Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

20 Jan 2021, 18:42

Hvala za info glede trgovine.
V opisu piše, da ima kamero?
Glede aplikacije piše, da se uporablja Mi Home. Torej tudi več jezikov. Čeprav je omenjeno, da če povezava ne uspe, da se uporabi kitajska regija...
Berem, da je vseeno LDS boljša opcija.
Torej bom probal tega porihtat in naročit nov LDS.

Kolikor pa brskam po spletu ima tudi tako hvaljeni roborock probleme z LDS.
Ampak kakšen procent jih ima pa ne vem.

Sicer pa koliko časa je V3 na trgu?
Se mi zdi, da ne dolgo in je govoriti o tem koliko boljši je neprimerno saj šele čas pokaže napake. Lahko, da bo delal eno leto ok in se potem začnejo problemi.
Če je samo leto, dve na trgu potem se mi zdi prezgodaj za govoriti o zanesljivosti le tega.

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Jan 2021, 19:36

Pri Viomi V2/Pro so se težave kar hitro pojavile, že po nekaj mesecih, tudi prej, V3 in SE je na trgu nekje pol leta, če primerjamo težave enega in drugega po pol leta je kar opazna razlika, za SE model še nisem slišal problemov, za V3 pa do sedaj je bilo nekaj posameznih, a dosti dosti manj. Jasno, več kot se nekaterega izdelka proda, več težav/pritožb je najti na spletu, tudi Roborock ki ima res top qualitycontrol ima težave, a v manjšem procentu, ne govorimo pa o dan in noč razlikah, če je Roborock pri 3%, je bil npr. Viomi V2 pri 5%, malo na pamet po občutku ... sicer se pa težave pojavljajo pri vseh znamkah in modelih, tudi Roombi in ostalih, elektronika je žal elektronika ...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

21 Jan 2021, 07:10

Meni je pa po 2 letih crknil Roborock S50. Error 13, ne polni preko 22 %, se prestavlja na polnilni postaji... Zamenjal baterijo, zamenjal polnilec, menda ke tole kar pogosta napaka...

Kličem pooblaščenega serviserja v SLO, ne morejo popraviti, ker ni kupljen pri nas in ne morejo odpreti servisnega naloga.

Ideja, kam poslati v popravilo?
izst
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 Sep 2019, 08:45

21 Jan 2021, 08:36

A je tole dobra cena? IZ PL skladišča je brez poštnine. 382€
https://s.click.aliexpress.com/e/_AnQG4b

Ali se splača vzeti še extra posodo za vodo? Potem je 416€. V kakih primerih pride to prav?

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jan 2021, 10:38

chrom15 napisal/-a:
21 Jan 2021, 07:10
Meni je pa po 2 letih crknil Roborock S50. Error 13, ne polni preko 22 %, se prestavlja na polnilni postaji... Zamenjal baterijo, zamenjal polnilec, menda ke tole kar pogosta napaka... Kličem pooblaščenega serviserja v SLO, ne morejo popraviti, ker ni kupljen pri nas in ne morejo odpreti servisnega naloga. Ideja, kam poslati v popravilo?
predlagam da se povpraša direkt na Roborocku, kaj predlagajo, kje je najbližji uradni servis ...

https://support.roborock.com/hc/en-us/requests/new
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jan 2021, 10:43

izst napisal/-a:
21 Jan 2021, 08:36
A je tole dobra cena? IZ PL skladišča je brez poštnine. 382€. Ali se splača vzeti še extra posodo za vodo? Potem je 416€. V kakih primerih pride to prav?

https://s.click.aliexpress.com/e/_AnQG4b
Pozdrav,

v namenskem članku so najboljše cene, najboljša opcija trenutno za 378€ iz EU:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

v paketu so že priložene vse tri posodice, tako da ni potrebe po še dodatni. Pride pa tale ločena za vodo prav, ker je večja, ko želimo počistiti res večje stanovanjske površine, da je dovolj vode v posodici tudi na max mokrenju ...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

21 Jan 2021, 14:35

Tomson napisal/-a:
21 Jan 2021, 10:38
chrom15 napisal/-a:
21 Jan 2021, 07:10
Meni je pa po 2 letih crknil Roborock S50. Error 13, ne polni preko 22 %, se prestavlja na polnilni postaji... Zamenjal baterijo, zamenjal polnilec, menda ke tole kar pogosta napaka... Kličem pooblaščenega serviserja v SLO, ne morejo popraviti, ker ni kupljen pri nas in ne morejo odpreti servisnega naloga. Ideja, kam poslati v popravilo?
predlagam da se povpraša direkt na Roborocku, kaj predlagajo, kje je najbližji uradni servis ...

https://support.roborock.com/hc/en-us/requests/new
Hvala za odgovor, a od njih NOBENE koristi.
Lepo jim povem, da kupljen iz Kitajske, direktno, oni pa tole:

Under such circumstances, we suggest you contact seller for warranty service. As the manufacturer, we could provide customer technical support and seller is responsible for warranty. It is because we have agreement with our first class official distributors when we sell devices to them that warranty of product is provided by sellers. We appreciate your understanding.

Ehhhhh.
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

21 Jan 2021, 16:29

chrom15 napisal/-a:
21 Jan 2021, 07:10
Meni je pa po 2 letih crknil Roborock S50. Error 13, ne polni preko 22 %, se prestavlja na polnilni postaji... Zamenjal baterijo, zamenjal polnilec, menda ke tole kar pogosta napaka...

Kličem pooblaščenega serviserja v SLO, ne morejo popraviti, ker ni kupljen pri nas in ne morejo odpreti servisnega naloga.

Ideja, kam poslati v popravilo?

Jaz sem kontaktiral mishop.si za rezervne dele za Viomi V2. Bolj natančno za LDS.
Kaj so mi odgovorili?
Da naročajo dele samo za stranke oziroma za stvari kupljene pri njih. Ko pa sem omenil, da ni bil kupljen pri njih so pa odpisali, da nimajo podatka kje naročit. :lol:
Se pravi imajo podatek kje naročiti samo za njihove stranke. Za ostale pa ne. :lol:

Hvala lepa za tak "support" in ustrežljivost. Lahko bi kaj zaslužil pa nočejo.
Dvomim, da bo naslednji sesalec Viomi, Roborock ali kaj podobnega "kitajskega".

Sem potem naročil del iz Aliexpress. Bo sicer trajalo, da dobim a bom vsaj dobil del.
Naslednji sesalec bo pač druge firme kjer dobim dele prej in brez komplikacij.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jan 2021, 21:05

žal nekatere slovenske trgovine dejstvo o pomankanju pooblaščenih servisov v Slo malo izkoriščajo v svoj prid. Sicer pa je za preverit pri kakšnih splošnih serviserjih robotskih sesalnikov, sem prepričan da se brez težav lotijo tudi Roborocka, npr:

https://servic.si/slider/servis-robotskih-sesalnikov/
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

22 Jan 2021, 16:34

Ja saj to je problem očitno. Ko se kje zalomi, pokvari je pa že problem dobiti servis ali rezervne dele.
Meni ni problem naročiti iz aliexpress recimo.
Vendar je problem dobavni rok.
Spet iskati trgovino/servis bližje... Problem je očitno tudi ta, da nočejo nabavit v kolikor nisi kupil pri njih.
Servisev pri nas se mi pa ne da iskati. Oziroma kdo sploh je za Viomi, Roborock?

Edit: drugič raje nabavim kaj takega kjer bom imel zagarantiran servis in rezervne dele bp.
Naty
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jul 2020, 08:18

23 Jan 2021, 12:38

Ima slučajno kdo izkušnje z Xiaomi ROIDMI EVE Plus robotskim sesalcem?
Odlocam se med Viomi v3 in zgoraj navedenim in ne vem za katerega se odlocit (cena je skoraj enaka)?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Jan 2021, 13:51

zaenkrat še ni kakšnih izkušenj z omenjenim Roidmi modelom. Deluje kot cenejša alternativa Viomi S9 modelu, sicer dobre specifikacije, dobra cena, bo pa za preverit kako se odreže v praksi, kolikor sledim je tole namreč prvi robotski sesalnik podjetja Roidmi, ne uporablja Xiaomi aplikacije ampak ima svojo, ponekod imajo CN verzije, ni ANG jezika, je malo za preverit, bom pa tudi sam verjetno v prihodnosti tegale preveril, da ga malo primerjam ...
Naty
Prispevkov: 3
Pridružen: 13 Jul 2020, 08:18

24 Jan 2021, 18:53

Hvala. Upam, da ga cim prej dobite na test :).
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

28 Jan 2021, 14:48

Pozdravljeni,

kupila sem robotski sesalnik Xiaomi Viomi SE. Zadovoljna 8-) Sedaj pa bi si rada naredila zalogo filtrov in krpic, pa na Aliexpressu ne najdem za prav omenjen model. Mi lahko prosim pomagate? Ven mi vrže za vse ostale, pa nisem prepričana, če je enak filter in krpa za mokro čiščenje. Hvala!
ancekx
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jan 2021, 12:16

28 Jan 2021, 15:00

Pozdravljeni,

Zanimamo se za robotski sesalnik Xiaomi Viomi V3 pa imamo par vprašanj. Brala sem glede metlic, ki so pri strani ali je bolje, da sta pri robotu dve metlici, na vsaki strani ena, ali je tudi OK, če je samo ena? Ali dovolj dobro posesa? Ali je dobavljiv v beli barvi? Ali se da dobiti tudi kakšno kodo za popust in kakšen je dobavni rok.
Hvala lepa za odgovor.
Lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jan 2021, 15:32

bnana napisal/-a:
28 Jan 2021, 14:48
Pozdravljeni,

kupila sem robotski sesalnik Xiaomi Viomi SE. Zadovoljna 8-) Sedaj pa bi si rada naredila zalogo filtrov in krpic, pa na Aliexpressu ne najdem za prav omenjen model. Mi lahko prosim pomagate? Ven mi vrže za vse ostale, pa nisem prepričana, če je enak filter in krpa za mokro čiščenje. Hvala!
me veseli, naj dobro služi! ;)

potrošni material je enak za Viomi SE, V2, V3, npr: https://s.click.aliexpress.com/e/_9hQb5t
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jan 2021, 16:57

ancekx napisal/-a:
28 Jan 2021, 15:00
Pozdravljeni, Zanimamo se za robotski sesalnik Xiaomi Viomi V3 pa imamo par vprašanj. Brala sem glede metlic, ki so pri strani ali je bolje, da sta pri robotu dve metlici, na vsaki strani ena, ali je tudi OK, če je samo ena? Ali dovolj dobro posesa? Ali je dobavljiv v beli barvi? Ali se da dobiti tudi kakšno kodo za popust in kakšen je dobavni rok. Hvala lepa za odgovor. Lep pozdrav.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

glede na lastne izkušnje, teste in primerjave, vpliv ene ali dveh metlic na učinkovitost čiščenja nima prav nobene veze, tako ali tako je bistvo metlice da dodatno pobira ob stenah in smo že imeli modele z dvemi metlicami, ki so bili bistveno slabši, ker se je metlica na drugi strani prehitro vrtela in odrivala smeti na že očiščena podočje kjer so potem ostala, skratka ena metlica je več kot dovolj, ni zaradi dveh metlic nič višja učinkovitost čiščenja, sicer bi imeli vsi modeli dve metlici.

Viomi V3 je le v črni barvi, v beli pa dražji Viomi S9 ali cenejši Viomi SE, alternativa pa Roborock S5 Max, tudi v beli ... trenutno najboljše opcije za vse modele pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
ancekx
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jan 2021, 12:16

28 Jan 2021, 17:36

Najlepša hvala za vaš odgovor! Ta vaš forum je res pomagal pri odločitvi in izbiri robotskega sesalca.
Naročili bomo tukaj: https://m.geekbuying.com/item/Viomi-V3- ... rrency=EUR
Iz preteklih odgovorov na forumu sem opazila, da so napisali, da ni slovenskih navodil in bi zato prosila če jih imate če bi jih lahko prosim poslali.

Lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jan 2021, 19:20

ancekx napisal/-a:
28 Jan 2021, 17:36
Najlepša hvala za vaš odgovor! Ta vaš forum je res pomagal pri odločitvi in izbiri robotskega sesalca. Iz preteklih odgovorov na forumu sem opazila, da so napisali, da ni slovenskih navodil in bi zato prosila če jih imate če bi jih lahko prosim poslali. Lep pozdrav
ne pozabit na kodo in pravo skladišče, je še malo ceneje:
  • Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: HAPPY2021 iz 377€ na 369€
    (Geekbuying, EU skladišče, EU garancija -LocalService na blagajni, brez dodatnih stroškov)
ancekx
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Jan 2021, 12:16

28 Jan 2021, 20:08

Super, hvala lepa, naročeno :D
macpic
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Jan 2021, 20:40

28 Jan 2021, 22:53

Zdravo. Naročil Viomi V3 preko Aliexpress uradne trgovine iz Poljske za 376€; naročil v soboto prejel včeraj z DPD. Super zadovoljen.

Imam eno vprašanje. Kje bi lahko za normalen denar kupil leseno trikotno letvico za premostitev pragova cca 15 mm med dnevno in kopalnico. Nekaj podobnega: https://www.amazon.de/-/en/threshold-va ... GZS9S?th=1
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jan 2021, 01:16

macpic napisal/-a:
28 Jan 2021, 22:53
Zdravo. Naročil Viomi V3 preko Aliexpress uradne trgovine iz Poljske za 376€; naročil v soboto prejel včeraj z DPD. Super zadovoljen.

Imam eno vprašanje. Kje bi lahko za normalen denar kupil leseno trikotno letvico za premostitev pragova cca 15 mm med dnevno in kopalnico. Nekaj podobnega: https://www.amazon.de/-/en/threshold-va ... GZS9S?th=1
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

vsak lokalni mizar bo naredil omenjeno za max 30€, odvisno od vrste lesa ... (Google: mizarstvo Novo Mesto, npr ...)
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

03 Feb 2021, 19:49

Pozdravljeni,

imam Viomi SE, sicer zadovoljna, ampak ker sem še čisto frišna, mi tole ni jasno. :cry:

Ko samo sesa, je vse super, tudi na aplikaciji vidim smiselne črte, vse posesa, ima nek red.

Zvečer vklopim sesanje (medium) in pomivanje (level 2) in tukaj se na vsake 2, 3 dni zatakne. En dan bo vse super, pomiva po Y modelu, spet v nekem redu, smiselno. Potem pa takole bezlja, kar malo ropota vmes (kolešček?), nastavitev pa ne spreminjam. Jutri bo verjetno spet OK posesal in pomil. Ali pa tudi ne, kdo bi vedel. :| Sliko sem dala v priponko.
Obeh sob še nimam povezanih, ker imam previsok prag. Če ga dam v drugo sobo, bo včasih enako zbezljal in sploh ne bo našel postaje za nazaj. Drug dan pa bo. Pa zjutraj tudi. Mogoče ni večerni tip? :lol:

Če se vam kaj svita, kaj delam narobe, mi lepo prosim sporočite.
Priponke
Screenshot_20210203_192319_com.xiaomi.smarthome.jpg
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Feb 2021, 23:18

predvidevam da je tole priložena fotografija ko mokro pomiva po Y paternu čiščenja, kjer posnema ročno pomivanje tal. Če se v nastavitvah spremeni na S patern, bom enako zrisana mapa in delovanje kot pri klasičnem sesanju. Sicer pa so težave pri vseh robotskih sesalnikih, če jih zaženemo iz postaje, nato pa med čiščenjem ročno prestavljamo naokoli, je potrebno vedno pustiti da sam gre iz postaje in se vrne na postajo. Ali pa če ga že v štartu nesemo v drug prostor in od tam zaženemo. Glede ropotanja pa ne bi smelo kaj posebej ropotati, ni kaj kje zataknjeno kakšna malenkost ki bi jo lahko pobral?
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

07 Feb 2021, 22:00

Tomson napisal/-a:
03 Feb 2021, 23:18
predvidevam da je tole priložena fotografija ko mokro pomiva po Y paternu čiščenja, kjer posnema ročno pomivanje tal. Če se v nastavitvah spremeni na S patern, bom enako zrisana mapa in delovanje kot pri klasičnem sesanju. Sicer pa so težave pri vseh robotskih sesalnikih, če jih zaženemo iz postaje, nato pa med čiščenjem ročno prestavljamo naokoli, je potrebno vedno pustiti da sam gre iz postaje in se vrne na postajo. Ali pa če ga že v štartu nesemo v drug prostor in od tam zaženemo. Glede ropotanja pa ne bi smelo kaj posebej ropotati, ni kaj kje zataknjeno kakšna malenkost ki bi jo lahko pobral?
Hvala za hiter odgovor. Ga vedno nesem ročno v drugo sobo in danes je našel pot nazaj.
Ja, to je Y pomivanje tal. Ampak mi je na začetku čisto drugače kazalo, tole je meni ena sama zmešnjava. V prilogi vam pošiljam današnje pomivanje in sesanje, tokrat v S pomivanju. Malo sem označila.
Rdeča: tam nimava nobene sobe, pravzaprav je tam dvorišče. :mrgreen: Sredi pomivanja je izgubil signal in izrisal to navidezno sobo.
Modra: tam se dejansko robot in polnilna postaja nahajata, kaže pa čisto drugje. Tam sploh vtičnice nimam in mi nič ni jasno. :geek:

S tem, da mi velikokrat virtual wall in restricted area sploh ne upošteva in kar rine med stole, se zatakne in bogi revež čaka, da pridem domov in ga rešim.

Sumim sedaj, da je nekaj z aplikacijo (imam Huawei 5P, podpira Google). Tudi slabo mi pošilja obvestila, z zamudo (mogoče je kriv wi-fi oziroma signal?), mapa je grozna, enega dela hodnika sploh ne kaže, čeprav tam vseeno potem sesa. :?:
Jutri bom znova naložila mapo. Če to ne bo šlo, ga bom poslala sesat brez aplikacije. Na koncu sprobam še Samsung, ker ga ima mož. Če imate še vi kakšno idejo, pa lepo prosim. :mrgreen:
Priponke
Screenshot_20210207_215049.jpg
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Feb 2021, 12:12

omenjeno se zgodi če pride do kakšnega zamika, premika sesalnika ali polnilne postaje med čiščenjem. Tukaj se samo izbriše trenutna mapa, se gre pod nastavitve, tri pikice desno zgoraj in potem Clear Map, potem pa se naredi novo čiščenje, se pusti da gre sam iz postaje in nazaj na postajo, pa bo shranil mapo na novo. Potem pa kot rečeno pomembno, da se polnilna postaja ne premika in da se med čiščenjem sesalnika ne ročno prestavlja, ker pride do zamika na mapi (slednje se lahko zgodi tudi če se kje močno zaplete v kakšnih kablih pa sčasoma le najde pot ven, a lahko pride do takšnega zamika mape), lahko se ga pa vzame iz postaje, da v nek prostor in tam zažene, a ga je potem potrebno ročno postaviti nazaj na postajo. Da aktivna mapa 100% deluje pa vedno mora iz sam iz postaje in nazaj na postajo ...
marko-mb
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Dec 2019, 09:59

08 Feb 2021, 13:03

Kateri model samodejno prepozna nadstropje/sobo?
brez da bi uporabljal aplikacijo vsakič ko ga premakneš.
Odneseš robota v drugo nadstropje/prostor in sam ve da je tam in tudi ve kje je virtual wall v vsakem nadstropju/prostoru.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Feb 2021, 12:15

marko-mb napisal/-a:
08 Feb 2021, 13:03
Kateri model samodejno prepozna nadstropje/sobo? brez da bi uporabljal aplikacijo vsakič ko ga premakneš. Odneseš robota v drugo nadstropje/prostor in sam ve da je tam in tudi ve kje je virtual wall v vsakem nadstropju/prostoru.
sem preveril pri Viomi V3 in Roborock S6 modelu, Viomi ni zaznal prostora brez prestavljene postaje in upošteval virtualnega zidu, Roborock pa, tako da glede omenjene situacije bo Roborock prava izbira.
bnana
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Apr 2020, 12:02

09 Feb 2021, 14:51

Tomson napisal/-a:
08 Feb 2021, 12:12
omenjeno se zgodi če pride do kakšnega zamika, premika sesalnika ali polnilne postaje med čiščenjem. Tukaj se samo izbriše trenutna mapa, se gre pod nastavitve, tri pikice desno zgoraj in potem Clear Map, potem pa se naredi novo čiščenje, se pusti da gre sam iz postaje in nazaj na postajo, pa bo shranil mapo na novo. Potem pa kot rečeno pomembno, da se polnilna postaja ne premika in da se med čiščenjem sesalnika ne ročno prestavlja, ker pride do zamika na mapi (slednje se lahko zgodi tudi če se kje močno zaplete v kakšnih kablih pa sčasoma le najde pot ven, a lahko pride do takšnega zamika mape), lahko se ga pa vzame iz postaje, da v nek prostor in tam zažene, a ga je potem potrebno ročno postaviti nazaj na postajo. Da aktivna mapa 100% deluje pa vedno mora iz sam iz postaje in nazaj na postajo ...
Hvala lepa. Sem začela od začetka, izgleda veliko lepše, kot prej (kot vidite tudi sami). Upam, da tako tudi ostane. 8-) Stole sem dala na mizo, da ga za prvič nič ne moti, sedaj sem pa tako narisala restricted area. Ga pa nisem nič premikala med sesanjem prej, ovir nima na tleh, tako da mi ni jasno, kaj mu je prej dogajalo. Tam, kjer se je "zataknil" in izrisal dvorišče, je kot kuhinje, nobenih kablov ne nič.

V drug prostor ga sedaj nesem ročno, to me ne moti, dokler super posesa in pomije. Dobim pa kmalu še "klančino" za previsok prag, pa bom potem urejala mapo. Potem sledi pa še drugo nadstropje. :mrgreen: včeraj mi je tako dobro pomil ploščice, res noro. Hvala vam za nasvete, se oglasim, če bo še kaj. :P
Priponke
Screenshot_20210209_111337_com.xiaomi.smarthome.jpg
Radmannsdorf
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Sep 2019, 13:07

11 Feb 2021, 08:32

Tomson, zanimam se za Xiaomi G1. Trenutno najdem najnižjo ceno 132,71 + brezplačna dostava(Avstrija).
Imaš mogoče še kak svoj kupon? Hvala!
https://s.click.aliexpress.com/e/_AOLfSU
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Feb 2021, 12:44

Radmannsdorf napisal/-a:
11 Feb 2021, 08:32
Tomson, zanimam se za Xiaomi G1. Trenutno najdem najnižjo ceno 132,71 + brezplačna dostava(Avstrija). Imaš mogoče še kak svoj kupon? Hvala!

https://s.click.aliexpress.com/e/_AOLfSU
za Xiaomi Mijia G1 je tole super cena, ceneje ne najdem. Je pa tole brez LDS (laserskega senzorja) in SLAM algoritma. Če iščeš res poceni model bo čisto ok (tudi zelo osnovna in omejena aplikacija, le načini čiščenja, status in prikaz mape, brez naprednih možnosti ), sicer pa okoli 200€ bistveno boljše opcije, sploh če greš do Viomi SE za 250€, a za 130€ dobra opcija.
zvezdica1
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Nov 2020, 15:17

11 Feb 2021, 17:37

Zdravo Tomson, ravnokar naročila Xiaomi Viomi V3s (Geekbuying..) :D, odločitev med modeli je bila težka, a upam, da prava s pomočjo tega foruma. Ko čakam na dostavo, bi rada pogledala navodila, na forumu sem zasledila, da imate slovenska navodila, bi mi jih lahko poslal prosim.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Feb 2021, 18:27

zvezdica1 napisal/-a:
11 Feb 2021, 17:37
Zdravo Tomson, ravnokar naročila Xiaomi Viomi V3s (Geekbuying..) :D, odločitev med modeli je bila težka, a upam, da prava s pomočjo tega foruma. Ko čakam na dostavo, bi rada pogledala navodila, na forumu sem zasledila, da imate slovenska navodila, bi mi jih lahko poslal prosim.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Brez skrbi, Viomi V3 je top robotski sesalnik in v svojem cenovnem rangu odlična izbira. Navodila posredovana na ZS.
Tatiana
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Nov 2020, 13:12

12 Feb 2021, 07:38

Pozdravljeni,
bi mi, lepo prosim, lahko poslali slovenska navodila za Viomi SE? Najlepša hvala.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Feb 2021, 14:21

Tatiana napisal/-a:
12 Feb 2021, 07:38
Pozdravljeni, bi mi, lepo prosim, lahko poslali slovenska navodila za Viomi SE? Najlepša hvala.
Poslano! ;)
Tatiana
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Nov 2020, 13:12

12 Feb 2021, 16:08

Prejela, najlepša hvala :D
Primoz
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Sep 2020, 13:23

16 Feb 2021, 21:56

Moj xiaomi 1. generacije je po treh letih spustil dušo. Javlja error 14, po vsej verjetnosti je šla baterija. Trenutno je na servisu, ampak za vsak slučaj že iščem novega.

Verjetno bom vzel S5 max in me zanima ali se mogoče lahko še kaj pričakuje, da bi cena padla še za kakšen evro ali bo šla le navzgor?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Feb 2021, 22:23

Primoz napisal/-a:
16 Feb 2021, 21:56
Moj xiaomi 1. generacije je po treh letih spustil dušo. Javlja error 14, po vsej verjetnosti je šla baterija. Trenutno je na servisu, ampak za vsak slučaj že iščem novega.

Verjetno bom vzel S5 max in me zanima ali se mogoče lahko še kaj pričakuje, da bi cena padla še za kakšen evro ali bo šla le navzgor?
te napovedi so vedno zgolj ugibanja, glede na to da kakšnih posebnih promocij sedaj ni na plonu dvomim da bo cena kaj padla, je že trenutno za zelo ugodnih 345€ iz EU, navzgor pa razen posameznih nihanj tudi ne pričakujem da bi šla:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
Primoz
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 Sep 2020, 13:23

16 Feb 2021, 22:41

Hvala za hiter odgovor.

Pa je ta prodajalec na AE zaupanja vreden?
Kolikor vidim ni registriran prav dolgo plus tega pa me skrbi da bo poleg še carina, čeprav je poslano iz EU.

Rajši še dodam 30 eur in naročim od preverjenega prodajalca.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Feb 2021, 00:56

100% Positive Feedback, 40 Orders, tako ali tako pa je na koncu zadaj še Aliexpress, pač ena izmed opcij, v tem primeru najugodnejša, na koncu se vsak sam seveda odloči po svojih načelih.
kukamara
Prispevkov: 1
Pridružen: 18 Feb 2021, 18:34

19 Feb 2021, 22:33

Pozdravljeni,

prosila bi za nasvet glede nakupa potrošnega materiala za robotski sesalnik Xiaomi Viomi S9.

Zasledila sem že vrečke za sesalnik, težave imam pri iskanju kompatibilnih krtač in filtrov.

Sesalnik smo kupili pred 10 dnevi preko Mi Shop in smo zelo zadovoljni. Hvala za predstavitev in promocijsko kodo. Dokupili smo tudi 1 leto garancije.

Lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Feb 2021, 22:38

kukamara napisal/-a:
19 Feb 2021, 22:33
Pozdravljeni, prosila bi za nasvet glede nakupa potrošnega materiala za robotski sesalnik Xiaomi Viomi S9. Zasledila sem že vrečke za sesalnik, težave imam pri iskanju kompatibilnih krtač in filtrov. Sesalnik smo kupili pred 10 dnevi preko Mi Shop in smo zelo zadovoljni. Hvala za predstavitev in promocijsko kodo. Dokupili smo tudi 1 leto garancije. Lep pozdrav
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

me veseli da lepo služi! ;) za potrošni material, krtačke, filtre, metlice, pa bo malo še potrebno počakati, se še ne prodaja, bo pa sigurno kmalu na voljo v ViomiOfficialStore ...
Ivo
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Feb 2021, 21:52

21 Feb 2021, 10:09

Pozdravljeni
Imam viomi v3
In me zanima kaj je razlika med krpama oz. kdaj naj bi se uporabljala večkratna krpa v enem kosu in kdaj večkratna krpa na sredi prekinjena-iz dveh delov
Hvala za odgovor
Lp
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Feb 2021, 10:19

Krpica ki je iz dveh delov je mišljena da na prvem delu mokro čisti, v drugem zadnjem delu pa sproti na suho briše. Sam sicer tele dvojne nikoli ne uporabljam ...
Ivo
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Feb 2021, 21:52

21 Feb 2021, 11:14

Zdravo lahko še vprašam kje lahko ugodno kupim te krpice za večkratno uporabo in rezervno glavno krtačo?
Za viomi v3
Hvala za hiter odgovor
Lp
Ivo
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Feb 2021, 11:44

Sam kar na Aliju naročam, je najugodneje, le dostava je nekaj tednov, je pa material enak za vse Viomi modele V2/SE/V3 ... se pa naroča do 22€ z všteto poštnino po paketu, da ni dodatnih stroškov ob dostavi ...

https://s.click.aliexpress.com/e/_AK4tWe

original potrošni material pa je dražji, a sam odkrito povedano nisem opazil kakšne razlike, ne v kvaliteti materialov, ne pri uporabi:

https://s.click.aliexpress.com/e/_Ac5ZOQ
arni
Prispevkov: 19
Pridružen: 21 Feb 2021, 12:05

21 Feb 2021, 12:24

Lep pozdrav vsem :)

Mene pa zanima, kateri so trenutno najboljši slim robotski sesalniki.

Lahko je samo sesalnik, lahko zna tudi pomivat, bistveno je, da pride pod dobrih 9 cm visoko oviro, torej bi najbrž moral biti nižji od 9 cm. Večinoma bo imel za delovno površino laminat in ploščice, čeprav je plus, da zna splezat in porihtat tudi kakšen manjši tepih. Sesal bo za mačko, ki rada pušča dlako za seboj.

Iščem nekje v rangu do 300-350 evrov, čeprav bi me s pravo ponudbo znala premamiti tudi kaka naprava do 400... :twisted:

Hvala za pomoč že vnaprej ;)
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Feb 2021, 16:52

arni napisal/-a:
21 Feb 2021, 12:24
Lep pozdrav vsem :)

Mene pa zanima, kateri so trenutno najboljši slim robotski sesalniki.

Lahko je samo sesalnik, lahko zna tudi pomivat, bistveno je, da pride pod dobrih 9 cm visoko oviro, torej bi najbrž moral biti nižji od 9 cm. Večinoma bo imel za delovno površino laminat in ploščice, čeprav je plus, da zna splezat in porihtat tudi kakšen manjši tepih. Sesal bo za mačko, ki rada pušča dlako za seboj.

Iščem nekje v rangu do 300-350 evrov, čeprav bi me s pravo ponudbo znala premamiti tudi kaka naprava do 400... :twisted:

Hvala za pomoč že vnaprej ;)
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede na omenjeno bo najboljša opcija tale novi Xiaomi (VSLAM+TOF), ki je zaradi tehnologije kamere ki zamenja LDS senzor najboljša opcija nizkega robotskega sesalnika. Sicer pa visoka sesalna moč pri 3000Pa, velika 5200mAh baterija, 3-stopenjski elektronski nadzor nad vodo, samodejna višinsko prilagodljiva krtačka, 8.2cm višine ... skratka to bo to! ;)
arni
Prispevkov: 19
Pridružen: 21 Feb 2021, 12:05

21 Feb 2021, 21:31

Izgleda obetavno. Najlepša hvala 8-) ;)
Shootek
Prispevkov: 5
Pridružen: 26 Nov 2019, 13:02

21 Feb 2021, 21:53

Nekaj me zafrkava Viomi v2 pro (spet). Danes je še normalno deloval. Zvečer vidim da utripa modra lučka. Ga izklopim in vklopim, resetiram router, odstranim mi Home... celo baterijo sem vzel ven.Ko ga poizkusim povezavi obstane na 3 točki (najde robota pošlje message, napaka pri connecting device to network)

Kaka ideja?

Dodatek. Po 3 urah mi je uspelo, kaj sem 101ič naredil drugače kot prej ne vem. Mogoče je pa nekdo nazaj prižgal Viomi serverje. :lol: :evil:
Odgovori