Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Mar 2020, 23:01

@Nina K:
pa mi lahko povete keri je res najbolj top sesalnik ki sesa in pomiva?
pravkar je prišel na trg nov model podjetja 360, naslednik modela S7 in sicer model 360 S6 Pro, prinaša pa kar nekaj dobrih lastnosti in je trenutno najnaprednejši model na trgu, je pa cenovno sicer tudi nekoliko dražji od Viomi V2 Pro ki velja za neko bestbuy opcijo, ponuja največ glee na ceno, oz. še dražjim modelom Roborock S5 Max ki pa nudi overall najboljšo uporabniško izkušnjo. Viomi V2 Pro ima navečjo posodico za vodo, boljšo krpico ter Y patern mokrega čiščenja, tako da je na tem področju občutno boljši od konkurence. Po drugi strani pa je mogoče malo manj težav nasplošno s 360 modeli, sploh pa z Roborock modeli, ki so res "rock solid" kar se delovanja tiče in imajo najišji QualityControl. Je težka odločitev, ker so vsi trije odlični modeli, vsak ima svoje pluse in minuse, cena pa je nekje v rangu 330€ do 470€, najbolj pa trenutno odstopa novi 360 S6 Pro model z najnovejšo tehnologijo oz. Viomi V2 Pro z najbolj učinkovitim mokrim čiščenjem, Roborock pa je enostavno Roborock! ;)

Najugodnejše cene za vse modele pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
wapiti
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Mar 2020, 04:40

29 Mar 2020, 14:49

Pozdravljeni

Kupujem prvi robotski sesalec in sicer za stanovanje cca 50 kvadratov. Po celem je laminat z enim malim ovalnim pragom. Kolikor berem to ni ovira. V stanovanju ni domačih živali.
Malo gledam zadeve in so mi tile padli v oči:

Xiaomi
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni ... m-zvestobe

Roomba 971
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni ... m-zvestobe

Roomba 671
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni ... m-zvestobe

Nekako se najbolj nagibam k Roombi 671, čeprav berem da so z Xiaomi uporabniki tudi zadovoljni.
Rabim dražjo različico Roombe ali bo 671 oz Xiaomi dovolj?
Vaša mnenja ...

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Mar 2020, 15:48

@wapiti:
Kar se Romb tiče je tako, vsi nižji modeli so brez SLAM algoritma, kar pomeni da je načrtovanje in gibanje po prostoru precej kaotično, brez nekega sistema, pač sesalnik drvi sem in tja vse počez dokler ne obdela celega prostora, sicer na koncu obdela vse, a deluje precej neorganizirano. Tudi mokrega čiščenja nimajo, noben model. Pa še bistveno dražji so od konkurence. Na tem mestu bi težko katerega priporočal (razen najvišje serije, ki pa je spet občutno predraga za to kar nudi), ker za vsak Roomba model najdemo dosti boljšo alternativo. Boljšo in cenejšo. Omenjeni Xiaomi je že ena takšnih alterntiv, tukaj gre sicer za zelo star model, prvo generacijo iz leta 2016, ima nižjo sesalno moč kot danšnji novejši modeli, tudi nima mokrega čiščenja, je pa sicer še vedno zelo dober osnovni robotski sesalnik, ima SLAM algoritem in LIDAR senzor, je učinkovit pri čiščenju in dobre kvalitete. A za omenjenih 300€ dobite dosti novejši, naprednejši in še zmogljiejši model še s funckijo mokrega čiščenja, ki se mogoče sliši nepotrebna, a verjemite, je v praksi zelo zelo uporabna lastnost. Med tremi omenjenimi bi se sam vsekakor odločil za Xiaomija, če pa so še druge opcije izven teh modelov pa je še kup alternativ, npr. odličen 360 S6 model, ki je v vseh pogledih naprednejši, se ga dobi že za 250€ npr. in je se pravi cenejši in boljši ...
matjazek2
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 Nov 2019, 10:56

29 Mar 2020, 16:26

Kaj pa tale Xiaomi Mop-P? https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-v ... -1062.html Zgleda zelo, zelo podobno Viomi V2, cena je pa tudi dobra.
Imaš mogoče kakšen nasvet okoli tega? Jaz bi sicer raje imel Viomi, žena pa hoče, da je sesalec bel... ;)

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Mar 2020, 17:04

drži, zelo podoben Viomiju glede na specifikacije, gre pa v bistvu za posodobljen model osnovnega Xiaomi Mi Robota modela, tudi zelo dobra opcija, je še koda za tole varianto;

- Xiaomi Mi P 2100Pa SLAM robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 300€ na 290€ (SLO, 2-leti garancije)

sedaj sicer cena 299€, kupon bo pa -10€ nad 300€, se karkoli doda za nekaj € ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

30 Mar 2020, 08:24

@tomson hvala. Sem naročil z po tejle opciji https://www.gearbest.com/vacuum-cleaner ... d=78409059
Piše da je delivery iz Nemčije, me zanima kolikor bo čas dostave glede na trenutno situacijo.

lp,Miha
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Mar 2020, 11:54

@bernikm:
ponavadi gre kar hitro, do tedna dni, sedaj pa čisto odvisno, kolikor sledim so kakšne pošiljke ki čisto v zastavljenem roku, pridejo, kakšne pa zamujajo, je pa precej odvisno od izbrane poštne službe, sam zdaj na pamet ne vem katere so hitre in katere zamujajo, so pa med njimi kar razlike. Mislim da je pošta Slovenije med bolj počasnimi, med tem ko npr. DHL precej hiter ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

30 Mar 2020, 13:50

Hvala. Bo ko bo, tako se nam nikamor ne mudi :-)
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

30 Mar 2020, 14:37

@Tomson, kaj mogoče gledaš kdaj tudi akcije iz AliExpress? Če maš slučajno kake kontakte, bi lahko dajal tudi iz AliExpress kode tu gor... ;)

Sicer ti nočem "skakak v zelje", ampak npr. Roborock S5 Max (s kodo "SMAX10) iz EU (CZ) stane 402 eur...

Če kdo slučajno kupuje...
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Mar 2020, 14:51

Tudi kdaj preverim, jasno, kolikor spremljam so ugodnejše opcije le na kakšnih posebnih akcijah, kot je trenutno "10th Anniversary". Žal pa pri dosti opcijah Aliepxress ne omogoča affiliate povezav, kar pomeni da sam ne prejmem nikakrnšnega procenta od nakupa, edini vir prihodka za delovanje strani in moj vložen čas pa so prav omenjene affiliate povezave. Z omenjenimi trgovinami ki se promovirajo imamo pač dobro vzpostavljen način sodelovanja, kjer tudi vsem potencialnim kupcem lahko preko svojih kontaktov pomagam v katerem koli procesu nakupa in kasneje, pri vračilih, uveljavljanju garancije ipd. pri Aliju je slednje težje. Sam gledam da so objavljene cene vedno med najnižjimi na trgu, če ne najnižje, vsake toliko pa se kje, jasno, najde še kakšna ugodnejša opcija, 100% vseh dnevnih akcij na spletu pa se tudi ne da slediti. Vsak pa na koncu seveda kupuje po svoji vesti! ;)
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

31 Mar 2020, 01:20

Alfawise V10 Max Robotski sesalnik s kodo: ALFAV10MAX za 200€
EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava

Skladisce pise CN-099, je to EU?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2020, 10:16

freesty napisal/-a:
31 Mar 2020, 01:20
Skladisce pise CN-099, je to EU?
Za Fast-23 EU skladišče, kjer je naugodnejša poštnina je pošla zaloga, verjetno preusmiri avtomtsko na skladišče z zalogo, trenutno so opcije:

- Alfawise V10 Max robotski sesalnik s kodo: ALFAV10MAX za 202€
CN skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni dostava

- Alfawise V10 Max robotski sesalnik s kodo (unikatni kupon tik pod ceno artikla) za 212€
EU Fast-08 skladišče, brez dodatnih stroškov, 4 dni dostava
marko-mb
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Dec 2019, 09:59

31 Mar 2020, 18:52

še nismo nabavili novega, in uporabljamo prvega mi robot, pa še kar spremljam in čakam na solidnega :). ki bi si shranil mape, in imel res pametni algoritem. npr da dolg prostor ki bi ga v 2h ali 3h dolgih potezah lahko pobrisal nebi brisal po kratki stranici 20x gor dol.

kaj je pa ta za en model:
Xiaomi Mijia Pro Robotski sesalnik s kodo: STY331EU iz 296€ na 292€ (objavljen danes (31.3.2020))

med testi in vodiči ga nikjer ni
opažam da obstaja model stytj02ym in styj02ym.
ima moping (ki posnema brisanje "smrekica") kar večina ostalih nima. nekih specifikacij ne najdem, sem pa nekje zasledil da dela samo če aplikacijo nastaviš na lokacijo "China"

a ni to isto kot viomi v2? tudi posoda naj bi bila ista.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2020, 19:51

@marko-mb:
pri tej verziji gre za alternativo Viomi V2 modelu, a brez Viomija, je zadaj Roborock, kot pri originalnem Xiaomi Mi Robot modelu, je Global verzija in v ANG jeziku, kot Viomi V2. Omenjeni oznaki pripadata Viomi V2 modelu ...

v bistvu gre za tole verzijo, ki je trenutno še celo malo ugodnejša v SLO:
- Xiaomi Mi P 2100Pa SLAM robotski sesalnik s kodo: kajkupiti iz 300€ na 290€ (SLO, 2-leti garancije)

sicer pa trenutno najnaprednejši robotski sesalnik, ki tui brez težav shrani več map, se jih lahko aktivira iz zgodovine novi 360 S6 Pro model:

- 360 S6 Pro Robotski sesalnik + BTTWS slušalke s kodo: 360S6PRO$499 iz 522€ na 460€

Najnovejši model podjetja 360, naslednik modela S7 (oznake žal niso najbolj posrečene), trenutni flagship model podjetja prinaša kar nekaj izboljšav v primerjavi z modelom S7. Omeniti gre nov Ultrasonic anti-collision senzor, ki poskrbi za še bolj učinkovito izogibanje ovriam, sesalnik sedaj vsebuje kar 24 različnih senzorjev, priložen je RF Omnidirectional daljinec, za lažje in priročnejše upraljanje sesalnika celotne družine, sesalna moč se je povečala na rekordnih 2.200Pa, baterija je sedaj med največjimi na trgu z 5200mAh ter omogoča do 3h delovanja, glasnost delovanja je med absolutno najtišjimi na trgu z 53dB, za mokro čiščenje je na voljo bistveno večja posodica, sesalnik pa ima 3-stopenjski elektronski nadzor nad vodo. Upravljanje je mogoče tudi preko Alexe, GoogleAssistenta in Clove, z novimi algoritmi je učinkovitost čiščenja višja za 20%, sesalnik pa kot eden redkih omogoča upravljanje večih map za različna nadstropja, aplikacija je nadgrajena, ki pa že sicer med 360 modeli velja za absolutno najboljše na trgu, tako kar se tiče funkcionalnosti kot uporabniške izkušnje.
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

31 Mar 2020, 20:58

Tomson napisal/-a:
31 Mar 2020, 10:16
freesty napisal/-a:
31 Mar 2020, 01:20
Skladisce pise CN-099, je to EU?
Za Fast-23 EU skladišče, kjer je naugodnejša poštnina je pošla zaloga, verjetno preusmiri avtomtsko na skladišče z zalogo, trenutno so opcije:

- Alfawise V10 Max robotski sesalnik s kodo: ALFAV10MAX za 202€
CN skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni dostava

- Alfawise V10 Max robotski sesalnik s kodo (unikatni kupon tik pod ceno artikla) za 212€
EU Fast-08 skladišče, brez dodatnih stroškov, 4 dni dostava
Žal je trenutno konkretno več kot 14 dni iz Kitajske...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Mar 2020, 22:06

Kolikor sledim trenutno ni problem Kitajska ampak EU in Slovenija, tudi po mojih izkušnjah, glede na zadnja dva paketa iz Nemčije in Slo, 2-3x daljša doba dostave kot sicer, je pa odvisno od poštne službe do poštne službe ...
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

01 Apr 2020, 07:56

Ta teden sem dobil paket iz amazon.de in je imel 1 dan zamude (v 4 dneh prišlo) in pa dva paketa iz Slovenije (GLS in pošta Slovenije), ki sta tudi normalno prišla (mogoče kak dan zamude).
Ne vem pa kako je po drugih evropskih državah, moj Alfawise naj bi bil že več kot 20 dni na madžarskem mi kaže tracking ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

01 Apr 2020, 09:35

Tomson, ker iščem še en sesalnik za zgornje nadstropje, sem vedno bolj zainteresiran v nakup Xiaomi Mop (stytj02ym) (https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-v ... -1062.html).

Ker imamo doma že Roborock S50 (in smo fulllllll zadovoljni z njim), bi rad kupil nekaj podobnega za podoben denar (za S50 sem dal 303 eur, sedaj so dražji).

No, in zanima me naslednje:
- Imaš lastne izkušnje s tem Xiaomi Mop (stytj02ym)?
- Ali je model Xiaomi Mop (stytj02ym) dovolj podoben modelu Roborock S50? Kolikor vidim, so malenkostne razlike v moči in posodicah... Ampak ali deluje podobno dobro in zanesljivo ta novejši model (stytj02ym)? Ker imam nekje 45m2, bi bila tudi baterija 3200 AH dovolj dobra...
- Kolikor sem gledal malo na netu, je to v bistvu zelo podoben model kot Viomi V2 - nekateri deli so celo isti... Kako to, da torej ponavadi svetuješ ljudem, naj kupijo model Viomi V2, če je model Xiaomi Mop (stytj02ym) v bistvu enak in cca 10% cenejši?
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Apr 2020, 12:09

@raners:
- z omenjenim Xiaomi Mop P še nimam izkušenj iz prakse, bo pa verjetno v kratkem na testu ...
- konkretno bom lahko odgovoril ko ga bom imel na testu. Zaenkrat kolikor je informacij gre za zelo podoben model Viomiju V2, le da proizvajalec verjetno ni Viomi, glede na podznamko Mijia je sicer nek zunanji proizvajalec, mogoče celo Roborock, ni podatka zaenkrat, lahko pa da so samo rebrandali Viomi v globalni Mijia model ... od tega je potem tudi odvisno ali je bolj podoben Viomiju ali Roborocku, glede na podobno oznako in določene enake dele pa gre verejtno za Viomi osnovo. Glede učinkovitosti sem 100% prepričan da ni slabši od Roborocka S50 ampak boljši, glede zanesljivosti pa odvisno, Viomi ima malo nižji QualityControl kot Roborock, ne dosti, a se pozna na procentu okvar, torej je odvisno katero podjetje je zadaj.
- vedno, če je le možno, svetujem kupcem na podlagi svojih lastnih izkušenj, za omenjeni model lahko predvidevam, ne morem pa še govoriti iz prakse. Tako na prvi pogled gre očitno za neko globalno verzijo sicer azijskega Viomi V2 modela, ki do sedaj ni imel uradne podpore angleščine in je bil cenovno kar ugoden, a tudi brez tretje velike posodice za vodo, ki je s 560ml bistveno uporabnejša za malo večje prostore, sploh ko se uporablja max nastavitev pronicanja vode, kar sam s pridom uporabljam, nadgradnje tudi so, ali bo Pro model res dosegel ves napovedani potencial pa bomo še videli. In pri 30€ razlike na račun Viomi V2 Pro modela, ki je overall odličen za ceno, so jasno, moja priporočila zaenkrat v tej smeri, ga še vedno uporabljam doma in lahko stojim za svojimi trditvami. Po testu omenjenega Xiaomi Mop P modela pa bomo videli kako se primerja ...
matej1990
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Feb 2020, 21:09

01 Apr 2020, 14:34

marko-mb napisal/-a:
31 Mar 2020, 18:52
še nismo nabavili novega, in uporabljamo prvega mi robot, pa še kar spremljam in čakam na solidnega :). ki bi si shranil mape, in imel res pametni algoritem. npr da dolg prostor ki bi ga v 2h ali 3h dolgih potezah lahko pobrisal nebi brisal po kratki stranici 20x gor dol.
Glede algoritmov in smiselnosti sesanja. Pred kratkim je za Roborock S5 izšel popravek (FW), kjer se celotna sesalna površina (stanovanje/nadstropje) razdeli na sobe. Sesalec sam razdeli sobe, lahko pa jih tudi ti še dodatno poljubno razdeliš ali združiš v appu. In ena izmed velikih prednosti je to, da sesalec smiselno prilagodi smer sesanja glede na obliko oz. dimenzije sobe. Torej je odpravljeno točno to kar praviš da te moti.
orientation.jpg
orientation 2.jpg

Če imaš na primer ozek hodnik v obliki črke L, je smiselno L razdeliti v 2 sobi, da se oba konca sesata v bolj smiselni orientaciji. Upam da nisem preveč zakompliciral razlage. :D
L hodnik je smiselno razdeliti na 2 dela, da se ne zgodi to:
L.jpg

Je pa ta delitev sob in logika prišla iz novejših Roborock verzij: S6, S5 Max,...
Na podlagi te izboljšave se takoj opazi hitrejše sesanje stanovanja.
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

06 Apr 2020, 16:55

Zdravo.

Je mogoče kakšna koda tudi za potrošni material za S50? Spodnja krtača, ščetka, filter?
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Apr 2020, 17:03

Dipling napisal/-a:
06 Apr 2020, 16:55
Zdravo. Je mogoče kakšna koda tudi za potrošni material za S50? Spodnja krtača, ščetka, filter? Hvala.
za omenjeno že dolgo ni bilo kakšnih kod, je sedaj že kar malo starejši omenjeni model, se pa najde dosti dobrih opcij:
https://bit.ly/2UQH1f4
https://s.click.aliexpress.com/e/_dZTfmAY
Blaz123
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2019, 21:51

08 Apr 2020, 18:32

Thomson.
Prosim za pomoc. Obcasno se mi sesalnik viomi v2 ustavi in izpise se mi napaka could not navigate. Ne pomaga nic drugo razen da ga ugasnem in nazaj prizgem, potem pa spet dela.
Priponke
Screenshot_2020-04-08-17-59-41-539_com.xiaomi.smarthome.jpg
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Apr 2020, 18:49

Ponavadi takšna napaka ko senzorji niso dobro sčiščeni. Se preveril, res dobro vse senzorje zgoraj in spodaj dobro sčistil?
Blaz123
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2019, 21:51

08 Apr 2020, 19:05

Sem jih ze ocistil, bom se jih probal enkrat. Ta napaka se pojavi samo pri sesanju, pri mokrem ciscenju pa ne.
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

09 Apr 2020, 09:22

To se je tudi meni včeraj prvič zgodilo.. v enem bolj ozkem delu med kavčem in steno... ko sem ga ponovno zagnal ni pomagalo,...prestavil sem ga na sredo sobe in je vse potem posesal kot je treba...
Blaz123
Prispevkov: 5
Pridružen: 02 Nov 2019, 21:51

09 Apr 2020, 17:28

Tomson
Sem se enkrat ocistil senzorje in ni pomagalo. Se imas kaksno idejo zakaj se to dogaja?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Apr 2020, 17:35

predlagam čisti reset, drži gum da se popolnoma ugasne sesalnik ali izprazni, odstrani polnilno postajo iz vtičnice nato pa na novo zaženi. Če se senzorji čisti bi moralo pomagati in rešiti težavo, razen če gre za kakšno napako pri zadnji novi posodobitvi ...
Morphling
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Mar 2020, 08:52

10 Apr 2020, 18:37

Zdravo!

Mi z našo novo čistilko Viomi V2 Pro že veselo sesamo. Smo ga naročili preko slovenske spletne strani. Vendar v opisu tukaj piše, da sta zraven 2 posodici, mi smo dobili 3. Ena samo za suho, ena samo za mokro in ena kombinirana suho/mokro.

Me pa zanimata dve stvari:
- Kako imate sesalec priklopljen? Ali je ves čas na "polnjenju"? Ali je to v redu? Se nič ne pozna na življenjski dobi baterije? Ker Li-ion baterije ni dobro v nedogled polniti in če se sesa 2x na teden se potem sesalec effektivno vsakič tri dni v "prazno" polni.
- Ali Viomi V2 Pro podpira upravljanje preko Google Home? Sem poskusil povezati Mi Home na Google Home, pa mi nekaj ne gre. Izgleda, kakor da se računa povežeta, vendar sesalca v Google Home ne najdem. Ali delam nekaj narobe?

Lep pozdrav, Marko
voldem0rt
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 Nov 2019, 14:28

12 Apr 2020, 10:01

Od zadnje posodobitve mi viomi v2 pro dela tezavo pri mokrem ciscenju. S kombinirano posodico deluje brez tezav, ce pa je vstavljena posodica za pomivanje pa se pomivanje noce zaceti... javlja da naj vstavim 2v1 posodico. Ima se kdo podoben problem in kako ga odpraviti?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Apr 2020, 11:02

Pozdrav, drži, težava je na račun posodobitve Firmwara, so na Viomiju sporočili da težavo odpravljajo, mislim pa da se pospešeno že dela še ena popravek verzija 0035, sicer pa glede na napisano uporabniki poročajo o težavah na 0033, ki bodo sigurno hitro rešene:

Verzija 0033:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... n__=*s*s-R

Nekateri poročajo da so že prejeli updejt na trenutno najnovejšo verzijo:
VIOMI will update the firmware version within 10-15 days to version 3.5.3 0034.

pa še tukaj menda niso zadeve čisto ok, se verjetno pripravlja še ena posodobitev. Pri meni sicer še vedno na 0030 zaenkrat ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Apr 2020, 12:37

@Morphling:
glede na navodila, je priporočljivo da je sesalnik ves čas priključen na polnilno postajo, tak naj bi bila tudi življenska doba baterija optimalna. Če tako priporoča proizvajalec, bo že držalo. Sam ga imam ves čas na postaji, tudi ostale modele, po po letu, dveh kakšnih opaznih sprememb na avtonomiji baterije nisem opazil ...

Viomi V2 Pro še nima podpore za Google Assistent. Se nekaj neuradno govori da bi lahko dodali s kakšno posodobitvijo, a zaenkrat še nič uradnega.
Morphling
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Mar 2020, 08:52

13 Apr 2020, 19:41

@Tomson:
hvala za ažurne odgovore. Bo potem ves čas priklopljen. Saj ne, da bi glasovne ukaze res potreboval, bi bilo pa zanimivo. Morda pa v prihodnosti res dodajo Google Asisstenta.
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

14 Apr 2020, 14:54

Tomson napisal/-a:
30 Mar 2020, 11:54
@bernikm:
ponavadi gre kar hitro, do tedna dni, sedaj pa čisto odvisno, kolikor sledim so kakšne pošiljke ki čisto v zastavljenem roku, pridejo, kakšne pa zamujajo, je pa precej odvisno od izbrane poštne službe, sam zdaj na pamet ne vem katere so hitre in katere zamujajo, so pa med njimi kar razlike. Mislim da je pošta Slovenije med bolj počasnimi, med tem ko npr. DHL precej hiter ...
Danes smo ga dobili. Je kar trajalo 14 dni preko Gearbest, čeprav je prišel iz Nemčije.
Glede na težave z FW, priporočate da ga nadgradim ali pustim tako kot je (Viomi V2 PRO) ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Apr 2020, 16:47

@bernikm:
sam ga ne bom nadgradil dokler res ne bo stabilne in bp delujoče nadgradnje, kar predvidevam bo v kratkem ... sem trenutno na 0030, imam možnost na 0034 a bom počakal ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

14 Apr 2020, 19:09

Tomson napisal/-a:
14 Apr 2020, 16:47
@bernikm:
sam ga ne bom nadgradil dokler res ne bo stabilne in bp delujoče nadgradnje, kar predvidevam bo v kratkem ... sem trenutno na 0030, imam možnost na 0034 a bom počakal ...
Hvala. Kaže mi:
Current version: 3.5.3_0030
Latest version: 3.5.8_0034

Potem najbolje da pustim na tej verziji, dokler ne naredijo novega FW ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Apr 2020, 19:37

če ne potrebuješ nujno več aktivnih map bi sam pustil. oz. bom ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

15 Apr 2020, 09:22

Tomson napisal/-a:
14 Apr 2020, 19:37
če ne potrebuješ nujno več aktivnih map bi sam pustil. oz. bom ...
@Tomson hvala. Imam samo 1 nadstropje tako da je dovolj ena mapa, ostanem potem na tej verziji FW dokler ne objavijo nove.
Moram pa reči da je sesalec TOP, glede na naš 'prastari' Roomba 531 je dosti bolj intelegentna zadeva. Glede na Roombo je dosti manj glasen in konkretno bolj učinkovito in hitreje posesa prostor.
Zares dobra izbira, se zahvaljujem za prijazno pomoč in nasvete pri nakupu.

Bi pa imel ene par vprašanj glede nastavitev za Viomi V2 PRO. Se že v naprej zahvaljujem za nasvete.

- uporabljate 2-1 posodico (čiščenje + pomivanje) ali je boljše najprej samo posodo za sesanje in se potem zamenja za posodo za pomivanje.
Kako je potem s čiščenjem posodic, krpic to delate vsakič sproti ko konča s sesanjem in pomivanjem ali na vsake toliko časa ?

- Je kvalitete mokrega čiščenja kaj boljša če se uporablja samo posodica za vodo kot kombinirana posodica 2-1 ?
Sam razmišljam da bi imel kar to 2v1 in da nastavim da 2-3x na teden posesa in pomije, pa ne rabim menjavati.

- kakšno hitrosti uporabljate pri Suction (Standard) in Water level pri pomivanju (Medium) je to ok ?

- se splača v vodo za pomivanje dodati kakšno tekočino da bolje ščisti ali je voda dovolj ? Kolega, ki ima Scoobo od iRobota pravi da da v vodo malo kisa.

- je možno nastaviti da npr dnevno sobo in hodnik posesa + pomije ostale sobe pa samo posesa?
Priponke
viomi_mapa.jpg
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

17 Apr 2020, 08:41

Zdravo, ali obstaja kak robotski sesalec, katerega višina je do 7.5 cm? Kuhinjski cokel je namreč ravno toliko visok in bi bilo fajn imeti sesalec, ki zna zraven cokla posesat :)

Pomembno je torej, da je sesalni del visok do 7.5 cm. Če ima bulo (radar) višjo, me ne moti, dokler ve, da mora še do cokla posesat.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Apr 2020, 10:38

bernikm napisal/-a:
15 Apr 2020, 09:22
Bi pa imel ene par vprašanj glede nastavitev za Viomi V2 PRO. Se že v naprej zahvaljujem za nasvete.
Sam izberem način čiščenja čisto od situacije. Če je čas osebno vedno naprej sesanje in potem ločeno mokro čiščenje. Sploh pri tem Y paternu mokrega čiščenja opažam, da če se tla umazana se zaradi odmika iz poti lahko smeti malo raznašajo po tleh, kar je pri novem firmware sicer odstranjeno, kar se mi zdi škoda, mogoče bo v naslednji verziji spet dodano, bomo videli. Meni je skratka super opcija suho čiščenje in nato ločeno mokro v Y paternu, res top sčisti. Kombinirano redko uporabljam, če se mudi ponavadi zaženem le suho čiščenje. Ampak vsak ima svoj način ... Sicer pa pri malo bolj umazanih prsotorih (hodnik, vstop v hišo) prostore malo razdelim, da vmes krpico umijem, v teh prostorih vedno izberem tudi dvojno čiščenje.

Glede na moje osebne izkušnje je učinkovitost čiščenja, zaradi vsega omenjenega višja, če čistim ločeno, potem je res očiščeno in umito 100%. A marsikomu to ni bistveno, je bolj pomembna praktičnost in hotrost čiščenja.

Sam uporabljam vse na MAx. Tako moč sesanja kot količino pronicanja vode. Max.

Sam vedno na nameščeno krpico dodam nekaj čistila in ga razporedim po krpici. Lepo osbveži prostor, malo pa tudi pomaga pri čiščenju, meni super opcija.

Ni možno nastavljat ločenega čiščenja v praksi, ker v vsakem primeru za seboj vleče mokro krpico, tudi če ne spušča vode je krpica še vedno mokra ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Apr 2020, 10:53

bimbooo napisal/-a:
17 Apr 2020, 08:41
Zdravo, ali obstaja kak robotski sesalec, katerega višina je do 7.5 cm? Kuhinjski cokel je namreč ravno toliko visok in bi bilo fajn imeti sesalec, ki zna zraven cokla posesat :) Pomembno je torej, da je sesalni del visok do 7.5 cm. Če ima bulo (radar) višjo, me ne moti, dokler ve, da mora še do cokla posesat.
vsi res tadobri modeli so zaradi vse vključene tehnologije višji, okoli 10cm, se pa najde nekaj modelov iz nižjega cenovnega razreda, npr. kakšen Alfawise model, ki so sicer precej dobri poceni modeli, glede na to kaj nudijo, a je jasno malo nižja učinkovitost čiščenja, tudi nižji QualityControl, so pa ugodnejši in tale pri višini 7.6cm npr:

- Alfawise V8S Pro robotski sesalnik za 157€ (EU skladišče)

je verjetno še kar nekaj res nizkih modelov, npr. Philips model pri 5.8cm višine, s katerimi pa žal nimam kakšnih izkušenj, so pa lahko, kot je razvidno iz komentarjev kupcev, sicer na precej nižjem nivoju ...
bimbooo
Prispevkov: 16
Pridružen: 29 Mar 2020, 09:35

17 Apr 2020, 12:20

Alfawise, ki si ga omenil deluje povsem solidno, a ima en deal breaker zame - nima možnosti postavitve virtualnih sten.
Bom spremljal, kdaj bodo to možnost vključili v nizkocenovce. Če pa sam kaj zaslediš, se mi pa le oglasi :D
francown
Prispevkov: 21
Pridružen: 11 Apr 2020, 21:38

18 Apr 2020, 09:44

Pozdravljen! Na tej spletni strani sem bral test za Roborocka S5 Max in ga pptem tudi naročil in ga že lepo uporabljamo. Lahko povem, da je vreden vsakega centa 😁Zdaj me pa zanima glede posodice za vodo, če se lahko notri natočijo kakršnakoli čistila? In če se lahko, so mogoče kakšna priporočila? Krpica je pralna in jo lahko dam v pralni stroj, ane? In še to, kje bi se najbolj ugodno dobilo rezervne dele za Roborocka (krpice, metlice,...)?

Hvala in lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Apr 2020, 18:51

@francown:
me veseli da dobro služi namenu! ;)

v posodico za vodo ni priporočljivo dodajati čistil, ker se lahko zamašijo šobice. A nekateri kljub temu dodajajo, nekateri nimajo težav, nekateri pa čez čas pač kupijo novo posodico za vodo. Sam nanesem čisto na krpico, pa je tudi kar ok, lepo osveži prostor, malo pa tudi pomaga ... Krpico pa jasno, brez težav v pranje. Sam jo sicer kar ročno po vsakem čiščenju na hitro operem.

glede potrošnega materiala pa je precej izbire, če ne gre za original npr:

- 31pcs SET potrošni material za Roborcok S5/S6/S5 Max s kodo: BGAFF7OFF iz 29€ na 27€

ali pa tukaj mislim da original material ali pa precej izbire na Aliju ...
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

18 Apr 2020, 19:59

Zdravo,
Kje se pa tole najde v aplikaciji?

Recently, VIOMI has made the following improvements for V2PRO APP:
2. Newly add consumables management
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Apr 2020, 20:12

hmm... s tem trenutno težko pomagam, ker sam še nisem opravil nadgradnje, čakam na 0035 ...
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

18 Apr 2020, 22:57

Aha sem ugotovil. Izbrisal Xiaomi aplikacijo, se enkrat namestil in je kazalo novosti, ki jih omenjajo...
francown
Prispevkov: 21
Pridružen: 11 Apr 2020, 21:38

19 Apr 2020, 19:16

Tomson napisal/-a:
18 Apr 2020, 18:51
@francown:
me veseli da dobro služi namenu! ;)

v posodico za vodo ni priporočljivo dodajati čistil, ker se lahko zamašijo šobice. A nekateri kljub temu dodajajo, nekateri nimajo težav, nekateri pa čez čas pač kupijo novo posodico za vodo. Sam nanesem čisto na krpico, pa je tudi kar ok, lepo osveži prostor, malo pa tudi pomaga ... Krpico pa jasno, brez težav v pranje. Sam jo sicer kar ročno po vsakem čiščenju na hitro operem.

glede potrošnega materiala pa je precej izbire, če ne gre za original npr:

- 31pcs SET potrošni material za Roborcok S5/S6/S5 Max s kodo: BGAFF7OFF iz 29€ na 27€

ali pa tukaj mislim da original material ali pa precej izbire na Aliju ...
Hvala lepa za odgovor. Kako pa je s tem "neoriginalnimi" potrošnim materialom? Je vredno, ali je kvaliteta vprašljiva? Cena je mamljiva...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Apr 2020, 20:17

sam sem že nekaj podobnega neoriginalnega potrošnega materiala nabavil, pa nekih razlik nisem opazil ...
bernikm
Prispevkov: 17
Pridružen: 01 Dec 2019, 20:00

20 Apr 2020, 07:58

@Tomson hvala za odgovore. Sesalnik že slab teden sesa in pomiva, žena je več kot zadovoljna. Edino kar opažam je da pri 2-1 posodici ko nalijem vodo na začetku ven malo kaplja, pri navadni posodi za vodo pa nisem opazil.
FW sem pustil kar na .30 čakam na .35 ker tale .34 sem našel tudi na Xiomi forumu da so težave. Spodaj je opisano kaj so izboljšali in kaj 'pokvarili'. Govori se da naj bi novi FW s popravki prišel ven 25.4.

lp,Miha
Priponke
ViomiFW.JPG
Odgovori