Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Krenforum
Prispevkov: 8
Pridružen: 29 Okt 2019, 08:32

19 Jan 2020, 23:37

Na zacetku je deloval spot cleaning. Zadnje parkrat kadarkoli dam spot ne deluje. Ali dam tocko ali kvadrat. In mi ni jasno zakaj... sesalec le v stanovanju, tako da ga ne prenasam in uporablja isto mapo..
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

20 Jan 2020, 03:40

Narocil Alfawise v10 max pa da vidimo. Mislim, da za ceno 180eur ni blo boljse p/p opcije. Najraje bi Viomija, ker sem ga ze imel 1 teden na probi preden je romal k mami in vem, da je dober sesalec. Ampak za 50% cene mislim, da bi moral biti ok.

Kako dolgo pa ga lahko pricakujem s kitajske? Carine na priority z gearbesta predvidevam, da ni?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Jan 2020, 13:45

Krenforum napisal/-a:
19 Jan 2020, 23:37
Na zacetku je deloval spot cleaning. Zadnje parkrat kadarkoli dam spot ne deluje. Ali dam tocko ali kvadrat. In mi ni jasno zakaj... sesalec le v stanovanju, tako da ga ne prenasam in uporablja isto mapo..
Sem preizkusil, pri meni normalno deluje, bp, tako da kakšna zadnja nadgranja ni problem. Če se ti težava res ponavlja mogoče poizkusiš z resetiranjem mape ali če ni druge tovarniški reset ...
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Jan 2020, 15:06

Danes v PreOrder Roborock S5 Max iz EU skladišča s precej dobro ceno:

- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: 4CA6ERZD iz 422€ na 412€ (EU skladišče)
Rokaldo
Prispevkov: 25
Pridružen: 21 Jan 2020, 09:40

21 Jan 2020, 10:42

Zdravo,

Ali ima kdo robotski sesalnik Cecotec Conga 5090 (https://www.storececotec.com/en/robot-v ... -5090.html)? Na papirju je tole trenutno Ferrari robotskih sesalcev - ciklonska tehnologija in daleč največja sesalna moč 8000 PA, podobna pomivalna funkcija kot Viomi V2 pro, možnost shranjevanja in urejanja 5 map...
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jan 2020, 12:12

Na papirju deluje precej impresivno, sicer relativno visoka cena, a glede na specifikacije ne pretirana. Žal pa kolikor gledam ni niti enega testa, dostikrat se namreč izkaže da je teorija eno, praksa pa drugo. Pri robotskih sesalnikih na koncu največ pomeni dejansko učinkovito načrtovanje premikanja po prostoru in učinkovitost čiščenja ob dobri uporabniški izkušnji. Če se bo tudi v praksi dobro izkazal sigurno še en zelo zanimiv in zelo zmogljiv model, se pa pri teh občutno dražjih modelih na koncu samo poraja vprašanje, ali je res toliko učinkovitejši, kot je dražji ... počakajmo na kakšen kredibilen test, pa bo hitro jasno, mogoče se celo sam lotim ...
jurez
Prispevkov: 3
Pridružen: 01 Jan 2020, 14:20

22 Jan 2020, 07:32

Zivjo, mene pa zanima kateri dodatki (potrosni material - filtri, krpe, krtace) so primerne za Roborock S5 Max - izgledajo mi enako kot za S5 ali S6, ampak stranska metlica je samo 3-kraka... Tudi za krpo nisem preprican, izgleda enako, ampak vem, da je S5 Maxov mop drugacen od ostalih Roborockov.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jan 2020, 09:02

jurez napisal/-a:
22 Jan 2020, 07:32
Zivjo, mene pa zanima kateri dodatki (potrosni material - filtri, krpe, krtace) so primerne za Roborock S5 Max - izgledajo mi enako kot za S5 ali S6, ampak stranska metlica je samo 3-kraka... Tudi za krpo nisem preprican, izgleda enako, ampak vem, da je S5 Maxov mop drugacen od ostalih Roborockov.
razlika je le v omenjeni trikraki stranski metlici, na Aliju so npr. precej ugodni kompleti (spodnja vrstica): http://s.click.aliexpress.com/e/_s2mtbm
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

22 Jan 2020, 14:50

Tomson napisal/-a:
15 Jan 2020, 22:17
rubinio napisal/-a:
15 Jan 2020, 21:59
Živjo.

Najprej pohvale za forum, mnenja in nasvete. Trenutno se odločam med Viomi V2 Pro in Roborock S5 Max. Predvsem me zanima razlika v funkciji sesanja preprog - bo Roborock S5 Max z carpet boost opcijo res posesal toliko več, ali bom moral tudi za njim preprogo sesati s klasičnim sesalcem? Še eno vprašanje glede mokrega čiščenja - pri Roborocku je podstavek pri polnilni postaji, pri Viomiju pa ne? Funkcija podstavka je, da se tla ne namočijo, če krpe ne odstranimo?
Hvala za pohvale! ;) Omenjeni Carpet Boost bo prišel do izraza le, ko sesalna moč ne bo nastavljena na Max, se pravi če sesa na normal, bo pri preprogi šel na max, če pa je že na max, pa na preprogi ne bo nič drugače, sam imam npr. robotske sesalnike vedno na max, da je najbolj učinkovito čiščenje, ima pa Viomi nekoliko višjo sesalno moč, ni pa neke razlike v praksi, vsekakor pa ne bo slabši od Roborocka. V osnovi robotski sesalnik in preproge ne gredo najbolje skupaj, 2000Pa sesalne moči napram 20.000Pa sesalne močei pri klasičen sesalniku se pač ne more primerjati, poleg tega pri klasičnem sesalniku s primernim nastavkom pride kar fino vakum, pri robotskem pa je še kakšen cm višine. Kakšne preproge ki nimajo dolgih tkanin, so bolj trdne, nizke, goste bo robotski sesalnik čisto zadovoljivo posesal, kakšne bolj "štrleče" pa tako tako ... je tukaj najboljša kombinacija robotskega sesalnika in baterijskega sesalnika (ki že imajo 20k Pa sesalne moči) in se potem uporabi za preproge, tkanine, sedežne, omarice, pohištvo, strop itd. da ni več potrebe po klasičnem električnem sesalniku ...

Sicer pa primerjava med Viomi v2 Pro in S5 Max ... gre za trenutno dva najboljša robotska sesalnika na trgu, z nobenim se ne zgreši, Viomi sicer z malo višjo sesalno močjo a podobno učinkovitostjo čiščenja, malo boljši je na področju mokrega čiščenja, ima večjo posodico ter Y patern pomivanja ki posnema ročno pomivanje tal, aplikacija je pri Roborocku malo boljša, zanesljivost čiščenja je pri Roborocku malo višja, sicer pa oba res super za ceno. Priložena podstavek je sila praktičen pri Roborocku, sploh če nas ni poleg ko se konča mokro čiščenje, da ne vlaži parketa npr. Pol urce ni problem, meni pa se je že zgodilo da sem pri Viomiju pozabil dva dni mokro krpo pritrjeno in so seveda posledice, zato tudi razmišljam da bi pri Viomiju neko podobno rešitev poiskal, pri Roborocku pa te dileme ni, a če primerjam Viomi tudi bolj namoči tla pri max nastavitvi, tako da se potem še bolj pozna, če se pozabi ...

Je pa tako za Viomija kot Roborocka danes nova koda:

- Roborock S5 Max (black) robotski sesalnik s kodo: GBRS5WCC01 iz 451€ na 397€
- Roborock S5 Max (white) robotski sesalnik s kodo: GBRS5WCC01 iz 451€ na 397€
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: V404DB3AF1DEB000 iz 352€ na 334€ (EU skladišče)
Tomson fuuul hvala za tak izčrpen odgovor. Še vedno kolebam med njima, oba sta top, na momente se že odločim da bo Viomi, pa potem spet ne.. skratka, v tem tednu naročim. Če bo kakšna ugodna koda, ki bo zmanjšala cenovno razliko med njima se vsekakor priporočam. :)

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jan 2020, 15:17

Trenutno je zelo dobra opcija za S5 Max iz EU skladišča:

- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: KAJKUPITI5 iz 422€ na 400€ (EU skladišče)

Za Viomija pa tudi precej dobri opciji iz EU skladišča, a je razlika še vedno nekje 60€ ...

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: V404DB3AF1DEB000 za 336€ (EU skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: GKB20JAA za 336€ (EU skladišče)
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

22 Jan 2020, 20:42

Hvala. Ampak za Roborocka je opcija pre-order?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jan 2020, 21:25

Drži, a je ShipOut že čez 4 dni ...
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

23 Jan 2020, 08:45

Tomson, a na geekbuyingu imajo še popust v primeru plačila s Paypalom?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Jan 2020, 09:26

hmm... mislim da ne, nisem pa 100%, bi vprašal pa se je začelo Kitajsko novo leto, teče le logistika v trgovinah te dni, je tudi moj kontakt odsoten, vseeno poizkusim poizvedet, če kaj izvem, sporočim ...
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

23 Jan 2020, 14:13

Nič, naročil, 344 s poštnino, paypal nima več akcije.. viomi xiomi v2 pro... se oglasim ko dobim, hvala! :)
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

27 Jan 2020, 17:43

Najprej pohvale za forum.
Sem nov uporabnik vendar že kar nekaj časa prebiram forum.

Imam eno vprašanje. Trenutno si lastim Viomi V2. V bistvu šele par dni. Ni pro verzija kar me ne moti saj je do sedaj več kot izpolnil moja pričakovanja.
Naročil sem ga v avstriji.
Malo mi je čudno, da je prišel s posdico za prah (sesanje) kot tudi drugo posodico katera pa je očitno kombinirana saj po vstavitvi le te robot reče, da je vstavljena 2in1 posodica. Je to normalno za V2 verzijo?
Ali sem dobil neko čudno kombinacijo? Sicer me ne moti saj se ne bo redno pomivalo tla pa vseeno.

Imam pa eno vprašanje.
A se lahko doda vodi v tank tudi čistilo ali ne?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Jan 2020, 23:45

Hvala za pohvale! ;)

Žal je pri omenjenem modelu Xiaomi ustvaril malo zmede, na koncu pa uradno ni podal konkretne izjave o V2/Pro modelih, trgovci lahko zaradi nižje cene tako tudi sami dodajo V2 modelu kombinirano posodico, pa zadeva funkcionira. Po kanalih Xiaomija pa naj bi Pro model imel priložene vse tri posodice ter v prihodnosti dobil softverske nadgradnje firmwara ter aplikacije in s tem pridobil dodatne funkcionalnosti. Kaj in kako bo s tem pa bomo videli.

Čistila pa ni priporočljivo dodajati, ker se šobice za vodo lahko hitro zamašijo. Nekateri sicer uporabljajo, pa potem če je potrebno kupijo novo posodico za vodo. Sam dodam čistilo na krpico, pa tudi je nek efekt, vsaj zadiši po svežem! ;)
tomzzi
Prispevkov: 34
Pridružen: 27 Jan 2020, 17:29

28 Jan 2020, 11:23

Tomson

Hvala za odgovor. Se mi je kar zdelo, da ne bo najboljše če bi dodajal čistilo.
Nisem bil pa siguren. Raje vprašam kot pa, da imam potem probleme.
Drugače sem pa splet zadovoljen z njim.
Tudi okrog kuhinjske in stolov se dobro znajde.
Ni potrebno nič odmikati.
Pika
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 Jan 2020, 11:24

28 Jan 2020, 16:03

Pozdrav, samo sporocam, da je Viomi postal nepogresljiv ljubljencek pri nasi hisi.
Res totalno zadovoljni!!!
Lp, hvala za nasvete!
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jan 2020, 18:52

Pika napisal/-a:
28 Jan 2020, 16:03
Pozdrav, samo sporocam, da je Viomi postal nepogresljiv ljubljencek pri nasi hisi. Res totalno zadovoljni!!! Lp, hvala za nasvete!
Malenkost in hvala za feedback! Naj dobro služi! ;)
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

28 Jan 2020, 20:11

Enkrat sem že spraševal.

Sedaj pa me ponovno zamima kaj se priporoča za srednji rang, cca 300 eur.

Je to še vedno Xiaomi Viomi V2 Pro?
Kaj pomeni 3x posodica? Kako deluje aplikacija, so kakšni problemi pri uporabi tega sesalnika?
Obstaja morda kakšen dober test za ta sesalnik?
Cena, kode?

Ali se dobi še kaj drugega zanimivega v tem cenovnem razredu, morda boljše?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Jan 2020, 22:04

gregor napisal/-a:
28 Jan 2020, 20:11
Enkrat sem že spraševal. Sedaj pa me ponovno zamima kaj se priporoča za srednji rang, cca 300 eur. Je to še vedno Xiaomi Viomi V2 Pro? Kaj pomeni 3x posodica? Kako deluje aplikacija, so kakšni problemi pri uporabi tega sesalnika? Obstaja morda kakšen dober test za ta sesalnik? Cena, kode? Ali se dobi še kaj drugega zanimivega v tem cenovnem razredu, morda boljše? Hvala
okoli 300€ še vedno bestbuy Xiaomi Viomi V2 Pro, za to ceno overall ni boljšega modela. 3 posodice pomenijo: 1x posodica za prah, 1x posodica za vodo, 1x kombinirana posodica, kar pomeni da se lahko čiščenje prilagaja glede na potrebe ker kombinirana posodica ima pač manjšo kapaciteto za prah in vodo a opravi oba čiščenja hkrati, če pa se ne mudi, se lahko uporabi eno ali drugo namesnko posodico, ki sta po kapaciteti, jasno večji ... Kakšnih posebnih težav ni pri Viomiju, je tudi po uporabniški izkušnji med najboljšimi na trgu, a kot kasneje omenjeno, za Roborockom, pri katerem je uporabniška izkušnja najboljša.

TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

Iz višjega cenovnega ranga pa Roborock S6, njihov flagship model, res premium robotski sesalnik, ni pa neke razlike pri učinkovitosti čiščenja, pri mokrem čiščenju celo Viomi boljši, a Roborock deluje res premium in deluje 100% rock solid, ga praktično nič ne vrže s tira.

TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

Mogoče najboljši kompromis med Viomijem in Roborockom pa novi Roborock S5 Max, ki je v veliki meri na nivoju S6 modela, celo boljši na področju mokrega čiščenja ker ima podobno kot Viomi 3-stopenjski elektronski nadzor na vodo in občutno večjo posodico za vodo. Viomijeva posodica je še večja poleg tega pa mokro čisti v Y paternu (posnema ročno pomivanje tal), a kot rečeno Roborock overall še malenkost na višjem nivoju in tale S5 Max model je res dober kompromis.

Vsi modeli s trenutno najboljšimi cenami (redno ažuriranimi kodami) na trgu pa v namenskem članku: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

29 Jan 2020, 09:29

Hvala za podroben odgovor. :D
Posredujem dalje mojemu sodelavcu.

Kako se obnese trgovina geekbuying? Še nisem kupoval v tej trgovini.

LP
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jan 2020, 09:52

Odlični so, hitri, super Costumer in After Sale podpora, sicer pa imam v vseh (Geekbuying/Gearbest/Banggood) svoje kontakte, tako da če je kaj slučajno potrebno, lahko posredujem, da se zadeve hitro uredijo ...

PS: je pa koda NEWYEAR na Geekbuyingu aktivna le še danes ....
Piquet
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jan 2020, 20:35

30 Jan 2020, 22:08

Hvala za potrditev. :)

Če smem samo na hitro še enkrat vprašanje ki je bilo zastavljeno že 100x. Kaj bi ti izbral med viomi v2 pro in s5max? To bo prvi robotski sesalec zame, imam zlatega prinašalca in cca 25m2 tepiha potem pa še ene 80m2 ploščic ki jih mora posesati in predvsem mokro očistiit (pasje tace in druga pasja umazanija!!). Če bi ti izbiral, kaj bi kupil? Ali je s5 max vreden teh 65eur več. Uporabljal bi predvsem kombinirano posodico in način čiščenja pa tudi če vsak dan izpraznim posodico, samo da lahko stvar naenkrat medtem ko spimo posesa in počisti tla. Hvala vnaprej!

Danes sem izpraznil kreditno in bi rad že kar v soboto nekaj naročil, vprašanje je samo še kaj. Žena že pričakuje nekaj tako da premisliti si več ne morem.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2020, 22:16

Piquet napisal/-a:
30 Jan 2020, 22:08
Hvala za potrditev. :)

Če smem samo na hitro še enkrat vprašanje ki je bilo zastavljeno že 100x. Kaj bi ti izbral med viomi v2 pro in s5max? To bo prvi robotski sesalec zame, imam zlatega prinašalca in cca 25m2 tepiha potem pa še ene 80m2 ploščic ki jih mora posesati in predvsem mokro očistiit (pasje tace in druga pasja umazanija!!). Če bi ti izbiral, kaj bi kupil? Ali je s5 max vreden teh 65eur več. Uporabljal bi predvsem kombinirano posodico in način čiščenja pa tudi če vsak dan izpraznim posodico, samo da lahko stvar naenkrat medtem ko spimo posesa in počisti tla. Hvala vnaprej! Danes sem izpraznil kreditno in bi rad že kar v soboto nekaj naročil, vprašanje je samo še kaj. Žena že pričakuje nekaj tako da premisliti si več ne morem.
Jah, kot vedno, težka odločitev! :)

Meni osebno je, tako, overall uporabniška izkušnja boljša na Roborocku, medtem ko je price/performance boljši Xiaomi. Viomi je sicer malo močnejši, ima še malo večjo posodico za vodo, Y patern mokrega čiščenja, Roborock pa po drugi strani občutno zmogljivejšo baterijo, uporabniku prijaznejšo in malo zmogljivejšo aplikacijo, deluje res "rock solid" ... odvisno od prioritet, če se gleda na ceno ali npr. učinkovitost mokrega čiščenja potem Viomi, če pa se gleda na overall čim boljšo uporabniško izkušnjo in 70€ več ne predstavlja ovire pa Roborock. Da ne bo pomote, oba modela sta res top za ceno, ena izmed absolutno najboljših modelov na trgu, a omenjene razlike so in če bi se npr. sam odločal za prvi robotski sesalnik bi verjetno dal prednost Roborocku, a ne za veliko, sicer pa vsak zase ve kaj mu več pomeni glede na ceno 336€ za Viomija ali 400€ za Roborocka in omenjene razlike med njima ...

Cene in povezave pa so v namenskem članku:
https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
Piquet
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jan 2020, 20:35

30 Jan 2020, 22:29

A če gledaš performance je pa viomi dejansko boljši? Kvadrature nimam take da bi bila večja baterija verjetno deal breaker. 70 evrov tudi ni tok grozna razlika ceprov smo že kar pri visokih številkah.

Kaj pa naprimer build quality? Ali lahko pri tem roborock upraviči the 70 evrov? Samo nočem se počutiti butasto ko dam 70 evrov več za enak build quality, mogoče slabše čiščenje ker ima malo slabši vlek in ne uporablja y vzorca pa podobno. Uporabniška izkušnja z appom je sicer pomembna ampak sem tehnični tip človeka in malo prckanja ni konec sveta.

Seveda bom ponucal tvoje linke ker to je še najmanj kar ali zaslužiš da tukaj svetuješ!
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2020, 23:09

Viomi je 70€ cenejši, pri tem pa ima malo višjo sesalno moč (kar se v praksi kaj dosti sicer ne pozna) in učinkovitejše mokro čiščenje, na račun Y paterna (ki posnema ročno pomivanje tal) pa tudi večje posodice za vodo. Tukaj sicer ni neke bistvene razlike, ker S5 Max je pri mokrem čiščenju takoj za Viomijem, a je omembe vredno. Viomi je sicer kvaliteten sesalnik tako glede materialov, izdelave in predvsem tehnologije, zato višja vrednost glede na ceno. Roborock pa je še tisto malo bolj premium, tako po izgledu, dizajnu, materiali niso prav kvalitetnejši ali izdelava, pač tisti finiš ko deluje bolj fino.

Še največja razlika pri aplikaciji (če ne govorimo o izgledu in uporabi) je tudi podpora za 3 različne aktivne mape pri Roborocku (ki sicer še ne deluje čisto pričakovano, a bo), a pride prav tistim ki imajo npr. več nadstropij in želijo v vsakemu imeti označene določene no ali carpet cone in podobno, sicer pa funkcionalnost zelo podobna a pri Roborocku uporabniku prijaznejša.

In kot omenjeno zanesljivost delovanja, Roborock se npr. kje zatakne ali pride do kakšnega zapleta 1x na 20 čiščenj (tukaj mislim da sploh nima konkurence), pri Viomiju pa 1x na 10 čiščenj, kar zopet vpliva na upoabiško izkušnjo, nič takšnega in če so prostori povsem lepo prazni brez možnosti da se kaj pripeti bo tudi Viomi bp, a Roborock deluje bolj pametno, ko se enkrat nekam zatakne, se drugič več ne bo npr…

Na koncu mogoče še Quality Control, ki je pri Roborocku res izjemno visok, od vseh prodanih modelov in feedbacka kupcev vem mogoče za primer ali dva da je bilo kaj narobe, pri Viomiju je ta procent višji, vem za nekje štiri primere ko se je uveljavljala garancija, se je hitro uredilo, a je za omenit ...

Koliko ti je vse omenjeno vredno pa sam presodi! ;)
Piquet
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jan 2020, 20:35

30 Jan 2020, 23:25

Izbral sem roborocka. Predvsem to kar si napisal glede zanesljivosti je pomembno. Ajde preživiš kakšne problemčke z appom ampak 1 do 2x na 10 čiščenj nekaj reševati mi pa res ni v interesu.

Upam da bom zadovoljen.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2020, 23:58

Kot pravim, tudi pri Viomiju ni tako hudo, če imaš kolikor toliko urejen prostor sploh ne bo težav, niti 1x na deset, to so bolj extremni primeri, pri meni je pač veliko kablovja, pa omarice in pod omaricami zadeve, pa dosti igrač naokoli, potem pa jasno se kaj zaplete! ;) a tako po občutku je Roborock nekoliko bolj pameten, pač so plusi in minusi pri oebh modelih, nič ključnega, zadovoljen bi bil z enim ali drugim, a ponavadi tiste lastnosti ki modele ločijo pomagajo pri odločitvi posameznika, kaj je zanj bolj pomembno in posledično kateri model bolj primeren ...
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Jan 2020, 10:43

Danes zelo dobra cena za Viomi V2 Pro iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: D420E309265EB001 iz 355€ na 327€ (EU skladišče)
shon
Prispevkov: 20
Pridružen: 29 Avg 2019, 07:53

03 Feb 2020, 19:36

Imam problem, kupil sem sesalec amazefit V10max. Med sesanjem si po nekaj minutah uporabe obstane in sporoča, da posoda za prah ni pravilno nameščena. Ko ga ponovno zaženem spet dela nekaj minut in naredi isto. Posodo sem večkrat na novo namestil, vendar ni nobene razlike. Druga posoda, ki je za mokro čiščenje dela normalno. Mislim, da je napaka v posodi za prah. Kako bi na gearbest sporočil da mi pošljejo novo posodo? Nekak ne najdem kje bi da pritožbo...
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Feb 2020, 21:27

shon napisal/-a:
03 Feb 2020, 19:36
Imam problem, kupil sem sesalec amazefit V10max. Med sesanjem si po nekaj minutah uporabe obstane in sporoča, da posoda za prah ni pravilno nameščena. Ko ga ponovno zaženem spet dela nekaj minut in naredi isto. Posodo sem večkrat na novo namestil, vendar ni nobene razlike. Druga posoda, ki je za mokro čiščenje dela normalno. Mislim, da je napaka v posodi za prah. Kako bi na gearbest sporočil da mi pošljejo novo posodo? Nekak ne najdem kje bi da pritožbo...
Lahko se najprej preveri direktno na Alfawise podpornem centru: cs@alfawise.com

Sicer pa preko Ticketa/LiveSupporta na Gearbest: https://support.gearbest.com/ticket/ticket/cat
(je pa zaradi trenutnega stanja v HongKongu (KoronaVirus) in posledično precej omejenega števila zaposlenih na delovnem mestu mogoče odziv daljši kot sicer)
Julija
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Dec 2019, 22:17

04 Feb 2020, 13:42

Pozdravljeni,
Imam vprasanje za lastnike roborocka s5 max. Uporabljam ga 14 dni in priznam, da je presegel moja pricakovanja. Zanima pa me, ali je normalno, da se posodica z vodo blazno pocasi prazni ter, da je pri nastavitvi najvisje moci mokrega ciscenja opaziti res komaj, komaj zaznavno sled, tudi brisacka je le rahlo navlazena. Imam namrec obcutek, da funkcija mokrega ciscenja ne deluje tako kot bi morala.
Lp
mhercog
Prispevkov: 7
Pridružen: 30 Nov 2019, 10:05

05 Feb 2020, 15:42

Julija napisal/-a:
04 Feb 2020, 13:42
Pozdravljeni,
Imam vprasanje za lastnike roborocka s5 max. Uporabljam ga 14 dni in priznam, da je presegel moja pricakovanja. Zanima pa me, ali je normalno, da se posodica z vodo blazno pocasi prazni ter, da je pri nastavitvi najvisje moci mokrega ciscenja opaziti res komaj, komaj zaznavno sled, tudi brisacka je le rahlo navlazena. Imam namrec obcutek, da funkcija mokrega ciscenja ne deluje tako kot bi morala.
Lp
Zmočiš krpo pred začetkom ;)
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Feb 2020, 16:45

Res je, sam kar konrektno namočim krpico, da skoraj teče od nje, je potem mokro čiščenje precej bolj učinkovito, sicer pa kar nekaj časa traja da se krpica v celoti namoči, če se namesti suho ...
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

05 Feb 2020, 20:43

Živjo.

Pa je končno prišel Viomi V2 Pro. V bistvu že v ponedeljek, pa nisem imel niti minutke za odpret škatlo.
Danes sem jo, zložil vse skupaj in zagnal, le testno, slabih 5 minut.

Ampak glede na videno, zame je to raketa. Pospešuje, upočasnjuje, relativno tih... Zaenkrat super. Jutri pa gre v akcijo.

Moram poudarit še dejstvo, da smo prej imeli robotski sesalnik iz Hoferja. Res je, da stane 2.6x manj, ampak nudi pa 10x manj :)

Tomson še enkrat hvala za vse nasvete in pomoč
jskraba
Prispevkov: 6
Pridružen: 27 Nov 2019, 16:32

06 Feb 2020, 08:02

Pri S5 max je stranska krtača silikonska, medtem ko ima precej aftermarket ponudnikov kot nadomestni del ščetkasto plastično v ponudbi.

Katera je boljša, silikonska ali plastična? Katera bolje očisti? Katera manj poškoduje tla, npr. parket?

In, ali so neoriginalni nadomestni deli enakovredni originalnim? Kje je mogoče dobiti originalne?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 11:25

če sam primerjam silikonsko in klaično metlico, bi rekel da je za res občutljiva tla silikonska bolj prijazna, a kakšne velike razlike mislim da ni, je pa silikonska mogoče malo bolj učinkovita, bolje pograbi prah, tako da zame overall je silikonska boljša ...

sam sem kupoval tako original in neoriginal dele, pa lahko rečem, vsaj za Roborock kolikor sem nabavljal da so 99% enaki ... precej izbire je na Aliju, je pa nad 22€ potrebno računati še na 22% davka in 5€ carinskega postopka ...
http://s.click.aliexpress.com/e/_s3i7NX
http://s.click.aliexpress.com/e/_sgxphf
Julija
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Dec 2019, 22:17

06 Feb 2020, 16:09

Hvala za odgovora.
Krpico sem že večkrat pošteno zmočila, a sled mokrega čiščenja je le tako dolgo, kolikor je bila krpica namočena. Posodica z vodo ostaja povsem polna tudi po tem, ko počisti preko 100m2 z nastavitvijo na maksimalno mokro čiščenje. Očitno nekaj ne deluje kot bi moralo.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 16:51

to je res malo hecno, kot bi elektronsko voda bila zaprta, a v aplikaciji je nastavljeno na Max. Sicer bi pri 100m2 posodica bila sigurno prazna. Če se pogleda posodico za vodo ni kaj videti na šobicah, da bi blokiralo vodo? mogoče kaj čisto brezveznega, najbolje bi bilo kar povprašat na Roborock supportu, bodo sigurno hitro podali ustrezno rešitev ali vsaj vedeli za kaj bi šlo: support@roborock-eu.com
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

10 Feb 2020, 12:14

Kdaj priblizno lahko pricakujem sesalec narocen iz gearbest 20.1. priority line?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Feb 2020, 12:53

@freesty:
odvisno od odposlane pošiljke, nekje 14 dni je do dostave, so pa od 20.januarja dalje imeli Kitajci novo leto, tako da ne vem kako je bilo z odpošiljanjem ...
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

10 Feb 2020, 14:37

Ne vem, ce to pomeni, da je bilo odposlano?

2020-01-21 02:13:00
The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Feb 2020, 15:07

lahko mi na ZS posreduješ Order Number pa pri kontaktu preverim natančno situacijo ...
Aleš
Prispevkov: 10
Pridružen: 20 Nov 2019, 07:15

12 Feb 2020, 21:11

Namen imam naročiti sesalnik Xiaomi V2 PRO !
Bo preko Gearbesta OK, lahko plačam z Mastercard, so kje kašni zadržki, mogoče kdo ni dobil pošiljke, kako je z garancijo, naj bi bilo poslano nekje iz Nemčije kot sem zasledil. Se vsi z njim zadovoljni.
Hvala za uporabne informacije.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Feb 2020, 23:45

Aleš napisal/-a:
12 Feb 2020, 21:11
Namen imam naročiti sesalnik Xiaomi V2 PRO ! Bo preko Gearbesta OK, lahko plačam z Mastercard, so kje kašni zadržki, mogoče kdo ni dobil pošiljke, kako je z garancijo, naj bi bilo poslano nekje iz Nemčije kot sem zasledil. Se vsi z njim zadovoljni. Hvala za uporabne informacije.
Preko Gearbesta je trenutno najboljša opcija. Sicer pa brez skrbi, še vsi naročeni izdelki so bili dostavljeni, če pa je kdaj prišlo do kakšne izredne situacije pa je povrnjena kupnina. Gre za EU skladišče, drži, iz Nemčije, dostava v nekaj dnevih, garancija je 1-leto, uveljavlja pa se tudi v EU (Španija). Če bi se kjerkoli zapletlo pa imamo tudi sami kontakt, preko katerega lahko posredujemo da se zadeve hitro uredijo. Trenutno najboljša opcija:

- Xiaomi Viomi V2 Pro Robotski sesalnik v FlashSale za 331€ (EU skladišče)

POSTOPEK:
Se registrirate v trgovini, se prijavite/vpišete, klik na povezavo, Buy Now, levo spodaj pri ceni je polje Apply Coupon, prilepite kodo, Apply, cena se zniža, zaključite nakup. Predlagam plačilo preko PayPala. so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa se plačuje direktno s kreditno kartico v trgovini pa Shipping Guarantie. Ista zadeva, v vsakem primeru 100% redund, če bi šlo s pošiljko kaj narobe, v primeru zavarovanja v trgovini je le celoten postopek hitrejši …
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Feb 2020, 17:01

Spely napisal/-a:
13 Feb 2020, 15:44
Pozdravljeni, v službi razmišljamo za nakup robotskega sesalnika, pa me zanima če je to sploh smotrno. Imamo 150m2 površin finega tapisona. Ker je temne barve se vsaka smet pozna. Kakšno je vaše mnenje in kaj oz.katerega priporočate? Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor!
Robotski sesalniki so sicer najbolj učinkoviti na gladkih podlagah (parket, laminat, plošče, kamen itd) saj sesalna moč ni tako visoka kot pri klasičnih sesalnikih, za bolj zahtevne preproge (ki imajo daljše tkanine, so globje itd) zato niso najbolj primerni/učinkoviti. Tapison je načeloma kar ok izbira za robotski sesalnik, ni pa zaradi omenjenega idelna izbira, a ker gre za precej ravno in ne prav tkaninsko globoko površino bo tudi robotski sesalnik z višjo sesalno močjo ob redni uporabi dovolj učinkovit. Za kakšno res globinsko čiščenje pa je potreben močan električni sesalnik z namenskim nastavkom. Za omenjeno, da bi robotski sesalnik skrbel za čista tla, predvsem ker se na temni podlagi vidi vsaka smet bo torej dober robotski sesalnik povsem primeren, bodo tla sigurno lepo čista po vsakem čiščenju, ne pa pričakovati globinskega čiščenja kot pri električnih sesalnikih ...

Priporočal pa bi trenutno najboljša modela overall, ali Roborocka S5 Max ali Xiaomi Viomi V2 Pro. Viomi sicer z nekoliko višjo sesalno močjo (2100Pa vs 2000Pa) a v praksi prav hude razlike ne bo, je že 2000Pa med najzogljivejšimi modeli, sigurno pa od viška ne boli glava. Viomi je model z najboljšim razmerjem cena/zmogljivost/kvaliteta, se ga dobi iz EU skladišča za 330€, model Roborock pa malo dražji pri 410€, a je tako overall uporabniška izkušnja mogoče še za las boljša. Oba trenutno sodita med najboljše opcije za ceno, tako da se ne zgreši ne z enim ne z drugim ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

14 Feb 2020, 08:30

Pozdravljeni.

Kar se tiče sesanje preprog sem zelo POZITIVNO presenečen. Najprej sem vklopil v standard načinu sesanja. Tepih je bil zadovoljivo posesan, posodica skoraj polna. Naslednji dan na medium, posodica polovica napolnjena, vse predvidevam prah iz tepiha. Nato pa še na turbo opciji,še tretjina posodice napolnjene. Tepih dejansko izgleda kvalitetno posesan. Seveda vse to Xiaomi Viomi V2 Pro. Predvidevam, da je pri Roborocku S5 Max podoben rezultat.

Imam pa eno vprašanje. Kako izprazniti preostanek vode po iz posodice po mokrem čiščenju? :)
Odgovori