Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

27 Nov 2021, 23:10

Tomson napisal/-a:
27 Nov 2021, 20:57
na GeekB 1kom za 8€: https://bit.ly/3nWvQjm
na Aliju iz EU 3kom za 30€: https://s.click.aliexpress.com/e/_9Ic8uY

bom pa še preveril pri kontaktu na GeekB če se lahko dobijo ugodneje. Sicer pa kot rečeno, tole se menja 1x letno pri normalni uporabi, tako da tudi 7€ ni prav dosti ...
Super, prosim napišite, ko dobite odgovor.
Žinka
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Nov 2021, 23:23

29 Nov 2021, 07:19

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se odločam za nakup pokončnega sesalnika in spremljam vaš forum, ki mi je dal vsaj nekaj vpogleda na trg, drugače bi bila še bolj izgubljena! Res, vse pohvale.
Pokončni sesalec kupujem kot 2. sesalec, za vsakodnevno uporabo, da se sproti posesa, pa me še vedno zanima, ali so med sledečimi sesalniki res tolikšne razlike v kvaliteti in učinkovitosti, kot so v ceni... npr. med:
Jimmy JV85 za 170€
Jimmy JV85PRO za 225€
Roborock H7 za cca 275€
Je res takšna razlika v učinkovitosti in kvaliteti, da se splača dati 100€ več za Roborocka, kot osnovnega Jimmya 85?

Morda veste, bo danes še kaj bolj ugodno (cyber monday), kot je, ali pa za kakšno noro akcijo, kot je bila za Jimmya H8PRO za 140€? :)

Se priporočam za nasvet, in hvala za ustvarjanje tega foruma ;)
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

29 Nov 2021, 12:20

domzy44 napisal/-a:
27 Nov 2021, 18:28
Tomson napisal/-a:
27 Nov 2021, 18:24
domzy44 napisal/-a:
27 Nov 2021, 17:15
Tomson živjo, ali lahko Jimmy H8 pro popolnoma nadomesti navadni sesalec? Zanima me, predvsem kako bo pobiral pesek in dlake od mačk? Kako bo pesek tudi deloval na HEPA filter? Ogledanega imam Jimmy jv85pro ampak mi je predrag in me zanima ali bo tudi H8pro zadovoljil potrebe.

Trenutno gledam Hepa filtre na spletu in jih je za H8pro zelo malo, vse kar sem našel je za 12€ in brez možnosti kompleta. Za jv85pro pa npr 10komadov 30$. Ima mogoče isti hepa filter kot kakšen drug model? Ker 12€ za 1 filter je res veliko sploh če ga bom bolj pogosto menjal. hvala in lp
žal je bila tale koda le za 30kom kar je žal precej hitro pošlo, nekaj jih je ujelo akcijo kolikor sem sledil, sedaj pa najugodnejša opcija za 196€ in glede na to da je JV85 Pro trenutno še za 225€ ni dosti za razmišljat ...
Bom potem še malo počakal z nakupom, ko bo H8pro spet kaj v akciji. Kje se lahko poceni dobi HEPA filtre, na aliju je samo 1 ponudba....

Kakšne izkušnje s tem Blitzwolf čistilcem? Vidim, da je zelo ugodna cena.
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-D ... Z&ID=47184
Tega Blitzwolfa imam jaz in kar solidno opravi svoje delo za to ceno. Seveda pa ne odstrani trdovratnih madežev. Počisti fleke...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

29 Nov 2021, 12:24

Tomson, a tale Jimmy H8 je res ok? Ker kot že rečeno z Jimmyjem JV53 res nismo zadovoljni, pa ena baterija je že crknila, druga je pa tudi svoh. Ful slabo pobira, muceki se nabirajo na spodnji strani, ne pobere pa nobenega kamenčka...

Verjetno je Roborock H7 za klaso boljši od vseh Jiimmijev. Sicer se to že po ceni vidi.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

29 Nov 2021, 13:06

Tomson, še eno vprašanje. Na spletni strani sem prebral tvoj test o Jimmyju H8 pro. Tam pišeš, da ta model še nima polnilne baze, da je potrebno posebej priključiti kabel, tukaj na tem linku na banggoodu pa gledam, da je polnilna postaja na tleh. Kako je zdaj s tem? To mi je kar pomembno.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2021, 13:21

aleskom napisal/-a:
29 Nov 2021, 13:06
Tomson, še eno vprašanje. Na spletni strani sem prebral tvoj test o Jimmyju H8 pro. Tam pišeš, da ta model še nima polnilne baze, da je potrebno posebej priključiti kabel, tukaj na tem linku na banggoodu pa gledam, da je polnilna postaja na tleh. Kako je zdaj s tem? To mi je kar pomembno. Hvala.
ne omogoča polnjenja na stenskem nosilcu, lahko pa se polni z direktno priključitvijo kabla oz. na priloženi mini polnilni postaji, ampak je potrebno baterijo odstranit iz sesalnika in položit v polnilno postajo ...

Jimmy H8 Pro je sicer precej dober model, je kar boljši od JV53, čeprav pri nas so trije JV53 še v družini, pa vsi trije bp. Roborock pa je še razred višje kar se tiče kvalitete materialov in ozdelave, je pa jasno, tudi dražji, ampak res zelo dobre baterijski sesalnik.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Nov 2021, 13:30

Žinka napisal/-a:
29 Nov 2021, 07:19
Pozdravljeni!

Že nekaj časa se odločam za nakup pokončnega sesalnika in spremljam vaš forum, ki mi je dal vsaj nekaj vpogleda na trg, drugače bi bila še bolj izgubljena! Res, vse pohvale.
Pokončni sesalec kupujem kot 2. sesalec, za vsakodnevno uporabo, da se sproti posesa, pa me še vedno zanima, ali so med sledečimi sesalniki res tolikšne razlike v kvaliteti in učinkovitosti, kot so v ceni... npr. med:

Jimmy JV85 za 170€
Jimmy JV85PRO za 225€
Roborock H7 za cca 275€
Je res takšna razlika v učinkovitosti in kvaliteti, da se splača dati 100€ več za Roborocka, kot osnovnega Jimmya 85?

Morda veste, bo danes še kaj bolj ugodno (cyber monday), kot je, ali pa za kakšno noro akcijo, kot je bila za Jimmya H8PRO za 140€? :)

Se priporočam za nasvet, in hvala za ustvarjanje tega foruma ;)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Jimmy modeli so super kar se tiče razmerja cena, zmogljivost, kvaliteta, cena je res top, zmogljivost tudi nadpovprečna, kvaliteta materialov in izdelave pa čisto povprečna, a nikakor slaba. Roborock je pa na zadnjem področju pred konkurenco, je nadpovprečen kar se kvalitete materialov in izdelave tiče, ima še res priročno magnetizirano stojajalo za vse nastavke, opcijo uporabe vrečke itd. Ni najbolj zmogljiv na trgu, je pa zelo učinkovit in res top uporabniška izkušnja, je pa občutno dražji od Jimmy modelov glede na specifikacije, a meni osebno vreden višje cene, pa imam doma v uporabi trenutno kar nekaj modelov, tudi z Jimmy sem zadovoljen, ženi je npr. med vsemi najboljši Jimm H9 Pro, meni osebno pa Roborock H7 in Dreame D30, so pa tile res vsi dobri modeli za ceno, imajo pa svoje specifike.

Jimmy JV85 ponuja daleč največ za ceno pri 169€, model Pro je 50€ dražji a ima malo višjo sesalno moč, več opreme (kolenski prepogljiv del in mehko prepogljivo cev ter prepogljivo teleskopsko cev), sedaj pa koliko je omenjeno komu vredno. Roborock pa kot omenjeno, višji nivo overall a dražji, so pa danes posodobljene cene v članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
domzy44
Prispevkov: 98
Pridružen: 05 Nov 2020, 11:48

30 Nov 2021, 11:31

aleskom napisal/-a:
29 Nov 2021, 12:20
domzy44 napisal/-a:
27 Nov 2021, 18:28
Tomson napisal/-a:
27 Nov 2021, 18:24


žal je bila tale koda le za 30kom kar je žal precej hitro pošlo, nekaj jih je ujelo akcijo kolikor sem sledil, sedaj pa najugodnejša opcija za 196€ in glede na to da je JV85 Pro trenutno še za 225€ ni dosti za razmišljat ...
Bom potem še malo počakal z nakupom, ko bo H8pro spet kaj v akciji. Kje se lahko poceni dobi HEPA filtre, na aliju je samo 1 ponudba....

Kakšne izkušnje s tem Blitzwolf čistilcem? Vidim, da je zelo ugodna cena.
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-D ... Z&ID=47184
Tega Blitzwolfa imam jaz in kar solidno opravi svoje delo za to ceno. Seveda pa ne odstrani trdovratnih madežev. Počisti fleke...
Ali potem priporočate nakup? Ali je nadomestil klasično pomivanje tal?
Kakšna pa je kvaliteta materijalov, je ok zadeva?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2021, 14:44

za tole je prišla nova koda:
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

01 Dec 2021, 15:26

domzy44 napisal/-a:
30 Nov 2021, 11:31
aleskom napisal/-a:
29 Nov 2021, 12:20
domzy44 napisal/-a:
27 Nov 2021, 18:28


Bom potem še malo počakal z nakupom, ko bo H8pro spet kaj v akciji. Kje se lahko poceni dobi HEPA filtre, na aliju je samo 1 ponudba....

Kakšne izkušnje s tem Blitzwolf čistilcem? Vidim, da je zelo ugodna cena.
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-D ... Z&ID=47184
Tega Blitzwolfa imam jaz in kar solidno opravi svoje delo za to ceno. Seveda pa ne odstrani trdovratnih madežev. Počisti fleke...
Ali potem priporočate nakup? Ali je nadomestil klasično pomivanje tal?
Kakšna pa je kvaliteta materijalov, je ok zadeva?
Po pravici povedano je pri nas ob dveh majhnih mulcih vedno manj časa za klasično umivanje tal in tole zdaj ravno prav pride, da na hitro potegnemo po kuhinji (ploščice) in jedilnici (parket) . Nismo ga pa uporabili še za celo stanovanje.
milka
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jan 2020, 07:53

02 Dec 2021, 11:10

Živjo.
Mi lahko prosim nekdo sporoči kaj je trenutno najbolje (ali se morda še malo počaka na kakšno dodatno akcijo) v rangu 150-170 EUR. Glede na prebrano in napisano je to Jimmy JV85?
Hvala in lep pozdrav.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Dec 2021, 12:53

milka napisal/-a:
02 Dec 2021, 11:10
Živjo. Mi lahko prosim nekdo sporoči kaj je trenutno najbolje (ali se morda še malo počaka na kakšno dodatno akcijo) v rangu 150-170 EUR. Glede na prebrano in napisano je to Jimmy JV85?
Hvala in lep pozdrav.
Drži, Jimmy JV85 je ena najboljših opcij v omenjenem cenovnem rangu. Dobra alternativa pa Proscenic P11, malo manj močan motor, a podobna učinkovitost čiščenja pri sesalni moči 180AW, sicer pa malo manjši in lažji, že priložen nastavek za mokro brisanje, LED lučka na glavni krtački. Sedaj pa odvisno od prioritet in željenih nastavkov ...

Opis, trenutno najboljše cene na trgu v namenskem članku: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
Beya
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Dec 2021, 19:18

02 Dec 2021, 20:45

Zdravo
Je mogoče še kakšna koda za Dreame T30 al sem vse zamudila?
Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Dec 2021, 22:12

Beya napisal/-a:
02 Dec 2021, 20:45
Zdravo. Je mogoče še kakšna koda za Dreame T30 al sem vse zamudila? Hvala in lp
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

žal res nekaj dni prepozna, na BG je bil najugodneje, je še vedno sicer, a brez kakšne delujoče kode, žal, so le še 3kom za 411€: https://bit.ly/309EvFI
Beya
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Dec 2021, 19:18

05 Dec 2021, 19:41

Hvala za odgovor in sprejem...se priporočam če bo kaksna koda za popust 🤗
Adrijana155
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 Dec 2021, 09:01

05 Dec 2021, 21:50

Kaksna nova koda za jimmy jv85?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Dec 2021, 23:44

Adrijana155 napisal/-a:
05 Dec 2021, 21:50
Kaksna nova koda za jimmy jv85?
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

najboljša opcija za Jimmy JV85:
Robierto
Prispevkov: 149
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

06 Dec 2021, 08:57

Tomson eno vprašanje, če mogoče veš kaj bi bilo narobe. Naročil sem že 4 komade te jimmy jv85 sesalce in je bilo do zdaj brez problemov. Pri enem, ki sem ga kupil za sestro, pa so se pojavile težave. V glavnem sesalec avtomatsko med sesanjem konstantno preklaplja v eco način sesanja. Baterija je na 100% in ko nastaviš npr. turbo način, avtomatsko preklopi nazaj v eco mode.. Ta je bil naročen zadnji in sicer 10.6. letos..
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2021, 09:22

hmm... mogoče kaj v smislu pregrevanja motorja? so filtri očiščeni, ni mogoče kje kaj v kakšni cevi zataknjeno? je enako tudi brez nastavkov? potem res za preverit vse poti na glavni enoti da ni kaj v napoto ... če nič od tega pa ne bo druge kot da se kontaktira podporo trgovine, bodo uredili ... če bo potrebna kakšn pomoč se slišiva prek ZS.
Robierto
Prispevkov: 149
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

06 Dec 2021, 09:55

Ok hvala ti.. Bomo še enkrat vse preverili in potem poročam dalje.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2021, 10:46

prišla nova koda za Roborock H7, super cena:
milka
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jan 2020, 07:53

06 Dec 2021, 14:00

Tomson napisal/-a:
02 Dec 2021, 12:53
milka napisal/-a:
02 Dec 2021, 11:10
Živjo. Mi lahko prosim nekdo sporoči kaj je trenutno najbolje (ali se morda še malo počaka na kakšno dodatno akcijo) v rangu 150-170 EUR. Glede na prebrano in napisano je to Jimmy JV85?
Hvala in lep pozdrav.
Drži, Jimmy JV85 je ena najboljših opcij v omenjenem cenovnem rangu. Dobra alternativa pa Proscenic P11, malo manj močan motor, a podobna učinkovitost čiščenja pri sesalni moči 180AW, sicer pa malo manjši in lažji, že priložen nastavek za mokro brisanje, LED lučka na glavni krtački. Sedaj pa odvisno od prioritet in željenih nastavkov ...

Opis, trenutno najboljše cene na trgu v namenskem članku: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
Hvala. Kaj pa glede nadomestnih delov in podpore po nakupu in poteku garancije? imata oba enako, ali je kateri od omenjenih modelov in proizvajalcev ospredju. Se za oba dobijo rezervni oziroma nadomestni deli (npr. dodatna baterija, nov filter, kakšen dodaten priključek).
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2021, 14:19

Za Proscenic P11 je sedaj na GeekB Preorder bo dobavljiv šele v januarju, je pa na povezavi na Aliju tudi iz EU podobna cena in 2-letna EU garancija. Po poteku garancije se da preverjeno dogovorit z GeekB, na Aliju pa čisto odvisno od prodajalca, se pa lahko obrne tudi na Jimmy EU v Nemčiji direktno, kjer je tudi njihov uradni centralni servis. Tudi v Slo se najde kakšen, a neuradni, splošni servis kjer vzamejo tudi Jimmy modele ... Sicer pa več in širše dobavljiv potrošni material in nastavki za Jimmy modele, Proscenic je manj razširjen ...
milka
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jan 2020, 07:53

06 Dec 2021, 14:33

Tomson napisal/-a:
06 Dec 2021, 14:19
Za Proscenic P11 je sedaj na GeekB Preorder bo dobavljiv šele v januarju, je pa na povezavi na Aliju tudi iz EU podobna cena in 2-letna EU garancija. Po poteku garancije se da preverjeno dogovorit z GeekB, na Aliju pa čisto odvisno od prodajalca, se pa lahko obrne tudi na Jimmy EU v Nemčiji direktno, kjer je tudi njihov uradni centralni servis. Tudi v Slo se najde kakšen, a neuradni, splošni servis kjer vzamejo tudi Jimmy modele ... Sicer pa več in širše dobavljiv potrošni material in nastavki za Jimmy modele, Proscenic je manj razširjen ...
Hvala. Kako je pa z poštnino in dajatvami na Ali... Je za brez dodatnih stroškov ali potrebno kaj označiti. Je tam sploh monost pšiljanja brez dajatev (npr. za rezervne dele). Njabrž ne gre tako kot na GeekB og BG (EU priority line)?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2021, 15:58

na GeekB kjer je daleč najboljša cena je brezplačna poštnina, hitra dostava nekje 5-7 dni in brez dodatnih stroškov ob dostavi ker je EU skladišče, cena je končna! Kar pa so CN skladišča pa drži, Prioirty Line da ne bo dodatnih stroškov ...
Blokuc
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Dec 2021, 11:32

28 Dec 2021, 18:01

Zdravo, kaksna akcija na vidiku za Jimmy H9pro ali Roborock H7? Vidim da so trenutno cene kar navite... Kaksna je razlika med njima, kateri je boljsi?
Rabim za stanovanje v bloku, 90m2 (vinil, keramika).
Obstajajo kaksni kolescki ki so obleceni s filcem, zaradi zvoka? Sedaj imam Bosch Athlet, pa je po 4 letih odsluzil svoje...
Hvala in lp,
Blokuc
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Dec 2021, 19:13

Blokuc napisal/-a:
28 Dec 2021, 18:01
Zdravo, kaksna akcija na vidiku za Jimmy H9pro ali Roborock H7? Vidim da so trenutno cene kar navite... Kaksna je razlika med njima, kateri je boljsi?
Rabim za stanovanje v bloku, 90m2 (vinil, keramika). Obstajajo kaksni kolescki ki so obleceni s filcem, zaradi zvoka? Sedaj imam Bosch Athlet, pa je po 4 letih odsluzil svoje...
Hvala in lp,Blokuc
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

za Jimmy H9 in Roborock H7 je precej dobra cena trenutno:
med njima pa takole, H9 Pro je zmogljivejši, malo učinkovitejši, bolje opremljen, malo boljša baterija. Roborock višja kvaliteta materialov in izdelave (bolje ne gre), sicer manj zmogljiv a nadpovprečno učinkovit, magnetizirano stojalo, je manjši, laži, bolje vodljiv, posesa bolj do roba, ima opcijo uporabe vrečke. Skratka, oba imata svoje pluse, sedaj pa kaj je komu pomembneje, pri nas doma oba v uporabi, vsak v svojem nadstropju, a sam več uporabljam Roborocka, žena Jimmy, skratka ima vsak svojega favorita! :)
Blokuc
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Dec 2021, 11:32

28 Dec 2021, 19:49

Hvala Tomson. Po izkusnjah... v januarju kaj padejo cene?
Kako je glede kolesckov na sesalnih glavah.. obataja kaj mehkega oz tihega?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Dec 2021, 20:31

ne verjamem da bo ceneje, kvečjemu dražje, sedaj še vsi stiskajo prodajo za letošnje leto, čistijo zaloge ...

preveril za kolesa, na vseh teh modelih so iz trde gume, tako velika kot majhna, tako da glasnost ni velika, se pa pozna, najtišji model je npr. Dreame T30, a je občutno dražji, okoli 400€, Jimmy je nekje vmes, Roborock je zaradi gumijaste krtačke ki je malo nižje pozicionirana malo glasnejši, a se lahko dokupi mehka krtačka, sicer pa bi rekel Jimmy 100%, Dreame 85% in Roborock 120% glasnost z gumijasto krtačko ...
dekristina
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Dec 2021, 12:34

28 Dec 2021, 21:26

Lepo pozdravljeni,
Kupili bomo nov sesalec, trenutno imamo Dyson V8 Absolut. Brat ima Jimmy jv85 pro, tako da sem omenjena modela konkretno primerjala med seboj. Bolj ali manj v vseh važnih kategorijah je absolutni zmagovalec Jimmy, razen nekaj malenkosti. Jimmy je težji in manj ergonomski, v cevi po koncu sesanja ostanejo kakšni večji koščki/drobci in padejo ven (sem se navadila obrniti sesalec na glavo preden ga izključim, tako se tej težavi ne-zelo elegantno ognem), majhna motorizirana krtačka je v primerjavi z Dysonovo dokaj neučinkovita. Bolj ali manj samo slednja opomba je razlog, zakaj ne naročimo kar takoj omenjenega Jimmyja. Torej vprašanje za strokovnjaka - obstaja kakšen sesalec, ki ima prav tako veliko sesalno moč (seveda pridejo v poštev tudi bolj šibki kot Jimmy jv85 pro), res dobro malo krtačko za tekstil (pri Dysonovi krtačke res pridejo v stik s površino, mogoče je zato boljša?), obvezno tudi dovolj dodatkov, predvsem upogibljivo cev. Budget ni pomemben, kot bonus feature se ne bi branila tudi možnosti mokrega sesanja(ala Roidmi Nex2 pro). Všeč so mi še novejša verzija jv85 pro, ampak če je majhna krtačka ista kot pri predhodniku, ne vidim razloga hudih prednosti v primerjavi s starejšim vijoličnim bratom. Všeč mi je tudi Roborock h7 in Dreame t30, me pa zelo “skrbita” glavni krtačo, ki izgledata kot Dysonovi krtači za tepihe. Slednja se na trdih tleh pri nas ne izkaže dobro in precej moteče ropota.
Hvala že vnaprej, vaš forum je izjemen, res kapo dol!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Dec 2021, 13:27

dekristina napisal/-a:
28 Dec 2021, 21:26
Lepo pozdravljeni, Kupili bomo nov sesalec, trenutno imamo Dyson V8 Absolut. Brat ima Jimmy jv85 pro, tako da sem omenjena modela konkretno primerjala med seboj. Bolj ali manj v vseh važnih kategorijah je absolutni zmagovalec Jimmy, razen nekaj malenkosti. Jimmy je težji in manj ergonomski, v cevi po koncu sesanja ostanejo kakšni večji koščki/drobci in padejo ven (sem se navadila obrniti sesalec na glavo preden ga izključim, tako se tej težavi ne-zelo elegantno ognem), majhna motorizirana krtačka je v primerjavi z Dysonovo dokaj neučinkovita. Bolj ali manj samo slednja opomba je razlog, zakaj ne naročimo kar takoj omenjenega Jimmyja. Torej vprašanje za strokovnjaka - obstaja kakšen sesalec, ki ima prav tako veliko sesalno moč (seveda pridejo v poštev tudi bolj šibki kot Jimmy jv85 pro), res dobro malo krtačko za tekstil (pri Dysonovi krtačke res pridejo v stik s površino, mogoče je zato boljša?), obvezno tudi dovolj dodatkov, predvsem upogibljivo cev. Budget ni pomemben, kot bonus feature se ne bi branila tudi možnosti mokrega sesanja(ala Roidmi Nex2 pro). Všeč so mi še novejša verzija jv85 pro, ampak če je majhna krtačka ista kot pri predhodniku, ne vidim razloga hudih prednosti v primerjavi s starejšim vijoličnim bratom. Všeč mi je tudi Roborock h7 in Dreame t30, me pa zelo “skrbita” glavni krtačo, ki izgledata kot Dysonovi krtači za tepihe. Slednja se na trdih tleh pri nas ne izkaže dobro in precej moteče ropota. Hvala že vnaprej, vaš forum je izjemen, res kapo dol!
Pozdravljena, hvala za pohvale in dobrodošla na Forumu! ;)

Glede na vse omenjeno bo najbolj na mestu model Dreame T30, vrhunska zadeva v vseh pogledih, bitstveno učinkovitejša krtačka za tekstil, in pa zelo visoka sesalna moč, učinkovitost čiščenja, dovolj opreme, najvišja kvaliteta materialov in izdelave. Talna glavna krtačka se zelo dobro odreže v praksi, je med tišjimi, skratka dosti bolje od tega modela ne gre. Roborock H7 bi bil tudi moj predlog, ker je kljub malo nižji moči izjemno dober model, a pri Roborocku je talna krtačka res občutno glasnejša tako da glede na omenjeno tega potem odsvetujem.
dekristina
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Dec 2021, 12:34

29 Dec 2021, 14:12

Hvala za odgovor!
Sedaj sem se dokaj fiksirala tudi na možnost mokre krpe aka mop-a. Robotskega sesalca nimamo, tako da bi mi prav prišla ta možnost za sprotno brisanje. V povezavi s tem se spolgedujem z Roidmi x30 pro, tudi krtačka za tekstil se mi zdi podobna Dysonovi. A pri novem Jimmyju (h9 pro) niso omenjene krtačke nič spremenili?
Tudi dobrih podatkov o nastavku za mokro brisanje za Jimmyja ne dobim, ste imeli slučajno kej na testih? Kako se obnese v primerjavi z Roidmi-jem? Tudi če se obnese dobro, še zmeraj obstaja vprašanje male motorizirane krtačke, tako da bi najraje kupila kar oba :geek: Je pa Roidmi dosti šibkejši, vsaj na papirju. Jemljem pa te številke z rezervo, naš Dyson V8 je imel AW dvakrat nižje od Jimmyja jv85pro, pa se v praksi ni izkazal dvakrat slabše ampak "samo" slabše.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Dec 2021, 02:42

Glede nastavka za mokro čiščenje H9 Pro modela tukaj: viewtopic.php?p=11301#p11301 je pa pri vseh modelih mokro brisanje na precej podobnem nivoju, pač podobno kot pri robotskih sesalnikih, kot bi se vlekla navlažena vileda po tleh ...

če govorimo o res učinkovitem baterijskem sesalniku za mokro čiščenje (ne brisanje) z dvema ločenima posodicama za vodo (čisto in umazano) trenutno top of the top najnovejši Roborock model, še aktivna koda do 31.12.2021:
sicer pa je nastavek za čiščenje tekstila pri H9 Pro enak modelu JV85 Pro in v primerjavi z omenjenimi Roborock H7, Dreame T20/T30 res občutno manj učinkovit, bi rekel da ima enostavno premalo stika s podlago vrteča krtačka ...

sicer pa trenutno tudi dobre cene Roidmi modelov v SLO te dni:
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

01 Jan 2022, 16:20

Tomson, če prav razumem, potem vsem, ki praktično nimamo tepihov, odsvetujes nakup Roborocka H7? Oz katerega priporočaš, ker tale T30 je vseeno malo predrag.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jan 2022, 17:30

aleskom napisal/-a:
01 Jan 2022, 16:20
Tomson, če prav razumem, potem vsem, ki praktično nimamo tepihov, odsvetujes nakup Roborocka H7? Oz katerega priporočaš, ker tale T30 je vseeno malo predrag.
nikakor, pri meni doma le en majhen tepih (95% pa parketr, ploščice) pa je Roborock H7 od vseh modelov najbolj v uporabi, je izjemno učinikovit, ker je manjši in lažji je super praktičen, je dobro vodljiv, nastavek za textil je najboljši od vseh modelov, skratka meni osebno eden najboljših na trgu. Za tiste ki pa želijo res izjemno tih model "out of the box" pa mogoče Roborock H7 za razmislit, ker je glavna krtačka kakšnih 20% glasnejša. Ampak, lahko se opcijsko dokupi mehka okrogla krtačka pa bo isto tih kot ostali modeli, a zaradi gumijaste rotacijske krtačke je pri 160AW enako učinkovit kot občutno zmogljivejši modeli okoli 200AW, pri čiščenju textila pa je zaradi zasnove nastavka še obutno učinkovitejši kot tile zmogljivejši modeli ... pa potem kvaliteta materialov, izdelave, magnetizirani nastavki, opcija uporabe vrečke, meni osebno res super sesalnik!
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

01 Jan 2022, 22:38

Super hvala za tole mnenje. Kaj pa misliš pod čiščenje tekstika? Sesanje kavča ipd.?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jan 2022, 23:30

aleskom napisal/-a:
01 Jan 2022, 22:38
Super hvala za tole mnenje. Kaj pa misliš pod čiščenje tekstika? Sesanje kavča ipd.?
drži, vse kar je tekstil, npr. sedežna, avtomobilski sedeži, vzmetnice, deke, tudi preproge, npr. hlače polne muck itd ...
bizi44
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Jan 2022, 18:23

03 Jan 2022, 08:01

Pozdravljeni.
Zelo blizu tega sem da bom kupil sesalec. Večina je ravne površine, vsake toliko pa je tudi tekstil.... pa avto itak.
Med drugimi pa me je zeli pritegnil ta Roidmi NEX 2 VX 2v1 baterijski sesalnik .... tista zadeva za pranje tal , kot dodana vrednost ... me zanimaali to funkcionira , je to kdo sprobal. deluje mi vsekakor boljše kot navadno moping , tista mokra krpa ki jo vlečeš za sabo. Verjetno ni tako kvalitetno kot namenski sesalci, ampak vseeno , rotira in bi znalo kar funkcionirat... drugače pa se vrtim okoli ja , Jimmy 85...
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jan 2022, 21:01

bizi44 napisal/-a:
03 Jan 2022, 08:01
Pozdravljeni. Zelo blizu tega sem da bom kupil sesalec. Večina je ravne površine, vsake toliko pa je tudi tekstil.... pa avto itak. Med drugimi pa me je zeli pritegnil ta Roidmi NEX 2 VX 2v1 baterijski sesalnik .... tista zadeva za pranje tal , kot dodana vrednost ... me zanimaali to funkcionira , je to kdo sprobal. deluje mi vsekakor boljše kot navadno moping , tista mokra krpa ki jo vlečeš za sabo. Verjetno ni tako kvalitetno kot namenski sesalci, ampak vseeno , rotira in bi znalo kar funkcionirat... drugače pa se vrtim okoli ja , Jimmy 85... Hvala
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Roidmi X30 in X30 VX sta v osnovi enaka, z rotacijski krpico, s tem da ima VX še priloženo samočistilno postajo in glede na trenutno precej ugodno ceno, celo ugodnejšo od X30 modela je vsekakor najbolj smiseln nakup.
kar pa se nastavka (rotacijske krtačke tiče) pa je je vsekakor bolj občutno učinkovita pri čiščenju kot klasična krpica, a odvisno kaj kdo potrebuje. Klasična krpica je super za redno vzrževanje čistih tal, pobere ves mikro prah ki se sicer vrača v prostor, tale rotacijska pa je boljša za trdovratnejše madeže, kakšne reliefne ploščice in podobno ...

Jimmy JV85 pa je za ceno top model, zelo visoka sesalna moč, dobra oprema za res ugodnih 162€. Dobra alternativa pa Proscenic P11 za 150€:
dekristina
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Dec 2021, 12:34

05 Jan 2022, 09:34

Živjo, ker sem zamudila akcijo za Roidmi x30 pro me zanima, če imaš kakšen dober deal za omenjeni sesalec? Cena par dni nazaj v tej slovenski trgovini je bila odlična, pa sem en dan pozabila narocit in je zdej precej poskočila 😔
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jan 2022, 10:16

dekristina napisal/-a:
05 Jan 2022, 09:34
Živjo, ker sem zamudila akcijo za Roidmi x30 pro me zanima, če imaš kakšen dober deal za omenjeni sesalec? Cena par dni nazaj v tej slovenski trgovini je bila odlična, pa sem en dan pozabila narocit in je zdej precej poskočila 😔
omenjena akcija je žal res zaključena, še vedno pa je tole najboljša opcija na trgu, tudi iz EU ni ceneje:
dekristina
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Dec 2021, 12:34

05 Jan 2022, 17:45

Pozdravljeni, zgornja povezava mi ne dela. Sklepam da bi morala voditi v trgovino "Smartus"?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jan 2022, 23:33

dekristina napisal/-a:
05 Jan 2022, 17:45
Pozdravljeni, zgornja povezava mi ne dela. Sklepam da bi morala voditi v trgovino "Smartus"?
Popravljeno! ;)
Bauka
Prispevkov: 28
Pridružen: 17 Sep 2019, 15:39

08 Jan 2022, 06:52

Zdravo, prosim za dodatno baterijo za H8PRO.
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jan 2022, 11:01

Bauka napisal/-a:
08 Jan 2022, 06:52
Zdravo, prosim za dodatno baterijo za H8PRO.
Hvala
trenutno najboljša opcija za 78€ iz EU : https://s.click.aliexpress.com/e/_A8SSjM
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

12 Jan 2022, 22:24

Pred dobre pol leta sem pri Geekbuying kupila vsega skupaj 5 sesalcev Jimmy JV83, zadnja pošiljka, 2 kosa je bila plačana 8. 6. 2021.
Enemu od teh dveh je že pred kakšnima dvema mesecema odpovedala baterija, a sem šele danes izvedela.

Zanima me, če je baterija v garanciji in kako najhitreje priti do nove. Naročilo 5499366, 8. 6. 2021.
Geekbuying baterij trenutno nima na zalogi.

Hvala! :)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2022, 00:19

woman napisal/-a:
12 Jan 2022, 22:24
Pred dobre pol leta sem pri Geekbuying kupila vsega skupaj 5 sesalcev Jimmy JV83, zadnja pošiljka, 2 kosa je bila plačana 8. 6. 2021.
Enemu od teh dveh je že pred kakšnima dvema mesecema odpovedala baterija, a sem šele danes izvedela.

Zanima me, če je baterija v garanciji in kako najhitreje priti do nove. Naročilo 5499366, 8. 6. 2021.
Geekbuying baterij trenutno nima na zalogi.

Hvala! :)
Predlagam da se kar odpre Ticket, opiše težavo, posreduje video posnetek kjer bo jasno razvidna težava ter prosi za ustrezno rešitev. Potem pa če bodo kakšne težave pri komunikaciji, uveljavljanju garancije se lahko slišimo na ZS, posredujem preko svojega kontakta če bi bilo potrebno, bom potreboval Ticket Number ...

https://www.geekbuying.com/ticket
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

13 Jan 2022, 01:08

Hvala! :)
Odprla ticket, zdaj bomo pa videli.
SiMPA
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Jan 2022, 18:49

13 Jan 2022, 19:37

Pozdravljeni,

prebiram tale priporočila in primerjave med posameznimi modeli pa sem iskreno povedano malo zašel :) Nekako se spogledujem z modelom Jimmy JV85 Pro, vendar bi žena rada še globinsko glavo za čiščenje sedežne, jogija... A se to da dokupit? Al je mogoče kak model, ki ima vključeno globinsko glavo pa da je nekako primerljiv s JV85 Pro?

Kako se v praksi obnesejo te sesalne minute, tisti ki si že lastite baterijske sesalnike? Mi bi namreč našega starega, na žico, radi zamenjali in se nam tile pokončni modeli najbolj dopadejo, hkrati pa nas skrbi čas, sploh čas pri MAX moči, ki je samo cca. 10min, v takšnem času sedaj ravno kakšno sedežno uspemo dobro posesat z globinsko glavo, kje pa je še potem vse ostalo. Ok bi dokupil še eno baterijo, ampak vseeno me zanima kako je s trajanjem baterije v praksi, se obnese in je dovolj? Hvala za nasvete že v naprej.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2022, 22:08

SiMPA napisal/-a:
13 Jan 2022, 19:37
Pozdravljeni, prebiram tale priporočila in primerjave med posameznimi modeli pa sem iskreno povedano malo zašel :) Nekako se spogledujem z modelom Jimmy JV85 Pro, vendar bi žena rada še globinsko glavo za čiščenje sedežne, jogija... A se to da dokupit? Al je mogoče kak model, ki ima vključeno globinsko glavo pa da je nekako primerljiv s JV85 Pro?

Kako se v praksi obnesejo te sesalne minute, tisti ki si že lastite baterijske sesalnike? Mi bi namreč našega starega, na žico, radi zamenjali in se nam tile pokončni modeli najbolj dopadejo, hkrati pa nas skrbi čas, sploh čas pri MAX moči, ki je samo cca. 10min, v takšnem času sedaj ravno kakšno sedežno uspemo dobro posesat z globinsko glavo, kje pa je še potem vse ostalo. Ok bi dokupil še eno baterijo, ampak vseeno me zanima kako je s trajanjem baterije v praksi, se obnese in je dovolj? Hvala za nasvete že v naprej.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

če poenostavim, ker vidim da iščete model, ki je zelo učinkovit pri tkaninah (sedežne, tepihi, avto in podobno). Najučinkovtejši model testiran pri nas do sedaj je Roborock H7. Sicer ni najzmogljivejši po sesalni moči, je pa zaradi zasnove nastavka za tekstil najbolj učinkovit. Jimmy JV85 Pro na tem področju ni med najučinkovitejšimi in razlika med Roborockom je precej opazna, ker ima krtačka premalo stika s podlago. Sicer pa se pri baterijskih sesalnikih vsi proizvajalci izogibajo nastavka ki ga omenjate, predvidevam tistega ki sesa pod vakumom, saj bi baterija pošla še bistveno hitreje. Namesto omenjenega so na baterijskih sesalnikih nastavki z manjšimi rotacijskimi krtačkami, ki na določenih modelih res izjemno učinkovito čistijo. Sicer pa na max sesalni moči v veliki večini časa sesalnika ne uporabljamo, srednji način je dovolj za čiščenje vseh gladkih površin, kjer pa baterija zdrži okoli 30min delovanja ...

Roborock H7 TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

kar se tiče baterije so vsi tile zmogljivejši baterijski sesalniki na max moči nekje 10-13 min. Pri nas doma precej velika sedežna, pa je z omenjenim Roborockom v 5min komplet čista, ker so omenjeni nastavki res učinkoviti, verjetno pa je razlika od vrste tekstila do tekstila.

Slabost Roborocka je, da nima opcije menjave baterije, tako da če je to nuja, odpade. Ima pa najhitrejše polnjenje med konkurenco, dobri 2h od 0-100%, ostali blizu 4h ...

Zelo dobra alternativa Jimmy Jv85 Pro modelu je Dreame T20, sicer manjša sesalna moč, a zopet precej visoka učinkovitost čiščenja, je tudi malo lažji in manjši, bolje vodljiv, opcija zamenljive baterije in precej podobna krtačka za čiščenje tekstila kot pri Roborocku ...

Skratka, glede na omenjeno bi se sam na vašem mestu odločal med Dreame T20 in Roborock H7, če pa čiščenje tekstila ni bistveno pa Jimmy H9 Pro, oz. če se gleda na ceno Jimmy JV85 Pro ...

Najboljše cene na trgu za omenjene modele: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
Odgovori