Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Avg 2019, 11:54

Tema namenjena nasvetom glede izbire primernega modela robotskega sesalnika glede na želje, potrebe in začrtani cenovni razred.

update: 28.09.2019
Trenutno je precej izbire med res dobrimi modeli, tudi cene so ugodnejše kot so bile. Če bi sam naredil neko lestvico robotskih sesalnikov bi zastavil takole. Ko najboljši poceni model bi navedel Alfavise V8S, za dobrih 100€ zelo soliden model, ima SLAM algoritem, ki sicer ni na nivoju dražjih modelov, a je občutno boljši od npr. konkurenčnih iLife modelov, ki se precej bolj naključno premikajo po prostoru, tudi učinkovitost čiščenja je precej dobra. Od najcenejših modelov, ki tudi mokro čistijo pa za 150€ model Alfawise V8S Pro. Stopničko višje, na vseh področjih, že kar občutno boljši robotski sesalnik Xiaomi Mi Robot, ki se dobi okoli 200€, praktično robotski sesalnik ki je že na izjemno visokem nivoju. Potem pa malo novejši model z opcijo mokrega čiščenja, nek bestbuy okoli 300€, model 360 S6, praktično že top robotski sesalnik, poleg Roborocka S50, ki je malenkost dražji in skupaj predstavljata res robotski sesalnik z najboljšim razmerjem med ceno in kvaliteto. Potem pa imamo najnovejše, 2019 modele, npr. Xiaomi Viomi V2/Pro, ki imajo najnovejši, že močnejši motor in še višjo sesalno moč, posodobljene aplikacije s še več funkcionalnosti, V2 model je sicer malo ceneješi, a V2 Pro za 20€ več ponuja možnost hkratnega suhega/mokrega čiščenja, sicer pa je to model, ki je res odličen pri mokrem čiščenju, ima največjo posodo za vodo ter 3-stopenjski elektronski nadzor za vodo. Tudi model 360 S7 je iz najnovejše generacije in je trenutno eden najboljših robotskih sesalnikov overall, podobno najnovejši Xiaomi Mi Home robot model, ki je nadgranja modela Mi Robot in kasneje Xiaomi 1S modela, prinaša pa najnovejšo tehnologijo, tudi mokro čiščenje in bo letos med top robotskimi sesalniki. Najdražji je trenutno novi Roborock S6, ki sicer ni posebej boljši od omenjenih najnovejših modelov, je pa overall res najbolj dodelan sesalnik na vseh področjih, čeprav, kar se učinkovitosti čiščenja tiče ni absoulutno najboljši, je pa med najboljšimi ...

Alfawise V8S SLAM v FlashSale za 118€ (EU skladišče)
Alfawise V8S Pro s kodo: ALFVCCP01 za 150€
Xiaomi Mi Robot s kodo: GBXMRB02 za 218€
360 S6 s kodo: GB-AP360S6 za 273€ (EU skladišče)
Roborock S50 s kodo: GBFASTS501 za 311€ (EU skladišče)
Roborock S50 s kodo: BGS50338 za 307€ (EU UK skladišče)
Xiaomi Viomi V2 Pro s kodo: 3RDN2NRE za 371€ (EU skladišče)
360 S7 s kodo: GB-360S7 za 366€
Xiaomi Mi Home Robot v FlashSale za 367€
Roborock S6 s kodo: GBSTSDJS6 za 473€ (EU skladišče)
Zadnjič spremenil Tomson, dne 30 Sep 2019, 00:35, skupaj popravljeno 3 krat.
Jani
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Avg 2019, 21:01

25 Avg 2019, 21:04

Zdravo,

Je že kdo morda pogruntal ba Viomi v2, kako se lahko časovnica čiščenja nastavi za vsaki dan posebej..? Pride morda kakšen update glede tega?
Hvala. Lp.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Avg 2019, 21:51

@Jani:
Zaenkrat kolikor pri meni gledam ni opcije, bo pa očitno dodana, ker mi za časovnico piše "Under development and coming soon". Lahko preverim, če je kakšen časovni okvir, kdaj naj bi bilo na voljo, imam nek kontakt preko kontakta pri Viomiju ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

30 Avg 2019, 23:06

Tomson, vidim, da je 360 izdal še model s6 in s7. A je vsaka številka novejša generacija in s tem boljši sesalec? Ker med s6 in s7 niti ni pretirane razlike v ceni, če sploh.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

30 Avg 2019, 23:15

Še tale Viomi v2 me zanima. Kaj je to za fore? A se xiaomi gre mal kanibalizma oz. ne razumem zakaj se pod njihovo blagovno znamko promovira roborocka in tega. A sta primerljiva? Si mogoče že kje delal kakšno primerjavo? Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2019, 01:15

@aleskom:
Med S5 in S6 niti ne gre toliko za naslednika, S5 je na globalni trg prišel za S6 modelom in čeprav je v podobni izvedbii za azijski trg že obstajal je pri čiščenju zaradi malenkostnih izboljšav malo učinkovitejši od S6 modela. Predvsem gre pri modelu S5 za malo cenejšo verzijo, ki nima opcije mokrega čiščenja, ima manjšo baterijo, po drugi strani pa višjo sesalno moč, večjo posodico za prah ter malo razlik v dizajnu. Model S7 pa je res zadnji model in naslednik modela S6 in se po funkcionalnosti, tudi aplikacije dvigne na nivo novemu Roborock S6 modelu, je tudi edini ki ima preko aplikacije ločene določljive no-go cone za suho in mokro sesanje, skratka, je res top robotski sesalnik ta hip, pri Roborocku S6 bi izpostavil le fizični gumbek na posodici za vodo, kjer se lahko nastavi 2 moči kapljanja vode, kar 360 S7 model nima, sicer pa sta modela precej podobna, na enem testu je po učinkovitosti čiščenja in hitrosti bil 360 S7 model pred Roborockom S6, ki je dobrih 100€ dražji npr.

Xiaomi podjetje sicer deluje precej široko. Redno kupuje deleže podjetij, investira v kickstarter podjetja, se povezuje s podjetji ki imajo na določenih področjih vrhunske produkte. Tako je prišlo na področju robotskih sesalnikov pred leti do sodelovanja med podjetjem Roborock in skupaj so predstavili prvi Xiaomi robotski sesalnik Xiaomi Mi Robot, ki je v celoti temeljil na Roborock tehnologiji. Po velikem uspehu je seveda Roborock nadaljeval svojo pot z modelom Roborock S50 in nadalje S6, ki ga ponekod še vedno označujejo kot Xiaomi, čeprav je lasten produkt Roborocka. Xiaomi je medtem v istem sodelovanju tudi nadgradil Xiaomi Mi Robot model, vmes pa sklenil partnerstvo še s podjetjem Viomi, ki je tudi na azijskem trgu znano ime. In ker gre zopet za podobno zadevo so skupaj predstavili model Xiaomi Viomi robotski sesalnik, ki je sedaj že v verziji V2.

Trenutno imam doma na testu Roborocka S6 in Xiaomi Viomi V2, no, še vedno je v uporabi Roborock S50, tudi 360 S6 model imam pri starših, tako da sem omenjene modele že kar primerjal med seboj, v kratkem sledita tudi testa Roborocka S6 in Viomija V2 ter primerjava med njimi ... Tako na hitro, dizajn ni tako podoben kot je npr. med Xiaomijem, Roborockom in 360 modeli, sama tehnologija pa je pri Viomiju najnaprednejša, ima najmočnejši motor z 2150Pa sesalne moči in je superioren na področju mokrega čiščenja z noro veliko posodico za vodo, ki ima elektronsko nastavljivo 3-stopenjsko kapljanje, vse omenjeno pa gre na račun dejstva, da Viomi ne sesa in mokro čisti istočasno, saj upoablja isti prostor za posodico z vodo kot košek za smeti in ju je za en ali drugi način čiščenja potrebno zamenjati ... Sicer pa je tale Viomi V2 vrhunski, je za Roborockom S6 nabral kar še nekaj smeti, se pozna da ima res visoko sesalno moč. Le aplikacija še ni tako dovršena, izpiljena kot pri Roborocku S6 ... Tako na splošno bi rekel, da sta Roborock S6 in 360 S7 overall najbolj uravnotežena top robotska sesalnika ta hip, Viomi V2 pa sicer blesti na področju mokrega čiščenja in sesalne moči, a se zaradi nezmožnosti hkratnega suhega/mokrega čiščenja malo oddalji od učinkovitosti čiščenja glede na čas, saj za mokro in suho čiščenje potrebujemo dvojni čas Roborock ali 360 modela. Ampak, ampak, za slednje pa je že zunaj Xiaomi Viomi V2 Pro model, ki pa ima kombinirano posodico za suho in mokro čiščenje in tudi omogoča mokro/suho čiščenje hkrati, je pa nekoliko dražji ov V2 modela. Kar pomeni, da je na koncu koncev izbira primernega modela stvar prioritet posameznika.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

31 Avg 2019, 13:48

Uf, hvala za ta izčrpen odgovor! Zdaj moramo samo še počakat verzijo, ko bo čistil še stopnice oz. sam prehajal med nadstropji ... ;) ... sliši se mogoče noro, ampak čez par let ... nikoli ne veš! :P
blazg
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Avg 2019, 14:48

31 Avg 2019, 14:50

Glede na ceno S50 (okoli 300€) in ceno 360 S7 (362€) se mi izplača plačati 60€ več za S7? Če mi primerjam ceno S6 (271€) in S7(362€) je vreden takšne velik razlike v ceni? Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2019, 15:41

@blazg:
težko podam direkten da/ne odgovor na to vprašanje, ker gre za malo bolj kompleksen odgovor. Vsi omenjeni modeli so namreč res odlični robotski sesalniki in z vsakim od njih boš zadovoljen. Tudi sam, pa jih imam vse doma, se težko odločim kaj je več vredno, nižja cena, večja funckionalnost, kakšen procent boljša učinkovitost in hitrost, aplikacija ... Uporabniška izkušnja je res pri vseh odlična, vsi bodo odlično očistili tla. Moje osebno mnenje je, če denar ni ovira, Roborock S6, ki overall deluje najbolj dodelano, izpiljeno, čeprav ni kakšne revolucionarne razlike med S50 modelom, saj pravim, če denar ni ovira, vsekakor pa ne predstavlja najboljšega nakupa za ceno. Model 360 S7 bi bil vrhunska alternativa, če bi le imel 2-stopenjsko nastavljivo pronicanje vode. Saj vem, dlakocepim, a res odločajo detajli in malenkosti. Ima pa sigurno 360 S7 model boljšo vrednost glede na ceno, saj je le 60€ dražji od Roborocka S50, pa imaš res generacijo novejši sesalnik z naprednejšo aplikacijo, medtem ko je model 360 S6 še malo cenejša alternativa Roborocka S50 in je odlična opcija, če iščez najboljši robotski sesalnik za čim nižjo ceno. Skratka, sam bi na koncu med Roborock S50 in 360 S7 izbral 60€ dražji S7 model ...
blazg
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Avg 2019, 14:48

01 Sep 2019, 10:33

Najlepša hvaa za izčrpen odgovor :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Sep 2019, 21:09

Medved123 napisal/-a:
02 Sep 2019, 19:09
Pozdravljeni.

Poleg telefona se odločam za nakup robotskega sesalnika. Prebral sem že vaš test sesalnika 360 S6 in primerjava z Roborockom S50. Zanima pa me če imate že kakšne nove informacije, kako se obneseta sesalnika in kakšna je njihova trajnost oz. obstojnost. Nižja je tudi cena Roborocka. Najpomembnejša mi je kvaliteta sesalnika in njegova trajnost. Rad bi slišal vaše mnenje.

Lp
Tako model 360 S6 in Roborock S50 sedaj v uporabi dobro leto in oba še vedno delujeta odlično, Pri nobenem kakšnih znakov dotrajanja ali kakršnihkoli težav. Po preteklem času lahko rečem, da sta oba modela popolnoma enakovredna iz omenjenega stališča. Sicer pa, kot je že omenjeno v testu, res zelo primerljiva sesalnika, pri obeh je zunaj že nova verzija (Roborock S6 in 360 S7), ki pa sta očutno dražja od predhonikov, a niti ne toliko boljša. Sploh novi Roborock je zaenkrat še zelo drag, medtem ko je cena novega 360 S7 modela že precej solidna in se za 360€ dobi odličen robotski sesalnik najnovejše generacije, predstavlja ta hip najboljši nakup glede na ceno. Po drugi strani pa je cena Roborock S50 in 360 S6 modela sila ugodna in glede na to, da gre še vedno za vrhunska sesalnika, tudi zelo dobri opciji za ceno, je pa 360 S6 model na GB zaradi pomankanja zaloge res z višjo ceno (301€ in daljšo dobavo) kot sicer (ko je okoli 270€), za teh 60€ več pa je novi 360 S7 z darilom precej vabljiva opcija, ker gre za sesalnik na nivoju novega Roborocka S6 ...

Trenutno najugodnejše cene:

- Roborock S50 International robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJ339 za 309€ (HK skladišče)
- Roborock S55 robotski sesalnik s kodo: BGS55089 za 307€ (EU skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: 3JIK1RYI za 335€ (EU skladišče)
- 360 S7 robotski sesalnik (+ 360 Oracleen T1 ščetka) s kodo: GB-360S7 za 365€ (HK skladišče)
jopar
Prispevkov: 28
Pridružen: 30 Avg 2019, 10:55

03 Sep 2019, 10:19

Tomson, z Viomi V2 Pro najbrž še nimaš izkušenj? Gledam, da v kompletu dobiš 3 "koške". 2 v 1, samo za vodo in samo za smeti. Se pravi so možni vsi načini uporabe. Kako pa je z integracijo Viomi v Mi Home? Med napravami mi ga ne ponudi (regija China). Nekje mam v spominu, da ti ga morajo ročno omogočiti, da ga dodaš?
Malo me mika nabava enegega izmed teh robotkov pa malo oklevam med S50 in Viomi V2 Pro.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2019, 11:47

@jopar:
prav z Viomi V2 Pro ne, imam pa doma V2 model, edina večja razlika med njima pa je v omenjeni posodici, kjer imaV2 Pro kombinirano/posamezno opcijo (in nekaj funkcij v aplikaciji) in je iz tega stališča precej bolj uporaben in prilagodljiv. Ker gre za povsem nov model bo verjetno malo za počakat z Xiaomi aplikacijo, a tudi pri V2 modelu so kar hitro uredili, se pozanimam in sporočim ... Sedaj je res težka odločitev med vsemi novimi modeli a omenjeni V2 Pro ponuja kar precej za ceno ...

- Xiaomi VIOMI V2 Pro robotski sesalnik s kodo: 3NENH08T iz 376€ na 362€
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2019, 14:05

kamur78 napisal/-a:
03 Sep 2019, 10:37
Pozdravljen, ker vidim, da se zelo spoznaš na robotske sesalnike bi te vprašal kaj mi priporočaš za nakup. Pripravljen sem plačati cca.360€. Zanima me tudi kako uporabim kodo(kupon za popust)

Kaj priporočaš med temi tremi spodaj ali bi priporočal kaj drugega?
Xiaomi VIOMI V2 Pro
Roborock S50
Roborock S55

Hvala za pomoč. Lep dan.
Modela Roborock S50 in S55 sta enaka, razlika je le v barvi (bela/črna). Roborock je odličen robotski sesalnik overall, še danes top izbira za ceno. Omenjeni Viomi V2 Pro pa je nova generacija, z močnejšim motorjem, višja sesalna moč, elektronski nadzor kapljanja vode itd. skratka tudi vrhunski robotski sesalnik in to za precej ugodno ceno. Edina omembe vredna, do neke mere, slabost, je aplikacija, ki ni tako izpiljena in stabilna kot pri Roborock ali 360 modelih. Funkcionalno je sicer zelo podobna, uporabniški vmesnik mogoče malenkost slabši, stabilnost sicer vedno boljša, tu pa tam se pojavi kakšen bug, a precej redko. V izbiro pride še novi 360 S7 model, ke tudi odličen, tako da je izbira med njimi res zelo težka. Z nobenim od naštetih ne boš zgrešil, vsi bodo popolnoma navdušili. Mogoče bi rekel takole, Roborocka, če je prioriteta cena, ker je trenutno najcenejši. Viomija V2 Pro če so želje po najučinkovitejšem mokrem čiščenju ali najvišji sesalni moči in najnovejši tehnologiji, 360 S7 model kot alternativo novemu dražjemu Roborock S6 modelu. Kaj bi se sam odločil? ufff.... že med Roborock S6 in Viomi V2 sem se težko odločal in sta kar oba ostala doma, lol, pač oba vrhunska s svojimi specifikami ... Glede na to da mi mokro čiščenje kar pomembno bi se med omenjenimi modeli verjetno odločil za Viomi V2 Pro model, kot drugo izbiro 360 S7 model in na koncu Roborock S50 ...

Kode so v zgornjih postih, sicer pa se pri vseh opcijah doda izdelek v košarico in v predzadnjem koraku pod Coupon vpiše kodo, klikne na Apply, se cena zniža in se lahko zaključi nakup. Obvezno Prioirty Line poštnina, da ne bo dodatnih stroškov če gre za HK/CN skladišče ...
kamur78
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Sep 2019, 10:31

03 Sep 2019, 14:24

Odločil in naročil sem Xiaomi VIOMI V2 Pro. Hvala
jopar
Prispevkov: 28
Pridružen: 30 Avg 2019, 10:55

03 Sep 2019, 14:56

Se za Viomi pričakuje Google home assistant podporo? Roborock, kot vidim naj bi to podpiral.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2019, 15:29

Preverim tudi to ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Sep 2019, 10:24

@jopar:
Aplikacija Xiaomi Mi Home za Viomi V2 Pro že deluje, so danes na Geekbuying stestirali. Za Google Home Assistant trenutno ni podpore, so pa dali vlogo/predlog da bi v nadaljevanju, takoj ko bo mogoče, vključili tudi to opcijo. Mi sporočijo, ko Xiaomi potrdi.
jopar
Prispevkov: 28
Pridružen: 30 Avg 2019, 10:55

04 Sep 2019, 12:02

Tomson napisal/-a:
04 Sep 2019, 10:24
@jopar:
Aplikacija Xiaomi Mi Home za Viomi V2 Pro že deluje, so danes na Geekbuying stestirali. Za Google Home Assistant trenutno ni podpore, so pa dali vlogo/predlog da bi v nadaljevanju, takoj ko bo mogoče, vključili tudi to opcijo. Mi sporočijo, ko Xiaomi potrdi.
Super, hvala.
Zgleda, da že imamo favorita :)
blazg
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Avg 2019, 14:48

10 Sep 2019, 18:57

Ne morem se odločiti med Viomi V2 Pro in 360 S7. Kakšne pomembne razlike, prednosti? Kako je pa z rezervnimi deli za oba? S7 je na voljo prek GearBeast-a, medtem ko je Viomi na voljo preko Geekbuying-a. Kakšne razlika glede garancije, popravil?

Jutri kupim :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Sep 2019, 21:35

@blazg:
uf, na žalost je letos preveč odličnih modelov in je izbira res težka, ker med vsemi omenjenimi res ni slabega modela. Iz mojega stališča je tako, Viomi V2 Pro je praktično na vseh področjih enak ali malo boljši (višja sesalna moč, večji košek, občutno večja posodica za vodo, kombinirana posodica, 3-stopenjski elektronski nadzor vode ..) razen aplikacije, kjer je 360 S7 v prednosti, aplikacija je bolj izdelana, dodelana in uporabniku prijazna, tudi dizajn, materiali delujejo malo bolj premium na 360 S7 modelu, sicer pa oba odlična, z nobenim ne zgrešiš. Če ti je mokro čiščenje (učinkovitost) precej pomembno ni kaj razmišljat, Viomi V2 Pro model, sicer pa eden ali drugi ...

Rezervni deli so za oba dobavljivi, garancija je povsod enaka, 1-leto, pri Gearbest možnost uveljavljanja preko Španije, pri Geekbuying se včasih tudi da govorit preko Poljske, skratka tukaj kakšnih večjih razlik ni ...
blazg
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Avg 2019, 14:48

10 Sep 2019, 22:03

@tomson Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Sep 2019, 23:28

@Miha073:
za Roborocka S50 je kar nekaj opcij iz EU skladišča:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 iz 344€ na 318€ (EU skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 327€ (EU Poland skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 327€ (EU Germany skladišče)
- Roborok S50 robotski sesalnik za 339€ (EU Poland skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 339€ (EU Spain skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 415€ (SLO, 2-leti garancije)
Jazbec
Prispevkov: 32
Pridružen: 09 Sep 2019, 12:23

24 Sep 2019, 11:19

Razmišljam o nakupu robotskega sesalca. Vendar imamo majhno 1 sobno stanovanje (30m2). Zanima me če bi za takšno stanovanje priporočil robotski sesalec ali je pre majhno? Če je dovolj veliko kateri sesalec bi priporočil?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Sep 2019, 13:55

@jazbec:
vsako stanovanje je dovolj veliko za robotski sesalnik, vprašanje ki se poraja pa je, koliko časa bi pri 30m2 z robotskim sesalnikom prihranil, nekaj časa sigurno, a večje kot je stanovanje, več časa prihraniš. Če sedaj čistiš npr. 1x tedensko (sesanje, pomivanje) kar ti vzame npr. po 30min, kar je 2h na mesec, bi pač ta čas lahko porabil drugje, koliko ti je to vredno pa sam najbolje veš. Sam lahko rečem da je robotski sesalnik ena najbolj uporabnih napravic nasploh doma, a imamo bistveno večjo površino za čiščenje ...

Sicer pa rmed azličnimi modeli ne izbiramo glede na velikost stanovanja temveč glede na učinkovitost čiščenja, funkcionalnost, uporabniško izkušnjo, res dobri modeli brez mokrega čiščenja so od 200€ dalje, z mokrim čiščenjem pa od 300€ dalje. Je pa mokro čiščenje ena hudo uporabna zadeva, tako da vsekakor predlagam takšen model. Sicer pa se najcenejši modeli dobijo že tudi ceneje, a je seveda kompromis na omenjenih področjih.

Kakšen pa bi bil max budget npr? da lažje predlagam najprimernejši model ...
Jazbec
Prispevkov: 32
Pridružen: 09 Sep 2019, 12:23

24 Sep 2019, 15:05

Če bi vzel, bi takega z mokrim čiščenjem. Taki pa kot vidim so med 300 in 360€. Tako da tu nekje sem pripravljen plačati. Raje bi vzel cenejšo verzijo, če naredi kar mora. Še dodatna informacija, v stanovanju nimamo nobene preproge, tako da verjetno ne potrebujemo takega z največjo sesalno močjo?
Pa še to me zanima, so vsi enako veliki al obstajajo manjši in večji?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Sep 2019, 16:15

Velikost je nekje standardna, so vsi modeli precej podobni, so pa nekateri cenejši modeli malenkost manjši, a ni nekih bistvenih razlik. Se še najde kakšen model, ki je tudi nekoliko nižji, sicer so vsi okoli 10cm ...

Sesalna moč ni bistvena le za preproge, tudi sicer je učinkovitost čiščenja odvisna od sesalne moči, za primerjavo, klasični električni sesalniki imajo okoli 20.000Pa sesalne moči, najboljši robotski sesalniki pa okoli 2.000Pa. Jasno, sistem čiščenja je drugačen in robotski sesalniki so bistveno bolj učinkoviti pri nižji sesalni moči, a sam ne bi izbiral med modeli z občutno nižjo sesalno močjo (pod 1500Pa) ...

Ta hip je najbolje izkoristit opcijo Roborocka S50 s kodo iz EU skladišča, je trenutno res dobra cena. Sicer model iz 2018, a še vedno eden najboljših robotskih sesalnikov na trgu, je na vseh področjih odličen, brez kakšne posebne pomanjkljivosti, tako da ta hip, če predlagam najboljši robotski sesalnik za čim manj, je to vsekakor omenjeni Roborock v akciji:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBFASTS501 iz 345€ na 308€ (EU skladišče, Gearbest)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGS50338 iz 417€ na 307€ (EU skladišče, Banggood)

Alternativa pa model 360 S6, ki je zelo zelo podoben Roborocku na vseh področjih, od kvalitete materialov do zmogljivosti čiščenja, aplikacije itd ... Je še za las cenejši in tudi trenutno okoli 300€ iz EU skladišča ...

- 360 S6 robotski sesalnik v FlashSale za 300€ (EU skladišče)
Medved123
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Sep 2019, 17:04

25 Sep 2019, 20:17

@Tomson
Zasledil sem, da bo prišla nova aplikacija za Xiaomi Viomi V2: https://c.mi.com/thread-2420097-1-0.html
Glede na to, kar je prikazano v aplikaciji se mi Viomi zdi ena najboljših opcij za nakup, sesalnik z dobrim brisanjem in aplikacijo z vsemi funkcijami.

Ker kupujem nov robotski sesalnik, ne vem ali izbrati med Xiaomi Viomi V2 ali V2 Pro. Zato me zanima kakšna je razlika med modeloma. Če je edina razlika košek, ki je 2v1 sesanje in brisanje doplačilo 60€ ni ravno dobra opcija. Glede na to, da bo aplikacija omogočila brisanje v Y (naprej in nazaj, kot brisanje ročno) smeri je košek samo za vodo še bolj uporaben.
Na strani so navedene razlike med Viomi V2 Pro in Viomi V2: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi- ... paign=1159. Zanimivo pa je, da opcijo Y-smeri brisanja izpostavljajo ravno za Viomi V2 Pro. Poleg tega Viomi V2 naj nebi imel elektronskega nadzora spuščanja vode, na prodajni strani Viomi V2 pravijo, da naj bi imel elektronski nadzor.

Torej prosil bi za en komentar, da si dokončno razjasnim kakšna je razlika med sesalcema in se odločim katerega naročiti.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Sep 2019, 21:32

@Medved123:
tista primerjava na Geekbuying je zelo nenatančna. Edina razlika med V2 in V2 Pro modeloma je, da lahko Pro model istočasno sesa in mokro čisti in posledično namesto dveh različnih posodic (1x za vodo in 1x za prah) ima Pro model še dodatno kombinirano posodico za vodo in prah, kar mu potem omogoča hkratno čiščenje. Zdaj, komu je bistvenega pomena da lahko sesa in mokro čisti istočasno, saj je čas čiščenja bistveno krajši, je pri večjih stanovanjih potrebno računat še na dodatno polnjenje če vmes zmanjka baterije, poleg tega je potrebno menjati posodice. Sam imam doma navaden Viomi V2 model in mi daljši čas čiščenja in menjavanje posodice ni problem, ampak opciji sta, V2 ali V2 Pro, pa vsak izbere primernejšo.
Medved123
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Sep 2019, 17:04

25 Sep 2019, 23:21

Mislim, da se bom tudi sam odločil za Viomi V2. Če je kej resnice v posodobitvi aplikacije in možnostjo map managmenta in potem se Y smeri brisanja bo kombinacija res uporabna, sploh za tiste, ki imamo doma preproge.
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

26 Sep 2019, 15:48

Tomson, kaj pa tale (Xiaomi Mi Home robot): https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi- ... paign=1159

Mogoče smo ga že podebatirali, ampak v čem se razlikuje od Roborock S6 ali 360 S7? V čem je boljši in v čem slabši? Zanima me tudi, če podpira več nadstropij?
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Sep 2019, 18:25

@raners:
Xiaomi mogoče malo pretirava z vsemi temi modeli, ki se med seboj ne razlikujejo prav dosti, omenjeni Xiaomi Mi Home Robot je v bistvu Xiaomi Mijia Robot oz. Xiaomi Mijia STYJ02YM in je nadradnja modela Xiaomi Mijia 1S, ki je bil naslednik prvega Xiaomi Mi Robot sesalnika in v primerjavi z 1S modelom prinaša višjo sesalno moč, možnost mokrega čiščenja, nadgrajen laser distance sensor, možnost izbire moči pronicanja vode preko aplikacije itd. Zakaj toliko modelov? ker Xiaomi sodeluje z več podjetji in pod imenom Xiaomi se skrivajo različni proizvajalci (Roborock, Viomi, Mijia). V primerjavi z Roborock S6 in 360 S7 pa je tale zadnji Xiaomi Mi model precej konkurenčen, tehnološko je zelo podoben, aplikacija nudi tudi praktično vse kar konkurenca, tako da zopet en vrhunski robotski sesalnik, ki se bo kosal z najboljšimi na trgu.
kamur78
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Sep 2019, 10:31

27 Sep 2019, 00:25

Živijo Tomson, včeraj sem dobil viomi v2 pro in v paketu nisem dobil konbimirane posodice za sesanje in mokro čiščenje. Dobil sem dve posodici kot pri v2. Kako in kje vidim razlike med v2 in v2 pro?
Hvala za pomoč.
Zadnjič spremenil kamur78, dne 27 Sep 2019, 11:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Sep 2019, 01:20

Včeraj sem tudi jaz prejel Viomi V2 Pro model a mi še ni uspelo odpret škatle. Danes preverim in sporočim. Si pa sicer prejel Pro model, če pogledaš na škatlo ob strani piše "Version: Pro" ?

Slika
kamur78
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Sep 2019, 10:31

27 Sep 2019, 08:32

Ja piše pro, vendar sem podvomil, ker ni bilo kombinirane posodice 2 v 1. Kaj na robotu je mogoče razbrati, da je pro?
Zadnjič spremenil kamur78, dne 27 Sep 2019, 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Sep 2019, 10:43

@kamur78:
si res prepričan da nima kombinirane posodice z vodo? Sem pogledal sam v paket in in sta notri dve posodici, ena za suho čiščenje (550ml) in ena kombinirana (mokro in suho čiščenje, 300ml/200ml), res pa v Pro modelu ni tretje posodice samo za vodo (v V2 modelu je namreč 1x posodica za suho 550ml in 1x za mokro 550ml čiščenje). Takole izgleda tale kombinirana posodica, na vrhu levo se natoči voda (manjši prostor 200ml, ki gre sicer naokoli), ostali prostor 300ml pa je za prah ...

Slika

Slika

EDIT: se pogovarjam trenutno kaj je s tretjo 550ml posodico za vodo, ker v slikah v opisu je, pod tekstovnim opisom pa res ni omenjena ... Sporočim ...
kamur78
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Sep 2019, 10:31

27 Sep 2019, 11:39

Te dve posodici imam. Ker piše v opisu, da so priložene tri posodice sem mislil, da mi niso poslali kombinirane.
Sporoči ko izveš kaj je s tretjo posodico.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Sep 2019, 11:44

Ok, torej, očitno napaka v pakiranju s strani Viomija pri meni in tebi (so jih na to opozorili in bodo v bodoče na to pozorni), pravijo na Geekbuyingu da bodo seveda obema takoj poslali še tretjo 550ml posodico za vodo. Potreboval bi le tvoj Order Number, lahko posreduješ na ZS. Skratka, se opravičujejo obema, bodo pa hitro uredili ...
klemenko
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Sep 2019, 13:40

27 Sep 2019, 13:45

Kako se obnese Alfawise V8S Robot Vacuum Cleaner? Gledam prvo generacijo Xiaomi Robota, pa sem potem videl še tega precej cenejšega...
klemenko
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Sep 2019, 13:40

27 Sep 2019, 14:07

Se oproščam, sem ravno našel test in primerjavo z ostalimi sesalci na http://www.kajkupiti.si/nasi-testi/robo ... -test.html Hvala :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Sep 2019, 15:20

Omenjeni Alfawise je odličen poceni robotski sesalnik, a sedaj se že Mi Robot dobi za 200€, ki pa je overall občutno boljši na vseh področjih. Če so finance vsekakor vzameš Mi Robot model...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Sep 2019, 00:49

@ŽivaK:
Pozdravljeni, razmišljamo o nakupu pametnega sesalca, vendar se ne znamo odločiti kateri model. Vsekakor pa model, ki ni predrag. Naša situacija: otroška soba + dnevna + hodnik, cca 45m2, tla so parket, v kuhinji ploščicce, imamo 1 tepih slika priložena in prehod iz parketa na ploščice ki je 1 cm dvignjen tlak. Imamo pretežno, prah, drobtine in nekaj dolgih ženskih lasov po telh. Želje so po časovni nastavitvi sesanja, ko smo zdoma. Kaj piporočate? Ali ob mokro suhem sesanju, ko preide iz parketa na preprogo še vedno obenem mokro brise? Ce ja, ali se s tem kaj uničuje.
Pozdrav, robotski sesalniki, ki tudi mokro čistijo, načeloma nimajo ločene posebne tehnologije, v osnovi je zelo preprosto, imajo vgrajeno posodico za vodo iz katere počasi pronica voda na krpico, ki jo pritrdimo na spodnji del sesalnika, in drsa zadaj. Učinek je zelo podoben kot če bi namočili viledo in z roko potegnili po tleh. Ne gre za neko temeljito globinsko mokro čiščenje, sicer lepo rahlo navlaži tla, predvsem pa s tem pobere ves mikro prah, ki se sicer pri sesalnikih dvigne in nato spusti nazaj na tla. Pri rednem mokrem čiščenju (2x tedensko), če ni nekih izrednih situacij, lahko tovrstno čiščenje v veliki meri nademosti klasično pomivanje tal. Kar pa se tiče vprašanja, robotskemu sesalniku je vseeno ali bo mokro krpico vlekel po parketu, ploščicah ali preprogi, mu ne škodi, ni pa praktično, da se čisti preproga z mokro krpico. Sicer pa se pri večini malo boljših modelov lahko nastavijo cone (predeli), kjer ne želimo da sesalnik čisti, tako lahko v primeru mokrega čiščenja v mapo na aplikaciji vrišete predel, kjer je preproga in sesalnik se bo temu predelu izognil, kar je precej praktično. Na enak način lahko preko aplikacije nastavite urnike čiščenja za vsak dan posebej.

Glede na omenjeno uporabo in zastavljen budget bi predlagal model 360 S6 za 270€ ali Roborock S50 za 310€, to sta dva res odlična sesalnika za ceno, predstavljata nek bestbuy, nudita ogromno za ceno, tako s stališča kvalitete, tehnologije, funkcionalnosti, učinkovitosti čiščenja kot uporabniške izkušnje.

- 360 S6 s kodo: GB-AP360S6 za 273€ (EU skladišče)
- Roborock S50 s kodo: GBFASTS501 za 311€ (EU skladišče)
- Roborock S50 s kodo: BGS50338 za 307€ (EU UK skladišče)
Živa
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 Sep 2019, 09:27

30 Sep 2019, 09:31

Hvala za odgovor!,
Če prav razumem sta oba predlagana za mokro-suho čiščenjem?
In pri obeh je možna nastavitev območja kjer ne briše z mokro krpico tal?
Katerega pa priporočate? oz kaj so razlike.
Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Sep 2019, 09:56

@Živa:
drži, tako 360 S6 kot Roborock S50 lahko suho/mokro čistita, pri obeh se lahko nastavi urnike čiščenja kot tudi prepovedane cone, sta si res zelo zelo podobna v vseh pogledih. Roborock ima skoraj 2x zmogljivejšo baterijo, kar se pozna pri večjih stanovanjih in malo višjo sesalno moč, v praksi pa se precej podobno odrežeta, oba sta res odlična. Glede na to, da je cena podobna, če so finance, bi se sam odločil za Roborocka, zaradi večje baterije, ki bo tudi na dolgi rok boljša investicija in malo višje sesalne moči, če pa želite najboljši robotski sesalnik za čim nižjo ceno pa vsekakor 360 S6. Pri Gearbestu se garancija (če je potrebno) uveljavlja preko Španije, ni potrebno pošiljati na Kitajsko ...
kamur78
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Sep 2019, 10:31

30 Sep 2019, 15:30

Živijo Tomson, zanima me na kolko časa menjaš filtre, ščetke in krpe za viomi v2 in kje so najcenejše?
Hvala lp
jopar
Prispevkov: 28
Pridružen: 30 Avg 2019, 10:55

01 Okt 2019, 12:45

So sedaj že poštimali, aplikacijo Mi Home, da je tudi Viomi V2 viden v njej? Jaz ga namreč ne vidim, ko grem ročno izbirati. Zanima me za China verzijo seveda. Sej bi premaknil tudi na EU regijo, vendar potem ostale naprave ne bodo vidne, ki so delane za China. Ali obstaja kakšna rešitev, da se na kak drug način to uredi?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Okt 2019, 13:59

@kamur78:
nekje na 8-12 mesecev nasplošno pri robotskih sesalnikih, odvisno v kakšnem stanju so ... glede nakupa pa odvisno, če se kupuje neoriginal komplete do 22€ je na Aliju kar nekaj izbire, ali tukaj, dobre cene za komplete, sicer pa ima Geekbuying ves original potrošni material:

http://bit.ly/2XzJzME (krtačka)
http://bit.ly/2JzEdvY (krpica)
http://bit.ly/2JHcWYG (metlice)

@jopar:
na EU serverju je že kar nekaj časa, imam pa tudi sam nekatere naprave pod EU server, nekatere pod China server, zadeva je zelo enostavno rešljiva pri Xiaomi telefonih kjer lahko ustvariš klon aplikacije in potem imam v eni EU v drugi CN naprave ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Okt 2019, 17:49

Medved123 napisal/-a:
05 Okt 2019, 17:37
Pozdravljeni.

Končno bom naročil Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: GB-VOMV2PRO iz 367€ na 348€.

Pa me zanima če je to China ali Global verzija. Vem, da je razlika v aplikaciji s katero ga opravljaš, ne vem pa, kateri je ta. Lahko malo razložite?
Pozdrav,

Kolikor mi je znano ni Global ali China verzije pri omenjenem modelu, se pa v Xiaomi Mi aplikaciji lahko doda pod China ali Europe server. Tudi V2 Pro model že omogoča slednje in ko se ga doda pod Europe server je aplikacija komplet v angleščini, pod China serverjem pa je v kitajščini, razen če se jezik telefona spremeni v ANG, skratka, se ga doda pod Europe server in je zadeva urejena.

Kljub navedbam na slikovnem materialu da vsebuje V2 Pro model tri posodice, pa se je izkazalo da ima zares priloženi 2 posodici (1x kombinirano in 1x za prah), kot je razvidno tudi iz opisa pri trgovinah. Sam sem na slednje opozoril na Geekbuyingu, kjer sem ga naročil, kjer so zagotovili, da bodo sami dodajali tudi tretjo posodico za vodo (550ml), glede na to da cena ni bistveno višja, je že zaloga in gre zadeva iz EU skladišča (4-5 dni dostava) je mogoče za razmislit tudi o tej opciji ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro robotski sesalnik s kodo: 3RDN2NRE iz 398€ na 371€ (EU skladišče)
lovro1976
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 Okt 2019, 11:17

16 Okt 2019, 11:42

Zdravo.

Zanima me če ime Xiaomi viomi v2 pro možnost shranjevanja več map, recimo prtličje in prvo nadstropje.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Okt 2019, 16:09

Mape se sicer shranjujejo v zgodovino, a aktivna mapa, kjer imamo Area Editor, Virtual Wall, Fixed Cleaning, Clean Area je le ena mapa, za katero pa nas vedno vpraša če jo želimo zamenjati z novo, zadnjo mapo ... Sam imam že novo beta verzijo firmwara in aplikacije (ki bo vsem na voljo v novembru) in zadeva res prinaša en kup novih funkcionalnosti, od označevanja/poimenovanja prostorov, čiščenja po določenih prostorih, lahko se nastavi celo vrstni red čiščenja prostorov, sedaj so aktivni urniki čiščenja itd ...
Odgovori