Tablični računalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
PlinkyPlonky
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Mar 2020, 18:14

13 Dec 2020, 15:11

Za T30 je kaka koda oziroma ugodna varianta?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 17:28

PlinkyPlonky napisal/-a:
13 Dec 2020, 15:11
Za T30 je kaka koda oziroma ugodna varianta?
je trenutno tale precej ugodno opcija, dosti ceneje še ni bil:
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

13 Dec 2020, 20:01

Kako se kaj obnese ta amoled tablica:

Alldocube X Neo Snapdragon 660 4GB RAM 64GB ROM 10.5 Inch Super Amoled Android 9.0 Dual 4G LTE Tablet
https://www.banggood.com/Alldocube-X-Ne ... kid=456333

Škoda, da je samo android 9. Verjetno Alldocube ni ravno poznan po pogostih in rednih posodobitvah. Se morda motim?

LP
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2020, 23:09

omenjena tablica je super za ceno, sploh glede na res odičen AMOLED zaslon ki je za to ceno ogromen plus, tudi materiali, izdelava so na nivoju, baterija do 10h, delovanje odzivno, večji minus so zvočniki, ki niso na nivoju ostalih nekaterih res nadpovrečnih komponent.

tole bo ostalo na Android 9, lahko rečem da 99% ne bo kakšne posodobitve na novejši Android, kar sicer ni konec sveta, ker je že Android 9 res lepo optimiziran, lahko pa z leti pride do težav z aplikacijami ki bodo zahtevale novejši OS, a govorimo na dolgi rok in bolj v izjemah in kjer na splošno precej naprav ostane na enakem.
sasopavlic
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 Dec 2020, 20:54

14 Dec 2020, 14:03

Pozdravljeni!

Že nekaj časa spremljam ta forum in sem tudi že našel uporabne nasvete, ki sem jih izkoristil.
Trenutno se zanimam za nakup tabličnega računalnika s tipkovnico za "družinsko" uporabo s ceno do 200€.
Po brskanju po spletnih trgovinah sem našel naslednje znamke in modele:
Teclast T30
https://www.banggood.com/Teclast-T30-MT ... rehouse=CN

CHUWI HiPad X
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... hweb201603_

Binai M11
https://www.banggood.com/Binai-M11-SC98 ... s=category

Teclast M40 - brez tipkovnice
https://www.banggood.com/Teclast-M40-UN ... mds=search

Katerega od navedenih modelov priporočate oz. imate morda kakšno boljšo ponudbo?
Kako se obnese Bluetooth tipkovnica (za model Teclast M40)?

LP
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2020, 11:14

sasopavlic napisal/-a:
14 Dec 2020, 14:03
Katerega od navedenih modelov priporočate oz. imate morda kakšno boljšo ponudbo?
Kako se obnese Bluetooth tipkovnica (za model Teclast M40)?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Teclast T30 je overall odlična opcija, a kot gledam je s tipkovnico trenutno skoraj povsod OutOfStock, tudi same tipkovnice kakšne dobre opcije ta hip ne najdem ...

tale opcija je npr brez tipkovnice dobra:
kot komplet s tipkovnico pa bi sam ta hip vzel:
ali pa večji, zmogljivejši a dražji Chuwi X Neo model, a s hitrejšo dostavo:
Teclast M40 nima namenske tipkovnice, se pravi pridejo v poštev univerzalne BT tipkovnico, ki pa so praviloma tudi čisto ok, sploh kakšni bolši modeli, ki nimajo težav ...
koko
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Dec 2020, 09:05

17 Dec 2020, 09:00

Razmišljam o nakupu Teclast M40. Pridejo ponavadi kakšne akcije okoli tega letnega časa?
PStebo
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Jan 2020, 11:27

17 Dec 2020, 17:36

Tomson zdravo.
Misliš da je zdaj ta tablca za primerljiv denar že boljša kot Teclast T30?
https://www.geekbuying.com/item/Alldocu ... paign=1159

Zgleda huda po specifikacijah.

lp
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2020, 20:05

koko napisal/-a:
17 Dec 2020, 09:00
Razmišljam o nakupu Teclast M40. Pridejo ponavadi kakšne akcije okoli tega letnega časa?
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

prav največja znižanja so v mesecu novembru, 11.11 (azijski črni petek) ter konec novembra zahodni črni petek ... Decembra so ponavadi še tudi kar dobre cene a brez večjih nihanj, potem pa kakšnih večjih akcij ni ...
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2020, 21:57

PStebo napisal/-a:
17 Dec 2020, 17:36
Tomson zdravo.
Misliš da je zdaj ta tablca za primerljiv denar že boljša kot Teclast T30?
https://www.geekbuying.com/item/Alldocu ... paign=1159

Zgleda huda po specifikacijah.
na žalost ni prav nobenega testa na netu da bi se lahko razen specifikacij kaj primerjalo, a glede na nekatere cenejše Alddocube modele, predvidevam da bo tudi tukaj kvaliteta materialov in izdelave na nivoju. Kar pa se primerjave s Teclastom tiče, procesor je sicer malo nižje (P60 vs P70), podoben zaslon, v obeh primerih FullLamination IPS FHD, Alldocube malo večji pri 10.5" kar ni slabo, navedena tovarniška svetilnost je višja pri Alldocube, pri obeh 4G/LTE podpora, Alldocube za podobno ceno več RAMa in prostora (6/128GB vs 4/64GB), Alldocube je na Android 10, kar je tudi prednost, sicer malo manjša baterija (7000mAh vs 8000mAh), nekje dobra ura razlike v avtonomiji, dvojni zvočnik na Alldocube deluje obetajoče, opcija namenskega StylusaPena bo za nekatere privlačna opcija, skratka deluje zelo zelo dobro na papirju in glede na zadnje njihove modele, predvidevam da se bo tudi v praksi tale model super obnesel, če bi sam ta trenutek kupoval, bi me tale model verjetno premamil pred Teclastom ...
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

20 Dec 2020, 09:09

Sam tudi trenutno iščem cenovno ugoden 10 inčno tablica za res nezahtevno rabo (surfanje po webu, YT) , konkretno za svoje starše (upokojence) - ki so nedolgo nazaj (končno) dobili fiksni internet oz wifi. Tudi po branju priporočil na tem forumu se nekako nagibam na Alldocube iPlay 20, ki ima trenutno res ugodno ceno. Sicer bi še rajši nabavil Samsung Tab A 10.1 2019 - ampak kot gledam in iščem sem očitno zamudil pravi čas nabave (težko se še kje dobi, če že pa po zasoljeni ceni). Nov model A7 pa me nekako odbija zaradi dizajna ekrana. V vsakem primeru pa tukaj govorimo o cca 2x dražjih varijantah od iPlay 20.

Kar bi še rad povedal je to, da me malo čudi kako malo pozornosti se pri tablicah - ob raznih navajanja raznoraznih tehničnih specifikacij daje zame enemu ključnih podatkov - sami TEŽI tablice. Recimo v predhodnjem postu se omenja iPlay 30, ki je seveda na višjem nivoju od iPlay 20, ampak kaj ko je težji za občutnih 80g (530 vs 450). Zame osebno je 500g nekje zgornja meja sprejemljivosti za 10 inčno tablico (vem da ima iPlay 30 0,4 večji zalon) -rajši pa še občutno manj. Recimo tudi dokaj opevani Teclast T30 - na papirju specifikacije super glede na ceno - ampak teža kar 560 g ?!? No go (vsaj zame). Jaz dejansko najprej pogledam težo in že na podlagi tega podatka odrežem določene modele...

Sam imam doma trenutno tri 8 inčne tablice - vse imajo težo nekje okoli 340 g. Pred davnimi leti pa sem imel dve kitajski 10 inčni tablici s težami krepko preko 500g.

Bi prosil predvsem za kratek komentar Tompsona na to temo, ker je menda dal skozi (rokoval) s kar precej različnimi tablicami, kakšne so njegove izkušnje oz kako teža tablice dejansko vpliva na samo uporabniško izkušnjo.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Dec 2020, 17:23

to je tako kot pri marsikateri zadevi. Nekdo bo rezal modele glede na barvo ali dizajn, drugi glede na baterijo, tretji glede na procesor itd ... skratka, vsi imamo prioritete oz. neke svoje predstave o sprejemljivih lastnostih naprav. Če sprašujejp mene osebno kakšno je mnenje glede teže, če po pravici povem o tem res nisem nikoli razmišljal oz. me do sedaj omenjeno še ni zmotilo, če ima tablica 490g ali 540g mi je enako moteče kot npr. če telefon meri v dolžino 155mm ali 165mm, zame popolnoma nepomembno. Sam gledam praviloma izključno na neko splošno uporabniško izkušnjo, od kvalitete materialov, izdelave, dobrih specifikacij ki nudijo tekoče delovanje, dobro, zmogljivo baterijo, dober zvok, kvaliteten zaslon itd. Od vseh lastnosti mi je teža res na zadnjem mestu. A kot pravim ljudje smo različni, tudi uporabljamo jih drugače. Nekdo ki bo tablico dosti gledal leže in jo držal v zraku bo sigurno precej bolj pozoren na težko kot nekdo ki jo porablja večinoma na mizi. Ne vem pa kako recimo 50g več dejansko vpliva na uporabniško izkušnjo pri 500g. Govorimo o 10% razlike v teži. Tudi pri telefonih mi 180g ali 200g ne predstavlja neke zaznavno opazne razlike, ki bi me zmotila, vem pa da nekateri gledajo tudi na to. Skartka, stvar prioritet glede na želje, navade itd ...
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

20 Dec 2020, 23:36

Teža pri tablici po pomembnosti na zadnjem mestu, hmm, očitno smo res zelo različni. Samo po sebi ni nič narobe s tem (da imamo tako različna razmišljanja in prioritete) , mi pa je pa vseeno zanimivo. Glede teh preigravanj s ciframi in procenti pa je tako, 50 g (oz 10%) več od 500 g mogoče na papirju ne zgleda dosti, ampak tudi 600g ni dosti več od 550g, pa tudi 650g ni dosti več od 600g., itd... pač nekje moraš postaviti še sprejemljivo mejo, sicer je po taki logiki sprejemljivo oz OK potem čisto vse. Pa verjetno ni ravno tako.

Drugače se strinjam, da je precej odvisno od načina uporabe tablice, seveda če slednja večina časa stoji na nekem podstavku potem res ni bistveno, če pa jo večino časa držiš v rokah se po mojih izkušnjah vsak g manj ali več (pa ne me zdaj vzet prav dobesedno) pozna. Pa ne gre samo za težo ampak tudi debelino (ki je večinom med sabo kar povezano). Težko me bo kdo prepričal da ni občutne razlike ko rokuješ s 450g težko in 6-7mm debelo tablice ali kakšno 550 g in 8mm+ glomazno zadevo.

Se mi zdi da je dobro omeniti oz opozoriti tudi na take plati uporabniške izkušnje, ker informacij o samih tehnične karakteristik je na webu seveda ogromno in je predvsem od volje in čase vsakega posameznika odvisno koliko se želi poglabljati v to. Ta vidik pa je kot opažam dostikrat spregledan oz podcenjen. Naj spomnem, da so po prvem bumu (10 inčnih) tablic pred leti trg preplavile manje (7-8 inčev) tablice in bile nekaj časa precej popularne (recimo Nexus 7, iPad Mini). Razlog je bil preprost - ravno zaradi manjših dimenzij in občutno manjše teže so bile enostavno bolj priročne in udobne za uporabo. S pojavom telefonov vse večjih dimenzij je ta segment postopoma zgubil na popularnosti oz pomenu, kar je seveda pričakovano in logično. Ampak še posebej za kakšne otroške roke so še vedno te manjše tablice super izbira (tudi oz v veliki meri zaradi občutno manjše teže).
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Dec 2020, 00:07

Saj pravim, težko je meni soditi ali je nasplošno neka tablica pretežka ali ne, ker mi slednje res ne predstavlja nekega pomembnega faktorja, oz. osebno 450g ali 550g ne igra neke posebne vloge in tudi nasplošno ne vem če je smiselno da o tem sodim, ker teža in mere sodijo pod neke osnovne, najbolj izpostavljene specifikacije, ki jih bo verjetno vsakdo, ki mu je slednje pomembno najprej preveril (tako kot v tvojem primeru). Sicer pa sam pri tablicah kar redno uporabljam ovitke, ki še dodatno prispevajo k teži in debelini tablice, mislim da nasplošno večina uporabnikov podobno zaščiti tablice z ovitki "na knjigo" in le teh je zopet na izbiro več, lahko so težji, lažji, debelejši, bolj, manj zaščitijo, kar na koncu pač vpliva še dodatno na omenjeno težo. Se sicer strinjam, 550g ni dosti več od 500g, 600g ni dosti več od 550g itd. a meje verjetno ni potrebno postavljati ker 10" tablice prav 600g tudi nimajo. Sicer pa sam vedno vsakega vprašam če so kakšne posebne želje, kje so prioritete itd., če pa se sprašuje na splošno o nekih bestbuy opcijah, pa mislim da ni potrebno omenjat prav vsake posamezne specifikacije ... lahko pa da se motim in je to samo moje razmišljanje! ;)
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

21 Dec 2020, 07:20

Prej bi me motil manjko teže kot to, da je tablica lahka.

Teža mi pomeni tudi robustnost in je znak, vsaj v mojih očeh, kvalitete izdelave.

Če je kvalitetno kovinsko ali stekleno ohišje, pač ne more biti lahko kot neki plastik fantastik...

Ne vem, meni lahke stvari ne vzbujajo zaupanja, vedno bom v dvomu izbire vzel težjo.
tomx
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 14:50

25 Dec 2020, 12:14

Oj,

Je kakšna akcija za t30 s tipkovnico iz EU?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Dec 2020, 13:37

je, ampak je kar višja cena, na BG iz EU že bila opcija za 170€ s tipkovnico, a trenutno ni zaloge, ta trenutek iz EU našel le tole za 264€ (tablica in tipkovnica)
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

26 Dec 2020, 09:41

Evo, pravkar naročena Alldocube iPlay 20 iz CZ warehouse za 120€. Upam, da jo dobim še to leto...
tomx
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 14:50

26 Dec 2020, 17:23

sem ravno dobil en tak model in je tašči tako všeč, da bi ga še ona.

kaj pa kak 2in1 pc/tablica.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Dec 2020, 01:51

@tomx:

kakšen zastavljen bugdet, željena velikost?
tomx
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 14:50

28 Dec 2020, 09:27

V bistvu iscem 12.9 - lahko je tudi tablica. Uporabljal bi jo primarno za gledanje sporta, ko je kaka manj pomembna tekma, da ne zasedam tv-ja :)

2v1 mi je ql, ker lahko namestim kodi, ampak prezivim tudi brez tega. Kaj svetujes. Budget me naceloma ne ovira, samo bi kak smartbuy ala t30 :)
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Dec 2020, 15:01

tomx napisal/-a:
28 Dec 2020, 09:27
V bistvu iscem 12.9 - lahko je tudi tablica. Uporabljal bi jo primarno za gledanje sporta, ko je kaka manj pomembna tekma, da ne zasedam tv-ja :)

2v1 mi je ql, ker lahko namestim kodi, ampak prezivim tudi brez tega. Kaj svetujes. Budget me naceloma ne ovira, samo bi kak smartbuy ala t30 :)
tole so npr. super opcije za zmerno ceno:
tomx
Prispevkov: 34
Pridružen: 04 Sep 2019, 14:50

29 Dec 2020, 17:35

Sedaj, sem se pa zagledal v tole zadevo :lol:

bmax y13 360
https://s.click.aliexpress.com/e/_AkpLI1

Kaj mislis? Lahko se uporablja kot ipad, pa se ugodno.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Dec 2020, 21:11

če velikost, teža ni ovira, je tole super 360° prenosnik za ceno!
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

31 Dec 2020, 19:22

kanarin napisal/-a:
26 Dec 2020, 09:41
Evo, pravkar naročena Alldocube iPlay 20 iz CZ warehouse za 120€. Upam, da jo dobim še to leto...
Danes dobil tablico ;)

Prvi vtisi so malo mešani - naj pa takoj povdarim da je to pogled zahtevnejšega uporabnika (tablica je dejansko nabavljena za starše - zato sem tudi izbiral iz tega cenovnega ranga). Naj pred kritikami omenim najprej to - overall gledano je tablica precej solidna glede na ceno, na zunanjost oz ohišje nimam večjih pripomb - razen kar se tiče gumbov za izklop in zvok (res malo nenavadna in kar malo moteča pozicija tako zgoraj blizu roba zaslona), slika je dobra, performanse so prav tako zadovoljive. Kar se teh osnovnih zadev tiče, torej vse nekako po pričakovanjih oz v skladu z raznimi review-ji.

Bi pa omenil predvsem dve zadevi, ki jih nisem nikjer zasledil:

1. Površina zaslona žal ni na nivoju, tu mislim tako na reflektivnost kot vidnost prstnih odtisov, zame najbolj moteče oz kar razočaranje pa je slab občutek pri drsenju s prsti po zaslonu. Tu sem že takoj ob prvem dotiku opazil veliko razliko v primerjavi z ostalimi napravami, ki jih trenutno posedujem. Drsanje s prsti enostavno ni tako gladko in tekoče kot na ostalih napravah (tudi ne dosti dražjimi). Očitno so (tudi) tukaj šparali. Žal. Možno pa je, da nezahtevni uporabniki tega mogoče sploh ne bodo opazili oz ne bodo dali nekega večjega pomena.

2. "Full screen gestures" - na tej tablici sploh ni te opcije ?!? V menuju pod System/Gestures/System navigation je samo ena in edina opcija "3-button navigation". Torej smo obsojeni izključno na uporabo 3 gumbov na dnu ekrana. Sam že nekaj let sam na Androidih uporabljam izključno "full screen gestures", nabavim novo tablico z Anadroid 10 in mi je nepojemljivo, da ni te opcije. Malo sem googlal in razen vprašanja na to temo na Alldocube forumu nisem našel prav nič. Veliko presenečenje in razočaranje, vsaj zame :(

Sam nisem bil nikoli ljubitelj stock androida (čeprav ga mnogi na veliko hvalijo kot kao edina prava izbira) - zame ima še vedno grd in dokaj nefunkcionalen vmesnik (imam občutek kot da uporabljam 10 let staro napravo) - npr. ker ta tablica seveda nima light senzorja je treba večkrat ročno spreminjati osvetljenost - da sploh pridem do teh nastavitev moram kar 2x narediti poteg dol s prstom! Skrajno nerodno in zamudno (ker gre za zelo pogosto opravilo) - in nikjer drugje videno tako (na ostalih Android preoblekah). In ko smo že pri uravnavanju svetlosti zaslona - to sem zasledil že pri enem YT review-ju (techtablets.com) - ta slider se dejansko zelo čudno obnaša - na kratko, svetlost se niti pod razno ne spreminja linearno (ne navgor, ne navzdol). Dejansko deluje kot nekakšen bug (pa vprašanje če je).

Če zaključim, mogoče se bo komu zdelo po tem opisu, da je ta tablica zanič. Pa ni ravno tako. Izpostavil sem samo nekaj zadev, ki so meni osebno (kot zahtevnejšemu uporabniku) moteče, po drugi strani pa si lahko mirno predstavljam , da mnogokaterim nezahtevnim uporabnikom te pomanjkljivosti sploh ne bodo moteće in bodo s tablico celo v celoti zadovoljni. Konec koncev je treba seveda upoštevati cenovni rang (trenutno 107€ iz CN oz 120€ iz EU).

Kar se mene osebno tiče pa zdaj res nimam več nobenega dvoma - moja naslednja tablica bo vsekakor (spet) iPad (ali navaden ali Air). Za moj način uporabe tablice je namreč (že) format zaslona 4:3 še vedno zakon oz velika prednost pred (vsemi) Android modeli.
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

02 Jan 2021, 21:25

Še to - zvok je na tej tablici milo rečeno švoh oz podpovprečen - tako pri poslušanju preko zvočnikov, kot preko slušalk (žičnih ali BT). Preko zvočnika se sliši tak zamolkel in nejasen "tranzistorski" zvok, pozabite na visoke tone in še bolj na base (jih preprosto ni). Preko žičnih slušalk (uporabljam standardne Apple-ove priložene) se sliši kot da bi uporabljal no-name slušalke za par EUR iz Tedija. V glavnem, za udobno poslušanje glasbe oz če je kvaliteta zvoka visoko na prioritetnem seznamu ta tablica definitvno ni primerna.

Konec konec pri tako nizki ceni to niti ni veliko presenečenje - nekje se pač šparanje oz kompromisi enostavno mora poznati. Ne pravijo zastonj - "koliko denarja toliko muzike". Škoda, ker sama slika pa je res dobra in tudi splošne performanse niso slabe.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Jan 2021, 22:10

hecno, glede na to da na netbookcheck in techtablets precej hvalijo tale model, jasno, omenjajo tudi minuse, a nič pretresljivega, sploh za ceno in povsod pravijo da boljše tablice v tem cenovnem rangu ni ...

https://techtablets.com/2020/08/the-bes ... 20-review/
https://www.notebookcheck.net/Alldocube ... 289.0.html

na techtablets celo pravi:

"The speakers aren’t too bad for once! Other surprise, the speakers sound louder and with a touch of bass and these are okay for once."

mogoče si enostavno pričakoval preveč od tablice za 100€, glede na to da si imel prej bistveno bistveno dražje modele ...
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

03 Jan 2021, 00:43

Ja malo hecno, vem, tudi sam sem se odločil za to tablico predvsem po ogledu recenzije na TechTablets (YT) , saj tudi na splošno temu tipu dokaj zaupam oz se mi zdi kar relevanten.

Res je, primerjal sem z nekaj dražjimi tablicami (in pozor - tudi z nekaj budget telefoni). Ampak ne glede na to - že brez primerjave je takoj opaziti da je zvok enostavno (pre)slab za današnje standarde - pa 100€ gor ali dol. Glede pričakovanj pa... mislim da sem kar realen in se dobro zavedam, da v tem (budget) cenovnem rangu ni možno pričakovati ne čudežev in ne perfekcije. NIzka cena se enostavno nekje mora poznati, to je nekako tudi logično in pričakovano. Kot rečeno tablica ni bila nabavljena zame. Izpostavil sem samo par stvari, ki sem jih sam (kot zahtevnejši uporabnik) opazil in jih nisem zasledil v ostalih review-jih. Nimam pa osebnih izkušenj z ostalimi tablicami iz tega ranga, da bi jih lahko primerjal med sabo. Aja. še to - napajalnik (skupaj s kablom)) deluje bolj kot igračka kot pravi napajalnik - neverjetno lahek je oz deluje zelo ceneno (sem na začetku bil kar malo skeptičen da ga vtaknem v elektriko - pa začuda celo deluje :) ). Po drugi strani pa - sploh ne polni tako počasi kot sem zasledil razne informacije (cca 3 ure) - recimo prav zdaj polnim - iz 4% na 93% je napolnilo v cca 1 uri ! Boh..

Definitivno pa je recimo Mi Pad 4 (sicer 8 inčna - pred skoraj 2 leti sem zanjo dal manj kot 200 €) vsaj rang višje od te tablice.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jan 2021, 00:57

jasno, manjša tablica in 2x dražja ... imam Mi Pad 4 tudi sam, top zadevica, a 10" model je že 300€, to pa je že povsem drugi cenovni razred ... sicer pa si lepo povzel še iz svojega stališča, bo sigurno komu prav prišlo.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2021, 20:07

@smukec:
Katera tablica za cca 100 eur ali dobrih 100 eur se priporoča?
ali Teclast P20HD:
ali AlldoCube iPlay 20:
obe odlični opciji za ceno ...
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

13 Jan 2021, 20:55

Kaj pa teclast m30 pro? Je ok? Bi dal 30 eur več napram P20HD, ker gledam, da ima dosti hitrejši cpe.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Jan 2021, 22:33

mirm napisal/-a:
13 Jan 2021, 20:55
Kaj pa teclast m30 pro? Je ok? Bi dal 30 eur več napram P20HD, ker gledam, da ima dosti hitrejši cpe.
če je zastavljen budget višji, do 140€ kolikor je Teclast M30 Pro, vsekakor overall boljša tablica vredna malo več in za 140€ Alldocube iPlay 30, zelo podobna tablica. Ampak, za 155€ imamo že Teclast T30, ki pa je zopet vsekakor vredna 15€ več! ;)
mirm
Prispevkov: 27
Pridružen: 11 Okt 2019, 17:22

14 Jan 2021, 06:24

Ok
Zadnjič spremenil mirm, dne 14 Jan 2021, 20:17, skupaj popravljeno 1 krat.
trbowc
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:12

14 Jan 2021, 09:36

kanarin napisal/-a:
31 Dec 2020, 19:22
kanarin napisal/-a:
26 Dec 2020, 09:41
Evo, pravkar naročena Alldocube iPlay 20 iz CZ warehouse za 120€. Upam, da jo dobim še to leto...
Danes dobil tablico ;)

Prvi vtisi so malo mešani - naj pa takoj povdarim da je to pogled zahtevnejšega uporabnika (tablica je dejansko nabavljena za starše - zato sem tudi izbiral iz tega cenovnega ranga). Naj pred kritikami omenim najprej to - overall gledano je tablica precej solidna glede na ceno, na zunanjost oz ohišje nimam večjih pripomb - razen kar se tiče gumbov za izklop in zvok (res malo nenavadna in kar malo moteča pozicija tako zgoraj blizu roba zaslona), slika je dobra, performanse so prav tako zadovoljive. Kar se teh osnovnih zadev tiče, torej vse nekako po pričakovanjih oz v skladu z raznimi review-ji.

Bi pa omenil predvsem dve zadevi, ki jih nisem nikjer zasledil:

1. Površina zaslona žal ni na nivoju, tu mislim tako na reflektivnost kot vidnost prstnih odtisov, zame najbolj moteče oz kar razočaranje pa je slab občutek pri drsenju s prsti po zaslonu. Tu sem že takoj ob prvem dotiku opazil veliko razliko v primerjavi z ostalimi napravami, ki jih trenutno posedujem. Drsanje s prsti enostavno ni tako gladko in tekoče kot na ostalih napravah (tudi ne dosti dražjimi). Očitno so (tudi) tukaj šparali. Žal. Možno pa je, da nezahtevni uporabniki tega mogoče sploh ne bodo opazili oz ne bodo dali nekega večjega pomena.

2. "Full screen gestures" - na tej tablici sploh ni te opcije ?!? V menuju pod System/Gestures/System navigation je samo ena in edina opcija "3-button navigation". Torej smo obsojeni izključno na uporabo 3 gumbov na dnu ekrana. Sam že nekaj let sam na Androidih uporabljam izključno "full screen gestures", nabavim novo tablico z Anadroid 10 in mi je nepojemljivo, da ni te opcije. Malo sem googlal in razen vprašanja na to temo na Alldocube forumu nisem našel prav nič. Veliko presenečenje in razočaranje, vsaj zame :(

Sam nisem bil nikoli ljubitelj stock androida (čeprav ga mnogi na veliko hvalijo kot kao edina prava izbira) - zame ima še vedno grd in dokaj nefunkcionalen vmesnik (imam občutek kot da uporabljam 10 let staro napravo) - npr. ker ta tablica seveda nima light senzorja je treba večkrat ročno spreminjati osvetljenost - da sploh pridem do teh nastavitev moram kar 2x narediti poteg dol s prstom! Skrajno nerodno in zamudno (ker gre za zelo pogosto opravilo) - in nikjer drugje videno tako (na ostalih Android preoblekah). In ko smo že pri uravnavanju svetlosti zaslona - to sem zasledil že pri enem YT review-ju (techtablets.com) - ta slider se dejansko zelo čudno obnaša - na kratko, svetlost se niti pod razno ne spreminja linearno (ne navgor, ne navzdol). Dejansko deluje kot nekakšen bug (pa vprašanje če je).

Če zaključim, mogoče se bo komu zdelo po tem opisu, da je ta tablica zanič. Pa ni ravno tako. Izpostavil sem samo nekaj zadev, ki so meni osebno (kot zahtevnejšemu uporabniku) moteče, po drugi strani pa si lahko mirno predstavljam , da mnogokaterim nezahtevnim uporabnikom te pomanjkljivosti sploh ne bodo moteće in bodo s tablico celo v celoti zadovoljni. Konec koncev je treba seveda upoštevati cenovni rang (trenutno 107€ iz CN oz 120€ iz EU).

Kar se mene osebno tiče pa zdaj res nimam več nobenega dvoma - moja naslednja tablica bo vsekakor (spet) iPad (ali navaden ali Air). Za moj način uporabe tablice je namreč (že) format zaslona 4:3 še vedno zakon oz velika prednost pred (vsemi) Android modeli.
Zdravo, tudi jaz imam to tablico in prav tako se mi je zdela odzivnost ekrana slaba. Potem sem ugotovil, da je pod zaščitno folijo, ki sem jo takoj odstranil nalepljena še ena malo debelejša folija. Ko sem odstranil tudi to, je bilo pa OK.
lp
waters
Prispevkov: 32
Pridružen: 16 Mar 2020, 12:04

17 Jan 2021, 08:20

Thomson kaj je trenutno Best buy do 200 €, lahko s tipkovnico? Chuwi, Teleclact T30.
Lp
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Jan 2021, 13:32

waters napisal/-a:
17 Jan 2021, 08:20
Thomson kaj je trenutno Best buy do 200 €, lahko s tipkovnico? Chuwi, Teleclact T30.Lp
je kar nekaj zanimivih opcij, a če gledamo s tipkovnico trenutno dobra cena iz EU skladišča za Teclast T30, ki je res dobra tablica za ceno:
je pa zanimiv in tudi precej solidna opcija večji Teclast M16 z 11.6" zaslonom:
potem pa še ena zelo dobra opcija z 10.5" AMOLED zaslonom tudi dobra cena z EU skladišče:
waters
Prispevkov: 32
Pridružen: 16 Mar 2020, 12:04

17 Jan 2021, 15:02

Naročen Teclast T30. Lp
Denis
Prispevkov: 95
Pridružen: 28 Avg 2019, 07:59

17 Jan 2021, 18:50

Pozdravljen Tomson in vsi ostali :)

Decembra sem naročil Teclast T30 in tablica je res super.

Edino kar me moti je to, da se predolgo polni.

Čas polnjenja bi naj bil 0-100% 5,5h in pa od 0-80% 3h.

Meni se polni bistveno več.
Danes npr. od 9.00 do sedaj (18.50) in je le 65% do konca pa še 5h in 20min.

Kaj bi lahko bil vzrok?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Jan 2021, 20:59

Hmm.... mogoče ni čisto dober kontakt, preveri malo od polnilca, do kablov do konektorja ali poizkusi z drugim polilcem. Sicer pa imaš original Teclast polnilec ali vsaj kakšnega s podobno močjo? 5V/2.5A
Denis
Prispevkov: 95
Pridružen: 28 Avg 2019, 07:59

18 Jan 2021, 05:45

Včeraj zvečer ob 21.13 pri 77% sem ga prenehal polniti. Bom počakal, da se sprazni in poskusil z drugim polnilcem (od Xiaomi mi 9).
Polnil sem ga z original priloženim polnilcem ja, ki izgleda vredu.

Hvala za nasvete.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jan 2021, 09:23

Denis napisal/-a:
18 Jan 2021, 05:45
Včeraj zvečer ob 21.13 pri 77% sem ga prenehal polniti. Bom počakal, da se sprazni in poskusil z drugim polnilcem (od Xiaomi mi 9).Polnil sem ga z original priloženim polnilcem ja, ki izgleda vredu. Hvala za nasvete.
Poizkusi še s polnjenjem tako da je naprava izklopljena, bi tudi morali iti hitreje ...
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

18 Jan 2021, 16:27

trbowc napisal/-a:
14 Jan 2021, 09:36

Zdravo, tudi jaz imam to tablico in prav tako se mi je zdela odzivnost ekrana slaba. Potem sem ugotovil, da je pod zaščitno folijo, ki sem jo takoj odstranil nalepljena še ena malo debelejša folija. Ko sem odstranil tudi to, je bilo pa OK.
lp
Sem danes sicer samo na hitro pogledal (tablica je že v uporabi pri starših) in malo začel praskati ob robu samo jaz ne vidim oz mi ne zgleda da bi bila še kakšna folija, ne vem ali je tako dobro zalimana da se sploh ne opazi ? Kako si ti to opazil ter odstranil ?
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

02 Feb 2021, 19:48

Iščem gaming tablico, se najde kaj pametnega za zmerno ceno? Lp.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Feb 2021, 23:19

Smrkl napisal/-a:
02 Feb 2021, 19:48
Iščem gaming tablico, se najde kaj pametnega za zmerno ceno? Lp.
vedno se najde kaj, vprašanje je le, kaj je zmerna cena? ;) do 200,300,400€ ?
Smrkl
Prispevkov: 33
Pridružen: 25 Nov 2019, 11:54

04 Feb 2021, 11:25

Tomson napisal/-a:
03 Feb 2021, 23:19
Smrkl napisal/-a:
02 Feb 2021, 19:48
Iščem gaming tablico, se najde kaj pametnega za zmerno ceno? Lp.
vedno se najde kaj, vprašanje je le, kaj je zmerna cena? ;) do 200,300,400€ ?
To je čisto sprejemljivo, če je performance toliko boljši, je cena 400€ čisto OK. Gledam predvsem, da bi bila čim večja velikost, po možnosti s 3,5mm jackom... sekundarno bi se tablica uporabljala tudi za risanje, se pravi bi bilo super, da pisalo dobro funkcionira.
koko
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 Dec 2020, 09:05

04 Feb 2021, 11:57

Jaz sem dobil tablico Teclast M40, samo je bila razbita v paketu :(

Sedaj me od Banggood sprašujejo če je kje v bližini kakšen servis ki bi to ugodno popravil?
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Feb 2021, 22:18

koko napisal/-a:
04 Feb 2021, 11:57
Jaz sem dobil tablico Teclast M40, samo je bila razbita v paketu :( Sedaj me od Banggood sprašujejo če je kje v bližini kakšen servis ki bi to ugodno popravil?
seveda vprašajo, je njihova pravica, a pravica kupca je da prejme brezhiben artikel, tako da lepo odgovorit da ni nobenega lokalnega servisa in da se prosi za novo brezhibno tablico, kot je bila naročena in plačana, se bodo že zmenili s pošto. Če je bilo plačano preko PayPala so tam vse pošiljke avtomatsko zavarovane, sicer pa se dogovori s trgovino. Če bodo kakšne težave, se slišimo preko ZS, pa posredujem preko svojega kontakta na BG ...
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Feb 2021, 22:37

Smrkl napisal/-a:
04 Feb 2021, 11:25
To je čisto sprejemljivo, če je performance toliko boljši, je cena 400€ čisto OK. Gledam predvsem, da bi bila čim večja velikost, po možnosti s 3,5mm jackom... sekundarno bi se tablica uporabljala tudi za risanje, se pravi bi bilo super, da pisalo dobro funkcionira.
potem ni nobene dileme, Samsung Galaxy S6 Lite. Ni perfect, kot nobena naprava ni, a za omenjeno bi rekel bo najboljša opcija do 400€:
https://shop.ece.si/katalog/racunalnist ... xford-siva
https://www.bigbang.si/samsung-galaxy-t ... ek-675956/

ceneje na Amazonu EU: https://amzn.to/3cDqy7j

na podobnem nivoju, a overall malo boljši bi rekel, še odličen Galaxya Tab S5E le malo čez budget za 434€, to bi bila moja izbira:
https://www.electronic4you.si/samsung-g ... 80979.html
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Feb 2021, 15:32

@hubber:

Zdravo. Iščem Teclast P20HD ali nekaj podobnega. Kje se da dobiti najceneje?
za Teclast P20HD so najboljše opcije:

Teclast P20HD s kodo pod ceno za 117€ (EU skladišče)
Teclast P20HD s kodo: 7d18f7 za 122€ (EU skladišče)
Teclast P20HD s kodo: BGde9dbf za 99€

dobra alternativa pa Alldocube iPlay20

Alldocube iPlay 20 s kodo: 7d18f7 za 116€ (EU skladišče)

če iščeš pa čim cenejšo dobro tablico pa Alldocube iPlay 10

Alldocube iPlay 10 v FlashSale za 91€ (EU skladišče)
Bolek
Prispevkov: 14
Pridružen: 25 Jun 2020, 21:46

14 Feb 2021, 12:15

Katero tablico do 300€ ?? Predvsem, da ni cheap plastika, lahko je tudi za manj denarja. Igric se ne bo igralo splošna uporaba PDF brskanje kaki video.
Odgovori