Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Samson
Prispevkov: 2
Pridružen: 02 Jul 2021, 05:32

11 Jul 2021, 21:18

Nitke so dolge okoli 4-5 cm in dokaj goste. Prilagam še sliko.
Priponke
preproga.jpg
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Jul 2021, 00:47

hmm.. kaj prav podobnega nima doma da bi preizkusil, glede na to da je bolj gosto tkana, če se čisti v smeri nitk ne bi smelo bit težav, če bi se kontra bi jih morda vleklo notri, ni pa nujno. A za takšne materiale se uporabi priložen nastavek za tekstil in preproge, ki nima vrteče kračke, sčisti bolje, pa tudi nič se ne bo zatikalo ...
Metika
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Jul 2021, 08:36

26 Jul 2021, 15:10

Zdravo, sem v nakupu baterijskega pokončnega sesalnika, ki ima tudi opcijo pomivanja. Trenutno mi je najbol všeč jimmy jv65 plus. Kakšno je vaše mnenje o njem? Kje se ga splača kupiti? Kaj v tem cenovnem rangu mi še priporočate?

Že vnaprej hvala in vse pohvale za izčrpno odgovqrjanje tu gori ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Jul 2021, 17:43

Metika napisal/-a:
26 Jul 2021, 15:10
Zdravo, sem v nakupu baterijskega pokončnega sesalnika, ki ima tudi opcijo pomivanja. Trenutno mi je najbol všeč jimmy jv65 plus. Kakšno je vaše mnenje o njem? Kje se ga splača kupiti? Kaj v tem cenovnem rangu mi še priporočate? Že vnaprej hvala in vse pohvale za izčrpno odgovqrjanje tu gori ;)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Glede 2v1 modela je malo odvisno ali gledamo modele ki so v osnovi zmogljivi baterijski sesalniki in hkrati še mokro čistijo (brišejo) v smislu robotskih sesalnikov (tovrstni modeli so zmogljivejši pri sesanju in uporabni kot večnamenski modeli z veliko nastavki) ali gledamo 2v1 modele ki v osnovni mokro čistijo (so superiorni pri mokrem čiščenju a ne tako zmogljivi pri sesanju) ter so namenjeni le talnemu čiščenju, brez dodatnih nastavkov. V katero smer? JV65 Plus npr. sodi med prve ... v drugo skupino pa sodi npr., prihajaojoči Jimmy HW8 Pro model, ali Mamibot Flomo ...

in če govorimo o 2v1 večnamenskih modelih imamo kar nekaj solidnih opcij:
Jimmy JV65 Plus za zmerno ceno odličen model, je dovolj zmogljiv, kvaliteten, dovolj opreme ... Dražji Proscenic zelo dobra alternativa z višjo sesalno močjo in več opreme. Roidmi model s povdarkom na premium dizajnu in izdelavi, sicer podobna učinkovitost čiščenja, a višja cena. Pro model s krpico za brisanje, Plus model z dvojno rotacijsko krtačko primerno za trdovratnejše madeže, Pro model s krpico za brisanje nprimerno za redno vzdrževanje čistoče. So pa vsi omenjeni modeli preverjeno dobri, z nobenim se ne zgreši, sedaj pa odvisno od prioritet, želja ...
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

27 Jul 2021, 10:24

Dober dan,

Thomson pred časom sem po vašem nasvetu kupila V3 - top odločitev. Vse super. Ima pa eno pomanjkljivost, ki jo moram odpraviti z drugim sesalnikom in sicer pajčevine na stropu :D
Kaj bi predlagal? Ker bo dejansko res le za pejčevine in mogočeeee kdaj pa kdaj stopnice. Avto se mi že ne da več sesati ob taki ponudbi avtopralnic.

Lahko tudi na kabel ni nujno, da je brezžično ampak glavnino reši V3 tako, da bi nekaj "za zraven"

Sem imela navadnega industrijskega iz Lidla, ki je dobro služil 10 let. Pretekli teden je bil v katalogu pa ga itak nisem ujela. Cena je bila ugodnih 60 €

Hvala vnaprej
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Jul 2021, 11:37

TheAngel napisal/-a:
27 Jul 2021, 10:24
Dober dan, Thomson pred časom sem po vašem nasvetu kupila V3 - top odločitev. Vse super. Ima pa eno pomanjkljivost, ki jo moram odpraviti z drugim sesalnikom in sicer pajčevine na stropu :D Kaj bi predlagal? Ker bo dejansko res le za pejčevine in mogočeeee kdaj pa kdaj stopnice. Avto se mi že ne da več sesati ob taki ponudbi avtopralnic.
hehe, ja, to je kar hiba robotskih sesalnikov, ne plezajo po steni! :)

osebno bi gledal nek dovolj zmogljiv model da bo ok za različne namene in praktičen za uporabo, najboljši poceni model je Jimmy JV53 z 125AW sesalne moči:
če pa gledamo poceni modele, tale je npr. dober žični model:
pa cenejši brezžični model:
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

27 Jul 2021, 12:31

Tomson napisal/-a:
27 Jul 2021, 11:37
TheAngel napisal/-a:
27 Jul 2021, 10:24
Dober dan, Thomson pred časom sem po vašem nasvetu kupila V3 - top odločitev. Vse super. Ima pa eno pomanjkljivost, ki jo moram odpraviti z drugim sesalnikom in sicer pajčevine na stropu :D Kaj bi predlagal? Ker bo dejansko res le za pejčevine in mogočeeee kdaj pa kdaj stopnice. Avto se mi že ne da več sesati ob taki ponudbi avtopralnic.
hehe, ja, to je kar hiba robotskih sesalnikov, ne plezajo po steni! :)

osebno bi gledal nek dovolj zmogljiv model da bo ok za različne namene in praktičen za uporabo, najboljši poceni model je Jimmy JV53 z 125AW sesalne moči:
če pa gledamo poceni modele, tale je npr. dober žični model:
pa cenejši brezžični model:
Že klikam pa še sexi roza je - bo izgovor za desce, da z roza pa res ne bodo sesali

HVALA

Sploh ne bom nič klikala pa gledala - prvi gre v košarico pa smo zmagali
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

03 Avg 2021, 08:44

Hudiča tracking number sploh ne dela. Prejšnjič je V3 po 3 dneh že prišel.
So sedaj daljše dostavne dobe. Pisalo je 3-10 dni ampak čudno, da tracking ne dela
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Avg 2021, 13:33

lahko na ZS tracking number, pa še po svojih kanalih preverim ...
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

19 Avg 2021, 10:20

Eh že ZS mi noče poslati. Že en teden visi v odhajajoči mapi. Thomson sesalec prispel. Samo zanima me če je normalno, da se ročaj močno segreje, ko sesaš na max power recimo 5 min
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Avg 2021, 23:10

TheAngel napisal/-a:
19 Avg 2021, 10:20
Eh že ZS mi noče poslati. Že en teden visi v odhajajoči mapi. Thomson sesalec prispel. Samo zanima me če je normalno, da se ročaj močno segreje, ko sesaš na max power recimo 5 min
prišel ZS, samo jaz sem bolj počasen, ker sem na dopustu, oprosti! ;) odgovorim v ZSju ...
turborudonja
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 Sep 2021, 22:06

01 Sep 2021, 23:06

Živjo.

Odločam se za nakup prvega baterijskega sesalca in moj trenutni favorit je Jimmy JV85 Pro. Imam pa eno tehnično vprašanje glede polnilcev. Pri sorodnikih sem videl Dysona, ki ga polnijo na polnilni postaji, ki pa mora biti prišraufana na steno. Ker v stanovanju nimam dovolj prostora (ali elektrike v bližini), da bi postavil polnilno postajo na steno, me zanima, kateri Jimmy (ali kateri drugi sesalec s podobnimi lastnostmi kot JV85 Pro) se lahko polni brez pritrditve na steno. Da bi lahko baterijo nekje napolnil, sesalec pa bi bil spravljen v omari, na omari, pod posteljo, v nekem kotu, ...

Pa še to: kako točno se tole uporablja: https://www.geekbuying.com/item/Jimmy-H ... 58410.html
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Sep 2021, 23:26

turborudonja napisal/-a:
01 Sep 2021, 23:06
Živjo. Odločam se za nakup prvega baterijskega sesalca in moj trenutni favorit je Jimmy JV85 Pro. Imam pa eno tehnično vprašanje glede polnilcev. Pri sorodnikih sem videl Dysona, ki ga polnijo na polnilni postaji, ki pa mora biti prišraufana na steno. Ker v stanovanju nimam dovolj prostora (ali elektrike v bližini), da bi postavil polnilno postajo na steno, me zanima, kateri Jimmy (ali kateri drugi sesalec s podobnimi lastnostmi kot JV85 Pro) se lahko polni brez pritrditve na steno. Da bi lahko baterijo nekje napolnil, sesalec pa bi bil spravljen v omari, na omari, pod posteljo, v nekem kotu, ...
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Jimmy JV85 Pro res predstavlja najboljši nakup za neko zmerno ceno, zelo visoka sesalna moč, veliko opreme, nastavkov itd. tudi pri nas doma še vedno v uporabi. Omenjeni model se sicer originalno polni le preko polnilne postaje, a za 20€ se lahko dokupi polnilna postaja za baterijo, ki se potem polni ločeno od sesalnika. Po novem je na voljo še posodica z vodo in krpica za mokro čiščenje za 15€, pride lahko kar prav, če želimo prihraniti na času in nimamo npr. robotskega sesalnika z mokrim čiščenjem.

Sicer pa trenutno najboljše opcije za nakup:
turborudonja
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 Sep 2021, 22:06

01 Sep 2021, 23:53

Hej, Tomson.

Hvala in hvala za hiter odgovor. Sem že začel raziskovati lastnosti Jimmyja H9 Pro, ki pa je kar konkretno dražji. Ta dodatek deluje kot izjemen value for money za mala stanovanja, kjer je stenska polnilna postaja bolj mission impossible.

Hvala tudi za linke. Morda samo še to: kako je z garancijo in morebitnimi popravili pri nakupih iz Geekbuyinga? A to ureja kak SLO servis.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Sep 2021, 00:18

drži, H9 Pro je konkretno dražji, plus pa je omenjeni podstavek za vse nastavke ter možnost polnjenja direktno na tem nosilcu, malenkost zmogljivejša baterija in vključena mini polnilno postajo za baterijo, vse ostalo enako.

Garancija na GeekBuying je 1-leto, servisni center na Poljskem, so pa super kar se podpore tiče, nobenih težav z uveljavljanjem, so načeloma precej hitri, pa tudi sami imamo pri njih svoj kontakt in lahko posredujemo v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje če bi bilo potrebno. Za servis v SLO pa je potreben nakup v SLO ...
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

02 Sep 2021, 19:05

Eno vprašanje :), a je za JIMMY JV83 tale zadevica https://www.mishop.si/module/wtblocksea ... arch&n=120 tudi primerna?
Za JIMMY JV83 sem sicer našla na Geekbuying, a je iz EU še enkrat dražja.
Kakšne so pa izkušnje? Služi svojemu namenu?
Hvala! :D

Popravek, na Geekbuying piše, da je tudi za moj sesalec, še vedno me pa zanima, če je uporabno.
turborudonja
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 Sep 2021, 22:06

02 Sep 2021, 22:54

Tomson napisal/-a:
02 Sep 2021, 00:18
drži, H9 Pro je konkretno dražji, plus pa je omenjeni podstavek za vse nastavke ter možnost polnjenja direktno na tem nosilcu, malenkost zmogljivejša baterija in vključena mini polnilno postajo za baterijo, vse ostalo enako.

Garancija na GeekBuying je 1-leto, servisni center na Poljskem, so pa super kar se podpore tiče, nobenih težav z uveljavljanjem, so načeloma precej hitri, pa tudi sami imamo pri njih svoj kontakt in lahko posredujemo v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje če bi bilo potrebno. Za servis v SLO pa je potreben nakup v SLO ...
Hvala.

Ko raziskujem naprej, pa vidim, da je v vrhu ponudbe poleg Jimmyjev JV85 Pro in H9 Pro še Dreame T30. Priznam, da težko najdem razlike med temi modeli. :shock: A bi lahko rekli, da je Dreame malo bolj prestižen v primerjavi z Jimmyji? Samo ugibam, ker nobenega nisem držal v rokah.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2021, 23:03

woman napisal/-a:
02 Sep 2021, 19:05
Eno vprašanje :), a je za JIMMY JV83 tale zadevica https://www.mishop.si/module/wtblocksea ... arch&n=120 tudi primerna? Za JIMMY JV83 sem sicer našla na Geekbuying, a je iz EU še enkrat dražja. Kakšne so pa izkušnje? Služi svojemu namenu? Hvala! :D Popravek, na Geekbuying piše, da je tudi za moj sesalec, še vedno me pa zanima, če je uporabno.
Na povezavi so sicer vsi dodatki za Jimmy JV83, predvidevam da je vprašanje za dodatek za vodno čiščenje (posodica za vodo in krpica) ?

sem sicer danes dobil, prav dosti še nisem preizkušal, malo sem sesal/pomival, pa tako. Sicer se vidi da je zadeva naknadno zamišljena in realizirana, čeprav luknjica pod nastavkom krtačke je očitno že na vseh modelih z nekim namenom, skratka, ni nek višek dizajna in videza tole gor, ampak zadeva funkcionira ok, podobno kot na robotskih sesalnikih in ostalih 2v1 baterijskih pokončnih sesalnikih, nastavek se pritrdi in odstani čisto enostavno na klik. Vode gre notri 220ml, gre kar počasi, danes sem 5-10min sesal, je šlo 50ml vode, sam bi si želel da bolj moči krpico. Na gladkih površinah je precej ok, se pozna in lepo mokro pobriše, na negladkih površinah pa je premalo vode na krpici za moj okus. KValiteta materialov in izdelave je tak tak, pač za 15€ (za JV85 Pro/H9 Pro na Mishop) niti nisem pričakoval kaj ekstra. Overall, hitra in poceni rešitev, ki za gladke površine ni slaba, bo uporabna za hitro posesat in pobrisat tla, ne gre pa za nek presežek in bi rekel da ni prav na nivoju sicer dobro zasnovanih in učinkovitih Jimmy sesalnikov, ampak zopet, za 15€ dodatek mokrega čiščenja, ok.

FOTO material ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Sep 2021, 23:26

turborudonja napisal/-a:
02 Sep 2021, 22:54
Ko raziskujem naprej, pa vidim, da je v vrhu ponudbe poleg Jimmyjev JV85 Pro in H9 Pro še Dreame T30. Priznam, da težko najdem razlike med temi modeli. :shock: A bi lahko rekli, da je Dreame malo bolj prestižen v primerjavi z Jimmyji? Samo ugibam, ker nobenega nisem držal v rokah.
res je trenutno toliko dobrih modelov izpod Xiaomija, da je odločitev kar težka. Sam sem preizusil celotno linijo, tudi vseh podznamk, Jimmy, Roidmi, Dreame, Trouver, Roborock, se vidi da prihajajo do neke mere izpod okrilja Xiaomija, so pa med njimi tudi razlike. Od dražjih sem trenutno najbolj navdušen nad omenjenim Dreame T30, res top top kvaliteta materialov in izdelave, dizajn, vrhunski občutek, deluje manj plastično od Jimmy modelov npr. Ali pa novi Roborock H7, trenutno pripravljam review članek, na papirju ni med najzmogljivejšimi modeli, po učinkovitosti pa v samem vrhu. Skratka, JV85 Pro je za nizko ceno pri 240€ overall super paket, izjemna sesalna moč, res velik nabor dodatkov, nastavkov, zamenljiva baterija, polnjenje na nosilcu. Novejši H9 Pro je predvsem nadgradil praktičnost uporabe s samostoječo postajo in nosilcem za vse pripomočke, malo zmogljivejšo baterijo, avtomatska izbira programa meni osebno ne pomeni dosti, zmogljivejši motor se v praksi tudi dosti ne pozna, je mogoče malo tišji, vsak pa zase presodi ali mu je omenjeno vredno 120€ več. Potem pa Dreame T30, ki kot omenjeno na področju zasnove, dizajna, kvalitete materialov pred Jimmy modeli, me je res navdušil in Roborock H7. Pač Roborock. Top. ZElo hitro polnjenje, visoka učinkovitsot čiščenja, noro dobra filtracija, opcija vrečke in posodice za smeti, magnetni nastavki za odlaganje opreme. Če bi se sam ta hip odločal bi imel veliko težavo, med top modeli bi se verjetno odločal nekako med Dreame T30 in Roborock H7 in nato med H9 Pro ter JV85 Pro ... je pa cenovno res Dreame najdražji ob H9 Pro pri 350€, nato Roborock pri 300€ in nato JV85 Pro pri 250€. Sedaj pa zopet stvar prioritet, od cenovnega ranga do omenjenih lastnosti, res pa se z nobenim ne zgreši ...

Trenutno najboljše cene za omenjene modele pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

04 Sep 2021, 03:22

Hvala Tomson, posebej za slikovno gradivo :D , saj si nisem čisto dobro predstavljala, kako zadeva "špila".
Večinoma imam gladka tla, zato bi morda bil nastavek uporaben, nisem se še odločila.
turborudonja
Prispevkov: 4
Pridružen: 01 Sep 2021, 22:06

05 Sep 2021, 23:08

Hvala, Tomson za res izčrpen odgovor. Morda samo še ena stvar: kateri od baterijskih sesalnikov pa imajo možnost nakupa dodatnega polnilca oz. mini polnilne postaje (ni nujno, da je samo Jimmy, lahko tudi kakšna druga znamka/linija ali pa kaj cenejšega)?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Sep 2021, 01:10

kolikor poznam le Jimmy modeli, JV85 / JV85 Pro / H8 / H8 Pro / H9 Pro, s tem da je pri H8/H8 Pro in H9 Pro že vključena, je pa dodatni el.kabel potrebno dokupiti ...
Pridnumpa
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Sep 2021, 12:44

08 Sep 2021, 14:31

Zadnje dneve se ogrevam za baterijski sesalec, ker nam je trenutni precej težek in malce smo se naveličali stalno kupovati predrage vrečke. Torej zanima me predvse model ala ROIDMI X30 VX, ki omogoča tudi mokro brisanje. Poraja se mi vprašanje ali je primeren za oljen krtačen parket. Je možno v vodo dodati čistilno olje, ki je namenjeno čiščenju takega parketa? Ker drugače je brez veze, da vzamem takega in bi potem enega, ki samo sesa. Hvala za pomoč.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Sep 2021, 11:19

Pridnumpa napisal/-a:
08 Sep 2021, 14:31
Zadnje dneve se ogrevam za baterijski sesalec, ker nam je trenutni precej težek in malce smo se naveličali stalno kupovati predrage vrečke. Torej zanima me predvse model ala ROIDMI X30 VX, ki omogoča tudi mokro brisanje. Poraja se mi vprašanje ali je primeren za oljen krtačen parket. Je možno v vodo dodati čistilno olje, ki je namenjeno čiščenju takega parketa? Ker drugače je brez veze, da vzamem takega in bi potem enega, ki samo sesa. Hvala za pomoč.
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

Roidmi X30 VX sodi med bolj učinkovite 2v1 baterijske sesalnike, ima pa višjo ceno zaradi postaje s samočistilno funkcijo krtačk. Sicer so tovrstni modeli z rotacijskimi krtačkami bolj mišljeni za malo trdovratnejše, kakšne posušene madeže, za mokro brisanje pa so bolj primerni modeli z nameščeno krpico zadaj, slednji so tudi bolj primerni za oljen parket, saj niso tako agresivni pri čiščenju, zgolj brišejo, ne pa drgnejo in kot takšen je bolj primeren Roidmi X30 Pro ali kakšna alternativa v podobnem smislu kot npr. Proscenic P11, Jimmy JV65 Plus ali JV85/85Pro/H9Pro: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-bate ... -sesalniki

načeloma bi se lahko dodalo čistilo, če ni premastno, v najslabšem primeru bi se dolgoročno zamašile šobice, sicer se lahko tudi sproti čistijo a po najslabšem scenariju bi se zamenjal del s posodico za vodo, ni drag rezervni del ...
Pridnumpa
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Sep 2021, 12:44

09 Sep 2021, 19:02

Hvala za pomoč, torej bo kar druga varianta čeprav so mi tile okrogle rotacijske bolj simpatične…ampak bolj važno, da parket ostane kot se šika.
burjuc
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Sep 2019, 09:52

18 Sep 2021, 23:49

Gledam za baterijski sesalnik, pa me zanima, če je tole dobra izbira: https://www.merkur.si/pokoncni-sesalnik ... wq61-44sw/ ali pa se najde v tem cenovnem razredu še kaj boljšega.
Gre se mi za moč in čas sesanja.
Ker nimam izkušenj z baterijskimi sesalniki, me zanima še kakšna je moč (vlek oz. učinkovitost) sesanja v primerjavi s starim sesalcem moči cca 2200W (500 W) Philips fc9174 https://www.mimovrste.com/sesalniki/phi ... -performer
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

19 Sep 2021, 00:58

Več bo povedal Tomson, ampak ta Elecreolux sesalec se po mojem skromnem mnenju z Jimyji, ki so v istem cenovnem razredu, ne more kosati.
Ne bi želela delati antireklame, ampak z Elecrolux sesalci in s še čem nimam najboljših izkušenj. Nekoč je bila to zaupanja vredna švedska firma z izdelki visoke kakovosti, danes žal ni več tako ...

Sicer je pa v tej temi napisanih že ogromno mnenj in priporočil. :)
burjuc
Prispevkov: 33
Pridružen: 04 Sep 2019, 09:52

19 Sep 2021, 09:44

Woman, hvala. Teh kitajskih še nisem videl ali imel priložnost preizkusiti, Electroluxa pa sem videl v trgovini in mi je bil všeč. Lepo vodljiv,, dobri materiali, lepo izdelan, tipka za čiščenje, krtača "vleče" po celi širini, nisem pa dobil občutka, kakšna je moč sesanja in koliko zdrži baterija.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Sep 2021, 23:15

burjuc napisal/-a:
18 Sep 2021, 23:49
Gledam za baterijski sesalnik, pa me zanima, če je tole dobra izbira. Gre se mi za moč in čas sesanja. Ker nimam izkušenj z baterijskimi sesalniki, me zanima še kakšna je moč (vlek oz. učinkovitost) sesanja v primerjavi s starim sesalcem moči cca 2200W (500 W)
Electroluxa težko komentiram, ker nima navedenega ključnega podatka, sesalne moči ne v Pa ali AW, niti ni podatka o moči motorja, našel sem le baterijo pri 2100mAh, pa še to ne koliko celic je, pri Jimmy modelu za 150€ npr. 7x2500mAh baterija in glede na to da Electrolux omenja 13min delovanja, enako kot JV85 gre očitno za bistveno nižjo sesalno moč ... V primerjavi z zmogljivimi električnimi modeli, kot je npr. omenjeni Philips pa so vsi baterijski sesalniki z nekoliko nižjo sesalno močjo, tudi najzmogljivejši modeli na trgu, za primerjavo tale Philips ima 34kPa, baterijski sesalniki 27kPa ... Lahko pa z gotovostjo potrdim, glede na vse kar sem prebral o Electroluxu, da je npr. Jimmy JV85 za 152€ bistveno bistveno boljši od Electroluxa, na praktično vseh področjih ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

28 Sep 2021, 17:47

Tomson, eno vprašanje.

Pred letom in pol sem na geekmaxiju kupil Jimmy Jv53 z dvema baterijama in sta v tem času obe crknile (napolnita se v 10 minutah in potem držita tudi samo kakšno minuto). So mi napisali, da garancije na baterije žal ni.

OK, očitno pač tam ne bom več kupoval, očitno je pa tudi, da tole ni bil baš nek dober sesalec. Pa tudi sicer nismo bili preveč zadovoljni z njim, saj je slabo pobiral pa tudi hitro se segreje.

A mi lahko zdaj orav iz prakse priporočiš nekaj res dobrega, za kar mi ne bo žal? Da ima dobro sesalni moč, da se ne pregreva, da dobro pobira ipd.

Hvala ti.

Lp Aleš
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Sep 2021, 18:19

aleskom napisal/-a:
28 Sep 2021, 17:47
A mi lahko zdaj orav iz prakse priporočiš nekaj res dobrega, za kar mi ne bo žal? Da ima dobro sesalni moč, da se ne pregreva, da dobro pobira ipd. Hvala ti. Lp Aleš
to je pa res smola! :/ pri nas še vedno v širši družini v uporabi Jimmy JV51 in 53 modela, še vedno oba čisto solidno delujte, tudi baterije, so izgubile, ampak še vedno čisto ok avtonomija ...

do sedaj sem sam od vseh modelov najbolj navdušen nad Dreame T30 in Roborock H7, na papirju mogoče nista prav absolutno najboljša, tudi ne prav poceni, ampak na vseh področjih, od kvalitete materialov, izdelave, učinkovitosti čiščenja, uporabniške izkušnje, top top ...
Dreame T30 TEST: https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/dre ... -test.html
za Roborock H7 pa še nimam spisanega testa, ampak je sesalnik na enakem nivoju ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

28 Sep 2021, 18:34

Hvala. Se pravi, to je klasa višje od Jimmy JV85 Pro?

A pa to je normalno povsod, da na baterije ni garancije?
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

28 Sep 2021, 18:36

Recimo pri JV53 me je motilo tudi že to, da zaradi tega valjčka spodaj, kjer ni dosti placa, ni pobiral niti majhnih kamenčkov, kar ni problem pri navadnih sesalcih z luknjo. A to imajo vsi isto?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Sep 2021, 19:31

tale dva sta stopničko višje od JV85Pro, drži ... garancija na baterije je sigurno povsod, ampak v smislu da deluje, koliko časa deluje je pa res precej odvisno od načina in pogostosti uporabe, lahko je jasno tudi kakšna slabša serija, da so težave, ampak to je precej redko in v nekaj mesecih bi morala vsaka trgovina odreagirati, kar je nad 6-meseci pa verjetno res manjm ker baterije se lahko smatrajo kot potrošni material. Načeloma vsi tile baterijski sesalniki delujejo s podobnimi krtačkami, a JV53 je imel še odprtino in direktno krtačko, kjer lahko pride do odbijanja kamenčkov, tile novejši, boljši modeli pa imajo bolj pokrito krtačko, zdaj če govorimo o pesku ne bo nobenih težav, kakšni večji kamenčki, ki fizično ne bodo šli pod plastični okvir pa bodo seveda vedno težava ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

05 Okt 2021, 13:19

Tomson živjo,

kaj si pa misliš o tem izdelku za pranje tal?

Je to učinkovito? Predlagaš kaj boljšega? Rabil bi nekaj konkretnega, ki odstrani tudi bolj trdovratne fleke, tista krpica na robotskem sesalcu, ki ima tud moping, je vseen prešvoh....

Hvala!
salsaman
Prispevkov: 87
Pridružen: 03 Nov 2020, 07:59

06 Okt 2021, 09:59

aleskom napisal/-a:
05 Okt 2021, 13:19
Tomson živjo,

kaj si pa misliš o tem izdelku za pranje tal?

Je to učinkovito? Predlagaš kaj boljšega? Rabil bi nekaj konkretnega, ki odstrani tudi bolj trdovratne fleke, tista krpica na robotskem sesalcu, ki ima tud moping, je vseen prešvoh....

Hvala!
Zdravo,
imam sam podobnega (2020 Dreame C++). Zadeva je boljša kot sam moping na robotskem, natočiš čistilo oz. vodo, pošpricaš, blazinici se začneta vrteti in se pomikaš po prostoru. Pri bolj trdovratnih madežih se je potrebno dlje časa zadržati na mestu umazanije, ker pritisk ni ravno tak kot pri ročnem čiščenju. Zadeva je priročna, ker se ni potrebno sklanjati, ter OK za npr. čiščenje na vsake toliko časa. Kar me eventuelno moti, da mogoče kaj umazanije pusti na tleh (če so blazinice preveč umazane). Sva pa s Tomsonom predebatirala par postov nazaj o tem: https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-D ... Z&ID=47184. Ta mi je zanimiv, ker krtača umazano vodo zbira v posodi.
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

06 Okt 2021, 13:15

Salsaman, hvala za komentar. Sliši se zanimivo, sem tudi filmček pogledal. Mogoče je pa za sprobat...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Okt 2021, 19:57

sam imam doma tole zadevo: https://www.gearbest.com/upright-vacuum ... 04541.html, se pravi na podoben način kot tisti Viomi. Ne bom rekel da zadeva ni uporabna, ker npr. doma reliefne negladke ploščice kar lepo pomaga očistit, je pa potrebno malo z nogo gor pritisnit, da bolj učinkovito briše. Je pa kakšen Mamibot bistveno bistveno bolj učinkovit pri bolj konkretnem mokrem čiščenju, pa res se poznata dve ločeni posodici za vodo, da ne umazanije samo naokoli briše, ker je potem še potrebno mokro počisiti ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/mam ... -test.html
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

06 Okt 2021, 22:42

A ima tud Xiaomi ali Blitzwolf kakšnega takšnega Mamibota še bolj ugodno?
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Okt 2021, 23:14

Xiaomi ima Jimmy HW8 Pro, ampak meni osebno je Mamibot občutno boljši, bistveno boljša baterija, veliko večje posodice in višja učinkovitost čiščenja, je sicer malo večji in težji, ampak odtehta ... pa če cenejši je ...

Jimmy HW8 Pro baterijski sesalnik za mokro čiščenje TEST:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/jim ... -test.html

Blitzwolf nima kaj v tem smislu, je pa tale Alfabot v bistvu praktično enak Mamibot (razen barve) in cenejši, a s ta majhno baterijo, ampak za 180€, top zadevca, bistvenom boljše porabljen denar kot npr. tisti Viomi ki samo rotacijsko briše, kljub temu da je 100€ več, ampak učinkovitost čiščenja neprimerljivo višja ...
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

07 Okt 2021, 09:18

A za tega Blitzwolfa, ki ga predlaga salsaman, je že kaj mnenj? Ker je vseeno precej cenejši ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

11 Okt 2021, 11:51

Zdravo Tomson.

Imam večji problem. Pri JV85 Pro, ki sem ga nabavil v Januarju pri BangGood, se je zlomila plastika, ki drži sesalno cev v vodoravnem položaju.

Sedaj bi rad reklamiral zadevo, pa ne vem kakšen je postopek. Morda ti veš?

Slika

Če bodo kakšni zapleti, bi te potem tudi prosil, da boš z tvojim kontaktom uspel kaj urediti.

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Okt 2021, 16:03

kar tukaj preko obrazca konktaktiraš in opišeš težavo, priložiš foto, video material, prosiš za ustrezno rešitev: https://www.banggood.com/Contact-Us_hi111

če bodo kakšne težave, se javi na ZS, posredujem preko svojega kontakta ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

11 Okt 2021, 22:11

Sem jim že poslal sporočilo.
Če bom še potreboval pomoč, se javim.
Hvala!
LP
salsaman
Prispevkov: 87
Pridružen: 03 Nov 2020, 07:59

12 Okt 2021, 14:36

aleskom napisal/-a:
07 Okt 2021, 09:18
A za tega Blitzwolfa, ki ga predlaga salsaman, je že kaj mnenj? Ker je vseeno precej cenejši ...
Lahko pogledaš na yt pod Karcherjeve modele (FC5, FC6 je dosti reviewjev). Kar me je zmotilo pri Karcherju je rjavenje.

Se pa nagibam k Alfabotu, kot je Tomson predlagal. Trenutno cena cca 178€
ef100179
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Nov 2020, 11:04

19 Okt 2021, 12:16

Kaksen kupon za Jimmy H8?
ef100179
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Nov 2020, 11:04

20 Okt 2021, 09:08

Hvala..nisem vedel za ta brsklalnik...
Ampak napise mi :CODE NOT VALID
je kaksna fora al je zgolj potekel
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Okt 2021, 09:32

ef100179 napisal/-a:
20 Okt 2021, 09:08
Hvala..nisem vedel za ta brsklalnik...
Ampak napise mi :CODE NOT VALID
je kaksna fora al je zgolj potekel
Preveril, normalno deluje:

Slika

tale opcija za 164€ iz EU:
ali pa SLO:
ef100179
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Nov 2020, 11:04

20 Okt 2021, 10:02

Oprosti...nisem vsega napisal...glede na tvoja priporocila smo zdaj namesto H8 izbrali raje JV85 ki na kuponih najde ponudbo na Banggood za dobrih 140 eur s kuponom ampak le ta ne dela🤣
Odgovori