Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jan 2020, 16:56

preko Gearbest trgovine se lahko za vse izdelke, ne glede na to iz katerega skladišča so bili naročeni garancija uveljavlja preko EU (Španije). Sicer pa glede omenjene cene, kuponi/kode so omejeni glede na zastavljeno število prodanih enot, včasih potečejo v nekaj urah, včasih nekaj dnevih, kakšni zdržijo tudi dlje. Potem sčasoma pridejo novi, odvisno od artikla do artikla ...
mtj
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2020, 17:21

03 Jan 2020, 18:38

Zdravo Tomson in družba,

Najprej vse pohvale za ves vložen trud na tej strani!
Prišel je čas, da tudi jaz izberem svoj robotski sesalnik, ampak iskreno bolj kot "brskam" po vseh forumih, težje je izbrati. Skratka potreboval bi sesalnik, ki je sposoben posesati cca 120m2. Vem, da jih je z vmesnim polnjenjem večina sposobnih, vendar raje vidim, da to naredi v enem čiščenju brez prekinitve. Zaradi dveh nadstropij je skoraj nujno, da lahko robot shrani 2 mapi (torej 120m2 spodaj in 120m2 zgoraj). Možnost pomivanja posameznih prostov je zelo zaželjena. Nevem sicer kolikokrat tedensko bom to opcijo koristil, je pa dobro imeti možnost pomivanja takrat, ko to rabiš. Doma nimam domačih živali in tudi debelih tepihov ne.

Glede na vse zbrane informacije imam trenutno ogledane naslednje modele: (cena prilagodljiva, vendar max do cca 550€)

Roborock S5 Max - trenutno favorit, tudi zaradi vseh ostalih mnenj na drugih forumih. Kupil bi ga verjetno na Amazon.de, čeprav vidim da imate tudi z Gearbestom precej dobre izkušnje. Kaj pa Aliexpress z Evropskim skladiščem?? Razmišljal sem tudi o Roborock S6 vendar nevem, če mi velikost posode za pomivanje odgovarja.

Xiaomi Viomi V2 - če sem čisto iskren, ta sesalnik vse do danes, ko sem se registriral na forum, ni prišel na moj radar. Po vseh opisih tu sodeč gre za vrhunski stroj s precej bolj prijazno ceno. Skrbi me le baterija, ki je precej manjša kot ta na S5 Max in nevem, če je zmožen se spopasti s takšno kvadraturo. Všeč mi je, da ko se ta sesalnik spravi pomivat, dejansko pomiva in ne le vleče mokro cunjo za seboj. Kakšno mnenje na to temo?

EcoVacs Deebot Ozmo 950 - Iskreno toliko različnih mnenj kot sem ga o tem sesalniku slišal še nikoli nisem zasledil. Obstaja veliko recenzij tega modela predvsem v nemškem jeziku zato sklepam, da je med nemško govorečimi ljudmi precej popularen. Ima eno izmed najvišjih sesalnih moči na trgu, namesto krtače pa v paketu dobiš tudi navaden nastavek kot pri klasičnih sesalnikih. Senzorji za tepih naj bi prepoznali, ko je sesalnik na tepihu in takrat izklopi dotok vode. Koliko to deluje, nevem. Baje, da ima tudi eno najdaljših sesanj z enim polnjenjem, kar je dodaten plus. Od nakupa me najbolj odvrača število totalno nasprotujočih si reviewov, ki ta model zelo hvalijo ali pa pljuvajo. Glede na število dobrih stvari, ki jih ta sesalnik premore, nevem zakaj toliko slabih komentarjev. Nekateri omenjajo, da je precej grob do pohištva in da se preveč zanaša na sprednji bumper, namesto na LIDAR in senzorje. Nevem niti kako prijazna uporabniku je aplikacija. Ima kdo kaj več izkušenj/informacij glede tega modela?

Toliko za zdaj, sigurno bom imel miljon podvprašanj :D
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Jan 2020, 13:35

@mtj:
za 120m2 stanovanja bo tudi Xiaomi Viomi V2 dovolj, ker dejansko je neto površin občutno manj, pri meni v enem kosu, z enim polnjenjem zmore približno 150m2 bruto, potem pa pohištvo kar nekaj odnese ... Roborock S6 pa seveda še 50% več, sedaj pa sam presodiš koliko zares potrebuješ. Glede dveh nadstropij, če sem realen in gledam iz prakse je daleč najboljša opcija v vsakem nadstropju en sesalnik, sam imam spodaj Roborocka, na vrhu Xiaomija. Roborock sicer podpira do tri aktivne shranjene mape, a v praksi se to nekako ne obnese zaenkrat, mogoče v prihodnosti. Možnost pomivanja posameznih prostorov je tako pri Roborock S5 Max/S6 kot pri Viomi V2 Pro modelu. Roborock S5 Max je dober kompromis med ceno in funkcionalnostjo, model S6 je top flagship premium Roborock model, ki pa je pri mokrem čiščenju manj učinkovit kot S5 Max model. Roborock modeli so res rock solid kar se delovanja tiče, Xiaomi je blizu, s tem da se aplikacija kar redno posodavlja in izboljšuje, ima še dosti potenciala ... za Ecovacs iz prakse težko rečem, nisem nikoli kakšnega naročil prav zaradi precej nasprotujočih mnenj, glede na prebrano predvidevam da niso slabi, a glede na ceno po mojem mnenju niso vredni nakupa. Na Aliju le preveri da kupiš od trgovca z dovolj prodajami in odzivi/ocenami kupcev, da nimaš kasneje pri AfterSale podpori težav, kar se lahko hitro zgodi ...
mtj
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2020, 17:21

04 Jan 2020, 14:13

@Tomson
Hvala za izčrpen odgovor. Pravzaprav sem se včeraj zvečer potem odločil za nakup S5 Max preko nemškega Amazona. Dostava naj bi bila v četrtek potem pa javim kako sem zadovoljen z uporabo! Se kar strinjam s tabo glede dveh robotov, tako, da če se slučajno odločim za nakup drugega, bom verjetno vzel Viomi V2 za zgornje nadstropje. Najlepša hvala za vse informacije!
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

05 Jan 2020, 23:10

XIAOMI Viomi V2 PRO - ker je za taščo in tasta, ki ne marata smarphone-ov me zanima nekaj:

- Ali bo sam prepoznal:
1.) da je not posoda za prah in sesal
2.) sam prepoznal posodo za vodo in brisal (Moppal)
3.) V primeru odgovora DA na obe zgornji vprašanji bo storil kaj, če not vložimo kombinirano (prah/voda) posodo?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jan 2020, 23:45

Drži, robotski sesalnik avtomatsko zazna katera posoda je vstavljena in ob pritisku na tipko sesalnika avtomatsko prične s primernim čiščenjem. Pri vodnem čiščenju je potrebno namestiti tudi krpico za mokro čiščenje, ki jo tudi zazna, šele takrat bo zagnano mokro čiščenje, v primeru kombinirane posodice pa se bo brez nameščene krpice avtomatsko zagnalo suho čiščenje ...
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

06 Jan 2020, 00:03

Hvala za pojasnilo.

Lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jan 2020, 11:23

Danes novi kodi za odličen Roborock S6:

- Roborock S6 (black) robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJS6 iz 505€ na 451€
- Roborock S6 (white) robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJS6 iz 514€ na 451€

Slika

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

06 Jan 2020, 13:55

Zdravo

Kateri robotski sesalnik je najboljši v srednjem rangu?
Če se ne motim je cena za srednji rang okrog 300 eur?
Torej, da ni sesalnik najnižjega ranga, ne pa tudi najdražji.
Sesalo pa bi se v treh nadstropjih, 3 x 80 m2.

Drugo vprašanje, kateri pa je najboljši v nižjem rangu? Za občasno sesanje manjših površin, pod posteljo ipd?

Hvala :)

LP
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

06 Jan 2020, 13:56

Pozdravljeni, je slucajno kdo kupoval Xiomi Mi?
Kje - varna stran in dobra cena? V zacetku je bil omenjen...
Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jan 2020, 17:21

@gregor:
vsekakor model Xiaomi ViomiV2 Pro, je trenutno v akciji za 325€ iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik v FlashSale za 325€ (EU skladišče)

najnovejša tehnologija, najvišja sesalna moč, najvišja učinkovitost mokrega čiščenja, dobra aplikacija, uporabniška izkušnja, solidna baterija ki pa ne bo dovolj za 3x 80m2 v enem kosu, bo vmes potrebno polnjenje. Če je omenjeno prioriteta bo edina alternativa starejši Roborock S50 z najzmogljivejšo baterijo na trgu, ki pa je po vseh ostalih lastnostih precej za Xiaomijem, a še vedno zelo dober robotski sesalnik:

- Roborock S50 robotski sesalnik za 309€ (EU skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik za 334€ (HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni)

malo dražja alternativa pa odličen 360 S7 model, na nivoju Roborocka S6 in Xiaomia, tudi top sesalnik za ceno:

- 360 S7 robotski sesalnik s kodo: GB-360S7 iz 500€ na 343€ (EU skladišče)
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

06 Jan 2020, 18:54

Hvala za podroben odgovor. :)
LP
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

06 Jan 2020, 21:45

Mi ne more nihce pomagat? Za Xiaomi Mi Robot... ali pa priporocilo za model za do 250 Eur. Brez mokrega ciscenja - ne predstavljam si namrec, da bi s par cm2 krpice pomazal celo sobo ali celo stanovanje?! Ali pa ne razumem mokrega ciscenja....
Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jan 2020, 22:18

@Pika:

omenjeni Xiaomi Mi Model je po specifikacijah/lastostih pravzaprav identičen modelu Viomi V2 Pro, le da je dražji in z le eno priloženo posodico, gre pa za naslednika prvotnega Xiaomi Mi Robota iz leta 2017, le tokrat z opcijo še mokrega čiščenja. Za podobno ali nižjo ceno najdemo boljše alternative, omenjene malo višje.

Mokro čiščenje. Sliši se morda neprepričljivo, gre dejansko za efekt, kot če bi navlaženo viledo, ki se sproti vlaži vlekli po tleh. Slednje po učinkovitosti nikakor ni primerljivo z klasičnim ročnim pomivanjem tal, a tudi ni mišljeno. Gre za to, da vsak sesalnik, klasični še toliko bolj, pri premikanju, pa čeprav sesanju, v zrak dviguje mikro prah, ki nato počasi pade na tla, zato lahko dostikrat po sesanju tal ugotovimo da so tla zopet rahlo prašna (fini prah). Robotski sesalniki z mokrim čiščenjem prav slednje bistveno omejijo, posledica pa so še bolj čista tla in v zraku manj mikro prahu. Po drugi strani pa ob rednem mokrem čiščenju z robotskimi sesalniki lahko praktično nadomestimo ročno pomivanje tal, vsaj pri nas je tako. 2-3 tedensko sprotno sesanje in pomivanje z robotskim sesalnikom namreč res zelo zelo učinkovito poskrbi da so tla čista, dosti bolj čista, kot če enkrat tedensko ročno sesamo in pomivamo.

Najboljši model okoli 250€ brez mokrega čiščenja? Vsekakor model 360 S5, malo čez budget a odličen model overall:

- 360 S5 robotski sesalnik za 270€

po drugi strani pa le za malo več model 360 S6, ki ima še mokro čiščenje in je na zalogi v EU skladišču, sicer na splošno zelo podoben modelu Roborock S50.

- 360 S6 robotski sesalnik za 295€ (EU skladišče)

a za 30€ smo že pri Xiaomi Viomi V2 Pro modelu, omenjenem zgoraj, ki pa je že na vseh področjih še stopničko višje ...

če gledamo najboljši poceni robotski sesalnik pa vsekakor Alfawise V10 Max, po specifikacijah na nivoju Roborocka in modelov 360, z nižjo ceno v zameno za malo slabšo uporabniško izkušnjo, je blizu ni pa na enakem nivoju kar se učinkovitosti čiščenja tiče, tudi aplikacija je blizu a ne tako izdelana, predvsem pa je stabilnost delovanja in pokvarljivost višja kot pri omenjenih dražjih modelih, a za 200€ je to to, super tehnologija in precej visoka učinkovitost čiščenja za zmerno ceno. Je torej sploh vredno investirati 100€ več v dražje modele? če jih imate, vsekakor, na koncu je namreč uporabniška izkušnja tista, ki je vredna največ ....

- Alfawise V10 Max robotski sesalnik s kodo: ALFAV10MAX iz 236€ na 199€
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

06 Jan 2020, 22:56

Hvala Tomson. Lepo ste to opisali! Tako, da razmisljam celo o drugi opciji - mokro ciscenje.
Hvala!!!
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

07 Jan 2020, 11:44

Tomson, Xiaomi Viomi V2 Pro je ze na poti k nam😜.
Lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jan 2020, 12:35

@Pika:
naj dobro služi! ;)
rokzlebic
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Nov 2019, 08:34

08 Jan 2020, 12:01

Živjo. Naročil viomi v2 pro. sedaj pa me zanima če obstajajo navodila v slovenskem jeziku. hvala za odgovor.

lp, Rok
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jan 2020, 15:06

Obstajajo: KLIK
rokzlebic
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Nov 2019, 08:34

08 Jan 2020, 15:19

Tomson napisal/-a:
08 Jan 2020, 15:06
Obstajajo: KLIK
Najlepsa hvala. Ce kej ne bo jasno se spet oglasim hehe
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jan 2020, 15:40

Danes nova koda za Roborock S5 Max:

Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: GBESROBOSMAX2 iz 451€ na 397€
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

08 Jan 2020, 20:22

Če komu kaj pomaga. Mogoče tudi Thomson kaj reče na to temo.
Preko aplikacije FloleVac lahko nadgradite firmware Roborocka S50. Potem lahko v aplikaciji Xiaomi Home razdelite stanovanje po sobah. Torej ta nadgradnja omogoča delitev na sobe. Bo pa prišla tudi uradna roborock posodobitev. Aplikacija omogoča samodejno razdelitev na sobe, lahko pa sami spremenimo razdelitev.

https://www.facebook.com/groups/1963580 ... 562335771/
https://www.facebook.com/groups/1963580733664463/
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

09 Jan 2020, 12:15

Vzel za mamo Viomi v2 pro. Zdaj bi mela pa se stara mama sesalec, vendar ne rabi mokrega ciscenja. Je kaksna podobna zadeva kot viomi v2, vendar cenejse na racun manjke mokrega ciscenja?

Iscem pa se zase en sesalec, gledal sem Viomi V2 navadno verzijo. Ali je za podobno ceno kaj boljsega? In pa kje se dobi najceneje?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jan 2020, 12:39

@freesty:
bi bil precej na mestu odličen 360 S5 model, pa kot gledam trenutno slaba zaloga, je sicer 250€ in popolnoma na nivoju Roborocka S50 a brez mokrga čiščenja. Dobra alternativa za malo več, 270€ npr. model 360 S6, ki sicer ima tudi mokro čiščenje, je praktično enak Roborocku S50, le cenejši, iz EU skladišča:

- 360 S6 robotski sesalnik v FlashSale za 270€ (EU skladišče)

napram Viomiju V2 Pro je 50€ razlike, zdaj koliko je to vredno. Tudi 360 S6 je odličen, a Viomi V2 še overall boljši ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik v FlashSale za 325€ (EU skladišče)

če želi še malo prihranit pa po specifikacijah odlični Alfawise V10 Max, ki ima mogoče za kančen nižjo učinkovitost čiščenja in na dolgi rok ni tako stabilen pri delovanju, je nižji Quality Control, gre pa iz HK skladišča (obvezno Prioirty Line in ShipOut je v sredini meseca) ...

- Alfawise V10 Max SLAM 2000PA robotski sesalnik s kodo: ALFAV10MAX za 197€

Med Viomi V2 in V2 Pro je le 30€ razlike, pod 295€ ga nisem zasledil ...
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

09 Jan 2020, 13:49

@Thomson
Ponovno moram nabaviti črnega S5 (vsak v družini bi ga že imel :-) ).
Se mi zdi, da je tukaj cena kar ok in EU shipping: https://www.aliexpress.com/item/4000148576358.html
Kaj praviš?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jan 2020, 16:50

@Dipling:
sem preveril za alernative pa je je trenutno omenjena opcija iz Spain skladišča ena boljših opcij ...
mtj
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Jan 2020, 17:21

09 Jan 2020, 18:21

Pa je prispel tudi moj S5 Max in moram reči, da sem navdušen!

Imam pa nekaj vprašanj na temo map:
1.) Med prvim čiščenjem sem imel vrata spalnice zaprte, zato je takrat prepoznal steno. Kako bi poskeniral še to dodatno spalnico in jo vključil v celotno mapo? Je potrebno skenirati vse ponovno?
2.) Je možno sesalnik odnesti v drugo nadstropje ter ga vklopiti tako da samo sesa, ne da bi hkrati risal mapo? (kot spot cleaning naprimer, samo da posesa celotno nadstropje)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jan 2020, 21:11

Bo verjetno potrebno kar še enkrat vse skupaj na novo zmapirat, če je pri čiščenju sam ne doda avtomatsko ... Prve tri mape avtomatsko zapolni, aktivna pa je tako ali tako samo ena, ki se lahko kadarkoli med tremi zamenja, zato ni toliko pomembno če na novo izrisuje drugo nadstropje, se pač potem po želji natsavi prejšnjo mapo ...
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

15 Jan 2020, 21:30

Tomson obstaja kaksna koda za Xiaomi verzijo Viomi 2 Pro sesalca? Mislim, da je identicen sesalec samo cenejsi. Nazadnje sem vzel Viomija, ker je bil za mamo, zase pa bi rajsi cenejsega. Kitajski app me ne moti tak hudo, oziroma se imam cas ukvarjat z third party apps.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jan 2020, 21:53

@freesty:
tole verzijo imaš v mislih? tale model ima sicer priloženo le 1x kombinirano posodico ...

Xiaomi Mijia STYJ02YM robotski sesalnik v akciji za 325€

delujoča koda je na BG:

Xiaomi Mijia STYJ02YM robotski sesalnik s kodo: BGSAXMR (ali BGXMRU) iz 357€ na 281€

ugodno pa tudi na Aliju, le preveri trgovca glede AfterSale podpore, da ima dobre ocene: http://s.click.aliexpress.com/e/_cnHmNI
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

15 Jan 2020, 21:59

Živjo.

Najprej pohvale za forum, mnenja in nasvete.

Trenutno se odločam med Viomi V2 Pro in Roborock S5 Max.

Predvsem me zanima razlika v funkciji sesanja preprog - bo Roborock S5 Max z carpet boost opcijo res posesal toliko več, ali bom moral tudi za njim preprogo sesati s klasičnim sesalcem?

Še eno vprašanje glede mokrega čiščenja - pri Roborocku je podstavek pri polnilni postaji, pri Viomiju pa ne? Funkcija podstavka je, da se tla ne namočijo, če krpe ne odstranimo?
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

15 Jan 2020, 22:07

Hmm gledam zdaj, pa vidim, da ima samo kombinirano posodico. Ce nabavim se ostali posodici, sem ze na ceni Viomija. A je kaksna dobra cena za Viomija? Pro in non-pro. Moram videt cene, da se potem odlocim. Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jan 2020, 22:17

rubinio napisal/-a:
15 Jan 2020, 21:59
Živjo.

Najprej pohvale za forum, mnenja in nasvete. Trenutno se odločam med Viomi V2 Pro in Roborock S5 Max. Predvsem me zanima razlika v funkciji sesanja preprog - bo Roborock S5 Max z carpet boost opcijo res posesal toliko več, ali bom moral tudi za njim preprogo sesati s klasičnim sesalcem? Še eno vprašanje glede mokrega čiščenja - pri Roborocku je podstavek pri polnilni postaji, pri Viomiju pa ne? Funkcija podstavka je, da se tla ne namočijo, če krpe ne odstranimo?
Hvala za pohvale! ;) Omenjeni Carpet Boost bo prišel do izraza le, ko sesalna moč ne bo nastavljena na Max, se pravi če sesa na normal, bo pri preprogi šel na max, če pa je že na max, pa na preprogi ne bo nič drugače, sam imam npr. robotske sesalnike vedno na max, da je najbolj učinkovito čiščenje, ima pa Viomi nekoliko višjo sesalno moč, ni pa neke razlike v praksi, vsekakor pa ne bo slabši od Roborocka. V osnovi robotski sesalnik in preproge ne gredo najbolje skupaj, 2000Pa sesalne moči napram 20.000Pa sesalne močei pri klasičen sesalniku se pač ne more primerjati, poleg tega pri klasičnem sesalniku s primernim nastavkom pride kar fino vakum, pri robotskem pa je še kakšen cm višine. Kakšne preproge ki nimajo dolgih tkanin, so bolj trdne, nizke, goste bo robotski sesalnik čisto zadovoljivo posesal, kakšne bolj "štrleče" pa tako tako ... je tukaj najboljša kombinacija robotskega sesalnika in baterijskega sesalnika (ki že imajo 20k Pa sesalne moči) in se potem uporabi za preproge, tkanine, sedežne, omarice, pohištvo, strop itd. da ni več potrebe po klasičnem električnem sesalniku ...

Sicer pa primerjava med Viomi v2 Pro in S5 Max ... gre za trenutno dva najboljša robotska sesalnika na trgu, z nobenim se ne zgreši, Viomi sicer z malo višjo sesalno močjo a podobno učinkovitostjo čiščenja, malo boljši je na področju mokrega čiščenja, ima večjo posodico ter Y patern pomivanja ki posnema ročno pomivanje tal, aplikacija je pri Roborocku malo boljša, zanesljivost čiščenja je pri Roborocku malo višja, sicer pa oba res super za ceno. Priložena podstavek je sila praktičen pri Roborocku, sploh če nas ni poleg ko se konča mokro čiščenje, da ne vlaži parketa npr. Pol urce ni problem, meni pa se je že zgodilo da sem pri Viomiju pozabil dva dni mokro krpo pritrjeno in so seveda posledice, zato tudi razmišljam da bi pri Viomiju neko podobno rešitev poiskal, pri Roborocku pa te dileme ni, a če primerjam Viomi tudi bolj namoči tla pri max nastavitvi, tako da se potem še bolj pozna, če se pozabi ...

Je pa tako za Viomija kot Roborocka danes nova koda:

- Roborock S5 Max (black) robotski sesalnik s kodo: GBRS5WCC01 iz 451€ na 397€
- Roborock S5 Max (white) robotski sesalnik s kodo: GBRS5WCC01 iz 451€ na 397€
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: V404DB3AF1DEB000 iz 352€ na 334€ (EU skladišče)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jan 2020, 22:21

freesty napisal/-a:
15 Jan 2020, 22:07
Hmm gledam zdaj, pa vidim, da ima samo kombinirano posodico. Ce nabavim se ostali posodici, sem ze na ceni Viomija. A je kaksna dobra cena za Viomija? Pro in non-pro. Moram videt cene, da se potem odlocim. Hvala!
Viomi V2 kolikor gledam je najceneje 295€, Viomi V2 Pro za 335€ (koda v prejšnjem postu) s tremi posodicami, se pravi 40€ več Pro model z dodatno 550ml posodico za vodo, ter če bodo v prihodnosti res kakšne dodatne funkcionalnosti za Pro model ...
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

16 Jan 2020, 06:21

@Tomson in ostali, dobro jutro. Glede pralnega HEPA filtra pri VIOMI V2 PRO se je pojavila dilema. Na predstavitveni strani piše da je pralni:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

Original navodila v Angleščini pa trdijo nasprotno:
Slika

Dobro bi bilo da se eno z drugim uskladi... :D
Priponke
Pralni_filter.jpg
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jan 2020, 09:33

res ne vem zakaj je v navodilih tako zapisano, ker glede na vse informacije ki jih imam, HEPA filter je pralen in tudi če sam preveriš filter lahko hitro ugotoviš ali je pralen ali ne. Tisti HEPA filtri ki niso pralni imajo na eni strani čez tanko mrežico, pralni HEPA filtri pa nimajo mrežice. Prilagam slike, kjer je jasno razvidna razlika, najprej na levi strani filter za model Roborock S6 ki ima pralen filter, nato Viomi V2 Pro, ki ima pralen filter in na koncu na desni strani filter za Roborock S50, ki nima pralnega filtra in je jasno razvidna mrežica na vrhu filtra ...

Slika Slika
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

16 Jan 2020, 13:00

Hvala za sliki. Bom priložil slike filtra od Viomi V2 PRO takoj ko bo mogoče.
Z vašim odgovorom pa se je pojavila nova nejasnost. Namreč sestra ima Roborock S50, trdi da ima pralni filter, da tako piše v navodilih, še več, poslal sem jim slike teh filtrov in pravi da njen nima mrežice kot vaš levi filter na sliki.
Ste levi filter morda vzeli od kakega drugega modela?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jan 2020, 13:10

Levi je pralni filter od Roborocka S6, desni pa od Roborocka S50 z mrežico ki ni pralen, a pralen ni, ker je kupljen preko Aliepxressa kot poceni neoriginalni filter, original so seveda pralni oz. tudi kupijo dodatni se lahko pralni. Dal sem zgolj za primerjavo, kakšna je razlika med nepralnim in pralnim filtrom ...
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

16 Jan 2020, 13:18

Se opravičujem, ne vem kaj mi je, želel sem vprašati po desnem, a napisal "levi".
Hvala za pojasnilo. Bom postregel s fotografijami.

Kar pogrešam pri Viomi V2 PRO, a tega nihče drug ne omenja, je "Care" funkcija znotraj aplikacije, kot ima to rešeno Roborock S50, da vidiš kdaj treba menjati krtačko, kdaj očistiti senzorje itd.
povsod drugje je pod pomankljivosti omenjeno samo nezaznavanje preprog in višja glasnost.
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

16 Jan 2020, 13:53

Da, tak je kot na vaši sredinski sliki.

Slika

Slika

Slika

Mrežica pa je del posode:
Slika
VanGog
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Sep 2019, 16:54

16 Jan 2020, 18:34

Evo, prišel S5 max! (Hvala, Tomson :)
Samo eno vprašanje pred prvim zagonom.
Videl sem, da je govora o dveh aplikacijah na netu: Mi Home in Roborock
Ali je vseeno, katero uporabljam?

Hvala še enkrat in lep pozdrav!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jan 2020, 19:25

Nisem čisto prepričan če za S5 Max deluje aplikacija Roborock, sicer pa sta menda 99% enaki tako po izgledu kot funkcionalnosti, lahko pa preizkusiš obe in se odločiš...
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

17 Jan 2020, 19:25

Zdaj me malo mika Alfawise s10 max. Ker je pac toliiko cenejsi. Ima kdo izkusnje? :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jan 2020, 00:31

En prvi vtis za pred enim tednom dostavljenega Alfawise V10max... za ta denar odličen, res mi ni zal, glede na to da sem pred tem gledal roborock s6, ki je trikrat drazji. Zaenkrat zelo priporocam... edino cakal sem mesec in pol na njega, verjetno zaradi praznikov.
aplikacija deluje odlicno, tudi robotek se zelo dobro znajde v prostoru in se preprica da res pokrije celotno povrsino ki mu je dosegljiva.. cisto v kot ne doseze kar je pac normalno pri vseh teh sesalcih... mokrega brisanja se nisem preizkusil... v glavnem zaenkrat zelo zadovoljen..
sesanje dela super. danes sem na v10 poskusil prvic mokro ciscenje in se mu je po dobrem zacetku zacelo malo mešati ...
Moje mnenje je, da za 200€ nima konkurence, ker je po tehnični plati na nivoju najboljših. Programska plat, algoritem načrtovanja in premikanja po prostoru ter zanesljivost in učinkovitost čiščenja pa ni povsem na enakem nivoju, a jasno, je tudi razlkika v ceni, tako da gre za pričakovan kompromis. Tudi Quality Control ni tako visok, kolikor sledim je pri Alfawise sesalnikih več reklamacij, kar je tudi pričakovano. Skratka, če se gleda najmanj denarja za čimveč in kakšen kompromis ne zmoti, je to Alfawise V10 Max ...
jurez
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Jan 2020, 14:20

18 Jan 2020, 17:33

Zivjo, vceraj smo dobili S5 Max z Gearbesta, odlicna zamenjava za nasega starega Neato XV. Brat je tako navdusen, da ga je kar takoj hotel narociti, ampak nobena koda za popust ne deluje - kako je s tem, je se kje kaksna novejsa koda?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jan 2020, 17:57

jurez napisal/-a:
18 Jan 2020, 17:33
Zivjo, vceraj smo dobili S5 Max z Gearbesta, odlicna zamenjava za nasega starega Neato XV. Brat je tako navdusen, da ga je kar takoj hotel narociti, ampak nobena koda za popust ne deluje - kako je s tem, je se kje kaksna novejsa koda?
- Roborock S5 Max (black) robotski sesalnik s kodo: GBROBOROCKMAX za 415€
- Roborock S5 Max (white) robotski sesalnik s kodo: GBROBOROCKMAX za 415€
jurez
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Jan 2020, 14:20

18 Jan 2020, 18:10

Ponavadi pride okoli 400 ali celo malo manj, raje pocakamo se malo?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jan 2020, 20:21

nazadnje je bil 397€, ni pa trenutno kakšne informacije kdaj bospet takšna cena, tako da težko rečem, ker se vnaprej ne ve, lahko bo čez teden dni, lahko čez 4 tedne ...
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

19 Jan 2020, 22:08

Tomsom vprasanje. Pri Viomi V2, zakaj vcasih ko dam spot cleaning/fixed cleaning. Sesalec rece najprej zone cleaning started nato pa rece se overall cleaning started in sesa vse.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Jan 2020, 22:13

To se pogosto dogaja, včasih ali vedno? Poizkusim jutri še sam in sporočim kako je pri meni ...
Odgovori