Tablični računalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

13 Dec 2021, 22:55

Zvezdica, brez zamere ampak toliko informacij kolikor si jih ti dobila jih mislim ni še noben na tej temi. Meni to zdaj zgleda že napol trolanje... Ker v bistvu sploh ni jasno v čem se to "novo" vprašanje sploh razlikuje od prvega, naj spomem "Kateri tablični računalnik mi svetuje za brskanje po spletu, gledanje risank, filmov, občasno igranje igric do 200€? " Odgovorov na to pa si dobila kar nekaj, na koncu pa se pač moraš sama odločit ("škoda dat preveč denarja" je zelo relativna in subjektivna zadeva). Poglej si recimo kakšen YT review, če se ne moreš odločit. Če pa odgovorim na vprašanje - DA, bo ok. Za tako ceno (nekaj nad 100€) vsekakor. Kamere tudi na dražjih tablicah so dostikrat (pod)povprečne, kaj šele pri cenejših. Ni primerljivo s telefoni. Poceni tablica in dobra kamera - te kombinacije pač ni.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Dec 2021, 23:55

saj sploh ni problem podebatirat, pač neodločnost predvidevam, ker je res precej modelov na trgu in v podobnem cenovnem razredu kar nekaj tablic, tam 100-150€. Ampak od črnega petka dalje je žal izbira bistveno bistveno bolj omejena, redki modeli so še kje iz EU skladišča, še iz CN so zaloge redke in cene so šle gor, tako da se bojim da je ta hip malo prepozno ali prehitro za nakup res dobre tablice po ugodni ceni, pa naj gre za Teclast P20HD, ki lahko iz prakse potrdim da je odlična poceni tablica za nezahtevno uporabo ali kaj boljšega, za risanke in podobno pa že overkill! ;) sicer pa drži, tablični računalniki niso nikoli imeli dobrih kamer in razen kakšne izjeme v višjem cenovnem rangu je še vedno tako ...
Drzni86
Prispevkov: 23
Pridružen: 09 Sep 2019, 13:36

14 Dec 2021, 15:56

Živjo!

zanima me kaj se da dobiti za okoli 150€ z 10 inčnim ekranom in dostavo iz EU.

Hvala!
Zvezdica 2
Prispevkov: 8
Pridružen: 05 Dec 2021, 17:52

15 Dec 2021, 12:57

Hvala za pomoč Tomson. Najlepša vam hvala za pomoč. Sem dobila teclast P20HD iz EU za 120€ z ovitkom.
Sicer me malo jezi, ker sem pri istem prodajalcu potem videla M40 za 30€ dražjo, torej za 150€, sicer brez ovitka...
verjetno je velik boljša M40, po hitrosti in spominu. Upam, da bo tudi P20HD ok za otroka (risanke, igrice, pa mogoče za šolo).
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Dec 2021, 23:14

Drzni86 napisal/-a:
14 Dec 2021, 15:56
Živjo! zanima me kaj se da dobiti za okoli 150€ z 10 inčnim ekranom in dostavo iz EU. Hvala!
je izbira žal precej omejena, izmed malo boljših modelov:
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

17 Dec 2021, 18:23

Tomson , gledam malo za Mi Pad 5 - kje se trenutno da dobit najugodneje. Kaj je to mogoče da jo na celem svetu dobiš še najbolj ugodno v fizični trgovini pri nas - HN ?? 359€ pa še MI Band 6 dobiš zraven. Nikjer namreč ne najdem ceneje...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Dec 2021, 18:38

kar kriza je s temi Mi Pad 5 modeli letos, kjer je ponavadi ugodno ni zaloge, kjer pa je zaloga so pa cene višje, od prvotnih 299€ so sedaj kar krepko višje cene, ampak takšno je trenutno stanje, skratka trenutno ugodneje od omenjenega tudi sam nisem zasledil ...
Rokaldo
Prispevkov: 25
Pridružen: 21 Jan 2020, 09:40

22 Dec 2021, 13:06

kanarin napisal/-a:
17 Dec 2021, 18:23
Tomson , gledam malo za Mi Pad 5 - kje se trenutno da dobit najugodneje. Kaj je to mogoče da jo na celem svetu dobiš še najbolj ugodno v fizični trgovini pri nas - HN ?? 359€ pa še MI Band 6 dobiš zraven. Nikjer namreč ne najdem ceneje...
Kje si dubu za 359. V mi store je 379
francown
Prispevkov: 21
Pridružen: 11 Apr 2020, 21:38

23 Dec 2021, 09:57

Pozdravljeni! Ker vidim, da je debata ravno nanesla na Xiaomi Pad 5 (si ga zelo želim in verjetno bo to moja naslednja tablica), me vseeno zanima, katere tablice bi bile nekako na istem nivoju (kvaliteta, zmogljivosti, cena) in bi bilo vredno razmisliti o njih? Oz. kaj priporočaš/priporočate? Hvala in lep pozdrav
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

23 Dec 2021, 10:29

Xiaomi mi pad5 slučajno videl na mimovrste za 339 eur (z darilom: xiaomi mi band 6): https://www.mimovrste.com/tablice-11-pa ... osmic-gray
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Dec 2021, 19:11

francown napisal/-a:
23 Dec 2021, 09:57
Pozdravljeni! Ker vidim, da je debata ravno nanesla na Xiaomi Pad 5 (si ga zelo želim in verjetno bo to moja naslednja tablica), me vseeno zanima, katere tablice bi bile nekako na istem nivoju (kvaliteta, zmogljivosti, cena) in bi bilo vredno razmisliti o njih? Oz. kaj priporočaš/priporočate? Hvala in lep pozdrav
sicer nekoliko dražja a tudi občutno boljša tablica je Lenovo XiaoXin Pad Pro model, 11.5" AMOLED 2560x1600 90Hz 420nits DolbyVision zaslon, Snapdragon 870 procesor, 6/128GB, 4x JBL DolbyAtmos zvočniki, 8600mAh 15h baterija, ALU ohišje ... skratka res top tablica za še zmerno ceno ...
Joe777
Prispevkov: 13
Pridružen: 30 Jan 2021, 14:14

26 Dec 2021, 09:29

Tomson napisal/-a:
15 Dec 2021, 23:14
Drzni86 napisal/-a:
14 Dec 2021, 15:56
Živjo! zanima me kaj se da dobiti za okoli 150€ z 10 inčnim ekranom in dostavo iz EU. Hvala!
je izbira žal precej omejena, izmed malo boljših modelov:
Nameravam naročiti tale Teclast M40, verjetno je to kar optimalna izbira za to ceno. Uporaba za brskanje po internetu in T2tv. Mogoče lahko dobiš kakšno ugodno ponudbo za M40 Pro. Vidim da ima boljšo baterijo, ali je mogoče še kakšna bistvena razlika?
Ali je mogoče kateri od ostalih treh boljši izbor. Glede Teclasta nekaj berem o kritikah glede zaslona, koliko bom to sploh opazil v praksi?
LP
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

26 Dec 2021, 22:17

Sam bi se temu Teclastu izognil v velikem loku. Razlogi - slab zaslon (ključno!), slaba baterija, zelo počasen storage. Priporočam ogled tega review-ja (po mojem mnenju je to zelo verodostojen YT kanal):

https://www.youtube.com/watch?v=FDPaRMF ... echTablets

M40 Pro kot gledam ni skoraj nič boljši. Btw. slike na reklamah so veliko zavajanje (kao občutno tanjši robovi okoli zaslona) - tu v praksi ni prav nobenega razlike s M40 (ki ima za moje pojme občutno prevelike robove). Ja, ima 4 zvočnike, ampak kaj to pomaga če pa je zvok kljub temu (pod)povprečen.

Iz tega cenovnega rana bi sam kot optimalno izbiro predlagal Alldocube iPlay 40H.
Joe777
Prispevkov: 13
Pridružen: 30 Jan 2021, 14:14

27 Dec 2021, 11:01

Sem zmeraj bolj v dvomih, čeprav bi mogoče bili vsi dobri zame. Mogoče kakšna ugodna ponudba za tale Alldocube iPlay 40H, oziroma kakšen drug predlog, če gledam malo višje, recimo okoli 200€? Lahko tudi iz Kitajske, če je direktna dostava.

LP
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Dec 2021, 13:15

Joe777 napisal/-a:
27 Dec 2021, 11:01
Sem zmeraj bolj v dvomih, čeprav bi mogoče bili vsi dobri zame. Mogoče kakšna ugodna ponudba za tale Alldocube iPlay 40H, oziroma kakšen drug predlog, če gledam malo višje, recimo okoli 200€? Lahko tudi iz Kitajske, če je direktna dostava.

LP
pri vseh teh modelih je tako, lahko se komplicira v nedogled, ker idealne naprave za neko res dobro ceno pač ni, vedno je nek kompromis na kakšnem področju, sploh za tiste malo bolj zahtevne uporabnike in na koncu se pač moramo odločit kaj iščemo oz. bolj pomembneje, kaj dejansko potrebujemo. Lahko iz prakse rečem da Teclsat M40 sploh ni slaba tablica in bo zadovoljila večino nezahtevnih uporabnikov, jasno, vedno bo kakšen test ki bo izpostavil eno ali drugo pomanjkljivost in vedno se najde podobna, boljša ali slabša alternativa s podobno, malo nižjo ali malo višjo ceno, zato pa pomembno, vsak kupec se mora glede na svoje potrebe želje, finance odločititi za primeren model.

bi se pa tudi sam namesto M40 modela vsekakor odločil za občutno boljši T40 Plus model, ki ni dosti dražji in je na zelo podobnem nivoju kot Alldocube iPlay 40 Pro Plus, skratka katerikoli izmed teh dveh modelov bo top za ceno, če je potreba po več prostora iPlay model ...
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

27 Dec 2021, 16:10

Še review za pomoč pri izbiri med tema dvema modeloma:

https://www.youtube.com/watch?v=vYjEBpp ... echTablets

Glede uporabe izraza "občutno boljši" bi bil sam bolj previden - konec koncev imajo vsi omenjeni modeli (vključno z M40) identičen SOC. Razlike seveda so, ampak spet ne tako dramatične. Še največjo razliko med tema konkretnima modeloma pa sem zaznal pri zvočnikih - T40 ima resda 4 zvočnike, pa kljub temu res ubogi zvok (iPlay je tu precej boljši). Ima pa po drugi strani Teclast klasični priključek za slušalke. iPlay 40 pa ima 2x več pomnilnika...podatki so na mizi, vsak pa mora sam presoditi kaj mu je pomembno oz. bistveno.
Joe777
Prispevkov: 13
Pridružen: 30 Jan 2021, 14:14

27 Dec 2021, 17:26

Hvala obema.

LP
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Dec 2021, 17:36

@kanarin:
ne gledat samo enega testa ... da si ustvariš malo bolj realno sliko je fino na večih straneh preverit in primerjat, saj Chris na TT je super, ampak včasih malo dramatizira. Če pogledaš test Teclast T40 Plus modela na notebookcheck pod zvok lepo realno napišejo, glede na to da res sistemaično in metrično merijo celoten spekter zvoka, 44% vseh testiranih tablic je bilo boljših na področju zvoka, 49% slabših, če govorimo o vseh cenovnih razredih, kar pomeni da je zvok na tem Teclastu v zlati sredini in temo težko rečemo da ima ubogi zvok, pač je povprečen za tablico, kar pa ne pomeni da ni boljših alternativ na tem področju, če je komu področje bistveno ...

Teclast T40 Plus review: https://www.notebookcheck.net/Teclast-T ... 470.0.html
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

28 Dec 2021, 22:30

@Tomson načeloma imaš sicer prav, da je dobro preverit (čim)več različnih ocen in primerjav, ampak...tu je govora o konkretni primerjavi kvalitete zvoka med dvema konkretnima tablicama. V tem TT review lahko vsak na 12:17 posluša in primerja zvok obeh tablic. Torej tu sploh ne gre za mnenje Chrisa , vsak si lahko iz poslušanega ustvari svoje lastno mnenje. Sam tega ne bi niti omenil, če ne bi slišal res občutno razliko in me zvok na Teclastu ne bi spominjal na prav tako ubog zvok iz iPlay 20 (s katerim pa imam dejansko izkušnjo). Samo da pojasnem kaj zame pomeni "ubog" zvok - preprosto to, da ni slišati basov oz da zvok ni "punchy". Glasnost zvoka tu ne pomaga kaj prida. Pa drugače sem popolni audio analfabet. Lahko da tudi drži, da je zvok na T40 "v povprečju", ampak v primerjavi s iPlay 40 se meni zdi pač ... ubog. Vemo, da pri tablicah tega ranga ne moremo pričakovati odličnosti, sem pa na splošno opazil, da so pri zvoku kar opazne razlike. Tako da se mi zdi korektno na to opozorit.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Dec 2021, 23:03

se strinjam z omenjenim, želel sem samo opozoriti da zvok na Teclastu ni podpovrečenem ampak povprečen in da je zvok na AllDocube modelu nadpovprečen, zato opazna razlika med tablicama ...
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jan 2022, 21:52

@Roly19
Se pa priporočam za kakšno tablico v vrednosti do cca 200€. Alldocube bi se raje izogibal. Na forumih se kar dosti ljudi pritožuje.
glede tablice, dobra alternativa Alldocube modelom do 200€ je Teclast T40, tudi malo slabši M40 Pro:
precej soildna tablica tudi Lenovo P11 ali Xiaoxin modela, sploh dražji je top:
precej podobna zgornjim modelom z T618 čipsetom je tudi BMax model, bolj znani po dobrih poceni prenosnikih, dobra cena, zaloga in EU skladišče:
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

09 Jan 2022, 21:55

Sam razmišljam kaj bi nabavil za našo šolarko (3.razred). Soliden prenosnik (15 inčni) z W10 že imamo tako da še enega ne bi kupoval. Osnova je zunanji monitor (24 ali 27 inčni), vprašanje je samo kaj priklopit na njega - ali minivPC box ali tablico. No, pri tablici je spet dilema ali windows ali android tablet. Windows tablica mi ravno ne diši, bolj se nagibam kakšnemu Samsungu (zaradi DEX). Vendar (dobre) Samsung tablice niso najbolj poceni. Cenejša alternativa bi bil kakšen Lenovo Xiaoxin PadPro Pro 2021 (s svojim "PC mode"). Ne vem pa kako se takšne tablice oz postavitve obnesejo v praksi - za neko povprečno uporabo (performančno me še najmanj skrbi). Največja prednost je seveda da imaš "2 v 1" - primarno seveda (dobra) tablica in kot dodatna možnost desktop mode na eksternem monitorju. Glavne slabosti pa so ... ? Kot rečeno če za kaj nujno rabi prav Windows PC je itak na voljo.
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

10 Jan 2022, 09:12

Mislim, da si si že odgovoril sam... v drugem stavku... ;)

Drugače pa v tretjem razredu še po mojem ne rabi svoje naprave (imam hčerko v 4. razredu) in kaj ona rabi računalnik (res malo, vsaj za šolo), res ne rabi svoje naprave - vsaj zaenkrat... ;) Ko bo pa v višjih razredih, pa mogoče... Letos ima kot dodatne predmete (al nekaj talega) računalništvo in je dvakrat nekaj v wordu probavala doma... In zato še ne rabi svoje naprave... ;)

Ko je bilo pa delo od doma (lani), pa je imela na voljo tablico, da se je udeležila videopogovorov... ;)

Če pa boš že kaj kupoval, pa jo za delo za šolo raje navadi na fizično tipkovnico (in miško), ker je na tablici kar problem kaj narisat ali napisat kak daljši text.. ;)
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Jan 2022, 10:21

tablice so v vlogi nadomestnega računalnika v povezavi z miško, tipkovnico in monitorjem precej omejene in malo praktične. Sam sem poizkusil nekaj opcij, pa nisem našel kakšne res enakovredne opcije Windows prenosniku. Saj za neko res osnovno uporabo je ok, ampak priklop pa potem uporaba, meni osebno to ni to. Mini PC je nekaj čisto drugega če govorimo o Windows OS. Je kot že @raners omenja za razmislit koliko se potrebuje. Najbolj prkatična pa je vsekakor opcija kakšnega manjšega prenosnika, pa je za doma, za na pot itd.

eden boljših poceni prenosnikov je Kuu YoBook Pro za 300€, je ceneje kot npr. MiniPC, monitor, tipkovnica in kot omenjeno večnamenska uporaba ...

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/kuu ... -test.html

če se gleda čimceneje pa Bmax S13 model za 200€:

https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku ... max+s13&p=
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

10 Jan 2022, 16:23

@raners saj to vem in se strinjam tudi sam , da pri teh letih otrok še dejansko ne rabi svoj PC. Dejansko domači prenosnik uporablja samo pri šolanju od doma (žal , spet ta teden) in pri igranju Minecrafta. Drugače pa ima (manjšo) tablico, samo slednja en omogoča priklop na TV oz ne podpira nek desktop mode način.

@Tomson kaj konkretno si poskusil ali - mogoče kaj od omenjenega (Samsung, Lenovo) ? V osnovi bi nabavil večjo tablico, pa če že nabavljam tako ki omogoča tudi neko simulacijo PC okolja. Še enega prenosnika res ne bi nabavljal, res ni te potrebe zaenkrat. Sam si pod priklop predstavljam da enostavno daš kabel not in to je to . A v praksi ni tako ?
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

11 Jan 2022, 09:45

Kaki pa maš TV?

Mi imamo samsung TV (model 2020) in tablico Samsung Tab S6 lite in se napravi odlično razumeta (screen sharing deluje super), tudi DEX...
Imejmo se radi ;)
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jan 2022, 16:03

@kanarin:
odvisno kaj točno želiš početi, sam sem imel namen uporabljati telefon vezan na monitor kot nadomestilo za računalnik, a že pred leti, preko Samsung Galaxy Note telefona, kupil tudi neko vmesno Samsung postajo za 100€. Za neko resno delo zadeva žal ni bila ok. Pač na Androidu se ne da približat Windows okolju. Če bi že želel neko delovno Windows okolje pač potrebuješ Windows tablico ... mogoče pa so se z leti tudi Android zadeve izboljšale, a ponavadi že povezava z zunanjo tipkovnico, miško in potem namensko programje ki je optimizirano za zaslone na dotik pač deluje malo drugače...

konkretneje, kaj točno bi se počelo? eno je namreč simulacija PC okolja, drugo pa je če se pogovarjamo o konkretnih programih ter načinu, obsega dela, se potem lažje presodi kaj je smiselno in kakšen kompromis bi bil ...
gorazdkop
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Avg 2019, 20:35

29 Jan 2022, 11:36

Zdravo
Rabim nasvet, kakšno tablico. Prvenstveno bo v uporabi za navigacijo, potem pa še za ostale stvari. Ne nujno najmanjša, poceni :), ampak dovolj zmogljiva, da bo risal pot sproti.
Zelo priporočljiva je čimbolj svetla zadnja stran, da se ne bo pregrevala na šipi
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jan 2022, 18:54

gorazdkop napisal/-a:
29 Jan 2022, 11:36
Zdravo, Rabim nasvet, kakšno tablico. Prvenstveno bo v uporabi za navigacijo, potem pa še za ostale stvari. Ne nujno najmanjša, poceni :), ampak dovolj zmogljiva, da bo risal pot sproti.
Zelo priporočljiva je čimbolj svetla zadnja stran, da se ne bo pregrevala na šipi
kakšen pa je zastavljen cenovni rang? velikost okoli 10" ?
gorazdkop
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Avg 2019, 20:35

30 Jan 2022, 08:08

Tam okoli 150€ sem si zamislil. Je pa res, da ne poznam scene. Lahko +- 50€, če se res pozna.
Velikost minimalno 10".
Kot sem napisal, uporaba za navigacijo (torej GPS nuja), ter za spletno brskanje. Brez igranja.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2022, 10:15

gorazdkop napisal/-a:
30 Jan 2022, 08:08
Tam okoli 150€ sem si zamislil. Je pa res, da ne poznam scene. Lahko +- 50€, če se res pozna.Velikost minimalno 10". Kot sem napisal, uporaba za navigacijo (torej GPS nuja), ter za spletno brskanje. Brez igranja.
Tri modele bi izspotavil kot najboljše opcije:
cheeby
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Jan 2020, 11:47

13 Feb 2022, 20:32

Zdravo.

Malo brskam tole temo o tablicah pa nekako bi želel mal osveženih podatkov, kuponov itd...

Želim nabavit eno 10ko, price/performance tablico, budget načeloma ni omejen... Uporaba za Netflix, filmi, brskanje, appi, pisanje poročil, navigacija

Želje so:
- sd card slot (zaradi filmov itd)
- Možnost priključitve tipkovnice (lahko docking)
- kvaliteten zaslon, zvok (po možnosti Dolby)

Če obstajajo v rangu 200-250€, in večinoma stvari ponuja, potem smo tam, če je potrebno dodat na to 100€ pa je preskok velik ni problema... Nad 500€ sam menim da je nesmiselno it?

Upam da sem dovolj razumno napisal... :)

Hvala
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

13 Feb 2022, 23:06

Pod 300€ bi sam rekel da je top izbor Lenovo Xiaoxin Pad Pro 11.5:

https://www.tomtop.com/p-c12197eu-1.html?aid=77177185

Rang više in dobrih 100€ več pa imaš novejši model Lenovo Xiaoxin Pad Pro 2021:

https://www.banggood.com/Lenovo-Xiaoxin ... 2388201804
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2022, 11:20

cheeby napisal/-a:
13 Feb 2022, 20:32
Zdravo.

Malo brskam tole temo o tablicah pa nekako bi želel mal osveženih podatkov, kuponov itd...

Želim nabavit eno 10ko, price/performance tablico, budget načeloma ni omejen... Uporaba za Netflix, filmi, brskanje, appi, pisanje poročil, navigacija

Želje so:
- sd card slot (zaradi filmov itd)
- Možnost priključitve tipkovnice (lahko docking)
- kvaliteten zaslon, zvok (po možnosti Dolby)

Če obstajajo v rangu 200-250€, in večinoma stvari ponuja, potem smo tam, če je potrebno dodat na to 100€ pa je preskok velik ni problema... Nad 500€ sam menim da je nesmiselno it?

Upam da sem dovolj razumno napisal... :)

Hvala
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

je kar nekaj dobrih opcij, sicer če gledamo na docking tipkovnico izbira bistveno bolj omejena, ni več dosti modelov, še največ z Win sistemom, a vsako tablico lahko sicer povežeš preko Bluetoota, so dobre opcije 2v1 z ovitkom ... podobno če gremo na kakšen Dolby cerifikat do 250€, ni kaj dosti opcij ... zasloni so po večini povsod dobri ...

če želiš res neko top tablico za ceno je Xiaomi Pad 5 jasna izbira, top kvaliteta na vseh bistvenih področjih, a je cenovno nad zastavljenim budgetom in pa brez microSD, tako da predvidevam odpade ...

Xiaomi Pad 5 6/128GB (DolbyAtmos, DolbyVision) Android tablični računalnik s kodo: KAJKUPITI15 iz 379€ na 364€ (SLO)

Samsung Galaxy Tab S6 Lite ni slaba opcija, sicer brez docking a vedno opcija kakšne ugodnega ovitka s tipkovnico, je overall precej dobra tablica ...

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 64GB Anroid tablica za 320€ (EU)
ovitek s tipkovnico za 34€ (EU)

od cenejših kitajskih modelov še vedno dobre opcije Teclast modeli, a če se bo gledalo Netflix/Youtube v višji ločljivosti tukaj ne bo šlo zaradi Widevine L1 certifikata:

Teclast T40 Pro 10.4" Android tablica za 204€
Teclast T40 Plus 10.4" Android tablica za 171€ (EU)

ena redkih cenejših tablic z Widevine L1 certifikatom ter še opcijo dock tipkovnice je Blackview Tab 10 Pro, tudi microSD ima, je praktično na vseh področjih kar iščeš, le Dolby zvočnikov ni...

Blackview Tab 10 Pro 10.1" Android tablica za 260€
ovitek z magnet tipkovnico za 35€

opcija so tudi izjemno dobri že omenjeni Xiaoxin modeli za ceno ki ponujajo res dobre specifikacije in lastnosti, zaslon, zvok, overall super Android tablice, a tudi tukaj ni Widevine L1 certifikata, oz. je, ampak kolikor spremljam uporabniki poročajo da ne deluje vsem nad SD ločljivostjo Netflix, sicer pa zelo zmogljivi Snapdragon procesorji, OLED zaslon, velika baterija, res všečen dizajn, top materiali, DolbyVison*Atmos, microSD, namenksa tipkovnica, dosti zadev ki jih iščeš:

Lenovo XiaoXin Pad Plus 2021 11" Android tablica za 258€
namenska tipkovnica za 84€

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 11.5" Android tablica za 279€
namenska tipkovnica za 83€
cheeby
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Jan 2020, 11:47

15 Feb 2022, 14:26

Hvala za tole...

Hja, saj pravim, budget načeloma ni omejen, če je le smiselno it nekam v višave z investicijo glede na dobljeno...

- Opcija, da tablica nima možnosti SD card, je verjetno lahko nadomestljiva z usb vhodom (usb-c), tja pa vtaknemo USB ključek, to bi moralo delovat za filme... :)

- Netflix in podobni programi morajo delovat v dobrih kvalitetah, drugače je nesmiselno kupovat tablico s HDR, Dolby ipd, se strinjamo? Tele Lenovo so mi simpatične, samo če se ne da uporabniško shekat zadeve je spet nesmisel... Če sem prav videl je njihova docking tipkovnica celo 140€... se pravi smo s kompletom nekje tudi čez 400€

- Blackview komplet s tipkovnico za slabih 300€ je res cenejši, po specifikacijah tudi dost slabši kolikor sem gledal... zato mogoče bolje it za tistih 100€ več na Xiaomi Pad 5 komplet s tipkovnico, kjer je pa to to, razen da bo potrebno povezovat external USB prostor za predvajanje naloženih filmov, serij...

Odločitev je težka, ali pa ne... :) Še kakšen komentar mogoče...


LP
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Feb 2022, 20:04

se vsekakor strinjam da DolbyVision zaslon in Netflix v SD mima nobenega smisla, se pravi odločitev ali v cenejšo variatno ter SD kvaliteta ali kompromis na drugih področjih tablice za ugodno ceno kot je omenjeni Blackview ali pa, če finančno gre skozi boljši model ki ima vse kar se išče, ali vsaj večino najbolj pomembnih zadev ... meni osebno se zdi najboljša opcija za zmerno ceno Samsung Galaxy Tab S6 Lite, je dobra tablica, ima Widevine L1 certifikat, ima microSD, omenjena tipkovnica je 35€, ok, ni AMOLED, a glede na teste precej dober zaslon:
Despite the downgrade to a simple IPS panel, the display is one of the Tab S6 Lite’s best features. The FHD+ (2,100 x 1,200) screen delivers delightfully rich, bold colours, even at awkward viewing angles. It doesn’t support HDR content like the Tab S6 but movies and TV shows on Prime Video and Netflix look lovely regardless.
blze
Prispevkov: 82
Pridružen: 28 Avg 2019, 09:35

17 Mar 2022, 08:44

Zdravo, jaz bi rabil tablico iz EU zaradi dostave hitre.
Rabila se bo za gledati t-2 TV go, VOYO, HD filme iz interneta ter brskanje po netu.
Rabim za tasta za rd, cena do 200€.
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Mar 2022, 17:18

blze napisal/-a:
17 Mar 2022, 08:44
Zdravo, jaz bi rabil tablico iz EU zaradi dostave hitre. Rabila se bo za gledati t-2 TV go, VOYO, HD filme iz interneta ter brskanje po netu.
Rabim za tasta za rd, cena do 200€. Hvala
je nekaj precej dobrih opcij okoli 200€ iz EU s hitro dostavo:
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

18 Mar 2022, 01:04

In za katerega od teh štirih bi se ti odločil Tomson?
Jaz se nagibam k Alldocube iPlay 40 Pro, budget je okoli 200 €.
Vem, veliko ste že napisali, a vseeno ... ;)
Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Mar 2022, 10:08

T618 je nekje 30% bolj zmogljiv od Helio P90 čispeta v X Game modelu, tako da bi se sam odločal med 40h/40 Pro in Bmax modelom. Konkretneje, Alldocube ima na netu več testov, povsod ga pohvalijo in za ta cenovni rang še vedno velja za eno boljših opcij. Sam imam tudi zelo dobre izkušnje s Teclast modeli, tako da na koncu bi se odločal med Alldocube 40H in Teclast T40 Pro, ki pa ima na BG iz EU za 200€ ShipOut šele čez teden dni, je pa malo cenejši iz HK za 190€, če se ne tako mudi z dostavo:

vidim pa da je na zalogi še na TeclastFrance za dobro ceno:
woman
Prispevkov: 95
Pridružen: 26 Avg 2019, 17:46

20 Mar 2022, 01:37

Hvala lepa Tomson.
Menda bo kmalu spomladanska akcija, bom malček počakala. ;)
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

21 Mar 2022, 07:42

Dober dan

Najugodnejša trenutna varianta za XIAOMI Pad 5 6/256GB?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Mar 2022, 18:01

chrom15 napisal/-a:
21 Mar 2022, 07:42
Dober dan, Najugodnejša trenutna varianta za XIAOMI Pad 5 6/256GB? Hvala.
če pa kdo kupuje 128GB verzijo pa tudi top cena:
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

02 Apr 2022, 21:11

Tomson napisal/-a:
21 Mar 2022, 18:01

če pa kdo kupuje 128GB verzijo pa tudi top cena:
Kupil Mi Pad 5 po tem linku, plačal 312 €, tablica je prišla v 4 dnevih. Hvala Tomson. ;)

Drugače pa, tablico sem kupil kot nadomestilo za Mi Pad 4 (8 inčni model), seveda je razlika kot dan in noč. Moj daleč najpogostejši način uporabe tablice je "prenosna televizija" (T-2 tv2go). Lani sem sicer nabavil iPad Air 2019, ki je seveda overall odlična tablica, vendar ima zaslon 4:3 pa tako ni najbolj optimalna za gledat full screen video. No, poleg tega si jo je hitro "prisvojila" moja 9 letna hči, tako da težko sploh pridem do nje :D

V glavnem, želel sem dejansko tudi sam videti kakšne so v praksi trenutno razlike med dobro aktualno Android tablico in iPadom. Glede same ergonomije je zame iPad razred višje (tanjši, lažji, home button, priključek za slušalke) , to velja tudi za sam OS. Recimo čisto konkretno - T-2 tv2go na iPad ima recimo par funkcionalnih bonbončkov, ki jih ista aplikacija na Mi Padu-u nima oz ne omogoča (nič dramatičnega , ampak vseeno).

Po drugi strani pa se mi zdi slika pri gledanju videa na Mi Pad kar opazno boljša oz lepša. Zaradi drugačnega razmerja zaslona je seveda slika tudi večja in na splošno je uporabniška izkušnja "prenosne televizije" kar precej v prid Mi Pad 5. Sam sicer večinoma uporaljam brezžične slušalke, če pa dam zvočnike se tudi kar precej opazi razlika - saj Mi Pad ima zvočnike na obeh straneh (4), iPAd pa samo na eni strani (2). Btw osnovne Mi Basic slušalke (ki sem jih zastonj dobil ob otvoritvi MiStore trgovine) iPad sploh ne prepozna (?!).

Na Mi Padu sem danes doživel neprijetno presenečenje po nadgradnja na MIUI 13 (originalno pride z 12.5), od vedno uporabljam izključno "gestures", na MIUI 13 pa na moje veliko začudenje ni možno izklopiti te (vsaj zame) zelo nadležne ter povsem nepotrebne/nekoristne bele črte na dnu zaslova (enostavno ni več opcije "Hide full screen indicator" pod Home Screen-System Navigation). Seveda sem preklinjal Xiaomi, googlal in iskal rešitve, na koncu sem našel nek workaround (vklop developer options - USB debugging- priklop na PC in z ADB command line tool) - resda je ta črta potem izginila ampak na malo nenavaden način (deluje pa tudi samo do naslednjega reboota).

Želel sem deliti to izkušnjo, če kdo mogoče še ni nadgrajeval na MIUI 13 oz je že pa ga tudi to moti. Zame je to en velik minus za Xiaomi - saj ključna prednost Androida in še posebej MIUI preobleke proti iOS naj bi bila bogata možnost customizacije, ne pa da se odvzema že obstoječe (uporabne) možnosti uporabnikom. Upam le, da je to samo nekakšen bug oz anomalija, ki bo popravljen z naslednjo MIUI nadgradnjo...
chrom15
Prispevkov: 78
Pridružen: 02 Sep 2019, 06:45

03 Apr 2022, 12:01

kanarin napisal/-a:
02 Apr 2022, 21:11
Tomson napisal/-a:
21 Mar 2022, 18:01

če pa kdo kupuje 128GB verzijo pa tudi top cena:
Kupil Mi Pad 5 po tem linku, plačal 312 €, tablica je prišla v 4 dnevih. Hvala Tomson. ;)

Drugače pa, tablico sem kupil kot nadomestilo za Mi Pad 4 (8 inčni model), seveda je razlika kot dan in noč. Moj daleč najpogostejši način uporabe tablice je "prenosna televizija" (T-2 tv2go). Lani sem sicer nabavil iPad Air 2019, ki je seveda overall odlična tablica, vendar ima zaslon 4:3 pa tako ni najbolj optimalna za gledat full screen video. No, poleg tega si jo je hitro "prisvojila" moja 9 letna hči, tako da težko sploh pridem do nje :D

V glavnem, želel sem dejansko tudi sam videti kakšne so v praksi trenutno razlike med dobro aktualno Android tablico in iPadom. Glede same ergonomije je zame iPad razred višje (tanjši, lažji, home button, priključek za slušalke) , to velja tudi za sam OS. Recimo čisto konkretno - T-2 tv2go na iPad ima recimo par funkcionalnih bonbončkov, ki jih ista aplikacija na Mi Padu-u nima oz ne omogoča (nič dramatičnega , ampak vseeno).

Po drugi strani pa se mi zdi slika pri gledanju videa na Mi Pad kar opazno boljša oz lepša. Zaradi drugačnega razmerja zaslona je seveda slika tudi večja in na splošno je uporabniška izkušnja "prenosne televizije" kar precej v prid Mi Pad 5. Sam sicer večinoma uporaljam brezžične slušalke, če pa dam zvočnike se tudi kar precej opazi razlika - saj Mi Pad ima zvočnike na obeh straneh (4), iPAd pa samo na eni strani (2). Btw osnovne Mi Basic slušalke (ki sem jih zastonj dobil ob otvoritvi MiStore trgovine) iPad sploh ne prepozna (?!).

Na Mi Padu sem danes doživel neprijetno presenečenje po nadgradnja na MIUI 13 (originalno pride z 12.5), od vedno uporabljam izključno "gestures", na MIUI 13 pa na moje veliko začudenje ni možno izklopiti te (vsaj zame) zelo nadležne ter povsem nepotrebne/nekoristne bele črte na dnu zaslova (enostavno ni več opcije "Hide full screen indicator" pod Home Screen-System Navigation). Seveda sem preklinjal Xiaomi, googlal in iskal rešitve, na koncu sem našel nek workaround (vklop developer options - USB debugging- priklop na PC in z ADB command line tool) - resda je ta črta potem izginila ampak na malo nenavaden način (deluje pa tudi samo do naslednjega reboota).

Želel sem deliti to izkušnjo, če kdo mogoče še ni nadgrajeval na MIUI 13 oz je že pa ga tudi to moti. Zame je to en velik minus za Xiaomi - saj ključna prednost Androida in še posebej MIUI preobleke proti iOS naj bi bila bogata možnost customizacije, ne pa da se odvzema že obstoječe (uporabne) možnosti uporabnikom. Upam le, da je to samo nekakšen bug oz anomalija, ki bo popravljen z naslednjo MIUI nadgradnjo...
Hvala za tole!

Sam sem jo potem naročil iz Banggooda iz Kitajske, je bila neka akcija za 356 USD. nekje 322 EUR, ampak 256 gb verzijo, ki pa še ni prispela. Naslednji teden verjetno.

Torej najbolje ne posodobiti na MIUI 13?

Hvala.
Janez
Prispevkov: 7
Pridružen: 16 Mar 2022, 19:22

06 Maj 2022, 09:52

Pozdravljeni,

s hvaležnostjo za koristne nasvete že v drugih temah, prosim še za kak koristen namig v tej temi - kupujem tablico za ceno nekje do 250 EUR, 6GB RAM, 128 GB spomina. Sem se pa lotil malo pozno, ker bi jo potreboval do 20.5., zato pride v poštev najbrž samo dostava iz EU skladišč.

Je trenutno kakšna ugodna ponudba za tablico v gornjih okvirjih (in z dostavo v tako kratkem času)? Še najraje bi vzel kak Lenovo, seveda pa lahko tudi kaj drugega (glede na vaše izkušnje).

Vnaprej hvala!
Tomson
Prispevkov: 10600
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Maj 2022, 19:27

Janez napisal/-a:
06 Maj 2022, 09:52
Pozdravljeni, s hvaležnostjo za koristne nasvete že v drugih temah, prosim še za kak koristen namig v tej temi - kupujem tablico za ceno nekje do 250 EUR, 6GB RAM, 128 GB spomina. Sem se pa lotil malo pozno, ker bi jo potreboval do 20.5., zato pride v poštev najbrž samo dostava iz EU skladišč.

Je trenutno kakšna ugodna ponudba za tablico v gornjih okvirjih (in z dostavo v tako kratkem času)? Še najraje bi vzel kak Lenovo, seveda pa lahko tudi kaj drugega (glede na vaše izkušnje). Vnaprej hvala!
s hitro dostavo iz EU do 250€ najboljše opcije:
Janez
Prispevkov: 7
Pridružen: 16 Mar 2022, 19:22

06 Maj 2022, 20:04

Najlepša hvala za hiter odgovor! Malo sem zadržan, ker nobene od teh znamk res ne poznam...

Je slučajno še kaka ugodna opcija za kak Xiaomi Mi Pad 5 ali pa Lenovo P11 ali kaj malo bolj znanega? Vem, da je to najbrž dražje in da plačujem znamko, a ker dajem za darilo...

S tem tudi neham gnjaviti :-) Še enkrat hvala!
Janez
Prispevkov: 7
Pridružen: 16 Mar 2022, 19:22

07 Maj 2022, 10:08

Janez napisal/-a:
06 Maj 2022, 20:04
Najlepša hvala za hiter odgovor! Malo sem zadržan, ker nobene od teh znamk res ne poznam...

Je slučajno še kaka ugodna opcija za kak Xiaomi Mi Pad 5 ali pa Lenovo P11 ali kaj malo bolj znanega? Vem, da je to najbrž dražje in da plačujem znamko, a ker dajem za darilo...

S tem tudi neham gnjaviti :-) Še enkrat hvala!
Hvala lepa!
Odgovori