Pokončni baterijski večnamenski sesalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
raners
Prispevkov: 272
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

14 Nov 2023, 09:14

@Tomson, še mogoče kaki stavek o Xiaomi OSOTEK S9 Pro?
Imejmo se radi ;)
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

14 Nov 2023, 09:20

Zdravo

Sodelavka išče baterijski sesalnik, ki ima mokro in suho čiščenje (torej sesanje in mokro pomivanje tal)
Cenovni rang - cca. 200 EUR.

Ali se za to ceno dobi kaj pametnega? Oz. je potrebno povečati proračun?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Nov 2023, 23:02

raners napisal/-a:
14 Nov 2023, 09:14
@Tomson, še mogoče kaki stavek o Xiaomi OSOTEK S9 Pro?
Osotek ima presenetljivo dobro kvaliteto za nizko ceno, specifikacije so dobre, niso pa rekordne. Tale S9 Pro model, če malo primerjamo, 320W motor, 105AW sesalne moči ni prav dosti, je pa čisto super za kaj na hitro posesat, po kuhinji drobtine, prah po hiši itd, kakšen pesek že ni ok ... je pa kar praktičen, ni velik, je lahek, dobro vodljiv, baterija do 60min, 4 priloženi nastavki, čisto solidna zadeva!
po drugi strani pa se dobi Proscenic P12, podobna kvaliteta, je malo zmogljivješi, 400W in 120AW sesalne moči, podobna baterija, ima pa nastavek manj, a LED lučko na glavnem talnem nastavku.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Nov 2023, 23:07

gregor napisal/-a:
14 Nov 2023, 09:20
Zdravo. Sodelavka išče baterijski sesalnik, ki ima mokro in suho čiščenje (torej sesanje in mokro pomivanje tal). Cenovni rang - cca. 200 EUR. Ali se za to ceno dobi kaj pametnega? Oz. je potrebno ovečati proračun? Hvala, LP
govorimo o klasičnem večnamenskem baterijskem sesalniku ki ima opcijo brisanja tal, na podoben način kot robotski sesalniki ali o pravem modelu z dvojno posodico za mokro in čisto vodo ki mokro čisti preko rotacijske krtačke in bi bil uporaben tudi kot večnamenski sesalnik? Prvega se še kaj najde 200-300€, za drugo opcijo pa so modeli okoli 500€. Sam imam doma še model Jimmy HW10, s testa, mogoče v uporabi 5h,kot nov ... tega prodajam za cca. 300€, nov je 500€ ... pri prvi opciji pa je nekaj modelov ...
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

15 Nov 2023, 08:50

Zdravo

Glede na budget cca. 200 EUR, potem pride v poštev prva opcijo, ki si jo navedel.

Sporočim dalje tudi glede Jimmy HW10. Imaš kakšen link do te zadeve?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Nov 2023, 10:55

@Klavdija L.
Pozdravljeni, iščem pokončni sesalnik za sesanje in pomivanje hkrati. Kaj priporočate v rangu 150€,če je sploh možno za tak denar kupiti kaj takega. Gledala sem nekaj v smislu Jimmy Powerwash 8 Pro, samo je predrag. Iščem nekaj kar sesa in sporti pomiva, lahko tudi do 200€.Hvala in lep pozdrav.
Najboljše opcije bi bile:
to so vsi boljši, bolj učinkoviti modeli od Jimmy HW8 ...
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

16 Nov 2023, 14:10

Evo, ravno včeraj sestavil sesalnik Shunzao Z15. Nekaj me zanima. Kako je z vzdržljivostjo baterije, če je sesalnik ves čas (sesanje je izjema :P ) na polnilni postaji. Ali to škodi sami bateriji? Ker litij ionske baterije naj ne bi bile ves čas pod napetostjo.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Nov 2023, 14:39

po idelanem scenariju naj bi se baterija napolnila in nato izključila iz el.omrežja. Če ima kdo voljo je takšen način za baterijo najbolj ugoden, bo življenska doba najdaljša. A priznam, da se meni ne da vsakič not pa ven, potem pozabiš, pa se baterija ne polni itd ... Če je ves čas pod tokom, prvo leto se ne bo kaj dosti poznalo, potem do drugega leta počasi degradira do 70%, potem do tretjega leta pade tudi pod 50%. Če se bolj pazi, bo mogoče na koncu baterija namesto 3-4 leta zdržala 4-5 let ...
Wolf
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Nov 2023, 21:19

18 Nov 2023, 10:07

Pozdravljeni,

Kot prvo vse pohvale za forum, kjer se najde res ogromno koristnih inf!
Ob dve majhnih otrocih je skozi neko brisanje, pomivanje, zato sem se (malo tudi na račun oglaševalske kampanje Philipsa) začel zanimati za brezžični sesalec za mokro čiščenje. Vendar mislim, da kombiniran sesalec za mokro in suho čiščenje kot npr Philips AquaTrio, ki ga na veliko oglašujejo ni idealna odločitev. Tudi na ceni niso »šparali«.
Želje oziroma idealno: samočistilna krtača, možnost menjave baterije
Spodaj sem našel nek nabor med katerimi se odločam.
- Xiaomi Truclean W10 Ultra Wet Dry Vacuum (v Italiji bistveno cenejši kot pri nas)
- Tineco Floor ONE S7 PRO Smart
- Dreame H12
- OSOTEK Horizon
- Roborock Dyad Pro
- Osotek Hotwave
- Xiaomi OSOTEK H200 (nekako se mi zdi še najboljši na vse parametre, kot sem videl pa ima nek drugi način čiščenja na "trak " in ne krtače. Kateri sistem je boljši se mi niti sanja ne!)

Morda če ima kdo izkušnje s katerim od njih oziroma predlaga kakega drugega.

Vnaprej hvala za odgovore!
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Nov 2023, 01:36

Wolf napisal/-a:
18 Nov 2023, 10:07
Pozdravljeni, Kot prvo vse pohvale za forum, kjer se najde res ogromno koristnih inf! Ob dve majhnih otrocih je skozi neko brisanje, pomivanje, zato sem se (malo tudi na račun oglaševalske kampanje Philipsa) začel zanimati za brezžični sesalec za mokro čiščenje. Vendar mislim, da kombiniran sesalec za mokro in suho čiščenje kot npr Philips AquaTrio, ki ga na veliko oglašujejo ni idealna odločitev.

Morda če ima kdo izkušnje s katerim od njih oziroma predlaga kakega drugega. Vnaprej hvala za odgovore!
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Xiaomi model je absolutno predrag, gre namreč za skoraj enak model (Osotek H100 Pro), ki se dobi še vedno za kar ugodnih dobrih 300€, tole je model ki ga doma tudi sam največ uporabljam in lahko iz prakse samo pohvalim, vroča voda res pripomore še k višji učinkovitosti čiščenja, moja prva izbira med tovrstnimi modeli.
Zelo dobra opcija še Roborock Dyad Pro, ima odlične specifikacije in zmerno ceno, prednost modela da čisti praktično do roba, lahko tudi iz prakse samo pohvalim:
Tineco absolutno predrag glede na konkurenco in lastnosti, Osotek H200 zelo soliden a H100 Pro boljša opcija ... Dreame H12 zelo kvaliteten in učinkovit model, a glede na ceno zopet manj konkurenčen, lastnosti sicer malo pod Roborock modelom ...
burjuc
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 09:52

19 Nov 2023, 12:23

Pozdravljeni, en teden imam Shunzao Z15 in imam prvi problem. Po sesanju je hčerka izpraznila posodico s prahom in ji je uspelo napačno natakniti to posodico nazaj. Sedaj te posodice ne morem odstraniti, tudi tista luknja za sesanje je sedaj zgoraj. Problem je, ker so zatiči, ko se zavrti posodica različno dolgi in sedaj ta dolg zatič preprečuje iztaknitev posodice, ker je reža za zatič preozka. Ne vem, kako je ji je to uspelo nataknit gor, ampak pravi, da je čisto z lahkoto šlo gor. Otrok tudi ni nevemkako močan, tako da tudi meni ni jasno, kako je možno, da lahko natakneš v napačni legi...
Se je komu to že zgodilo in kako je rešil? Ali je v Sloveniji kakšen servis, ki bi to uredil oz. kaj narediti?
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

19 Nov 2023, 15:13

Če se je zlahka nataknilo, se lahko tudi zlahka odtakne. Ali pa ga na silo posili malce.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Nov 2023, 15:22

burjuc napisal/-a:
19 Nov 2023, 12:23
Pozdravljeni, en teden imam Shunzao Z15 in imam prvi problem. Po sesanju je hčerka izpraznila posodico s prahom in ji je uspelo napačno natakniti to posodico nazaj. Sedaj te posodice ne morem odstraniti, tudi tista luknja za sesanje je sedaj zgoraj. Problem je, ker so zatiči, ko se zavrti posodica različno dolgi in sedaj ta dolg zatič preprečuje iztaknitev posodice, ker je reža za zatič preozka. Ne vem, kako je ji je to uspelo nataknit gor, ampak pravi, da je čisto z lahkoto šlo gor. Otrok tudi ni nevemkako močan, tako da tudi meni ni jasno, kako je možno, da lahko natakneš v napačni legi... Se je komu to že zgodilo in kako je rešil? Ali je v Sloveniji kakšen servis, ki bi to uredil oz. kaj narediti?
To je pa zelo težko kaj konkretnega svetovat, ker če nimaš v roki in občutiš kako se je zataknilo ... Mislim da kot je MojsterMiha omenil, če je šlo gor, mora tudi nekako dol, pač malo potrpljenja, poizkušanja pod različnimi koti in načini, sigurno bo šlo dol brez da se poškuduje, samo ne na hitro in premočno ...
Spodhost
Prispevkov: 8
Pridružen: 03 Feb 2023, 08:28

21 Nov 2023, 14:06

Pozdravljeni,
Se trenutno dobi kaj podobnega Shunzao Z15 ali pa Jimmy H9 za solidno ceno?
Imam slednjega in sem zelo zadovoljen, zato bi sedaj vzel se za starse.

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Nov 2023, 21:18

Spodhost napisal/-a:
21 Nov 2023, 14:06
Pozdravljeni, Se trenutno dobi kaj podobnega Shunzao Z15 ali pa Jimmy H9 za solidno ceno? Imam slednjega in sem zelo zadovoljen, zato bi sedaj vzel se za starse. Hvala!
Shunzao Z15 žal ni več dobavljiv ... se pa dobi trenutno Jimmy H9 Flex po dobri ceni:
tudi zelo dobra opcija pa trenutno Jimmy H8 Flex model:
AlexF
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Nov 2023, 08:55

22 Nov 2023, 16:43

Zanima se za nakup baterijskega sesalnika, nisem prevec gleda kaj se ponuja na trgu… imel bi neki sredi razred… 200-300eur kaj najvec dobit za to ceno? Oz kaj vi priporočate? Vecinoma trda podlaga, ena preproga.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Nov 2023, 17:19

AlexF napisal/-a:
22 Nov 2023, 16:43
Zanima se za nakup baterijskega sesalnika, nisem prevec gleda kaj se ponuja na trgu… imel bi neki sredi razred… 200-300eur kaj najvec dobit za to ceno? Oz kaj vi priporočate? Vecinoma trda podlaga, ena preproga.
Pravkar prišel na trg novi Dreame R20 model, model ki je nasledil odličnega T30, imam sam doma, top zadeva. Nadpovprečno zmogljiv pri 190AW sesalne moči, predvsem pa kvaliteta materialov in izdelave res na nivoju, bolje ne gre, občutno bolje od Jimmy modelov, tudi precej priloženih nastavkov ... je malo dražji od primerljivih Jimmy modelov po specifikacijah, a če gre finančno do 350€ je to to!
je pa danes že prišla zaloga, tako da je dostava 1-2 dni ...

če gledamo striktno do 300€ pa vsekakor Jimmy H9 Flex, ima trenutno super ceno:
AlexF
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Nov 2023, 08:55

22 Nov 2023, 22:38

Tomson napisal/-a:
22 Nov 2023, 17:19
AlexF napisal/-a:
22 Nov 2023, 16:43
Zanima se za nakup baterijskega sesalnika, nisem prevec gleda kaj se ponuja na trgu… imel bi neki sredi razred… 200-300eur kaj najvec dobit za to ceno? Oz kaj vi priporočate? Vecinoma trda podlaga, ena preproga.
Pravkar prišel na trg novi Dreame R20 model, model ki je nasledil odličnega T30, imam sam doma, top zadeva. Nadpovprečno zmogljiv pri 190AW sesalne moči, predvsem pa kvaliteta materialov in izdelave res na nivoju, bolje ne gre, občutno bolje od Jimmy modelov, tudi precej priloženih nastavkov ... je malo dražji od primerljivih Jimmy modelov po specifikacijah, a če gre finančno do 350€ je to to!
je pa danes že prišla zaloga, tako da je dostava 1-2 dni ...

če gledamo striktno do 300€ pa vsekakor Jimmy H9 Flex, ima trenutno super ceno:

Hvala za pomoč
Carko
Prispevkov: 4
Pridružen: 29 Nov 2019, 00:41

27 Nov 2023, 18:52

Kakšna ideja, kje bi lahko dobil tale del za Jimmy JV53?

Slika

Očitno se je nekomu snel pri praznjenju posodice in je končal v smeteh. Brez tega koščka vse smeti gredo v filter.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Nov 2023, 19:27

@Carko: Smartus servis oz. servis preko trgovine kjer je bil kupljen ... lahko se obrne tudi direktno na Jimmy: support@jimmy.eu
Zvoncek
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Okt 2020, 22:06

05 Dec 2023, 19:53

Ima kdo Dysona? Baterijskega iscem.
Je vreden denarja?

Najprej sem razmisljala o samo mokrem ciscenju, sedaj pa bi mogoce komplet,tudi suho.
Pa da je prakticen,mogoce obesen na zidu.
Ali manjse krtace bistveno manj pocistijo?

Probala sem Philipsa pro. Je super,ampak me zanimajo tudi drugi.
AnZo
Prispevkov: 53
Pridružen: 19 Jan 2020, 19:45

05 Dec 2023, 22:41

Zdravo Tomson in ostali.
Imamo psa (weimeranca), to pomeni:
a. "ščetinasta dlaka" na sedežni in tepihu (te dlake sicer ne spušča veliko, je pa bolj trdovratna za sesati).
b. ko pije za njim kaplja še potem 10 metrov in je vse mokro za njim
c. poleg "pasjih" težav bi sesalec bil vedno pri roki za splošno čiščenje

Verjetno bi bila najboljša opcija kombinacija suho-mokro sesanje?
Po forumu sem brskal in sta mi zanimiva ta dva:
1. JIMMY HW10 Pro
2. OSOTEK H100 Pro
ali če imaš ti še kakšen tretji, četrti predlog?
Budget nekje do 500€.
Hvala vnaprej!
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Dec 2023, 23:11

Zvoncek napisal/-a:
05 Dec 2023, 19:53
Ima kdo Dysona? Baterijskega iscem. Je vreden denarja? Najprej sem razmisljala o samo mokrem ciscenju, sedaj pa bi mogoce komplet,tudi suho. Pa da je prakticen,mogoce obesen na zidu. Ali manjse krtace bistveno manj pocistijo? Probala sem Philipsa pro. Je super,ampak me zanimajo tudi drugi.
Dyson so super sesalniki, a bistveno dražji od konkurence. Pa ne toliko na račun superiornosti ampak predvsem na račun znamke. Če torej date dosti na zvenečo znamko in finance niso vprašljive, vsekakor z Dyson modeli ne zgrešite. Sicer pa je seveda precej alternativ, ki so preverjeno na podobnem nivoju, od kvalitete materialov, izdelave, zmogljivost, funkcionalnosti, učinkovitosti ...

Tile modeli, ki imajo tudi mokro talno čiščenje, pa naj si gre samo za talno ali kombinirano pravo mokro čiščenje, nimajo opcije da jih spravimo na zid, ker so vsi preveliki in pretežki. Odločite se bo torej potrebno med nekim kompromisom. Ali model ki bo na steni ampak ne bo za mokro čiščenje ali pa kakšen pravi kombiniran model, ki pa bo na samostoječem nosilcu ... nisem prepričan kaj imate v mislih z manjšimi krtačami ...
Zvoncek
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Okt 2020, 22:06

06 Dec 2023, 06:26

Hvala vam za odg.

Nisem prepricana,da imam prav,ampak zdi se mi, da je Dayson s funkcijo sesanja in pomivanje na scetke lazji od ostalih znamk in ima manjse scetke od npr Roborock, Philips...
Zvoncek
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Okt 2020, 22:06

06 Dec 2023, 06:33

Nekateri sesalci mokro suho imajo za mokro valjcke, drugi krpo. Predvidevam,da je krtaca oz valjcek ucinkovitejsi. Kaj menite?
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Dec 2023, 11:28

Dyson, kot mi je znano, nimajo pravega kombiniranega modela za suho in mokro čiščenje, takšnega z ločenimi posodicami za čisto in umazano vodo, ki so poseldično seveda najbolj učinkoviti, ampak samo klasične sesalnike. Imajo pa potem možnost nakupa nastavka za določene modele, ki tudi mokro drgnejo tla, a tam je pač sistem kot pri robotskih sesalnikih, čista voda gre v krpice, ki pa nato rotirajo po tleh, a umazana voda se ne zbira v namenski posodici za umazano vodo, če so tla precej umazan, vemo kaj to pomeni, da se pač umazanija razmaže po tleh. Zato so seveda namenski sesalniki z ločenima posodicama bistveno bolj učinkoviti in res občutno bolje mokro počistijo tla. A tovrstni sesalniki so, kot omenjeno malo večji in težji. Zato pa pravim potrebno bo sprejeti kompromis, ker kar vi iščete, ne obstaja ...
Zohar
Prispevkov: 21
Pridružen: 08 Okt 2021, 07:35

08 Dec 2023, 09:14

Izkušnje uporabnikov cenejših modelov pokončnih baterijskih sesalnikov
Xiaomi osotek S9 pro
Proscenic P12
Proscenic P11
Jimmi JV 53
Jigo C300,c500
Ne vem če je še kateri v tej kategoriji. ....predlogi prosim....
Če bi nabavil enega cenejšega recimo 100-130 eur... bi poleg vzel še dodatno baterijo je to možno z enim naročilom ali kako bi to šlo?
Je baterija enostavno zamenjava, je sploh zamenljiva na zgoraj omenjenih modelih.
Zadnjič spremenil Zohar, dne 09 Dec 2023, 09:43, skupaj popravljeno 1 krat.
raners
Prispevkov: 272
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

08 Dec 2023, 09:30

@Zohar, iz lastnih izkušenj ti lahko povem za Jimmy JV53 in Proscenic P11..

Jimmy JV53 je tak "plastic fantastic" občutek, kakovost izdelave je bolj slaba - že pri novem je bilo vse "škripavo", majavo, tudi filtracija bolj slabo nareta (če primerjam z našim Dreame V9 (sicer že par let starim modelom)), ker je kolega imel Jimmy JV53 in mi ga je enkrat prinesel za spihat in nisma mogla verjet, kako velika razlika je bila med tema dvema modeloma, ko sma imela enega poleg drugega - od kakovosti izdelave, do filtracije (Dreame V9 je imel HEPA filter vsaj 2x bolj "gost" napram JV53).. In tisti čas sta se prodajala za dokaj podobno ceno..

Sam sem potem še kupil Proscenic P11 in ga tudi dokaj hitro dalje prodal. Kakovost izdelave se mi zdi malenkost višja kot pri JV53, ampak vseeno pod Dreame V9. P11 je bil slabo vodljiv (npr.: V9 lepo vodiš z zasukom dlani in ga s tem namevriraš, in če si podobno hotel vodit P11, npr.: ni zavil levo, ampak je šel kar ravno in si ga moram vodit s precej večjim naporom). Če želiš imeti prostostoječi nosilec, mu je to v plus.

Drugače pa toplo priporočam kak Dreame sesalec (sami imamo V9, rokoval sem tudi z T10) in je res kakovost izdelave in rokovanje super..

Tudi mene zanima rokovanje z Osotek S9 pro (ker mokri sesalec Osotek H100 Pro je kakovostne izdelave) in je tudi za dobro ceno..
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Dec 2023, 11:01

Dreame modeli so vsekakor za stopničko višjem nivoju, dražje serije še višje, so res vrhunske, niso pa tako poceni, a se tudi v SLO dobijo s kodami po kar dobri ceni:
Zohar
Prispevkov: 21
Pridružen: 08 Okt 2021, 07:35

09 Dec 2023, 09:53

Baterija je med najcenejšimi najboljša pri JV 53 kaj ni.
Kako je z baterijami se splača poleg še eno kupit ali po 3-4 letih ko se ta uniči.
Je pa ta dream U10 zanimiv pa osotek S9 pro
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2023, 11:07

Osotek S9 Pro trenutno skoraj ni več dobavljiv, vsaj po dobri ceni kot je bila ... Dreame U10 je kvalitetnejši, a manj zmogljiv. Največ za ceno trenutno predstavlja tale Jigoo model, res nadpovprečne specifikacije za zmerno ceno, kupci imajo zelo pozitivno mnenje o tem modelu, je občutno boljši od Dreame in Osotek modela, 500W motor, 33.000Pa sesalne moči, 8x2200mAh baterija, velika 1.2L posodica za smeti, zaslon na dotik, odstranljiva baterija, stensko polnjenje ...
pri baterijah pa tako, dvojna baterija je smiselna če imamo veliko stanovanje in v enek kosu dostičistimo, ker vsi tile baterijski modeli so pri max moči npr. omejeni na 10-15min delovanja, sicer je na srednji moči tudi povsem dovolj, tam pa tudi 30min delovanja. JE pa res, da se z nakupom dodatne baterije nekoliko podaljša tudi življenska doba, ker baterije uporabljamo izmenično, in se življenski cikel 1000 polnjenj pač zamakne ... a baterije res niso poceni, tako da je za premislit. Dober model z vključeno dvojno baterijo je npr. Dreame T20 Pro, overall res odličen baterijski sesalnik, a ni prav poceni ...
Dolti
Prispevkov: 58
Pridružen: 28 Mar 2020, 16:08

09 Dec 2023, 16:01

Pozdravljen,

imam Pokončni brezžični sesalnik JIMMY JV83 Moder star cca 4 leta, ki mu žal pojenjajo moči, ne vleče dobro smeti.
Ker sem 2 meseca nazaj kupila novo baterijo me zanima ali je kakšen podoben model, kjer bi imela lahko to isto baterijo za rezervo? Če ni pa kakšno fajn ponudbo za sesanje pasjih dlak.
Hvala.
Robierto
Prispevkov: 153
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

09 Dec 2023, 17:00

Tale Jigoo bi po specifikacijah potem bil močnejši od sesalcev tipa Jimmy JV85? Cena se mi zdi res ugodna, če bi bil vsaj približno tako učinkovit..
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2023, 19:10

Robierto napisal/-a:
09 Dec 2023, 17:00
Tale Jigoo bi po specifikacijah potem bil močnejši od sesalcev tipa Jimmy JV85? Cena se mi zdi res ugodna, če bi bil vsaj približno tako učinkovit..
ne bi rekel da je močnejši, oz. niti nisem prepričan da je enako zmogljiv, namreč žal ni podatka sesalne moči v AW, ampak samo v Pa, Jimmy JV85 je 185AW, tale Jigoo pa 33.000Pa, in Pa/AW nista primerljiva, da bi se lahko neposredno primerjalo ... sicer oba z 500W motorjem, oba z 110.000 RPM, baterijo ima JV85 zmogljivejšo, a glede na enak motor bi morala biti tudi v praksi podobna ...
Robierto
Prispevkov: 153
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

09 Dec 2023, 20:02

Aha, sem mislil, da obstaja kaka "konverzija", da se lahko ta podatka primerjata med seboj. Verjetno pa je ta sesalnik vseeno best buy v tem rangu. Razmišljam, da bi ga nabavil. Potrebujem nek sesalnik za poslovni prostor, kjer je dejansko samo gladka površina (ploščice), tako da mislim, da bi za to moral zadostovati.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Dec 2023, 00:40

Dolti napisal/-a:
09 Dec 2023, 16:01
Pozdravljen, imam pokončni brezžični sesalnik JIMMY JV83 Moder star cca 4 leta, ki mu žal pojenjajo moči, ne vleče dobro smeti. Ker sem 2 meseca nazaj kupila novo baterijo me zanima ali je kakšen podoben model, kjer bi imela lahko to isto baterijo za rezervo? Če ni pa kakšno fajn ponudbo za sesanje pasjih dlak. Hvala.
se bojim da je tale JV83 baterija koompatibilna le za JV83 model ... sicer ste dobro pregledali vse cevi, zamenjali oba filtra itd ? ker če ne vleče je mogoče samo omenjeno za preverit ...

za pasje dlake bodo super kakšni malo bolj zmogljivi modeli, npr:
če pa so finance pa trenutno eden absolutno najzmogljivejših na trgu:
Robierto
Prispevkov: 153
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

10 Dec 2023, 09:10

Poskusite tudi z zamenjavo filtra, če že dolgo ni bil zamenjan. Ko pri mojem Jmmy-ju zamenjam filter začne občutno bolje sesati..
Dolti
Prispevkov: 58
Pridružen: 28 Mar 2020, 16:08

10 Dec 2023, 09:21

Hvala obema. Filter je zamenjan in tudi vai elementi oprani in ocisceni, verjetno se niso dovolj posusili in je zato zacel stekati. Bom se 1x vse ocistila in posusila, tudi s fenom in potem upam, da spet zacne delati normalno.
Dolti
Prispevkov: 58
Pridružen: 28 Mar 2020, 16:08

10 Dec 2023, 10:38

Dolti napisal/-a:
10 Dec 2023, 09:21
Hvala obema. Filter je zamenjan in tudi vai elementi oprani in ocisceni, verjetno se niso dovolj posusili in je zato zacel stekati. Bom se 1x vse ocistila in posusila, tudi s fenom in potem upam, da spet zacne delati normalno.
Ravnokar ponovno zamenjala filter in sta imela prav. Filter je bil. Spet lepo vleče, hvala :D
raners
Prispevkov: 272
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

10 Dec 2023, 17:26

Mi naš sesalec ob izpraznitvi rezervoarja skoraj vedno vredu spihamo s kompresorjem - tudi filtre.. Vglavnem razstavimo kar se da in vsak del vredu spihamo.. In še po parih letih prvi filter (in vse ostalo) deluje super.. ;)

Saj je pri vsaki stvari tako, da če sproti neguješ, skoraj zagotovo podaljšaš čas delovanja.. ;)
Imejmo se radi ;)
AnZo
Prispevkov: 53
Pridružen: 19 Jan 2020, 19:45

11 Dec 2023, 07:08

AnZo napisal/-a:
05 Dec 2023, 22:41
Zdravo Tomson in ostali.
Imamo psa (weimeranca), to pomeni:
a. "ščetinasta dlaka" na sedežni in tepihu (te dlake sicer ne spušča veliko, je pa bolj trdovratna za sesati).
b. ko pije za njim kaplja še potem 10 metrov in je vse mokro za njim
c. poleg "pasjih" težav bi sesalec bil vedno pri roki za splošno čiščenje

Verjetno bi bila najboljša opcija kombinacija suho-mokro sesanje?
Po forumu sem brskal in sta mi zanimiva ta dva:
1. JIMMY HW10 Pro
2. OSOTEK H100 Pro
ali če imaš ti še kakšen tretji, četrti predlog?
Budget nekje do 500€.
Hvala vnaprej!
Hej.
Verjetno si spregledal moje zgornje sporočilo.
Lp.
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2023, 10:28

AnZo napisal/-a:
11 Dec 2023, 07:08
AnZo napisal/-a:
05 Dec 2023, 22:41
Zdravo Tomson in ostali.
Imamo psa (weimeranca), to pomeni:
a. "ščetinasta dlaka" na sedežni in tepihu (te dlake sicer ne spušča veliko, je pa bolj trdovratna za sesati).
b. ko pije za njim kaplja še potem 10 metrov in je vse mokro za njim
c. poleg "pasjih" težav bi sesalec bil vedno pri roki za splošno čiščenje

Verjetno bi bila najboljša opcija kombinacija suho-mokro sesanje?
Po forumu sem brskal in sta mi zanimiva ta dva:
1. JIMMY HW10 Pro
2. OSOTEK H100 Pro
ali če imaš ti še kakšen tretji, četrti predlog?
Budget nekje do 500€.
Hvala vnaprej!
Hej.
Verjetno si spregledal moje zgornje sporočilo.
Lp.
res spregleda, oprosti. Glede na omenjeno, pri nas doma dve mucki, ki puščata na tesktilu dlako na podoben način, se fino prime tekstila in z navadnim sesalcem skoraj ne gre posesati, deluje pa super nastavek za čiščenje tekstila, sam omenjeno redno čistim z Roborock modelom, sicer klasičnim ki ima višjo sesalno moč, a pri nameski tekstilni krtački bo tudi nižja sesalna moč učinkovita, ker sicer, glede na omenjeno kapljanje seveda pride v poštev pravi kombiniran model za suho/mokro čiščenje kot npr. Jimmy HW10 Pro in Roborock Dyad Pro Combo, Osotek H100 Pro ni kombiniran model, je sesalnik namenjen zgolj čiščenju tal - gladkih površin! In od omenjenih pravih kombiniranih modelov (posodica za čisto in umazano vodo ter uporabnost kot klasični večnamenski sesalnik z nastavki za čiščenje nad telemi) je Roborock Dyad Pro Combo najboljša opcija! Jimm y HW10 je malo manj praktičen z menjavo nastavkov in z nastavkom za tekstil na malo manj učinkovit, je pa res trenutno nekoliko ugodnejši, sicer pa imata podobne lastnosti in specifikacije ...
Zvoncek
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Okt 2020, 22:06

11 Dec 2023, 16:18

Pozdravljeni,
Ali lahko za te sesalce dobim racun na podjetje brez ddv ja?
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2023, 19:20

Zvoncek napisal/-a:
11 Dec 2023, 16:18
Pozdravljeni, Ali lahko za te sesalce dobim racun na podjetje brez ddv ja? Hvala
za zgoraj navedena modela Dyson in Jimmy? Seveda, obe slovenski trgovini ...
Zvoncek
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Okt 2020, 22:06

11 Dec 2023, 21:50

Kako pa je s tezami pokoncnih sesalcev?
Katerega svetujete?
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Dec 2023, 22:22

Zvoncek napisal/-a:
11 Dec 2023, 21:50
Kako pa je s tezami pokoncnih sesalcev? Katerega svetujete?
kot sem zgoraj zapisal, od teh kombiniranih mokro/suho za večnamensko uporabo tla in nad tlemi vsekakor Roborock Dyad Pro Combo ... za talno čiščenje nastavek so seveda težji, okoli 5kg, če pa se uporablja za čiščenje nad tlemi z namenskimi nastavki pa tam 1.5kg-2kg ...
frukti
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Apr 2020, 22:49

14 Dec 2023, 16:07

pozdravljeni je kaksna koda za jimmy JV85 PRO oziroma je kakšen primerljiv sesalnik?
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Dec 2023, 17:37

frukti napisal/-a:
14 Dec 2023, 16:07
pozdravljeni je kaksna koda za jimmy JV85 PRO oziroma je kakšen primerljiv sesalnik?
mogoče boljša opcija novejši H8 Flex, le rahlo manj zmogljiv a po drugi strani malo bolje optimiziran motor, pa občutno manjši in lažji model, pa še trenutno super cena:
zanimiv je tudi tale Proscenic model s samočistilno postajo:
ali pa tale malo manj zmogljiv Dreame model, še vedno super za vsa vsakodnevna opravila, je pa Dreame malo višja kvaliteta od Jimmy in Proscenic modelov ...
Tomson
Prispevkov: 10729
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2023, 18:38

Posodobljene kode in cene za baterijske sesalnike:

Proscenic P11 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI iz 102€ na 96€ (EU)
Jigoo C300 baterijski sesalnik s kodo: 7XTA4JLT iz 110€ na 99€ (EU)
INSE S6 baterijski sesalnik s kodo: 23INSES6 iz 140€ na 111€ (EU)
Proscenic P12 baterijski sesalnik s kodo: NNNPLPSN12 iz 149€ na 142€ (EU)
Jigoo C500 baterijski sesalnik s kodo: 7XTA4JLT iz 139€ na 129€ (EU)
Jimmy JV53 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI5 za 164€ (EU)
Jimmy JV83 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI10 iz 230€ na 219€ (SLO)
Jimmy H8 v2 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI10 iz 250€ na 239€ (SLO)
Jimmy JV85 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI10 iz 230€ na 219€ (SLO)
Jimmy JV85 Pro baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI20 iz 290€ na 269€ (SLO)
Jimmy H8 Flex baterijski sesalnik s kodo: JIMMY50 iz 280€ na 229€ (SLO)
Jimmy H9 Flex baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI20 iz 350€ na 329€ (SLO)
Jimmy H9 Pro baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI20 iz 380€ na 359€ (SLO)
Jimmy H10 Pro baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI30 iz 530€ na 499€ (SLO)
Jimmy HW10 Pro 3v1 baterijski sesalnik s kodo: HW100 iz 500€ na 399€ (SLO)
Proscenic DustZero S3 baterijski sesalnik s kodo: 23YES3 za 235€
Dreame R10 Pro baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI10 iz 300€ na 249€ (SLO)
Dreame T20 PRO pokončni sesalnik s kodo: kajkupiti10 iz 420€ na 377€ (SLO)
Dreame R20 baterijski sesalnik s kodo: KAJKUPITI10 iz 400€ na 359€ (SLO)
Roborock Dyad Pro 2v1 baterijski sesalnik v akciji za 339€ (EU)
Roborock Dyad Pro Combo baterijski sesalnik s kodo: kajkupiticombo iz 550€ na 494€ (SLO)
L.A.
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Dec 2019, 10:05

29 Dec 2023, 12:44

Zdravo,
iščemo sesalec do 150 €. V tej temi so se pojavljali Dreame U10, Jigoo C500 in Proscenic P12. Katerega izbrati?
Hvala.
Odgovori