Prenosniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
JohnR
Prispevkov: 18
Pridružen: 13 Okt 2020, 16:38

23 Nov 2020, 22:32

Tomson hvala. Tale Honor je zanimiv. Sam meni kaze ceno 556€. A pa je Huawei uredu firma za prenosnike, mislim kar se tice deovanje strojne opreme ipd..
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Nov 2020, 12:44

JohnR napisal/-a:
23 Nov 2020, 22:32
Tomson hvala. Tale Honor je zanimiv. Sam meni kaze ceno 556€. A pa je Huawei uredu firma za prenosnike, mislim kar se tice deovanje strojne opreme ipd..
meni na povezavi še vedno kaže ceno 529€, hecno ...

sicer pa so Huawei precej kvalitetni modeli, brez skrbi ...
MojcaK
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Mar 2020, 15:22

25 Nov 2020, 15:04

Pozdravljeni,

Forum že dolgo spremljam in mi je bil že večkrat v pomoč, za kar se vam iz srca zahvaljujem. :)

Tokrat se obračam na vas z naslednjo dilemo:
Doma bi morali nabaviti nov prenosnik, trenutni je že zelo star in počasen. Skratka razmišljamo o nakupu novega prenosnika v rangu Teclast F15, za katerega je cena okoli 300 EUR, kolikor sem spremljala. Glede na to, da imamo doma tudi že nov ekran, tipkovnico in miško, prenosnik je pa vedno na istem mestu, bi bil mogoče bolj smiseln nakup Mini PC? Katerega priporočate za 200-300 EUR iz EU skladišča, da bi imel vse 'komponente' kot prenosnik (razen kamere seveda), ali še boljše, če gledamo p/p ratio?

Ali bi bil po vašem mnenju vseeno prenosnik boljša izbira?

Hvala že vnaprej ;)
mmaja_
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Nov 2020, 17:33

25 Nov 2020, 21:40

Pozdravljeni,

z bratom bi rabila novi računalnik, uporabljala bi ga predvsem za faks in ostale vsakodnevne stvari - brskanje po spletu, filmi ..

So vsi trije računalniki nekje enako dobri, ali je kateri katerega bi vi posebej svetovali ali izpostavili?

https://notesniki.si/izdelek/asus-zenbook-ux433fac/
https://notesniki.si/izdelek/asus-preno ... ZtVRHXCYog
https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ide ... wHy8OGZz6A

Hvala že vnaprej za vaš čas, pomoč in odgovor!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Nov 2020, 22:06

MojcaK napisal/-a:
25 Nov 2020, 15:04
Pozdravljeni,Forum že dolgo spremljam in mi je bil že večkrat v pomoč, za kar se vam iz srca zahvaljujem. :)
Tokrat se obračam na vas z naslednjo dilemo: Doma bi morali nabaviti nov prenosnik, trenutni je že zelo star in počasen. Skratka razmišljamo o nakupu novega prenosnika v rangu Teclast F15, za katerega je cena okoli 300 EUR, kolikor sem spremljala. Glede na to, da imamo doma tudi že nov ekran, tipkovnico in miško, prenosnik je pa vedno na istem mestu, bi bil mogoče bolj smiseln nakup Mini PC? Katerega priporočate za 200-300 EUR iz EU skladišča, da bi imel vse 'komponente' kot prenosnik (razen kamere seveda), ali še boljše, če gledamo p/p ratio? Ali bi bil po vašem mnenju vseeno prenosnik boljša izbira? Hvala že vnaprej ;)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

dilema med prenosnik ali MiniPC je predvsem v praktičnosti uporabe. Glede na omenjeno, da bo ves čas na enem mestu, da že imate zaslon, tipkovnico in miško in če res ne bo uporabljal kot prenosni računalnik je res bolj smiseln nakup MiniPCja saj tako za podobno ceno dobite boljše specifikacije. Če pa bi prenosnik kdal le prišel prav, pa je seveda opcija 2v1 tudi smiselna.

Če se torej osredotočimo na MiniPCje, kaj se npr. dobi dobrega okoli 300€:

Tale T-Bao model, z Ryzen 5 procesorjem, je npr. nekajkrat bolj zmogljiv od N4100 v Teclast F15 tale opcija na podobnem nivoju kot Teclast F15, le 128GB prostora a zelo ugodna cena:
ali pa tale opcija, podobno kot prenosnik a tudi ugodnejša cena:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Nov 2020, 22:22

mmaja_ napisal/-a:
25 Nov 2020, 21:40
Pozdravljeni, z bratom bi rabila novi računalnik, uporabljala bi ga predvsem za faks in ostale vsakodnevne stvari - brskanje po spletu, filmi ..

So vsi trije računalniki nekje enako dobri, ali je kateri katerega bi vi posebej svetovali ali izpostavili?

Hvala že vnaprej za vaš čas, pomoč in odgovor!
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

precej dobre opcije za cenovni rang, nasplošno dobro ocenjeni modeli brez večjih pomanjkljivosti. Med tremi izločimo model z i7 procesorjem, ker je najmanj zmogljiv a najdražji. Ostaneta Asus Zenbook z Ryzen7 procesorjem in Lenovo IdeaPad5 z zmogljivejšim Intel i5 procesorjem.

Asus ima lepši dizajn, je lahek, tanek, kvalitetno ohišje, dobre specifikacije, precej tiho delovanje, le baterija je povprečna. Lenovo tudi lep, tanek dizajn, ima boljšo sledilno ploščo, boljšo tipkovnico, zmogljivejši procesor, več priključkov, občutno boljšo baterijo, po drugi strani pa malo slabše zvočnike in malo glasnejše delovanje ob obremenitvi in v primerjavi s Asus modelom brez Windows operacijskega sistema, a slednje se z malo iznajdljivosti hitro uredi.

Gledano overall bi se sam odločil za Lenovo model, je res super prenosnik za ceno:
https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ide ... 5iil05-14/
Medi18
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Nov 2020, 13:03

26 Nov 2020, 21:23

Pozdravljeni,
pisem vam po preporocilu ene vase stranke,kjer jaz si iscem nov prenosnik za vsakodnevno vporabo(za fax in kaksan fim pogledati :).Iskreno, se ne razumem najbolj u te zadeve zato bi vas prosila za pomoc. ZA vase mnenje in da mi posljete kaj imate v ponudi ter mi malo razlozite nedostatke. Jaz kar vem je,da rabim RAM vec kot 4GB
Procesor AMP INTEL I3 I5 I7
Pohrana memorijska SSD 250GB
Ce je pohrana SSD vec kot 250GB,pol pa bo uredu RAM 4GB,kjer lahko nadomestim z USB.
Hvalaaa vam

Lep pozdrav
MojcaK
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Mar 2020, 15:22

27 Nov 2020, 13:45

Tomson napisal/-a:
25 Nov 2020, 22:06
MojcaK napisal/-a:
25 Nov 2020, 15:04
Pozdravljeni,Forum že dolgo spremljam in mi je bil že večkrat v pomoč, za kar se vam iz srca zahvaljujem. :)
Tokrat se obračam na vas z naslednjo dilemo: Doma bi morali nabaviti nov prenosnik, trenutni je že zelo star in počasen. Skratka razmišljamo o nakupu novega prenosnika v rangu Teclast F15, za katerega je cena okoli 300 EUR, kolikor sem spremljala. Glede na to, da imamo doma tudi že nov ekran, tipkovnico in miško, prenosnik je pa vedno na istem mestu, bi bil mogoče bolj smiseln nakup Mini PC? Katerega priporočate za 200-300 EUR iz EU skladišča, da bi imel vse 'komponente' kot prenosnik (razen kamere seveda), ali še boljše, če gledamo p/p ratio? Ali bi bil po vašem mnenju vseeno prenosnik boljša izbira? Hvala že vnaprej ;)
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

dilema med prenosnik ali MiniPC je predvsem v praktičnosti uporabe. Glede na omenjeno, da bo ves čas na enem mestu, da že imate zaslon, tipkovnico in miško in če res ne bo uporabljal kot prenosni računalnik je res bolj smiseln nakup MiniPCja saj tako za podobno ceno dobite boljše specifikacije. Če pa bi prenosnik kdal le prišel prav, pa je seveda opcija 2v1 tudi smiselna.

Če se torej osredotočimo na MiniPCje, kaj se npr. dobi dobrega okoli 300€:

Tale T-Bao model, z Ryzen 5 procesorjem, je npr. nekajkrat bolj zmogljiv od N4100 v Teclast F15 tale opcija na podobnem nivoju kot Teclast F15, le 128GB prostora a zelo ugodna cena:
ali pa tale opcija, podobno kot prenosnik a tudi ugodnejša cena:
Hvala za odgovor.
Kaj pa ta Mini PC: https://bit.ly/32biNzt Beelink GT-R Ryzen5/16/512 Win10 Mini PC s kodo: black5 iz 550€ na 537€ (EU skladišče)
A je OK za 200 EUR več?
Hvala in LP, Mojca
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Nov 2020, 20:36

MojcaK napisal/-a:
27 Nov 2020, 13:45
Hvala za odgovor.

Kaj pa ta Mini PC: https://bit.ly/32biNzt Beelink GT-R Ryzen5/16/512 Win10 Mini PC s kodo: black5 iz 550€ na 537€ (EU skladišče)

A je OK za 200 EUR več? Hvala in LP, Mojca
jasno, top zadevica,

Beelink GT-R Windows 10 Pro MINI PC 16GB DDR4 512GB SSD 1TB HDD AMD Ryzen5 3550H Radeon Vega 8 Graphics Wi-Fi CERTIFIED 6 802.11ax Bluetooth 5.1 HDMI*2 DP RJ45*2 Type-C

od modela za 350€?

je kar razlika, procesor je nekje 40% zmogljivejši, 2x več RAMa, 6x več hrambenega prostora, več priključkov, kvalitetnejše ohišje, odklepanje na prstni odtis, skratka je overall kvalitetnejši in zmogljivejši računalnik ... ali se bo poznala razlika pri delovanju v praksi? odvisno od opravil, pri nezahtevnih, vsakodnevnih opravilih niti ne, pri kakšnih zahtevnejših pa vsekakor, sploh se RAM hitro pozna pri multioperativnosti in večji obremenitvi odprtih aplikacij ali npr. zavihkov in pa na daljši rok vsekakor bolj "future proof" ...
malamarjetica
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Jun 2020, 12:27

30 Nov 2020, 11:51

Spoštovani Tomson, tudi jaz vas spremljam že dolgo časa, po vašem nasvetu sem kupila sesalnik Yimmy, ki ga ne morem prehvaliti. Zdaj sem zaradi vaših priporočil kupila še prenosni računalnik Teclast F15 , imam ga približno 4 tedne.
Žal imam smolo, saj z računalnik ne deluje kot bi mogel. Težko opišem, ker nisem strokovnjak, a dela in odpira dokumente kar po svoje, če se s puščico postavim na nek dokument ali povezavo, jo kar odpre. Pa ni problem v miški.. Skratka, nekaj ni ok.
Prosim če mi poveste kakšne so vaše izkušnje z reklamacijo teh izdelkov. Po pravici povedano bi najrjaje prejela vrnjen denar, ker sem tako razočarana, a to ne bo šlo, ker je rok za prekinitev pogodbe 30 dni... Tako da verjetno samo reklamacija pride v poštev.
Vljudno prosim za pomoč/nasvet.
Laura
Zadnjič spremenil malamarjetica, dne 30 Nov 2020, 21:35, skupaj popravljeno 1 krat.
stephen
Prispevkov: 1
Pridružen: 30 Nov 2020, 18:35

30 Nov 2020, 19:43

Pozdravljeni,
Iščem prenosnik za okoli 800€. Za domačo rabo, večinoma office/internet/filmi. Želje so 15 ali 17 inčni zaslon, 512 GB SSD, 8 GB RAM. Naloženega windowsa ne potrebujem. Ali imate mogoče kakšno priporočilo.

hvala v naprej :)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2020, 22:41

malamarjetica napisal/-a:
30 Nov 2020, 11:51
Prosim če mi poveste kakšne so vaše izkušnje z reklamacijo teh izdelkov. Po pravici povedano bi najrjaje prejela vrnjen denar, ker sem tako razočarana, a to ne bo šlo, ker je rok za prekinitev pogodbe 30 dni... Tako da verjetno samo reklamacija pride v poštev. Vljudno prosim za pomoč/nasvet.
Laura
Pozdravljena, to pa res smola, pri nas pa že drugo leto v uporabi F15 in deluje tip top od prvega dne. Hja, najbolje da se slišiva na ZS in pomagam pri procesu, če bo potrebno. Za začetek pa odpret Ticket, opisat težavo, priložit video posnetek kjer bo jasno razvidna napaka in prosit za primerno rešitev, pa kar napisat vračilo izdelka in povrnitev kupnine ali menjava za novega, da so malo višja pogajalska izhodišča! ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Nov 2020, 22:46

stephen napisal/-a:
30 Nov 2020, 19:43
Pozdravljeni, Iščem prenosnik za okoli 800€. Za domačo rabo, večinoma office/internet/filmi. Želje so 15 ali 17 inčni zaslon, 512 GB SSD, 8 GB RAM. Naloženega windowsa ne potrebujem. Ali imate mogoče kakšno priporočilo.
hvala v naprej :)
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

je tudi mene precej presenetilo, ko sem prejšnji teden za dedka iskal prenosnik po skoraj enakih kriterijih in ugotovil da je zaloga, ne samo v Slo, tudi EU, katastrofalna. Govoril z nekaj trgovci v Slo in pravijo da je proizvodnja prenosnikov padla iz sicer napovedanih 40% v letu 2020 na preko 60%, kar pomeni da veliko zanimivih modelov pred januarjem/februarjem sploh ni dobavljivih ...

sam sem na koncu za dedka izbral najboljši model med modeli ki se dejansko lahko dobijo in tale pravzaprav ponuja kar precej za ceno, od dobrega procesorja, IPS FHD zaslona, dobre tipkovnice, sledilne plošče, manjku mu le ALU ohišje, a žal trenutno prav izbirčni ne moramo biti, je pa sicer overall tole super model:

https://www.markoshop.si/prenosniki/715 ... u017t.html
j3rn3js
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Avg 2020, 23:13

07 Dec 2020, 08:24

Prosil bi za malo pomoči in sicer ali imate kakšno kodo za ta model prenosnika in ali ga je mogoče naročiti iz EU skladišča:
https://m.banggood.com/Teclast-F6-Plus- ... m-alsolike

Lahko priporočate tudi kaj primerljivega iz EU skladišča. Super bi bilo, da ima vrtljiv zaslon (360°), kot ta model...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Dec 2020, 15:30

j3rn3js napisal/-a:
07 Dec 2020, 08:24
Prosil bi za malo pomoči in sicer ali imate kakšno kodo za ta model prenosnika in ali ga je mogoče naročiti iz EU skladišča:

Lahko priporočate tudi kaj primerljivega iz EU skladišča. Super bi bilo, da ima vrtljiv zaslon (360°), kot ta model...
tole je najboljši 13" 360° prenosnik za ceno, je na testih še malo višje kot Teclast:
xman1
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Nov 2020, 06:42

08 Dec 2020, 14:36

Živjo,

Potreboval bi prenosnik,ki bi ga uporabljal za photoshop in podobne zadeve (grafično oblikovanje).
kateri je best buy nakup v tem trenutku?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Dec 2020, 12:41

xman1 napisal/-a:
08 Dec 2020, 14:36
Živjo,

Potreboval bi prenosnik,ki bi ga uporabljal za photoshop in podobne zadeve (grafično oblikovanje).
kateri je best buy nakup v tem trenutku?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

tole je malo preveč splošno vprašanje in premalo informacij, za omenjeno lahko namreč uporabljamo prenosnik za 500€ ali 2000€, odvisno od velikost in kvalitete zaslona, zmogljivosti procesroja, grafike, količina RAMa, kar na koncu posledično vpliva na pravilni prikaz barvne palete, hitrosti obdelave itd ... če govorimo o resni obdelavi fotografij vsekakor čim boljši IPS zaslon, zmogljiv procesor in grafika, 16GB RAMa, se pravi izbiramo med modeli 1000€+, okoli 1300€ že kakšen res dober model. Jasno, lahko pa isto počnemo s prenosnikom za 600€, a pač vse skupaj verjetno počasneje, če govorimo o obdelavi velikih fotografij ... kakšen je torej max bugdet? velikost zaslona?
xman1
Prispevkov: 17
Pridružen: 04 Nov 2020, 06:42

09 Dec 2020, 14:17

razumem ja,da je malo preveč obširno bilo zastavljeno vprašanje :).budget okoli 1000€,15 inch recimo.
Se pravi ne potrebujem profi zadeve,pač toliko,da lahko kolikor toliko normalno uporabljam komp za te namene. ;)

lahko en best buy do 800€
pa enega do 1000€
toliko, da vidim kakšna je razlika v ponudbi.

hvala vnaprej!
Makaveli
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Dec 2020, 16:04

10 Dec 2020, 07:48

Zdravo,

prosil bi za malo pomoči. Iščem prenosnik, ki bi bil vglavnem uporabljen samo za domačo uporabo. Nekje do 16'', CPU intel, budget je nekje do 600€. Katerega predlagate?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Dec 2020, 22:10

Makaveli napisal/-a:
10 Dec 2020, 07:48
Zdravo,

prosil bi za malo pomoči. Iščem prenosnik, ki bi bil vglavnem uporabljen samo za domačo uporabo. Nekje do 16'', CPU intel, budget je nekje do 600€. Katerega predlagate?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

najbolje opcije overall glede na budget bi bile:

vsi z IPS FHD 14/15" zasloni, Ryzen 5 3500/4500 CPU, 8GB RAM, 256/512GB SSD ...

https://www.computeruniverse.net/de/len ... fhd-nos-fc
https://www.computeruniverse.net/de/hon ... vega-8-w10
https://www.computeruniverse.net/de/ace ... radeon-w10
https://www.computeruniverse.net/de/hua ... 10tvs-w10h

če web kamera ni nujna, pa je tale 16.1" RedmiBook tudi odlična opcija z 16GB RAMa, 512GB SSDjem, Ryzen 5 4500 CPUjem, 46W baterija do 12h, Aluminum Alloy ohišje, prstni odtis odklep ...

https://bit.ly/2LfhZnl

ali pa malo cenejša opcija z 8GB RAMa:

https://bit.ly/3gATv3N
j3rn3js
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Avg 2020, 23:13

11 Dec 2020, 11:31

Tomson napisal/-a:
07 Dec 2020, 15:30
j3rn3js napisal/-a:
07 Dec 2020, 08:24
Prosil bi za malo pomoči in sicer ali imate kakšno kodo za ta model prenosnika in ali ga je mogoče naročiti iz EU skladišča:

Lahko priporočate tudi kaj primerljivega iz EU skladišča. Super bi bilo, da ima vrtljiv zaslon (360°), kot ta model...
tole je najboljši 13" 360° prenosnik za ceno, je na testih še malo višje kot Teclast:
Tomson ponovno hvala za pomoč in nasvet. Sem naročil in komaj čakam, da prispe... upam, da še letos ;)
urby
Prispevkov: 6
Pridružen: 12 Nov 2019, 10:58

15 Dec 2020, 15:26

Pred tednom dni naročil tega Bmax-a prek banggooda, danes že na vratih. Žal pa moram takoj prositi za pomoč @tomson. Wifi povezava je zelo zelo slaba, tako da se ga ne da uporabljati. Takoj sem opravil speedtest in ob routerju mi vleče 100Mbps, dva metra proč v istem prostoru samo še 35 Mbps, pet metrov proč v drugem prostoru pa 0,11MBps. 7 metrov (2 steni) proč pa sploh ne vidi več povezave. Najbolje da odprem ticket na njihovi strani in čakam na odgovor, kajne?
Hvala za link in pomoč, Milan
P.S.Ali pa je to normalno delovanje v tem cenovnem razredu?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Dec 2020, 23:05

urby napisal/-a:
15 Dec 2020, 15:26
Pred tednom dni naročil tega Bmax-a prek banggooda, danes že na vratih. Žal pa moram takoj prositi za pomoč @tomson. Wifi povezava je zelo zelo slaba, tako da se ga ne da uporabljati. Takoj sem opravil speedtest in ob routerju mi vleče 100Mbps, dva metra proč v istem prostoru samo še 35 Mbps, pet metrov proč v drugem prostoru pa 0,11MBps. 7 metrov (2 steni) proč pa sploh ne vidi več povezave. Najbolje da odprem ticket na njihovi strani in čakam na odgovor, kajne?
Hvala za link in pomoč, Milan P.S.Ali pa je to normalno delovanje v tem cenovnem razredu?
ne, nikakor ni ok, WiFi hitrost/doseg na tem modelu je sicer povsem v povprečju:
https://youtu.be/IRGaVsACXoc?t=767

mogoče za preverit če je kakšen novejši driver na voljo, sicer pa če druge napravo občutno bolje lovijo signal žal res ne bo druge kot da se obrne na CustomerSupport

https://www.banggood.com/Contact-Us_hi111

After Sales - technical product support - Can't use the product well

pa lepo opisat težavo in pripet video posnetek, kjer bo težava jasno razvidna, pa polg po možnosti še kakšno napravo, kjer bo jasno vidna razlika ... če bodo karkšnekoli težave pa se slišiva preko ZS, posredujem preko svojega kontakta, če bo potrebno ...
regan
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Okt 2020, 13:01

20 Dec 2020, 14:31

Pozdravljen
Spet se obračam na vas.Pred cca dvema mesecema ste mi svetovali glede nakupa mobilnika xiaomi ,katerega sem naročil
in sem z njim zelo zadovoljen.
Zdaj me pa zanima prenosni rač.za domačo in šolsko rabo.
Kje ga kupiti,carinske dajatve in katerega priporočate.

Hvala in lep pozdrav
Branko
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Dec 2020, 20:06

regan napisal/-a:
20 Dec 2020, 14:31
Pozdravljen. Spet se obračam na vas.Pred cca dvema mesecema ste mi svetovali glede nakupa mobilnika xiaomi ,katerega sem naročil in sem z njim zelo zadovoljen. Zdaj me pa zanima prenosni rač.za domačo in šolsko rabo.
Kje ga kupiti,carinske dajatve in katerega priporočate. Hvala in lep pozdrav. Branko
me veseli da dobro služi! ;)

odvisno, gledamo najboljšo najcenejšo opcijo, okoli 300€, so že precej spodobni modeli, ki so za neko nezahtevno, vsakodnevno rabo povsem primerni, ali višji cenovni razred 500-700€, imajo zmogljivejše procesorje ?

pri nas doma npr. 3 modeli teh cenejših okoli 300€ in super služijo hčerki, ženi in očetu (brskanje po spletu, mailing, youtube, Office, itd). Če pa je želja po močnejšem procesorju, se bo tudi kaj konkretneje počelo, kakšna audio/foto/video obdelava, kakšna malo zahtevnejša igra, pa bo višji cenovni rang bolj primeren, bo hitrejše procesiranje ...
regan
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Okt 2020, 13:01

21 Dec 2020, 09:05

Pozdravljen

Hvala za odgovor.Prosil bi pa še za mnenje ,cene,carinske,znamke, dajatve pri nakupu preko bangooda ali ostalih ponudnikov.
Kot sem omenil sem mobilnik kupil prav preko bangooda in sem zelo zadovoljen.

Hvala in lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Dec 2020, 23:16

regan napisal/-a:
21 Dec 2020, 09:05
Pozdravljen

Hvala za odgovor.Prosil bi pa še za mnenje ,cene,carinske,znamke, dajatve pri nakupu preko bangooda ali ostalih ponudnikov.
Kot sem omenil sem mobilnik kupil prav preko bangooda in sem zelo zadovoljen.

Hvala in lep pozdrav
okoli 300€ torej predvidevam ...

kar gre preko poštne opcije Prioirty Line iz HK/C skladišč ne bo nobenih dodatnih stroškov ob dostavi, je cena končna, preverjeno. Enako velja za vsa EU skladišča, a ne glede na poštnino ...

Bmax Y13 velja za neki bestbuy gledano overall ...
tudi super, malo cenejša opcija Teclast F7 Plus
pa malo zmogljivejši model ChuwiCorebook, tudi super opcija za ceno:
ali pa še malo zmogljivejši in malo večji model Chuwija, tale je moj favorit, top zadevca za ceno ...
regan
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Okt 2020, 13:01

23 Dec 2020, 12:04

Najlepša hvala za nasvet.

Lep pozdrav
j3rn3js
Prispevkov: 38
Pridružen: 31 Avg 2020, 23:13

23 Dec 2020, 22:53

Prejel sem prenosnik Bmax Y13 13.3" 8/256GB in moram reči, da je prvi vtis super. Za vsakodnevno splošno uporabo več kod odličen... Priporočam nakup vsakomur, ki išče prenosnik takšnega ranga.
sixo
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 Nov 2019, 13:50

26 Dec 2020, 09:41

Zdravo,

11.11. sem naročil tole https://www.gearbest.com/ultrabooks/pp_ ... id=1433363 , pa pošiljka še vedno ni bila odposlana.

Sem jim pisal wtf, pa sedaj celo je on stock in lahko pošljejo, ampak ne preko Priority Line (kot sem izbral ob naročilu). Tole je odgovor:

We check the item is in stock now, however we are unable to ship your order with priority mail as the limited of the shipping method. We only can ship your order out with DHL. Taxes are charged by your local customs and are covered by the customer which is sadly beyond our control.

If there is any price difference, we will either refund the balance or request you to pay if any. Learn more about the shipping method from http://www.gearbest.com/about/shipping-methods.html


A je kaj drugega v tem rangu trenutno na voljo iz EU skladišča (raje 14" ali 15", kot 13")? Da skenslam to naročilo, because fail.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Dec 2020, 17:01

sixo napisal/-a:
26 Dec 2020, 09:41
If there is any price difference, we will either refund the balance or request you to pay if any. Learn more about the shipping method from http://www.gearbest.com/about/shipping-methods.html[/i]

A je kaj drugega v tem rangu trenutno na voljo iz EU skladišča (raje 14" ali 15", kot 13")? Da skenslam to naročilo, because fail.
za omenjeno lahko govorim s kontaktom in se dogovorim da bodo 100% povrnili dodatno nastale stroške preko DHL, bo tudi sdostava bistveno hitrejša, ali pa če se gre v alternativo.

Podobna, malo večja in tudi dobra alternativa pri 13" in z novejšim, hitrejšim procesorjem je:
piše še 6kom na zalogi, lahko preverim, da ne bo spet kakšnih težav ...

ali pa overall odličen Bmax:
ali pa 11.6" verzija:
pomoje
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Sep 2019, 16:03

05 Jan 2021, 12:22

Thomson zivjo,
spet nekaj kupujem, tokrat prenosnik za oceta. Gledava izkljucno vstopne modele, Teclast F15s bi bil OK, ampak najdem samo modele z 128GB SSDja.
Je kje kaksen z 256GB ali pa kaksna alternativa z zaslonom 15" ali 14" ?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Jan 2021, 22:27

pomoje napisal/-a:
05 Jan 2021, 12:22
Thomson zivjo, spet nekaj kupujem, tokrat prenosnik za oceta. Gledava izkljucno vstopne modele, Teclast F15s bi bil OK, ampak najdem samo modele z 128GB SSDja. Je kje kaksen z 256GB ali pa kaksna alternativa z zaslonom 15" ali 14" ? Hvala
je kar nekaj dobrih modelov glede na želje, F15s ima slabši procesor od F15 modela, pa nasplošno žal le v 128GB verziji. Tole bi bile glede na želje najboljše opcije:
curkmeister
Prispevkov: 17
Pridružen: 27 Apr 2020, 22:41

11 Jan 2021, 21:13

Pozdravljen!
Z vašo kodo sem kupil xiaomi redmibook 14 (Intel i5-1035G1 NVIDIA GeForce MX350 16G DDR4 512GB).
Zanima me, če svetujete tudi glede stacionarnih računalnikov. Če ja, se priporočam za mnenje kakšnega s podobnimi specifikacijami.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jan 2021, 22:29

Mark23 napisal/-a:
10 Jan 2021, 23:56
[Hvala za info, najraje bi nakup opravila kar pri nas, sploh glede na to, da se kupuje za dalj časa pa da je slo garancija v primeru če bi bilo kaj narobe. Se pa res na same karakteristike popolnoma nič ne spoznava, tako da bi res rada kupila nekaj, da bi ji dobro delalo dalj časa.
najboljše opcije in da je dejansko zaloga, kar je zadnje mesece velika težava pri prenosnikih v Slo, če jih razvrstim po moji izbiri:

1.Asus 15 X515 15.6" IPS FHD, i7-1065G7, 20GB RAM, 512GB SSD, MX330 GPU, Win 10 za 1055€
https://www.markoshop.si/prenosniki/774 ... 3t-16.html

2. Lenovo ThinBook 15 15.6" IPS FHD, G2 i5-1135G7, 16GB RAM, 512GB SSD, MX450 GPU, Win10 za 921€
https://www.markoshop.si/prenosniki/777 ... 05csc.html

3. HP ProBook 450 G7 15.6" IPS FHD, i5-10200U, 16GB RAM, 512GB SSD, Win10 za 920€
https://www.markoshop.si/prenosniki/690 ... p71ea.html
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jan 2021, 22:34

curkmeister napisal/-a:
11 Jan 2021, 21:13
Pozdravljen! Z vašo kodo sem kupil xiaomi redmibook 14 (Intel i5-1035G1 NVIDIA GeForce MX350 16G DDR4 512GB). Zanima me, če svetujete tudi glede stacionarnih računalnikov. Če ja, se priporočam za mnenje kakšnega s podobnimi specifikacijami. Hvala.
jasno, tudi za stacionarne. Pa je sicer kakšen max zastavljen budget? kjer so prioritete? kaj bo primarna uporaba? je pomembno res tiho delovanje? velikost, prazračevanje, kvaliteta ohišja? vse omenjeno namreč vpliva na ceno, ker lahko gremo v poceni a dobre komponente ali navzgor po kvaliteti performansu, že pri napajalnikih imamo namreč zelo velik cenovni razpon, ki vpliva na glasnost delovanja, kvalitete samega napajalnika v smislu stabilnosti linij, kvalitete komponent itd, podobno še pri drugih elementih računalnika ...
manta
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Jan 2021, 13:22

12 Jan 2021, 08:18

Pozdravljeni vsi skupaj. Tomson, vam pa vsaka čast za pomoč. Super forum.

Sam tudi iščem prenosnik. V oko mi je padel Teclast F15, ampak kot vidim se dobi zdaj trenutno samo 15s?
Torej iščem: alu ohišje, vsaj 256gb SSD diska, vsaj 8gb rama, ekran max 15.6, čimboljši procesor v tem rangu...za windowse mi je vseeno če jih ima ali nima. Računalnik se bo uporabljal za pisarniška dela, internet...nič kaj posebno zahtevnega. Cena 300-400eur cc...

lp in hvala
curkmeister
Prispevkov: 17
Pridružen: 27 Apr 2020, 22:41

12 Jan 2021, 12:55

Tomson napisal/-a:
11 Jan 2021, 22:34
curkmeister napisal/-a:
11 Jan 2021, 21:13
Pozdravljen! Z vašo kodo sem kupil xiaomi redmibook 14 (Intel i5-1035G1 NVIDIA GeForce MX350 16G DDR4 512GB). Zanima me, če svetujete tudi glede stacionarnih računalnikov. Če ja, se priporočam za mnenje kakšnega s podobnimi specifikacijami. Hvala.
jasno, tudi za stacionarne. Pa je sicer kakšen max zastavljen budget? kjer so prioritete? kaj bo primarna uporaba? je pomembno res tiho delovanje? velikost, prazračevanje, kvaliteta ohišja? vse omenjeno namreč vpliva na ceno, ker lahko gremo v poceni a dobre komponente ali navzgor po kvaliteti performansu, že pri napajalnikih imamo namreč zelo velik cenovni razpon, ki vpliva na glasnost delovanja, kvalitete samega napajalnika v smislu stabilnosti linij, kvalitete komponent itd, podobno še pri drugih elementih računalnika ...
Max budget bi bil 700€. Vsakodnevna uporaba bi izgledala nekako tako: več hkrati odprtih programov (powerpoint, videopad, več wordov, več pdf-jev - sočasna obdelava) in cca 10 odprtih internetnih zavihkov. Pri tem bi se moral računalnik lepo in hitro odzivati, brez počasnega delovanja.
Tiho delovanje ni prioriteta, prav tako ne velikost in kvaliteta ohišja, saj se bo z računalnikom lepo delalo :) za prezračevanje pa ne vem kaj ste mislili, ker se toliko ne spoznam...
Seveda bi kupil še zaslon, na katere se tudi žal ne spoznam. Nekaj kar bi bilo primerno za zgoraj opisano delo, pa raje malo večjega.
Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Jan 2021, 23:14

manta napisal/-a:
12 Jan 2021, 08:18
Pozdravljeni vsi skupaj. Tomson, vam pa vsaka čast za pomoč. Super forum. Sam tudi iščem prenosnik. V oko mi je padel Teclast F15, ampak kot vidim se dobi zdaj trenutno samo 15s?
Torej iščem: alu ohišje, vsaj 256gb SSD diska, vsaj 8gb rama, ekran max 15.6, čimboljši procesor v tem rangu...za windowse mi je vseeno če jih ima ali nima. Računalnik se bo uporabljal za pisarniška dela, internet...nič kaj posebno zahtevnega. Cena 300-400eur cc... lp in hvala
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede na omenjeno in zastavljen budget bi bile najboljše, trenutno dobavljive opcije:
Priority Line poštna opcija za dostavo brez dodatnih stroškov ...
trbowc
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:12

13 Jan 2021, 07:53

Pozdravljeni, zanima me, če je možno dobiti prenosnik Teclast F7 Plus Laptop 14.1 iz EU.
Hvala in lep pozdrav!
trbowc
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:12

13 Jan 2021, 09:31

Pozdravljeni še enkrat,

še rajši bi tole, če je kakšna varianta ala Priority Line.

Teclast F7 Air: https://s.click.aliexpress.com/e/_AFpX3P
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2021, 19:18

za Teclast F7 Air model bo še malo za počakat, je praktično šele prišel na trg in kolikor gledam so zaloge še precej omejene, iz EU ga sploh nisem našel ... F7 Plus pa je iz EU opcija npr. na Amazonu: https://amzn.to/3ib4YI7
trbowc
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:12

13 Jan 2021, 19:53

Hvala za info in lep pozdrav.
manta
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Jan 2021, 13:22

14 Jan 2021, 14:48

trbowc napisal/-a:
13 Jan 2021, 09:31
Pozdravljeni še enkrat,

še rajši bi tole, če je kakšna varianta ala Priority Line.

Teclast F7 Air https://www.aliexpress.com/item/1005002003095615.html
Tale Teclast F7 air sploh ne zgleda slabo.

Je boljši Teclast f7 air ali ALLDOCUBE i7Book? verjetno je i7 procesor boljši od celerona N4210? Ostale specifikacije so tam tam cc...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Jan 2021, 21:28

i7 v i7Booku je kar starejši proc iz leta 2015, je še DualCore, a s precej višjo frekvenco delovanja, tako da je nekje 40% hitrejši, a ima tudi skoraj 3x višjo porabo, kar bo vplivalo na baterijo.
miami
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jan 2021, 12:20

23 Jan 2021, 18:59

Pozdravljeni!

Kupujem prenosnik, ki naj bi imel vsaj naslednje karakteristike:
- vsaj 15,6 ekran,
- vsaj 8 GB RAM in 256 GB SSD (če pa ima dodaten slot za SSD, pa lahko tudi samo 128)
- osvetljeno in polno tipkovnico (z numeričnim delom na desni)
- procesor vsaj Intel Celeron J4125 ali zmogljivejši
- do cca. 400€

Gledam https://www.banggood.com/New-UpgradedCE ... 2388201804

Vesel bom mnenja o tem Cenava F158G ter še kakšnega predloga.

Hvala in vse dobro!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Jan 2021, 12:33

miami napisal/-a:
23 Jan 2021, 18:59
Pozdravljeni!

Kupujem prenosnik, ki naj bi imel vsaj naslednje karakteristike:
- vsaj 15,6 ekran,
- vsaj 8 GB RAM in 256 GB SSD (če pa ima dodaten slot za SSD, pa lahko tudi samo 128)
- osvetljeno in polno tipkovnico (z numeričnim delom na desni)
- procesor vsaj Intel Celeron J4125 ali zmogljivejši
- do cca. 400€

Gledam https://www.banggood.com/New-UpgradedCE ... 2388201804

Vesel bom mnenja o tem Cenava F158G ter še kakšnega predloga.

Hvala in vse dobro!
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

glede na večino zastavljenih zahtev bi bilo nekaj izbire, a pri tipkovnici z numeričnim delom se izbor precej zmanjša. Koliko je slednje bistveno, je eden izmed ključnih pogojev?
miami
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Jan 2021, 12:20

25 Jan 2021, 14:15

Pozdravljen. Hvala za odgovor. Ja, numerična tipkovnica je pogoj.
Robierto
Prispevkov: 149
Pridružen: 10 Jan 2021, 17:28

30 Jan 2021, 18:51

Pozdrav prvič še iz moje strani. Forum že en čas spremljam in res vse pohvale za top forum.

Zdaj bi tudi jaz potreboval en nasvet glede nakupa prenosnika. Iščem prenosnik za eno sorodnico, ima okoli 60 let. Je ultra nezahteven uporabnik. Laptop bi potrebovala samo za najbolj osnovne zadeve (brskanje po spletu, skype itd.). Mora biti toliko dober, da te osnovne operacije tečejo gladko brez nekega "štekanja". Budget bi bil nekje max 300-350€. Če se dobi dovolj dobra zadeva za manj potem bi raje cenejšo opcijo. Super bi bilo, če je kak windows že nameščen. Velikost ekrana pa nekje 15", lahko tudi več, če se da v tem cenovnem okvirju.

Hvala in lep pozdrav
Odgovori