Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
ap 13
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Maj 2021, 09:25

08 Maj 2021, 06:29

To se mi je zdelo da bom moral gledati nekje v rangu 300 - 400€. Zanimajo pa me predvsem razlike med modeli v tem rangu. Mi bi bilo škoda odšteti še 100€ več, če bi zame zadostoval ze nek nižji model..
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Maj 2021, 14:03

modeli v različnih cenovnih rangih se ne razlikujejo zgolj v namembnosti glede na kvadraturo, od dobrih 300€ dalje namreč vsi modeli z večjimi 5000mAh baterijami, z višjim rangom pa naraščajo tudi druge pomembne lastnosti kot so sesalna moč, način zaznavanja in premikanja po prostoru, posledično učinkovitost čiščenja, uporabnost in funkcionalnost aplikacije, tudi glasnost delovanja pri nekaterih modelih itd. Bi pa rekel takole, če se išče čim boljši poceni model, ki je na marsikaterem področju že med boljšimi na trgu, vsekakor Viomi SE, ima še manjšo 3200mAh baterijo, ki bo na max sesalni moči dovolj za 70m2, na 3/4 sesalne moči pa tudi dovolj za 100m2.

Sicer pa precej učinkovit model za zmerno ceno:

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

na malo višjem nivoju je novi Dreame model z 5200mAh baterijo, ki je dovolj za 130m2 na max sesalni moči, se danes prične akcija ob splavitvi modela, bo 300€ s kodo:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/dream ... alnik.html

če pa gremo še malo višje pa dva odlična modela, Roborock S5 Max in Viomi V3. Roborock je občutno boljši na preprogah, Viomi pa na področju mokrega čiščenja. Sicer pa pri obeh podobna tehnologija in učinkovitost na trdih površinah. Oba z zmogljivo in pregledno aplikacijo ter uporabniško izkušnjo. Razen omenjenega zelo konkurenčna modela in najboljši opciji do 450€ ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
ap 13
Prispevkov: 10
Pridružen: 05 Maj 2021, 09:25

11 Maj 2021, 08:04

Najlepša hvala za odgovor. Se nekako najbolj nagibam k nakupu VIOMI V3. Kje je trenutno najugodneje kupiti? Lahko tujina ali pa slo, kjer si lahko obračunam DDV na podjetje.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Maj 2021, 22:20

ap 13 napisal/-a:
11 Maj 2021, 08:04
Najlepša hvala za odgovor. Se nekako najbolj nagibam k nakupu VIOMI V3. Kje je trenutno najugodneje kupiti? Lahko tujina ali pa slo, kjer si lahko obračunam DDV na podjetje.
gsila
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Maj 2021, 22:30

12 Maj 2021, 09:02

Odlocam se za nakup sesalca z praznilno postajo, najbolj mi je vsec Roidmi Eve Plus
Ampak kolikor sem cekiral splet je malo problem z podporo in rezervnimi deli...
Je kak podoben sesalec pri katerem je vec podpore/delov.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Maj 2021, 09:50

gsila napisal/-a:
12 Maj 2021, 09:02
Odlocam se za nakup sesalca z praznilno postajo, najbolj mi je vsec Roidmi Eve Plus. Ampak kolikor sem cekiral splet je malo problem z podporo in rezervnimi deli... Je kak podoben sesalec pri katerem je vec podpore/delov.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

vsekakor model Viomi S9, preverjeno top zadevica in precej ugoden široko dobavljiv potrošni material ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html
Janma1
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Feb 2021, 14:53

13 Maj 2021, 09:08

Pozdravljen Tomson.
Sem nov na forumu in ne zanima če je kakšna koda na Mishop za Roborock s7,ki ga imajo v prednaročilu za 499.
Hvala in lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Maj 2021, 11:33

Janma1 napisal/-a:
13 Maj 2021, 09:08
Pozdravljen Tomson. Sem nov na forumu in ne zanima če je kakšna koda na Mishop za Roborock s7,ki ga imajo v prednaročilu za 499. Hvala in lep pozdrav.
Pozdravljen in dobrodošel! ;)

preverjam če lahko kaj uredim, sporočim ...
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

14 Maj 2021, 21:18

Pozdravljen...
Zanima ne če je še vedno najboljši, najcenejši sesalec tale: https://bit.ly/2PuBTtN
in kakšna koda zanj?
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Maj 2021, 23:39

Bambininelit napisal/-a:
14 Maj 2021, 21:18
Pozdravljen... Zanima ne če je še vedno najboljši, najcenejši sesalec tale: https://bit.ly/2PuBTtN in kakšna koda zanj? Hvala
problem omenjenega modela zadnje čase je nedobavljivost potrošnega materiala, tako da bi ga osebno odsvetoval.

kot najboljšo poceni opcijo predlagam tale prvi Xiaomi Mi Robot, še vedno top zadevca za ceno, 5200mAh baterija, LDS + SLAM, sicer brez mokrega čiščenja, drugače pa super model:
če pa gledamo z mokrim čiščenjem pa novejši Mi Robot 1C:
če gremo pa še stopničko višje pa vsekakor Trouver model, moj favorit med omenjenimi!
če bi šel pa res absolutno najceneje kar bi priporočal pa Xiaomi Mijia G1 model, sicer brez LDS + SLAM a z opcijo mokrega čiščenja in tale model se v praksi presenetljivo dobro odreže:
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

16 Maj 2021, 19:28

Tomson napisal/-a:
08 Maj 2021, 14:03

na malo višjem nivoju je novi Dreame model z 5200mAh baterijo, ki je dovolj za 130m2 na max sesalni moči, se danes prične akcija ob splavitvi modela, bo 300€ s kodo:

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/dream ... alnik.html

če pa gremo še malo višje pa dva odlična modela, Roborock S5 Max in Viomi V3. Roborock je občutno boljši na preprogah, Viomi pa na področju mokrega čiščenja. Sicer pa pri obeh podobna tehnologija in učinkovitost na trdih površinah. Oba z zmogljivo in pregledno aplikacijo ter uporabniško izkušnjo. Razen omenjenega zelo konkurenčna modela in najboljši opciji do 450€ ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

kakor sem zgoraj razumel je med Dreame L10 Pro in Viomi V3, boljsi buy Viomi?

Vazna mi je predvsem moc, ki je po specifikacijah po testu Viomi: 2600 Pa ter Dreame 4000 Pa ter mokro ciscenje?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Maj 2021, 21:16

Odvisno od področja, Viomi je defenitivno boljši na področju mokrega čiščenja, Dreame ima dvojni laser, na vrhu in spredaj in je bolj učinkovit pri prepoznavanju predmetov, glede na teste se bo namreč uspešno izognil tudi manjšim predmetom nad 3mm, ki bi jih sicer kakšen model posesal in posledično imel težave, tubi kable precej uspešno zaobide, na enem testu je bil postavljen kozarec z vinom in ga ni prevrnil, skratka, na tem področju je boljši. 4000Pa sesalne moči se v praksi ne odraža, tako da je učinkovitost sesanja podobna, nobeden od omenjenih pa ni nadpovprečen pri preprogah. Viomi ima sicer 300mAh manjšo baterijo a v praksi deluje 15min dlje na max sesalni moči, tukaj bi naj bila razlika teh 4000Pa, ki se pozna na bateriji, prednost Dreame modela še glasnost delovanja, saj je pri max moči le 65dB kar je precej impresivno, sicer so modeli nad 70dB, je pa vprašanje koliko komu pomeni teh 5dB, ker že 65dB ni tiho ... Sedaj pa odvisno od prioritet, kaj ti je pomembneje ...
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

17 Maj 2021, 10:29

hvala, top nasvet, kot ponavadi
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jun 2021, 11:17

@Tadej V.
Pozdravljeni, na geekbuying gledam en robotski sesalec in me samo zanima iz katere drzave se najbolj splaca narocit, da je vse brez dodatnih stroskov? gledam pa Mijia 1S model, Hvala za odgovor. lp, Tadej
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

13 Jun 2021, 18:17

Pozdravljeni!
Ker smo zadovoljni z nakupom 2 telefonov preko vaše strani, bom tudi robotski sesalnik kupil ˝preko˝ vašega foruma.

To bo moj prvi robotski sesalnik, tako da z njimi nimam izkušenj. Razmišljam o nakupu kombiniranega, da zraven malce še potegne z mokro krpo, ne rabi pa ribati tal da se bojo svetile.
Moj budget je 200-300€. Potrebujem za cca 80m2. V oči so mi padli modeli Viomi SE, Dreame L10 Pro (ne najdem trenutne cene) in Dreame D9. Kateri izmed modelov je najboljši, kakšne so razlike in zanima me, če je v tem rangu še kakšen konkurenčni model.

V gospodinjstvu sta 2 mačka, zato me zanima ali se sesalci ustavijo pred skodelicami in pladnom ali se kar zaletijo v njih? Kako je tudi s predmeti/igračkami, ki so na tleh?
Potrebujem pa še rešitev, ker imam v kopalnici in sobici za mačke prag visok več kot 2cm in me zanima, ali se da kaj kupiti za na prag, da bo sesalec lahko preplezal to višino.
Hvala že v naprej
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jun 2021, 21:13

Glede mačk posebnih težav ne bo, pri nas doma tudi dve, pa praktično vsi modeli super počistijo. Glede stvari po tleh pa čisto odvisno, če so dovolj velike posodice jih bo obvozil, majhne igračke pa bo povozil, kar ni ok, ker se lahko zapletejo v krtačko. Pri robotskih sesalnikih je pač potrebno nekoliko pospraviti po prostoru, (majhne zadeve, kable). Če so posodice na pladnju vedno na enem mestu, se lahko tam označi "no go zone" pa tam ne bo čistil npr ... Prag nad 2cm je problem, ne bo šlo preko. Rešitev je kakšna prečka, klančina, kar nekaj iz lesa npr. lahko je fiksna, lahko pa se uporabi samo pri čiščenju. Najbolje stopiti do lokalnega mizarja pa bo naredil nekaj na hitro in poceni ...

glede modelov do 300€ pa takole, Dreame D9 ne, je kar na dosti področjih malo slabši od konkurence v tem cenovnem rangu, 200€-300€ sam bi vsekakor izbiral med Viomi SE ali 360 S9 ali S7, če pa gremo malo čez 300€ pa med modeli Roborock S6 Pure, S5 Max, Viomi V3, tudi Dreame L10 Pro je dobra opcija pri 320€ ...

Xiaomi Viomi SE robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 234€ (EU skladišče)
360 S7 robotski sesalnik za 298€ (EU skladišče)
360 S9 robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 302€ (EU skladišče)

Roborock S6 Pure robotski sesalnik s kodo: S6P10T za 319€ (EU skladišče)
Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: MAX10T za 339€ (EU skladišče)
360 S7 Pro robotski sesalnik za 319€ (EU skladišče)
Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 327€ (EU skladišče)
Dreame L10 Pro robotski sesalnik Za 321€ (EU skladišče)

Priznam, še vedno precej izbire in dileme ostajajo, a to so dejansko res dobri modeli za ceno, prav vsi vredni nakupa, med njimi so neke razlike, tako da nakup glede na prioritete, če bi se sam odločal bi jih razvsrstil takole: Roborock S5 Max, Roborock S6 Pure, Viomi V3, 360 S7 Pro, Dreame L10 Pro, Viomi SE, 360 S9 in 360 S7. Ampak tudi najcenejši modeli so super, da ne bo pomote ...
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

14 Jun 2021, 17:52

Tomson napisal/-a:
13 Jun 2021, 21:13
Glede mačk posebnih težav ne bo, pri nas doma tudi dve, pa praktično vsi modeli super počistijo. Glede stvari po tleh pa čisto odvisno, če so dovolj velike posodice jih bo obvozil, majhne igračke pa bo povozil, kar ni ok, ker se lahko zapletejo v krtačko. Pri robotskih sesalnikih je pač potrebno nekoliko pospraviti po prostoru, (majhne zadeve, kable). Če so posodice na pladnju vedno na enem mestu, se lahko tam označi "no go zone" pa tam ne bo čistil npr ... Prag nad 2cm je problem, ne bo šlo preko. Rešitev je kakšna prečka, klančina, kar nekaj iz lesa npr. lahko je fiksna, lahko pa se uporabi samo pri čiščenju. Najbolje stopiti do lokalnega mizarja pa bo naredil nekaj na hitro in poceni ...

glede modelov do 300€ pa takole, Dreame D9 ne, je kar na dosti področjih malo slabši od konkurence v tem cenovnem rangu, 200€-300€ sam bi vsekakor izbiral med Viomi SE ali 360 S9 ali S7, če pa gremo malo čez 300€ pa med modeli Roborock S6 Pure, S5 Max, Viomi V3, tudi Dreame L10 Pro je dobra opcija pri 320€ ...

Xiaomi Viomi SE robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 234€ (EU skladišče)
360 S7 robotski sesalnik za 298€ (EU skladišče)
360 S9 robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 302€ (EU skladišče)

Roborock S6 Pure robotski sesalnik s kodo: S6P10T za 319€ (EU skladišče)
Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: MAX10T za 339€ (EU skladišče)
360 S7 Pro robotski sesalnik za 319€ (EU skladišče)
Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: NNNKAJKP za 327€ (EU skladišče)
Dreame L10 Pro robotski sesalnik Za 321€ (EU skladišče)

Priznam, še vedno precej izbire in dileme ostajajo, a to so dejansko res dobri modeli za ceno, prav vsi vredni nakupa, med njimi so neke razlike, tako da nakup glede na prioritete, če bi se sam odločal bi jih razvsrstil takole: Roborock S5 Max, Roborock S6 Pure, Viomi V3, 360 S7 Pro, Dreame L10 Pro, Viomi SE, 360 S9 in 360 S7. Ampak tudi najcenejši modeli so super, da ne bo pomote ...
Hvala za odgovor.
To pomeni, da je do 300€ Viomi SE najboljša opcija?
Če bi se odločil, da grem čez 300€ je najboljše da plačam 339€ za Roborock S5 max, če ste mnenja, da je med omenjenimi najboljši, saj potem ni toliko razlike med 320 in 340€.
Sedaj pa dilema ali naj plačam 234€ za Viomi SE, ki naj bi bil super sesalnik ali pa 339€ za Roborock S5 Max... Ali je med modeloma velika razlika, saj v ceni je razlika 100€? Ali uporabnik opazi razliko ali sta približno enaka? Kaj je glavna razlika in ali ima dražji kakšno pomembno funkcijo več?
Hvala vam za vaš čas, upam, da se bom potem lažje odločil za enega izmed teh dveh modelov.
Še glede pragov. Ali se da na aliexpresu itd. kupiti kakšne plastične zadeve, da bo sesalnik lahko to zvozil? Sploh ne vem kje naj to poiščem, za kopalnico bi bilo fino, če bi bilo mehko, da bi se lahko vrata kljub temu zapirala, za mačjo sobico pa ni problema in je lahko fiksno.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jun 2021, 00:40

Največji minus Viomi SE modela v primerjavi z Roborock S5 Max je skoraj 2x manjša baterija, a glede na omenjeno kvadraturo 80m2 bo tudi 3200mAh baterija v SE modelu dovolj. Drugo področje kjer je S5 Max boljši, učinkovitejši so preproge. In še zadnje področje, navigacija, sicer oba s SLAM algoritmom čiščenja, a Roborock je malo "pametnejši". Bodo v praksi velike razlike? ne, se pa bo v kakšni situaciji Roborock občutno bolje odrezal. Je vreden 100€ več? kakor za koga ... sicer pa na precej podobnem nivoju 360 S7 za 298€ ki je nekje vmes med Roborockom in Viomijem. Sam bi se glede na vse omenjeno odločal takole: Roborock S5 Max -> 360 S7 -> Viomi SE. So pa vsi omenjeni modeli dovolj učinkoviti da ne bodo razočarali in bodo čistili na podobnem nivoju, funkcijsko pa posebnih razlik med njimi ni ...

Glede omenjene prečke na Alju ne bi vedel, je malo za preiskat ali pa se malo poimprovizira, se vedno najde kakšna rešitev ki mogoče ni prvotno namenjena za namen ki ga potrebujemo a se v praksi lahko dobro odreže. Sicer pa prav mehka prečka ne sme bit, sicer se lahko sesalnik zatakne, ker nekaj kg le tehta ...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

15 Jun 2021, 07:14

Verjetno je trenutno best buy Viomi SE, katerega se dobi iz skadišča na Poljskem z DHL, iz original Viomi trgovine, brez poštnine, za 189 EUR. Preverjeno pa pride v 3-4 dneh, mi doma smo navdušeni, prej smo imeli Roborock V51, sploh ni primerjave, še najbolj smo navdušeni nad Y vzorcem pomivanja. Za stanovanja do nekje 100 mm2 mislim, da sploh ni vprašanje, kaj kupiti. Sem nabavil že skoraj za celo žlahto in res, res vreden nakupa. Priporočam.
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

15 Jun 2021, 08:24

Tomson napisal/-a:
15 Jun 2021, 00:40
Največji minus Viomi SE modela v primerjavi z Roborock S5 Max je skoraj 2x manjša baterija, a glede na omenjeno kvadraturo 80m2 bo tudi 3200mAh baterija v SE modelu dovolj. Drugo področje kjer je S5 Max boljši, učinkovitejši so preproge. In še zadnje področje, navigacija, sicer oba s SLAM algoritmom čiščenja, a Roborock je malo "pametnejši". Bodo v praksi velike razlike? ne, se pa bo v kakšni situaciji Roborock občutno bolje odrezal. Je vreden 100€ več? kakor za koga ... sicer pa na precej podobnem nivoju 360 S7 za 298€ ki je nekje vmes med Roborockom in Viomijem. Sam bi se glede na vse omenjeno odločal takole: Roborock S5 Max -> 360 S7 -> Viomi SE. So pa vsi omenjeni modeli dovolj učinkoviti da ne bodo razočarali in bodo čistili na podobnem nivoju, funkcijsko pa posebnih razlik med njimi ni ...

Glede omenjene prečke na Alju ne bi vedel, je malo za preiskat ali pa se malo poimprovizira, se vedno najde kakšna rešitev ki mogoče ni prvotno namenjena za namen ki ga potrebujemo a se v praksi lahko dobro odreže. Sicer pa prav mehka prečka ne sme bit, sicer se lahko sesalnik zatakne, ker nekaj kg le tehta ...
Hvala za odgovor. Preprog na sreco nimamo. Izbiral bom med Viomi SE in Roborock s5 max. Kako je z življensko dobo baterije? Ne bi rad, da po 1letu ali 2 Viomi SE ne bi več mogel posesati celega stanovanja v eni rundi? Mogoce je to plus pri S5 max, da bo lahko več let služil in ne bo potrebno kupiti nove baterije...
Koliko let življenske dobe pa sploh imajo sesalniki, če se ga uporablja vsak dan?
Zanima me še ali je uredu če se na enkrat sesa in pomiva ali je boljše, da se ga prvo pošlje samo sesati in kasneje še samo pomiti?
Hvala in lp
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

15 Jun 2021, 08:25

chrom15 napisal/-a:
15 Jun 2021, 07:14
Verjetno je trenutno best buy Viomi SE, katerega se dobi iz skadišča na Poljskem z DHL, iz original Viomi trgovine, brez poštnine, za 189 EUR. Preverjeno pa pride v 3-4 dneh, mi doma smo navdušeni, prej smo imeli Roborock V51, sploh ni primerjave, še najbolj smo navdušeni nad Y vzorcem pomivanja. Za stanovanja do nekje 100 mm2 mislim, da sploh ni vprašanje, kaj kupiti. Sem nabavil že skoraj za celo žlahto in res, res vreden nakupa. Priporočam.
Pozdravljeni, prosil bi za link, ker 189€ je najugodnejše na trgu.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Jun 2021, 22:12

razen kakšne posamezne kratkoročne akcije (ki je trenutno nisem zasledil) je trenutno tole najboljša opcija:
na Viomi Official Store pa trenutno 234€: https://s.click.aliexpress.com/e/_Aa3IzV
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

16 Jun 2021, 12:31

Tomson napisal/-a:
15 Jun 2021, 22:12
razen kakšne posamezne kratkoročne akcije (ki je trenutno nisem zasledil) je trenutno tole najboljša opcija:
na Viomi Official Store pa trenutno 234€: https://s.click.aliexpress.com/e/_Aa3IzV
Bom verjetno naročil kar Viomi SE. Na koliko časa je potrebno menjati metlice in glavno krtačo, ter Hepa filter?
Zanima me tudi, ali je kasneje možno zamenjati baterijo (po parih letih).
Zanima me še ali je boljše prvo sesalnik poslati sesati in nato naknadno samo pomiti ali je kombinirano čiščenje čisto uredu, kaj je najboljše.
Hvala vam za vaš trud in nasvete, bom definitivno naročil še kaj preko vas in vas priporočil prijateljem
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jun 2021, 12:43

vklučen potrošni material je vsaj za leto dni. Sam menjam na 1 leto, je pa verjetno odvisno od pogostosti in velikosti površin ki se čistijo, tako na 6-12 mesecev nekje ... baterijo je načeloma možno zamenjati, se dobijo na Aliexpresu, ampak je treba kupit dokler se dobi, menjava ni težka, imam tudi sam kolega ki se s tem ukvarja, če bi kdo potreboval ...

Sam povečini kar kombinirano čiščenje zaženem, je pa boljša učinkovitost čiščenja če se da ločeno ... če se mudi kombinirano. če je čas ločeno, ampak je odvisno od situacije doma, tal, potem praksa pokaže kaj je najbolje in če je smiselno ločeno ...

in jasno, hvala za priporočila prijateljem, cenim! ;)
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

16 Jun 2021, 20:09

Tomson napisal/-a:
16 Jun 2021, 12:43
vklučen potrošni material je vsaj za leto dni. Sam menjam na 1 leto, je pa verjetno odvisno od pogostosti in velikosti površin ki se čistijo, tako na 6-12 mesecev nekje ... baterijo je načeloma možno zamenjati, se dobijo na Aliexpresu, ampak je treba kupit dokler se dobi, menjava ni težka, imam tudi sam kolega ki se s tem ukvarja, če bi kdo potreboval ...

Sam povečini kar kombinirano čiščenje zaženem, je pa boljša učinkovitost čiščenja če se da ločeno ... če se mudi kombinirano. če je čas ločeno, ampak je odvisno od situacije doma, tal, potem praksa pokaže kaj je najbolje in če je smiselno ločeno ...

in jasno, hvala za priporočila prijateljem, cenim! ;)
Prosim vas še, če imate kakšen poceni link za rezervno baterijo za Viomi SE. Jaz je na aliexpresu za ta model nisem našel. Ali se rezervna baterija ko bo čakala v predalu npr. kakšno leto ali 2 ne bo pokvarila? Ali se mi jo splača kupiti sedaj, ko bom kupil sesalnik, da ne bom na koncu ostal brez?
Zanima me tudi, če je možno vstaviti kakšno večjo baterijo.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Jun 2021, 23:00

gledam, pa vidim da je baterija za Viomi V2 in za V3, medtem ko za Viomi SE trenutno res ni kaj na Aliju. Je pa tako, 3 leta pri bateriji ne bi smelo bit kakšnih večjih sprememb, po tem času pa bodo zunaj verjetno že bistveno naprednejši in ugodnejši modeli, tako da je tudi smiselnost nakupa dodatne baterije v štartu vprašljiva.
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

18 Jun 2021, 13:41

Tomson vidim, da je 360 S7 v akciji za 178€, kaj menis v primerjavi z Viomi SE ali Dreame D9?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2021, 22:39

Dreame D9 ne, je v primerjavi z omenjenima na občutno nižjem nivoju. Zdaj sicer drugi teden, v ponedeljek pride Viomi SE Upgraded, malo prenovljen, bo v akciji za 220€, kar bo res dobra cena in v primerjavi z 360 S7 višja sesalna moč, občutno boljši na področju mokrega čiščenja. Je pa 360 S7 za 178€ vsekakor super opcija, pri tej ceni brez konkurence. Kje pa si to gledal, najnceneje ga najdem za 205€ sicer: https://s.click.aliexpress.com/e/_A0WCfL
wodow
Prispevkov: 50
Pridružen: 26 Nov 2019, 15:29

19 Jun 2021, 08:09

Tukaj sem gledal:
https://a.aliexpress.com/_mLkx5op
Slika

V dolarjih pride 212$~178€, če pa izberem prikazovanje v evrih pa je cena okoli 200€.
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

21 Jun 2021, 09:52

Slučajno sem opazil, da je ta trenutek S7 naprodaj za 167 eur na aliexpress iz PL (brez poštnine):
https://www.aliexpress.com/item/1005001632161682.html
Imejmo se radi ;)
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

21 Jun 2021, 13:13

@tomson, kaj pa bo izboljšano na "Viomi SE Upgraded"?
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jun 2021, 00:08

raners napisal/-a:
21 Jun 2021, 13:13
@tomson, kaj pa bo izboljšano na "Viomi SE Upgraded"?
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/viomi ... alnik.html
Jer12
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Apr 2020, 11:30

30 Jun 2021, 18:14

Pozdravljen Tomson.

Ali je kaksen aktualen kupon ali najcenejsa varjanta za Viomi V3 ali Roborock S5 Max. Izbiram med omenjenima.

Hvala za odgovor
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jun 2021, 18:56

Jer12 napisal/-a:
30 Jun 2021, 18:14
Pozdravljen Tomson. Ali je kaksen aktualen kupon ali najcenejsa varjanta za Viomi V3 ali Roborock S5 Max. Izbiram med omenjenima. Hvala za odgovor
vse povezave in kode v namenskih člankih:

Viomi V3:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/xia ... -test.html

Roborock S5 Max:
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jul 2021, 16:14

@Siomon:
Zdravo.Kupujem nekaj v tem rangu Viomi S9, Roborock S7 ali pa mogoče kar Dreame L10 Pro. Rabim za parket in keramiko, tudi kakšna preproga se najde. Neto delovna površina cca 120m2. Mogoče še vaše priporočilo? Se morda splača počakati na kaj novejšega?

Lep pozdrav, Simon
če bi sam trenutno izbiral med res top modeli bi se odločal med Roborock S7, 360 S10 in Viomi S9. Tudi L10 Pro je dober model, a ne povsem na nivoju omenjenih treh.

Viomi S9 ponuja največ za ceno z vključeno samočistilno postajo, je overall zelo dober model, zmogljiv, učinkovit, dobra uporabniška izkušnja. Roborock S7 je dražji a vsebuje nekaj več inovativne tehnologije, med omenjenima bi bil slednji moj favorit, ima nekoliko boljše algoritme in učinkovitost čiščenja. Potem pa še najnovejši 360 S10, ga imam pravkar na testu, tudi top model, prednost je bistveno nižja zasnova pri 8.5cm višine, izjemno velika kombinirana posodica (največja med vsemi modeli) pri 520ml za vodo in 520ml za prah, nov trojni LIDAR sistem za zaznavanje prostora in predmetov, trenutno najnaprednejši model na tem področju, se najbolje izogiba majhnim predmetom, zazna preproge in se jim samodejno izogne pri mokrem čiščenju, shrani do 10 map, bluetooth (ne WiFi) povezava s telefonom, sicer pa klasično zelo visoka učinkovitost čiščenja, 5000mAh baterija, 360 modeli imajo najboljšo aplikacijo, uporabnikom najbolj prijazno, skratka, res vrhunski model. Roborock po drugi strani sonično mokro čiščenje, ki je med najbolj učinkovitimi, tudi 600g pritiska, tu je boljši, avtomatski dvig krpice na preprogah, a je precej omejeno z višino, mrežni X patern čiščenja je dobra noviteta, a vzame dosti več časa za čiščenje, a oba izjemno visoka učinkovitost čiščenja, sta malo pred Viomi S9 modelom ... sedaj pa odvisno od prioritet, z nobenim od omenjenih se ne zgreši!
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

02 Jul 2021, 12:45

Tomson,a je kaka akcija za soliden robotek do 200€,in kaj mi poveš o tem S5 :
https://www.geekbuying.com/item/360-Sma ... 25860.html
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Jul 2021, 14:17

vrossi46 napisal/-a:
02 Jul 2021, 12:45
Tomson,a je kaka akcija za soliden robotek do 200€,in kaj mi poveš o tem S5 :
https://www.geekbuying.com/item/360-Sma ... 25860.html
okoli 200€ so najboljše opcije:
od omenjenih overall najbojši Viomi SE, največja baterija pri 3200mAh, najvišja sesalna moč pri 2200Pa, najboljše mokro čiščenje. 360 S5 in Trouver sta zelo primerljiva, oba 2000Pa sesalne moči, 2600mAh baterija, z razliko da pri S5 modelu samo suho čiščenje, medtem ko Trouver tudi mokro čisti. Sicer pa 360 S5 model najbolj podoben prvermi Mi Robot modelu, je potem malo boljša opcija 360 S6 ki tudi mokro čisti in malo večja 3000mAh baterija. Dobra opcija tudi Mijia 1S ki ima večjo 5200mAh baterijo, tudi brez mokrega čiščenja ... sedaj pa odvisno kje so prioritete ...
Jazbec
Prispevkov: 32
Pridružen: 09 Sep 2019, 12:23

06 Jul 2021, 23:28

Živjo,
odločam se za nakup viomi SE, pa me zanima če je upgraded verzija vredna dodatnih 30€?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jul 2021, 13:09

Jazbec napisal/-a:
06 Jul 2021, 23:28
Živjo, odločam se za nakup viomi SE, pa me zanima če je upgraded verzija vredna dodatnih 30€?
bi rekel da niti ne, ker v praksi kakšnih posebnih razlik pri učinkovitosti čiščenja ne bo ...
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

08 Jul 2021, 07:53

Ejla Tomson,še to mi odgovori ,ma kako je z tem sesanjem in brisanjem po tleh,a je potrebno vsakič ustavit robotka in zamenjati rezervarček za vodo in prah ali je vse v enem?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jul 2021, 11:47

drži, posodica za vodo je ločena od posodice za smeti. Posodico za smeti pustimo dokler ni polna in potem sčistimo, pri posodici za vodo pa je potrebno po vsakem mokrem čiščenju odstranit vodo ki se ni porabila, tudi krpico za mokro čiščenje odstranimo. Sicer pa odvisno od modela do modela, nekateri imajo 2v1 posodico, nekateri modeli pa ločeni posodici za prah in vodo ...
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

08 Jul 2021, 14:08

Tomson napisal/-a:
08 Jul 2021, 11:47
drži, posodica za vodo je ločena od posodice za smeti. Posodico za smeti pustimo dokler ni polna in potem sčistimo, pri posodici za vodo pa je potrebno po vsakem mokrem čiščenju odstranit vodo ki se ni porabila, tudi krpico za mokro čiščenje odstranimo. Sicer pa odvisno od modela do modela, nekateri imajo 2v1 posodico, nekateri modeli pa ločeni posodici za prah in vodo ...
Ma so obe posodici skupaj v robotku?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jul 2021, 15:13

odvisno od modela do modela, povečini je 2v1 posodica, se pravi deljena posodica, polovico za vodo, polovico za smeti, kje se menjavajo, kje je tanka posodica spodaj nad krpico, kje je za smeti pod pokrovom, za vodo na strani, pač odvisno ...
borut10
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 Nov 2020, 09:36

09 Jul 2021, 10:02

Pozdravljeni,

imam vprašanje, glede izbire robotskega sesalnika.
Katerega izbrati, če izbiram med Xiaomi Roborock S5 Max, Roborock S7 in Viomi s9?

Lp, Borut
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Jul 2021, 10:29

borut10 napisal/-a:
09 Jul 2021, 10:02
Pozdravljeni, imam vprašanje, glede izbire robotskega sesalnika. Katerega izbrati, če izbiram med Xiaomi Roborock S5 Max, Roborock S7 in Viomi s9?

Lp, Borut
Ni nobene dileme! ;)

sam bi trenutno rekel takole, trenutno trije najboljši robotski sesalniki na trgu:

Roborock S7 in 360 S10 potem pa za njima Viomi S9

potem pa stopničko nižje Roborock S5 Max in Viomi V3

Roborock S7 overall top model z nekaj inovativne tehnologije, visoka učinkovitost suhega in mokrega čiščenja, 360 S10 imam sedaj na testu tudi, najboljši model na trgu na področju zaznavanja prostora in predmetov in to ob zelo nizki višini (ima notranje vgrajene 3 Lidar senzorje), pri mokrem čiščenju je Roborock boljši, pri suhem čiščenju S10 malo v prednosti, Roborock si zapomni 4 pame, 360 si zapomni 10 map, Roborock dvigne krpico na preprogah pri mokrem čiščenju, S10 model zazna preprogo in se ji pri mokrem čiščenju izogne, skratka ima vsak svoje prednosti, overall pa tale dva trenutno res top top modela, se z nobenim ne zgreši!

Roborock S7 od 490€, model 360 S10 od 440€ in Viomi S9 od 399€, povezave in kode v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

13 Jul 2021, 13:18

Tomson napisal/-a:
02 Jul 2021, 14:17
vrossi46 napisal/-a:
02 Jul 2021, 12:45
Tomson,a je kaka akcija za soliden robotek do 200€,in kaj mi poveš o tem S5 :
https://www.geekbuying.com/item/360-Sma ... 25860.html
okoli 200€ so najboljše opcije:
od omenjenih overall najbojši Viomi SE, največja baterija pri 3200mAh, najvišja sesalna moč pri 2200Pa, najboljše mokro čiščenje. 360 S5 in Trouver sta zelo primerljiva, oba 2000Pa sesalne moči, 2600mAh baterija, z razliko da pri S5 modelu samo suho čiščenje, medtem ko Trouver tudi mokro čisti. Sicer pa 360 S5 model najbolj podoben prvermi Mi Robot modelu, je potem malo boljša opcija 360 S6 ki tudi mokro čisti in malo večja 3000mAh baterija. Dobra opcija tudi Mijia 1S ki ima večjo 5200mAh baterijo, tudi brez mokrega čiščenja ... sedaj pa odvisno kje so prioritete ...
Kaj pa če dodamo še "360 S7"
https://www.geekbuying.com/item/360-S7- ... paign=1159

Kateri je še vedno najboljša izbira?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jul 2021, 15:03

360 S7 je na zelo podobnem nivoju kot Viomi SE, enaka baterija, sicer malo nižja sesalna moč, enako SLAM+LDS, kombinirano čiščenje, sicer Viomi SE boljši na področju mokrega čiščenja zaradi Y paterna, pa tudi suho čiščenje bo v kakšni situaciji zaradi malo višje sesalne moči lahko za odtenek boljše, S7 bo boljši na preprogah zaradi višinsko samodejno prilagodljive krtačke, tudi aplikacija je meni uporabniku prijaznejša, čeprav enaka funkcionalnost, skratka, sta tam tam tako širše gledano, ima pa vsak kakšen svoj plus, tako da odvisno kaj od omenjenega je bolj pomembna, sta pa oba top za ceno okoli 200€, tako da zgreši se ne niti z Viomijem, niti z 360 modelom, sta pri tej cena odlični opciji!

je pa še koda za malo nižjo ceno 360 modela:
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

03 Avg 2021, 12:21

Zdravo.

Ker ponovno rabim nadomestne dele za roborocka S5, me zanima, kaj je bolje, gumijasta stranska ščetka ali ščetinasta (tudi glavna)? V glavnem sesa na parketu in dveh manjših preprogah.
Na Aliexpressu vidim, da imajo originale (vsaj tako piše).
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Avg 2021, 13:32

gumijasta (metlica in ščetka) je vsekakor dolgoročno bolj trpežna, je pa občutno glasnejša, kakšne posebne razlike v učinkovitosti čiščenja pa nisem opazil, sploh pri metlici, pri rotacijski ščetki bi rekel da je na gladkih površinah malo boljša ščetinasta in kar opazno tišja ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Avg 2021, 09:58

wiseguy napisal/-a:
05 Avg 2021, 20:48
Zdravo,
Upam, da mi boš na kratko pomagal strniti misli, pa če v kar stavkih.

Predno sem ti poslal sporočilo sem prebiral komentarje oz. prispevke posameznikov na spletnem portalu. Zaradi toliko modelov, kjer vsak hvali svojega oz. omenja nek model si ne znam strniti misli. Imam stanovanje 80m2, v katerem imamo 1 preprogo, nobene živali, želim pa si neko stvar, ki bo funkcionirala in imela dodatno funkcijo mokrega sesanje oz pomivanja.

Kar sem gledal je npr. viomi s9 (in pa tista čistlna naprava). Nevem, je to sploh vredno oz. je stran vržen denar in je boljše vzeti
boljsii sesalnik brez čistilne postaje.

Potem pa vem, da je Roborock S7 zaenkrat najboljši na trgu oz. tako piše oz. koliko je boljši od Roborock S5 Max. V igri je tudi Viomi V3.

Lep večer. :)
glede na omenjeno pride v poštev več modelov iz različnih cenovnih razredov, od 200€ do 450€. Vsi bodo opravili kvalitetno čiščenje omenjenih prostorov, dražji modeli malo bolje in hitreje, slednji vsebujejo več napredne tehnologije, funkcionalnosti, imajo večje baterije, nekateri vsebujejo samočistilne postaje itd. Skozi različne članke in objave na Forumu so opisane različne ugotovitve, primerjave, izkušnje nas in uporabnikov, vsi modeli ki jih omenjamo so vredni nakupa, na koncu pa je odvisno od uporabnika v kakšnem cenovnem razredu bo iskal in katere lastnosti bodo najpomembnejše.

lahko rečem takole, če bi sam trenutno kupoval, bi se kot že omenjeno v posredovani objavi Foruma odločal med trenutno tremi top modeli, Roborock S7, 360 S10 in Viomi S9. Razlike med njimi sem že omenil. Prav z nobenim od omenjenih se ne zgreši, vsak ima kakšno lastnost ki izstopa, sedaj pa odvisno od cene ter lastnosti ki so najbolj pomembne. Sam bi rekel Roborock S7, potem 360 S10 ali Viomi S9 s samočistilno postajo. Slednje je seveda tudi uporabna, saj nam ni potrebno čistiti posodice za smeti na sesalniku ročno, 3L vrečka za smeti bo dovolj za cca. 30 čiščenj, pa tudi potem je odstranitev brez prahu, je zaprt sistem, kar komu dosti pomeni, drugemu niti ne ...
Odgovori