Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

29 Okt 2022, 07:58

Ali ima kdo od vas težave z funkcijo - najdi napravo (find my device) na EU ROM - Mi 11 Ultra.
Ta je vezana na Mi račun. Meni konstantno javlja napako. V Mi račun sem prijavljen.
Ko jo želim vklopiti, pa dobim sporočilo, da aktiviranje ni uspelo.

Kako je pri vas?

Na starem Mi 10 z global rom nimam težav.

Hvala

LP
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

30 Okt 2022, 09:47

Tomson napisal/-a:
28 Okt 2022, 23:45
Redmi Note 12 bo sigurno tudi v Global verziji. Lani je npr. podobno bil Note 11 napovedan v oktobru, a Global verzija je prišla šele na začetku 2022 (januar/februar), tako da skoraj sigurno tudi z Note 12, Global verzija v prvih mesecih 2023 ... bo pa sigurno zopet zanimiv telefon ob pravi ceni ...
Mogoče veš, koliko je bila cena za CN ob izidu pa pa koliko cena ko je bil global zunaj?
Da bi potem nekako lahko predvidevali ceno za "naš trg".
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

30 Okt 2022, 16:51

Na papirju je Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ kar hud. Če bo okoli 300€, bo sigurno prodajni hit. Global verzija torej čez 4 mesece.
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_n ... -11954.php
kmetek
Prispevkov: 105
Pridružen: 12 Jan 2022, 15:23

31 Okt 2022, 08:40

Tomson počakam na RN12 PRO+ potem pa spomladi v nakup :)
kanarin
Prispevkov: 66
Pridružen: 30 Avg 2019, 21:49

01 Nov 2022, 22:03

Tudi meni se dozdeva, da znata biti Redmi Note 12 Pro /Redmi Note 12 Pro + precej zanimiva P/P modela.

Kaj plus ima dejansko samo drugo (200mpx) glavno kamero, vse ostalo (no razen še opcij za RAM) pa je enako pri obeh modelih ?

Kaj pa pomeni spodnje ?

Xiaomi will disable the smartphone’s LTE Band 40 and 5G NR n40 by the software
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Nov 2022, 08:45

Tukaj je nekaj novih informacij glede RN12PRO+ GLOBAL:

https://www.gizchina.com/2022/11/01/red ... rtificate/

Seveda je čisto mogoče in se ne bi zgodilo prvič, da bodo globalne verzije drugačne od kitajskih. Drugačen sistem karmer, drug procesor itd.
Tako da je sedaj težko napovedati, kako bodo izgledale global verzije...

LP
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Nov 2022, 15:20

Ali ima Mi 11 Ultra na otoku za kamere nameščeno zaščito?
Jaz je ne vidim, morda sem slep. ;)

Če je nima, ste vi kaj nabavili?

LP
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Nov 2022, 20:49

ne, na kamerah ni kakšne folije, ne vem če sploh je pri kakšnem telefonu ... sam imam ovitek, ki kamere dobro zaščiti, so 1-2mm v globino ...
nejc5
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Nov 2022, 11:30

05 Nov 2022, 18:10

Zdravo,
Imam že 4 leta star Poco F1 in ker je malo nazaj pri padcu počil zaslon sem se odločil, da bi lahko počasi menjal. Iščem telefon okoli 400€ (globalna verzija in ne cn). Malo sem gledal Xiaomi 11T Pro in Poco F4. Videl sem veliko objav in člankov, da imajo te novejše generacije snapdragonovih procesorjev težave s pregrevanjem, malo me tudi skrbi kako 120W polnilec vpliva na življensko dobo baterije, saj želim da zdrži telefon 3+ leta.

Prosil bi za kakšen nasvet za katerega se odločim, lahko predlagate tudi kateri drugi telefon v tem rangu.
Hvala in LP
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Nov 2022, 23:32

nejc5 napisal/-a:
05 Nov 2022, 18:10
Zdravo, Imam že 4 leta star Poco F1 in ker je malo nazaj pri padcu počil zaslon sem se odločil, da bi lahko počasi menjal. Iščem telefon okoli 400€ (globalna verzija in ne cn). Malo sem gledal Xiaomi 11T Pro in Poco F4. Videl sem veliko objav in člankov, da imajo te novejše generacije snapdragonovih procesorjev težave s pregrevanjem, malo me tudi skrbi kako 120W polnilec vpliva na življensko dobo baterije, saj želim da zdrži telefon 3+ leta. Prosil bi za kakšen nasvet za katerega se odločim, lahko predlagate tudi kateri drugi telefon v tem rangu. Hvala in LP
Pojem težave je precej relativen, predvsem se pregrevajo flagship modeli, pa še to v le določenih primerih ko se res maximalno obremeni procesor. Iz prakse rečeno, sam pri omenjenih pri normalni uporabi, delovanju še nisem imel težav, tako da če je vse ok s telefonom ne bo nobenih težav.

Glede na omenjeno, max budget 400€ sta Mi 11T Pro in Poco F4 sigurno eni boljših opcij, malo nad budget še odlični Xiaomi 12X in pa jasno, novi Xiaomi 12T

Xiaomi 12T je občutno najzmogljivejši, ima najboljši sistem kamer, največjo baterijo, tudi 120W polnjenje, je skratka overall najboljši, tako da bi bil moja prva izbira.

Hitro polnjenje vsekakor nekoliko vpliva na življensko dobo baterije, zato Apple še vedno vztraja pri 20W (in to pri telefonu za 1500€). A med 70W in 120W verjetno ne bo več takšne razlike kot med 20W in 70W, tako da sam se danes s tem ne bi obremenjeval, vsi Androidi se pač polnijo hitreje in očitno dramatičnega vpliva na to ni, sicer bi verjetno proizvajalci malo bolj omejili.
Xiaomi 12X bi dal na drugo mesto, takoj za njim Poco F4, nato pa Xiaomi Mi 11T Pro ... najboljše cene za omenjene pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
teo
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Nov 2020, 22:15

07 Nov 2022, 18:31

Tomson zdravo, imam telefon Huawei Mate 20 pro! Star skoraj 3 leta, ampak deluje dobro, predvsem pa ima odlično kamero! Zanima me, vem da je to težko kar tako brez primerjav slik, kateri od telefonov bi imel recimo vsaj tako dobre slike, seveda tudi procesor in vse ostalo ni za spregledat! Lahko pa bi bil malo večji od mojega, manjši sigurno ne! Hmm cena, ne vem kje se začnejo primerljivi fotoaparati! v mislih imam predvsem Xiaomi, Poco, OP
Azzix
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Sep 2022, 07:42

08 Nov 2022, 14:22

Zdravo Tomson. Zanima me primerjava "srednjega" razreda 250-450€. Kaj se bolj splača ob predpostavki, da bo telefon v uporabi vsaj 3+ leta. Po zadnjem priporočilu sem imel v mislih Redmi Note 11 Pro (5G) 6/128GB a sem v zadnjem času v izbiro dodal še Poco X4 Pro Global 6/128GB in v zadnjih nekaj dneh Xiaomi 12T Global 8/128GB. Se cena in komponente Xiaomi 12T splačajo za 200€ več, bo zaradi tega telefon zdržal toliko dlje brez problemov in težav pri delovanju? Je še kakšna druga primerna opcija in pa ali je bolje počakati do 25/28 novembra na black friday/cyber monday?

Hvala in LP
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2022, 00:32

teo napisal/-a:
07 Nov 2022, 18:31
Tomson zdravo, imam telefon Huawei Mate 20 pro! Star skoraj 3 leta, ampak deluje dobro, predvsem pa ima odlično kamero! Zanima me, vem da je to težko kar tako brez primerjav slik, kateri od telefonov bi imel recimo vsaj tako dobre slike, seveda tudi procesor in vse ostalo ni za spregledat! Lahko pa bi bil malo večji od mojega, manjši sigurno ne! Hmm cena, ne vem kje se začnejo primerljivi fotoaparati! v mislih imam predvsem Xiaomi, Poco, OP
Omenjeni model je imel kar super kamero za tisti čas, se pa sedaj dobi modele za zmerno ceno z občutno boljšo kamero in overall performansem, zaslonom ....

za primerjavo, omenjeni model ima oceno za kamero na DXomark: 112, trenutno najboljši telefon na trgu pa 149.

top zadeva za ceno je npr. novi Xiaomi 12T Pro z oceno za kamero: 129
top kamero za še zmerno ceno ima npr. lanski Pixel 6 Pro, a je telefon po zmogljivosti sicer precej zmogljiv, a kar 2x manj zmogljiv od 12T Pro modela in 5x počasnejše polnjenje, ocena za kamero pa 136:
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2022, 00:37

Azzix napisal/-a:
08 Nov 2022, 14:22
Zdravo Tomson. Zanima me primerjava "srednjega" razreda 250-450€. Kaj se bolj splača ob predpostavki, da bo telefon v uporabi vsaj 3+ leta. Po zadnjem priporočilu sem imel v mislih Redmi Note 11 Pro (5G) 6/128GB a sem v zadnjem času v izbiro dodal še Poco X4 Pro Global 6/128GB in v zadnjih nekaj dneh Xiaomi 12T Global 8/128GB. Se cena in komponente Xiaomi 12T splačajo za 200€ več, bo zaradi tega telefon zdržal toliko dlje brez problemov in težav pri delovanju? Je še kakšna druga primerna opcija in pa ali je bolje počakati do 25/28 novembra na black friday/cyber monday? Hvala in LP
glede na omenjeni cenovni rang vsekakor izbira med:
tile trije modeli so na bistveno bistveno višjem nivoju kot Redmi Note 11 Pro ali Poco X4 Pro in so vsekakor vredni višje cene!
Azzix
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Sep 2022, 07:42

09 Nov 2022, 08:26

Tomson napisal/-a:
09 Nov 2022, 00:37
Azzix napisal/-a:
08 Nov 2022, 14:22
Zdravo Tomson. Zanima me primerjava "srednjega" razreda 250-450€. Kaj se bolj splača ob predpostavki, da bo telefon v uporabi vsaj 3+ leta. Po zadnjem priporočilu sem imel v mislih Redmi Note 11 Pro (5G) 6/128GB a sem v zadnjem času v izbiro dodal še Poco X4 Pro Global 6/128GB in v zadnjih nekaj dneh Xiaomi 12T Global 8/128GB. Se cena in komponente Xiaomi 12T splačajo za 200€ več, bo zaradi tega telefon zdržal toliko dlje brez problemov in težav pri delovanju? Je še kakšna druga primerna opcija in pa ali je bolje počakati do 25/28 novembra na black friday/cyber monday? Hvala in LP
glede na omenjeni cenovni rang vsekakor izbira med:
tile trije modeli so na bistveno bistveno višjem nivoju kot Redmi Note 11 Pro ali Poco X4 Pro in so vsekakor vredni višje cene!
Hvala za odgovor.

Med Xiaomi 12X in Xiaomi 12T se mi nekako bolj dopade Xiaomi 12T. Ali je res Xiaomi 12T vreden 100€ več kot Poco F4. Nekih ogromnih razlik med telefonoma nisem opazil.

Se nakup splača že zdaj ali je predvideno da bodo cene na black friday nižje?

Hvala in Lp
teo
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Nov 2020, 22:15

09 Nov 2022, 10:40

Tomson napisal/-a:
09 Nov 2022, 00:32
teo napisal/-a:
07 Nov 2022, 18:31
Tomson zdravo, imam telefon Huawei Mate 20 pro! Star skoraj 3 leta, ampak deluje dobro, predvsem pa ima odlično kamero! Zanima me, vem da je to težko kar tako brez primerjav slik, kateri od telefonov bi imel recimo vsaj tako dobre slike, seveda tudi procesor in vse ostalo ni za spregledat! Lahko pa bi bil malo večji od mojega, manjši sigurno ne! Hmm cena, ne vem kje se začnejo primerljivi fotoaparati! v mislih imam predvsem Xiaomi, Poco, OP
Omenjeni model je imel kar super kamero za tisti čas, se pa sedaj dobi modele za zmerno ceno z občutno boljšo kamero in overall performansem, zaslonom ....

za primerjavo, omenjeni model ima oceno za kamero na DXomark: 112, trenutno najboljši telefon na trgu pa 149.

top zadeva za ceno je npr. novi Xiaomi 12T Pro z oceno za kamero: 129
top kamero za še zmerno ceno ima npr. lanski Pixel 6 Pro, a je telefon po zmogljivosti sicer precej zmogljiv, a kar 2x manj zmogljiv od 12T Pro modela in 5x počasnejše polnjenje, ocena za kamero pa 136:
Najlepše hvala za izčrpen odgovor. Ja sem predvideval, da je moj telefon malo " čas povozil" , pač tehnologija drvi! Bo potrebno razmišljati o tvojih predlogih!!
nejc5
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Nov 2022, 11:30

09 Nov 2022, 12:18

Tomson napisal/-a:
06 Nov 2022, 23:32
nejc5 napisal/-a:
05 Nov 2022, 18:10
Zdravo, Imam že 4 leta star Poco F1 in ker je malo nazaj pri padcu počil zaslon sem se odločil, da bi lahko počasi menjal. Iščem telefon okoli 400€ (globalna verzija in ne cn). Malo sem gledal Xiaomi 11T Pro in Poco F4. Videl sem veliko objav in člankov, da imajo te novejše generacije snapdragonovih procesorjev težave s pregrevanjem, malo me tudi skrbi kako 120W polnilec vpliva na življensko dobo baterije, saj želim da zdrži telefon 3+ leta. Prosil bi za kakšen nasvet za katerega se odločim, lahko predlagate tudi kateri drugi telefon v tem rangu. Hvala in LP
Pojem težave je precej relativen, predvsem se pregrevajo flagship modeli, pa še to v le določenih primerih ko se res maximalno obremeni procesor. Iz prakse rečeno, sam pri omenjenih pri normalni uporabi, delovanju še nisem imel težav, tako da če je vse ok s telefonom ne bo nobenih težav.

Glede na omenjeno, max budget 400€ sta Mi 11T Pro in Poco F4 sigurno eni boljših opcij, malo nad budget še odlični Xiaomi 12X in pa jasno, novi Xiaomi 12T

Xiaomi 12T je občutno najzmogljivejši, ima najboljši sistem kamer, največjo baterijo, tudi 120W polnjenje, je skratka overall najboljši, tako da bi bil moja prva izbira.

Hitro polnjenje vsekakor nekoliko vpliva na življensko dobo baterije, zato Apple še vedno vztraja pri 20W (in to pri telefonu za 1500€). A med 70W in 120W verjetno ne bo več takšne razlike kot med 20W in 70W, tako da sam se danes s tem ne bi obremenjeval, vsi Androidi se pač polnijo hitreje in očitno dramatičnega vpliva na to ni, sicer bi verjetno proizvajalci malo bolj omejili.
Xiaomi 12X bi dal na drugo mesto, takoj za njim Poco F4, nato pa Xiaomi Mi 11T Pro ... najboljše cene za omenjene pa v namenskem članku:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Hvala Tomson za predloge, 12T mi je zelo zanimiv, ampak če bi bil Poco F4 8/256GB verzija res tako poceni (349€ je en link), bi skoraj raje tega, vendar je problem, saj kupon ne deluje. Pri tistem drugem linku na strani svetovanje o nakukih - Xiaomi je pa napaka, saj gre za 6GB RAM verzijo in ne 8GB.

Če uspeš najti kupon ki deluje za tega POCO F4 8GB/256 349€ (lahko tudi 8GB/128GB) bi bil hvaležen, drugače bom pa verjetno kar 12T.

Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2022, 12:30

nejc5 napisal/-a:
09 Nov 2022, 12:18
Hvala Tomson za predloge, 12T mi je zelo zanimiv, ampak če bi bil Poco F4 8/256GB verzija res tako poceni (349€ je en link), bi skoraj raje tega, vendar je problem, saj kupon ne deluje. Pri tistem drugem linku na strani svetovanje o nakukih - Xiaomi je pa napaka, saj gre za 6GB RAM verzijo in ne 8GB.

Če uspeš najti kupon ki deluje za tega POCO F4 8GB/256 349€ (lahko tudi 8GB/128GB) bi bil hvaležen, drugače bom pa verjetno kar 12T.

Hvala!
tole pa preverjeno deluje:
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2022, 12:36

Azzix napisal/-a:
09 Nov 2022, 08:26
Hvala za odgovor. Med Xiaomi 12X in Xiaomi 12T se mi nekako bolj dopade Xiaomi 12T. Ali je res Xiaomi 12T vreden 100€ več kot Poco F4. Nekih ogromnih razlik med telefonoma nisem opazil. Se nakup splača že zdaj ali je predvideno da bodo cene na black friday nižje? Hvala in Lp
Xiaomi 12T ima malo višjo ločljivost, malo višji ppi, a v praksi ne bo bistvenih razlik, sicer precej podoben 120Hz AMOLED zaslon, pri F4 modelu celo občutno višja svetilnost. Je pa procesor v 12T občutno zmogljivejši (nekje 20%) a že Poco F4 je precej zmogljiv, tako da tudi tukaj v praksi ne bo kakšnih bistvenih razlik, razen pri kakšnih res zahtevnejših aplikacijah ali heavy multitaskingu, sistem kamer je podoben, ima pa 12T večjo baterijo (5000mAh vs 4500mAh) in res ultra hitro, 2x hitrejše polnjenje (120W vs 67W). Oba super telefona za ceno, F4 sigurno z večjo vrednostjo za ceno, a 12T je na omenjenih področjih še boljši, koliko to komu pomeni pa je druga stvar ...
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Nov 2022, 13:15

icerman napisal/-a:
05 Nov 2022, 22:12
Pozdravljen, prosil bi za pomoč. Iščem telefon do okoli 500€, če je potrebno še tut malo gor, v kolikor bi res pridobil neko razliko, ni takšne težave.

Telefon se uporablja predvsem za delno domače delno poslovno uporabo. Torej maili, klici, internet. Po izkušnjah sodeč je poudarek na kvalitetni bateriji, ne toliko na fotografiji, saj je kljub temu, da vsi iščemo neke telefone z dobrimi kamerami na koncu ta izkoristek kvalitete kamere in njenih različnih funkcij zelo mali. Prav tako bi želel android sistem, ki podpira vse te klasične aplikacije in ni v EU zablokiran. Sam nimam izkušenj z nadgradnjami oz. različnimi posodobitvami, ki bi bile potrebne, če je zaklenjen za Evropo. V kolikor to ni neka višja matematika za splošnega uporabnika ni problema, če pa to zahteva neke izkušnje pa bi se raje posluževal nakupa EU verzije, da ne bi imel potem težav.

Torej, če bi povzel:
- dobra baterija,
- android,
- srednje velik - klasika (ne iščem velikosti NOTE-a)
- dober procesor,
- kvalitetna izdelava (steklo, ohišje).

Ne potrebujem 5 različnih opcij, ker potem se bom še težje odločil. :D Dovolj bo v tem stilu: "Najboljši za te pogoje ob tej ceni je XYZ, malo slabši bi bil ZXY :D. In seveda bi prosil za linke s popusti. Vsakršnega nasveta bom zelo hvaležen."

Sem že 5 let zelo zadovolni uporabnik Huawei P10 PRO in če bo naslednji služil vsaj 3 leta tako dobro kot ta, je to to. :D 

P.S. Misliš, da bi se izplačalo počakati na black friday oz. cyber monday ponudbo? Je pričakovat kakšen viden padec cen oz. akcijo?
glede na vse omenjeno bo overall najboljša opcija Xiaomi 12X, je v cenovnem rangu, na vseh področjih zelo dober, brez večjih pomankljivosti, ni prevelik pri 6.28", ima odličen zaslon, zelo zmogljiv procesor, dober sistem kamer, precej solidno avtonomijo delovanja, hitro polnjenje, skratka bo to to! ;)
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

10 Nov 2022, 11:23

@Tomson, na strani si za Poco F4 zapisal:
" kamera daje odlične rezultate, ni pa na nivoju najboljših, za ugoden telefon z izjemno kamero imamo model Redmi Note 11 Pro ter Mi 11T".

Pa so slike z Redmi Note 11 PRO res bolj všečne?
Kamera res ima več MP, ampak ni vse samo v številki. Redmi Redmi Note 11 PRO s 5G dela lepše slike, kot brez 5G, kar pomeni, da je obdelava Snapdragona 695 5G bolj všečna, kot pa obdelava Mediateka Helio G96. In kolikor vem, je za dobro sliko mnogo bolj pomembna velikost senzorja, posebej v slabših svetlobnih pogojih, prav tako odprtost zaslonke, kot pa MP. No, glede same velikosti je pa bolj malo znanega. Nek Samsung senzor ima celo že 200MP.

DXOMARK se mi zdi zelo uporabna stran glede feedbacka o tem vprašanju, vendar pa ni ocen za Redmi Note 11 PRO, niti za Poco F4
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

10 Nov 2022, 19:39

Rabil bi en budget telefon za okoli 150€. Kaj je najboljše tu okoli oz. največ do 250€?
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2022, 22:20

Bajkman napisal/-a:
10 Nov 2022, 11:23
@Tomson, na strani si za Poco F4 zapisal:
" kamera daje odlične rezultate, ni pa na nivoju najboljših, za ugoden telefon z izjemno kamero imamo model Redmi Note 11 Pro ter Mi 11T".
DXOMARK se mi zdi zelo uporabna stran glede feedbacka o tem vprašanju, vendar pa ni ocen za Redmi Note 11 PRO, niti za Poco F4
sam seveda za modele, katerih sam nisem testiral (Redmi Note 11 Pro sem, Poco F4 ne) povzemam druge kredibilne review strani.

prav kakšne direktne primerjave med omenjenimi sicer ni zaslediti, a sam se znašel v smislu primerjave z primerjavo ... DXomark seveda tudi sam uporabljam, se je pa potrebno zavedati da pri njih zelo temeljijo na raznih področnih, poglobljenih detajlih v smislu bolj znanstvenega pristopa, medtem ko se marsikateri profesionalni fotograf z njihovimi lestvicami ne strinja. Ampak ok, sam jemljem to kot res neko osvnovno merilo, da se sploh lahko najhitreje presodi ali je kamera v nižjem, srednjem ali višjem segmentu.

Sicer vsi pravijo da pri F4 ni nekega občutnega napredka v primerjavi z F3 modelom, naj bi bila na podobnem nivoju, še najbolj se pozna OIS, v bolj zatemenjenih situacijah.

sicer pa povečini pravijo:
While the F4 is capable of capturing decent shots in good lighting, they lack the next-level depth and richness of those aforementioned rivals.
potem pa če gremo v primerjave:
The F4’s camera is slightly better than before with the key addition of OIS, but it still isn’t up to Pixel 6a or OnePlus Nord 2T’s standards.
če pogledamo review of F3 modela na GSMareni glede fotografije:

The Poco F3 being a 'flagship killer', you'd expect cameras to be one of its weak spots since traditionally that's been the case for such devices trying to maximize the bang for your buck. And you'd be right.
Even on paper, its setup is anything but impressive, with a 48 MP main camera with a ½" sensor and 0.8um pixels (that are binned to 1.6um). We've seen this formula for years now, and it's anything but high-end anymore. Still, it should be a competent enough solution for the least camera-focused people out there, especially during daytime. We're not saying they're bad per se (well, the ultrawide at night is, and even during daytime it's not not bad), but you need to have your expectations in check. Clearly, other aspects of the Poco F3's experience were more important, and so the cameras are definitely one area where costs were cut to get it to its price point. That's not a good or bad thing; it's just a fact - and you can decide how much or how little this affects you personally.
in potem sami potegnejo vzporednico z Note 10 Pro modelom:
The main camera, for example, is okay, but the slightly cheaper Redmi Note 10 Pro has a much better one, all things considered.
in od tukaj meni izjava, da ima Redmi Note 11 Pro boljšo kamero kot Poco F4. PA takšnih primerov je seveda več, se ne zanašam samo na eno izjavo ...
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Nov 2022, 22:31

mojstermiha napisal/-a:
10 Nov 2022, 19:39
Rabil bi en budget telefon za okoli 150€. Kaj je najboljše tu okoli oz. največ do 250€?
okoli 150€ vsekakor Poco M4 Pro:
če gledamo do 150€ pa vsekakor Redmi Note 10:
če gremo do cca. 250€ pa za zmernodober Redmi Note 11S, a je nekje na nivoju Poco M4 Pro modela:
stopničko višje je Redmi Note 11 Pro:
na podobnem nivoju a še bolj zmogljiv Poco X4 Pro:
Bajkman
Prispevkov: 70
Pridružen: 05 Jan 2020, 22:11

11 Nov 2022, 01:46

@Tomson, iskrena hvala za tako izčrpen odgovor.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

11 Nov 2022, 13:02

Hvala za odgovor tudi iz moje strani. A nekih zelo specialnih cen za telefone pa za kitajski black friday ravno ne najdem. Ni to ravno na nivoju ameriškega črnega petka se mi zdi... Cene so podobne kot so bile prej.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2022, 16:51

mojstermiha napisal/-a:
11 Nov 2022, 13:02
Hvala za odgovor tudi iz moje strani. A nekih zelo specialnih cen za telefone pa za kitajski black friday ravno ne najdem. Ni to ravno na nivoju ameriškega črnega petka se mi zdi... Cene so podobne kot so bile prej.
letos so ta 11.11 razvlekli od 7.11 dalje, sem tudi sam pričakoval da bo kot ponavadi, a so vsi začeli nekaj dni prej, tako kot BF že cel november trgovine oglašujejo, pač brez veze, izgubi cel pomen .... se pa najde danes kar nekaj dobrih opcija za Xiaomi telefone!

Redmi Note 10 Pro 8/128GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 259€ na 229€ (EU)
Redmi Note 11S Global 6/64GB pametni telefon s kodo: AA50A9CA8004 iz 249€ na 170€ (EU)
Redmi Note 11S Global 4/128GB pametni telefon s kodo: A99AE6545E83 iz 259€ na 180€ (EU)
Redmi Note 11 Global 4/64GB pametni telefon s kodo: HEKKANOTE11 iz 239€ na 170€
Redmi Note 11 Global 4/128GB pametni telefon s kodo: HEKKANOTE11 iz 251€ na 182€
Redmi Note 11 Global 6/128GB pametni telefon s kodo: HEKKANOTE11 iz 263€ na 194€
Redmi Note 11 Pro (4G) 6/64GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 258€ na 228€
Redmi Note 11 Pro (4G) 6/128GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 298€ na 248€
Redmi Note 11 Pro (5G) 6/64GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 288€ na 258€
Redmi Note 11 Pro Plus (5G) 6/128GB pametni telefon s kodo: 3CAFF15 iz 352€ na 337€
Poco M3 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 209€ na 179€
Poco M4 Pro 5G Global 4/64GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 191€ na 161€
Poco M5s Global 4/128GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 208€ na 178€
Poco M5s Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 218€ na 188€
Poco M5 4/64GB pametni telefon s kodo: HKPCM5 iz 215€ na 164€
Poco M5 6/128GB pametni telefon s kodo: HKPCM5 iz 239€ na 188€
Poco X4 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 299€ na 269€
Poco X4 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 339€ na 309€
Poco F4 5G 8/256GB pametni telefon s kodo: HKPCF4GT iz 473€ na 347€
Poco F4 GT 5G 8/128GB pametni telefon s kodo: HKPCF4GT iz 539€ na 444€
Poco F4 GT 5G 8/256GB pametni telefon s kodo: HKPCF4GT iz 599€ na 504€
Xiaomi Mi 11T Pro 5G Global 8/128GB pametni telefon s kodo: 0844F197EE iz 510€ na 404€
Xiaomi Mi 11T Pro 5G Global 8/256GB pametni telefon s kodo: 0844F197EE iz 535€ na 429€
Xiaomi Mi 11T 5GGlobal 8/128GB pametni telefon s kodo: 3CAFF15 iz 379€ na 364€
Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE Global 8/128GB telefon s kodo: KAJKUPITI15 iz 389€ na 374€ (SLO)
Xiaomi 12T Global 8/128GB pametni telefon s kodo: MOVILES12T iz 459€ na 417€
Xiaomi 12T Global 8/256GB pametni telefon s kodo: MOVILES12T iz 479€ na 437€
Xiaomi 12T Pro Global 8/128GB pametni telefon s kodo: HEKKA12TPRO iz 719€ na 539€
Xiaomi 12T Pro Global 12/256GB pametni telefon s kodo: HEKKA12TPRO iz 759€ na 581€
Xiaomi 12 Lite 5G 8/256GB pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 429€ na 399€
Xiaomi 12X Global 8/128GB Pametni telefon s kodo: ACB2D1672619 iz 588€ na 476€
Xiaomi 12X Global 8/256GB Pametni telefon s kodo: ACB2D1672619 iz 600€ na 488€
Xiaomi 12 Global 8/128GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 565€ na 535€
Xiaomi 12 Global 8/256GB Pametni telefon s kodo: AE358D7611F1 iz 658€ na 628€
Xiaomi 12 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: 3CAFF15 iz 848€ na 833€
Xiaomi 12 Pro Global 12/256GB pametni telefon s kodo: 3CAFF15 iz 859€ na 844€
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

11 Nov 2022, 19:26

Ej, Xiaomi Mi11 Lite NE, lani sem ga kupil za 240€, letos je 370€ 😳😳😳🤦🤦
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Nov 2022, 19:42

to je cena v Slo, sicer se ga dobi okoli 300€, ampak včasih ko model izginja iz tržišča in ni več dosti zalog gre cena gor, kar ni prav logično, ampak se zgodi vsake toliko ...
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

12 Nov 2022, 13:33

Se opravičujem za "off topic".

Za lastnike Mi 11 Ultra

Ponoči se je spremenila ikona za Google Telefon app.

Sedaj pa več ne deluje pravilno.
Če me nekdo pokliče, telefon samo zvoni. Aplikacija pa se ne odpre, klica ne morem sprejeti.

Sem jo že odstranili in na novo namestil, ne pomaga.

Edina rešitev je uporaba Xiaomi aplikacije za klice. Ta deluje vredu.

Ima kdo od vas isti problem?
Kakšna ideja kako to rešiti?

Raje uporabljam Google telefon, kot Xiaomi.

Hvala

LP
L.A.
Prispevkov: 10
Pridružen: 11 Dec 2019, 10:05

12 Nov 2022, 15:19

@Tomson: In kaj bi priporočal iz zgornjega seznama Xiaomi telefonov za cca 250 EUR?
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

12 Nov 2022, 16:06

L.A. napisal/-a:
12 Nov 2022, 15:19
@Tomson: In kaj bi priporočal iz zgornjega seznama Xiaomi telefonov za cca 250 EUR?
Jaz imam podoben problem. Nekatere cene so zelo slabe in ni nekih dodatnih popustov v teh dneh ko bi morali biti. Opazil sem tudi da kitajci diskriminirajo manjše države in recimo za nemški trg ponujajo boljše cene in več kuponov. Upam, da bo za pravi Black Friday kaj bolje ker kitajski me je razočaral. V tem cenovnem okvirju bom sam raje počakal na Google Black Friday in upal da se Google Pixel 6a približa 250€. Trenutno je 350€. En post višje je samo še en dodatni razlog, da je bolje imeti zahodno robo.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2022, 17:48

letošnja situacija glede cen, dobavljivosti in izbire je nasplošno slabša kot lanska leta, kar je verjetno posledica različnih situacij na trgu v zadnjem letu, od korone, pa do energetske krize, ki je globalno povzročila nestabilnosti, saj je EU še vedno velik igralec na področju potroštništva, pa pomankanje dololčenih surovin itd. Zadnje mesece se npr. čudim kako nekatere velike znamke kot so Roborock, Jimmy ne zmorejo slediti povpraševanju, zaloge so slabe, ne dohajajo, določeni modeli prihajajo mesece in mesece v dejansko zalogo, vsakokrat po višji ceni. Po drugi strani pa se trgovine obnašajo bistveno drugače kot pred leti, ko so bile akcije in so res bile akcije, sedaj pa so cene ves čas "ugodne" in ko pride do teh prodajnih akcij so jasno razlike manjše. Sicer pa vsa leta podobno, saj niso bili vsi izdelki znižani, trgovine so na določenih izdelkih res lovile kupce, z nekaj izjemnimi cenami kakšnih popularnih izdelkov ter tako privabile v še kakšen dodaten nakup. A tudi letos je bilo kar nekaj res izjemnih cen v prejšnjem tednu, koliko sledim, rekordno nizkih, a ne toliko pri telefonih, ker kolikor mi pravijo v trgovinah pri telefonih marže niso velike, govorimo o procentih. In ko vedmo da Xiaomi pravuaprav prodaja telefone z izgubo in potem kompenzira na drugih področjih je jasno, da nekih čudežev več ne gre pričakovati. Kljub vsemu pa ostaja dejstvo, da v zadnjem tednu so bile cene v povprečju nekoliko nižje kot sicer, nekaj izdelkov je zopet imelo res dobro ceno, se je pa vse skupaj razvleklo na cel teden, ne več 11.11 kot nekoč in ko sem na to temo govoril s trgovinami vsi pravijo da pač enostavno ena trgovina začne dan, prej, nato pa samo še tekmujejo. Enako kot Črni Petek v Sloveniji. Že od prvega novembra so na cesti plakati, kupujte danes po BF cenah, tudi sam ne razumem poante, predvsem za potrošnike, za trgovine mi je jasno, pač dlje kot traja BF ali podobne akcije, večjo imajo prodajo. Na koncu pa je tako ali tako na nas potrošnikih, vsaj za tiste ki nam je mar, da pač sledimo cenam in kupimo ko je cena ugodna, se pa bojim da so časi ko je na BF bilo kaj 50% ceneje, vsaj zaenkrat minili. Je pa vedno potrebno gledati na konkurenco, jasno, tudi Xiaomi telefoni so dražji kot pred leti, predvsem na račun globalne uveljavitve znamke, a še vedno, če primerjamo cene in kaj dobimo pri konkurenci (odvisno sicer od lastnosti), Xiaomi še vedno generalno ponuja največ za ceno ...
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2022, 17:56

L.A. napisal/-a:
12 Nov 2022, 15:19
@Tomson: In kaj bi priporočal iz zgornjega seznama Xiaomi telefonov za cca 250 EUR?
ta trenutek bi do 250€ sam vzel Redmi Note 10 Pro, je celo rahlo boljši od letošnjega Redmi Note 11 Pro modela, enako od Poco X4 Pro, ki je praktično predelan Redmi, a oba modela sta dražja, tako da izbira ni težka, tudi večina review strani še vedno zelo priporoča omenjeni model zaradi navedenega! ;)
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

12 Nov 2022, 17:58

Bomo videli. Če ne bo akcij, bomo tudi potrošniki pač počakali z nenujnimi nakupi. Tako ali tako pa smo vstopili v recesijo, kar bi lahko v kombinaciji z ne-akcijskimi cenami prineslo kar znatni padec prodaje.
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

12 Nov 2022, 21:13

mojstermiha napisal/-a:
12 Nov 2022, 16:06
L.A. napisal/-a:
12 Nov 2022, 15:19
@Tomson: In kaj bi priporočal iz zgornjega seznama Xiaomi telefonov za cca 250 EUR?
Jaz imam podoben problem. Nekatere cene so zelo slabe in ni nekih dodatnih popustov v teh dneh ko bi morali biti. Opazil sem tudi da kitajci diskriminirajo manjše države in recimo za nemški trg ponujajo boljše cene in več kuponov. Upam, da bo za pravi Black Friday kaj bolje ker kitajski me je razočaral. V tem cenovnem okvirju bom sam raje počakal na Google Black Friday in upal da se Google Pixel 6a približa 250€. Trenutno je 350€. En post višje je samo še en dodatni razlog, da je bolje imeti zahodno robo.
Uff če najdeš kje Pixel 6a za 250€ pa le javi, to bi tudi mene mikalo, da grem nazaj na pure google fon.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Nov 2022, 22:05

se bojim da Pixel 6a nikoli ne bo šel pod 340€, mogoče 330€ ... glede na zgodovino cen na Amazonu, pod 358€ še ni bil, nikjer, nikoli. In zadnje čase starejšim modelom ne padajo na koncu več toliko cene. Ampak počakajmo! ;)
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

12 Nov 2022, 22:23

Sem malo bolj preštudiral in zožil izbor na Google Pixel 6a in Xiaomi 11T Pro 5G. Odvisno kateri bo bližje 250€. Prvi trenutno 350€, drugi 400€ in upamo torej na 30% discount za črni petek.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

13 Nov 2022, 10:12

Tomson napisal/-a:
12 Nov 2022, 17:56
L.A. napisal/-a:
12 Nov 2022, 15:19
@Tomson: In kaj bi priporočal iz zgornjega seznama Xiaomi telefonov za cca 250 EUR?
ta trenutek bi do 250€ sam vzel Redmi Note 10 Pro, je celo rahlo boljši od letošnjega Redmi Note 11 Pro modela, enako od Poco X4 Pro, ki je praktično predelan Redmi, a oba modela sta dražja, tako da izbira ni težka, tudi večina review strani še vedno zelo priporoča omenjeni model zaradi navedenega! ;)
Posebna previdnost pri takih telefonih z updati oz. upgradi. To je model star skoraj dve leti. Pozanimajte se kako je z delovanjem na najnovejši programski opremi preden naredite kake posodobitve. Velikokrat se zgodi da tak telefon na najnovejšem updatu deluje veliko slabše oz. sploh ne deluje kaka stvar. Review je skoraj vedno narejen na najbolj optimalni verziji programske opreme.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Nov 2022, 12:30

mojstermiha napisal/-a:
13 Nov 2022, 10:12
Posebna previdnost pri takih telefonih z updati oz. upgradi. To je model star skoraj dve leti. Pozanimajte se kako je z delovanjem na najnovejši programski opremi preden naredite kake posodobitve. Velikokrat se zgodi da tak telefon na najnovejšem updatu deluje veliko slabše oz. sploh ne deluje kaka stvar. Review je skoraj vedno narejen na najbolj optimalni verziji programske opreme.
ne preveč na pamet prosim! ;) omenjeni model že ima posodobitev na Android 12, najnovejšo, zadnjo verzijo operacijskega sistema, ki je kakšen še novejši telefon še vedno nima npr, tako da tukaj ne bo nobenih težav! In telefon še ni star 2-leti, napovedan je bil konec marca 2021, prodaja se je začela maja v Global verziji, se pravi slabo leto in pol. A glede na mnoge teste in primerjave še vedno ena najboljših opcij v cenovnem rangu okoli 200€ in na določenih področjih boljši od naslednikov, verzije Note 11 ...
GolfDvojka
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Avg 2019, 12:08

13 Nov 2022, 12:34

pozdravljeni....

Nisem še kupoval pri tej Hekka trgovini. A standard shipping je OK? Pride brez kakih dodatnih stroškov?
Kolebam med xiaomi 12x, xiaomi 12T (ta dva imata podobno ceno) in xiaomi 12T pro. Mogoče kakšno priporočilo glede tega izbora?
A je smiselno čakat Black friday oz Cyber monday ali takrat cene ne bodo bistveno drugačne?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Nov 2022, 13:16

GolfDvojka napisal/-a:
13 Nov 2022, 12:34
pozdravljeni.... Nisem še kupoval pri tej Hekka trgovini. A standard shipping je OK? Pride brez kakih dodatnih stroškov? Kolebam med xiaomi 12x, xiaomi 12T (ta dva imata podobno ceno) in xiaomi 12T pro. Mogoče kakšno priporočilo glede tega izbora? A je smiselno čakat Black friday oz Cyber monday ali takrat cene ne bodo bistveno drugačne? Hvala
Tudi na Hekka preko standardne poštne opcije brez dodatnih stroškov ob dostavi ... Glede na letošnje stanje dvomim da bodo še letos občutno nižje cene, kakšna posamezna akcija sigurno bo okoli BF, a le za določene, izbrane izdelke kot ponavadi, mislim da je glede na trenutno cene čisto ok čas za nakup.

med omenjenimi je Xiaomi 12T Pro superioren ostalima modeloma, tako na področju zmogljivosti, sistema kamer, večji zaslon od 12X skratka na bistvenih področjih kar občutno spredaj. Med 12X in 12T je zopet 12T superioren na področju zmogljivosti, podoben a rahlo boljši sistem kamer, večji zaslon in 2x hitrejše polnjenje ...

moj izbor bi bil seveda Xiaomi 12T Pro -> Xiaomi 12T -> Xiaomi 12x
jasno, na koncu odvisno tudi od prioritet uporabnika, prednost 12x modela je zgolj manjši zaslon, za tiste ki jim je to pomembno, malo višja peak svetilnost, novejša GorillaGlass zaščita. Vse ostalo je na strani T serije. Avtonomija baterije pa je podobna na 12T in 12X a malo slabša pri zmogljivješem 12T Pro. A glede na hitrost polnjenja ...
GolfDvojka
Prispevkov: 3
Pridružen: 29 Avg 2019, 12:08

13 Nov 2022, 13:30

Hvala. Ok, potem 12T pro....glede na to da kupujem za 3-4 leta, tista razlika v ceni ni tako huda....
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

14 Nov 2022, 08:20

€ 470,28 | Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Plus 200MP Triple Camera Smartphone Fast Charge MTK Dimensity 1080 NFC
https://a.aliexpress.com/_mteqg16

Je to cn version? Nikjer ne vidim da bi pisalo cn ali global veaion.
teo
Prispevkov: 54
Pridružen: 05 Nov 2020, 22:15

14 Nov 2022, 11:29

wilson napisal/-a:
14 Nov 2022, 08:20
€ 470,28 | Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Plus 200MP Triple Camera Smartphone Fast Charge MTK Dimensity 1080 NFC
https://a.aliexpress.com/_mteqg16

Je to cn version? Nikjer ne vidim da bi pisalo cn ali global veaion.

Kaj pa davek in carina??
nejc5
Prispevkov: 4
Pridružen: 05 Nov 2022, 11:30

14 Nov 2022, 18:16

wilson napisal/-a:
14 Nov 2022, 08:20
€ 470,28 | Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ Plus 200MP Triple Camera Smartphone Fast Charge MTK Dimensity 1080 NFC
https://a.aliexpress.com/_mteqg16

Je to cn version? Nikjer ne vidim da bi pisalo cn ali global veaion.
Spodaj pod zavihku specifikacije maš napisano Version: China version...


Drugače pa Tomson kako dolgo pa ponavadi traja procesiranje naročila na hekka? Je bilo že takoj plačano, zdaj je pa že 5 dni v fazi procesiranja in še ni bilo odposlano. Verjetno imajo zdaj malo bolj gužvo in se je zato zavleklo?
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Nov 2022, 21:04

@Wilson:
pri tej opciji prištej še postopek carinjenja, 22% DDV in 10-15€ carinskega postopka ... problem pa je CN verzija in je brez frekvence B20, ki je v Slo najbolj pogosta ...
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Nov 2022, 21:05

nejc5 napisal/-a:
14 Nov 2022, 18:16
Drugače pa Tomson kako dolgo pa ponavadi traja procesiranje naročila na hekka? Je bilo že takoj plačano, zdaj je pa že 5 dni v fazi procesiranja in še ni bilo odposlano. Verjetno imajo zdaj malo bolj gužvo in se je zato zavleklo?
ponavadi je nekje 1-3 dni, a v obdobju 11.11 je sigurno velika gužva z naročili, če kje do srede ne bo šlo naprej se oglasi, pa preverim pri kontaktu kako kaže ...
cresh
Prispevkov: 93
Pridružen: 10 Nov 2019, 20:09

15 Nov 2022, 09:56

Sam pismo kam smo pršli, da se Redmi fon prodaja za 500€.
Včasih je bil Redmi top end za 200-250€.
Ne vem kolk jih bodo prodal v Indiji, kjer je to njihov glavni trg.
Tomson
Prispevkov: 10599
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

15 Nov 2022, 10:24

tam kjer se Redmi linija prodaja za 500€ jih verjetno ne bodo prav dosti prodali! ;) sicer se dobi Note 11 za 170€, Note 11s tudi za 170€, Note 11 Pro za 230€ in Note 11 Pro+ za 300€ ... za novo Note 12 linijo pa bodo kmalu tudi podobne cene, ko se trgovine napolnijo z zalogami ...
Odgovori