Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Joži
Prispevkov: 24
Pridružen: 14 Jan 2020, 19:22

14 Jan 2020, 21:04

tnx, potem se bom malo pocakal, da bo na zalogi na Gearbestu, predvsem zaradi uveljavljanja garancije v EU...
milka
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jan 2020, 07:53

20 Jan 2020, 10:02

Zdravo, tudi jaz se nagibam k zamenjavi telefona (trenutno je v uporabi Redmi 3S). Najbolj se mi dopadeta Mi A3 in Mi 9 Lite (zanimiva sta tudi Redmi Note 8 (T/Pro) in Mi 9T).
Bodoči telefon naj bi imel solidno baterijo in kamero (za dobro kamero je treba malo več €), da se lepo poveže z Android Auto (ali morda na MirrorLink - to mi z sedanjim telefonom ne uspe). Priporočljivo je, da ima tudi možnost dodatne SD kartice in da bojo še nekaj časa na voljo posodobitve (plus je tudi, da ima NFC, ni pa pogoj, se bo dalo tudi brez tega).
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

20 Jan 2020, 11:54

milka napisal/-a:
20 Jan 2020, 10:02
Zdravo, tudi jaz se nagibam k zamenjavi telefona (trenutno je v uporabi Redmi 3S). Najbolj se mi dopadeta Mi A3 in Mi 9 Lite (zanimiva sta tudi Redmi Note 8 (T/Pro) in Mi 9T).
Bodoči telefon naj bi imel solidno baterijo in kamero (za dobro kamero je treba malo več €), da se lepo poveže z Android Auto (ali morda na MirrorLink - to mi z sedanjim telefonom ne uspe). Priporočljivo je, da ima tudi možnost dodatne SD kartice in da bojo še nekaj časa na voljo posodobitve (plus je tudi, da ima NFC, ni pa pogoj, se bo dalo tudi brez tega).
Bilo bi zelo v pomoč, če zapišete vaš max budget, glede na zapisano predvidevam da do 250€? Za 320€ sicer dobite Mi 9T Pro, ki je res top telefon na vseh področjih, a to je predvidevam že preveč, bi raje ostali okoli 200€ verjetno?
milka
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Jan 2020, 07:53

21 Jan 2020, 08:36

Ja res je. Trenutno bi se omejil na do 200 eur.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jan 2020, 09:34

milka napisal/-a:
21 Jan 2020, 08:36
Ja res je. Trenutno bi se omejil na do 200 eur.
okoli 200€ so najboljši modeli overall kot že sami omenjate Mi A3, Redmi Note 8T/Pro ter Mi 9 Lite ...

Model Mi A3 je zanimiv, ker za nizko ceno ponuja odličen AMOLED zaslon, zelo spodoben procesor, zmogljivo baterijo, dobro kamero glede na cenovni razred, Android One operacijski sistem, po drugi strani pa občutno nižjo ločljivost, kar se pozna pri tekstu ...

Model Mi 9 Lite j sicer dražji, a overall boljša opcija, z večjim AMOLED zaslonom višje ločljivosti, zmogljivejšim procesorjem, enako baterijo, še malo boljšo kamero ...

Glede na omenjena modela je pri Redmi seriji edini konkurenčen model le Redmi Note 8 Pro, ki sicer nima AMOLED zaslona, a dober LCD zaslon višje ločljivosti, ki je še malo večji, še malo zmogljivejši procesor, še malo boljšo kamero, še večjo baterijo ...

Vsi modeli ima režo za SD kartico, Mi A3 brez NFCja, Mi 9 Lite in Mi A3 z bralnikom prstnih odtisov pod zaslonom ...

Osebno bi se odločal med Mi 9 Lite in Redmi Note 8 Pro, pač odvisno kje so prioritete glede na vse omenjeno. Oba sta odlična telefona za ceno, z nobenim se ne zgreši ...

če se gre pa malo čez 200€ pa super opcija tudi Mi 9T model z AMOLED zaslonom višje ločljivosti, najboljšim procesorjem med omenjenimi modeli a žal občutno manjšo baterijo in brez reže za SD kartico...

Najnižje cene pa v namenskem članku; Xiaomi telefoni in najnižje cene:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Mojca
Prispevkov: 2
Pridružen: 22 Jan 2020, 11:31

22 Jan 2020, 13:49

Pozdravljeni

Iščem Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global z 6/64 ali 6/128 ugodno ponudbo iz EU skladišč. Je za počakati kakšen teden?

Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jan 2020, 18:38

Mojca napisal/-a:
22 Jan 2020, 13:49
Pozdravljeni

Iščem Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global z 6/64 ali 6/128 ugodno ponudbo iz EU skladišč. Je za počakati kakšen teden? Hvala
Za omenjeni model prav dosti izbire iz EU skladišč ni, tudi čez teden dni ne bo drugače, je pa trenutno najboljša opcija:

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: HONORBUY za 204€ (EU skladišče, 16€ poštnina)
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: HONORBUY za 223€ (EU skladišče,16€ poštnina)

če se mudi je to to, najhitrejša opcija, sicer pa še se lahko počaka 2-3 tedne, iz HK skladišč še občutno ceneje, preko Prioirty Line poštne opcije brez dodatnih stroškov:

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P8 za 194€
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P3 za 209€
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BGIssAmXRN8P za 196€

tale opcija je npr. dobra, je vsak dan nekaj komadov na voljo:

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: BG01N8P64 iz 243€ na 179€
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

24 Jan 2020, 17:47

@Tomson. Spet te prosim za pomoc. Kupujem en pameten telefon za tasta (70let). Prventsveno, da se bo lahko povezal na Android auto, kar pomeni da bom sploh lahko namestil gor aplikacijo. Dobro bi bilo tudi, da je dokaj robusten in da ne bo rabil ocal za gledanje (sicer se da programsko povecat tekst in okone a vseeno), pa seveda da ne bo treba (pre)pogosto filat baterije. Preferiram Xiaomi ni pa nujno...cena okoli 120€, crna barva. Naceloma ni tezave tudi s kaksno rabljeno robo.
Kaksen Xiaomi Redmi 8 bi bil ok za cca 100€?
https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-8 ... rehouse=HK

Pa se nekaj. Ker nisem vec na tekocem, sem pa slisal neko strasenje z novimi ukrepi pri uvozu iz Kitajske...je kaj na temu ali je se vedno kot je bilo lani..EU priority pa gasa? Brez DDV in carinskega postopka?

Hvala lepa.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Jan 2020, 00:24

V omenjenem cenovnem rangu in če je baterija prioriteta vsekakor omenjeni Redmi 8, sicer pa za malo več (od 117€) model Redmi Note 8 z malo večjim zaslonom a bistveno višjo ločjivostjo (je tekst malo bolj oster), zmogljivejšim procesorjem, občutno boljšo kamero, hitrejšim WiFijem, tudi odlično baterijo (4000mAh), a ne tako zmogljivo kot pri Redmi 8 modelu (5000mAh) ... Osebno bi za omenjeno kljub vsemu izbral model Note 8, je le overall boljši telefon a ne toliko dražji ...

Glede pošiljanja zaenkrat nobenih sprememb, preko Prioirty Line brez dodatnih stroškov ...
AnKo
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Jan 2020, 19:24

25 Jan 2020, 20:27

Pozdravljeni,
mozu za darilo kupujem telefon. Ogledanega imam Xiaomi redmi note 8 pro.
Vem, da je on gledal Xiaomi mi note 10 pro, ki pa je zame precej drazji. Sedaj ima Lenovo K6 note.
Ali bi z nakupom redmi 8 note pro zelo falila?Telefon uporablja za klice, sms-e, socialna omrezja, avtonet in brskanje po spletu, fotografiranje, nic kaj profesionalnega.. predvsem mu je pomembno, da baterija drzi dolgo. Meni je vazno, da je hiter, da ne šteka.. bi za taksno uporabo res opazil kaksno razliko med omenjenima telefonoma ali bi slo bolj za to, da je pac xiaomi mi note 10 pro novejsi in boljsi, opazis pa tega ravno ne? :P
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Jan 2020, 00:17

AnKo napisal/-a:
25 Jan 2020, 20:27
... bi za taksno uporabo res opazil kaksno razliko med omenjenima telefonoma ali bi slo bolj za to, da je pac xiaomi mi note 10 pro novejsi in boljsi, opazis pa tega ravno ne? :P
Med omenjenima modeloma je nekaj bistvenih razlik. Note 10 ima AMOLED zaslon, ki je superioren LCD zaslonom, boljši vidni koti, višja svetilnost, res bistveno boljši prikaz črne, posledično veliko višje kontrastno razmerje, možnost AlwaysOnDisplay, vgrajen čitalnik prstnih odtisov pod zaslonom itd. Tudi kamera je na Mi Note 10 modelu superiorna, saj sodi med top tri med vsemi mobilnimi telefoni, medtem ko je pri Note 8 Pro modelu primerna cenovnemu razredu, oz. malo višje ... Mi Note 10 ima občutno večjo baterijo, a še bolj pomembno 30W hitro polnjenje v primerjavi z 18W pri Note 8 Pro modelu, kar pomeni da se telefon napolni skoraj 2x hitreje. Omeniti gre še kvaliteto materialov, ki je pri Note 10 modelu občutno višja, ALU ohišje, medtem ko pri Note 8 Pro plastika. Ostale razlike niso bistvene, Mi Note 10 ima malenkost zmogljivejši procesor, a nima MicroSD kartice, ima pa v osnovi 128GB spomina, kar je povsem dovolj za omenjeno.

Ali je Mi Note 10 vreden 2x višje cene (400€ vs 200€?) Kakor za koga. Glede na omenjeno primerjavo je na ključnih področjih bistveno boljši in za tiste, ki so jim omenjena področja pomembna je vsekakor vreden višje cene, saj pravzaprav nima prave konkurence pri 400€, če govorimo o področju fotografije npr. Kaj bo bolj primerno za vašega moža? jah :) sigurno bi bil bolj vesel modela Mi Note 10, (model Pro se ne splača, je občutno dražji ima pa le več spomina, ostalo enako), ali bo izkoristil področja kjer je omenjeni telefon boljši pa veste verjetno vi. Je pa sicer Xiaomi Redmi Note 8 Pro odličen telefon za ceno in ponuja res veliko in bo glede na napisano povsem primeren telefon ... Končna odločitev pa na vas, ko presodite kaj je res pomembno in koliko se bo izkoristilo in kako bo mož sprejel kompromis.

Trenutno najugodnejše cene pa v namenskem članku:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
AnKo
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Jan 2020, 19:24

26 Jan 2020, 08:17

Hvala za izcrpen odgovor, sem si prej ze prebrala to temo, ampak mi je zdaj vseeno bolj jasno, vsaj kar se tice zaslona in materiala, itd.. hja, kako bo res izkoristil telefon je vprasanje. Tudi sama imam samsung S9 pa ga verjetno niti priblizno ne izkoristim, mi je bil pa lep in dober :) torej je potem bolje res vzeti Mi note 10. 400€ je kar lepa cena, pri nas je najcenejsi blizu 600€. Samo pa nisem prepricana kako narociti, ponudi moznosti iz HK in se nekaj drugega? Kje potem oznacim priority lane? Kje vpisem kodo kupona? V koliksnem casu potem telefon pride, nekje pise ze 2-4 dni? Garancija je torej 1 leto?
AnKo
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Jan 2020, 19:24

26 Jan 2020, 08:26

Kaj pa razlika med Xiaomi Mi 9T pro in Mi note 10? Cena je v SLO kot iz tujine MI 10, ampak bi ga dobila vsaj takoj in z garancijo.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Jan 2020, 14:45

AnKo napisal/-a:
26 Jan 2020, 08:26
Kaj pa razlika med Xiaomi Mi 9T pro in Mi note 10? Cena je v SLO kot iz tujine MI 10, ampak bi ga dobila vsaj takoj in z garancijo.
Tole je opcija iz EU skladišča, se pravi dostava v nekaj dnevih, brez dodatnih stroškov:

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 ali GBXMNTFR02 iz 455€ na 409€

Ker v tem primeru ne gre za HK ampak EU skladišče ni pomembno za katero poštno opcijo gre, sicer pa je tako ali tako sama ena, že izbrana opcija, Prioirity Line za 10€ in omenjeno dostavo 2-4 dni ...

Sicer pa postopek, se registrirate v trgovini, se prijavite, kliknete na zgornjo povezavo ter Buy Now, znajdete se na blagajni kjer je levo spodaj od cene polje Apply Coupon, vpišete kodo, kliknete na Apply, cena se zniža, zaključite nakup. Predlagam plačilo preko PayPala, so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa je plačilo s kreditno kartico v trgovini pa se izbre opcija ShippingInsurance za nekaj €. Gre pa sicer za precej podobno zadevo. Garancija je 1-leto, uveljavlja pa se lahko preko EU centra (Španija).

Model Mi 9T Pro je še eden izvrsten model za ceno, ponuja namreč tudi odličen AMOLED zaslon, malo manjši sicer, še občutno zmogljivejši procesor, brezrobi zaslon, ker je kamera motorizirana (kar je za nekatere plus, druge minus, potrebno je nekaj pazljivosti ko je kamera zunaj, da se ne kam udari, saj se potem hitro uniči mehanizem), po drugi strani pa čeprav z zelo dobro kamero za cenovni razred, ki pa niti približno ni kos kameri na Mi Note 10 modelu. Tudi baterija je občutno manjša (4000mAh vs 5260mAh), polnjenje pa je malenkost počasnejše pri Mi 9T Pro modelu. Overall sicer odličen telefon, a vsak model ima svoje prednosti, na koncu zopet stvar prioritet ...
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

27 Jan 2020, 10:05

@Tomson hvala za odgovor in nasvet, sem pa naredil rahel preobrat in sicer bom moj Xiaomi RN4 dal tastu za to kar rabi bo cisto OK...sebi sem pa privoscil Xiaomi Mi 9T Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG19T8 iz 324€ na 226€.

Vzel sem se shipping insurance tako da me je z EU Priority Line (3,63€ & 7-15 business days) prisel 236€

Upam da sem se dobro odlocil.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Jan 2020, 10:09

@Buggy:
če si s tem rešil situacijo, ala dve muhi na en mah, si se očitno dobro določil! ;) Sporoči kako boš zadovoljen, je pa Mi 9T super telefon za ceno ...
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

27 Jan 2020, 10:36

Ja tako bo se najbolje...kupil si je nov avto zdej bi pa rad se navigacijo preko android avto spremljal na ekranu od avta. Telefonira zelo redko, aplikacij ne uporablja, prej je imel pa telefon na tipke. Vsekakor javim kako je slo z narocilom in kako bom zadovoljen s telefonom, ker tale RN4 je super stvar.
Se najbolj me zanima kdaj bo roba prisla, sedaj ko je tam novo leto in tale nesrecni virus. Upam da ne bo vecjih zamud. Nekako v 30 dneh bi bilo dobro da bi bilo tukaj.
denny3891
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jan 2020, 19:02

29 Jan 2020, 22:16

Pozdravljen.

Lahko priporočaš, kateri telefon kupiti z recimo dobro kamero in močno baterijo. Budget je tam nekje 300€. Mogoče kakšen evro več.

Lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jan 2020, 23:59

denny3891 napisal/-a:
29 Jan 2020, 22:16
Pozdravljen. Lahko priporočaš, kateri telefon kupiti z recimo dobro kamero in močno baterijo. Budget je tam nekje 300€. Mogoče kakšen evro več.Lp
če bi šel budget malo višje, brez razmisleka Xiaomi Mi Note 10, je trenutno eden izmed top 3 telefonov z najboljšo kamero na trgu, tik ob Huawei Mate 30 in Honor V30 Pro ki stanega 2-3x več, poleg tega ima izjemno, nadpovprečno 5.270mAh baterijo ...

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBXMNTFR02 iz 455€ na 409€
(Gearbest, EU skladišče, 2-7dni dostava)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 iz 455€ na 409€
(Gearbest, EU skladišče, 2-7dni dostava)

če pa je to preveč, pa naslednja najboljša opcija, Xiaomi Mi 9 Pro model, malo nad 300€, kamera sicer ni čisto na nivoju Mi Note 10, a še vedno nadpovprečna kamera za cenovni rang, tudi odlična 4000mAh baterija in overall top telefon za ceno:

- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG19TP iz 405€ na 320€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 15dni)
- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/64GB pametni telefon za 336€
(Honorbuy, EU skladišče. brez dodatnih stroškov, 2-4 dni)
VenumPC
Prispevkov: 3
Pridružen: 24 Okt 2019, 13:12

30 Jan 2020, 08:24

@Tomson

Pozdravljen ponovno!

Čas je da zamenjam svoj Huawei P20 Pro, ki mi je služil več kot odlično! Seveda sem hotel iti na Huawei P30 Pro ampak mi je huawejev poseg v privatnost čedalje manj všeč.
Moje zahteve so visoke in sicer:

- Hitrost in zanesljivost
- Odlična grafika
- Dobra baterija (nad 4500)
- Fenomenalne slike (portret, detaljne slike pri 3-5cm od predmeta)
- Podobna velikost p30 pro ali manj
- Možnost 2h SIM kartic!

Cena ni pomembna ker se zagotovo kaj ceneje najde kakor po obrokih 😊

Gledal sem seveda Mi note 10 Pro - 2 modela sta.. 8gb/256 in slabsi 6gb/128.. Cenovno pa je dosti razlike. A dejansko se pozna samo na prostoru in ramu, vse ostalo pa je isto?

Mogoče relativno kmalu pride kakšen boljši telefon?

Hvala za vse in lep pozdrav!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2020, 10:39

VenumPC napisal/-a:
30 Jan 2020, 08:24
@Tomson. Pozdravljen ponovno! Čas je da zamenjam svoj Huawei P20 Pro, ki mi je služil več kot odlično! Seveda sem hotel iti na Huawei P30 Pro ampak mi je huawejev poseg v privatnost čedalje manj všeč.
Pozdrav, omenjeni P20 Pro še danes sodi med telefone z boljšo kamero in če je prioriteta fotografija so trenutno najboljši telefoni: Huawei Mate 30 Pro, Honor V30 Pro, ki zaradi omenjenega odpadeta, na praktično istem nivoju pa omenjeni Xiaomi Mi Note 10. Slednji sicer nima flagship procesorja, ima pa zelo dober midrange procesor, ki je v praksi zelo hiter. Ima nadvpovprečno 5200mAh baterijo, kar je zopet prioriteta, zaslon enake velikosti kot P30 Pro, je DualSIM, najboljše pa je, da stane le 400€ iz EU skladišča. Skratka, zelo dober kompromis glede na to kaj ponuja in glede na želje, prioritete. Med modeloma Pro in navadnim je dejansko, glede na teste, edina razlika dodaten spomin.

Med najboljše (a stoopničko nižje od zgoraj omenjenih) telefone s kamero še sodi Apple iPhone 11 Pro Max ter Samsung Galaxy Note 10+, oba s astronomsko ceno, ki je po mojem osebnem mnenju nista vredna, potem pa imamo zelo zanimiv telefon, kvaliteta posnetkov na nivoju omenjenih dveh modelov, Oppo Redno 10x Zoom, ki se že dobi za 434€ a CN verzija, Global verzije še ni, a to pomeni brez Band20 podpore za Slo, ter le angleščina, se splača počakat skratka na Global verzijo, omenjeni telefon s 6.6" AMOLED zaslonom, DualSim, 4000mAh baterijo, ki sicer ni fenomealna je pa kar ok, ter top SD855 procesorjem ... A glede na vse, je kljub slabšem CPUju pri prej omenjenem Mi Note 10 slednji boljša opcija overall ... Potem pa iz istega koša, še na zelo podobnem nivoju kamere OnePlus 7T in 7T Pro modela, ki sta tudi overall odlična, sodita med daleč najboljše modele glede na razmerje cena, zmogljivost, kvaliteteta, edina z 90Hz zasloni, oba z najboljšim CPUjem na trgu, SD855+, Android 10, jasno, DualSIM, a model 7T z 3800mAh baterijo, medtem ko model 7T Pro z 4080mAh baterijo, a oba res hitro 30W polnjenje, jasno model 7T Pro še malo boljši, sicer tudi dražji, a tudi z res lepim dizajnom brez zareze ter motorizirano sprednjo kamero, vsekakor top telefon za ceno, pa tudi model OnePlus 7 Pro je zanimiva opcija z ugodnejšo ceno in precej podobno kamero ...

trenutno najboljše cene za omenjene telefone pa v namenskih člankih:

Xiaomi telefoni in najboljše cene:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html

OnePlus telefoni in najboljše cene:
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
denny3891
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jan 2020, 19:02

30 Jan 2020, 19:49

Tomson napisal/-a:
29 Jan 2020, 23:59
denny3891 napisal/-a:
29 Jan 2020, 22:16
Pozdravljen. Lahko priporočaš, kateri telefon kupiti z recimo dobro kamero in močno baterijo. Budget je tam nekje 300€. Mogoče kakšen evro več.Lp
če bi šel budget malo višje, brez razmisleka Xiaomi Mi Note 10, je trenutno eden izmed top 3 telefonov z najboljšo kamero na trgu, tik ob Huawei Mate 30 in Honor V30 Pro ki stanega 2-3x več, poleg tega ima izjemno, nadpovprečno 5.270mAh baterijo ...

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBXMNTFR02 iz 455€ na 409€
(Gearbest, EU skladišče, 2-7dni dostava)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 iz 455€ na 409€
(Gearbest, EU skladišče, 2-7dni dostava)

če pa je to preveč, pa naslednja najboljša opcija, Xiaomi Mi 9 Pro model, malo nad 300€, kamera sicer ni čisto na nivoju Mi Note 10, a še vedno nadpovprečna kamera za cenovni rang, tudi odlična 4000mAh baterija in overall top telefon za ceno:

- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG19TP iz 405€ na 320€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 15dni)
- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/64GB pametni telefon za 336€
(Honorbuy, EU skladišče. brez dodatnih stroškov, 2-4 dni)


Hvala za podatke. Bom se kar odločil za Mi Note 10. Zanima me še sledeče. In sicer glede "Shipping Guarantee". Bi moral dat nekaj čez 13$ za to garancijo?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jan 2020, 20:15

denny3891 napisal/-a:
30 Jan 2020, 19:49
Hvala za podatke. Bom se kar odločil za Mi Note 10. Zanima me še sledeče. In sicer glede "Shipping Guarantee". Bi moral dat nekaj čez 13$ za to garancijo?
Če se plača preko PayPala so vse pošiljke avtomatsko zavarovane preko njihovega sistema v primeru izgube/poškodbe. Pri tem ShippingInsurance gre za podobno zadevo, le postopek refunda je na koncu hitrejši, zdaj koliko je to za koga vredno mora sam presoditi. Skratka, če je PayPal plačilo, je dovolj, če je direktno kreditna kartica v trgovini bi priporočal Shipping Insurance ...
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

03 Feb 2020, 12:59

Ojla Tomson,

Telefon Mi9T naročen in je bil spipped Jan/30/2020 02:16:00..zdej pa cakam in se sprasujem...

Bi bilo za ta telefon potrebno kupiti kaksene zascite za stekla. Naj bi imel GorillaGlass 5 in glede na to, da je moj RN4, ki nima nobene zascite in je samo s prilozeno folijo dokaj brez prask po treh letih nosenja v zepu,. Z novim bi pricakoval bo verjetno toliko lazje :D

Vem da zraven pride ovitek za zadnji del Mi9T. Je to dovolj? Kaj priporocas ti in kaksne izkusnje imas s temi stekli/folijami.

Preklopni ovitek mi deluje zelo neroden, sploh ce imam telefon montiran na nosilcu v avtu.

Sem pa videl tole "kapsulo", ki telefon magnetno zapre s sprednje in zadnje strani...deluje dost trdno tudi pri potencialnem padcu zaradi dodatnega okvirja, se pa verjetno pozna na tezi in seveda velikosti...poznas kaj?

https://www.banggood.com/Bakeey-Xiaomi- ... rehouse=CN

Porocam stanje ko dobim...upam da ne bo zamud.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Feb 2020, 16:13

@Buggy:
sam sem dolgo časa obvezno lepil folije, telefone v ovitke (srajčke) potem pa sem nekaj let nazaj le poizkusil brez in ugotovil da je zame to to. Nobene folije ne potrebujem, pa sedaj že tretji telefon brez ene prakse, pač gledam da telefon in ključi niso v istem žepu, ovitek pa samo tisti na hrbtni strani, meni osebno je to najboljša varianta, saj so razni poklopni etuiji meni osebno preveč. Steklo je kot že sam omenjaš res odporno, če ne počneš res hudih zadev s telefonom in zaščita hrbtne strani, kjer pač telefon vedno leži je mislim da dovolj. Teh kapsul ne poznam in kot rečeno niti ne bom poizkusil, ker ne vidim potrebe. Če pa je kdo bolj nerodne sorte ali enostavno manj pazi pa sigurno zanimiva opcija ... Na velikosti se sigurno pozna. na teži mislim da ne pretirano ...
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

04 Feb 2020, 14:35

Ok. Hvala za potrditev moje teze. Bom kar brez kot do sedaj.

BTW: me je pa sedaj prestrasilo tole:

Začasno ustavljen poštni promet s Kitajsko
Datum objave: 04.02.2020

Zaradi izbruha koronavirusa so odpovedani leti na Kitajsko, zato do nadaljnjega ustavljamo sprejem vseh poštnih pošiljk za Kitajsko.

Izjema so pošiljke UPS, kjer veljajo določene omejitve le za posamezne kraje na Kitajskem in je treba predhodno preveriti možnost prenosa pošiljke.
Do motenj in zastojev v prenosu poštnih pošiljk prihaja tudi v obratni smeri, torej pri pošiljkah, poslanih iz Kitajske za naslovnike v Sloveniji.

https://www.posta.si/o-nas/novice/zacas ... s-kitajsko

Kaksen info kaj je s tem in kako bo to vplivalo na moj novo narocen telefon....ker je ze na poti pitaj boga kje se bo zgubil :S
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Feb 2020, 18:14

Zaenkrat ni prav nobenega podatka/informacije glede pošiljk s Kitajske, vsaj preko poštnih opcij za Gearbest/Geekbuying/Banggood npr. Bom pa malo povrpašal, če kaj vedo, a mislim da bi že sporočili, če bi bilo kaj napovedanega/znanega ... predvidevam da dostava iz Kitajske zaenkrat povsem normalno poteka, tudi ne vidim posebnega razloga zakaj ne bi, kolikor so razni virologi npr. razlagali, predmeti in pošiljke niso problematične, saj virus ne preživi več kot 24h brez živega organizma tako da iz tega stališča kakšnih zapletov sigurno ne bo ...
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

06 Feb 2020, 08:30

Živjo.

Sedaj, ko je robotski sesalnik nabavljen, je naslednji nakup telefon. Seveda sem se zagrel za Mi Note 10, pa vendar.. bolj kot gledam slike in jih primerjam s Huawejem P30 Pro, me nekako ne prepriča, nekaj manjka... cenovni razred ni primerljiv, pa vendar..

Zanimajo me izkušnje uporabnikov?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 10:55

@rubino:
če sam gledam primerjavo je tako tako, kakšno področje boljši Huawei, kakšno področje boljši Xiaomi, Huawei mogoče z bolj natančnimi barvami, a ne v vseh situacijah, Xiaomi boljši pri posnetkih s slabšo svetlobo, zame sta overall kar blizu in če pomisliš na cenovno razliko ...

Xiaomi Mi Note 10 vs Huawei P30 Pro
https://www.youtube.com/watch?v=mVmxKivGv28
Sony84
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Nov 2019, 23:02

06 Feb 2020, 19:27

Jaz čakam Xiaomi Mi 10 Pro, v marcu naj bi bil na voljo.
A je kaj govora, kakšna naj bi bila cena?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Feb 2020, 19:36

Sony84 napisal/-a:
06 Feb 2020, 19:27
Jaz čakam Xiaomi Mi 10 Pro, v marcu naj bi bil na voljo. A je kaj govora, kakšna naj bi bila cena?
je že na voljo če govorimo o Mi Note 10 Pro, za Mi 10 Pro pa bo še potrebno počakati ...

- Xiaomi Mi Note 10 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: GBNT10PRO1 iz 549€ na 503€
- Xiaomi Mi Note 10 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: GBNT10PRO1 iz 549€ na 503€

Xiaomi Mi 10 Pro pa v štartu napovedana cena okoli 500€-550€, potem pa čez mesec dni počasi navzdol ...
Sony84
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Nov 2019, 23:02

06 Feb 2020, 20:04

Tomson napisal/-a:
06 Feb 2020, 19:36
Sony84 napisal/-a:
06 Feb 2020, 19:27
Jaz čakam Xiaomi Mi 10 Pro, v marcu naj bi bil na voljo. A je kaj govora, kakšna naj bi bila cena?
je že na voljo če govorimo o Mi Note 10 Pro, za Mi 10 Pro pa bo še potrebno počakati ...

- Xiaomi Mi Note 10 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: GBNT10PRO1 iz 549€ na 503€
- Xiaomi Mi Note 10 Pro Global 8/256GB pametni telefon s kodo: GBNT10PRO1 iz 549€ na 503€

Xiaomi Mi 10 Pro pa v štartu napovedana cena okoli 500€-550€, potem pa čez mesec dni počasi navzdol ...

Se pravi, čakamo april 😁
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

07 Feb 2020, 08:38

Hm, ne vem, tale Aussie me ni ravno prepričal.

Xiomi Mi 10 Pro naj bi bil le rahlo izboljšan, ampak ne kamera, je tako?

Kako pa bo Mi 10 Pro?

Bom tudi jaz čakal pomlad, a bolj z upanjem, da bo nova Huawejeva generacija vsaj malo znižala ceno P30 Pro :)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Feb 2020, 09:28

Edina razlika, ki se kaže v praksi je več spomina pri Pro modelu. Pro model ima sicer eno lečo več (8 vs 7), kar sicer v teoriji pomeni manj napak pri zajemu/prikazu barv in manj popačenj. V praksi so razlike minimalistične, glede na teste pa so do neke mere opazne (npr. ostrina po robovih fotografije), če gremo res v detajle ... Kako bo Mi 10 Pro bomo videli čez mesec, dva ...
ajzak
Prispevkov: 119
Pridružen: 05 Sep 2019, 11:18

10 Feb 2020, 10:19

Pred nekaj meseci sem si kupil Redmi note 7, sedaj pa za ženo iščem nekaj podobnega ( do 150e ).
Kaj predlagate, Redmi note 8 ?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Feb 2020, 12:54

@ajzak:
do 150€ vsekakor Redmi Note 8 ali Mi A3, odvisno kje so prioritete, sicer pa oba odlična modela za ceno ...
aichA
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Nov 2019, 12:35

12 Feb 2020, 11:39

Je kakšna koda za Mi 9T Pro na Gearbestu? Hvala :)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Feb 2020, 12:00

aichA napisal/-a:
12 Feb 2020, 11:39
Je kakšna koda za Mi 9T Pro na Gearbestu? Hvala :)
Je po dolgem času prišla danes nova koda, čisto sveža skratka! ;)

Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: Q430989DE4627001 iz 339€ na 330€
aichA
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Nov 2019, 12:35

12 Feb 2020, 13:51

Tomson napisal/-a:
12 Feb 2020, 12:00
aichA napisal/-a:
12 Feb 2020, 11:39
Je kakšna koda za Mi 9T Pro na Gearbestu? Hvala :)
Je po dolgem času prišla danes nova koda, čisto sveža skratka! ;)

Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: Q430989DE4627001 iz 339€ na 330€

Super, hvala. Ne vem pa kje vnesem kupon, ker mi nikjer ne pokaže tistega okenca na koncu pred nakupom.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Feb 2020, 14:47

aichA napisal/-a:
12 Feb 2020, 13:51
Super, hvala. Ne vem pa kje vnesem kupon, ker mi nikjer ne pokaže tistega okenca na koncu pred nakupom.
Se registrirate v trgovini, se prijavite/vpišete, klik na povezavo, Buy Now, levo spodaj pri ceni je polje Apply Coupon, prilepite kodo, Apply, cena se zniža, zaključite nakup. (če pri artiklu namesto na BuyNow kliknete na PayPal opcije za kupon ni, če pa Add to Cart pa je potrebno klikniti še v košarici na Check Out kjer se zopet znadjete na blagajni kot z direktnim klikom na Buy Now). Predlagam plačilo preko PayPala. so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa se plačuje direktno s kreditno kartico v trgovini pa Shipping Guarantie. Ista zadeva, v vsakem primeru 100% redund, če bi šlo s pošiljko kaj narobe, v primeru zavarovanja v trgovini je le celoten postopek hitrejši …
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

13 Feb 2020, 10:43

Živjo.

Danes imajo na kitajskem prezentacijo novega MI 10/10 Pro

Mogoče se že ve kdaj bo na voljo za prodajo/predprodajo na gearbestu ipd trgovinah? :)

Hvala
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

13 Feb 2020, 10:49

No, pa je po trenutku nepazljivosti na dvamesec starem Xiaomi A3 šel ekran.
Kje in kdo bi to znal popraviti za neko razumno ceno?
LPM
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Feb 2020, 11:14

@Anco:
uradni global launch je za omenjeni model 23.februar na dan MWC 2020 mobilnega kongresa, tam bodo na voljo prvi primerki za novinarje, potem pa bo počasi sledila zaloga v trgovinah. Kot je že praksa, bo sprva cena višja, potem pa se v roku meseca dni ustali nekoliko nižje. Model Mi 10 se zaenkrat neuradno pričakuje podobna cena kot je bil Mi9 model, se pravi okoli 450$ za navaden in okoli 550$ za Pro model ... a za bolj natančne cene bo še potrebno počakati kakšen teden ali dva.

@maslo12:
najcenejša opcija je, da sam naročiš del, potem pa kakšnega od splošnih servisov (sp-jev) za popravilo telefonov, ker če greš preko uradnega Xiaomi servisa so cene precej zasoljene. Preveri npr:
https://popravi-mobi.si/servis-xiaomi-mobilnih-naprav/
https://www.mobistekla.si/popravila/Xiaomi
https://gizzmo.si/servis-telefona/xiaomi
http://www.ifix.si/
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

13 Feb 2020, 11:38

Tomson napisal/-a:
13 Feb 2020, 11:14
@Anco:
uradni global launch je za omenjeni model 23.februar na dan MWC 2020 mobilnega kongresa, tam bodo na voljo prvi primerki za novinarje, potem pa bo počasi sledila zaloga v trgovinah. Kot je že praksa, bo sprva cena višja, potem pa se v roku meseca dni ustali nekoliko nižje. Model Mi 10 se zaenkrat neuradno pričakuje podobna cena kot je bil Mi9 model, se pravi okoli 450$ za navaden in okoli 550$ za Pro model ... a za bolj natančne cene bo še potrebno počakati kakšen teden ali dva.

@maslo12:
najcenejša opcija je, da sam naročiš del, potem pa kakšnega od splošnih servisov (sp-jev) za popravilo telefonov, ker če greš preko uradnega Xiaomi servisa so cene precej zasoljene. Preveri npr:
https://popravi-mobi.si/servis-xiaomi-mobilnih-naprav/
https://www.mobistekla.si/popravila/Xiaomi
https://gizzmo.si/servis-telefona/xiaomi
http://www.ifix.si/
Hvala Tomson narocim takoj ko bo na voljo. S20 Ultra specifikacije za 1/3 cene :)
Sony84
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 Nov 2019, 23:02

13 Feb 2020, 22:47

MWC v Barceloni je odpovedan, zato je Xiaomi že napovedal, da bo posledično tudi Mi 10 global, na voljo kasnej in ne 24.februarja, kot je bilo pričakovati 😔
Objavljeno je bilo na njihovem Twiterju.
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

14 Feb 2020, 12:00

Ali slučajno kdo ve, če bo Xiaomi izdelal ta nov model Mi 10 v kakšni manjši izvedbi? Ker telefon mi je top v vseh pogledih, vendar PREVELIK... ;) ;) ;)
Imejmo se radi ;)
Buggy
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Nov 2019, 07:56

14 Feb 2020, 12:44

Mi9t 6/128GB ravnokar prisel. Po 14dneh direktno, do mene brez dodatnih stroskov. Skupaj 226€ z zavarovanjem.
Trenutno delam backup iz RN4 in update.

hvala se enkrat Tomson!
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

14 Feb 2020, 13:02

Zdravo.

Je mogoče kakšna koda na geekbuying za Xiaomi Redmi Note 8 (ne pro). Lahko je tudi iz druge trgovine. Gre se za hitro dostavo in tukaj je iz Španije ali Nemčije dostava v nekaj dnevih.

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Feb 2020, 13:51

Dipling napisal/-a:
14 Feb 2020, 13:02
Zdravo.Je mogoče kakšna koda na geekbuying za Xiaomi Redmi Note 8 (ne pro). Lahko je tudi iz druge trgovine. Gre se za hitro dostavo in tukaj je iz Španije ali Nemčije dostava v nekaj dnevih.Hvala.
za omenjeno bo trenutno tole najboljša opcija:

- Xiaomi Redmi Note 8 Global 4/128GB pametni telefon s kodo: xiaomiclubfr iz 187€ na 182€ (EU skladišče, 2-5 dni dostava)

ali malo slabša a tudi izjemno hitra opcija:

- Xiaomi Redmi Note 8 Global 3/32GB pametni telefon za 189€ (SLO, 2-3 dni dostava)
umetnic
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Jan 2020, 18:11

16 Feb 2020, 14:44

Tomson, lepo pozdravljen!

Eno leto sem imel Xiaomi Mi 8 6/256, in sem bil zelo zadovoljen. Manjši notch, glasnejši zvočnik, wide camera in še malo večji zoom pa bi bil telefon popoln.
Dal sem ga naprej, ker sem pričakoval, da bo Mi 10 podobna zadeva, z še opazno izboljšano kamero. Sedaj pa so naredili telefon neuporaben z ukrivljanjem zaslona ter s tem povečanjem možnosti za razbitje stekla, da ne omenjam odseva in težav z neželenimi dotiki ob strani. Za piko na i pa ne-pro verzija nima popolnoma nobenega zooma, jaz pa sem ravno na to računal... :|

Moje vprašanje: za 300-400eur, kaj priporočiš, da je kamera vsaj tako dobra kot Mi 8 oz. tvoj Mi mix 3? Večinoma slikam mularijo in akvarije, pomembna je torej low light kvaliteta in hitra odzivnost.
Ali sploh obstaja tak telefon, ali sta slednja še vedno najboljši price/perf. nakup? Žal ne vidim več nobenih kod za Mi 8?

Hvala Ti lepa! :P
Odgovori