Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Nov 2020, 22:56

žuža napisal/-a:
28 Nov 2020, 21:21
Pozdravljeni,

- Nisem našla nobenega primerjalnega testa med S5 max in Viomi Se: v čem je slabši/boljši SE, kar se tiče učinkovitosti? Je pričakovati slabšo navigacijo v praksi, ker nima slam? (zapletanje in zatikanje)
- Je v praksi V3 zaradi y premikanja očitno bolj učinkovit ali tudi s5 max dovolj dobro pobriše?
- ali navigacijo kaj zmoti, če je sesalec parkiran pod kavčem?
- Na geekbuy je s5 max trenutno razprodan – je mogoče po vaših izkušnjah pričakovati v kratkem obnovo zalog in ceno za cca 350€ ali je to to za nekaj časa?

Že vnaprej hvala za odgovor, ves trud z odgovarjanjem na ves čas podobna vprašanja in vse dobro želim! :)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

doma imam vse omenjene modele in če najprej odgovorim na vprašanja ...

Glede SLAM in Viomi SE mi ni bilo čisto jasno, ker je po delovanju deloval identičnokot vsi modeli s SLAM algoritmom, a tega podatka res v nobenih opisih, navedbah, tehničnih podatkih ni bilo, je bilo navedeno le "AI Dynamic Path" zato sem sklepal da SLAM algoritma ni. A po pogovoru z Viomijem, prav nekaj dni nazaj, so zagotovili da tudi SE model, tako kot vsi Viomiji ima SLAM algoritem, kar tudi pojasni povsem enako delovanje (načrtovanje in premikanje po prostoru).

Kar se mokrega čiščenja tiče je kar fino opazna razlika pri Viomi modelih in Y paternu čiščenja, kot prvo malo bolj namokrijo tla na max nastavitvi, kot drugo pa zaradi Y premikanja res bistveno bolj učinkovito mokro čiščenje.

navigacije načeloma ne zmoti, če ima dovolj prostora, ponavadi je nekaj cm na straneh dovolj, včasih pa je enostavno preveč utesnjen in potrebuje več, tako da težko rečem, verjetno da bo šlo, če ima npr. na vrhu še 5cm, sicer pa je lahko težava le potem ko se vrača da nekako ne najde pozicije, se pač potem zamenja lokacijo polnilne postaje.

sedaj pa na vprašanje kako se SE primerja z dražjima modeloma. Zelo velika razlika v praksi je bistveno manjša baterija, sicer povsem povprečna, a druga dva modela imata bistevno zmogljivejšo. V praksi pomeni na max sesalni moči, kjer pač ponavadi uporabljamo, pri SE modelu z enim polnjenjem okoli 30m2 neto (70m2 burto) površin pri V3 in S5 Max pa okoli 65m2 neto (120m2 bruto) površin. Če zmanjšamo sesalno moč (imamo 4 pozicije) se jasno obseg čiščenja poveča in tudi na nižjih pozicijah je učinkovitost čiščenja dobra. Kar se tiče same učinkovitsoti sesanja, V3 ima bistveno višjo sesalno moč, v določenih scenarijih se bo tudi v praksi obnesel bolje, sicer pa tudi SE model presenetljivo učinkovit, sploh glede na ugodnejšo ceno. Kar se mokrega čiščenja tiče sta oba Viomija superiorna, V3 zaradi malo boljšega mokrenja še malenkost boljši. Aplikacija, funkionalnost in uporabnost pri vseh modelih na podobnem (visokem) nivoju, SE model ima le eno kombinirano posodico suho/mokro čiščenje, V3 ima pole kombinirane še večji namenski za vodo in prah, S5 Max pa za prah in ločeno za vodo.

med omenjenimi bi se sam na koncu odločil za V3, ima višjo sesalno moč, najboljše mokro čiščenje, 3 posodice, je res trenutno eden izmed absolutno najboljših modelov na trgu. SE model je čisto super, dobro opravi svoje delo, če se išče najboljši poceni model je to to. Roborock pa je do zadnje generacije Viomijem deloval bolj stabilno, a trenutna V3 in SE modela delujeta res presenetljivo stabilno in učinkovito, v vseh mesecih niti ene težavice, tudi koliko sledim QualityControl naprav V2Pro modelu na bistveno višjem nivoju, skratka, so vsi modeli super, a Roborock še najmanj izstopa, ker ni niti najboljši niti najcenejši, so pa vsi preverjeno super in prav z nobenim od naštetih se ne zgreši ...

glede nove zaloge S5 Max bi moral povprašati kontakt, pred ponedeljkom verjetno ne bom izvedel, bil je s kodo okoli 348€, verjetno ko bo zaloga spet podobna cena okoli 350€.

Kolikor sem danes govoril s kontaktom na GeekBuying je nova zaloga SE modelov prišla te dni v EU skladišča, a je menda tokrat zaloga bolj omejena, bo verjetno hitro pošlo, trenutno pa še delujoča BF koda:
model V3 pa trenutno še ok zaloga, tudi še koda in trenutno dobra cena:
žuža
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Nov 2020, 17:28

29 Nov 2020, 09:13

Tomson, najlepša hvala za zelo hiter in izčrpen odgovor, res prijazno! Bom še malo pretehtala in zagotovo naročim, juhu!
lep dan vsem :)
AaBoy
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Nov 2020, 12:02

29 Nov 2020, 12:22

Pozdravljeni, kopujem prvi robotski sesalnik im bi prosil ali lahko kateri svetuje glede nakupa.

Stanovanje je večinoma laminat, malo ploščic in en mali tepih (vse skup 60m2). Gledam sem malo sesalce in temo in se odločam med S5 Max, Viomi V3 ali Viomi SE (vsi trije imajo mokro in suho čiščenje kar je edin pogoj).

Sem gledal malo cene in videl, da se cene gibljejo okoli 280€ za SE, 345€ za S5 Max in 400€ za V3. Eni imate izkušnje z njimi, kateri se najbolj splača gleda na to, da ni tepihov ali živali?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2020, 15:04

AaBoy napisal/-a:
29 Nov 2020, 12:22
Pozdravljeni, kopujem prvi robotski sesalnik im bi prosil ali lahko kateri svetuje glede nakupa.

Stanovanje je večinoma laminat, malo ploščic in en mali tepih (vse skup 60m2). Gledam sem malo sesalce in temo in se odločam med S5 Max, Viomi V3 ali Viomi SE (vsi trije imajo mokro in suho čiščenje kar je edin pogoj).

Sem gledal malo cene in videl, da se cene gibljejo okoli 280€ za SE, 345€ za S5 Max in 400€ za V3. Eni imate izkušnje z njimi, kateri se najbolj splača gleda na to, da ni tepihov ali živali?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

če pogledate dva posta višje sem precej na široko odgovoril na omenjeno vprašanje, Viomi SE vs Viomi V3 vs Roborock S5 Max:

viewtopic.php?p=8050#p8050

sam bi jih glede na učinkovitost čiščenja rangiral: Viomi V3 nato Roborock S5 Max in Viomi SE ki sta si praktično enaka
Vesna
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Nov 2020, 23:24

30 Nov 2020, 07:11

Pozdravljeni,
pred kratkim sem kupila prvi robotski sesalec in sicer S5 Max. Ker sem ugotovila, kako priročna naprava je ta večji robot (imam namreč 2 manjša robotka od Anki, ki imata popolnoma drug namen), me vse bolj vleče, da enega poklonim staršem, saj sta že precej v letih in bi jima še kako prav prišla taka pomoč. Ogledujem 360 S7. Vendar... pri nakupu malo oklevam, ker so aplikacije v angleščini, nemščini...., ki jih ne razumeta. Ne bojim se, da mama ne bi obvladala aplikacije z malo truda, bolj me skrbi jezik, ko bo treba le katero besedo razumet.
Ali obstaja kateri robotski sesalnik z aplikacijo v slovenskem ali hrvaškem jeziku?
Sama sem se že obrnila na Roborock info kontakt in jim v primeru, da bi bili pripravljeni narediti lokalizacijo aplikacije v slovenščino, ponudila pomoč pri tem. Dobila pa sem vljuden odgovor, ki pa ne razkriva, ali so pripravljeni v to iti. Vem, da smo zelo majhen trg, pa kljub temu upam, da se to lahko zgodi... tudi MS Windows je lokaliziran kljub majhnemu trgu :)
Torej, ali sploh obstaja kateri robotski sesalnik s slovenskim vmesnikom?

Hvala za odgovor in vloženi trud.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2020, 11:18

Vesna napisal/-a:
30 Nov 2020, 07:11
Ali obstaja kateri robotski sesalnik z aplikacijo v slovenskem ali hrvaškem jeziku?
Sama sem se že obrnila na Roborock info kontakt in jim v primeru, da bi bili pripravljeni narediti lokalizacijo aplikacije v slovenščino, ponudila pomoč pri tem. Dobila pa sem vljuden odgovor, ki pa ne razkriva, ali so pripravljeni v to iti. Vem, da smo zelo majhen trg, pa kljub temu upam, da se to lahko zgodi... tudi MS Windows je lokaliziran kljub majhnemu trgu :)
Torej, ali sploh obstaja kateri robotski sesalnik s slovenskim vmesnikom? Hvala za odgovor in vloženi trud.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

po večini so omenjeni robotski sesalniki res v angleščini, glede 360 modelov pa je danes sploh dober deal za vse 360 modele iz EU in tole so trenutno modeli z res najboljšim razmerjem cena/zmogljivost/kvaliteta.

360 C50 Robotski sesalnik FlashSale za 94€ (-7€ PayPal popust) (EU skladišče)
360 S6 Robotski sesalnik FlashSale za 212€ (-7€ PayPal popust) (EU skladišče) (EU skladišče)
360 S7 Robotski sesalnik FlashSale za 246€ (-7€ PayPal popust) (EU skladišče)
360 S6 Pro Robotski sesalnik FlashSale za 305€ (-7€ PayPal popust) (EU skladišče)

kar se tiče aplikacije, 360 modeli imajo, kar se mene tiče, uporabniku najbolj prijazno aplikacijo, preprosto, pregledno, lepo dizajnirano. Tudi sam sem doma staršem in starim staršem lani podaril 360 S6 modele in jih vsi lepo abvladajo, čeprav tudi ne govorijo tujih jezikov.

Sicer pa se najde kakšen model ki "zna" tudi slovensko, ena redkih opcij je model Bralko, ki govori slovensko, aplikacija pa sicer tudi v angleščini, sicer je kar fino precenjen za kar ponuja pri 390€, je 360 S7 za 246€ npr. boljši overall ...

sicer pa je tale Bralko Aqua model v osnovi model Mamibot 660 s kamero (690), ki se ga dobi bistveno ceneje, je tudi koda: KAJKUPITI za 245€ in podaljšano garancijo iz 1 na 3 leta ali še boljši model Mamibot 880 s kodo KAJKUPITI za 280€ in podaljšano garancijo iz 1 na 3 leta: Prednost teh mamibotov je poleg ugodne cene priložen daljinec, kar je za starejše bolj praktično. Sami smo testirali model 880, ni povsem konkurenčen 360 S7 ali Viomi SE modelu, a za starejše sigurno dobra opcija, sicer pa kar dobra učinkovitost čiščenja, sploh za ceno na Slo trgu.
Vesna
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Nov 2020, 23:24

30 Nov 2020, 14:21

Tomson,

najlepša hvala za hiter in res izčrpen odgovor. Bom pa morala zelo hitro v akcijo in tehtno razmisliti, katerega jima izbrati.
Hvala za vaš trud in prijaznost.

Lep adventni mesec želim vsem!
Polona
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Dec 2020, 20:38

07 Dec 2020, 20:49

Pozdravljen Tomson,
najprej se ti zahvaljujem za svetovanje glede nakupa S5 Max. Super zadovoljna s sesalcem in Geekbuying.
Zdaj bi robotka imela še tašča. Zanima me, kaj bi ji vzeli, rabila bi samo sesanje in da bi ga upravljala z gumbom na sesalcu. Res čimbolj enostaven in ugoden.
Hvala in lep pozdrav!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Dec 2020, 21:42

Polona napisal/-a:
07 Dec 2020, 20:49
Pozdravljen Tomson, najprej se ti zahvaljujem za svetovanje glede nakupa S5 Max. Super zadovoljna s sesalcem in Geekbuying. Zdaj bi robotka imela še tašča. Zanima me, kaj bi ji vzeli, rabila bi samo sesanje in da bi ga upravljala z gumbom na sesalcu. Res čimbolj enostaven in ugoden. Hvala in lep pozdrav!
Pozdrav, za starejše so npr. dobre opcije Mamibot modeli, ker imajo priložen še daljinec, so precej ugodni, kar dobra učinkovitost čiščenja, niso pa med najnaprednejšimi, kar pa glede na namen niti ni potrebno, tale dva modela sta npr. super za ceno za neko enostavno uporabo z zagonom preko daljinca ali gumba, dobra stran je tudi 3-letna garancija v SLO s KajKupiti kodo. Model 880 je malo naprednejši, malo bolj učinkovit, a tudi 660 ni slab za ceno:
alternativi pa naprednejša modela iz EU skladišča, precej primerljiva, a Mijia 1S z nadpovprečno 5200mAh baterijo:
dejomar
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Dec 2020, 17:46

08 Dec 2020, 19:40

rad bi samo opozoril vse skupaj da se izogibajte Alfawise in podobnih no name brandov (predvidevam da gre za gearbestov brand, drugje ga ni).
Moja izkušnja:
po priporočilih na teh forumih in prebiranju testa sem kupil Alfawise V8S pred letom in pol.
Sicer sesalec dela super in sem zelo zadovoljen ampak težava se je pojavila sedaj saj ugotovim da nadomestne krtače in filtri po novem niso več dobavljivi.
Pišem na gearbest customer support, trdijo da mi ne morejo pomagati ker je izven garancije in da naj si preberem terms&conditions in ponujanjo kao 200točk kot kompenzacijo.
Povrhu vsega je ta model še vedno možno naročiti ta sesalec pri njih: torej sesalec lahko kupiš, potrošni material ki naj bi ga menjal vsake 3 mesece pa ne...skratka komedija

Resda nisem kupil nekega "high end" modela vendar kljub nižji ceni pričakuješ da bo kljub temu sesalec v uporabi nekaj let.
Samo v opozorilo vsem skupaj....izogibajte se no name brandov, plačajte več za poznane kitajske brande kot so Xiaomi itd. kjer vsaj veš da ga boš lahko uporabljal več let in imaš potrošen material na voljo povsod "on long term".
lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Dec 2020, 20:24

dejomar napisal/-a:
08 Dec 2020, 19:40
Pišem na gearbest customer support, trdijo da mi ne morejo pomagati ker je izven garancije in da naj si preberem terms&conditions in ponujanjo kao 200točk kot kompenzacijo.
Povrhu vsega je ta model še vedno možno naročiti ta sesalec pri njih: torej sesalec lahko kupiš, potrošni material ki naj bi ga menjal vsake 3 mesece pa ne...skratka komedija
pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

mi je žal za tole izkušnjo, še sam preko svojih kontaktov preverim kako in kaj, mogoče se pa le da kaj uredit ...

EDIT:
takole na hitro našel stranske krtačke in glavno krtačko, filtre, če še kaj izbrskam objavim:

https://www.aliexpress.com/item/4001280455372.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001749130330.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001595284876.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001810179443.html

kompleten SET potrošnega materiala:

https://www.aliexpress.com/item/1005001841294726.html

je na splošno na Aliju precej tega za omenjeni model:

https://s.click.aliexpress.com/e/_98DhxN
dejomar
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Dec 2020, 17:46

09 Dec 2020, 09:58

Tomson napisal/-a:
08 Dec 2020, 20:24
dejomar napisal/-a:
08 Dec 2020, 19:40
Pišem na gearbest customer support, trdijo da mi ne morejo pomagati ker je izven garancije in da naj si preberem terms&conditions in ponujanjo kao 200točk kot kompenzacijo.
Povrhu vsega je ta model še vedno možno naročiti ta sesalec pri njih: torej sesalec lahko kupiš, potrošni material ki naj bi ga menjal vsake 3 mesece pa ne...skratka komedija
pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

mi je žal za tole izkušnjo, še sam preko svojih kontaktov preverim kako in kaj, mogoče se pa le da kaj uredit ...

EDIT:
takole na hitro našel stranske krtačke in glavno krtačko, filtre, če še kaj izbrskam objavim:

https://www.aliexpress.com/item/4001280455372.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001749130330.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001595284876.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001810179443.html

kompleten SET potrošnega materiala:

https://www.aliexpress.com/item/1005001841294726.html

je na splošno na Aliju precej tega za omenjeni model:

https://s.click.aliexpress.com/e/_98DhxN
Zdravo Tomson,
Hvala za pomoč vendar sem tudi sam tele našel in omenjene krtačke so za V8S PRO in ne V8S, glede na slike je ktračka druga.

lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2020, 12:17

glavna krtačka in stranski metlici sta 99% enaki (še preverim pri kontaktu), le filter deluje malo drugačne oblike, lahko da je samo fotografija ... lahko izmeriš filter za V8S, če je 60x93x9mm je tudi slednji enak!

tole je sicer krtačka za V8S:
https://www.gearbest.com/robot-vacuum-a ... 91535.html

in krtačka za V8S Pro:
https://www.aliexpress.com/item/1005001841294726.html
dejomar
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Dec 2020, 17:46

09 Dec 2020, 16:31

Zdravo,

stranski metlici mislim in filtri mislim da bodo ok, glavna krtačka se pa bojim da kolikor sem gledal slike bi znala bit drugačna (pro vairanta ima pravokotna zobnika na obeh straneh, moj ima na enis trani okroglo) tako da če kaj zveš se priporočam za nasvet
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

10 Dec 2020, 08:28

V8S Pro ima na glavni krtači na obeh koncih kvadratni priklop, na eni strani malo manjši, tako da če imaš nekje trikotnik, potem 100% ne paše.
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

11 Dec 2020, 11:43

Sodelavka sprašuje kaj se splača nabaviti do 200 EUR.
Se dobi kaj pametnega oz je potrebno odšteti več $$$?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2020, 12:08

gregor napisal/-a:
11 Dec 2020, 11:43
Sodelavka sprašuje kaj se splača nabaviti do 200 EUR.
Se dobi kaj pametnega oz je potrebno odšteti več $$$?

Hvala

LP
se že kar dobi, tole je npr. top zadevca za res ugodno ceno:
če pa je bližje 200€ res max pa vsekakor:
sam bi vzel S7 model, ker je res že na nivoju najboljših modelov na trgu, pa ima res noro nizko ceno, S6 model pa na nivoju Roborocka S50, tako da še vedno odličen model za res nizko ceno ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

11 Dec 2020, 12:30

hvala, že posredovano dalje :)
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

11 Dec 2020, 13:29

ali morda obstaja kakšen test v slo jeziku za ta dva sesalca?
hvala
LP
PStebo
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Jan 2020, 11:27

11 Dec 2020, 15:21

Tomson napisal/-a:
11 Dec 2020, 12:08
gregor napisal/-a:
11 Dec 2020, 11:43
Sodelavka sprašuje kaj se splača nabaviti do 200 EUR.
Se dobi kaj pametnega oz je potrebno odšteti več $$$?

Hvala

LP
se že kar dobi, tole je npr. top zadevca za res ugodno ceno:
če pa je bližje 200€ res max pa vsekakor:
sam bi vzel S7 model, ker je res že na nivoju najboljših modelov na trgu, pa ima res noro nizko ceno, S6 model pa na nivoju Roborocka S50, tako da še vedno odličen model za res nizko ceno ...

Zdravo.
Samo povejte mi, je kakšna bistvena razlika med tem 360 s7 za 250 EUR in Viomi SE za 270-280 EUR? Ali je vseeno kerega vzamem v tem cenovnem rangu?
Hvala. lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2020, 18:05

v osnovi model 360 S7 sicer stopničko višje v cenovnem razredu, a je cena iz prvotnih 350€ padla na 250€, je model iz leta 2019, ampak še vedno super robotski sesalnik za ceno. Viomi SE sicer novejši, malo višja sesalna moč, je tudi boljši na področju mokrega čiščenja zaradi Y paterna ki posnema ročno pomivanje. 360 S7 model pa po drugi strani z avtomatsko višinsko prilagodljivo krtačko, kar pomeni boljšo učinkovitost na različnih podlagah, kot npr. preproge, ima bistveno večjo posodico za smeti, za nekatere zelo pomembno "no mop" opcijo, kjer se izbere področje kjer ne želimo mokrega čiščenja (npr. preproge), in pa za moje pojme uporabniku najbolj prijazno aplikacijo, tudi vizuelno mi je najbolj všečna pri 360 modelih. Sicer pa okoli 250€ oba modela vrhunska za ceno, z nobenim se ne zgreši, sedaj samo vprašanje prioritet ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2020, 18:10

gregor napisal/-a:
11 Dec 2020, 13:29
ali morda obstaja kakšen test v slo jeziku za ta dva sesalca?
hvala
LP
https://www.kajkupiti.si/blog/robotski- ... -test.html
J3rn3j
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Sep 2019, 07:05

12 Dec 2020, 06:35

Zdravo,

Isčem sesalec med 300 in 350€,
Trenutno imam nagledanega roborocka s5 max.
Je kje dobra akcija? Na aliexpress je trenutno slabih 340€. Ali se splača kupiti kateri drugi/ novejši model?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Dec 2020, 10:31

J3rn3j napisal/-a:
12 Dec 2020, 06:35
Zdravo,Isčem sesalec med 300 in 350€, Trenutno imam nagledanega roborocka s5 max.Je kje dobra akcija? Na aliexpress je trenutno slabih 340€. Ali se splača kupiti kateri drugi/ novejši model?
omenjeni Roborock je super robotski sesalnik, a le za malo več se dobi novejši model, zmogljivejši, naprednejši, učinkovitejši (Viomi V3), tole bi vsekakor bila moja izbria ta hip v tem cenovnem razredu, imam tudi sam doma v enem nadstropju poleg omenjenega Roborocka in odlično služi. Ima višjo sesalno moč, je malo učinkovitejši, predvsem pa brez konkurence pri mokrem čiščenju ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

trenutno res dobra cena iz EU, hitra dostava:
js_mike
Prispevkov: 26
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:15

13 Dec 2020, 14:58

Pozdravljen Tomson,

je tale Viomi v3 sesalec trenutno res najboljša izbira?

Rabim ga za čiščenje 81m2, mokro in suho, vsaj 3x-4x na teden

Imam muca maine-coona, in je res ogromno dlak povsod.

Je možno kje dobiti opis in more details?

Kakšna je šansa, da ga dobim še letos, če ga naročim nekje do srede, drugi teden.

Hvala in lp
curo48
Prispevkov: 1
Pridružen: 13 Dec 2020, 13:50

13 Dec 2020, 16:02

Pozdravljeni,

Danes sem videl, da je med izbranimi ponudbai sesalec Xiaomi Mija G1. Kako bi ocenili ta robotski sesalec?
Kaj bi mi svetovali?
Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 17:10

js_mike napisal/-a:
13 Dec 2020, 14:58
Pozdravljen Tomson, je tale Viomi v3 sesalec trenutno res najboljša izbira? Rabim ga za čiščenje 81m2, mokro in suho, vsaj 3x-4x na teden. Imam muca maine-coona, in je res ogromno dlak povsod. Je možno kje dobiti opis in more details? Kakšna je šansa, da ga dobim še letos, če ga naročim nekje do srede, drugi teden. Hvala in lp
za omenjeno in nasplošno je omenjeni V3 vsekakor trenutno ena najboljših opcij, je overall odličen model, izjemno visoka sesalna moč, brez konkurence na področju mokrega čiščenja, najvišja učinkovitost čiščenja, zelo funkcionalna aplikacija, pa trenutno še zelo dobra cena pri 368€ iz EU skladišča. Kar pa se tiče mačjih dlak, pa bo verjetno podobno kot pri dolgih laseh, pri nas doma dve dolgolaski in se pač lasje na vse te modele z enojno krtačko počasi navijajo, tako na 5-10 čiščenj sam odstranim s priloženim nožkom, vzame zgolj minuto, sicer pa kot poročajo kupci z dolgodlakimi psi, se pri večini dlake sploh ne navijajo, ker niso dovolj dolge, tako da je še bolje kot pri dolgih laseh. Alternativa pa so Roomba modeli z dvojno gumijasto krtačko, kamor se lasje/dlake ne navijajo, so rahlo bolj učinkoviti na preprogah in malenkost manj učinkoviti na gladkih površinah. A Roomba model primerljiv z Viomi V3 bo 2x dražji in brez funkcije mokrega čiščenja. Overall, če te omenjeno ne moti je skratka Viomi V3 trenutno najboljša opcija za ceno. Trenutno je zaloga na Geeku, kjer je res dobra cena, je hiter ship out in dostava nekje 3-5 dni, se pravi če se v začetku tedna naroči sigurno dostava do božiča, v sredo, mogoče do božiča, sicer pa sigurno potem kakšen dan po božiču ...

TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 17:18

curo48 napisal/-a:
13 Dec 2020, 16:02
Pozdravljeni, Danes sem videl, da je med izbranimi ponudbai sesalec Xiaomi Mija G1. Kako bi ocenili ta robotski sesalec?
Kaj bi mi svetovali? Hvala!
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Mijia G1 je dobra opcija do 150€, kot sicer pri cenejših modelih brez LDS (laserskega senzorja) in SLAM algrotima, kar pomeni ne tako učinkovito zaznavanje prostora in posredlično načrtovanje, premikanje, kar se pozna pri učinkovitosti čiščenja, so ponavadi malo počasnejši in mogoče ne tako natančni pri premikanju, a na koncu tudi čisto solidno počistijo.

sam bi, če je le možno, malo dodal in vzel tehnološko naprednejši model 360 S6, z omenjenim LDS senzorjem in SLAM algoritmom, če pa gre še malo višje pa vsekakor še novejša in naprednejša modela, že na nivoju najboljših, 360 S7 in Lenovo X1
js_mike
Prispevkov: 26
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:15

13 Dec 2020, 18:38

Tomson napisal/-a:
13 Dec 2020, 17:10
js_mike napisal/-a:
13 Dec 2020, 14:58
Pozdravljen Tomson, je tale Viomi v3 sesalec trenutno res najboljša izbira? Rabim ga za čiščenje 81m2, mokro in suho, vsaj 3x-4x na teden. Imam muca maine-coona, in je res ogromno dlak povsod. Je možno kje dobiti opis in more details? Kakšna je šansa, da ga dobim še letos, če ga naročim nekje do srede, drugi teden. Hvala in lp
za omenjeno in nasplošno je omenjeni V3 vsekakor trenutno ena najboljših opcij, je overall odličen model, izjemno visoka sesalna moč, brez konkurence na področju mokrega čiščenja, najvišja učinkovitost čiščenja, zelo funkcionalna aplikacija, pa trenutno še zelo dobra cena pri 368€ iz EU skladišča. Kar pa se tiče mačjih dlak, pa bo verjetno podobno kot pri dolgih laseh, pri nas doma dve dolgolaski in se pač lasje na vse te modele z enojno krtačko počasi navijajo, tako na 5-10 čiščenj sam odstranim s priloženim nožkom, vzame zgolj minuto, sicer pa kot poročajo kupci z dolgodlakimi psi, se pri večini dlake sploh ne navijajo, ker niso dovolj dolge, tako da je še bolje kot pri dolgih laseh. Alternativa pa so Roomba modeli z dvojno gumijasto krtačko, kamor se lasje/dlake ne navijajo, so rahlo bolj učinkoviti na preprogah in malenkost manj učinkoviti na gladkih površinah. A Roomba model primerljiv z Viomi V3 bo 2x dražji in brez funkcije mokrega čiščenja. Overall, če te omenjeno ne moti je skratka Viomi V3 trenutno najboljša opcija za ceno. Trenutno je zaloga na Geeku, kjer je res dobra cena, je hiter ship out in dostava nekje 3-5 dni, se pravi če se v začetku tedna naroči sigurno dostava do božiča, v sredo, mogoče do božiča, sicer pa sigurno potem kakšen dan po božiču ...

TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
hvala za tako izčrpen opis in link s še bolj detaljnim opisom :)

deluje res zelo dober. tole, da se navije me ne tolk moti, se zavedam, da nobena zadeva ni popolna in mi ni preveč težko očistit.

moram pa na žalost počakat na mastercard, ker ga trenutno nimam.

maš mogoče kakšno kodo za mishop? tista na linku ne deluje več. cena je sicer res nižja, bi jo pa seveda poskušal še znižat :)

v nasprotnem primeru bom pa raje počakal na kitajski nakup :)
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

13 Dec 2020, 19:57

Tomson napisal/-a:
11 Dec 2020, 18:10
gregor napisal/-a:
11 Dec 2020, 13:29
ali morda obstaja kakšen test v slo jeziku za ta dva sesalca?
hvala
LP
https://www.kajkupiti.si/blog/robotski- ... -test.html
Hvala!
Sem iskal na tvoji spletni strani, vendar za "360 S6" ni vrglo ven tega rezultata. Verjetno prekratka iskalna beseda.

LP
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 20:18

preverim, sporočim ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 23:41

js_mike napisal/-a:
13 Dec 2020, 18:38
maš mogoče kakšno kodo za mishop? tista na linku ne deluje več. cena je sicer res nižja, bi jo pa seveda poskušal še znižat :)
urejeno, sedaj delujoče:
js_mike
Prispevkov: 26
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:15

14 Dec 2020, 20:17

Tomson napisal/-a:
13 Dec 2020, 23:41
js_mike napisal/-a:
13 Dec 2020, 18:38
maš mogoče kakšno kodo za mishop? tista na linku ne deluje več. cena je sicer res nižja, bi jo pa seveda poskušal še znižat :)
urejeno, sedaj delujoče:
sem mel nekak upanje, da bi prišlo pod 400€ :D

misliš, da zna na geekbuying zdaj v okviru božiča bit še kaj cenej? se splača počakat? al se cena vedno giblje nekje med 360-380€?

hvala!
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

15 Dec 2020, 08:48

Tomson napisal/-a:
11 Dec 2020, 12:08
gregor napisal/-a:
11 Dec 2020, 11:43
Sodelavka sprašuje kaj se splača nabaviti do 200 EUR.
Se dobi kaj pametnega oz je potrebno odšteti več $$$?

Hvala

LP
se že kar dobi, tole je npr. top zadevca za res ugodno ceno:
če pa je bližje 200€ res max pa vsekakor:
sam bi vzel S7 model, ker je res že na nivoju najboljših modelov na trgu, pa ima res noro nizko ceno, S6 model pa na nivoju Roborocka S50, tako da še vedno odličen model za res nizko ceno ...
še zadnje vprašanje pred nakupom

sodelavka ima samo parket + ploščice + linolej, ali bo S6 vredu za te podloge oz je bolje vzeti S7?

hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2020, 10:31

js_mike napisal/-a:
14 Dec 2020, 20:17
misliš, da zna na geekbuying zdaj v okviru božiča bit še kaj cenej? se splača počakat? al se cena vedno giblje nekje med 360-380€? hvala!
ceneje koraj sigurno ne bo, ker gredo počasi zaloge V3 modela h koncu, potem pa mesec dni ne bo zaloge pravijo na Geeku ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2020, 10:33

gregor napisal/-a:
15 Dec 2020, 08:48
še zadnje vprašanje pred nakupom, sodelavka ima samo parket + ploščice + linolej, ali bo S6 vredu za te podloge oz je bolje vzeti S7? hvala
glede omenjenega med S6 in S7 ne bo kakšnih razlik, bosta oba povsem primerna za omenjene površine, je pa kot omenjeno S7 overall novejši, naprednejši, sam bi sigurno dal 40€ več za S7 model, je vreden, 250€ za takšen sesalnik je top cena!
Tatiana
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Nov 2020, 13:12

15 Dec 2020, 11:50

Kolikor vidim je zaloga Viomi V3 na Geekbuyingu že pošla. Kakšna nova koda morda? Hvala
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

15 Dec 2020, 20:22

Tomson napisal/-a:
15 Dec 2020, 10:33
gregor napisal/-a:
15 Dec 2020, 08:48
še zadnje vprašanje pred nakupom, sodelavka ima samo parket + ploščice + linolej, ali bo S6 vredu za te podloge oz je bolje vzeti S7? hvala
glede omenjenega med S6 in S7 ne bo kakšnih razlik, bosta oba povsem primerna za omenjene površine, je pa kot omenjeno S7 overall novejši, naprednejši, sam bi sigurno dal 40€ več za S7 model, je vreden, 250€ za takšen sesalnik je top cena!
sodelavka se je premislila in se odločila, da nabavi S7, že naročen :D
katera država je FAST-08, 1 teden do slo in 3 tedne za pošto slo, da dobavi ;)

ali imajo ti sesalci zraven kakšna navodila (angleška) oz je najbolje pogledati kakšen YT video?

hvala za svetovanje

LP
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2020, 21:52

vkofol napisal/-a:
15 Dec 2020, 11:36
Pozdravljeni,
Kupujem prvi robotski sesalnik in vas prosim za pomoč. V stanovanju imamo ploščice,parket in laminat, površine je cca130m. Problem vidim v tem, da je zelo veliko vogalov in višina sedežne ter postelje 8 ccm. Za robota bi dal nekje 400€. Kaj mi svetujete?
Hvala in lep dan Vili
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

če prav razumem bi imeli izključno model nižji od 8cm, ki bi šel pod sedežne ter postelje?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2020, 23:18

Mety napisal/-a:
17 Dec 2020, 23:05
Pozdravljeni,

Odločam se med nakupom Viomi V3 in Roborock S6.
Katerega bi mi priporočili in zakaj?
Kje se ga najbolj splača kupiti?
Hvala za odgovor.

Lp
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

imamo doma oba omenjena modela, vsakega v svojem nadstropju. Oba sta res odlična in oba lahko samo pohvalim. Če bi se res moral odločit med njima bi na koncu verjetno izbral Viomija. Zakaj?

Viomi V3 ima občutno višjo sesalno moč, kar se ne bo poznalo v vseh scenarijih, sploh ko gre za sesanje prahu, ker je tudi Roborock izjemno učinkovit, kakšen kot kje ali malo težje smeti pa bo Viomi bolje očistil. Mokro čiščenje. Tukaj je Viomi brez konkurence. 2x večja posodica za vodo, učinkovitejše mokrenje, Y patern čiščenja ki posnema ročno pomivanje tal. Je Viomi občutno pred konkurencno. Roborock S6 nima niti elektronskega 3-stopenjskega nadzora nad vodo, kot Viomi, le fizično 2-stopenjsko preklaplanje. Cenovno ugodnejši od S6 modela. Zaradi omenjenega torej vsekakor Viomi V3, kot alternativa pa Roborock S5 Max, ki je na področju mokrega čiščenja boljši od S6 modela, a še vedno precej za Viomijem, tudi kar nižja sesalna moč. Še zadnja opcija, trenutno vejretno najzmogljivejši, najnaprednejši model na trgu, s samočistilno postajo, Viomi V9 ...

najboljše opcije za nakup pa v namenskih člankih:

VIOMI V3
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

VIOMI S9
https://www.kajkupiti.si/blog/xiaomi-vi ... alnik.html
vkofol
Prispevkov: 18
Pridružen: 13 Dec 2020, 16:17

18 Dec 2020, 13:29

Tomson napisal/-a:
15 Dec 2020, 21:52
vkofol napisal/-a:
15 Dec 2020, 11:36
Pozdravljeni,
Kupujem prvi robotski sesalnik in vas prosim za pomoč. V stanovanju imamo ploščice,parket in laminat, površine je cca130m. Problem vidim v tem, da je zelo veliko vogalov in višina sedežne ter postelje 8 ccm. Za robota bi dal nekje 400€. Kaj mi svetujete?
Hvala in lep dan Vili
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

če prav razumem bi imeli izključno model nižji od 8cm, ki bi šel pod sedežne ter postelje?
Pozdravljeni,
Ni treba, da bi imel samo enega, lahko sta dva.
Lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Dec 2020, 15:57

govorimo o številu robotskih sesalnikov? enega nižjega in enega višjega ali kako? nisem čisto razumel zadnjega stavka ...
vkofol
Prispevkov: 18
Pridružen: 13 Dec 2020, 16:17

19 Dec 2020, 11:21

Tomson napisal/-a:
18 Dec 2020, 15:57
govorimo o številu robotskih sesalnikov? enega nižjega in enega višjega ali kako? nisem čisto razumel zadnjega stavka ...
Pozdravljeni,
Se opravičujem za slabo napisano.
Načeloma bi nam ustrezal en sesalec, če bi zmogel kvalitetno posesati celotno površino. Če ne pa bi lahko uzeli tudi dva.
Lp.
Mat
Prispevkov: 18
Pridružen: 15 Avg 2020, 00:31

19 Dec 2020, 16:19

Že par let imam s6 360 robotka. Z njim sem super zadovoljna, čeprav nisem niti še menjala krtačk :D

Rada bi namreč gumijaste krtačke, ali vsaj kombinirane, pa ne najdem. Je kaka možnost, da bi pasale krtačke kakšnega drugega robota na s6?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Dec 2020, 20:36

vkofol napisal/-a:
19 Dec 2020, 11:21
Pozdravljeni,
Se opravičujem za slabo napisano.
Načeloma bi nam ustrezal en sesalec, če bi zmogel kvalitetno posesati celotno površino. Če ne pa bi lahko uzeli tudi dva.
če pozabimo na višino do 8cm, kjer ni prav dosti izbire, oz. se gre potem v neke kompromise, je sicer kar nekaj res dobih modelov, ki bodo v celoti poskrbeli za res učinkovito suho in mokro čiščenje, modeli z večjimi baterijami okoli 5000mAh bodo brez težav z enim polnjenjem očistili celotno stanovanje, omenjenih 130m2.

Roborock S5 Max je npr. prvi izmed res top modelov za ceno. Poleg res top kvalitete materialov, izdelave, aplikacije, dovolj visoke sesalne moči za res visoko učinkovitost čiščenja je Roborock kar se uporabniške izkušnje tiče odličen, cenovno pa okoli 370€:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

potem pa Xiaomi Viomi V3, še občutno višja sesalna moč, brez konkurence na področju mokrega čiščenja zaradi namenske večje posodice za vodo, boljšega mokrenja in predvsem Y paternom čiščenja, ki posnema ročno pomivanje tal, cenovno od 380€ dalje:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

potem pa še model, ki je pravkar prišel na trg, Viomi S9, trenutno najzmogljivejši, najnaprednejši model na trgu, s samočistilno postajo, avtomatsko višinsko prilagodljivo krtačko, je še malo višja učinkovitost na preprogah, je pa cenovno že više, 540€:

https://www.kajkupiti.si/blog/xiaomi-vi ... alnik.html

če pa se išče model ki ponuja za nizko ceno čimveč pa seveda Xiaomi Viomi SE za 289€, je presenetljivo blizu prej omenjenima modeloma, ki sta sicer med absolutno najbolšimi na trgu ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

precej solidna opcija za ceno in 3-letno garancijo pa je tudi Mamibot model, za 280€, overall podoben SE modelu, mogoče malo manj učinkovit, a še vedno super model za ceno, a z daljšo garancijo in daljincem ...

Mamibot EXCA 880 robotski sesalnik s kodo: KAJKUPITI (-5€ +3 letna garancija) za 280€ (SLO)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Dec 2020, 20:38

Mat napisal/-a:
19 Dec 2020, 16:19
Že par let imam s6 360 robotka. Z njim sem super zadovoljna, čeprav nisem niti še menjala krtačk :D

Rada bi namreč gumijaste krtačke, ali vsaj kombinirane, pa ne najdem. Je kaka možnost, da bi pasale krtačke kakšnega drugega robota na s6?
na Aliexpressu je tega precej, celi kompleti precej ugodno: https://s.click.aliexpress.com/e/_AmSt6B
Tatiana
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Nov 2020, 13:12

20 Dec 2020, 09:17

‌Mamibot EXVAC880 WISOR ali Xiaomi VIOMI SE. Katerega izbrati, kakšne so razlike med njima, kako je z dobavo in ceno rezervnih delov (krpic, metlica...)? Hvala za odgovore.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Dec 2020, 12:34

Tatiana napisal/-a:
20 Dec 2020, 09:17
‌Mamibot EXVAC880 WISOR ali Xiaomi VIOMI SE. Katerega izbrati, kakšne so razlike med njima, kako je z dobavo in ceno rezervnih delov (krpic, metlica...)? Hvala za odgovore.
Prednost Mamibota je zagotovljen servis v Slo in 3-letna garancija, priložen daljinski upravljalnik, hitro dobavljiv potrošni material, nadomestni deli, gre za kvaliteten model za zmerno ceno. Viomi SE je nekoliko naprednejši, učinkovitejši in bistveno boljši pri mokrem čiščenju. Zelo dobra alternativa pa še model 360 S7 s trenutno res dobro ceno, overall odličen, zaradi višinsko samodejno prilagodljive krtačke bolj učinkovit na preprogah, sicer pa tudi robotski sesalnik višjega ranga, z odlično uporabniško izkušnjo, kljub precej ugodni ceni:
za Viomija in 360 model je potrošni material smešno poceni preko Aliexpressa, za Mamibota bo potrošni material verjetno malo dražji a hitreje dobavljiv iz Slo (se še pozanimam koliko dražji, se pa tega ne porabi dosti nasplošno) ...
vkofol
Prispevkov: 18
Pridružen: 13 Dec 2020, 16:17

21 Dec 2020, 10:46

Tomson napisal/-a:
19 Dec 2020, 20:36
vkofol napisal/-a:
19 Dec 2020, 11:21
Pozdravljeni,
Se opravičujem za slabo napisano.
Načeloma bi nam ustrezal en sesalec, če bi zmogel kvalitetno posesati celotno površino. Če ne pa bi lahko uzeli tudi dva.
če pozabimo na višino do 8cm, kjer ni prav dosti izbire, oz. se gre potem v neke kompromise, je sicer kar nekaj res dobih modelov, ki bodo v celoti poskrbeli za res učinkovito suho in mokro čiščenje, modeli z večjimi baterijami okoli 5000mAh bodo brez težav z enim polnjenjem očistili celotno stanovanje, omenjenih 130m2.

Roborock S5 Max je npr. prvi izmed res top modelov za ceno. Poleg res top kvalitete materialov, izdelave, aplikacije, dovolj visoke sesalne moči za res visoko učinkovitost čiščenja je Roborock kar se uporabniške izkušnje tiče odličen, cenovno pa okoli 370€:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

potem pa Xiaomi Viomi V3, še občutno višja sesalna moč, brez konkurence na področju mokrega čiščenja zaradi namenske večje posodice za vodo, boljšega mokrenja in predvsem Y paternom čiščenja, ki posnema ročno pomivanje tal, cenovno od 380€ dalje:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

potem pa še model, ki je pravkar prišel na trg, Viomi S9, trenutno najzmogljivejši, najnaprednejši model na trgu, s samočistilno postajo, avtomatsko višinsko prilagodljivo krtačko, je še malo višja učinkovitost na preprogah, je pa cenovno že više, 540€:

https://www.kajkupiti.si/blog/xiaomi-vi ... alnik.html

če pa se išče model ki ponuja za nizko ceno čimveč pa seveda Xiaomi Viomi SE za 289€, je presenetljivo blizu prej omenjenima modeloma, ki sta sicer med absolutno najbolšimi na trgu ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

precej solidna opcija za ceno in 3-letno garancijo pa je tudi Mamibot model, za 280€, overall podoben SE modelu, mogoče malo manj učinkovit, a še vedno super model za ceno, a z daljšo garancijo in daljincem ...

Mamibot EXCA 880 robotski sesalnik s kodo: KAJKUPITI (-5€ +3 letna garancija) za 280€ (SLO)
Pozdravljeni,
Najlepša hvala za odgovor. Odločili in naročili smo Viomi V3.
Lep dan Vili
Tatiana
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Nov 2020, 13:12

22 Dec 2020, 23:18

Pozdravljeni,

včeraj plačala, danes že prejela Viomi SE. Odličen je, sem zelo, zelo zadovoljna. Tomson najlepša hvala za vse nasvete, teste in priporočila :D
Bi pa mogoče donaročila še dodatni posodici posebej za prah, posebej za vodo in pa rezervni material (filtra recimo je fino imeti dva, en se suši, drugi je v uporabi). Lahko kakšne linke za ugoden nakup. Hvala ;)

Lep pozdrav, Tatiana
Odgovori