TV-ji (LED/OLED)

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Nov 2023, 23:09

easyrider3 napisal/-a:
13 Nov 2023, 16:57
A je za razdaljo dobrih 2.metra 50" TV čisto v redu,ker tistih 50 Eur več za 55" bi bilo morda tudi super zadeva vendar nekako se mi zdi,da bo že preveliki čeprav sem šel preiskusiti na Philipsu 55PUS7354 in večinoma na vseh programih od A1 se lahko normalno gleda in včasih res pride tista slabša kvaliteta slike ampak recimo za gledanje športa po teh kanalih je čisto dovolj dobro. A gledanje Netflix,HBO max,Sky Showtime .....je pa super in tudi občutek je dober,ko je vse tako veliko. Imam namen kupiti letošnji TCL 50C805 a me zelo mika še večji 55" kateri je samo 50 Eur dražji i n a mogoče lahko kakšen komentar kako bo slika na tem TV v primerjavi z starim Philipsom PUS7354 kateri ima tudi IPS panel?
sam gledam na 2m TV z 65" diaognale, pa pri FHD/4K vsebinah ga s stensko roko še približam za 50cm, torej na 1.5m. Pa se ne bi branil 75"! Človek se hitro razvadi! ;) 50" na 2m, meni osebno bistveno premalo, pač potem ni nekega pravega filmskega užitka ... ampak vsak ima v mislih svoje želje, navade, vsekakor pa 55" na 2m niti približno ni prevelik!

sicer pa takole, kar se tiče velikosti in oddaljenosti:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... bujem.html
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

15 Nov 2023, 08:55

Na večjo velikost se zelo hitro navadiš!
Za tako razdaljo je 55" minimum. Moje osebno mnenje.

Jaz sem mami kupil 55" za razdaljo cca. 3 m in se mi zdi premajhen. Mama je zadovoljna, prej je imela 43".

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

16 Nov 2023, 18:41

Pozdravljeni

Sem popolnoma nov na Forumu in ravno v postopku nakupa Tv-ja. Po 12letih nam je shodil LG Led tv (eden prvih LED Tv-jev), sedaj pa rabimo novega.
Omejli sem se na velikost 65 palcev.

Vsakič ko grem v trgovino me prodajalci z čim "zavedejo" in sem spet na začetku kaj kupiti.

Ogrel sem se že za SAMSUNG QE65S95BATXXH (cena nekje 1700€, pa sem malce predlogo čakal in ga ni več na zalogi. seveda novejši TV-ji so pa 2000€+, kar pa je za moj proračun preveč.

Z Samsungom sem začel ker sem dobil info da je najboljša izbira gelde na ceno&kvaliteto&performancami.
Naknadno sem dobil da naj bi bili Samsungovi OLED med najsvetlejšimi.
Kod minus mi je bil predstavljen mogoče malce preveč "žive" barve

Najbol realne barve na bi imel Sony + oddajanje zvoka preko vibracij zaslona vendar smo spet na 2000€+

Glede LG-ja pojma nimam naj bi mel tudi precej žive barve (tako kod Samsung)

Kaj pa je vaš predlog za ceno nekje 1500€ max mogoče če bi bila res očitna razlika kakih 200€ več?

P.S: Veliko gostilniških debat je kako so ljudje iz tujine naročili precej cenejši TV kot je pri nas, pa ne vem ali jaz kaj narobe iščem ali pa je to zgolj zavajanje. Nekako uspem najti ceno cca 200€ nižjo ceno, temu je treba prišteti še poštnino ostane razlike dobre 100€ in če upoštevaš še težavno reševanje garancije je ta podvig skoraj nesmiselen.
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

16 Nov 2023, 20:56

Nisi napisal kaj se bo gledalo.

LG OLED panele uporabljajo tudi Philips, Sony, Panasonic. Samsung ima malo drugačno OLED tehnologijo.

Obe sta super. Vsaka ima določene prednosti. Poglej malo po spletu, kakšne so priednosti OLED.

Vsekakor bi jaz dal prednost OLED TV-jem.
Glede živih barv. Če daš v filmmaker mode ipd. , bo slika najbolj pravilna. Če boš pa dal v vivid mode, pa bo druga pesem.

Za cca 1500 EUR se dobi 65 OLED.
Poglej npr. LG B3 ali C3 model.
Ali lanske modele B2, C2, če se še dobijo.

LP
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Nov 2023, 21:39

Misek napisal/-a:
16 Nov 2023, 18:41
Pozdravljeni, Sem popolnoma nov na Forumu in ravno v postopku nakupa Tv-ja. Po 12letih nam je shodil LG Led tv (eden prvih LED Tv-jev), sedaj pa rabimo novega.
Omejli sem se na velikost 65 palcev. Vsakič ko grem v trgovino me prodajalci z čim "zavedejo" in sem spet na začetku kaj kupiti. Ogrel sem se že za SAMSUNG QE65S95BATXXH (cena nekje 1700€, pa sem malce predlogo čakal in ga ni več na zalogi. seveda novejši TV-ji so pa 2000€+, kar pa je za moj proračun preveč. Z Samsungom sem začel ker sem dobil info da je najboljša izbira gelde na ceno&kvaliteto&performancami. aknadno sem dobil da naj bi bili Samsungovi OLED med najsvetlejšimi. od minus mi je bil predstavljen mogoče malce preveč "žive" barve. Najbol realne barve na bi imel Sony + oddajanje zvoka preko vibracij zaslona vendar smo spet na 2000€+ Glede LG-ja pojma nimam naj bi mel tudi precej žive barve (tako kod Samsung). Kaj pa je vaš predlog za ceno nekje 1500€ max mogoče če bi bila res očitna razlika kakih 200€ več? P.S: Veliko gostilniških debat je kako so ljudje iz tujine naročili precej cenejši TV kot je pri nas, pa ne vem ali jaz kaj narobe iščem ali pa je to zgolj zavajanje. Nekako uspem najti ceno cca 200€ nižjo ceno, temu je treba prišteti še poštnino ostane razlike dobre 100€ in če upoštevaš še težavno reševanje garancije je ta podvig skoraj nesmiselen.
v tem cenovnem rangu pri 65" ni nobene dileme, čre gre cenovno do 1650€ vsekakor novi LG 65C3, če je meja 1500€ pa LG 65C2, vmes je Samsung 65S95C za 1600€. Trije vrhunski TVji ... sam bi jih rangiral LG C3 -> Samsung S95C -> LG C2
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

17 Nov 2023, 06:38

Tomson napisal/-a:
16 Nov 2023, 21:39
Misek napisal/-a:
16 Nov 2023, 18:41
Pozdravljeni, Sem popolnoma nov na Forumu in ravno v postopku nakupa Tv-ja. Po 12letih nam je shodil LG Led tv (eden prvih LED Tv-jev), sedaj pa rabimo novega.
Omejli sem se na velikost 65 palcev. Vsakič ko grem v trgovino me prodajalci z čim "zavedejo" in sem spet na začetku kaj kupiti. Ogrel sem se že za SAMSUNG QE65S95BATXXH (cena nekje 1700€, pa sem malce predlogo čakal in ga ni več na zalogi. seveda novejši TV-ji so pa 2000€+, kar pa je za moj proračun preveč. Z Samsungom sem začel ker sem dobil info da je najboljša izbira gelde na ceno&kvaliteto&performancami. aknadno sem dobil da naj bi bili Samsungovi OLED med najsvetlejšimi. od minus mi je bil predstavljen mogoče malce preveč "žive" barve. Najbol realne barve na bi imel Sony + oddajanje zvoka preko vibracij zaslona vendar smo spet na 2000€+ Glede LG-ja pojma nimam naj bi mel tudi precej žive barve (tako kod Samsung). Kaj pa je vaš predlog za ceno nekje 1500€ max mogoče če bi bila res očitna razlika kakih 200€ več? P.S: Veliko gostilniških debat je kako so ljudje iz tujine naročili precej cenejši TV kot je pri nas, pa ne vem ali jaz kaj narobe iščem ali pa je to zgolj zavajanje. Nekako uspem najti ceno cca 200€ nižjo ceno, temu je treba prišteti še poštnino ostane razlike dobre 100€ in če upoštevaš še težavno reševanje garancije je ta podvig skoraj nesmiselen.
v tem cenovnem rangu pri 65" ni nobene dileme, čre gre cenovno do 1650€ vsekakor novi LG 65C3, če je meja 1500€ pa LG 65C2, vmes je Samsung 65S95C za 1600€. Trije vrhunski TVji ... sam bi jih rangiral LG C3 -> Samsung S95C -> LG C2
SAMSUNG QE65S95BATXXH tega smo enega našli vendar je razstavni model ki je zadnje pol leta prižgan 11h/dan 6dni v tednu, cene na razstavni model ne sputijo nič. Verjetno to nima smisla.

Ok odpru si mi sedaj še svet LG-ja ;) Mi zaupaš zakaj zakaj recimo ti je favorit LG, in pa seveda kje bi ga lahko dobil za tako ceno kot si napisal?
BB naprimer ima precej višje cene.
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

17 Nov 2023, 07:25

LG je bila edina firma, ki je znala naredit dober OLED zaslon...Samsung je imel precej težav pri razvoju OLED zaslonov, zato pa so prišli na trg s QLED zasloni, kar je bila velika marketinška nategancija. Sicer pa lahko LG OLED zaslon dobiš za cca 1500 EUR. Bo treba pogledat še kam drugem in ne samo v BB. ;)
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

17 Nov 2023, 20:51

C3 npr. tukaj:

https://www.makspro.si/oled-tv-sprejemn ... ntent=pp_2

Morda še kje ceneje...?

Kaj si nor, ne jemlji razstavnega TV.

LG OLED razvija 10+ let, Samsung pa ima letos drugo generacijo.
10+ let je Samsung pljuval po OLED, čeprav je jasno kaj je boljše. Zato še sedaj QLED tržijo kot višji rang od OLED. :roll:

S95B je lanski model. Letos glej S95C.

Če gledaš samo kabelsko, bo tudi B3 dobra izbira.

LP
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

17 Nov 2023, 21:29

https://www.avforums.com/reviews/lg-c3- ... iew.20771/
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3- ... iew.20814/

Morda te to prepriča... ;)

Še ostali testi:

https://www.avforums.com/hub/tvs.8/reviews/

Phil Hinton je eden izmed najbolj poznanih ocenjevalcev TV, prava avtoriteta na tem področju.

Še to, ne glej G3 LG serije, ker tukaj pa že gre za letošnjo flagship serijo z novim MLA panelom. Cena je temu primerna.
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Nov 2023, 22:29

Saj Samsung je dobro mislil z QLED paneli, ampak govorimo o pravih QLED panelih, ne to kar se sedaj trži kot QLED. V osnovi bi bil QLED zelo konkurenčne OLED panelom, gre namreč za podobno tehnologijo v smislu osvetlitve vsakega posameznega pixla. No, vmes je pri razvoju Samsung obupal in zato, da je ostal konkurencčen, vsaj na papirju, na trg lansiral "QLED" zaslone ki so v bistvu klasični LCD paneli a z obrisi lastnosti ki krasijo prave QLED panele, se pravi višja svetilnost ,širši barvni spekter itd. Današnji QLED torej je izboljšan LCD panel, ampak gre še vedno za LCD panel. Po novem pa menda res prihaja pravi QLED, ki se bo tržil pod imenom NanoLED. Kar spet ni posrečeno ime, ker sedaj pa deluje NanoLED kot izboljšan LED (ker na trgu so MiniLED tvji, ki so izboljšani LCD/LED modeli, podobno MicroLED), čeprav je prihajajoči NanoLED bolj podoben OLEDu in prvotno zastavljenemu QLEDu za katerego so na začetku mnogi mislili da je podoben OLEDu ... skratka, cela zbrka. No, samo še za info, prvi NanoLED modeli naj bi prišli na trg 2025/2026, takrat bo OLED končno dobil konkurenco.

sicer pa LG C3 serija res rahlo izboljšana C2 serija, in za ceno pač TOP TV, je pa cel kup testov, ki se v tem strinjajo:

https://www.techradar.com/reviews/lg-c3-review
https://www.tomsguide.com/reviews/lg-oled-c3
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c3-oled
https://www.pocket-lint.com/lg-c3-oled-review/
https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1686299145
https://www.tvfindr.com/review/lg-oled-evo-c3-review
https://www.pcmag.com/reviews/lg-c3-65- ... led65c3pua
https://www.cnet.com/tech/home-entertai ... e-quality/
Jaco P.
Prispevkov: 17
Pridružen: 09 Nov 2019, 21:55

18 Nov 2023, 07:55

Ali kdo ve, če bo kje kakšna black friday akcija za Tv-je? ..tudi mene (še vedno) zanima LG C3 (ali C2) 65''.
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

18 Nov 2023, 18:19

Thomson: hvala za tole razlago, sem nekaj podobnega bral že v enem članku. In sem mel tudi sam celo zbrko v glavi z 1001 verzijami zaslonov.

Ostali pa ja ste me navdušili z temi LG-ji

Zdej če se osredotočim na LG v velikosti 65col in pa omejim na lanski (C2) ali letošnji (C3) model (G3 je absolutno preveč-cenovno)
Tako C2 kot C3 je lahko glede na oznake za temi številkami razlike 1k€ v čem je razlika?
C3 lahko kupiš za 1659€ - 2999€
No pri C2 ni take razlike vendar pa je definitivno dražji kot "osnovni" C3, od 1649€-2100€
Oznake za C2 ali C3 si sledijo navzgor ne vidim pa razlike razen v ceni.

Če gledam na strani katera je bila predlaga zgoraj je C31LA dražji za 10€ od C21LA in tukaj ni dileme je definitivno za vzet C3
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

18 Nov 2023, 18:21

Jaco P. napisal/-a:
18 Nov 2023, 07:55
Ali kdo ve, če bo kje kakšna black friday akcija za Tv-je? ..tudi mene (še vedno) zanima LG C3 (ali C2) 65''.
Če boš zasledil kaj ugodnega se priporočam, mogoče če bi združila nakup 2h televizorjev bi mogoče lahko tudi kaj na ceni naredil ;)
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

18 Nov 2023, 20:52

Mišek

Ne kompliciraj z temi cenami. Ne vem kje vse si jih pobral.

Vedeti moraš samo to, da je C2 lanski model, na trg je prišel spomladi 22, C3 pa je prišel na trg letos spomladi.

Zaradi zgoraj napisanega bi se jaz odločili za C3, ker leto in pol starega TV jaz osebno ne bi kupil.

Še to. Zgoraj omenjena trgovina nabavlja TV v Nemčiji, če se ne motim. Morda kje drugje...?Plačilo je mogoče samo po povzetju, vsaj tako je bilo, ko sem jaz pri njih kupoval dva TV-ja.

Cena ni zadnja. Jaz sem nazadnje dobil 60 € dodatnega popusta.

Če pa se C3 dobi še kje ceneje, pa naj kdo drug pove.

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

19 Nov 2023, 14:12

Super. Grem v lov za LG 65C31 če dobim kje se kako boljšo ceno super če ne pa makspro.

Kako priporočilo za stenski nosilec?
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

19 Nov 2023, 17:45

gregor napisal/-a:
18 Nov 2023, 20:52
Mišek

Ne kompliciraj z temi cenami. Ne vem kje vse si jih pobral.


LP
Evo tule me je zbegalo tole ;
https://esvet.com/?s=lg+oled65c3&post_t ... duct_cat=0
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

19 Nov 2023, 20:51

Glej samo zadnjega za 1660 €. :)

Ostalo so neke izmišljene cene. :lol:

Običajno se te oznake na koncu (za C3) uporabijo za kateri trg, državo je TV namenjen, kakšen podstavek ima, kakšne barve je zadnja stran, dva tunerja ipd zadeve...

Da boš imel informacije iz več virov, pa lahko še tukaj pogledaš:

https://slo-tech.com/forum/4
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

21 Nov 2023, 08:31

Mišek, če nabaviš kakšen TV, pa poročaj kako si zadovoljen.

Obvezno moraš v menijih izklopiti ECO način. In pa seveda nastaviti na filmmaker mode ipd način prikaza slike.

https://filmmakermode.com/
https://www.avforums.com/articles/what- ... ode.17049/
...

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 11:03

Sem včeraj klical "majstra", samo mu nisem za 100% reku da vzamem (LG OLED65C32LA). Danes sem mu pisal da ga pridem popoldan iskat in me je prejle klical da je bil že prodan (jebi ga ga nisem rezerviral), vendar me je prec potolažil da pa jutri dobi novo pošiljko LG OLED65C31LA, tako da če jutri dobim avto ga grem iskat.
Sedaj kaj je točno razlika med 1 in 2 pojma nimam verjetno pa ne kaj bistvenega.

Skratka če bo vse prav bo jutri v moji posesti ;)

Mal imam edino še dileme ali ga zmontirat na steno (in kak nosilec) ali ga postavit na podstavek. Odprtino mam široko 164cm, tv je cca 144cm, na vsaki strani po 10cm lufta bo pomojem ravno prav.

p.s.: V enem od testov sem prebral kot grajo da nima podpore za Chromecast. Kaj to točno je? Če nisem napačno informiran naj bi omogočal preslikavo nap. zaslona mobilnika na TV oz hišnega računalnika na TV? Imam prav ali sem v zmoti?
Tisti ki maste tak ali podoben TV se da proecirat sliko iz telefona na TV?
polde66
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Avg 2019, 18:13

21 Nov 2023, 11:25

Pri tv-jih brez androida OS ali google TV OS je pametno vzeti kak android tv box, tam imaš vse kar potrebuješ, od kodija do nexttube brez oglasov do vseh vrst aplikacij. Recimo nokia 8010 je trenutno v črnem petku na amazonu.de za 100 seur. Absolutno best buy za ta denar, 4gb ram 32 prostora, giga lan, wifi 6 in android TV 11.
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 11:33

polde66 napisal/-a:
21 Nov 2023, 11:25
Pri tv-jih brez androida OS ali google TV OS je pametno vzeti kak android tv box, tam imaš vse kar potrebuješ, od kodija do nexttube brez oglasov do vseh vrst aplikacij. Recimo nokia 8010 je trenutno v črnem petku na amazonu.de za 100 seur. Absolutno best buy za ta denar, 4gb ram 32 prostora, giga lan, wifi 6 in android TV 11.
Načeloma imam doma iz starega tv-ja tole zadevo
https://store.google.com/gb/product/chr ... n-GB&pli=1

Sam sem nekako upal da mi tega ne bo potrebno več uporabljat.
polde66
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Avg 2019, 18:13

21 Nov 2023, 11:59

Tvoj chromecast je samo HD. Če bi bil recimo 4k ok. Nima dolby vision, dolby atmos, hdr, hdr+, kar bi ti na novi c3 absolutno prišlo prav. Youtube samo v fhd resoluciji. Če želiš uživat v 4k in lepi sliki potem tale tvoj odpade.
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 12:19

no sej link je bil zgolj za primer, sem pa že iskal kje sem ga takrat nabavil da bi ugotovil katero verzijo imam HD ali 4K. Žal ne najdem, tako da bom moral počakat da tole igračko preklopim na novi tv.
Se pravi sam tv ne omogoča prenosa sike zaslona iz telefona - mater sem mislil da je to že tolk običajna stvar da brez tega sploh ne moreš tv-ja kupit ;)
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

21 Nov 2023, 12:48

Misek napisal/-a:
21 Nov 2023, 11:03
Sem včeraj klical "majstra", samo mu nisem za 100% reku da vzamem (LG OLED65C32LA). Danes sem mu pisal da ga pridem popoldan iskat in me je prejle klical da je bil že prodan (jebi ga ga nisem rezerviral), vendar me je prec potolažil da pa jutri dobi novo pošiljko LG OLED65C31LA, tako da če jutri dobim avto ga grem iskat.
Sedaj kaj je točno razlika med 1 in 2 pojma nimam verjetno pa ne kaj bistvenega.

Skratka če bo vse prav bo jutri v moji posesti ;)

Mal imam edino še dileme ali ga zmontirat na steno (in kak nosilec) ali ga postavit na podstavek. Odprtino mam široko 164cm, tv je cca 144cm, na vsaki strani po 10cm lufta bo pomojem ravno prav.

p.s.: V enem od testov sem prebral kot grajo da nima podpore za Chromecast. Kaj to točno je? Če nisem napačno informiran naj bi omogočal preslikavo nap. zaslona mobilnika na TV oz hišnega računalnika na TV? Imam prav ali sem v zmoti?
Tisti ki maste tak ali podoben TV se da proecirat sliko iz telefona na TV?
Verjetno je razlika nepomembna, kot sem že napisal. Morda siva barva zadnje stranice, namesto črna. :)

Definitivno na steno. Če imaš 10 cm na vsaki strani je to več kot dovolj. Moraš pa tudi nad TV imeti vsaj 10 cm prostora. Sicer se OLED ne grejejo pretirano. Mi imamo doma še tudi plazmo in to pa je pečica.
Jaz sem nosilec vzel skupaj z TV, torej v isti trgovini. Vprašaj gospoda z katerim si govoril in ti bo dal še nosilec.

Če ni skrivnost, kakšno ceno si dobil? Kaj popusta?
Predvidevam, da govorimo o Makspro trgovini?

Hvala

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 13:01

Zakaj definitivno na steno? Mogoce neumno vprasanje vendar v tem trenutku ne vidim neke prednosti razen dodatnega stroška cca 100€.

Ja nad tv-jem je dovlj placa, omejen sem "samo" z širino.

Tako je pri njem bom vzel ja, cena ni skrivnost 1600€ mi je obljubil, upam da se se pri nosilcu dogovoriva za kako dobro ceno.

Moram pa pohvalt gospoda je res prijazrn in ustrržljiv (vsaj za enkrat), bistveno drugače kot pa kak prodajalec v trgovini.
Zadnjič spremenil Misek, dne 21 Nov 2023, 13:08, skupaj popravljeno 1 krat.
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

21 Nov 2023, 13:03

Če govorimo o YT, potem se app na telefonu in TV lahko brez težav povežeta.
Torej lahko preko telefona upravljaš delovanje YT app na TV-ju.

Drugače pa poglej še to:

https://play.google.com/store/apps/deta ... s&hl=en_US

S tem upravljaš TV. Jaz nisem podrobno raziskoval, kaj vse omogač ta app.

Še to, če dosti gledaš YT in te motijo reklame, potem priporočam YT Premium naročnino. Ko enkrat uporabljaš YT brez reklam, potem ni vrnitve nazaj na reklame.
Pa še dostop do YT Music dobiš z 100+ miljonov skladb.

Jaz kar precej gledam YT in nimam težav z 7,19 EUR na mesec za premium naročnino. Se mi ne zdi pretirana.

LP
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

21 Nov 2023, 13:10

Misek napisal/-a:
21 Nov 2023, 13:01
Zakaj definitivno na steno? Mogoce neumno vprasanje vendar v tem trenutku ne vidim neke prednosti razen dodatnega stroška cca 100€.

Ja nad tv-jem je dovlj placa, omejen sem "samo" z širino.

Tako je pri njem bom vzel ja, cena ni skrivnost 1600€ mi je obljubil, upam da se se pri nosilcu dogovoriva za kako dobro ceno.
Odlično. Jaz sem tudi dobil podoben popust.

Nosilec dobiš za 20 EUR v tej trgovini in je čisto vredu. Točne cene se ne spomnim, v tem rangu je...

Ne vem kje si videl stenski nosilec za 100 EUR, moraš biti nalo nor :D , da daš toliko denarja za kup železa, ki ga ne boš več videl.

OK, vem da so npr. Vogels nosilci kvaitetni, moje mnenje pa je da niso vredni toliko, kakršne cene imajo. :o Blazno... :D
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 13:21

Ja raven to mi je predlagal, pravi da ima z ostalimi slabr izkušnje in da je najcenejši Vogele (vrjetno sem narobe zapisal) cca 65€

Ce pa vzamem da je izvlečni je pa prec 100€
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

21 Nov 2023, 15:08

Hmm, meni ni nič kompliciral, mi je dal najcenejšega. Verjetno bi rad prodal drago robo.
Sem sedaj točno šel pogledati, tako mi je napisal: Primeren nosilec stane 19,90€.

Reči mu naj ti da najcenejšega. Če ne pa greš v BB, HN ipd lokalne trgovine kjer dobiš te nosilce za podoben denar.
Jaz ne bi dal 65 EUR za nosilec, ki je potem skrit za ekranom.
Odločitev pa je seveda tvoja.

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 15:26

gregor napisal/-a:
21 Nov 2023, 15:08
Hmm, meni ni nič kompliciral, mi je dal najcenejšega. Verjetno bi rad prodal drago robo.
Sem sedaj točno šel pogledati, tako mi je napisal: Primeren nosilec stane 19,90€.

Reči mu naj ti da najcenejšega. Če ne pa greš v BB, HN ipd lokalne trgovine kjer dobiš te nosilce za podoben denar.
Jaz ne bi dal 65 EUR za nosilec, ki je potem skrit za ekranom.
Odločitev pa je seveda tvoja.

LP
Tudi meni je to preveč, no sej bom vidu kaj se bova jutri zmenila.
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 16:29

Še eno vprašanje. Sej na tv-ju so nameščene oz se da namestit apk za gledanje tv kanalov in pretočnih vsebin kot naprimer
T-2
Netflix
Youtube
Plex
....
Zadnjič spremenil Misek, dne 21 Nov 2023, 17:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

21 Nov 2023, 16:33

polde66 napisal/-a:
21 Nov 2023, 11:59
Tvoj chromecast je samo HD. Če bi bil recimo 4k ok. Nima dolby vision, dolby atmos, hdr, hdr+, kar bi ti na novi c3 absolutno prišlo prav. Youtube samo v fhd resoluciji. Če želiš uživat v 4k in lepi sliki potem tale tvoj odpade.
Evo preveri embalažo in je HD, 4k in HDR verzija.😁
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

21 Nov 2023, 18:27

Misek napisal/-a:
21 Nov 2023, 16:29
Še eno vprašanje. Sej na tv-ju so nameščene oz se da namestit apk za gledanje tv kanalov in pretočnih vsebin kot naprimer
T-2
Netflix
Youtube
Plex
....
Mislim da so Netflix, Youtube in Plex že nameščene...T-2 pa boš moral naložiti "ročno" preko downloaderja
polde66
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Avg 2019, 18:13

21 Nov 2023, 19:01

Aplikacije so v LG storu če govoriš o aplikacijah na tv-ju. Niso nameščene jih je pa treba namestit. Namešča se pa samo take aplikacije ki so v LG storu in tudi t-2 TV aplikacija je v storu. Preko downloaredja pa pozabi, ker to ni android tv ampak WebOS.
easyrider3
Prispevkov: 25
Pridružen: 02 Maj 2020, 08:49

21 Nov 2023, 19:16

Katera trgovina je boljša za nakup ali potem za kakšne uveljavitev reklamacija ali garancije Mimovrste,EnaA ali Shoppster? Gledam za nakup televizorja TCL 55C805 in imajo ga v vseh teh treh trgovinah in potem našel sem še celo trgovine na Hrvaškem v okolici Zagreba za 90 Eur ceneje za ceno 600 Eur.
https://www.nabava.net/televizori/tcl-5 ... -489507671
polde66
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Avg 2019, 18:13

21 Nov 2023, 20:02

easyrider3 napisal/-a:
21 Nov 2023, 19:16
Katera trgovina je boljša za nakup ali potem za kakšne uveljavitev reklamacija ali garancije Mimovrste,EnaA ali Shoppster? Gledam za nakup televizorja TCL 55C805 in imajo ga v vseh teh treh trgovinah in potem našel sem še celo trgovine na Hrvaškem v okolici Zagreba za 90 Eur ceneje za ceno 600 Eur.
https://www.nabava.net/televizori/tcl-5 ... -489507671
@darck bolje da to vprašaš kar na slotechu
če pa mene vprašaš glede na to da ti nič ni všeč in da z nobenim nisi zadovoljen, ga vzemi tam kjer ga boš lahko v 14 dneh najlažje vrnil. :D
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

22 Nov 2023, 06:18

polde66 napisal/-a:
21 Nov 2023, 19:01
Aplikacije so v LG storu če govoriš o aplikacijah na tv-ju. Niso nameščene jih je pa treba namestit. Namešča se pa samo take aplikacije ki so v LG storu in tudi t-2 TV aplikacija je v storu. Preko downloaredja pa pozabi, ker to ni android tv ampak WebOS.
Sem tukej mal pogledal
https://us.lgappstv.com/main/tvapp

Pa PLEX, Netflix, Youtube so
ne najdem pa slovesnkih kot so T2, voyo ....
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

22 Nov 2023, 08:54

Sem včeraj zvečer pogledal v aplikacijo APPS. Jaz na mojem TV (C1) nimam nameščen Plex, sem ga v iskalniku našel in bi ga lahko brez težav namestil. Enako velja za T-2, Voyo..., za to nisem pogledal.
Sam uporabljam EON TV od Telemach in sem jo tudi potegnil dol v APPS aplikaciji.

Še to. Najbolj uporabljene aplikacije si lahko na pilotu razvrstiš na tipke od 1 do 9. Tako lahko hitro prideš do njih, če za 2, 3 sek. stisneš posamezno tipko.
Če se prav spomnim, se to nastavi z daljšim stiskom tipke 0.
polde66
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Avg 2019, 18:13

22 Nov 2023, 10:51

Na amazon.de je sedaj nokia 8010 92 eur
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

23 Nov 2023, 09:27

Evo malce vtisov sicer sem mel samo ene 2h časa da sem mal potipkal tako da je precej nejasnosti še.

Glede na to da je bila prej diagonala cca 92cm vmes smo bili ene pol leta brez Tv-ja sedaj pa 164cm ... u madonca kako je to velikooooooo . ampak boljšega se bomo hitro navadli.

Zmontiral na steno, izgleda top - skor kot filmsko platno ;) je pa malce minus ker je dostop do vhodnih portov zeloooo otežen. To bom verjetno se popravil tako da bom dal med steno in nosilec 1-2cm podloge da bo za TV-jem malce več prostora.

Slika super, nastavitve me se begajo in ne vem točno kaj je kaj, tako da to bo se malce trajalo. Varčevanje z enegrijo mi je malce konfuzno, načeloma sem ga izklopil pa še vedno pri določenih nastavitvah teži da zaradi varčevanja nekaj ni omogočeno. kot sem že napisal po teh menijih se še precej lovim in sem precej zbegan. Malce me moti ker so meniji zasnovani precej drugače kot sem bil do sedaj vajen. Se bo treba navadit.

Malce me begajo še te "Prijave" . Trenutno se nisem še nikamor registriral in tudi prijavil se nisem v TV z nobenim uporabniškim imenom, so pa možne 3 različne prijave (žal sem pozabil slikat da bi točno napisal tako da tole me ne za besedo držat)
1. Prijava z neko mobilno Lg varianto (potrebuješ registracijo z uporabniškim imenom in geslom)
2. Prijava z WebLg varianto (potrebuješ registracijo z uporabniškim imenom in geslom)
3. Prijava v televizor (za to ne potrebuješ nikakršnega uporabniškega imena)

Prvi dve varianti (1 in 2) še nisem definiral kaj je katera in za kaj kako rabiš.

WebOS - hja za enkrat ni požel nekega navdušenja. Načeloma so vse apk notri, katere osebno uporabljam (T2, Voyo, Netflix, Plex, Youtube), ampak mi je dostop do njih še malce zamuden. Ob zagonu je tudi polovica zaslona zasedena z emblemom WebOs ki praktično samo polnilo in (vsaj za enkrat) nima neke funkcije.
Za nameščanje apk je potrebo imet LG profil in biti vpisan. Za enkrat ga še nimam in tega še nisem preizkusil.

Dalinček - lepo sede v roko, na otip pa deluje plastika precej ceneno. Funkcija miške lepo deluje, edino "klik" tipka je malce trda in ko se z miško postaviš na določen gumb/mesto in pritisneš se hitro ob pritisku, miška premakne in posledično ne klikneš na želeno mesto na zaslonu. Glede na to da pač nimamo klasične antene pač preklapljanje kanalov na daljincu ne deluje, no deluje ampak ker ni kanalov preklapljaš med "praznimi" ;)

Zvok - hja na to kar smo bili sedaj navajeni (pač tv zvočniki) občuten upgrade, precej več basa, precej več dB in trenutno niti pod razno ne razmišljam o kakem dodatnem Soundbaru al kaj podobnega. Sem pa našel v nastavitvah da je možno predvajanje zvoka na več načinov:
1. Zvočniki TV-ja
1.1. Način če je TV na stojalu
1.2. Način če je TV montiran na steno
2. Preko BT - zunanjega zvočnika
3. Preko zvočnikov TV-ja + BT zunanjega zvočnika istočasno (glede na to da imam JBL Extreme BT zvočnik, bo pomojem kar dobra opcija ze še obogateno izkušnjo zvoka)

Se mi pa dogaja da pri nekoliko višji jakosti (cca 50%) prihaja nekaj v resonanco in precej nadležno brenči, moram najti krivca.

Na koncu sem vtaknu Google Cromcest v HDMI port, napajanje zanj sme želel vzet iz USB porta televizije vendar je premalo moči, tako da to žal ne gre, je treba imet svoj napajalnik.
Tv ga je prec zaznal in ponudil možnost upravlanje slednjega z dalijincem TV-ja. No to mi žal ni uspelo izvest. Tako da sem pol kar uporabil daliček od Googel Cromcesta in deluje lepo tudi jakosz zvočnikov lepo prilagaja in ob pritisku na tipko za vklop/izklop lepo vgasne/prižge Tv in Cromcast. Podpira 4K 60Hz, Dolby Vision, HDR10 in HDR10+

Miroring slike iz Telefona (Samsung) na Tv, deluje super in brez zapletov povezan v 3s.

Preko BT oz WiFi ja naj bi se dalo priključit dodatno miško, tipkovnico, igralno kozolo in verjetno še kaj

Omogoča tudi igranje igric, še ne sprobano. Bodo pa sigurno to otroci prav hitro pogruntali. In bo treba pogruntat nekaj kako "zaklenit" TV da ne bo ravno prosto dostopno. Za enkrat našel zaklep samo zaklep kanalov, vhodov,...

Toliko za enkrat nekaj osnovnih opažanj. Na splošno zelo navdušen.
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

23 Nov 2023, 10:11

Zdaj pa si preveč napisal, da bi ti lahko na vse odgovoril. Sem le v službi. :D

Eco način. Ko enkrat potrdiš, da ga boš izklopil, te več ne bo spraševal...

Če se odločiš za filmmaker mode (torej ne vivid, standard...), moraš to nastaviti za vsako aplikacijo posebej.

App, ki jih najbolj pogosto uporabljaš si lahko daš na gumbe od 1 do 9 na daljincu. Milsim, da se to naredi z daljšim stiskom na gumb 0, potem pa dodeliš app po gumbih.
In če imaš npr YT na gumbu 3, potem samo stisneš in držiš gumb 3 in se ti YT odpre...

Ne spomim se, kako sem se jaz prijavil v LG račun. Verjetno preko Thinq app na telefonu.

LP
Misek
Prispevkov: 17
Pridružen: 16 Nov 2023, 13:32

23 Nov 2023, 11:55

Tole z bližnjicami za App sem probal včeraj ja, je res tako držiš "0" pa se ti odpre meni za dodajanje bližnjic. Ne vem pa če ne bom ostal kar na Google TV-ju preko Gogle Cromcesta predvsem da ostanem na 1 dalincu pa se vajen sem ga povrh vsega. Mal bom vseeno se proba raziskat tale WebOS

Zdej tale Filmmake mode, kar sem na hitro probal slika malce bolj rumena postane, je to to al je se kak druga fora tega moda?
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

23 Nov 2023, 12:06

Če hočeiš imeti najbolj pravilno sliko, ki je najbližje takšnim in drugačnim standardom in da je "as creator intended" potem moraš uprabiti ta način ali kaj podobnega.

https://filmmakermode.com/about/
Watch your movies and TV shows the way the filmmakers intended. This new picture mode on supported Ultra HD TVs preserves the director’s creative intent and provides a cinematic experience.
Ostali načini kot so npr. vivid, standard itd. ne prikazujejo pravilno slike. Seveda pa nikjer ne piše, da jih ne smeš uporabiti.
Lahko daš na vivid, ampak to ni pravien prikaz slike.
Odločitev je tvoja.

LP
Arbo
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Maj 2023, 20:35

07 Jan 2024, 17:58

Pozdravljeni,
spet bi rabil nasvet pri nakupu TV, povprečni uporabniki.
Rabim 50" za mladinsko sobo,kjer se bo gledala v glavnem zvečer in 65" za v dnevno sob,kjer pa bo bolj obremenjena🙂
Skupni budžet za obe naj bi bil okoli1.500 €
Kaj bi bila najboljša opcija?

Hvala in lep pozdrav
Arbo
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Maj 2023, 20:35

09 Jan 2024, 20:08

Zdravo,
danes sem narocil Hisense 65 U8 KQ ,upam,da nisem prav usekal mimo??
Cena se mi je zdela primerna (1000€ preko T2)
Lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Jan 2024, 23:39

Arbo napisal/-a:
09 Jan 2024, 20:08
Zdravo, danes sem narocil Hisense 65 U8 KQ ,upam,da nisem prav usekal mimo?? Cena se mi je zdela primerna (1000€ preko T2). Lep pozdrav
Oprosti, bil malo v gužvi te dni ... za tisočaka je omenjeni Hisense precej dobra opcija, U8K je njihov top MiniLED model in se glede na teste super obnese. Ima dobro sliko in zvok, tudi dobro svetilnost, je super izbira TVja za dnevno sobo, če je OLED predrag ...

Kar se tiče modela za 500€, Samsung 50Q60C/Q67 je dobra opcija, pa TCL 50C805, tudi cenejši TCL 50C735, Philips 50PUS8515 je soliden ...
Arbo
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Maj 2023, 20:35

11 Jan 2024, 17:44

Zdravo,
vseeno hvala za odgovor.Meni se je model po testih in tudi cenovno zdel ugodno.
Za 50 " bom pa pogledal še tvoja proporočila.
A bi vseeno mogoče za ta denar vzel kak model od Hisense?🙂
Lp
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Jan 2024, 19:47

Arbo napisal/-a:
11 Jan 2024, 17:44
Zdravo, vseeno hvala za odgovor.Meni se je model po testih in tudi cenovno zdel ugodno. Za 50 " bom pa pogledal še tvoja proporočila. A bi vseeno mogoče za ta denar vzel kak model od Hisense?🙂
Lp
od Hisense bi bil kar ok model Hisense 50A7KQ (VA QLED 2023) tudi 50E7HQ (VA QLED 2022) sicer leto starejši, ima vmesnik VIDAA U5.0 namesto VIDAA U6.0 a po drugi strani Quantum Dot Color za malo boljšo reprodukcijo barv, malo višjo svetilnostjo in malo boljšo povezljivostjo ...
Putka
Prispevkov: 2
Pridružen: 14 Feb 2024, 09:37

16 Feb 2024, 18:02

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom novega tv pa se ne znam odlociti kaj kupiti. Gledam za 4K 65" ali 75". Zdaj pa dilema. Kupiti boljsi 65 ali slabsi 75. Gledal bi malo mesano, predvsem pa filme in sport v bolj temnem ambientu in naravnost pred seboj - razdalja 3m. Fino bi bilo tudi da ima google tv OS. Budget pa nekje 1500€, lahko tudi malo vec, ce je kak konkreten argument ZA.

Hkrati pa iscem se en manjsi 32" tv za mamo (nima prostora za vecji ekran), ki pa mora imeti dobro vidljivost pod kotom v bolj svetlem prostoru. Budget 400-500€.

Lp in hvala za vse predloge
Tomson
Prispevkov: 10735
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Feb 2024, 23:06

Putka napisal/-a:
16 Feb 2024, 18:02
Pozdravljeni! Sem pred nakupom novega tv pa se ne znam odlociti kaj kupiti. Gledam za 4K 65" ali 75". Zdaj pa dilema. Kupiti boljsi 65 ali slabsi 75. Gledal bi malo mesano, predvsem pa filme in sport v bolj temnem ambientu in naravnost pred seboj - razdalja 3m. Fino bi bilo tudi da ima google tv OS. Budget pa nekje 1500€, lahko tudi malo vec, ce je kak konkreten argument ZA. Hkrati pa iscem se en manjsi 32" tv za mamo (nima prostora za vecji ekran), ki pa mora imeti dobro vidljivost pod kotom v bolj svetlem prostoru. Budget 400-500€. Lp in hvala za vse predloge
to je večna dilema, manjši boljši, večji slabši! :) obstaja pa samo ena res dobra rešitev, večji in boljši! ;)

glede na to da se gleda na 3m bi sam mogoče gledal 65" OLED in pa kakšno dobro roko ki podaljša iz stene za dobre pol metra, pa je potem razdalja le še 2.5m (tako imam tudi sam, iz 2.5m na 2m velikost 65" in se uper obnese).

Sam bi se odločal med OLED modeli:

- SAMSUNG 65S90C
- LG OLED65C3
- Panasonic 65MZ800

če je želja GoogleOS, potem je izbira jasna, Panasonic! ;)

alternativa LCD 75" modela pa Samsung QE75Q80C. Je pa to kar razlika kar se kvalitete slike tiče ...

pri 32" je pa zadnja leta tako malo izbire da je joj. Je kakšen dober VA model v zastavljenem cenovnem rangu, a če so vidni koti prioriteta je treba gledat IPS panel. Tukaj pa žal kakšne hude izbire ni, so predvsem poceni primerljivi modeli. Se vzame karkoli od Sony,Samsung,Panasonic,LG,Loewe...
Odgovori