Video zvonec

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10783
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2023, 19:23

autmigec napisal/-a:
29 Jun 2023, 08:20
Pozdravljeni. Kar nekaj časa je minilo od testa tega pametnega zvonca (360 D819), se je v tem času kaj bistveno spremenilo? Se ta zvonec še dobi ali je v tem rangu (do 100e) smiselno pogledovati kam drugam? Mogoče 360 x3, kaj tretjega? Lastnosti tega D819 so mi všeč (detektor gibanja, notranja enota, brezžičen,...), verjetno pa je v tem času kakšna sprememba na trgu. Hvala.
sam sem prešel na malo višji rang video nadzornega sistema, Anker Eufy kjer imajo tudi video zvonce, novejši modeli potrebujejo Eufy bazno postajo, kamor se lahko potem priključi tudi različne kamere, senzorje, alarmni sistem itd ... Prednost tovrstnega sistema z bazo je vgrajenih 16GB prostora, kar pomeni 0 mesečnih stroškov in lokalno shranjevanje video posnetkov in res vrsta naprednih funkcij, predvsem pa res zanesljivo stabilno delovanje, je super uporabniška izkušnja. Tale Eufy opcija je sploh super če se v nadaljevanju še doda kakšno kamero, senzor itd, meni super ker se lepo poveže z Amazon Show napravami in prikazuje sliko na velikem zaslonu, pa napredno AI zaznavanje gibanja in prepoznava ljudi, itd ...
360 X3 po drugi strani pa tudi nudi precej dobrih lastnosti za zmerno ceno, a če gledam na uporabniško izkušnjo, na Amazonu ima npr. oceno 3.7/5 medtem ko ima Eufy model oceno 4.4/5, se pa 360 model dobi res ugodneje, sicer iz CN a za 85€ s popustom na blagajni: https://s.click.aliexpress.com/e/_DBB7Omz

model 360 D819 je meni bil super pri 60-70€ leta nazaj, a kot gledam tega modela več ni za dobit po pametni ceni, na Amazonu je s poštnino za 110€, a tukaj se že približujemo bistveno boljšemu Eufy modelu, overall pa tudi slabše kot Eufy, ima na Amazonu oceno 3.5/5 ...

skratka, če so finance res priporočam Eufy model, top zadeva, iz prakse, če se gleda pod 100€ pa novi 360 X3 ... dobre alternative pa Amazon Ring, sploh če je kakšna Amazon Show naprava doma, Reolink tudi soliden ...
autmigec
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 Jun 2023, 09:30

30 Jun 2023, 08:47

Ali imajo ti zvonci kakšno zaščito proti kraji? Racimo, če bi se ga fiksiralo s kakšnim dvostranskim lepilnim trakom, se sproži kakšen alarm v primeru poskusa kraje? Na kak način je to rešeno? Sej v bistvu je podobno v primeru montaže z vijaki.

In pa še dodatno vprašanje (lahko odgovor tudi v drugi temi, če ne paše sem): v planu je dodati tudi kakšni dve kamerci, ker je v našem koncu izrazit porast vdorov v hiše, kaj bi bilo potem smiselno in cenovno ugodno? Zunanji kameri, mogoče celo solarno napajani, eventuelno bi šlo tudi z žico, ampak za sabo potegne kar nekaj posegov po hiši. So tu kakšne zaščite proti kraji? Še vedno jih sicer lahko prešpricajo, ampak dobro, vedno obstaja način.

Je tak sistem, ki je seveda dražji, toliko bolj smiseln in uporabniku prijazen, kot recimo ločeni zvonec + kamere za nižjo ceno, ker potrebe po prikazovanju na velikih zaslonih v hiši ni. Mi zadostuje recimo da vse v realnem času pošilja na telefon oziroma dva.

Hvala. lp
Tomson
Prispevkov: 10783
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jul 2023, 11:12

Tale Eufy model video zvonec nima zaščite proti kraji, snema pa na lokalno hrambo bazne postaje, tako da tudi če ga kdo fizično ukrade, je posnetek kraje shranjen na bazni postaji in dosegljiv preko aplikacije. Sam imam tudi nameščenega z dvostranskim lepilnim trakom ... Je pa tale model res top zadevca, npr. na Techradar pravijo:

"The Eufy Video Doorbell is likely one of the best video doorbells on the market in terms of price, reliability and performance. Compared to a first-gen Ring or even the more recent August View, Eufy blows them both away."

na Expertreviews pravijo:

The king of the chimes. Effective, easy to install and free to run - the Eufy is a brilliant wireless doorbell.

glede kamer, če gre finančno skozi prav nobene dileme, trenutno eden najboljših in najnaprednejših sistemov EufyCam3, popolnoma brezžičen sistem s vgrajenimi solarnimi paneli na kamerah, se dobi paket z dvema kamerama in najnovejšo HomeBase 3bazno postajo, to je trenutno nek top buy kar se video nadzornega sistema tiče, model uefyCam3 ima tudi vgrajeno "Anti-theft" funkcijo kjer se ob fizičnem premikanju kamere sproži vgrajen 100dB alarm.

https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/euf ... -test.html
temu kompletu dveh kamer in bazne postaje pa se potem dodan omenjeni video zvonec Eufy 2K za 130€.
pri Eufy pa se lahko gre tudi v cenejšo opcijo, namesto EufyCam3 kamer na EufyCam2Pro kamere, kje sicer ni solarnih panelov, 2K namesto 4k ločljivost, ostalo pa precej podobno:
in potem še video zvonec za 117€. Nobena Eufy opcija sicer ni med najcenejšimi, a če ti gre za kvaliteto, zanesljivost, naprednost, uporabniško izkušnjo in nadgradljivost je to to ...

sicer pa najcenejša Eufy opcija z eufyCam2c kamerami, tukaj pa FHD 1080p ločljivost, malo manjše baterije, do 6-mesece delovanja z enim polnjenjem, nima "anti-theft" alarma, pride pa še ugodneje:
se pa lahko za vse te kamere brez vgrajenih solarnih panelov kadarkoli dokupi zunanji solarni panel, ki poskrbi za enako "večno napajanje" brez potrebe po ročnem polnjenju kamer:
waters
Prispevkov: 32
Pridružen: 16 Mar 2020, 12:04

06 Jul 2023, 12:55

Jaz pa iščem nekaj za v klasično elektro luknjo. Od Eufya, Reolinka vse je manjše od klasične luknje in bi čudno izgledalo. Bi pa pameten zvonec s kamero. Lp
andyy
Prispevkov: 35
Pridružen: 11 Jan 2021, 07:24

06 Jul 2023, 22:18

Jaz tudi tega ne razumem, da ne naredijo enega za v klasicno doza luknjo. Vsi, ki so kolikor toliko solidni, so ozki. Verjetno se da spalamuditi s kaksno ploscico/adapterjem, ne bo pa tako lepo, kot bi bilo brez.
Tomson
Prispevkov: 10783
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Jul 2023, 12:22

waters napisal/-a:
06 Jul 2023, 12:55
Jaz pa iščem nekaj za v klasično elektro luknjo. Od Eufya, Reolinka vse je manjše od klasične luknje in bi čudno izgledalo. Bi pa pameten zvonec s kamero. Lp
v smislu da bi bil okrogle oblike? kaj točno misliš s klasično elektro luknjo, ko pridejo iz stene po vodilu kabli? se pravi da ne bi bil baterijski video zvonec? govorimo o navadni steni ali fasadi? ker na steni se da vse lepo pripravit/popravit da izgleda ozek video zvonec lepo ... mogoče si ne predstavljam dobro kje/kako bi namestil video zvonec ?
andyy
Prispevkov: 35
Pridružen: 11 Jan 2021, 07:24

07 Jul 2023, 14:39

Pomojem je mislil isto kot jaz, v dozo na fasadi, kjer je trenutno navadno zvonec stikalo od TEM Čatež, klasika. Jaz sem v to dozo pripeljal ethernet kabel za v ta namen, idealen bi bil Reolinkov PoE video doorbell, a je tako kot načeloma vsi ostali, ožji in ne pokrije doze.
waters
Prispevkov: 32
Pridružen: 16 Mar 2020, 12:04

08 Jul 2023, 06:53

andyy napisal/-a:
07 Jul 2023, 14:39
Pomojem je mislil isto kot jaz, v dozo na fasadi, kjer je trenutno navadno zvonec stikalo od TEM Čatež, klasika. Jaz sem v to dozo pripeljal ethernet kabel za v ta namen, idealen bi bil Reolinkov PoE video doorbell, a je tako kot načeloma vsi ostali, ožji in ne pokrije doze.
Točno tako!
Tomson
Prispevkov: 10783
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Jul 2023, 22:34

hmm... tako širok video zvonec kot je tole stikalo bo pa težko najti ... kako velika pa je luknja pod stikalom? je sicer še kar nekaj teh malo bolj "staromodnih" dizajnov, ki so večji in bi pokrili luknjo, a so vsi kar dragi, ker so ponavadi z LCD zaslonom ... tale je npr. okrogle oblike in cenejši ...
Odgovori