Android TV Boxi

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

04 Dec 2019, 22:26

Naročil. Sicer so me vsekali za cca. 70€ oz 55.83 funtov. O ceni 61€ ni blo sluha...
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Dec 2019, 22:32

Kako, iz Geekbuying? malo je cena res šla gor a je še vedno kolikor gledam 63€ + 1.8€ poštnine iz EU skladišča ...
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

04 Dec 2019, 22:35

Jap, geekbuying.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Dec 2019, 22:48

Kaj si imel v funtih nastavljeno in pustil konverzijo PayPalu slučajno? Pustiš v $ in da konvertira banka ali v € in zopet da konvertira banka ... Sicer so ti dve opciji obe za 65€ s poštnino vred iz EU skladišče:

- Mecool KM9 Pro Android TV OS Box s kodo: 43QUGMXL iz 74€ na 60€ (EU skladišče)
- Mecool KM9 Pro Android TV OS Box za 63€ (EU skladišče)
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

04 Dec 2019, 23:06

A jebi ga, nisem vedel, zdaj je kar je. Če pa lahko kaj urediš, pa super. Škoda.
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

04 Dec 2019, 23:42

Haha...
... Thanks for your support to Geekbuying.com. For security purposes we have declined the transaction for Order No.XXXXXXZ.
Your payment will be returned to your account in 7-15 business days. We apologize for this inconvenience. :)
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

26 Dec 2019, 22:48

Zdravo,

Kateri box se sedaj priporoča? Vidim kode za MECOOL KM9, X96 Air, A95X F3 Slim in Xiaomijev mi box s.

Načeloma sem s xiaomijevimi napravami zadovoljen, vendar se malce bojim ker je le wifi.

V čem so glavne razlike med modeli? Sploh so? A95x (sicer max) je na prejšnji strani omenjen in se menda preveč greje.

Za browser se da uporabljati? Se priporoča še kakšen poseben daljinski upravljalnik za lažjo uporabo?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Dec 2019, 00:54

@h1427096:
Android Boxi se delijo na modele z navadnim Android sistemom (ki je v osnovi namenjen napravam na dotik in posledično bolj neroden za upravljanje, a je na voljo več aplikacij), na drugi strani pa Android TV OS operacijski sistem, ki je popolnoma prilagojen predvajanju vsebin na TVjih, se vse aplikacije enostavno upravljajo z daljincem in le tukaj je možna visoka FHD in4k ločljivosti pri nekaterih pretočnih servisih ala Netflix, Youtube, amazon itd. Sicer s precej manjšim naborom aplikacij, a kot somenjeno so le te optimizirane za TV in pokrivajo praktično vse kar je res uporabnega in zanimivega. Potem pa odvisno kaj je osnovni namen omenjenega predvajalnika, če se bo uporabljal npr. le za KODI, je npr. vseeno ali gre za Android ali Android TV OS ...

Naprav z Android TV operacijskim sisetmom je malo, od Xiaomija, ki ima res tudi podporo Google certifikatov, kar pomeni Netlfix v 4k npr, pa dražji nVidia Shield, pa kakšen Beelink model, Mecool model, ki pa nimajo vseh Google certifikatov in Netlfix ni v 4k ...

Potem pa se vse te naprave ločijo še po čipsetu, nVidia je med najzmogljivejšimi, sledi S922X itd, nasplošno je Amlogic čipset najboljša izbira glede kompatibilnosti vseh kodekov in z najmanj hrošči, vse od S905X2 naprej je super, tudi Allwinner čipset je dober, Rockship čipset je sicer ceneješi a praviloma slabša izbira ...

Za browser se lahko uporablja vsak box, Android TV OS je seveda primernejši, sicer pa nasplošno brskanje preko TVja ni preveč praktično. Kakšen AirMouse pri navadnih Android Boxih hitro pride prav, pri Android TV Boxih pa so ponavadi priloženi dovolj ...

Sam sem že kar nekaj Boxov preizkusil, meni osebno so Android TV Boxi najboljša opcija, trenutno imam doma Xiomi Mi Box S in nVidia Shield TV Pro, prvi je super za vse vsebine do 1080p, nVidia Shield TV pa za 4k in HDR vsebine, ter jasno še gamerski del, ki pa, kljub temu, da se lahko npr. uporabi daljince od Xbox One konzole, niti približno ni tako dober/odziven/optimiziran na igralnem področju, a je daleč najboljši med vsemi Android Boxi, tako kar se gaminga kot multimedijskega predvajalnika tiče, a govorimo o 150€+. Xiaomi Mi Box je super Android TV box do 1080p, vse deluje lepo odzivno, ima tudi kvaliteten daljinec, zelo hiter WiFi, na 5G lahko npr. tudi 4k filme lepo streamam (skratka WiFi je res hiter in deluje zelo stabilno), če je le na sveže zagnan box, ko je nekaj časa prižgan, 4k stream v lokalni mreži namreč ni ok, sicer pa gledano overall precej dobra zadeva, sploh če je želja po 4k Netflixu, Youtubu itd ... Alternativa pa cenejši Mecool KM9 Pro, sicer brez vseh Google certifikatov, tako da je Netfix v nižji ločljivosti, kljub temu da gre za Android TV OS ...
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

30 Dec 2019, 08:25

če prav razumem, je, glede na to, da netflix in youtube že tv omogoča, se načeloma lahko odločam na podlagi izgleda? :)
primarno bo verjetno bolj za kodi...

recimo tole za 20€ bi bilo tudi primerno?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093 ... d=43674414
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Dec 2019, 11:24

ne na podlagi izgleda temveč na podlagi specifikacij in če bo KODI primaren namen TV Boxa, ni potrebe po Android TV operacijskem sistemu. Omenjeni Tanix je odlična izbira glede na ceno, saj je S912 zelo zmogljiv čip, sicer je sedaj že nova generacija, a ni potrebe po zmogljivejšem, pa še koda za malo nižjo ceno je, skratka za te denar top nakup ...

- Tanix TX9S S912 Android TV Box s kodo: GBCNTX9S iz 22€ na 20€
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

30 Dec 2019, 16:51

super, hvala. Naročeno :)
djdare
Prispevkov: 5
Pridružen: 17 Sep 2019, 19:32

01 Jan 2020, 09:33

Najprej želim vsem uporabnikom srečno, veselo, zdravo in uspešno novo leto 2020!

Kupujem Android TV box z official android tv os-om in sem se nekako zagledal v tega:
MECOOL KM3 Google Certified Amlogic S905X2 Android TV 9.0 OS 4GB DDR4 64GB

Pri hiši je že en Nvidia Shield 2017 tako da bo ta TV box za uporabo v otroški sobi za EON in gledanje streamov z Shielda.
Obstaja še kaj boljšega? Pri Mecool-u pogrešam samo gigabitni LAN port.

Hvala za nasvet, se pa priporočam za kakšno kodo za popust za Mecool KM3 (EU skladišče), če ne najdemo kaj drugega.
Lep pozdrav, Dare
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jan 2020, 01:38

djdare napisal/-a:
01 Jan 2020, 09:33
Najprej želim vsem uporabnikom srečno, veselo, zdravo in uspešno novo leto 2020!

Kupujem Android TV box z official android tv os-om in sem se nekako zagledal v tega:
MECOOL KM3 Google Certified Amlogic S905X2 Android TV 9.0 OS 4GB DDR4 64GB

Pri hiši je že en Nvidia Shield 2017 tako da bo ta TV box za uporabo v otroški sobi za EON in gledanje streamov z Shielda.
Obstaja še kaj boljšega? Pri Mecool-u pogrešam samo gigabitni LAN port.

Hvala za nasvet, se pa priporočam za kakšno kodo za popust za Mecool KM3 (EU skladišče), če ne najdemo kaj drugega.
Lep pozdrav, Dare
za omenjeno skoraj ne vidim razloga za dražjim KM3 4/64GB modelom, glede na to da je KM9 Pro 2/16GB funckionalno praktično enak za skoraj pol manj cene ... alternativa je sicer še Beelink GT1-A model s S912 čipsetom in omenjeno 1000GB povezavo. Najboljši pa jasno nVidia Shield ... Za kode še preverim ...
Emp1
Prispevkov: 17
Pridružen: 05 Dec 2019, 15:01

10 Jan 2020, 18:41

Oj.
Sem prišel na eno idejo. Trenutno za tv paket pri telemachu plačujem 30 € mesečno. Ker ne gledamo dosti tvja, mi je odveč še teh 30 €.
No, oče ima siol, torej tvin, katerega bi namestil na tv box. Kolikor mi ne znano delujr tvin na boxu?!
Edina težava, ki je mogoča, je kaj se zgodi z paketom oz internetno povezavo, če prekinem tv.
Je idejo možno izpeljati in na ta način privarčevati najmanj 360€ na leto?
Lp
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2020, 10:16

Emp1 napisal/-a:
10 Jan 2020, 18:41
Oj. Sem prišel na eno idejo. Trenutno za tv paket pri telemachu plačujem 30 € mesečno. Ker ne gledamo dosti tvja, mi je odveč še teh 30 €.
No, oče ima siol, torej tvin, katerega bi namestil na tv box. Kolikor mi ne znano delujr tvin na boxu?!
Edina težava, ki je mogoča, je kaj se zgodi z paketom oz internetno povezavo, če prekinem tv.
Je idejo možno izpeljati in na ta način privarčevati najmanj 360€ na leto?
Lp
Tvin ali EON seveda deluje na prenosnih napravah, telefonih, tablicah, prenosnikih, tudi Android TV Boxih. Če vneseš podatke od očeta ne vidim razloga da ne bi delovalo, vsaj pred letom, ko sem npr. sam posodil svoj račun ni bilo kakšnih težav. Če prekineš svojo TV naročnino pač izgubiš dostop preko svojih vstopnih podatkov, verjetno pa boš spremenil paket iz npr. TRIO v Internet dostop, bo ceneje in internet normalo še naprej uporabljaš, skratka ne vidim razloga zakaj ne! ;)
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

23 Jan 2020, 12:51

Tomson napisal/-a:
30 Dec 2019, 11:24
ne na podlagi izgleda temveč na podlagi specifikacij in če bo KODI primaren namen TV Boxa, ni potrebe po Android TV operacijskem sistemu. Omenjeni Tanix je odlična izbira glede na ceno, saj je S912 zelo zmogljiv čip, sicer je sedaj že nova generacija, a ni potrebe po zmogljivejšem, pa še koda za malo nižjo ceno je, skratka za te denar top nakup ...

- Tanix TX9S S912 Android TV Box s kodo: GBCNTX9S iz 22€ na 20€
Tole je doma, zaenkrat zelo zadovoljen.
Imam pa problem pri tvin aplikaciji in sicer ne morem scrollati po seznamu programov oz. oddaj pri pogledu nazaj. A za to obstaja kakšen workaround (razen uporabi browserja)?

edit: zdaj berem, za tole bi rabil air mouse?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Jan 2020, 15:31

Drži, za Tvin je dosti bolj primeren Android TV OS, kjer je aplikacija prilagojena za TV, pri navadnem Androidu pa pomaga Air Mouse ...
h1427096
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Dec 2019, 15:51

23 Jan 2020, 17:49

Za naslednjič torej vem zakaj android TV OS :)
kakšen predlog/koda za miš?
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

07 Feb 2020, 19:05

Tomson a potem je trenutno MECOOL KM9 Pro Classic najboljše za cca 50 eur? Rabim pa samo za filme gledat in da ne bo trokiralo, ker mi je predvajalnik na TVju začel pri kar nekaj novejših filmih trokirat.
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098 ... d=43674414

Ali pa bi priporočal še kaj drugega, lahko tudi nekoliko drazje? Kakšna koda?
Npr tale Beelink z 1000Mbps?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_3006 ... d=43674414
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Feb 2020, 10:07

@mirm:
omenjeni Mecool je najboljši poceni Android TV OS Box, ima precej zmogljiv S905X2 procesor, tako da lokalno (disk, usb) tudi s 4k ne bo težav. Če pa boš streamal 4k preko lokalnega omrežja pa vsekakor 1000Mb ali vsaj 5G, tudi deluje ok. Beelink GT1 mini bo vsekakor dobra izbira, če se bo predvajalo 4k vsebine, za FHD pa bo Beelink odličen, bo pa tale opcija boljša, ker ima Prioirty Line pošiljanje, ne bo dodatnih stroškov, žal pa za omenjena Boxa ni kakšnih aktivnih kod ...
- Bellink GT1 Mini 2 Android TV Box za 67€
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

12 Feb 2020, 10:39

@Tomson:

Vse odkar se nam je MiBox S nadgradil na Android 9.0, imamo z njim bolj kot ne še same preglavice :? Bolj podrobno sem ti o tem že pisal v tej temi, tako da ne bi rad preveč ponavljal, upam da.
Torej...
glede na to, da je sedaj minilo že kar nekaj časa, in Xiaomi kljub številnim pritožbam večine uporabnikov očitno ne namerava (ali pa celo ne more ali ne zna?) popraviti določenih nevšečnosti, ki jih je s seboj prinesla posodobitev box-a na Android 9.0, bi me sedaj zanimalo, kateri box bi nam predlagal po novem? Prioritete so še vedno iste: omogočati mora tako Netflix kot YouTube v 4K resoluciji, saj tam preživimo daleč največ časa. Obvezno je tokrat, da zadeva deluje lokalno preko ethernet kabla, in ne zgolj preko Wi-Fi, kot je bilo npr. pri MiBox S. Tam je sicer vse do Android 9 posodobitve zadevo se dalo rešiti z USB to Ethernet adapterjem, a ta t.i. workaround je kot že rečeno žal nehal delovati z 9.0. In preden vprašaš: imamo MiBox povezan preko 5G Wi-Fi domačega omrežja, in Asusev router res ni daleč stran - zgolj par metrov ;) Problem seveda nastane, ker želimo istočasno imeti box tudi za streamanje contenta (filmi, serije) z lokalnega računalnika - v ospredju je tu že vrsto let aplikacija Plex, ki smo jo vse do nakupa MiBox S-a imeli nameščeno direktno na TV-ju (smart funkcije...), odkar pa smo takrat kupili MiBox S, pa smo mrežni kabel enostavno iz TV prestavili v MiBox S (s pomočjo omenjenga USB to ethernet adapterja seveda), in ubili dve muhi na en mah: na box-u sta tako Netflix in YouTube, ki se redno posodabljata na najnoveše različice, nastavili oz. namestili pa smo tudi aplikacijo Plex, in imeli tako omogočeno predvajanje HD vsebin preko lokalenga računalnika (brez vsakršnega zatikanja). 4k datotek sicer res nikolo nismo poskušali predvajati preko Plex-a, je pa vse v HD kar se predvaja, in dokler je bil MiBox S lahko povezan preko kabla, je vse delovalo brezhibno. Zdaj je pa res, nadgradnja na 9.0 uničla celotno zadevo, poti nazaj pa žal ni :evil: Karkoli poskušamo predvajati, predvsem preko računalnika in aplikacije Plex, je skorajda nemogoče, saj se zadeve zatikajo na skoraj vsakih 2-5 sekund. Govorim o 720p - 1080p resolucijah npr. V kolikor poskušam, da znotraj aplikacije Plex nastavim, da se mi kvaliteta slike samodejno prilagodi na podlagi internetne povezave, je sicer malo bolje in manj zatikanja, a vseeno neglednjivo, poleg tega pa je slika dokaj popačena, saj ni več originalna resolucija :D Pa da ne bom spet predolgo bluzil...

Da še enkrat povzamem: Netflix & YouTube v 4k, povezava preko mrežnega kabla, lokalno predvajanje filmov in serij preko aplikacije Plex (ali drugih) v HD vsebini, Android TV OS kot lepo viden na Mibox S. Ubistvo torej iščemo izboljšano verzijo omenjenga Mibox-a S, ki ga je nadgradnja na Android 9.0 žal nekoliko presentila. Kolikor sem uspel razbrati, box med drugim ni dovolj zmogljiv, da bi bil kos trenutno aktualni nadgradnji. To pa da ponovno iščemo seveda najboljšo budget varianto, pa mislim da ni potrebno posebej poudarjati? ;) Hvala za vnaprej!

Btw: na netu se seveda lahko zasledijo postopki, kako Mibox S spraviti nazaj na 8.1 ali celo nižje, a to potem vpliva na aplikacijo Netlix in predvajanje v HD ločljivosti, kar je totalni no-go.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Feb 2020, 19:10

Cabci napisal/-a:
12 Feb 2020, 10:39
Da še enkrat povzamem: Netflix & YouTube v 4k, povezava preko mrežnega kabla, lokalno predvajanje filmov in serij preko aplikacije Plex (ali drugih) v HD vsebini, Android TV OS kot lepo viden na Mibox S. Ubistvo torej iščemo izboljšano verzijo omenjenga Mibox-a S, ki ga je nadgradnja na Android 9.0 žal nekoliko presentila. Kolikor sem uspel razbrati, box med drugim ni dovolj zmogljiv, da bi bil kos trenutno aktualni nadgradnji. To pa da ponovno iščemo seveda najboljšo budget varianto, pa mislim da ni potrebno posebej poudarjati? ;) Hvala za vnaprej!
@cabci:
pa si pripravljen plačati malo več za res zmogljivo in predvsem dolgoročno rešitev? za najboljši Android TV Box na trgu, s tudi res dobro podporo, nVidia Shiled TV za 150€? ker to je dejansko točno to kar iščeš, deluje v nulo, ga imam tudi sam, najnovejšo Pro verzijo sicer, posodobitve so redne in vedno deluje tip top, je najzmogljivejši na trgu, skratka, če si lahko privoščiš ne išči dalje, je to to, ker sicer Netlix v 4k na raznih cenejših Mecoolih in Beelinkih ne deluje ...

- nVidia Shiled TV Android TV OS Box za 159€ (EU skladišče)

ne vem sicer kaj od Plexa točno potrebuješ, sam uporabljam KODI, mi je precej priročnejši, vem pa, da le Pro verzija Shielda ki je okoli 220€ podpira Plex Server:

- nVidia Shiled TV Pro Android TV OS Box za 220€ (EU skladišče)
jopar
Prispevkov: 28
Pridružen: 30 Avg 2019, 10:55

14 Feb 2020, 23:30

Kakšna koda za Mi Box S mogoče poleg flash sale
https://www.gearbest.com/flex-cables/pp ... id=2000001
Po možnosti EU skladišče?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2020, 00:46

jopar napisal/-a:
14 Feb 2020, 23:30
Kakšna koda za Mi Box S mogoče poleg flash sale. Po možnosti EU skladišče?
tole trenutno edina aktivna koda ter 0€ za Prioirty Line ...

- Xiaomi Mi Box S Android TV box s kodo: GBMIBOXS01 za 61€

sicer pa tudi super cena na Amazonu trenutno, le s poštnino na koncu 67€, a dostava v tednu dni ...

- Xiaomi Mi Box S Android TV Box za 59€
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

15 Feb 2020, 13:01

Tomson napisal/-a:
14 Feb 2020, 19:10
@cabci:
pa si pripravljen plačati malo več za res zmogljivo in predvsem dolgoročno rešitev? za najboljši Android TV Box na trgu, s tudi res dobro podporo, nVidia Shiled TV za 150€? ker to je dejansko točno to kar iščeš, deluje v nulo, ga imam tudi sam, najnovejšo Pro verzijo sicer, posodobitve so redne in vedno deluje tip top, je najzmogljivejši na trgu, skratka, če si lahko privoščiš ne išči dalje, je to to, ker sicer Netlix v 4k na raznih cenejših Mecoolih in Beelinkih ne deluje ...

- nVidia Shiled TV Android TV OS Box za 159€ (EU skladišče)

ne vem sicer kaj od Plexa točno potrebuješ, sam uporabljam KODI, mi je precej priročnejši, vem pa, da le Pro verzija Shielda ki je okoli 220€ podpira Plex Server:

- nVidia Shiled TV Pro Android TV OS Box za 220€ (EU skladišče)
@Tomson:
Naslednji nakup grem definitivno na Nvidia Shield - hvala za priporočilo ;) V kolikor bi kupoval karkoli novega, se zavedam, da bo treba odšteti nekoliko več.

Od Plex uporabljam ubistvo navadno verzijo, nimam zakupljenega t.i. Plex Pass-a. In ni zadeva nic posebnega - gre zgolj zato, da sem imel s televizorjem, katerega imava doma in ga uporabljava vse od daljnega leta xxxx, venomer težave z streamanjem contenta z osebnega računalnika, katerega imam lociranega v sosednji sobi. Testiral sem številne aplikacije, a se je na koncu za najbolj suvereno izkazala aplikacija Plex. Katero sva tudi uporabljala vse do nakupa MiBox S, in na katerem se je potem lahko končno uporabljala posodobljena različica. Gre pač za princip navade: ko najdeš neko stvar ki deluje in se te tudi navadiš, greš težko na nekaj drugega 8-) Mi je pa za Kodi svetoval že več kdo. Pri Plex se mi ubistvo dopade celotni UI in kako z lahkoto se tudi preostali člani družine znajdejo nanj, saj imam isto aplikacijo nameščeno tudi na Neo boxu v spodnjem delu stanovanja, kjer lahko tudi ostali dostopajo do contenta, ki je na strezniku.

Sem pa trenutke nevšečnosti z MiBox S uspel rešiti z uporabo Icy Box adapterja Icy Box adapterja , katerega mi je posodil kolega. Tako da sedaj povezava ponovno dela preko kabla in ni težav pri predvajanju vsebin. Trenutno torej MiBox S ponovno služi svojemu namenu in za to ceno ni boljšega.
nk33
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Dec 2019, 22:32

18 Feb 2020, 22:40

Tomson

Imam problem. Kupil sem Mecool KM9 PRO. Ko ga prižgem in povežem na wifi mi internet blokira. Speed test ko je box izklopljen je 17mbps, ko ga prižgem in se poveže na wifi je speed test manj kot 1mbps! Kaj bi lahko bil problem?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Feb 2020, 10:49

nk33 napisal/-a:
18 Feb 2020, 22:40
Tomson. Imam problem. Kupil sem Mecool KM9 PRO. Ko ga prižgem in povežem na wifi mi internet blokira. Speed test ko je box izklopljen je 17mbps, ko ga prižgem in se poveže na wifi je speed test manj kot 1mbps! Kaj bi lahko bil problem?
Zelo čudno tole kar omenjaš, da bi samo priklop Boxa zavzel in ves čas na polno zapolnil vso pasovno širino podatkov, to pomeni da bi moral ves čas na polno nekaj downlovdat. Ok, če gre za prenos kakšne nadgranjde možno, a da bi ti ves čas toliko zavzemal je nemogoče, razen če nekaj teče v ozadju, malo preveri, zapri vse aplikacije, poglej pod Network traffic itd ... Lahko preveriš tudi stanje vseh naprav na WiFi omrežju s kakšnim namenskim programom ala NetCut, GlassWire, Fing, PingTools ...
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Mar 2020, 12:19

@Azi C:
imam pa novo vprašanje...glede Android TV boxov....je kaj na to temo ? Hvala za odgovor.
Seveda! 🙂 odvisno od zastavljenega budgeta, namena uporabe itd ... v osnovi se omenjeni boixi ločijo na modele z Android TV operacisjkim sistemom in tiste z navadnim operacijskim sistemom. Prvi imajo sicer precej bolj omejen izbor aplikacij, a so le te prilagojene za upravljanje preko TVja, je pa na voljo praktično vse kar se uporablja, pri navadnem Android OS pa imamo na voljo vse aplikacije kot na telefonu, a pri marsikateri za upravljanje potrebujemo kakšen Air Mouse, saj so aplikacije sicer prilagojene upravljanju na dotik ... Sam npr. preferiram Android TV OS, a kot omenjeno, odvisno od uporabe, prioritet, budgeta, navadni Android Boxi so namreč občutno cenejši ...
Imaš kakšen Link od obeh skupin ? Xiaomi box S spada kam ? Kakšnega Android TV os priporocas ? Kaj pa Firefox TV od Amazona ali chrome cast (ti so verjetno omejeni ?)
Sam imam doma npr. dva Android TV OS modela, najboljši poceni Android TV OS Box, to je Xiaomi Mi Box S in pa najboljšega na trgu, nVidia Shield TV Pro. Prvi stane okoli 50€, edini večji minus za nekatere je odstotnost povezave z mrežnim kablom, omogoča le WiFi povezavo, a podpira 5G, se pravi res hitro povezavo, lahko iz prakse potrdim da je tudi za 4k vsebine preko WiFija dovolj pasovne širine, če je doma 5G WiFi. Po drugi strani pa je omenjeno predvajanje 4k vsebin za tale box na meji, deluje lepo tekoče le, če se box na novo zažene, če pa imam box nekj časa prižgan in želim predvajat 4k vsebine, predvajanje ne bo povsem tekoče. Tako da, za FHD vsebine je tole top zadeva, za 4k vsebine pa mogoče kakšen zmogljivejši navaden Android TV Box, okoli 40€ ali pa res top model nVidia Shiled TV/Pro, tole je npr. navaden nVidia Shield TV model za 165€, sam imam sicer Pro, a tudi tale je top zadeva, ni neke bistvene razlike če ne potrebuješ Plex serverja ali dodatnih priključkov ...

omenjeni Xiaomi Mi Box S ima trenutno zelo dobro ceno npr.

- Xiaomi Mi TV Box S s kodo: T44009A569A27000 iz 58€ na 52€
(HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 15 dni)
- Xiaomi Mi TV Box S Android predvajalnik v FlashSale za 60€
(EU Skladišče, 2-7 dni)

pri nVidia Shield pa kupiš predvajalnik na daljši rok, je res top kvaliteta, redne posodobitve, vse deluje tip top, pa še dobra igralna konzola je po vrhu, a ima svojo ceno ...

- nVidia Shield TV Box za 165€

Firefox TV in Chrome Cast pa sta precej specifična, odvisno pač kaj potrebuješ ...
crl
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Feb 2020, 09:12

07 Apr 2020, 18:51

Pozdravljeni,

Tole še velja?

- Xiaomi Mi TV Box S s kodo: T44009A569A27000 iz 58€ na 52€
(HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 15 dni)

Na linku je namreč skladišče P-1000 (China?). Nikjer ne zasledim opcije priority line. Bo torej končna cena 52€, brez dodatnih stroškov carinjenja in dostava v cca 15 dneh?

Ali je mogoče kaka dobra opcija iz EU skladišč?

Drugače pa hvala za vse izčrpne informacije na spletni strani in na forumu.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Apr 2020, 22:41

crl napisal/-a:
07 Apr 2020, 18:51
- Xiaomi Mi TV Box S s kodo: T44009A569A27000 iz 58€ na 52€
(HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 15 dni)
Hvala za pohvale! ;)

opciji iz HK skladišča je očitno pošla zaloga in avtomatsko preusmeri v CN skladišče. Sicer sem kakšen teden preverjal pri kontaktu glede omenjene poštnine, pa pravi da če bi prišlo do carinjenja, kar mislim da bi, bi trgovina povrnila nastale stroške.

Sicer pa predlagam tole opcijo, EU Version za 52€ in z Prioity Line poštnino za 0€:

- Xiaomi Mi Box S EU Version Android TV Box za 52€

po drugi strani pa zopet ni toliko dražja opcija iz EU skladišča, odivsno koliko se mudi ...

- Xiaomi Mi Box S International Version Android TV Box za 62€ (EU skladišče)
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

12 Apr 2020, 19:36

Pozdravljen,
Imam mecool km9 android tv box. Po slabe pol leta sem ugotovil, da bi bilo fajn kakšne spletne strani tudi na tvju gledat. Ker je to s priloženim daljincem zelo oteženo (tipke na tipkovnici moraš tipkati z puščicami, klikaš lahko le s puščicami...), bi bilo fajn dobiti kakšen air mouse. Na to se ne poznam, bi lahko razložil kako to deluje? Kateri model priporočaš, mogoče iz lastnih izkušenj? Najdem namreč ogromno različnih modelov, fajn bi bilo, da ima tudi tipkovnico vgrajeno že na daljincu.
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

19 Apr 2020, 19:02

Bi lahko kdo predlagal kakšnega?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Apr 2020, 20:31

@tape napisal/-a:
19 Apr 2020, 19:02
Bi lahko kdo predlagal kakšnega?
malo spregledal tale post, oprosti ...

Nekih hudih razlik med raznimi modeli ni, sam bi npr. vzel tale model, mi je zelo všeč vizualno, tudi zelo veliko izjemno dobrih ocen kupcev ima, tako da s tem ne boš zgrešil ...

- Wechip W1 Air Mouse s kodo: BGAFF10OFF iz 16€ na 14€

zadeva deluje na način point and click: https://www.youtube.com/watch?v=Tr8rg2blL7k

če iščeš pa kaj bolj klasičnega pa kaj v tem smislu:

- MX3 2.4G Wireless Six Axis Gyroscope Keyboard Remote Control Air Mouse za 9€

ali pa Bluetooth varianta (da ne potrebnuješ proste USB reže) in iz EU skladišča (brez tipkovnice):

- Q5 bluetooth/2.4GHz WIFI Voice Remote Control Air Mouse za 8€

ali BT varianta s tipkovnico:

- T6 Double-sided Bluetooth Air Mouse Keyboard s kodo: BGAFF10OFF iz 15€ na 13€
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

19 Apr 2020, 21:46

Hvala, sem naročil kar prvega.
specko
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Jun 2020, 20:47

02 Jun 2020, 19:18

Kaj bi bila trenutno najboljša "budget" opcija, ki pa je še vedno dosti uporabna za občasno gledanje TVja preko boxa (preko ponujenih aplikacij naših ponudnikov IP TV)...
Uporabljen bi bil samo wifi (2.4 GHz). Ni potrebe po 4k. Ključno pa je da bi box bil odziven. Je na voljo tudi kakšna koda?

EDIT: Lahko je tudi Andorid OS, ker bo uporaba zgolj občasna. Res pa ne vem koliko je uporabniška izkušnja boljša pri Android TV OS, da bi odtehtala višjo ceno pri dokaj osnovni uporabi boxa
Zadnjič spremenil specko, dne 02 Jun 2020, 19:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Jun 2020, 19:42

specko napisal/-a:
02 Jun 2020, 19:18
Kaj bi bila trenutno najboljša "budget" opcija, ki pa je še vedno dosti uporabna za občasno gledanje TVja preko boxa (preko ponujenih aplikacij naših ponudnikov IP TV)...
Uporabljen bi bil samo wifi (2.4 GHz). Ni potrebe po 4k. Ključno pa je da bi box bil odziven. Je na voljo tudi kakšna koda?
predvsem bi se bilo v štartu fino odločit med Android OS (20€+) in Android TV OS (40€+) opcijo ...
Igor
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Jun 2020, 07:19

17 Jun 2020, 21:10

Pozdravljeni,
prebiram teme o android boxih in vedno manj mi jasno :(
Iščem rešitev:
Imam wiifi in na ta wifi bi rad priklopil android box, na katerega bi bilo možno naložiti aplikacijo tv2go in jo seveda tudi uporabljati. Wifi signal ne pride od T2 ponudnika.
Mi lahko kaj svetujete?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 17:52

@Igor:
kolikor gledam je tv2go na voljo za klasičen Android OS, kar pomeni da pridejo v poštev vsi Android TV Box predvajalniki (razen Android TV OS), tukaj so dobri in primerni modeli že od 20€ dalje, od 30€ dalje že res dobri modeli, je pa tovrstna aplikacija optimizirana za naprave na dotik in je lahko navigiranje malo manj praktično na TV Boxih, na tem mestu pride prav kakšen Air Mouse ...

- Tanix TX3 S905X3 Android TV Box FlashSale za 35€ (EU skladišče)
- X96 Air S905X3 Android TV Box s kodo: kajkupiti5 iz 41€ na 39€ (EU skladišče)
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

18 Jun 2020, 19:49

Tv2go je res na voljo le za klasičen android os. Imajo pa tudi aplikacijo T2 tv, ki je namenjena pametnim televizorjem in tv boxom z android tv os. Posledično je tudi aplikacija narejena za uporabo z navadnim daljincem.
Igor
Prispevkov: 2
Pridružen: 16 Jun 2020, 07:19

18 Jun 2020, 20:45

@tape napisal/-a:
18 Jun 2020, 19:49
Tv2go je res na voljo le za klasičen android os. Imajo pa tudi aplikacijo T2 tv, ki je namenjena pametnim televizorjem in tv boxom z android tv os. Posledično je tudi aplikacija narejena za uporabo z navadnim daljincem.
Res je da imajo T2 tv, ampak moras biti na domacem internetu, kjer narocnik placuje narocnino na TV in internet.
@tape
Prispevkov: 65
Pridružen: 22 Sep 2019, 17:23

18 Jun 2020, 20:50

Aha tega pa nisem vedel.
Barracuda
Prispevkov: 56
Pridružen: 05 Okt 2019, 14:21

19 Jun 2020, 09:17

Tomson napisal/-a:
18 Jun 2020, 17:52
@Igor:
kolikor gledam je tv2go na voljo za klasičen Android OS, kar pomeni da pridejo v poštev vsi Android TV Box predvajalniki (razen Android TV OS), tukaj so dobri in primerni modeli že od 20€ dalje, od 30€ dalje že res dobri modeli, je pa tovrstna aplikacija optimizirana za naprave na dotik in je lahko navigiranje malo manj praktično na TV Boxih, na tem mestu pride prav kakšen Air Mouse ...

- Tanix TX3 S905X3 Android TV Box FlashSale za 35€ (EU skladišče)
- X96 Air S905X3 Android TV Box s kodo: kajkupiti5 iz 41€ na 39€ (EU skladišče)
Sam sem si v spalnici optimiziral za občasno gledanje tv en takšen tvbox, ki ima klasičen Android OS. Deluje zadovoljivo, slika je čisto ok in tekoča, na sicer starem 720P lcdju. Tv box je priključen preko LAN kabla na lokalno internet omrežje. Problem je edino "drajsanje" miškinega kazalca s kurzorji na daljincu po ekranu uporabi vmesnika, ki je narejen za tipkanje s prsti. Nabavil sem tudi tipkovnico z touch miško (tamalo) pa se ne obnese prav dobro za takšno uporabo. Zato razmišljam o kakšnem AIR daljincu. Imaš mogoče kakšno kodo za kakšnega bolj kvalitetnega in uporabnega za tovrstno uporabo?

.... sem spregledal tvoj prispevek nekaj postov zgoraj in nabavil tega, ki ga priporočaš (Wechip W1 Air Mouse s kodo: BGAFF10OFF iz 16€ na 14€) direktno iz EU skladišča.
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

03 Jul 2020, 22:00

imaš mogoče kakšno kodo na zalogi za kakšen Android TV OS med 40€ - 50€? Nimam nobenih posebnih zahtev, razen, da deluje A1 Explore, wifi...tnx
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Jul 2020, 13:35

Joži napisal/-a:
03 Jul 2020, 22:00
imaš mogoče kakšno kodo na zalogi za kakšen Android TV OS med 40€ - 50€? Nimam nobenih posebnih zahtev, razen, da deluje A1 Explore, wifi...tnx
Tole bo najboljša opcija trenutno:
(Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov)
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

07 Jul 2020, 19:51

hvala, sem pa videl, da je datum pošiljanja šele avgusta..
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jul 2020, 20:34

Joži napisal/-a:
07 Jul 2020, 19:51
hvala, sem pa videl, da je datum pošiljanja šele avgusta..
Dobra malo dražja alternativa pa Xiaomi Mi Box S, meni super služi:
yyyeb
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Avg 2020, 17:44

03 Avg 2020, 15:10

Prisim nasvet glede nakupa. Kupil bom 2 napravi za 2 televiziji. Na eni bom uporabljal wifi, na drugi Ethernet kabel. Gledal bom filme preko USB. Ne morem se odločit, če naj kupim Google certified Android ali ne? Uporabljal bom KODI, T2togo, EON. Naprimer na telefonu mi deluje T2togo in EON brezplačno, na smart tvju bi pa moral doplačat uporabo. A je zaradi tega bolje vzet uncertified napravo?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Avg 2020, 19:37

yyyeb napisal/-a:
03 Avg 2020, 15:10
Prisim nasvet glede nakupa. Kupil bom 2 napravi za 2 televiziji. Na eni bom uporabljal wifi, na drugi Ethernet kabel. Gledal bom filme preko USB. Ne morem se odločit, če naj kupim Google certified Android ali ne? Uporabljal bom KODI, T2togo, EON. Naprimer na telefonu mi deluje T2togo in EON brezplačno, na smart tvju bi pa moral doplačat uporabo. A je zaradi tega bolje vzet uncertified napravo?
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

Google Certified oz. Android TV OS Boxi so vsekakor bolje prilagojeni za prikaz Android aplikacij preko TVja, sicer je vseh Android TV OS aplikacij precej manj, a so vse tiste ki jih potrebujemo na TVju na voljo. Slaba stran pa sta omenjeni aplikaciji, ki sta v omenjeni verziji plačljivi. Še vedno se lahko tudi na Android TV OS Box naloži navadno aplikacijo preko APKja, v vsakem primeru pa so omenjene aplikacije potem precej bolj nerodne za upravljanje, je po večini potreben še Air Mouse, da se lahko dobro uporabljajo. Kaj je komu več vredno je stvar debate, se bo pač potrebno odločit glede na dejstva oz. prioritete. Osebno sem dosti bolj naklonjen Android TV OS napravam, ker je vmesnik in tudi aplikacije prilagojen uporabi na TVjih ... Sicer pa za gledanje filmov preko USBja tudi navaden Android Box čisto na mestu, se gor naloži KODI in deluje na enak način ... so pa navadni Android Boxi občutno cenejši, čisto ok modele se najde že od 20€ dalje, medtem ko so Android TV OS Boxi od 50€ dalje ...
yyyeb
Prispevkov: 4
Pridružen: 02 Avg 2020, 17:44

03 Avg 2020, 21:43

Katero napravo bi mi priporocali z lan vhodom, dobrim wifi sprejemom, 2x usb, google certified android?
Tomson
Prispevkov: 10598
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Avg 2020, 16:20

yyyeb napisal/-a:
03 Avg 2020, 21:43
Katero napravo bi mi priporocali z lan vhodom, dobrim wifi sprejemom, 2x usb, google certified android?
glede na omenjeno bi predlagal Mecool KM1, ima zmogljiv S905X3 čipset, ethernet priključek, 5G WiFi, Android TV OS ...
Odgovori