Robotski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 08:43

preko trgovine Gearbest, imajo EU center v Španiji, kamor se pošlje izdelek ...
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

29 Nov 2019, 09:15

Je zasledil kdo kje kakšno blackfriday akcijo?

Zanima me še razlika med Xiaomi V2 pro in Mijia, je razlika le v filtru, da pri v2 pro je pralen pri drugem pa ne? Ker razlika v ceni je velika.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 09:24

razlika naj bi bila tudi v aplikaciji, pri Viomiju je v angleščini, pri Mijiji pa v kitajščini, naj bi rusi sicer predelali zadevo, da se da tudi v angleščino nastavit, a še ni preverjena informacija ...

Ps: za kateri model pa te zanima kakšna akcija?
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

29 Nov 2019, 09:26

@Thomson
Še enkrat bi te prosil za S55. Če je možno iz EU skladišča.
Hvala.
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

29 Nov 2019, 09:30

Za Viomi v2 pro, če ni preverjena app pol odpade Mijija. Samo nisem nikjer našel pod 350€ edino neka španska spletna ga ima za 299, samo nič ne piše če je kombinirana posodica zraven. Tak, da tale blackfriday je navaden nateg :)

Žal mi je da nisem prejšnji teden naročil ko bi dobil za 330 v2 pro z tremi posodicami :)

Edit:
RVCLM21B tole je keri model v2 pro ali samo v2? Ker na enih spletnih je to v2 na drugih je v2 pro, na nekaterih ne najdem te št.modela :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 10:09

@Dipling:
prav za črni S55 model ali pride v poštev tudi beli S50 model?

@RokP:
žal se Viomi ni zjasnil glede razlik in oznak, kolikor sem sam zasledil je bila edina jasna razlika na nalepki škatle, kjer je pri Pro modelu pod Version pisalo PRO ...

preverim če bo danes kakšen dober deal za Viomi V2 Pro ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 11:31

današnji opciji za Xiaomi Viomi V2 Pro model z 3x posodico:

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: GB-VOMV2PRO iz 337€ na 328€ (HK, Prioirty Line poštnina brez dodatnih stroškov, 14 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: AFF1159_GKB1905BF iz 352€ na 347€ (EU, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava)
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

29 Nov 2019, 11:38

Črni je želja. Če ga ni ali se ne splača, je ok beli.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 12:59

@Dipling:
model S50 je občutno ugodnejši iz EU, pa še prah se malo manj pozna na belem modelu! ;)

Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: Y3C6CBB9D64F4000 iz 308€ na 299€ (EU skladišče)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 13:00

še dve novi opciji za Viomi V2 Pro na Geekbuying iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: 43RN20NY iz 352€ na 343€ (EU DE skladišče)
- Xiaomi Viomi V2 (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: 43RMM118 v PreOrder iz 352€ na 336€ (EU skladišče)
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

29 Nov 2019, 13:39

Torej še vedno ne poznamo razlike med V2 in V2 PRO? Ker če je razlika zgolj v tisti posodici za kombinirano sesanje/umivanje (software?), je tisti v avstrijski trgovini zanimiva izbira. Ali se motim? :?:
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

29 Nov 2019, 13:43

Tudi samse nagibam k nakupu v avstriji. Dans je na .at 265€, in če res deluje z kombinirano posodico pol ni dileme :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2019, 13:51

Sem tudi sam prosil kontakt ki pozna nekoga pri Viomiju če lahko poizve glede razlik, glede na to da na uradni predstavitvi Pro modela Viomi navaja kar nekaj razlik, za katere nisem prepričan, pa do danes še niso podali odgovora. Neuradno, nepotrjeno sem izvedel le, da sčasoma navadnega V2 modela ne bo več, bo le še Pro model. Kaj to pomeni in zakaj lahko zaenkrat ugibamo, glede na razliko v ceni mi je malo hecno da dejansko ne bi bilo kakšnih razlik, predvidevam, da bodo v prihodnosti s posodobitvijo firmwera pri Pro modelu kakšne večje razlike prišle do izraza ...
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

30 Nov 2019, 09:02

Imel bi še vprašanje kakšna je razlika med modeli 360 in roborock? Gledam že par dni te sesalnike in se ne morem odločit kaj kupit. Gledam pa za okoli 300eur.
In še ena zadeva...ali sesalci najprej posesajo in gredo nato pomivat ali to sproti počnejo?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 10:20

Bistvena razlika je pri znamki, sicer pa so modeli 360 in Roborock res zelo zelo podobni, od kvalitete materialov, izdelave, dizajna, tehnologije, funkcionalnosti, učinkovitosti čiščenja, aplikacija mi je osebno na 360 uporabniku malo prijaznejša, večina delov je povsem enakih, glede na vso prakso pa sta tako Roborock kot 360 res odlična proizvajalca, vsi modeli so res odlični, tako da je na koncu pač stvar prioritet in cenovnega ranga. Kako sesajo in pomivajo je malo odvisno od modela do modela, pri modelih oz. še bolj od vrste čiščenja ki jo izberemo, povečini lahko namreč izberemo samo suho čiščenje, samo mokro čiščenje ali oboje hkrati. Potem pa so še modeli ki imajo bistveno bolj učinkovito mokro čiščenje kot npr. Xiaomi Viomi V2 in Roborock S5 Max, sploh Viomi, ki čisti v "Y" paternu in posnema ročno pomivanje tal.

Kaj kupiti okoli 300€?. Uf, res je precej izbire in to res odličnih modelov, v tem cenovnem rangu že govorimo o najboljših modelih natrgu in z nobenim se ne zgreši. Na koncu stvar prioritet, bi rekel takole. Če se želi malo prihranit vsekakor 360 S6 model za 252€, to je vsekakor najboljši poceni flagship robotski sesalnik, praktično identičen modelu Roborock S50, ki je nekje 50€ dražji, za to prejmemo malo bolj praktično namestitev posodice za vodo ter prozorno plastično podlogo, pod polnilno postajo, sicer sta po vseh ostalih parametrih praktično enaka. Stopničko višje je novi 360 model S7, že okoli 340€, zopet močna altenrativa novemu a precej dražjemu Roborock S6 modelu, oba z višjo sesalno močjo, z višinsko samodejno prilagodljivo vrtljivo krtačko, zaznavanje posodice za mokro čiščenje in avtomatsko izbiranje primernega programa čiščenja, avtomatsko zapiranje vode, ko se sesalnik ne premika, nadzor preko Alexe itd. prepoznavanje in označevanje prostorov, zelo zmogljiva aplikacija. Potem pa še ena dobra opcija z modelom Xiaomi Viomi V2 Pro, ki ima še malo višjo sesalno moč, čeprav je sama učinkovitost podobna, je najboljši na področju mokrega čiščenja z največjo posodico za vodo, večstopenjskim elektronskim nadzorom, tudi zmoglvjio aplikacijo, ki je pri modelu S7 uporabniku sicer bolj prijazna, skratka tudi top izbira glede na to kar nudi. Sedaj pa stvar prioritet, cenovno so, model 360 S6 za 250€, Roborock S50 za 300€, Xiaomi Viomi V2 Pro za 330€ in model 360 S7 za 340€. Vsi so odlični, z nobenim se ne zgreši, dražji modeli ponujajo malo več, sedaj pa premislit kaj je najpomembneje.

Trenutno najboljše cene pa v članku Najboljši robotski sesalniki:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robotski-sesalniki
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

30 Nov 2019, 11:46

Super za izčrpno poročilo. Gledam te kode pa so nekatere že potekle. Kje se dobi 360 S6 za 252eur? Imar morda kakšno aktivno kodo?

LP
shon
Prispevkov: 20
Pridružen: 29 Avg 2019, 07:53

30 Nov 2019, 11:52

V ponedeljek 25.11. sem naročil sesalec preko gearbesta iz eu skladišča. Do danes pa sesalnik še sploh ni šel na pot, torej not shipped. Mislite, da je kaj narobe...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 12:00

@shon:
brez skrbi, nič narobe, verjetno samo gužva črnega petka, bo sigurno v kratkem ShipOut ...

@zerdoner:

- 360 S6 robotski sesalnik v FlashSale za 252€
EU skladišče, 3-5 dni dostava, brez dodatnih stroškov
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

30 Nov 2019, 15:52

Pozdravljeni, naj najprej pohvalim forum, ki je res krasen.
Tudi jaz kupujem nov robotski sesalnik. Sicer imam Roombo, kateri pa je šla baterija in sedaj bi namesto menjave baterije kupila kar nov sesalnik zaradi možnosti mokrega čiščenja.
Skoraj sem bila že odločena za Xiaomi Viomi V2 pro, predvsem zaradi mokrega čiščenja, ki naj bi bilo zelo učinkovito, sedaj pa gledam tudi Roborock S5 max predvsem zaradi boljše baterije. Kakšno pa je mokro čiščenje pri roborock s5 max? Ima tudi t.i. Y način ali kaj podobnega?
Gledala pa sem tudi Alfawise V10 Max, ki ima 32 senzorjev in 2 metlici. Koliko so senzorji sploh pomembni pri sesalnikih, saj jih ima večina 12-14?Kaj pa 2 metlici namesto 1. Se kaj pozna pri sesanju?
Hvala.
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

30 Nov 2019, 15:59

@tomson na geekingbuy piše preorder, koliko časa pribljižno potem traja da odpošljejo? Akcija se zaključi jutri. Če mogoče veš?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 16:35

@adelina:
Pozdravljena, hvala za pohvale, vedno lepo slišati! ;) Roborock S5 Max je odličen overall, pri mokrem čiščenju sicer še vedno opazno za Xiaomijem, saj ima slednji še skoraj 2x večjo posodico za vodo, ki ima 4 točke po celi dolžini kjer voda pronica na krpico (Roborock samo 2), tudi krpica je pri Xiaomiju precej bolj kvalitetna, debela, namočena po celi dolžini, pri Roborocku bolj po srednjem delu in pa omenjeni "Y" patern čiščenja, ki posnema ročno pomivanje tal, kar Roborock nima, le ta klasično vleče navlaženo krpo za seboj.

Slika Slika

Na papirju se to sliši super atraktivno v korist Xiaomija in tudi v praksi razlika je, ni pa zdaj to dan in noč razlika, da ne bo pomote, a če iščemo model ki bi imel absolutno najboljše mokro čiščenje na trgu, je to Viomi V2 Pro, a če želimo uporabiti veliko posodico z vodo s štirimi čepki za vodo je potrebno računati, da je potem sesalnik v Mop načinu in le mokro čisti, ne sesa istočasno.

Alfawise V10 Max pa ni na povsem enakem nivoju, kljub odličnim, pravzaprav fenomenalnim specifikacijam za ceno, se pozna na kvaliteti materialov, izdelave, aplikaciji, skratka uporabniška izkušnja je malo slabša, a jasno, gre za skoraj 2x cenejši model. 32 senzorjev se sliši sila imenitno, a če isto nalogo enako dobro ali včasih celo bolje opravi 14 senzorjev, hitro ugotovimo da je teorija eno, praksa pa drugo. Tudi 2 metlici na robotskih sesalnikih v praksi ne pokažejo nič večje učinkovitosti čiščenja, so druge lastnosti bistveno pomembnejše. Da ne bo pomote, omenjeni Alfawise je fenomenalen model za 200€, a pri Roborock/Xiaomi modelih govorimo o trneutno najboljših robotskih sesalnikih na trgu, na vseh področjih.

Kaj izbrati? Ali Roborock S5 Max ali Xiaomi Viomi V2 Pro. Dva vrhunska modela, Xiaomi boljši pri mokrem čiščenju, ima tudi malo višjo sesalno moč, kjer je sicer učinkovitost čiščenja precej podobna, je občutno cenejši, Roborock pa overall odličen, plačamo malo znamko, stabilnost delovanja, aplikacija je nekoliko bolj funckionalna, omogoča shranjevanje do 3 aktivnih map za različna nadstopja, če imamo vnešene prepovedane cone in podobno, urnik lahko nastavljamo po dnevih, aplikacija je uporabniku nekoliko bolj prijazna, ima res zelo praktičen podstavek, da tudi po zaključku mokrega čiščenja krpica ne moči tal, če nas npr. ni doma itd, a cenovno nekje 70€ dražji. Dva super modela, na koncu stvar prioritet.

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: 43RMM118 iz 352€ na 335€
EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava

- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: GBROBOROCKMAX iz 452€ na 400€
(HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 16:38

@RokP:
trenutno iz EU skladišča ni PreOrder, je Buy Now za 335€, super cena trenutno zopet, moj zadnji post, tudi poštnina le 2.7€ ... Naj bi zadeva že bila v skladišču a v postopku carinjenja (CustomClearance), kar ponavadi traja do 7 dni ...
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

30 Nov 2019, 19:35

Hvala za izčrpno poročilo. Bo očitno kar Xiaomi, saj mi je učinkovitost mokrega čiščenja kar pomembna, upam pa, da bo baterija zdržala nekaj let. Do kdaj pa velja zgornja koda za 335€?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 19:50

verjetno ne dolgo, zadnjih 14 dni ni bilo zaloge, potem so na BlackFriday dneve vsak dan nastavili za 10kom kodo, sedaj je nova zaloga pripravljena, a je menda že tudi skoraj razprodana, tako da težko rečem, koda bo delovala verjetno še za nekaj prodanih komadov, a bo to v naslednji uri, dnevu ali tednu pa lahko le ugibamo ... Je pa teh 335€ za EU skladišče s tremi posodicami najboljša cena na netu ... Če nimate 200m2+ stanovanja glede baterije ni za skrbet, ker dejansko neto površine so precej manjše, pri naši 150m2 hiši je 70m2 neto površin za čiščenje. Sicer pa v prvem letu baterija praktično ne izgubi kaj dosti, mislim da se prej kot v 3 letih ne bo nikjer poznalo glede na izkušnje ...
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

30 Nov 2019, 21:50

Kaj pa kakšen paket rezervnih krpic in ščetk se da dobit? Bi kar zdaj vzela, da bi imela na rezervi.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2019, 22:10

Prvo leto se sicer ne potrebuje nič od potrošnega materiala, opcije pa so original ali kompatibilen material. Original je jasno, malo dražji, na voljo kot SET za 26€ ali posamezno po kosih, neoriginalni material pa je bistveno cenejši, po različnih setih ...
Jan
Prispevkov: 7
Pridružen: 01 Dec 2019, 09:37

01 Dec 2019, 10:17

Pozdravljeni vsi skupaj,

sem si prav reku, da se registriram in da podam svoje mnenje glede robotskega sesalnika Xiaomi V2 PRO.

Odločil sem se za nakup, ko sem prebral članek na kajkupiti.

Imam stanovanje veliko cca. 70m2 na tleh imam ploščice. Nisem se vedel odločiti kateri sesalnik kupiti nato je padla odličitev za V2 pro. Prvič imam robotski sesalec in morem priznat da sva z mojo drago kar zadovoljna. Sesalec posesa zelo dobro. Ko sem prenavljal stanovanje sem prilagajal pohištvo, da bo lahko robot sesal zato nima težav. Najboljše je, da ima čim manj manevriranja (okoli stolov) zato jih dvignem na mizo da ne zgublja časa okoli njih. Mokro sesanje je v redu za sprotno čiščenje. Recimo na dva dni dam mokro sesanje, da pobriše celo stanovanje. Je pa res da je priporočljivo na dva tedna ročno pobrisat tla. Poraba baterije na standard načinu je okoli 50%. Poraba na mokrem čiščenju na načinu HIGH je okoli 80%-90%. Aplikacija je super. Na mokro sesanje sem dal na krpo malo čistila vendar so bile ploščice flekaste. Z vodo so rahlo flekaste na predelih. To morem še malo stestirati. Na začetku se je robot malo zmedu in je kar sam delal neke kroge delal, dva krat se je zaštopal pod eno omaro in pod školjko, zato sem blokiral te dele da ne sesa.

Na kratko sem zelo zadovoljen in da svoj prosti čas posvetim drugim zadevam in ne sesanju in čiščenju. Upam da bo baterija dobro zdržala in da nebom imel problemov. Kupil sem ga na gearbest.


Upam, da pride komu prav ta objava ko se bo odločal-a glede nakupa sesalnika. :D

Lep pozdrav
Jan
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Dec 2019, 10:54

Jan, res hvala za tale feedback in delitev izkušnje, tovrstne informacije so vedno v pomoč . Pri nas imamo res veliko mizo in 10 stolov, jih ne umikamo, gre lepo med njimi, mu ostane slab cm prostora med nogami, tako da brez težav vse posesa, težava pa je, če je med nogami premalo prostora da se stisne skozi, v tem primeru jih nekateri samo malo prestavijo, en dan malo levo, drugi dan malo desno npr. Mokro čiščenje seveda nikoli ne bo nadomestilo ročnega drgnjenja tal, niti zaradi moči, niti zaradi količine vode, a pri 2-3x tedenskem rednem mokrem čiščenju, vsaj pri nas, ročno že kar nekaj časa več ne pomivamo, razen če je kakšna izjemna situacija. Je pa seveda dosti odvisno od gospodinjstva do gospodinjstva, kakšen material je pod, so kakkšni hišni ljubljenčki, se uporablja copate ali ne, vse to potem vpliva tudi na učinkovitost mokrega čiščenja, obvezno pa za najvišjo učinkovitost uporabiti veliko posodico za vodo, ki ima propuščanje vode na 4 delih posodice, v aplikaciji nastaviti Mop nivo na High (če s prstom povlečete navzgor se pojavi nov meni), da se uporabi največ vode, sam tudi pred čiščenjem zelo zelo močno namočim krpo, da skoraj teče iz nje, potem je že takoj iz štarta čiščenje učinkovito, tudi sam kapnem nekaj čistila na krpico in s prstom malo razmažem, malo, toliko da malo zadiši po svežem in do sedaj še nikjer pri nas ni bilo opaziti kakšnih madežev, mogoče je odvisno od vrste in količine čistila in tudi podlage, je malo potrebno poizkušat in poiskat pravo mero ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Dec 2019, 11:31

Danes dobra cena tudi za Roborock S50 model:

Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GB-ROBOROCK za 300€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 14 dni)
freesty
Prispevkov: 15
Pridružen: 30 Okt 2019, 17:42

01 Dec 2019, 14:12

Miija V2 pro stane 270eur. Viomi V2 pro pa 335eur.

Je vreden 60 eur vec? Kolikor vem, dobis angleski interface in dodatno posodico. Je vredno? Uporabljala bo mama, kar bi blo fajn, da je interface lahek za razlozit, ce je kitajsko, niti js ne bom mel pojma :D

Pa se drugo vprasanje, verjetno bom zdaj rajsi vzel vseeno Viomi varianto. Pa me zanima, ce se splaca do jutri se pocakat, ce se kaj zniza cena ali je 335eur absolutno vreden nakup?
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

01 Dec 2019, 14:17

Js sem spremljal cene cca 14 dni in cenejše od 335 ni bilo, za EU skladišče, je sicer na eni spanski 299, ampak je poštnine 20eur pa ni posodice, zato sem potem naročil kr tu oz. s kodo, ki jo je zrihtal @tomson.

Je ceneje iz Kitajske in priority line, samo cakas 14 dni, tu bi pa naj bilo prej. Razlika pa 7 eur.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Dec 2019, 14:49

@freesty:
glede odlločitve verjetno kakor za koga, osebno mi je aplikacija v ANG namesno CN kar pomemben razlog, dodatna posodica tudi pride prav, tako da odvisno od budgeta, če gre do 335€ vsekakor Viomi V2 Pro, sicer pa se gre v kompromis kitajske aplikacije in 60€ manj, sicer pa, glede na omenjeno, da bo uporabljala mama, mislim da je ANG kar prava izbira ... Kot že @RokP omenja, za Pro model s tremi posodicami iz EU jo tole najboljša opcija, dvomim da bo jutri kaj ugodneje, saj tudi na BlackFriday ni bilo, ves čas pa je takšno povprašanje da zmanjkuje zalog, dosti kupcev je precej čakalo na tole kodo in 335€, tako da težko kaj konkretnega rečem, tudi če bi bilo jutri teoretično 5€ ceneje, kar dvomim, je vprašanje če ima smisel čakati, da ne slučajno spet poidejo zaloge. A na koncu ima vsak svojo računico! ;)
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

01 Dec 2019, 14:55

Pozdravjeni,
Odločil sem se napisati še svoje mnenje o robotskem sesalniku Viomi V2. To je moj prvi robotski sesalnik in sem nad njim zelo navdušen. Kupil sem ga preko Geekbuying na začetku julija s kodo od Tomsona za 320 EUR, takrat še ni bilo pro variante. Od začetka ga imam povezanega z Mi home aplikacijo, a do sredine oktobra še ni bilo novega firmwera. Stara aplikacija je bila slabša, nekoliko nedodelana, ni bilo urejevalnika sob, scheduled sesanja, skratka bolj za silo. Tudi sesal je vedno tako kot na začetku (ni sesal po sobah, ampak po nekih sektorjih, ki jih je sam ustvaril). Nova aplikacija pa je super, čisto nekaj drugega, veliko prijaznejši UI. Pri prvem čiščenju (ko še nima shranjene mape) še vedno posesa po nekih svojih sektorjih, a po ureditvi razporeda sob, posesa najprej eno sobo, nato naslednjo, skratka veliko bolj logično. Stole sam umaknem, čeprav se znajde tudi z njimi (npr. skozi en stol gre skozi glih za glih, ostane mu cca. 1 cm na eni strani, a mu uspe priti skozi v prvem poskusu). Baterija zdrži super, mojemu ostane po sesanju cca. 65 m2 neto površine 45 - 50 %, po pomivanju pa 75 - 80 %. Sesa, kot sem že omenil, zelo logično, najprej gre po robovih sobe nato še notri. Posesa odlično, sam ga spustim na 2 do 3 dni, sicer nimam nobenih živali, a se vseeno kar nekaj nabere. Za sesanje porabi okrog 1 ure. Pomiva presenetljivo dobro, ravno tako gre najprej po robovih sobe in nato še notri z Y sistemom čiščenja. Po mokrem čiščenju na HIGH načinu mu ostane še pol tanka vode. Za pomivanje porabi nekoliko več časa, predvsem zaradi Y načina čiščenja, okrog ure in 20 minut. Ročno pomijemo le še, če se kaj sladkega polije oziroma kaj razbije. Omenil bi še njegovo višino, je namreč ravno nekaj mm nižji kot 10 cm. Imamo posteljo, ki ima ravno 10 cm višine. Sesalnik jo zazna kot oviro, tudi na mapi nariše kot oviro, a vseeno gre pod njo in posesa/pomije tudi pod njo. Tako, da če ima kdo 10 cm od tal dvignjeno pohištvo naj ne skrbi, bo ravno tako posesal spodaj. Mislim da sem vse bolj pomembnega povzel. V glavnem z njim smo zelo zadovoljni in bi ga ponovno naročil, če bi izbiral.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Dec 2019, 09:57

@tape:
hvala tudi za tvoj feedback, več je izkušenj uporabnikov, lažje se je kupcem ki iščejo primeren model, odločiti ...

je tudi danes opcijana Geekbuying za Viomi V2 Pro s tremi posodicami iz EU skladišča:

- Xiaomi Viomi V2 Pro (3x posodica) robotski sesalnik s kodo: 43RMM118 iz 352€ na 335€
EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 2-7 dni dostava
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

02 Dec 2019, 13:35

Samo eno vprašanje glede zanesljivosti spletnih trgovin Gearbest ozirima Geekbuying. Je kakšna bistvena razlika z vidika varnosti, ali je vseeno preko katere se naroči artikel? Sem že naročeval preko Gearbesta, Geekbuying pa mi je zaenkrat še uganka.
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

02 Dec 2019, 14:06

Je kak updejt s strani geekbuying, kdaj bodo poslal robo?

@urost placaj z paypal pa imas 1000% varen nakup.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Dec 2019, 15:10

@urost:
si lahko brez skrbi, obe trgovini sta povsem varni in zanesljivi, z Gearbestom sodelujem že nekaj let, imam naročenih preko 50 izdelkov, vedno vse ok, z Geekbuying sodelujemo nekje eno leto, zaenkrat tudi sam cca. 10 izdelkov, vse bp in so še precej bolj fleksibilni in odzivni kar se tiče podpore. Tako da varnost nakupa je zagotovljena, kot pa je že @RokP omenil, če plačuješ preko PayPala so vsi nakupi/pošiljke še dodatno zavarovani v primeru izgube/poškodbe, nedostave, tako da je skrb odveč. Po večini se hitro vse dogovori s podporo pri obeh trgovinah, če pa so kakšni zapleti lahko pomagam tudi sam preko svojih kontakotv, smo dosedaj še vse situacije rešili v prid kupca ... Glede Viomi V2 Pro, je zadnja pošiljka zaloge že v EU skladišču, čaka se le na zaključek CustomClearance postopka, se pravi uvoza, slednje ponavadi traja nekaj dni do enega tedna, predvidoma naj bi bil postopek te dni zaključen, nato gredo pošiljke v ShipOut.
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

06 Dec 2019, 09:18

@Tomson hvala za nadvse koristne nasvete. Sesalnik že naročil in ga tudi že prejel. :P
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

06 Dec 2019, 09:29

Kje si naročil? Js sem ga v soboto, pa še vedno se po poljski po GLS centrih potika sem pa tja. Katastrofa tale GLS, geekingbuying so poslal v tork naprej.
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

06 Dec 2019, 17:56

Mi smo pa danes dobili sesalnik na dom. Dostavu GLS. So me kr presenetli, ker sem ga v pet plačal in danes prispel na dom. Že opravili prvo sesanje in zgleda super. Je bilo v košu še precej smeti kljub temu, da nekako vsak dan sesamo z ročnim sesalnikom.
Me pa zanima ena druga zadeva. Naložu sem si app Mi Home in nekako ne najdem vseh teh nastavitev, ki bi jih app naj ponujala. Nikjer ne najdem kako nastavit moč sesalnika, kako naj mokro sesa (navadno ali Y)... Ali obstaja kakšna boljša app za to zadevo?

Hvala
adelina
Prispevkov: 22
Pridružen: 26 Nov 2019, 20:05

06 Dec 2019, 19:32

Tudi jaz sem danes prejela sesalnik, naročila pa v ponedeljek zvečer.
Po prvih vtisih zadovoljna z nakupom.
Tomson hvala za pomoč.
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

06 Dec 2019, 19:59

Katero dostavo pa ste izbrali? Tisto za cca 2 eur ali dražjo?
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

06 Dec 2019, 20:07

RokP napisal/-a:
06 Dec 2019, 09:29
Kje si naročil? Js sem ga v soboto, pa še vedno se po poljski po GLS centrih potika sem pa tja. Katastrofa tale GLS, geekingbuying so poslal v tork naprej.
Kaj pa vem... vzel sem preko Tomsonovega linka od geekbuying... poštnina cca 2 EUR. Naročil sem v torek in danes dobil...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2019, 22:14

@zerdoner:
Mi Home je prava aplikacija. Za omenjene dodatne nastavitve, s prstom se spodnji del potegne navzgor in se odpre dodatni meni. Ko je izbran moping (mokro čiščenje) avtomatsko čisti v Y paternu ...
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

07 Dec 2019, 06:33

Hvala. Sem našel.
zerdoner
Prispevkov: 29
Pridružen: 28 Nov 2019, 16:03

08 Dec 2019, 08:24

Imel bi dve vprašanje:
- Če prestavim polnilno postajo ali moram zbrisat mape in še enkrat skenirat prostore ali bo sesalec sam zaznal kje je začel in po končanem čiščenju šel nazaj na polnilno postajo.
- Kot drugo pa me še zanima, če nesem sesalec v zgornje nadstropje ali morm polnilec nesti zraven ali lahko samo sesalec. Kam bo šel po končanem sesanju, če ne najde postaje
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Dec 2019, 09:46

Kot prvo, nima smisla prestavljati polnilne postaje iz nadstropja v nadstropje in kot drugo, ko bo sesalnik zaključil s čiščenjem in ne bo našel polnilne postaje, se bo ustavil na mestu kjer je začel čiščenje ter javil in počakal da se ga prenese bližje postaji oz. se ga enostavno odnese in priključi na postajo.
shon
Prispevkov: 20
Pridružen: 29 Avg 2019, 07:53

09 Dec 2019, 17:13

Naročil 25.11, iz eu pa se še vedno nekje potika po poljski, v 14 dneh sem ponavadi dobu izdelek iz kitajske, ta pa iz eu ne more prit.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2019, 17:14

@shon:
preveri mogoče direktno pri dostavni službi, če je npr. DHL, pokličeš DHL Slovenija in povprašaš ...
RokP
Prispevkov: 17
Pridružen: 17 Nov 2019, 16:24

09 Dec 2019, 18:31

Gls je fix, ker js že tud čakam ko majmun, res so nesposobni gls, moj je od petka v avstriji.
Odgovori