Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Avg 2022, 13:09

wilson napisal/-a:
23 Avg 2022, 12:41
Je se kaj drugega primeljivega s mi 11T v istem cenovnem rangu?

Ta stran mi je sicer malo neznana, je to sigurno za narocevat? Pa tudi tam ko pise Ship to, ni noter Slovenije. Bo se kaksna druga preverjena stran, po moznosti s kaksnim kupon v kratkem, za kaksnih 400-450€?
Gshopper je preverjena trgovina, sicer je ne bi navajal, imam pri njih tudi svoj kontakt in lahko posreduje v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje če bi bilo potrebno, tako da brez skrbi. Pošiljanje v SLO seveda je, omenjeni telefon gre iz CZ EU skladišča, poštnina je 3€, pride nekje v tednu dni, brez kakšnih dodatnih storškov, takole je na blagajni za pošiljanje v SLO:

Slika

najboljša alternativa pa tale verzija, je 256GB a s poštnino nekje 435€ ...
v podobnem cenovnem rangu dobre opcije še:
je nekaj razlik med njimi, Xiaomi je najzmogljivejši, največji, najboljši zaslon, najboljši sistem kamer, najboljši zvočniki, daleč najhitrejše polnjenje (pri rekordnih 120W), a kljub veliki bateriji druga dva modela zdržita dlje z enim polnjenjem, Realme ima malo svetlejši zaslon, Nord je pri svetilnosti najslabši, je pa sistem kamer takoj za Xiaomi modelom, so skratka vsi dobri modeli, sedaj pa odsivno od prioritet, a največ ponuja Xiaomi ...

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... 1074#diff-
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Avg 2022, 13:11

Barracuda napisal/-a:
23 Avg 2022, 12:44
Oneplus 10 Pro za 400€? to sigurno nekaj ne bo legit, nemogoče s takšno ceno, najugodneje kar sem sam zasledil, v preverjenih trgovinah je 609€:
A ta opcija pošiljanja "Express" pride brez dajatev in carine?
drži, cena je končna, ni dodatnih stroškov ob dostavi, obvezno pa Express poštno opcijo!
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

25 Avg 2022, 10:49

Tomson napisal/-a:
23 Avg 2022, 13:09
wilson napisal/-a:
23 Avg 2022, 12:41
Je se kaj drugega primeljivega s mi 11T v istem cenovnem rangu?

Ta stran mi je sicer malo neznana, je to sigurno za narocevat? Pa tudi tam ko pise Ship to, ni noter Slovenije. Bo se kaksna druga preverjena stran, po moznosti s kaksnim kupon v kratkem, za kaksnih 400-450€?
Gshopper je preverjena trgovina, sicer je ne bi navajal, imam pri njih tudi svoj kontakt in lahko posreduje v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje če bi bilo potrebno, tako da brez skrbi. Pošiljanje v SLO seveda je, omenjeni telefon gre iz CZ EU skladišča, poštnina je 3€, pride nekje v tednu dni, brez kakšnih dodatnih storškov, takole je na blagajni za pošiljanje v SLO:

Slika

najboljša alternativa pa tale verzija, je 256GB a s poštnino nekje 435€ ...
v podobnem cenovnem rangu dobre opcije še:
je nekaj razlik med njimi, Xiaomi je najzmogljivejši, največji, najboljši zaslon, najboljši sistem kamer, najboljši zvočniki, daleč najhitrejše polnjenje (pri rekordnih 120W), a kljub veliki bateriji druga dva modela zdržita dlje z enim polnjenjem, Realme ima malo svetlejši zaslon, Nord je pri svetilnosti najslabši, je pa sistem kamer takoj za Xiaomi modelom, so skratka vsi dobri modeli, sedaj pa odsivno od prioritet, a največ ponuja Xiaomi ...

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... 1074#diff-
Tomson, rabil bi nek tvoj kontakt, ker zgleda da narocilo ne gre izpeljati in bi te nekaj vprasal. Hvala.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

29 Avg 2022, 00:10

Želim ti jeklene živce. So pa to grdi prizori, ker za ta denar bi dobil že iPhone 13 ali Google Pixel 6 Pro za katera vemo da z uporabniško izkušnjo ne bi smelo biti težav.
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Avg 2022, 00:17

ah, mi je res žal za tole slabo izkušnjo, upam da se res hitro le uredi in bo vse ok z EU ROMom, sam svojega še čakam, sem ga pa pred 10 dnevi naročil kar na TS z že nameščenim EU ROMom, je tudi tam precej padla cena. Glede na omenjene težave odstranim opcije za nakup z nameščenim CN ROMom (čeprav jih je že kar nekaj kupilo in niso poročali o tovrstni težavi) in se še enkrat opravičujem za nevšečnosti. Če bodo še naprej težave se oglasi na ZS, pomagam pri urejanju zagate ...
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

29 Avg 2022, 07:59

Tomson napisal/-a:
29 Avg 2022, 00:17
ah, mi je res žal za tole slabo izkušnjo, upam da se res hitro le uredi in bo vse ok z EU ROMom, sam svojega še čakam, sem ga pa pred 10 dnevi naročil kar na TS z že nameščenim EU ROMom, je tudi tam precej padla cena. Glede na omenjene težave odstranim opcije za nakup z nameščenim CN ROMom (čeprav jih je že kar nekaj kupilo in niso poročali o tovrstni težavi) in se še enkrat opravičujem za nevšečnosti. Če bodo še naprej težave se oglasi na ZS, pomagam pri urejanju zagate ...
Zdravo, objavo sem zbrisal, ker sem na koncu uspel. Zamenjal sem usb slot in odstranil vse ostale naprave iz vseh usbjev, tako da zaradi mene ne odstranjevat. :)

Če bo kdo nalagal, vseeno priporočam fastboot verzije.

Tomson, se res opravičujem za smetenje, ampak nekam sem moral zliti jezo v danem trenutku :)

Lp
D
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

29 Avg 2022, 09:16

Torej zdaj ti SMS deluje normalno?
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

29 Avg 2022, 10:16

Kaj se trenutno kupuje za nezahtevne uporabnike? Ciljam predvsem na Redmi serijo, torej bolj budget varianto.

Kolega pravi, da bi upgrejdal 6ko ali 7ko.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

29 Avg 2022, 11:03

Torej verjetno išče nek kvaliteten telefon za okoli 150€. Mislim da je to nekaj takega:
Redmi Note 11S Global 4/128GB pametni telefon s kodo: DHAug20OFF za 181€ (EU)
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

29 Avg 2022, 16:20

mojstermiha napisal/-a:
29 Avg 2022, 09:16
Torej zdaj ti SMS deluje normalno?
Zaenkrat ja, vendar po defaultu vseeno niso, tako da sem moral prav tako pobrisati vse podatke (cache + all data) ter dodati dodatna dovoljenja aplikaci-ji/jam za smse. :)
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Avg 2022, 18:11

buttcrack napisal/-a:
29 Avg 2022, 10:16
Kaj se trenutno kupuje za nezahtevne uporabnike? Ciljam predvsem na Redmi serijo, torej bolj budget varianto.

Kolega pravi, da bi upgrejdal 6ko ali 7ko.
pa je kakšne zastavljen max budget?

sicer kot je že @mojstermiha posredoval povezavo, Redmi Note 11S je nek bestbuy do 200€, tale opcija trenutno najugodnejša:
do 150€ pa Redmi Note 11, je pa kar občutno slabši od 11S modela, a če se res lovi budget tudi soliden telefon za ceno ...
nekje vmes pa Poco M4 Pro:
tudi Samsung A32 ni slaba opcija, je pa v priomerjavi z omenjenimi na določenih področjih občutno slabši (zmogljivost, kamere v nekaterih pogojih ...)
če gremo malo preko 200€ pa seveda Redmi Note 11 Pro, v primerjavi z 11S modelom kar občuten napredek, večji zaslon, višje osveževanje, višja svetilnost, novejša GorillaGlass zaščita, novejši 5.1 Bluetooth, 2x hitrejše polnjenje ...
buttcrack
Prispevkov: 121
Pridružen: 11 Maj 2020, 08:13

30 Avg 2022, 08:01

Hvala za linke. Predstavim tole opcijo: Redmi Note 11 Global 4/64GB pametni telefon s kodo: DHNEW20OFF za 145€ (EU), ker če se le da naj bo SD procesor.

Sicer pa budget kar se da nizek, torej je rang kar pravi (max 200).
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

31 Avg 2022, 11:03

Tomson napisal/-a:
29 Avg 2022, 00:17
ah, mi je res žal za tole slabo izkušnjo, upam da se res hitro le uredi in bo vse ok z EU ROMom, sam svojega še čakam, sem ga pa pred 10 dnevi naročil kar na TS z že nameščenim EU ROMom, je tudi tam precej padla cena. Glede na omenjene težave odstranim opcije za nakup z nameščenim CN ROMom (čeprav jih je že kar nekaj kupilo in niso poročali o tovrstni težavi) in se še enkrat opravičujem za nevšečnosti. Če bodo še naprej težave se oglasi na ZS, pomagam pri urejanju zagate ...
Zdravo Tomson

Imam nekaj vprašanj za tebe.

Kako to, da si se odločil za nakup telefona, ki je bil predstavljen marca 2021?
Gre torej za kar precej "staro" zadevo.

Kaj ta telefon podpira vse ferkvence, ki so pri nas, npr. za Telekom?

Če prav razumem si naročil z opcijo - Global Mi firmware?

Kaj 67W polnilec, ki ga dajo zreven je orignal Xiaomi?

Ta trgovina je zanesljiva? Kako je z carino?

Če prav vidim, pride skupni znesek $667.94, če se izbere USD?

Se opravičujem za večje število vprašanj. :D

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2022, 12:41

gregor napisal/-a:
31 Avg 2022, 11:03
Tomson napisal/-a:
29 Avg 2022, 00:17
ah, mi je res žal za tole slabo izkušnjo, upam da se res hitro le uredi in bo vse ok z EU ROMom, sam svojega še čakam, sem ga pa pred 10 dnevi naročil kar na TS z že nameščenim EU ROMom, je tudi tam precej padla cena. Glede na omenjene težave odstranim opcije za nakup z nameščenim CN ROMom (čeprav jih je že kar nekaj kupilo in niso poročali o tovrstni težavi) in se še enkrat opravičujem za nevšečnosti. Če bodo še naprej težave se oglasi na ZS, pomagam pri urejanju zagate ...
Zdravo Tomson, Imam nekaj vprašanj za tebe.

Kako to, da si se odločil za nakup telefona, ki je bil predstavljen marca 2021? Gre torej za kar precej "staro" zadevo.

Kaj ta telefon podpira vse ferkvence, ki so pri nas, npr. za Telekom?

Če prav razumem si naročil z opcijo - Global Mi firmware?

Kaj 67W polnilec, ki ga dajo zreven je orignal Xiaomi?

Ta trgovina je zanesljiva? Kako je z carino?

Če prav vidim, pride skupni znesek $667.94, če se izbere USD?
"stara zadeva" je relativen pojem. Mi 11 Ultra ima še vedno enega najboljših zaslonov, je top 3 na področju fotografije med vsemi modeli, procesor je lanski flagship, ki sicer ni najboljši glede optimizacija termike, se malo pregreva ob večji obremenitvi, a sam ne bom igral zahtevnih iger in podobno, novejši Gen1 glafship CPU je 20% zmogljivejši in podobno energetsko učinkovitejši, a roko na srce, redki bodo opazili razliko v zmogljivosti, gretje SD888 je težava le ob obremenitvi, avtonomijo baterija pa 11 Ultra malo kompenzira z veliko baterijo, ne podira kakšnih rekordov, je nekje v povprečju. Hitro 67W polnjenje je res hitro, priložen je original Xiaomi polnilec, CN a z EU adapterjem. Po vseh specifikacijah je torej Mi 11 Ultra v praksi enakovreden, na nekaterih področjih pa celo boljši od večine novejših flagshipov, sploh pa na področju fotografije in videa, ki je meni res zelo pomembna in eden glavnih razlogov za nakup omenjenega modela, še vedno med absolutno najboljšimi modeli na trgu, na DXomark še vedno drži 3.mesto, pred iPhone 13 Pro Max, Samsung S22 Ultra, Pixel 6 Pro, celo pred letošnjim 1" senzorjem, Xiaomi 12S Ultra. Še zadnji zaslon, ki lepo služi za kvalitetne selfije in kar nekaj drugih funckionalnosti. Skratka, za dobrih 600€ še danes eden najboljših pametnih telefonov na trgu in zato sem tudi sam šel v nakup. In včeraj sem ga tudi prejel, prišel 14 dni od naročila, brez kakšnih dodatnih stroškov ob dostavi, cena je bila končna. Vzel sem opcijo z naloženim EU ROMom, ker Global ROM ima nekaj več omejitev, je EU ROM najboljša opcija.

Zaenkrat nalagam aplikacije ki jih uporabljam, na kakšno težavo še nisem naletel, tudi SMSe preizkusil na hitro, prejel vseh 10/10, skratka po prvem dnevu zaenrkat vse bp, imam pa še kar nekaj aplikacij za namestit od bank do različnih video nadzorov, a ne pričakujem kakšnih težav... Malo mi je žal le da nisem vzel 512GB verzije, mogoče še to zamenjam ob priliki, je sicer dobrega stotaka dražja, ampak video in foto hitro napolni vsak telefon ...

Glede na seznam frekvenc in tale dokument podpira vse 4G/LTE frekvence v Slo, tudi na Telekomu. Ne vem pa še kako je z 5G, naj ne bi imel podpore za N7, to bom še videl ali 5G je ali ne, a iskreno povedano, sam ne vidim prav nobene dodane vrednosti v 5G ker je že 4G+ tako hiter da ne vem komu pride prav 5G. Poleg tega je 5G še dosti bolj omejen saj ima bistveno slabši doseg in hitrosti z oddaljenostjo od oddajnika drastično padajo, vse ovire so problem, skratka glede na trenutni telefon imam pri 4G+ v 90% višje hitrosti od 5G, kjer sploh je na voljo.

Vzel EU ROM, je najboljša opcija, Global ima nekaj več omejitev, ker je "Saftynet Failed"

Priložen polnilec je original Xiaomi.

Je zanesljiva trgovina, brez skrbi, le ni EU garancije, je pa kar hitra dostava, je opcija iz EU ali HK skladišča, prednost da po želji že oni naložijo EU ali Global ROM, so različne cene seveda, sam sem vzel preko HK, je Global Prioirty poštnina brez kakšnih dodatnih stroškov ob dostavi, cena končna, dostava nekje 14dni, sicer pride iz EU v 7 dnevih, a je višja cena in 67W polnilec ni vključen v ceno.
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

31 Avg 2022, 13:19

Hvala za podroben odgovor. :D

Bom moral močno razmisliti kako naprej. ;)

Do sedaj sem čakal na Xiaomi 12T PRO, ki bi naj bil predstavljen v septembru.
Prav tako bi naj bil močan na področju kamer. In bo imel najnovejši Snapdragon 8+ Gen 1.
Seveda je vprašanje kakšna bo cena. Nekaj se govori o 850 USD. Recimo novembra, decembra bi že bil primeren za nakup po nekoliko nižji ceni...?


Če se vrnemo na Mi 11 Ultra...

Glede EU ROM, govorimo o neuradnem ROMu iz te strani:
https://xiaomi.eu/community/
?

Kaj pomeni -> Global ima nekaj več omejitev, ker je "Saftynet Failed"?
Ali za ta telefon ne obstaja uraden GLOBAL ROM, saj je šel v prodajo tudi na globalnih trgih. Se motim?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2022, 16:48

gregor napisal/-a:
31 Avg 2022, 13:19
Seveda je vprašanje kakšna bo cena. Nekaj se govori o 850 USD. Recimo novembra, decembra bi že bil primeren za nakup po nekoliko nižji ceni...?

Če se vrnemo na Mi 11 Ultra... Glede EU ROM, govorimo o neuradnem ROMu iz te strani ? https://xiaomi.eu/community/

Kaj pomeni -> Global ima nekaj več omejitev, ker je "Saftynet Failed"? Ali za ta telefon ne obstaja uraden GLOBAL ROM, saj je šel v prodajo tudi na globalnih trgih. Se motim?
predvidoma cene novih Xiaomi telefonov res padejo nekje 2-3 mesece po začetku prodaje. Pričakuje se da bo prodaja stekla proti koncu septembra, ali bo res ali šele kasneje v oktobru pa težko napovedati. Mislim da bi nekje decembra moral doseči ceno 500-600€. A vse skupaj so predvidevanja, ki se v teh časih lahko hitro tudi spremenijo ...

za Mi 11 Ultra drži, je to ta EU ROM, ki temelji na uradnem CN ROMu a je po mnenju mnogih celo boljši od uradnega Global ROMa, je čist, hiter, dobra podpora, saj pravim, zaenkrat meni deluje top, a še nisem nastavil vseh zadev. Android Auto ki me je malo skrbel deluje super, tudi brezžično.

glede ROMA pa takole:
  • XIAOMI.EU Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + manual Updates + Widevine Level 1
  • GLOBAL Firmware (unlocked) = Saftynet Failed + OTA Updates + Widevine Level 1 + No Google Pay
na tem Global ROMu so torej težave z vsemi varnostnimi aplikacijami ki zahtevajo "SafetyNet" kjer je kakšno plačevanje (Google Pay), banke, Netflix, Snapchat izmed najbolj znanih ...

Obstaja tudi uradno Global verzija telefona, ki pa je že zelo težko dobalvjiv in ko je bil je bila cena okoli 1200€. Omenjena CN verzija pa je še dobavljiva in to po polovični ceni. Sigurno ni za vsakogar, ker je včasih potrebna kakšna nastavitev več, za kakšno zadevo preveriti kakšen workarround, a kot rečeno, zaenkrat pri meni še nisem naletel na kakšno večjo težavo, sporočim ko naložim vseh 60 aplikacij, ki jih redno uporabljam! ;)
Petra12
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Avg 2022, 17:53

31 Avg 2022, 18:17

Tomson napisal/-a:
29 Avg 2022, 18:11
buttcrack napisal/-a:
29 Avg 2022, 10:16
Kaj se trenutno kupuje za nezahtevne uporabnike? Ciljam predvsem na Redmi serijo, torej bolj budget varianto.

Kolega pravi, da bi upgrejdal 6ko ali 7ko.
pa je kakšne zastavljen max budget?

sicer kot je že @mojstermiha posredoval povezavo, Redmi Note 11S je nek bestbuy do 200€, tale opcija trenutno najugodnejša:
do 150€ pa Redmi Note 11, je pa kar občutno slabši od 11S modela, a če se res lovi budget tudi soliden telefon za ceno ...
nekje vmes pa Poco M4 Pro:
tudi Samsung A32 ni slaba opcija, je pa v priomerjavi z omenjenimi na določenih področjih občutno slabši (zmogljivost, kamere v nekaterih pogojih ...)
če gremo malo preko 200€ pa seveda Redmi Note 11 Pro, v primerjavi z 11S modelom kar občuten napredek, večji zaslon, višje osveževanje, višja svetilnost, novejša GorillaGlass zaščita, novejši 5.1 Bluetooth, 2x hitrejše polnjenje ...

Je morda kakšna nova ponudba za redmi note 11s 6/128gb? Tista koda za 25% off ne velja vec 🙄
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2022, 18:27

Petra12 napisal/-a:
31 Avg 2022, 18:17
Je morda kakšna nova ponudba za redmi note 11s 6/128gb? Tista koda za 25% off ne velja vec 🙄
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

trenutno najboljše opcije za omenjeni model:
Petra12
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Avg 2022, 17:53

31 Avg 2022, 19:40

Tomson napisal/-a:
31 Avg 2022, 18:27
Petra12 napisal/-a:
31 Avg 2022, 18:17
Je morda kakšna nova ponudba za redmi note 11s 6/128gb? Tista koda za 25% off ne velja vec 🙄
Pozdravljena in dobrodošla na Forumu! ;)

trenutno najboljše opcije za omenjeni model:
Pozdravljen, hvala.
A tista koda na 1. Linku sigurno deluje, ker napiše napačna koda :)
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

31 Avg 2022, 19:48

Evo, da se še jaz javim preko novega telefona MI 11T PRO. Najprej hvala Tomsonu, čeprav nismo nič rešili z gshopper sem dobil boljso ponudbo na amazonu za dobrih 20€ z enkrat več spomina. naročilo šlo skozi na amazonu v petek, isti dan tudi poslano z Nemčije, vceraj v Ljubljani, danes že pri meni doma. Zaenkrat je vse super. Edini minus ki ga vidim je to, da kretnje za spodnje tipke ne gredo prilagajati ( rad bi ji skril, obenem pa tudi z potegi aktiviral tipke, vendar bi rad da so ikone skrite) in jih skriti in pa da bi skril imena ikon na namizju ne pa pa tudi v meniju.

Drugace pa je telefon bomba, prvi vtis je da je zelo težak, vendar ko sem ga primerjal z prejšnjim samsungovim note 8 je teza enaka, vmes med njima sem pa 2 tedna imel nexus 6 zato sem dobil tak občutek, ker je nexus izredno lahek. Polnilec je tezki skoraj enako kot telefon. Nisem gledal na uro, ampak v 15 minutah je bil telefon poln iz 8%. Sedaj pa je v 2 urah matranja po telefonu padlo za 5%.
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

31 Avg 2022, 20:51

Tomson

Še enkrat hvala za odgovor.

Mi 11 Ultra...
XIAOMI.EU Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + manual Updates + Widevine Level 1
Ali je res potrebno ročno nalagati posodobitve?

To bi bil "deal breaker" za mene.

Drugo vprašanje, ki se pojavi, kako dolgo bodo na voljo novi ROMi. Lahko npr. čez pol leta ukinejo podporo?

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

31 Avg 2022, 21:26

Petra12 napisal/-a:
31 Avg 2022, 19:40
Pozdravljen, hvala.
A tista koda na 1. Linku sigurno deluje, ker napiše napačna koda :)
deluje, deluje, a vidim da se je za skupaj držal, takole:
Petra12
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Avg 2022, 17:53

01 Sep 2022, 07:50

Tomson napisal/-a:
31 Avg 2022, 21:26
Petra12 napisal/-a:
31 Avg 2022, 19:40
Pozdravljen, hvala.
A tista koda na 1. Linku sigurno deluje, ker napiše napačna koda :)
deluje, deluje, a vidim da se je za skupaj držal, takole:
Meni nikakor ne gre skozi🙈 skoz ponavlja napačna koda🤨
matogato
Prispevkov: 19
Pridružen: 01 Okt 2019, 11:01

01 Sep 2022, 09:16

Živijo Tomson,

zanima me ali je velika razlika med Oneplus Nord2 in Oneplus Nord 2T. V bistvu iščem en midrange telefon z dobro kamero in čim manjših dimenzij.
Ali je poleg Oneplus še kakšna druga opcija v enaki ali celo manjši velikosti aparata?

LP
Matej
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

01 Sep 2022, 10:52

Meni se zdi da je Tomson malce zamešal trgovine. Tale trgovina v kombinaciji s tole kodo deluje:
Redmi Note 11S Global 4/128GB pametni telefon s kodo: DHSep20OFF za 200€ (EU)
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Sep 2022, 11:16

Petra12 napisal/-a:
01 Sep 2022, 07:50
Meni nikakor ne gre skozi🙈 skoz ponavlja napačna koda🤨
kot je @mosjtermiha ugotovil, moja napaka, se opravičujem, sem zamešal povezave do trgovin, takole bo pa res:
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Sep 2022, 11:29

matogato napisal/-a:
01 Sep 2022, 09:16
Živijo Tomson, zanima me ali je velika razlika med Oneplus Nord2 in Oneplus Nord 2T. V bistvu iščem en midrange telefon z dobro kamero in čim manjših dimenzij. Ali je poleg Oneplus še kakšna druga opcija v enaki ali celo manjši velikosti aparata?
razlike med omenjenima modeloma so majhne, če razlika v ceni ni velika vsekakor 2T model, če pa je razlika proti 100€ pa nima nobenega smisla plačevati več za skoraj enak telefon. 2T ima sicer tovarniško nameščen Android 12, za Nord2 bo nadgradnja, procesor na 2T je sicer novejši, a razlika v zmogljivosti je 5%, 2T ima hitrejše polnjenje (80W vs 65W) a tudi tukaj ni dan in noč razlik. Glede na to da se trenutno dobi Nord 2 po res ugodni ceni, sam ne bi dosti razmišljal, sicer pa pri 300€ ni prav dosti konkurence, sploh pri manjših modelih ...
kakšen Mi 11 Lite je tudi dober telefon, malo manjši, precej primerljiv po vseh lastnostih:
pa Samsung Galaxy A52 ni slaba opcija:
Realme GT Neo 2 je malo dražji a že večji pri 6.6" a bistveno zmogljivejši, je overall boljši telefon:
matogato
Prispevkov: 19
Pridružen: 01 Okt 2019, 11:01

01 Sep 2022, 11:55

Tomson,

hvala za odgovor.
Ali je od ostalih dveh, ki si jih naštel (Xiaomi in Samsung) Oneplus boljša opcija ali je samo stvar osebne preference?
Še ena stvar. Vidim, da Oneplus nima AUX. Je USB-c Aux connector OK za glasbo, ali vzamem enega z AUX izhodom. Rabim za v avto.

LP
Matej
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

01 Sep 2022, 13:56

Pozna kdo mogoče Samsung Galaxy A53 5G? Je nova generacija Samsung Galaxy A52s 5G, ki je bil zelo priljubljen. Tale novi ima Samsungov procesor, prejšnji pa je imel Qualcomm, ki je malenkost bolj zmogljiv. Nekih izboljšav ni. Kot bi šlo za enak telefon z drugim procesorjem. Je torej Samsung Galaxy A53 5G dober ali slab telefon? Cena je okoli 300€.
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Sep 2022, 19:36

matogato napisal/-a:
01 Sep 2022, 11:55
Tomson, hvala za odgovor. Ali je od ostalih dveh, ki si jih naštel (Xiaomi in Samsung) Oneplus boljša opcija ali je samo stvar osebne preference?
Še ena stvar. Vidim, da Oneplus nima AUX. Je USB-c Aux connector OK za glasbo, ali vzamem enega z AUX izhodom. Rabim za v avto.
Samsung A52 ima izmed omenjenih občutno slabši sistem kamer, občutno najslabši procesor, daleč najpočasnejše polnjenje, plastična zadnja stran, tak da tudi kvaliteta materialov občurno slabša, ostalo na podobnem nivoju, a glede na konkurenco bi ga dal seveda na zadnje mesto. Nord 2 je res overall odličen, je pa Mi 11 Lite še malo boljši na področju fografije, malo višja svetilnost, malo boljša baterija a malo slabši procesor in 2x počasnejše polnjenje. Sam bi rangiral Oneplus -> Xiaomi -> Samsung

adapter USB-C v 3.5mm je povsem enakovreden direktnemu 3.5mm izhodu, ne bo kakšnih razlik ...
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Sep 2022, 19:47

mojstermiha napisal/-a:
01 Sep 2022, 13:56
Pozna kdo mogoče Samsung Galaxy A53 5G? Je nova generacija Samsung Galaxy A52s 5G, ki je bil zelo priljubljen. Tale novi ima Samsungov procesor, prejšnji pa je imel Qualcomm, ki je malenkost bolj zmogljiv. Nekih izboljšav ni. Kot bi šlo za enak telefon z drugim procesorjem. Je torej Samsung Galaxy A53 5G dober ali slab telefon? Cena je okoli 300€.
v primerjavi z A52s je A53 5G le na nekaterih področjih boljši, pravzaprav le nadgradnja procesorja je kar občutna (30%), medtem ko je zaslon enak, sistem kamer je enak, novi A53 je izgubil 3.5mm priključek, ima večjo baterijo a isto hitro polnjenje, zaradi zmogljivejšega procesorja pa je avtonomija baterije ista. Je soliden telefon, a kot omenjeno v prejšnjem postu, Xiaomi in Oneplus ponujata bistveno več za podobno ceno ...
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Sep 2022, 08:33

Jaz sem A53 5G dobili kot služben telefon in sem ga dal dalje mami.

Telefon ni noben presežek. Meni se zdi, da za to ceno dobiš veliko boljše telefone.

Mama je prej imela Redmi note 7 (zelo stara zadeva) in se mi A53 ni zdel nič kaj boljši kot RN7. Malo bolj svetel ekran, mallo bolj odziven, drugače pa res nič posebnega.

LP
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Sep 2022, 08:35

gregor napisal/-a:
31 Avg 2022, 20:51
Tomson

Še enkrat hvala za odgovor.

Mi 11 Ultra...
XIAOMI.EU Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + manual Updates + Widevine Level 1
Ali je res potrebno ročno nalagati posodobitve?

To bi bil "deal breaker" za mene.

Drugo vprašanje, ki se pojavi, kako dolgo bodo na voljo novi ROMi. Lahko npr. čez pol leta ukinejo podporo?

LP
Tomson, to si verjetno spregledal. :D
So tukaj res ročne posodobitve?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Sep 2022, 10:19

za EU ROM drži, kot navedeno, ni OTA nadgradenj (še), je potrebno ročno prenesti nadgradnjo in namestiti. A vzame 10 min. Postopek ni kompliciran.
Download it on pc, plug your phone in and unzip, enter the phone in fastboot mode and then run windows_fastboot_update_rom.bat (assuming you have windows pc)
EU ROMi imajo zelo dolgo in predvsem ažurno podporo, dlje in prej kot pravi tovarniški Global ROM, ker EU ROM temelji na CN ROMu, ki so ponavadi bistveno hitreje zunaj ...
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Sep 2022, 11:43

OK, hvala za odgovor.

Nisem najbolj vešč glede teh ROM zadev.

Vem da je Mi 11 Ultra odličen telefon z odlično kamero.

Mene osebno motijo te tri zadeve:
- CN polnilec z EU adapterjem, ni EU polnilec
- neuraden ROM brez OTA, ni uraden GLOBAL ROM
- ferkvence 5G - CN?

Jaz kupujem telefon za cca. 3 leta (ne menjam vsakih nekaj mesecev oz vsako leto) in zato zaenkrat še ne bom kupil te zadeve.

Bom najprej počakal na 12T Pro.

Nekaj ur nazaj so prišle nove novice:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_12t_pro ... -55619.php
https://www.notebookcheck.net/Leaked-Xi ... 440.0.html

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Sep 2022, 11:58

drži, CN verzije telefonov niso za vsakega, so res lahko izjemno ugodne (2x cenejše) a potencialni kupec mora biti pripravljen na nekaj kompromisov (kot je že bilo omenjeno) ... meni npr. ni težko naložiti nov ROM na pol leta, komu drugemu pa na pamet ne pade. Zato pa so različne opcije, različni telefoni, modeli, znamke, vsak ima svoje želje, pričakovanja, pogoje itd. in za vsakega se najde neka optimalna izbira v izbranem cenovnem rangu.
potepuh
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Sep 2021, 13:20

02 Sep 2022, 13:17

Vprašanje, ko namestiš nov rom, ali ostanejo vse nastavitve in vse aplikacije...Ali je morda telefon kot nov, vse od začetka za naložit in nastavit?
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Sep 2022, 15:30

Tomson napisal/-a:
02 Sep 2022, 11:58
drži, CN verzije telefonov niso za vsakega, so res lahko izjemno ugodne (2x cenejše) a potencialni kupec mora biti pripravljen na nekaj kompromisov (kot je že bilo omenjeno) ... meni npr. ni težko naložiti nov ROM na pol leta, komu drugemu pa na pamet ne pade. Zato pa so različne opcije, različni telefoni, modeli, znamke, vsak ima svoje želje, pričakovanja, pogoje itd. in za vsakega se najde neka optimalna izbira v izbranem cenovnem rangu.
Točno tako, zelo lepo napisano.

Me kar mika ta Mi 11 Ultra. Bom še počakal na 12T Pro, kakšna bo cena in kamera...
Se bojim, da bo 200 MP povzročalo kar precej težav, šuma...

Kako dolgo bo še na voljo Mi 11 Ultra, je to mogoče napovedati?

LP
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

02 Sep 2022, 15:33

potepuh napisal/-a:
02 Sep 2022, 13:17
Vprašanje, ko namestiš nov rom, ali ostanejo vse nastavitve in vse aplikacije...Ali je morda telefon kot nov, vse od začetka za naložit in nastavit?
Sigurno ostanejo vse aplikacije. To bi bilo nezaslišano, da bi moral npr. Tomson znova namestiti 60 app. :D
Aplikacije so ločene od posodobitev telefona.

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Sep 2022, 19:00

žal je nemogoče napovedati kako dolgo bo Mi 11 Ultra CN še v prodaji ... načeloma ostanejo pri posodobitvah vse aplikacije in podatki, nastavitve ... res, je, to bi bila prava muka! ;)
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

05 Sep 2022, 13:20

Še eno vprašanje.

Ali se nameščene aplikacije ne prenesejo samodejno iz starega na nov telefon?
Ker so povezane z google računom.

Oz. ta funkcija pri neuradnem EU ROM ne deluje?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Sep 2022, 15:03

se prenesejo, sam sem sicer uporabil MyBackupPro, pa potem migracija vseh podatkov iz telefona na telefon preko BT, ampak vse ne delujejo. je kakšno potrebno ročno namestit iz Google Play, pa potem pri vsaki ki zahteva na novo uporabniško ime, geslo itd ...

sem sedaj zaključil z namestitvijo vsega kar uporabljam in na veselje brez kakšnega zapleta, vse deluje 100%, tudi 5G na Telekomu ...
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

06 Sep 2022, 12:38

Očitno bom res moral naročiti Mi 11 Ultra ;) :lol:
blze
Prispevkov: 83
Pridružen: 28 Avg 2019, 09:35

06 Sep 2022, 20:14

popust za mi 11 ultra?
na mojem mi 9 use šteka in baterija zdrži samo 8 ur...
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Sep 2022, 21:32

blze napisal/-a:
06 Sep 2022, 20:14
popust za mi 11 ultra? na mojem mi 9 use šteka in baterija zdrži samo 8 ur...
najboljši opciji za Mi 11 Ultra:
slaba stran na Giztop je draga poštnina (Express za 39€) da ni dodatnih stroškov ob dostavi, je pa dostava ponavadi nekje 8-9 dni in pa ni možnosti da že trgovina naloži EU ali GLOBAL ROM, je potrebno potem doma naložiti.
prednost na TradingS je cenejša poštnina (brez dodatnih stroškov ob dostavi) in pa že naložen EU ROM, je pa dostava nekje 15 dni ...
blze
Prispevkov: 83
Pridružen: 28 Avg 2019, 09:35

07 Sep 2022, 05:33

Hvala.
kje je naj ceneji wireless polnilec?
gregor
Prispevkov: 486
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

08 Sep 2022, 08:35

Kako izgleda EU adapter za CN verzijo polnilca, za Mi 11 Ultra?
Plastik fantastik, ki hitro odpade...
Koliko pride original EU polnilec?
Hvala
LP
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Sep 2022, 21:12

gregor napisal/-a:
08 Sep 2022, 08:35
Kako izgleda EU adapter za CN verzijo polnilca, za Mi 11 Ultra? Plastik fantastik, ki hitro odpade... Koliko pride original EU polnilec?
tale na TS je čisto dober, takole izgleda:

Slika

oroginal polnilec je kar drag, potem se raje kupi kakšen dober adapter, tale zgleda kar ok:
https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki ... dapter-set
Tomson
Prispevkov: 10689
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

08 Sep 2022, 21:13

blze napisal/-a:
07 Sep 2022, 05:33
Hvala. kje je naj ceneji wireless polnilec?
original ali ni nujno?
Odgovori