi videl v cem je problem Hvala :roll:
Glede na to da je še pod garancijo predlagam da se kar obrne na podporno službo trgovine, se priložni videoposnetek, da bo jasno razvidna težava in prosi za ustrezno rešitev. Potem pa bodo oni mogoče že iz videnega lahko kaj presodili ali pa se pač pošlje da se pregleda. Da bi puščal robotski sesalnik luže sigurno ni normalno, da je zadaj za njim mokro pa je seveda normalno, pač odvisno od količine...
PeterZ
Prispevkov: 9
Pridružen: 14 Mar 2021, 11:13

19 Mar 2021, 17:48

Najprej hvala Tomsonu za vse nasvete, doma je stestiran S5 Max in smo super zadovoljni. Imam pa samo dve vprašanji:
1. ali obstaja nek mapping sob pred prvo uporabo ali ga je treba samo pustiti in naj naredi svoje skukpaj s čiščenjem.
2. če se prestavlja robota v drugo nadstropje ali pa v istem nadstropju na drug nivo - je potrebno premikati tudi polnilno postajo ali ne?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Mar 2021, 18:06

PeterZ napisal/-a:
19 Mar 2021, 17:48
Najprej hvala Tomsonu za vse nasvete, doma je stestiran S5 Max in smo super zadovoljni. Imam pa samo dve vprašanji:
1. ali obstaja nek mapping sob pred prvo uporabo ali ga je treba samo pustiti in naj naredi svoje skukpaj s čiščenjem.
2. če se prestavlja robota v drugo nadstropje ali pa v istem nadstropju na drug nivo - je potrebno premikati tudi polnilno postajo ali ne?
odlično, me veseli da dobro služi! ;)

1. za mapiranje prostora/nadstropja je vedno potrebno zagnati čiščenje in sicer da štarta iz polnilne postaje in se vrne na ponilno postajo.
2. če se v drugem nadstropju na mapi ne potrebuje nekih določenih con ali virtualnega zidu, sploh ni potrebe da ima shranjeno mapo, se ga enostavno prestavi gor, zažene in pusti da naredi svoje. Če pa se potrebuje shranjena mapa, ki se bo editirala, potem pa enako kot spodaj, se nese gor polnilna postaja, se ga pusti da gre sam iz nje in se vrne in se kasneje na tej shranjeni mapi tudi editira. Mogoče bi celo šlo za ustvarit mapo brez polnilne postaje, bi moral tudi sam preizkusit, na Viomi modelih vem da ne gre ... sicer pa kasneje v nobenem primeru ni potrebno premikati polnilne postaje, samo sesalnik ...
Gimi
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Mar 2021, 16:07

20 Mar 2021, 19:05

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup rob.sesalnika. Prvega. Izbire čisto preveč.
Tla laminat in ploščice, brez pragov, edino v kopalnici. Pasje dlake. Hiša v dveh nadstropjih, okoli 80 kvadratov v vsakem.
Bi sesanje in pomivanje. Nekak mi je padel v oko tale:
https://www.mishop.si/dream-d9-robotski ... -1357.html
Je ok? Bi bil kateri drug bolj primeren? Nekje do 300€ sem pripravljena dati zanj.
Kako življenjsko dobo pa imajo te zverinice? In kako so dobavljivi filtri in vse kar je še treba? Če prav razumem, garancije 1 leto, za 25€ podaljšaš še za 1 leto?

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Mar 2021, 20:11

Gimi napisal/-a:
20 Mar 2021, 19:05
Pozdravljeni! Zanimam se za nakup rob.sesalnika. Prvega. Izbire čisto preveč. Tla laminat in ploščice, brez pragov, edino v kopalnici. Pasje dlake. Hiša v dveh nadstropjih, okoli 80 kvadratov v vsakem. Bi sesanje in pomivanje. Nekje do 300€ sem pripravljena dati zanj. Kako življenjsko dobo pa imajo te zverinice? In kako so dobavljivi filtri in vse kar je še treba? Če prav razumem, garancije 1 leto, za 25€ podaljšaš še za 1 leto? Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Omenjeni Dreame D9 je precej ok za ceno, ima pa kar nekaj minusov, ki jih kakšne alternative nimajo. Je precej dober pri mokrem čičenju a za Viomijem, kljub navedeni višji sesalni moči pa v praksi opazno slabši pri sesanju, sploh bistveno slabši na preprogah, je tudi slabši pri algoritmih zaznavanja, načrtovanja in premikanja po prostoru, ne shranjuje map za več nadstropna stanovanja ali različne prostore, si ne zapomni virutalnih zidov, no go con itd, poimenovanje prostorov le do določene mere iz prednastavljenih imen, skratka ima kar nekaj pomankljivosti v primerjavi z Viomi modeli za nižjo ceno ...

če gledamo do 300€ vsekakor ena najboljšij opcij Xiaomi Viomi SE za 240€, dobra alternativa model 360 S9 Pro za 295€, zanimiva, žal še nepreverjena opcija je Roidmi Eve Plus model s samočistilno postajo, odlične specifikacije za ceno, žal pa ni kakšnega testa, da bi se lahko v praksi preverila učinkovitost delovanja in čiščenja ... Potem pa malo nad budgetom še odličen Roborock S5 Max za 340€, tudi visoka učinkovitost, rock solid delovanje, super uporabniška izkušnja ... Skratka, sam bi se odločal med omenjenimi, sploh Viomi SE, 360 S9 in S5 Max, preverjenimi modeli in med omenjenimi se prav z nobenim ne zgreši, vsi na podobnem nivoju, Roborock in 360 modela z 5000mAh baterijo, Viomi SE pa z manjšo 3200mAh (kar v praksi pomeni pri manjši bateriji na max sesalni moči nekje 70m2 oz. 35m2 neto čiščenja), ostalo na precej podobnem nivoju, Viomi je le boljši na področju mokrega čiščenja. V Slo še dobra opcija, a malenkost manj zmogljiv model Xiaomi Mi Robot Mop P za 319€ ...

Najboljše opcije pa:
Gimi
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Mar 2021, 16:07

20 Mar 2021, 21:10

Tomson napisal/-a:
20 Mar 2021, 20:11
Gimi napisal/-a:
20 Mar 2021, 19:05
Pozdravljeni! Zanimam se za nakup rob.sesalnika. Prvega. Izbire čisto preveč. Tla laminat in ploščice, brez pragov, edino v kopalnici. Pasje dlake. Hiša v dveh nadstropjih, okoli 80 kvadratov v vsakem. Bi sesanje in pomivanje. Nekje do 300€ sem pripravljena dati zanj. Kako življenjsko dobo pa imajo te zverinice? In kako so dobavljivi filtri in vse kar je še treba? Če prav razumem, garancije 1 leto, za 25€ podaljšaš še za 1 leto? Hvala za odgovore in lep pozdrav!
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Omenjeni Dreame D9 je precej ok za ceno, ima pa kar nekaj minusov, ki jih kakšne alternative nimajo. Je precej dober pri mokrem čičenju a za Viomijem, kljub navedeni višji sesalni moči pa v praksi opazno slabši pri sesanju, sploh bistveno slabši na preprogah, je tudi slabši pri algoritmih zaznavanja, načrtovanja in premikanja po prostoru, ne shranjuje map za več nadstropna stanovanja ali različne prostore, si ne zapomni virutalnih zidov, no go con itd, poimenovanje prostorov le do določene mere iz prednastavljenih imen, skratka ima kar nekaj pomankljivosti v primerjavi z Viomi modeli za nižjo ceno ...

če gledamo do 300€ vsekakor ena najboljšij opcij Xiaomi Viomi SE za 240€, dobra alternativa model 360 S9 Pro za 295€, zanimiva, žal še nepreverjena opcija je Roidmi Eve Plus model s samočistilno postajo, odlične specifikacije za ceno, žal pa ni kakšnega testa, da bi se lahko v praksi preverila učinkovitost delovanja in čiščenja ... Potem pa malo nad budgetom še odličen Roborock S5 Max za 340€, tudi visoka učinkovitost, rock solid delovanje, super uporabniška izkušnja ... Skratka, sam bi se odločal med omenjenimi, sploh Viomi SE, 360 S9 in S5 Max, preverjenimi modeli in med omenjenimi se prav z nobenim ne zgreši, vsi na podobnem nivoju, Roborock in 360 modela z 5000mAh baterijo, Viomi SE pa z manjšo 3200mAh (kar v praksi pomeni pri manjši bateriji na max sesalni moči nekje 70m2 oz. 35m2 neto čiščenja), ostalo na precej podobnem nivoju, Viomi je le boljši na področju mokrega čiščenja. V Slo še dobra opcija, a malenkost manj zmogljiv model Xiaomi Mi Robot Mop P za 319€ ...

Najboljše opcije pa:
Vau, super! Hvala!!! Bo v veliko pomoč.
Res se lovim pri teh mašincah.
Koliko pa ima življenjske dobe povprečno? Mož pravi, da to bo crknilo hitro :o :( . Meni se sicer ne zdi...

Hvala, lep večer!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Mar 2021, 21:16

elektronika je elektronika, to sicer drži, sam imam npr. doma in v širši družini že kar nekaj modelov, Xiaomi, Viomi, Roborock, 360, najstarejši so nekje 3-4 leta in še vsi lepo delujejo, tako da če ni kakšnih okvar bi rekel nekje 3-5 let sigurno, lahko tudi dlje ...
Gimi
Prispevkov: 4
Pridružen: 20 Mar 2021, 16:07

20 Mar 2021, 21:29

Tomson napisal/-a:
20 Mar 2021, 21:16
elektronika je elektronika, to sicer drži, sam imam npr. doma in v širši družini že kar nekaj modelov, Xiaomi, Viomi, Roborock, 360, najstarejši so nekje 3-4 leta in še vsi lepo delujejo, tako da če ni kakšnih okvar bi rekel nekje 3-5 let sigurno, lahko tudi dlje ...
Kako pa je z garancijo, če ga vzamem v tujini? Kje potem servisirati?

Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Mar 2021, 22:08

odvisno od trgovine, na GeekBuying je 1-leto EU garancija, servis na Poljskem, strošek pošiljanja na servis cca. 20€, nazaj pošljejo na svoje stroške ... Imamo pa tudi sami pri njih svoj kontakt in lahko posredujemo v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje, če bi bilo potrebno ...
Robert
Prispevkov: 36
Pridružen: 29 Okt 2019, 12:52

22 Mar 2021, 13:11

Zdravo. Bolj kot ne, bi rad ugotovil, ali je robotski sesalnik dobra oz.primerna izbira za naš dom. Zato bi rad najprej testiral. S tem namenom, bi kupil spodnji sesalec

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p ... odsReviews

Tomson, zanima me, kako je z rezervnimi deli (filtri, krtačke...) za ta model, ker ga bom tako ali drugače, obdržal. Kaj meniš, ali je za ta denar in moj namen, ta dobra izbira, ali imaš kak drugi predlog?

Hvala za pomoč.

Robert
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Mar 2021, 15:46

za omenjeni model je še aktivna koda:
sicer pa takole. Je brez dvoma dober robotski sesalnik glede na ceno, ker cena je res smešno nizka. Se pa v praksi kar pozna primerjava z zmogljivejšimi modeli ki imajo LDS+SLAM algoritem, ki so hitrejši, učinkovitejši, naprednejši itd. a omenjeni modeli so od 200€ dalje, se pravi je cena x2, kakšen kompromis malo učinkovitejšega modela okoli 150€, kar je še vedno 50% več. Alfawise pa tako, sem ga tudi sam imel na testu, sčisti kar ok, je opazno počasnejši, pri premikanju manj organiziran in natančen, za kakšne res preproste prostore, kjer ne potrebujemo najvišje možne učinkovitosti povsem ok. Ampak, kakšen Viomi SE za 240€ ali Xiaomi Mijia 1S za 215€ ali Xiaomi Trouver za 206€ so na bistveno višjem nivoju overall, tudi kar se tiče potrošnega materiala in podobno, pri Alfawise modelu se je izkazalo da je kar problem včasih najdit omenjen material. Skratka, sam vsekakor kot najboljši najcenejši model predlagam Viomi SE, če že režemo vsak € pa eden od omenjenih Xiaomijev blizu 200€, to so sesalci ki ponujajo ne samo višjo učinkovitost čiščenja in funkcionalnost ampak predvsem res dobro uporabniško izkušnjo, kar se mi zdi precej pomembno. Nakup poceni robotskega sesalnika za probo se lahko končna tudi tako da se odločimo da to nima smisla, ker enostavno nismo izkusili kako to počno dobri, učinkoviti modeli.
Robert
Prispevkov: 36
Pridružen: 29 Okt 2019, 12:52

24 Mar 2021, 08:05

Tomson hvala lepa, zares izčrpni odgovor. Se doma posvetujemo in zelo verjetno odločimo na podlagi tvojega razmišljanja oz. predloga.

Robert
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Mar 2021, 08:48

Danes ob 08:00 se je pričela prodaja najnovejšega Roborock S7 modela. Še en vrhunski robotski sesalnik s kar nekaj precej inovativnimi rešitvami, več v namenskem članku, po nekaj dnevih testiranja lahko samo priporočam model, vrhunska uporabniška izkušnja ...

PREDSTAVITEV MODELA: https://www.kajkupiti.si/zanimivo/robor ... alnik.html
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

31 Mar 2021, 08:44

Pozdravljeni!
Imam težavo z Viomi V2 Pro. Pri hkratnem sesanju in pomivanju ne spušča vode. Šobe niso zamašene, če spreminjam level vode, ne pomaga...
Če ga pošljem samo pomivat, pa deluje.
Ne vem, v čem je težava.
Odgovori