Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
vrossi46
Prispevkov: 104
Pridružen: 26 Avg 2019, 08:58

18 Jun 2020, 08:52

Tomson napisal/-a:
17 Jun 2020, 15:58
vrossi46 napisal/-a:
17 Jun 2020, 14:10
Od teh treh katerega se najbolj splača?
med omenjenimi je nekaj razlik, ki na koncu pomagajo pri odločitvi, vsi pa nekje 200€ - 300€. Zame osebno je največja prednosti Mi modelov AMOLED zaslon, procesorja Note 9 Pro in Note 10 Lite sta skoraj na enakem nivoju, Mi 10 Lite pa je občutno zmogljivejši, Redmi ima režo za SD kartico, Note 10 Lite ima najboljšo kamero izmed treh, ima LaserAutoFocus), Note 10 ima tudi največjo baterijo. Sam bi Mi 10 Lite izločil ker razen procesorja ne izstopa. Odločitev torej med Note 10 Lite in Note 9 Pro, tukaj bi sam odločil za Note 10 Lite, ker ima AMOLED zaslon, malo boljšo kamero, malo boljši procesor, malo večjo baterijo ...
Hval ti za konkreten odgovor
Lp
aleskom
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:36

18 Jun 2020, 08:59

Aja, pa še eno vprašanje. Vidim, da si včeraj dal link za Huawei P40 Lite (Banggood). Kako je zdaj pri teh telefonih z Google Services, Play Store-om ipd?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 09:15

Tovarniško nove serije več nimajo Google podpore, vsaj zaenkrat ne, kako bo v prihodnosti še ni jasno ... Obstajajo pa postopki, ki za kar velik del uporabnikov delujejo in lahko potem normalno uporabljajo Google storitve:

https://gadgetpilipinas.net/2020/04/how ... 40-series/
https://en.gizchina.it/2020/04/huawei-p ... ew-method/
Amadej
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Maj 2020, 08:50

18 Jun 2020, 19:50

Tomson napisal/-a:
17 Jun 2020, 22:50
Amadej napisal/-a:
17 Jun 2020, 20:16
@Tomson

Želim kupiti Xiaomi Redmi Note 8 PRO 6/128 ampak imam težavo z vašim linkom (https://bit.ly/2UNX6BU), ki mi odpre Note 9S. Prosim če lahko preverite in mi pošljete najugodnejšo ponudbo, po možnosti iz Banggood, ker sem tam že kupil.

Prosil bi vas še za mnenje. Za svojo hčerko kupujem tablico, na kateri bi lahko risala z pisalom za tablico. V cenovnem rangu do cca 300€. Kaj bi bilo vaše priporočilo?
Hvala za opozorilo, res napaka v povezavi, tole bo prava povezava, koda preveril, še delujoča:

- Xiaomi Redmi Note 8 PRo Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG5N9S64 iz 221€ na 176€
(Banggood, HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 21 dni)

- Xiaomi Redmi Note 8 pro Global 6/128GB pametni telefon FlashSale za 204€
(Banggood, EU skladišče, hitra dostava, brez dodatnih stroškov, 5 dni)

za tablico predlagam da nadaljujeva v namenski temi: viewtopic.php?p=4972#p4972

Pozdravljen,
Jaz se vam opravičujem, ampak meni pod vašo prvo povezavo (Xiaomi Redmi Note 8 PRo Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG5N9S64 iz 221€ na 176€ (Banggood, HK skladišče, Prioirty Line poštnina za dostavo brez dodatnih stroškov, 21 dni)
(https://bit.ly/2UTxza6) še vedno odpre ,,Xiaomi Redmi Note 9S Global Version,, in ne Redmi Note 8 pro, mogoče imam jaz težavo z brskalnikom. Lahko preverite. Drugače bom uporabil vašo drugo povezavo ni panike.
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 20:12

Amadej napisal/-a:
18 Jun 2020, 19:50
Pozdravljen. Jaz se vam opravičujem, ampak meni pod vašo prvo povezavo še vedno odpre Xiaomi Redmi Note 9S Global Version ...
nič opravičevat, res še vedno napačno odpre, sem sedaj še enkrat preveril, sem očitno včeraj spregledal kateri model je koda dodala in je omenjena koda za 9S model in ne za 8 Pro, je bila očitno že v štartu napaka. Kolikor gledam trenutno najboljše opcije:

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB za 194€ (HK skladišče, Prioirty Line poštnina)
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB za 204€ (EU skladišče, hitra dostava)
Amadej
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Maj 2020, 08:50

18 Jun 2020, 20:35

Tomson napisal/-a:
18 Jun 2020, 20:12
Amadej napisal/-a:
18 Jun 2020, 19:50
Pozdravljen. Jaz se vam opravičujem, ampak meni pod vašo prvo povezavo še vedno odpre Xiaomi Redmi Note 9S Global Version ...
nič opravičevat, res še vedno napačno odpre, sem sedaj še enkrat preveril, sem očitno včeraj spregledal kateri model je koda dodala in je omenjena koda za 9S model in ne za 8 Pro, je bila očitno že v štartu napaka. Kolikor gledam trenutno najboljše opcije:

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB za 194€ (HK skladišče, Prioirty Line poštnina)
- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/128GB za 204€ (EU skladišče, hitra dostava)
Odlično, hvala :D
PWhite
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Jun 2020, 18:38

18 Jun 2020, 21:55

Pozdravljen Tomson.

Pohvalno glede foruma, spletne strani in o poznavanju telefonov 😊
Imam par vprašanj. Že odkar ste predstavili na spletni strani Xiaomi Poco F2 mi nekako ne da miru. Zdaj imam Oneplus 5 s katerim sem zelo zadovoljen in bi ga imel še naprej, vendar so cene novega modela že konkretno zrasle. Prav tako nisem več tako močno njihov fan, ker sem v manj kot dveh letih že moral menjati polnilni priključek, zelo pa heca tudi GPS.
Kaj praviš na Poco F2 ? Kakor vidim je pod 500€ iz EU skladišča in se lahko zelo kosa s telefoni vrednimi 700€ ali več. Se ga splača kupiti sedaj ko je cca 450€ ali priporočaš da se morda počaka na kako akcijo ?

Hvala

Lp
Darko
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Jun 2020, 22:15

PWhite napisal/-a:
18 Jun 2020, 21:55
Imam par vprašanj. Že odkar ste predstavili na spletni strani Xiaomi Poco F2 mi nekako ne da miru. Zdaj imam Oneplus 5 s katerim sem zelo zadovoljen in bi ga imel še naprej, vendar so cene novega modela že konkretno zrasle. Prav tako nisem več tako močno njihov fan, ker sem v manj kot dveh letih že moral menjati polnilni priključek, zelo pa heca tudi GPS.
Kaj praviš na Poco F2 ? Kakor vidim je pod 500€ iz EU skladišča in se lahko zelo kosa s telefoni vrednimi 700€ ali več. Se ga splača kupiti sedaj ko je cca 450€ ali priporočaš da se morda počaka na kako akcijo ?
Hvala za pohvale in dobrodošel na forumu! ;)

Poco F2 je tokrat vzel malo drugačno izhodišče kot model Poco F1, ki je za res ugodno ceno ponujal na precej področjih izjemne specifikacije. Model F2 pa je postavljen segment višje in je kar na nekaj področjih telefon višjega ranga kot F1. Zaslon je večji in z motorizirano kamero, predvsem pa tokrat AMOLED, najcenejši F2 model ima 128GB prostora, kamera je na višjem nivoju kot pred leti na F1, baterija je bistveno večja in polnjenje skoraj 2x hitrejše. Vse omenjeno pa jasno tudi zviša ceno in postavi telefon v višji razred. ČE primerjamo s kakšnim OnePlus modelom pa je situacija že bolj kompleksna. Za 415€ imamo OnePlus 7T, ki ima sicer malo manjši a kvalitetnejši zaslon z 90Hz osveževanjem, procesor sicer nekaj mesecev starejši a istega ranga, mogoče 5% razlike, ima 2GB Rama več, boljšo kamero a občutno manjšo baterijo, se pravi so področja kjer prednjači ali zasotaja, je pa še cenejši. Model OP8 za 500€ pa z enakim procesorjem kot F2, zopet boljšim a malo manjšim zaslonoom, še malenkost boljšo kamero, in skoraj primerljivo baterijo. Glede na vrednost telefona in ceno, bi rekel da je najbolj smiselna izbira med F2 in OP7T, odvisno kje so prioritete kupca, medtem ko OP8 niti ne ponuja toliko več, da bi zaenkrat bil vreden 80€ več od 7T modela. So pa vsi trije omenjeni res top telefoni za ceno, tu ni dileme, se pa odloči glede na pomembne lastosti kupca. Ali bo cena F2 še padla? sem prepričan da, vprašanje je le za koliko in kdaj. Če bi ugibal bi rekel da bo šel do 350€ iz HK skladišča v nekaj mesecih, je pa trenutna opcija iz EU skladišča precej dobra, EU skladišča so namreč vedno dražja na račun bistveno hitrejše dostave.
PWhite
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 Jun 2020, 18:38

19 Jun 2020, 08:07

Hvala za odgovor. Med vsem tem me še najbolj privlači močnejša baterija. Slabši zaslon se verjetno ne prepozna s prostim očesom da bi opazil razliko ? Imam pa sedaj tudi 6GB rama in je povsem dovolj.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Jun 2020, 08:30

Saj zaslon v osnovni ni slabši na Pocotu, v vseh primerih gre za odlične AMOLED zaslone, le osveževanje je pri OP višje, kar se v praksi kaže kot bolj tekoč prikaz giobanja, že npr. "skrolanje" gor in dol deluje bolj gladko., tukaj se v praksi dejansko pozna, a zopet, nekdo bo to opazil takoj, nekdo ne, komu to res nekaj pomeni, nekomu ne, tale primer je dober npr:
Several days ago, I took the OnePlus 6T (60Hz) and the OnePlus 7 Pro (set to 90Hz), then I showed the two phones side by side to 10 people outside of the PhoneArena office. After confirming that none of them were familiar with the 7 Pro, I asked them a simple question: "Do these two screens look different?" I let them play with the two for at least a few minutes while taking down notes on their reactions.

The answers to my question were mostly comments on qualities like contrast, colors, resolution, and sharpness. Surprisingly...

Only one person said that the transitions on the 90Hz OnePlus 7 Pro looked somehow smoother.

I wasn't happy with these results. Perhaps my approach was incorrect, and maybe the question I was asking was leading people to focusing on evaluating screen qualities I wasn't interested in. That's why for the second round of my testing, I showed only the OnePlus 7 Pro to the same 10 people, and to avoid distractions, I let them only scroll up and down in the Calendar app. After a minute or so, I asked them to turn around, switched the screen's refresh rate setting – without explaining what I was doing, of course – and let them scroll for another minute. The results were quite different this time around:

Five people confirmed they could see a difference in smoothness. The other five still couldn't see a difference between the 60Hz and the 90Hz setting.
sicer pa drži, baterija je velik Plus Pocota, tudi najnovejši in najzmogljivejši procesor, konkretno sam bi se dejansko odločal med Poco F2 in OP 7T glede na lastnosti ki so mi pomembnejše ... Omenjenih 2GB RAMa več pri OP se v praksi dejansko n bo nikoli poznalo, razen če smo res nek hud "heavy multitaksing" uporabnik ...
Radovednez
Prispevkov: 5
Pridružen: 16 Jun 2020, 19:56

19 Jun 2020, 09:01

Zdravo. Pri uveljavaljanju garancije se verjetno telefon kupljen pri Banggood pošlje po pošti v evropski center ali kitajski? Če je telefon kupljen preko Evropskega skladišča v Španiji ali se popravlja potem telefon v Španiji? Ima morda kdo kakšne izkušnje, koliko časa se čaka povprečno na garancijsko popravilo, se pravi vse skupaj od dneva pošiljanja, do prejema telefona nazaj?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Jun 2020, 10:05

Pri Banggood nazaj na Kitajsko, kolikor sledim je poštnina nekje 10€ za telefon, potem pa postopek odvisno tudi od poštnine, če se vzame tri tedne tja npr., tri tedne nazaj in en teden da ugotovijo za kaj gre, je to skupaj 7 tednov npr ... Pri Gearbest ali Geekbuying pa se garancija lahko uveljavlja preko centra v EU ...
anman
Prispevkov: 18
Pridružen: 14 Maj 2020, 00:45

19 Jun 2020, 17:24

S strani Banggood-a sem sedaj spet prejel obvestilo, da izdelka (Xiaomi Mi Note 10) , ki sem ga kupil začetek junija, ni na zalogi. Tokrat ponujajo povračilo denarja (ali pa čakanje). Kaj svetujete. Koliko časa lahko še traja do dobavljivosti? Je mogoče kakšna dobra koda za isti izdelek iz EU?

Hvala že vnaprej!
vonmimilus
Prispevkov: 25
Pridružen: 17 Okt 2019, 15:56

21 Jun 2020, 18:17

Tomson lp

maš mogoče kakšno kodo za Xiaomi Mi Note 10 Lite?

hvala lp
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jun 2020, 19:22

vonmimilus napisal/-a:
21 Jun 2020, 18:17
Tomson lp maš mogoče kakšno kodo za Xiaomi Mi Note 10 Lite?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jun 2020, 19:26

anman napisal/-a:
19 Jun 2020, 17:24
S strani Banggood-a sem sedaj spet prejel obvestilo, da izdelka (Xiaomi Mi Note 10) , ki sem ga kupil začetek junija, ni na zalogi. Tokrat ponujajo povračilo denarja (ali pa čakanje). Kaj svetujete. Koliko časa lahko še traja do dobavljivosti? Je mogoče kakšna dobra koda za isti izdelek iz EU
Omenjeni model bi moral biti na zalogi. Lahko Order Number na ZS, da pri kontaktu preverim ... Sicer pa je trenutno kar dobra opcija, FlashSale iz EU skladišča:
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Jun 2020, 23:04

@Tjaša P.
Zdravo. Zanimam se za nakup mobilnega telefona. Trenutno imam Huawai P10, želela bi si nekaj kar je primerljivo s tem oziroma malenkost boljše. Kaj mi priporočate. denarna vrednost do 350.
Za 350€ se najdejo, ne malo, temveč že kar nekajkrat boljši telefona od P10, ki sega že v leto 2017. Sicer smo že blizu segmenta res flagship telefonov pri 400€, tako bi sam predlagal takole:

če je opcija tudi dobrih 400€, je OnePlus 7T najboljši telefon overall v svojem segmentu, res top 90Hz AMOLED zaslon, eden najboljših procesorjev na trgu, SD855+, ena izmed boljših kamer med telefoni (top 10), spodobna 3800mAh baterija in zelo hitro polnjenje ter res odlična Oxygen preobleka na Androidu 10, ena najboljših uporabniških izkušenj med telefoni.

- OnePlus 7T Global 8/256GB pametni telefon s kodo: BG7T256 iz 435€ na 416€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 21dni)

če gremo malo nižje po cenovnem rangu ena najboljših opcij do 350-400€, Xiaomi Mi Note 10, tudi odličen 60Hz AMOLED zaslon, dober procesor srednjega ranga, res fenomenalna kamera za ceno med vsemi telefoni (top 5), izjemna 5260mAh baterija s hitrim polnjenjem in meni osebno tudi super MIUI preobleka na Android 10. Res dober telefon za ceno, ki je malo manj zmogljiv kot OnePlus, ima pa boljšo kamero in baterijo.

- Xiaomi Redmi Note 10 Global 8/128GB Pametni telefon FlashSale za 373€ (EU skladišče)
(Banggood, EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5 dni dostava)

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: BGN1050 iz 444€ na 355€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 21dni)

med omenjenima modeloma bi npr. sam izbiral.

Imamo pa potem še cenejše modele, ki so tudi dobri, a je skok na vseh segmentih kar velik in če je budget, sta zgoraj omenjena modela vsekakor vredna nakupa ...

če pa gremo še stopničko nižje pa Xiaomi Mi Note 10 Lite, zopet dober 60Hz AMOLED zaslon, enak procesor kot pri Note 10, tokrat slabša kamera, a še vedno solidna za cenovni razred ter enaka 5260Mah baterija MIUI in Android 10. Skratka, za ugodno ceno zelo spodoben telefon overall ...

- Xiaomi Mi Note 10 Lite Global 6/64 Pametni telefon s kodo: BG6N10L6 iz 364€ za 265€
- Xiaomi Mi Note 10 Lite Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: BG6N10L8 iz 395€ za 283€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 21dni)
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

22 Jun 2020, 15:15

živjo,
ali ima kdo kakšno izkušnjo z redmijem 8? gledam zadevo, nisem power user važna je baterija pa da mi ni treba menjat telefona prav hitro (sedajšnjega xiaomija imam 3 leta). uporabljam pač splet, iger ne igram nikoli.. vidim, da je pri nas cca. 160 eur, na spletu pa danes celi 112 eur. nevem ali naj sežem raje nekoliko globje v žep in nabavim note 8t (boljša kamera)? ali pač kaj drugega raje, glede na to, da prav kmalu ne mislim menjati?
hvala, lp,
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jun 2020, 17:00

tomazs napisal/-a:
22 Jun 2020, 15:15
gledam zadevo, nisem power user važna je baterija pa da mi ni treba menjat telefona prav hitro (sedajšnjega xiaomija imam 3 leta). uporabljam pač splet, iger ne igram nikoli.. vidim, da je pri nas cca. 160 eur, na spletu pa danes celi 112 eur. nevem ali naj sežem raje nekoliko globje v žep in nabavim note 8t (boljša kamera)? ali pač kaj drugega raje, glede na to, da prav kmalu ne mislim menjati?
hvala, lp,
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

Redmi serija je najnižja serija Xiaomi telefonov, nižje je le še Redmi A, gre pa res za telefone namenjene najmanj zahtevnim uporabnikom. Glede na to da Redmi Note serija ni toliko dražja, je pa overall res občutno boljša bi šel moj nasvet vsekakor v to smer. Trenutno je nek bestbuy do 200€ Xiaomi Redmi Note 9S, res top telefon za ceno. Če želiš prihranit pa Redmi Note 8 za 120€ ali Redmi Note 9 za 150€. Note serija bo tudi brez težav služila 2 leti, medtem ko ima navadna Redmi serija še manj zmogljive procesorje, kjer se pa čez leto dni že lahko pozna potreba po zmogljivejši strojni opremi, razen če res uporabljamo najbolj osnovne segmente telefona. So pa sicer pri Note seriji vsa področja na višjem nivoju, od materialov, zmogljivsoti, kamera, baterija, velikost ... Skratka, vsaj Redmi Note 8 za 120€, Redmi Note 9S če gre do 185€, pa še EU skladišče je, to je bila npr. tudi moja izbira za nov hčerkin telefon, je pravkar prispel v Slo, 6 dni iz EU skladišča ...

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

22 Jun 2020, 18:50

pozdrav,
hvala za napisano!
RN9S mi je prevelik - že 6,2 ali 6,3 se mi zdi prevelik, raje bi manjše, ampak vidim, da žal ni opcije.. med RN8T in RN8 vidim ni bistvenih razlik, razen NFC (kar ne rabim), RN8Pro pa je zopet 6,5 inch, kar je preveliko. verjetno bo na koncu 'zmagal' res kar tale RN8 https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-N ... rehouse=ES - ali moram s tem pohiteti?
hvala ponovno!
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Jun 2020, 19:16

tomazs napisal/-a:
22 Jun 2020, 18:50
ali moram s tem pohiteti? hvala ponovno!
nečeloma mislim da ne, je tale cena že nekaj tednov, bolj problem je lahko zaloga, ker ko bo tale zaloga iz EU pošla, lahko minejo tedni preden pride nova. Trenutno kaže 90kom, kar lahko traja še nekaj dni, kakšen teden, gredo pa včasih tudi telefoni v enem dnevu, tako da žal konkretnega odgovora na vprašanje nimam, ker je odvisno kako teče prodaja ...
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

23 Jun 2020, 22:35

pozdrav ponovno, verjetno bom naročil kar tole mašinco iz linka RN8. zanima me še, preden naročim, kako je z garancijo pri BG (1 leto?) in ali "ES Standard Shipping" v tem primeru pomeni TAX free, končno ceno?
hvala!
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Jun 2020, 23:20

na BG je garancija 1-leto uveljavlja pa se preko trgovine (CN), poštnina nekje 10€. Na GB pa tudi 1-leto garancije, uveljavlja pa se preko centra v EU ... ES Shipping pomeni da je iz EU skladišča, hitra dostava in ne glede na vrsto poštnine brez dodatnih stroškov, je cena končna ...
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

23 Jun 2020, 23:29

super, naročen XRN8. hvala za vse info!!
prav lep večer. tomaž.
TanjaM
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jun 2020, 15:21

24 Jun 2020, 11:58

Živijo, zgleda, da bom počasi morala preiti na nov telefon, pa bi vas prosila za vaš predlog. Trenutno imam Sony Xperia X Compact, katerega velikost mi je super, vendar baterija že peša, pa tudi fotoaparat ni nevemkaj. Želela bi čimmanjši telefon, dober fotoaparat, da naredi dobro fotko v neobičajnih razmerah, brez da bi morala sama urejat nastavitve, in čimboljšo baterijo, ker sem veliko po hribih. Plus, da mi ne crkne v nizkih temperaturah (govorim tudi o manj kot -10, če je v žepu). In če to obstaja za max 200 evrov? Hvala za nasvet.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Jun 2020, 13:55

@Tanja:
Pozdravljena in dobrodošla na forumu! ;)

težka bo. Prva in največja ovira je velikost telefona, omenjeni Sony meri namreč 130mm, današnji povprečni telefoni pa 155mm. Potem pa še faktor majhnih telefonov in povezanega cenovnega ranga, danes sicer imamo nekaj tudi majhnih modelov, a gre predvsem za nižji rang telefonov, kar je sicer ok glede na zastavljeni budget, a pričakovati dober fotoaparat z vsemi ostalimi navedenimi pogoji je žal misija nemogoče. Najboljše kamere so danes žal pri precej večjih in dražjih modelih ...

opcije med manjšimi modeli dandanes pa so:

Ulefone Note 8P velikosti 141mm, ampak gre za precej osnovni telefon najnižjega cenovnega razreda:

Ulefone Note 8P pametni telefon FlashSale za 52€

boljša opcija overall je malo večji Samsung A40 pri 145mm velikosti, to bi med vsemi modeli glede na omenjeno bil tudi moj izbor. Ima zelo dober AMOLED zaslon, ok procesor, ok baterijo, kamera žal ni nek presežek, cenovno pa 200€:

Samsung A40 pametni telefon za 200€
https://www.ceneje.si/Izdelek/12970660/ ... 64gb-moder

proti 150mm velikosti pa je potem že malo več izbire, a to so že 2cm večji telefoni kot omenjeni Sony ...
raners
Prispevkov: 269
Pridružen: 05 Sep 2019, 12:12

24 Jun 2020, 14:04

Tudi sam imam Samsung A40 in sem zadovoljen z njim... Vse lepo dela, nič se ne zatika...

Moja ima Huawei P30 Lite in moram rečt, da moj A40 dela nekak lepše slike (to je tudi moja opazila)... Pa tudi v slabših (temnejših) pogojih moj (A40) naredi lepšo sliko kot P30 lite... Pa sma testirala že ogromno krat... ;-)
Imejmo se radi ;)
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

24 Jun 2020, 15:27

Tomson, pozdravljen!

Glede na to, da z mojim Redmi note 8 pro izpred 3,5 meseca zdaj dokončno ne bo nič (dobila refund), me zanima, kaj je trenutno top izbira za 200€ (+/-10%)? Je to še vedno redmi note 8 pro ali je že kaj boljšega v tem cenovnem okvirju?

Rabim pa klasiko: baterija, dober fotoaparat,...

Lp
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Jun 2020, 16:05

Amaterka napisal/-a:
24 Jun 2020, 15:27
Glede na to, da z mojim Redmi note 8 pro izpred 3,5 meseca zdaj dokončno ne bo nič (dobila refund), me zanima, kaj je trenutno top izbira za 200€ (+/-10%)? Je to še vedno redmi note 8 pro ali je že kaj boljšega v tem cenovnem okvirju? Rabim pa klasiko: baterija, dober fotoaparat,...
če bi šlo še malo višje, je overall najboljša opcija Mi Note 10. Dober AMOLED zaslon s senzorjem za prstne odtise pod zaslonom, top baterija, dober procesor srednjega ranga, kamera je tudi dobra za cenovni razred, pač predvsem je tukaj za malo višjo ceno AMOLED zaslon in res velika baterija. če se gre pa v zastavljeni budget pa je še vedno Redmi Note 8 Pro hud telefon za ceno, a se že precej ugodno dobi novejši Redmi Note 9 Pro, to bi bila potem okoli 200€ vsekakor najboljša opcija. Je še malo večji v primerjavi z Note 10 Lite, malenkost manj zmogljiv procesor in zaslon ni AMOLED ampak LCD in senzor za prstne odtise na strani. Prednost je reža za SD kartico, kamera je na podobnem nivoju, mogoče celo za kakšen procent boljša pri kakšni povečavi, baterija je malo manjša a še vedno nadpovprečna, skratka, za 200€ je to to, overall res super telefon ...
prednost Note 8 Pro modela pa je trenutna dobavljivost iz EU skladišča za podobno ceno:
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

24 Jun 2020, 21:37

Naročila 8pro iz Španije. Moj stari telefon ne dopušča več čakanja na dostavo iz Kitajske :P
Glede na moj kompaktni xperia so vsi ti telefoni ogromni :? :?

Če ga pa zdaj ne dobim, mi pa res ni namenjen. :lol:

Tomson, hvala! Spet ;)
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

26 Jun 2020, 10:23

mene pa zanima a je to normalno,da je moj order ze tretji dan v stanju 'processing'.malo cudno tole,a ni?spanija skladisce..
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Jun 2020, 10:30

Je normalno, ShipOut je nekje 1-3 dni, imajo pa sedaj Kitajci nacionalni praznik (Dragon Boat Festival) in so do ponedeljka odstotni, kar vpliva tudi na logistiko drugih skladišč, bo pa po vsej verjetnosti danes/jutri odpremljen telefon ali najkasneje v ponedeljek, potem pa nekje 4-5 dni za dostavo.
tomazs
Prispevkov: 10
Pridružen: 22 Jun 2020, 10:40

26 Jun 2020, 11:08

ok,kul.hvala!
Martina
Prispevkov: 1
Pridružen: 26 Jun 2020, 19:17

29 Jun 2020, 08:44

Zdravo!

Najprej, najlepša hvala Tomson, za vso pomoč in nasvete. Na tej spletni strani sem zasledila precej uporabnih informacij in kuponov in tako prišla do precej cenejše opcije za Xiaomi Mi Note 10 (Global V.). Vesela sem ga naročila, potem pa se je malo zataknilo.7. junija sem naročila preko Banggood omenjeni telefon (barva: glacier white). V času naročila je bil telefon na zalogi, estimated deivery time do 20 dni, processing time pa 12 - 48h. Minilo je 3 tedne, telefon je še kar v stanju procesiranja naročila. Pisala sem jim, a sem prejela čudne odgovore, brez dejanskega odgovora na vprašanje (moj meil in njihov odgovor prilagam spodaj):

MOJE VPRAŠANJE (20.6.2020): Hello! I ordered Xiaomi Mi Note 10 global version (glacier white) on the 7th of June. On the day of purchase there was no notification that there will be a delay in shipping. The processing time for my selected phone (glacier white) , was estimated to be 24 hours after ordering. It has been almost 14 days (10 business days), since i placed my order and the phone still hasn't been sent. I received no explanation or notificaton that the phone is out of stock. So my questions are: what is going on, why is there such a delay in shipping and when, if even, will i recieve my phone. Thank you for your answers.

ODGOVOR: We are so glad to inform you that the payment of your order has been confirmed. It is currently being processed and we will ship it once we gather up all the items, do strict quality-control tests and carefully package the items. Processing time 24-48 hours normally. We will send you a confirmation e-mail once it is shipped. Its estimated delivery time is about 【15-20 】business days, please consider that business days do not include weekends and public holidays. Here are more details about the shipping time: https://www.banggood.com/Shipping_hl70_at321. If you have any further inquiries, please do not hesitate to contact us. Best regards, Tara

Meni se zdi malo čudno. Dejansko nisem prejela konkretnega odgovora na vprašanja. Pisala sem ponovno, a si mi nazaj odgovorili identično, le vmes so dodali stavek: The product is in stock, So do not worry we are trying to ship the order as soon as possible.

Je to običajno? Sedaj telefona (bele barve), že dolgo ni na voljo, na njihovi spletni strani ...

Imaš kakšno idejo, na koga se še lahko obrnem'? Je bolje preklicati naročilo in naročiti iz EU skladišča. Sem videla, da je trenutno akcija.

Hvala ti že naprej!

Martina
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2020, 09:51

Martina napisal/-a:
29 Jun 2020, 08:44

Je to običajno? Sedaj telefona (bele barve), že dolgo ni na voljo, na njihovi spletni strani ... Imaš kakšno idejo, na koga se še lahko obrnem'? Je bolje preklicati naročilo in naročiti iz EU skladišča. Sem videla, da je trenutno akcija. Hvala ti že naprej!
Pozdrav, do omenjenih situacij prihaja le, ko dejansko ni zaloge, sicer pa kolikor spremljam, ko je zaloga so pošiljke odposlane v 12-48h. Glede omenjenega predlagam da mi na ZS pošlješ Order Number pa bom vprašal svoj kontakt na BG, kje je dejansko težava in kakšna bi bila najboljša in najhitrejša rešitev. Drugič pa ne čakat tako dolgo! ;)
francown
Prispevkov: 21
Pridružen: 11 Apr 2020, 21:38

29 Jun 2020, 20:41

Pozdravljen!

Mene bo moj trenutni telefon počasi pustil na cedilu in potrebujem novega. Nekako izbiram med Huawei P40 Pro (malo me moti "ne-Google" zadeva) in obema Xiaomi MI 10 serijama. Potrebujem vsaj 128GB (imajo vsi vsaj toliko), še rajši pa 256GB prostora, global ROM in pa da je fantastična kamera (trenutni telefon P20 Pro mi dela prekrasne slike, vendar je telefon zdaj začel nagajat). Predvsem me tu zanima razlika med obema MI 10 (razen v hitrosti polnjenja in velikosti baterije nisem opazil občutne razlike, mogoče kamera?) in kako to, da pri vas ne najdem nobene kode za MI 10 Pro? Verjamem pa, da so vsi trije telefoni fantastični in mislim, da bo en od teh moj naslednji.

Hvala lepa in lep pozdrav
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

29 Jun 2020, 21:20

francown napisal/-a:
29 Jun 2020, 20:41
Mene bo moj trenutni telefon počasi pustil na cedilu in potrebujem novega. Nekako izbiram med Huawei P40 Pro (malo me moti "ne-Google" zadeva) in obema Xiaomi MI 10 serijama. Potrebujem vsaj 128GB (imajo vsi vsaj toliko), še rajši pa 256GB prostora, global ROM in pa da je fantastična kamera (trenutni telefon P20 Pro mi dela prekrasne slike, vendar je telefon zdaj začel nagajat). Predvsem me tu zanima razlika med obema MI 10 (razen v hitrosti polnjenja in velikosti baterije nisem opazil občutne razlike, mogoče kamera?) in kako to, da pri vas ne najdem nobene kode za MI 10 Pro? Verjamem pa, da so vsi trije telefoni fantastični in mislim, da bo en od teh moj naslednji.Hvala lepa in lep pozdrav
Huawei P40 Pro vsekakor favorit na področju fotografije, a razlike niso velike, Xiaomi Mi 10/Pro in Oppo Find X2 Pro (ki je zaenkrat še močno močno precenjen) sta mu tik za petami, lahko rečemo da so nekje na podobnem nivoju s prednostjo P40 modela. NeGoogle zadeve pa so verjetno za marsikoga večja težava, si je dandanes kar težko predstavljati življenje brez Google ekosistema, se da, seveda, vprašanje pa je, koliko je nekdo pripravljen presedlati na alternativo, če ima druge opcije. Sam bi rekel takole, če se išče res trenutno absolutno najboljši telefon na področju fotografije in res vsak procent šteje, pri tem pa neGoogle okolje ni ovira, je P40 Pro sigurno vreden tehtnega razmisleka, osebno pa mi je Google okolje preveč "domače" da bi za tisti procent razlike pri kameri sprejel omenjeni kompromis.

Xiaomi Mi 10 Pro še ni zaslediti, ker dejansko skoraj nikjer še ni zaloge, sploh pa Global verzije, ki bo dejansko zanimiva ... Razlika med Mi10 in Mi10 Pro pa je dejansko le v internem pomnilniku, bateriji, ki je na Mi10 celo malo večja, a na Pro modelu z rekordno hitrim 50W polnjenjem, ter nekaj malega razlike v kameri, glavna kamera je enaka, čeprav leče so drugačne, malo boljša UltraWide na Proju, potem pa na Proju kar dve Telefoto kameri, na navandem pa ena telefoto in ena macro kamera. Kar se tiče torej glavne kamere v praksi ne bo dosti razlik, tudi v primerjavi z P40 Pro ne, ostale kamere pa so boljše na Pro modelu kot P40 modelu. Vem kaj sledi, kdaj bo Mi 10 Pro Global verzija za pametno ceno? :) res ne vem, ker bi že moral davno zakorakat na police pa ga kar ni in ni, razen le na določenih trgih. Na Španskem amazonu npr. je. a je cena 900€, kar pomeni zajetnih 300€ razlike v primerjavi z Mi 10 modelom, kar pa je malo preveč. Ko bo na voljo v azijskih trgovinah pa bo cena predvidevam okoli 700€ ...
Tammy
Prispevkov: 5
Pridružen: 03 Apr 2020, 10:41

01 Jul 2020, 21:22

Pozdravljen,

Ali je kaksna koda za telefon xiaomi 9T Pro, 123GB?
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jul 2020, 22:39

Tammy napisal/-a:
01 Jul 2020, 21:22
Pozdravljen, Ali je kaksna koda za telefon xiaomi 9T Pro, 123GB?
omenjeni model pa praktično ni več dobavljiv, žal ... Alternativa je Poco F2 Pro ali Mi Note 10/Lite ali Mi 10 Lite, telefoni na podobnem nivoju s podobno ceno ...

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
stratosD
Prispevkov: 14
Pridružen: 29 Apr 2020, 13:47

03 Jul 2020, 10:08

@tomson

mogoče še kakšna koda za Xiaomi Note 9S 4/64 - ES evropsko skladišče?

Kolebam med X.Note 8Pro in X.Note 9S - prioriteta fotografija - gledal nekaj primerjalnih testov na YT - Note 8Pro naj bi boljše (še preveč) ostril fotke, nekoliko slabše performance v low light ambientih
00mare00
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Okt 2019, 07:23

03 Jul 2020, 11:30

Živjo Tomson

iščem telefon, kateri se bo uporabljal za osnovne zadeve (klici, SMS, pošta, FB). Predvsem pa se bo uporabljal za slikanje. Razmišljal se nekje do cene 300€ in sicer kakšen Xiaomi Mi Note 10 Lite. Seveda pa lahko predlagaš kaj drugega.
Super bi tudi bilo, če bi bil iz EU skladišča
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jul 2020, 11:52

stratosD napisal/-a:
03 Jul 2020, 10:08
mogoče še kakšna koda za Xiaomi Note 9S 4/64 - ES evropsko skladišče? Kolebam med X.Note 8Pro in X.Note 9S - prioriteta fotografija - gledal nekaj primerjalnih testov na YT - Note 8 Pro naj bi boljše (še preveč) ostril fotke, nekoliko slabše performance v low light ambientih
sam sem bil v podobni dilemi ko sem kakšen teden nazaj kupoval za hčerko, med omenjenima modeloma sem se na koncu odločil za Redmi 9S, sem precej primerjal fotografije, pa razen pri veliki povečavi prav bistvenih razlik nisem opazil ...

St pa oba modela v EU skladišču trenutno:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Jul 2020, 12:06

00mare00 napisal/-a:
03 Jul 2020, 11:30
iščem telefon, kateri se bo uporabljal za osnovne zadeve (klici, SMS, pošta, FB). Predvsem pa se bo uporabljal za slikanje. Razmišljal se nekje do cene 300€ in sicer kakšen Xiaomi Mi Note 10 Lite. Seveda pa lahko predlagaš kaj drugega. Super bi tudi bilo, če bi bil iz EU skladišča
če je prioriteta fotografija bi sam vsekakor malo dodal in vzel Xiaomi Mi Note 10, ne Lite (ta ima bistveno slabšo kamero) ampak Note 10 model, ta je res najmočnejši med vsemi telefoni na trgu glede na ceno in kvaliteto fotografije, je kljub soramzmerno ugodni ceni med najboljšimi na področju fotografije. Je za 336€ iz HK ali 370€ iz EU skladišča:

Xiaomi Redmi Note 10 Global 8/128GB Pametni telefon FlashSale za 372€
(Banggood, EU skladišče, hitra dostava, brez dodatnih stroškov)

Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: BG7N100 iz 443€ za 336€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 21dni)
Denis
Prispevkov: 95
Pridružen: 28 Avg 2019, 07:59

05 Jul 2020, 23:10

Pozdravljen Tomson,

Xiaomi Mi 10 Pro je trunutno top zadeva?

Imaš mogoče že kakšne info? :)
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jul 2020, 00:27

Denis napisal/-a:
05 Jul 2020, 23:10
Pozdravljen Tomson, Xiaomi Mi 10 Pro je trunutno top zadeva? Imaš mogoče že kakšne info? :)
Pozdrav, kolikor sledim je zaenkrat zaloga še precej omejena, redko kje na zalogi, pod 900€ kot gledam sploh ni, bi rekel da ko bo 600-700€ bo za razmišljat, zaenkrat pa se težko priporoča pri 900€, saj imamo npr. OnePlus 8 Pro za nižjo ceno, ki je tudi fenomenalen overall, Mi 10 Pro še boljši le na področju fotografije in hitrejše brezžično polnjenje ...
Denis
Prispevkov: 95
Pridružen: 28 Avg 2019, 07:59

06 Jul 2020, 01:21

Hvala za hiter odgovor.
Daj prosim link za OnePlus 8 Pro..
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jul 2020, 09:46

Denis napisal/-a:
06 Jul 2020, 01:21
Hvala za hiter odgovor.
Daj prosim link za OnePlus 8 Pro..
https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
00mare00
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Okt 2019, 07:23

06 Jul 2020, 13:02

Tomson napisal/-a:
03 Jul 2020, 12:06
00mare00 napisal/-a:
03 Jul 2020, 11:30
iščem telefon, kateri se bo uporabljal za osnovne zadeve (klici, SMS, pošta, FB). Predvsem pa se bo uporabljal za slikanje. Razmišljal se nekje do cene 300€ in sicer kakšen Xiaomi Mi Note 10 Lite. Seveda pa lahko predlagaš kaj drugega. Super bi tudi bilo, če bi bil iz EU skladišča
če je prioriteta fotografija bi sam vsekakor malo dodal in vzel Xiaomi Mi Note 10, ne Lite (ta ima bistveno slabšo kamero) ampak Note 10 model, ta je res najmočnejši med vsemi telefoni na trgu glede na ceno in kvaliteto fotografije, je kljub soramzmerno ugodni ceni med najboljšimi na področju fotografije. Je za 336€ iz HK ali 370€ iz EU skladišča:

Xiaomi Redmi Note 10 Global 8/128GB Pametni telefon FlashSale za 372€
(Banggood, EU skladišče, hitra dostava, brez dodatnih stroškov)

Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: BG7N100 iz 443€ za 336€
(Banggood, HK skladišče, EU Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 21dni)
Hvala ti Tomson.

Mogoče še naslednji primeren telefon ki bi bil do 300€?

hvala
Dipling
Prispevkov: 63
Pridružen: 08 Sep 2019, 01:18

06 Jul 2020, 13:22

Zdravo.

Je mogoče kakšna koda za Redmi Note 8 pro iz EU skladišča? V "nakupovalnem vodiču" je 8 pro iz HK skladišča.
Sicer vidim, da je 9S na Banggoodu v flash dealu. Je 182€ dobra cena?

Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10595
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Jul 2020, 14:31

00mare00 napisal/-a:
06 Jul 2020, 13:02
Hvala ti Tomson. Mogoče še naslednji primeren telefon ki bi bil do 300€? hvala
do prav 300€ bi se sam odločil za Xiaomi Mi 10 Lite, kamera ni nek presežek, je dobra za cenovni rang, vse ostalo pa je super, velik AMOLED zaslon, SD765G je super procesor, je že 5G, ima veliko baterijo, skratka za 280€ res dober telefon in še super alternativa za malo nižjo ceno z malo boljšo kamero a slabšim procesorjem, brez 5G a boljšo baterijo in hitrejšim polnjenjem, Mi Note 10 Lite. Pač odvisno kje so prioritete ...

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
Odgovori