Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

16 Feb 2020, 19:18

umetnic napisal/-a:
16 Feb 2020, 14:44
Moje vprašanje: za 300-400eur, kaj priporočiš, da je kamera vsaj tako dobra kot Mi 8 oz. tvoj Mi mix 3? Večinoma slikam mularijo in akvarije, pomembna je torej low light kvaliteta in hitra odzivnost.
Ali sploh obstaja tak telefon, ali sta slednja še vedno najboljši price/perf. nakup? Žal ne vidim več nobenih kod za Mi 8?
se pravi odpade tudi model Mi Note 10, ker ima zaobljene robove? uhh... novi Mi 10 Pro bi bil sčasoma top izbira ob primerni ceni, ker ima trenutno najboljšo kamero na trgu, celo pred Huawei modeli, medtem ko je Mi Note 10 tik pod vrhom, enakovreden Huawei modelom. Osebno starejših Mi 8 modelov več ne bi gledal, tudi Mi 9 je že malo težje dobavljiv in cenovno kar z močno ceno, sicer bi bil dobra izbira, ga še vedno dobiš npr. za 383€ iz EU skladišča, v viola barvi celo za 339€, tako da je v budgetu in dejansko ponuja to kar potrebuješ. KAmera sicer ni povsem na nivoju novih Mi 10 modelov, a je še vedno med boljšimi in nekje 10% boljša kot na Mi 8 modelu.

ali pa alternativa, zelo zelo dobra alternativa, malo novejši telefon, tudi overall fenomenalen s še boljšo kamero kot Mi 9, novi OnePlus 7T za 438€
- OnePlus 7T Global 8/128GB Pametni telefon s kodo: BGDJOP7T128 iz 566€ na 438€

še ena zelo dobra alternativa, kamera na podobnem nivoju kot pri OnePlus pa Huawei Honor 20 Pro, malo čez 400€, tudi odličen telefon:
- Huawei Honor 20 Pro pametni telefon za 429€
umetnic
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Jan 2020, 18:11

17 Feb 2020, 22:43

Hvala za tako hiter odgovor!
Navdušil si me nad OnePlus 7T!! Honor žal odpade zaradi IPS zaslona.
Sedaj pa ali 7T sedaj, ali pa pomislek, kaj pa če bo dal Xiaomi ven kmalu še kakšno različico desetke, ki bi pa morebiti le imela flat screen. Glede na to koliko variacij devetke je bilo...je ta scenarij morebiti čisto možen...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Feb 2020, 23:17

OnePlus 7T je res fenomenalen telefon za ceno, tako overall na vseh področjih, brez posebnih pomanjkljivosti (kamera, čeprav precej dobra, je še najšibkeši element). Kakšni pa bodo novi Xiaomi modeli, ali bodo flat screen ali ne, pa bomo videli. Nižje serije sigurno, ali bo letos na višjih serijah povsod prisoten zaobljen zaslon? je čisto možno, glede na nakazan trend z novim Mi 10 modelom, vprašanje pa je ali bomo videli tudi raven zaslon na dražjih modelih, bo potrebno počakati kakšen mesec, dva tri, na uradne predstavitve novih modelov ...
Goorden
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Dec 2019, 21:02

18 Feb 2020, 07:34

Jaz imam OnePlus 7t sedaj par mesecev in moram reči da sem res zadovoljen. Tudi fotoaparat, ki ga nekateri kritizirajo se meni zdi vrhunski.
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

18 Feb 2020, 11:59

Ce sem prav bral na bi danes 18.02.2020 začeli na kitajskem prodajati MI 10 pro? Je to res?
Sedaj ko je odpovedan mwc2020 verjetno Global verzija se ne bo do 23.02.2020?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Feb 2020, 12:09

Na Global verzijo bo še potrebno počakati nekaj tednov, še ni bila uradno napovedana, zaenkrat le CN verzije za azijski trg, na eventu 13.2.2020, če bo v začetku marca napovedan, kakšen teden dva kasneje počasi v trgovinah, verjetno prednaročila, če bi ugibal bi rekel da bo na voljo čez 1 mesec, a v štartu Pro verzija s ceno blizu okoli 600€, pa potem skozi nekaj tednov počasi proti 500€ ...
The Xiaomi Mi 10 launch was a Chinese-only event, but we're expecting a global launch near the end on February. It was slated to happen on February 23 at Mobile World Congress 2020, but when that event was cancelled due to coronavirus worries, Xiaomi announced the launch would be pushed back.
Jan Slokar
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Feb 2020, 14:17

19 Feb 2020, 14:39

Lp
Zanima me par dni nazaj sem naročil xiaomi redmi note 8 pro zgleda zlo dober telefon za to ceno. Kakšno pa je vaše mnenje glede tega telefona tisti ki ga imate ali ste zadovoljni in kaj je morda najvecja slabost
Hvala
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Feb 2020, 15:16

Jan Slokar napisal/-a:
19 Feb 2020, 14:39
Lp. Zanima me par dni nazaj sem naročil xiaomi redmi note 8 pro zgleda zlo dober telefon za to ceno. Kakšno pa je vaše mnenje glede tega telefona tisti ki ga imate ali ste zadovoljni in kaj je morda najvecja slabost. Hvala
Pri 115€ za 32GB oz. 135€ za 64GB verzijo je težko govoriti o slabostih telefona, ker je za takšno ceno res top izbira in dejansko nima pomanjkljivosti vrednih omembe. Ima velik, kvaliteten zaslon, zmogljivo baterijo, zelo spodoben procesor, dobro kamero za ceno, najnovejši Android, MIUI je tudi super v praksi, skratka, je to to. Če pa se gre malo višje po cenovnem rangu, proti 200€ pa imamo že boljše opcije kot so Note 8 Pro model, pa Mi 9 Lite z AMNOLED zaslonom, tudi primerljiv, manjši Mi A3 ki je (razen AMOLED zaslona ki je superioren, a je v tem primeru z nižjo ločljivostjo) nekoliko slabši/podoben je občutno dražji, tako da Redmi Note 8 za dobrih 100€ je bestbuy.
Jan Slokar
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Feb 2020, 14:17

19 Feb 2020, 16:11

Ja sicer sem ga kupil v sloveniji za 260 evrov pro verzijo
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Feb 2020, 18:13

Pro verzija je pa sploh top, sicer je jasno odvisno, kje se gleda cenovno, za Slo je pač ok, so takšne cene, sicer pa v tujini za 190€, pri 260€ pa smo že nad Mi 9T modelom (od 220€ dalje), ki je še stopničko višje in že blizu 9T Pro modela, ki je pa že praktično flagship telefon, za dobrih 300€ ...
Jan Slokar
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Feb 2020, 14:17

19 Feb 2020, 18:55

Torej je Xiaomi mi 9T pro boljši kot redmi note 8 pro
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

19 Feb 2020, 23:08

Drži, na nekaterih ključnih področjih je Mi 9T Pro boljši. Ima AMOLED zaslon, ki je superioren LCD zaslonu, čeprav je le ta manjši, a je brez zareze, z motorizirano kamero, bralnik prstnih odtisov pod zaslonom, ima flagship SD855 procesor, sicer nekoliko manjšo a še vedno odlično 4000mAh baterijo, predvsem pa skoraj 2x hitrejše polnjenje (27W). Note 8 Pro po drugi strani je kot omenjeno večji, ima SD kartico, še malo večjo baterijo, tudi odlično kamero in je cenejši. Na koncu stvar prioritet a overall je Mi 9T Pro stopničko višje, je tudi višja serija, le te se sledijo: Redmi, Redmi Note in Mi ...
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

20 Feb 2020, 20:49

umetnic napisal/-a:
17 Feb 2020, 22:43
Hvala za tako hiter odgovor!
Navdušil si me nad OnePlus 7T!! Honor žal odpade zaradi IPS zaslona.
Sedaj pa ali 7T sedaj, ali pa pomislek, kaj pa če bo dal Xiaomi ven kmalu še kakšno različico desetke, ki bi pa morebiti le imela flat screen. Glede na to koliko variacij devetke je bilo...je ta scenarij morebiti čisto možen...
Tomson napisal/-a:
17 Feb 2020, 23:17
OnePlus 7T je res fenomenalen telefon za ceno, tako overall na vseh področjih, brez posebnih pomanjkljivosti (kamera, čeprav precej dobra, je še najšibkeši element). Kakšni pa bodo novi Xiaomi modeli, ali bodo flat screen ali ne, pa bomo videli. Nižje serije sigurno, ali bo letos na višjih serijah povsod prisoten zaobljen zaslon? je čisto možno, glede na nakazan trend z novim Mi 10 modelom, vprašanje pa je ali bomo videli tudi raven zaslon na dražjih modelih, bo potrebno počakati kakšen mesec, dva tri, na uradne predstavitve novih modelov ...
umetnic napisal/-a:
16 Feb 2020, 14:44
Moje vprašanje: za 300-400eur, kaj priporočiš, da je kamera vsaj tako dobra kot Mi 8 oz. tvoj Mi mix 3? Večinoma slikam mularijo in akvarije, pomembna je torej low light kvaliteta in hitra odzivnost.
Ali sploh obstaja tak telefon, ali sta slednja še vedno najboljši price/perf. nakup? Žal ne vidim več nobenih kod za Mi 8?
Tudi sam sem lastnik OP7T-ja, in moram res priznati, da je telefon res bomba in vreden vsakega centa. Telefon imam sedaj že par mesecev in v kolikor bi trenutno še enkrat kupoval nov telefon, bi se definitvno odločil enako, kupon ki je trenutno na voljo je pa itak brutalno dober 8-) Zame je telefon izpolnil vsa pričakovanja (in še marskikaj več), kar pa seveda ne pomeni in tudi ni merilo za ostale. Sam sem dobro vedel kaj na telefonu želim, in točno to sem tudi dobil. V kolikor bi že moral izpostaviti kakšno slabo točko, bi to morala biti kamera - kot je že Tomson nekako namignil. A tu ne govorimo o slabi kameri, da ne bo pomote ;) Gre zgolj za to, da kamera res ni najboljša na trgu, kar pa še ne pomeni, da ne more služiti svojemu namenu? Sam recimo večino časa slikam hišne ljubljenćke, družinske člane ter naredim tu in tam kak posnetek okolice (narava). Enako velja za video. Pač pazim da je vedno dovolj dnevne svetlobe oz. da so na sploh dobri pogoji za slikanje in je to to. Tudi nočni način se mi dopade, seveda je tu treba upoštevati dejstvo, da bolj pri miru kot bo objekt, boljša bo slika. Odkrito povedano: rib oz. akvarija ponoči še nisem slikal, predvidevam pa da ker se gre za premikajoče se predmete ponoči v vodi pri odsevu kake luči, bi znal biti problem jasne slike :? Pri meni je bil končni odločilni faktor za nakup raven zaslon. Z zaobljenimi robovi seveda ni nič narobe, sam pač raje posegam po ravnih zaslonih. Občutek v roki je super, kljub mojim skorajda miniaturnim rokicam :D Da o hitrem polnjenju sploh ne govorimo. Brezzicnega polnjenja ne pogresam, saj mi je to hitro polnjenje dovolj. Povezava z avtom (Android Auto, Google Maps ipd.) dela brez problema. Pika na i pa seveda 90hz osveževanje zaslona. Odzivnost in animacije so hitre, a spet treba logično pomisliti: večina aplikacij žal še vedno podpira zgolj 60hz, enako velja za brskalnik. V kolikor nameravš uporabljati kaj drugega kot Google Chrome ali Opera Touch na primer, se ti bo vsak drug brskalnik zdel, da se premikanje po spletnih straneh zatika - kar pa seveda ni res 8-) Gre zgolj za to, da se opazi ralika med prehodom iz 90 nazaj na 60hz. Meni je uglavnem najbolj važno, da je telefon bliskovito hiter in da se mi ne zatika kjerkoli. Odpiranje, zapiranje kot tudi prehod med aplikacijami je brezhiben.
Tako malo na kratko. V kolikor bi te zanimale podrobne informacije, mi javi.
umetnic
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Jan 2020, 18:11

21 Feb 2020, 14:23

@Cabci
Wow, vidim, da imava podobne potrebe/poglede. Hvala ti za ta prispevek.
Le še ena stvar me zanima. Kako hiter je auto focus. Pri Mi 8 je zelo zadovoljivo preklapljal med ribami recimo.
Kolikor razumem ima Pro verzija laser, nePro pa ne.
Tule mi preklapljanje focus-a ne daje najboljšega občutka, pa me malo skrbi:
https://youtu.be/dzeDx2PYMsA?t=881
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

23 Feb 2020, 11:22

Imam OnePlus 6 in sem razocaran. Slike so katastrofa, support se slabsi. Vsak upgrade ki je res vsak mesec nekaj zaserjejo... Nikoli vec Oneplus. Samo se Xiaomi in Samsung kupujem. Zeni sem kupil Xiaomi 9 in je za razred boljši od Oneplusa.
Jaz cakam na Mi 10 pro ali na S20 Ultra. Kar bom dobil prej to vzamem 👍😁
Jan Slokar
Prispevkov: 4
Pridružen: 19 Feb 2020, 14:17

23 Feb 2020, 17:17

Lp
Zanima me če morda kdo ve ali bo xiaomi redmi note 8 pro dobil android 10 in če bo kdaj?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Feb 2020, 18:30

Jan Slokar napisal/-a:
23 Feb 2020, 17:17
Lp, Zanima me če morda kdo ve ali bo xiaomi redmi note 8 pro dobil android 10 in če bo kdaj?
Nadgranja za CN verzijo je že nekaj časa na voljo, od decembra, prihaja pa tudi Android 10 za Global verzijo. Skratka bo 100%, ni pa še kakšne jasne napovedi kdaj, predvidevanja so, v naslednjih mesecih ...
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

23 Feb 2020, 21:32

Nabavil za našo Redmi Note 8T, a ga nesem nazaj. Razlog: občutno prevelik še za moje roke, kaj šele za damske. :) Sicer sem ga sprobal, kamera odlična, odzivnost tudi in vse ostalo.
Torej, iščem nekaj manjšega, po možnosti konkretno manjšega z istimi željami:
- dober oz. odličen fotoaparat,
- dobra baterija,
- cena okrog 200€, 250€ je max...

Za znamko cigla mi je vseeno, samo da zadeva laufa. Potrebujem hitro, zato je opcija tudi SLO, prosim za nasvete.
Obenem še sprašujem, kje kupiti ekran za Xiaomi A3, ki je šel po gobe.
Za oba odgovora se zahvaljujem.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Feb 2020, 22:02

@maslo:
poleg Xiaomi Mi A3 modeli, preveri še tele manjše a tudi dobre modele, s prioriteto na kompaktnosti ...

- Samsung Galaxy A40
- Huawei P30 Lite
- Honor 20 Lite

glede LCDja za Mi A3 pa preveri na AliExpressu, je kar nekaj izbire ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Feb 2020, 22:08

Boštjan K:
In sicer glede mobilnega telefona. Trenutno imam Oneplus 3T ki mi še vesno deluje super. Ampak počasi bo čas za menjavo. Ker sem trenutno malo izven mobilne telefonije (kateri so dobri telefoni...) me zanima če imaste kakšen predlog? Nekje 400eu pa imam budget.
V cenovnem rangu okoli 400€ so najboljše opcije:

- OnePlus 7T
- Xiaomi Mi 9T Pro
- Xiaomi Mi Note 10

- OnePlus 7T Global 8/128GB Pametni telefon s kodo: BGR7T212 za 453€ (HK, 15 dni dostava)
- OnePlus 7T Global 8/256GB Pametni telefon s kodo: BG7TR201 za 472€ (HK, 15 dni dostava)
- Oneplus 7T Global 8/256GB Pametni telefon s kodo: GBOP7TG8256 za 483€ (HK, 15 dni dostava)
- Xiaomi Mi 9T Pro Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: BGAFF01 za 315€ (HK, 15 dni dostava)
- Xiaomi Mi 9T Pro 6/128GB pametni telefon v akciji za 449€ (Slo, 2-3 dni dostava)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Black Pametni telefon s kodo: GBXMNT10BF za 404€ (HK, 15 dni dostava)
- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Black Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 za 409€ (EU skladišče, 2-4 dni)

Vsi modeli z AMOLED zaslonom, od 6.39" do 6.55" pri OnePlus modelu edini ki je tudi edini 90Hz, vsi z Android 9, Oneplus že na Android 10, Oneplus z najzmogljivejšim in najnovejšim flagship SD855+ procesorjem, 9T z le rahlo šibkejšim SD955, Note 10 pa z soldinim procesorjem srednjega ranga. Note10 po drugi strani s superiorno kamero, dvse stopnički višje od OnePlus modela in stopničko višje od Mi 9T Pro modela, pravzaprav je omenjena kamera trenutno med top 3 kamerah pri telefonih. Le 9T Pro zaslon bre zareze in z motorizirano kamero. Mi Note 10 s nadpovrečno 5260mAh baterijo, 9T Pro z 4000mAh in OnePlus z 3800mAh baterijo, vsi z ultra hitrim polnjenjem. Na koncu torej stvar prioritet, OnePlus je najboljši gledano overall a z najslabšo kamero med omenjenimi, Mi Note 10 z najboljšo kamero in največjo baterijo a slabšim procesorjem, 9T Pro z zaslonoom brez zareze in tudi overall zelo dober ter cenovno najugodnejši. Sedaj pa odvisno katere lastnosti so najpomembnejše, so pa vsi trije top telefoni za ceno in se z nobenih ne zgreši.
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

25 Feb 2020, 12:09

umetnic napisal/-a:
21 Feb 2020, 14:23
@Cabci
Wow, vidim, da imava podobne potrebe/poglede. Hvala ti za ta prispevek.
Le še ena stvar me zanima. Kako hiter je auto focus. Pri Mi 8 je zelo zadovoljivo preklapljal med ribami recimo.
Kolikor razumem ima Pro verzija laser, nePro pa ne.
Tule mi preklapljanje focus-a ne daje najboljšega občutka, pa me malo skrbi:
https://youtu.be/dzeDx2PYMsA?t=881
@umetnic:
Se opravičujem za zamudo z odgovorom :? Glede auto focus-a tezko konkretno podam oceno, saj meni dela povsem zadovoljivo za to kar rabim in pod pogoji ko sneman. Kar pa seveda ne pomeni, da bi enako veljalo zate. Ne snemam pa dosti, tako da bi v tem primeru morda besedo raje podal @Tomsonu, da še on doda kak komentar. Za moje pojme skratka je auto focus dovolj hiter pri preklapljanju objektov snemanja (osebna naprava in ne video, katerega si podal link) in nekoliko boljši kot viden v video. Je pa to seveda tudi stvar okusa. Omenjenega telefona kot že omenjeno nisem kupoval zaradi kamere.
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

25 Feb 2020, 12:19

Anco napisal/-a:
23 Feb 2020, 11:22
Imam OnePlus 6 in sem razocaran. Slike so katastrofa, support se slabsi. Vsak upgrade ki je res vsak mesec nekaj zaserjejo... Nikoli vec Oneplus. Samo se Xiaomi in Samsung kupujem. Zeni sem kupil Xiaomi 9 in je za razred boljši od Oneplusa.
Jaz cakam na Mi 10 pro ali na S20 Ultra. Kar bom dobil prej to vzamem 👍😁
@Anco:
Žalostno slišati, da si deležem tolikšnih težav z OP6 :o Načeloma veljajo ravno ti telefoni z njihovim oxy. OS sistemom za ene bolj suverenih na trgu. Sam osebno poznam kar nekaj ljudi, ki imajo starejše OP modele, in še danes delajo praktično brezhibno. Lahko pa kot zanimivost tukaj podam, da sem sam imel enake težave s Samsungi. Saj še sam ne znam prav opisati: vseeno kdo od ostalih je imel ali kupil katerega izmed Samsungov, sam pač nisem nikoli imel sreče s to znamko :? Vedno je bilo nekaj narobe, kaj ni delalo, sem mel težave z uveljavljanjem garancije ipd. Kar je privedlo do te mere, da sem nad znamko enostavno obupal. Tudi če bi mi danes nekako dobil recimo kak Note 10 ali kaj takega, bi ga poskusal prodati in kupiti drugo znamko, ali bi ga podaril dalje. Zna pa biti živa groza ja, če imaš konstantne težave s telefonom, potem pa naletis se na neprijazen support in gluha ušesa. Je pa mera polna :x
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Feb 2020, 10:57

krefi19 napisal/-a:
27 Feb 2020, 20:41
Zdravo, Kopujem telefon Xiaomi Mi 9t 128GB zato bi te prosil.za kaksno ugodno ceno, ker vem da si eden redkih, ki lahko to dobis in sem vzel ze 2 telefona preko tebe po super ceni. Če se da iz EU skladišča.
Preveril najboljše opcije trenutno, ki so:

- Xiaomi Mi 9T Global 6/128GB pametni telefon s kodo: GBMI9T802 za 256€ (HK)
- Xiaomi Mi 9T Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BG029TCL za 251€ ali BG029T ali BG29TCL za 260 (HK)
- Xiaomi Mi 9T Global 6/128GB pametni telefon s kodo: TEAMADDICT za 283€ (EU)
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

28 Feb 2020, 14:45

Cabci napisal/-a:
25 Feb 2020, 12:19
Anco napisal/-a:
23 Feb 2020, 11:22
Imam OnePlus 6 in sem razocaran. Slike so katastrofa, support se slabsi. Vsak upgrade ki je res vsak mesec nekaj zaserjejo... Nikoli vec Oneplus. Samo se Xiaomi in Samsung kupujem. Zeni sem kupil Xiaomi 9 in je za razred boljši od Oneplusa.
Jaz cakam na Mi 10 pro ali na S20 Ultra. Kar bom dobil prej to vzamem 👍😁
@Anco:
Žalostno slišati, da si deležem tolikšnih težav z OP6 :o Načeloma veljajo ravno ti telefoni z njihovim oxy. OS sistemom za ene bolj suverenih na trgu. Sam osebno poznam kar nekaj ljudi, ki imajo starejše OP modele, in še danes delajo praktično brezhibno. Lahko pa kot zanimivost tukaj podam, da sem sam imel enake težave s Samsungi. Saj še sam ne znam prav opisati: vseeno kdo od ostalih je imel ali kupil katerega izmed Samsungov, sam pač nisem nikoli imel sreče s to znamko :? Vedno je bilo nekaj narobe, kaj ni delalo, sem mel težave z uveljavljanjem garancije ipd. Kar je privedlo do te mere, da sem nad znamko enostavno obupal. Tudi če bi mi danes nekako dobil recimo kak Note 10 ali kaj takega, bi ga poskusal prodati in kupiti drugo znamko, ali bi ga podaril dalje. Zna pa biti živa groza ja, če imaš konstantne težave s telefonom, potem pa naletis se na neprijazen support in gluha ušesa. Je pa mera polna :x

Ce prav vidim so cene Xiaomi 10 okoli 700€ Raje ne ugibam koliko bo cena za Mi 10 pro... Verjetno vsaj 800€ :( Zgleda bom kar na obrocno odplacevanje S20 Ultra moral it :) Imas ti kaksno varianto da dobis S20 Ultra pa mi ga prodas po kaki ugodni ceni? :P
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Feb 2020, 18:25

@Anco:
kot je bilo pričakovati je prva runda novih modelov vedno z 2x višjo ceno v štartu, pa še sploh Global verzije ni. Verjetno bo čez mesec dni Global verzija nekje 400-500€ ... S20 Ultra bi vzel za 1300€? :) uff.. počakaj mesec dni +/-, boš dobil pri Xiaomiju podoben telefon za 3x manj! ;)
CopyCat
Prispevkov: 31
Pridružen: 01 Sep 2019, 21:40

28 Feb 2020, 20:48

misliš, da bo tako nizka cena? ker je mi note 10 že 400€..

za tak denar bi bilo mamljivo zamenjati Mi 8.

Telefon je res popoln po specifikacijah, edino kar me moti je, da je prevelik in pa zaobljen ekran.

Mogoče edino, da vidimo kaj bo prinesel Poco F2 ali pa k30 pro.
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

01 Mar 2020, 10:25

A ti telefoni, kupljeni na GB ali BG imajo slovenski meni? Npr konkretno za xiaomi redmi note 8 pro me zanima...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Mar 2020, 10:34

Amaterka napisal/-a:
01 Mar 2020, 10:25
A ti telefoni, kupljeni na GB ali BG imajo slovenski meni? Npr konkretno za xiaomi redmi note 8 pro me zanima...
Imajo, brez skrbi, vsi Xiaomi telefoni (Global verzije) so identični Xiaomi telefonom, ki so npr. kupljeni v Slo. Imajo seveda slovenski jezik in podpirajo vsa potrebna LTE omrežja v Slo ...
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

01 Mar 2020, 13:37

Tomson napisal/-a:
01 Mar 2020, 10:34
Amaterka napisal/-a:
01 Mar 2020, 10:25
A ti telefoni, kupljeni na GB ali BG imajo slovenski meni? Npr konkretno za xiaomi redmi note 8 pro me zanima...
Imajo, brez skrbi, vsi Xiaomi telefoni (Global verzije) so identični Xiaomi telefonom, ki so npr. kupljeni v Slo. Imajo seveda slovenski jezik in podpirajo vsa potrebna LTE omrežja v Slo ...

Hvala!
AnKo
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Jan 2020, 19:24

02 Mar 2020, 09:38

Tomson napisal/-a:
26 Jan 2020, 14:45
AnKo napisal/-a:
26 Jan 2020, 08:26
Kaj pa razlika med Xiaomi Mi 9T pro in Mi note 10? Cena je v SLO kot iz tujine MI 10, ampak bi ga dobila vsaj takoj in z garancijo.
Tole je opcija iz EU skladišča, se pravi dostava v nekaj dnevih, brez dodatnih stroškov:

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 ali GBXMNTFR02 iz 455€ na 409€

Ker v tem primeru ne gre za HK ampak EU skladišče ni pomembno za katero poštno opcijo gre, sicer pa je tako ali tako sama ena, že izbrana opcija, Prioirity Line za 10€ in omenjeno dostavo 2-4 dni ...

Sicer pa postopek, se registrirate v trgovini, se prijavite, kliknete na zgornjo povezavo ter Buy Now, znajdete se na blagajni kjer je levo spodaj od cene polje Apply Coupon, vpišete kodo, kliknete na Apply, cena se zniža, zaključite nakup. Predlagam plačilo preko PayPala, so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa je plačilo s kreditno kartico v trgovini pa se izbre opcija ShippingInsurance za nekaj €. Gre pa sicer za precej podobno zadevo. Garancija je 1-leto, uveljavlja pa se lahko preko EU centra (Španija).

Model Mi 9T Pro je še eden izvrsten model za ceno, ponuja namreč tudi odličen AMOLED zaslon, malo manjši sicer, še občutno zmogljivejši procesor, brezrobi zaslon, ker je kamera motorizirana (kar je za nekatere plus, druge minus, potrebno je nekaj pazljivosti ko je kamera zunaj, da se ne kam udari, saj se potem hitro uniči mehanizem), po drugi strani pa čeprav z zelo dobro kamero za cenovni razred, ki pa niti približno ni kos kameri na Mi Note 10 modelu. Tudi baterija je občutno manjša (4000mAh vs 5260mAh), polnjenje pa je malenkost počasnejše pri Mi 9T Pro modelu. Overall sicer odličen telefon, a vsak model ima svoje prednosti, na koncu zopet stvar prioritet ...




Pozdravljeni, pred kratkim sem vas spraševala o telefonu za moža, kupila sem nato Xiaomi Mi Note 10 in je zadovoljen. No, sedaj ga iščem zase. Uporabljala sem najprej Samsung galaxy S7, ki je šele sedaj po 4 letih začel nagajati (ekran začne utripati in polovico kaže črno belo, polovico barvno - do sedaj pa ni niti enkrat zaštekal). Potem pa še Samsung galaxy S9, ki tudi že 2 leti dela brezhibno pa je stalno v uporabi. Sedaj razmišljam o Samsung galaxy S20, saj sem bila do sedaj izredno zadovoljna s Samsungi. Kakšen je v primerjavi z Xiaomi Mi note 10? Predvsem bi rada lepe slike in da tako kot Samsung dela hitro in ne šteka :) Razlika v ceni mi niti ni pomembna. Hvala. Lep dan.
Zico44
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Nov 2019, 13:37

02 Mar 2020, 09:55

Zdravo

Iščem poceni mobilni telefon za otroka (7. razred). Xiaomi ali kaj podobnega, čim manjši!
Anco
Prispevkov: 51
Pridružen: 27 Sep 2019, 09:29

02 Mar 2020, 11:55

AnKo napisal/-a:
02 Mar 2020, 09:38
Tomson napisal/-a:
26 Jan 2020, 14:45
AnKo napisal/-a:
26 Jan 2020, 08:26
Kaj pa razlika med Xiaomi Mi 9T pro in Mi note 10? Cena je v SLO kot iz tujine MI 10, ampak bi ga dobila vsaj takoj in z garancijo.
Tole je opcija iz EU skladišča, se pravi dostava v nekaj dnevih, brez dodatnih stroškov:

- Xiaomi Mi Note 10 Global 6/128GB Pametni telefon s kodo: GBXMNTFR01 ali GBXMNTFR02 iz 455€ na 409€

Ker v tem primeru ne gre za HK ampak EU skladišče ni pomembno za katero poštno opcijo gre, sicer pa je tako ali tako sama ena, že izbrana opcija, Prioirity Line za 10€ in omenjeno dostavo 2-4 dni ...

Sicer pa postopek, se registrirate v trgovini, se prijavite, kliknete na zgornjo povezavo ter Buy Now, znajdete se na blagajni kjer je levo spodaj od cene polje Apply Coupon, vpišete kodo, kliknete na Apply, cena se zniža, zaključite nakup. Predlagam plačilo preko PayPala, so potem vse pošiljke avtomatsko zavarovane v primeru izgube/poškodbe, če pa je plačilo s kreditno kartico v trgovini pa se izbre opcija ShippingInsurance za nekaj €. Gre pa sicer za precej podobno zadevo. Garancija je 1-leto, uveljavlja pa se lahko preko EU centra (Španija).

Model Mi 9T Pro je še eden izvrsten model za ceno, ponuja namreč tudi odličen AMOLED zaslon, malo manjši sicer, še občutno zmogljivejši procesor, brezrobi zaslon, ker je kamera motorizirana (kar je za nekatere plus, druge minus, potrebno je nekaj pazljivosti ko je kamera zunaj, da se ne kam udari, saj se potem hitro uniči mehanizem), po drugi strani pa čeprav z zelo dobro kamero za cenovni razred, ki pa niti približno ni kos kameri na Mi Note 10 modelu. Tudi baterija je občutno manjša (4000mAh vs 5260mAh), polnjenje pa je malenkost počasnejše pri Mi 9T Pro modelu. Overall sicer odličen telefon, a vsak model ima svoje prednosti, na koncu zopet stvar prioritet ...


Pozdravljeni, pred kratkim sem vas spraševala o telefonu za moža, kupila sem nato Xiaomi Mi Note 10 in je zadovoljen. No, sedaj ga iščem zase. Uporabljala sem najprej Samsung galaxy S7, ki je šele sedaj po 4 letih začel nagajati (ekran začne utripati in polovico kaže črno belo, polovico barvno - do sedaj pa ni niti enkrat zaštekal). Potem pa še Samsung galaxy S9, ki tudi že 2 leti dela brezhibno pa je stalno v uporabi. Sedaj razmišljam o Samsung galaxy S20, saj sem bila do sedaj izredno zadovoljna s Samsungi. Kakšen je v primerjavi z Xiaomi Mi note 10? Predvsem bi rada lepe slike in da tako kot Samsung dela hitro in ne šteka :) Razlika v ceni mi niti ni pomembna. Hvala. Lep dan.

Tudi jaz sem odločam med Mi 10 pro in S20 Ultra. Top priority so mi slike in kar se tice fotografij sta tam tam. Trenutno best on the market.
Tukaj je en test, kjer se Mi 10 pro izkaze celo boljši od S20 Ultra:

https://www.youtube.com/watch?v=Ig7mwfKgUMY
Cabci
Prispevkov: 125
Pridružen: 28 Avg 2019, 17:09

02 Mar 2020, 12:08

Anco napisal/-a:
28 Feb 2020, 14:45
Ce prav vidim so cene Xiaomi 10 okoli 700€ Raje ne ugibam koliko bo cena za Mi 10 pro... Verjetno vsaj 800€ :( Zgleda bom kar na obrocno odplacevanje S20 Ultra moral it :) Imas ti kaksno varianto da dobis S20 Ultra pa mi ga prodas po kaki ugodni ceni? :P
@Anco:
Žal ne :roll:
Trenutno še vedno pre-zadovoljen s svojim OnePlus 7T, in ga tudi po vsej verjetnosti ne bom menjal še lep čas 8-)
Menim tudi, da sem telefon kupil ravno pravi čas, saj sem dobil točno to, kar sem želel (po listi prioritet in osebnih želja seveda), in v kolikor se ne bo kaj pokvarilo, ne nemeravam menjati. Poleg tega mi zadnje spremembe pri prihajajočem OnePlus 8 (in ostale različice), katere lahko zasledimo po internetu, niso najbolj všečne, kar me zgolj še bolj pomiri, da sem se odločil za 7T. A to je zgolj moje osebno mnenje, ločeno od vseh ostalih seveda.

V kolikor bi trenutno imel možnost dobiti S20 Ultra, bi ga res po vsej verjetnosti prodal, in denar raje porabil za renovacijo stanovanja. Doma imajo trenutno vsi vredu delujoče telefone in to tistih znamk, katere so si sami izbrali in jih želeli imeti, tako da tudi njim ne bi kaj koristil, ker ubistvo ne bi niti želeli menjati. Nikoli pa ne bom trdil, da je telefon, katerega omenjaš, slab - daleč od tega 8-) A kot vedno znova navaja @Tomson: pri izbiri se gre za stvar prioritet in koliko smo pripravljeni vložiti v napravo. V kolikor meniš, da ti bo S20 Ultra nudil točno to kar potrebuješ, in tega ne moreš najti pri kakem drugem modelu ali znamki za katero bi plačal nekoliko manj, potem ne vidim ravno smisla, da se siliš in iščeš neke alternative, ker bo vse skupaj na koncu privedlo zgolj do tega, da boš sicer nekaj "malega" privarčeval, a boš ob vsakem prijemu telefona nesrečen, ker te bo večno spominjalo na to, kaj nisi dobil. Malo filozofiram, vem - krivim pa teh par minut, katere sem imel ravno na razpolago pri prebiranju foruma :D
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Mar 2020, 14:00

AnKo napisal/-a:
02 Mar 2020, 09:38
Pozdravljeni, pred kratkim sem vas spraševala o telefonu za moža, kupila sem nato Xiaomi Mi Note 10 in je zadovoljen. No, sedaj ga iščem zase. Uporabljala sem najprej Samsung galaxy S7, ki je šele sedaj po 4 letih začel nagajati (ekran začne utripati in polovico kaže črno belo, polovico barvno - do sedaj pa ni niti enkrat zaštekal). Potem pa še Samsung galaxy S9, ki tudi že 2 leti dela brezhibno pa je stalno v uporabi. Sedaj razmišljam o Samsung galaxy S20, saj sem bila do sedaj izredno zadovoljna s Samsungi. Kakšen je v primerjavi z Xiaomi Mi note 10? Predvsem bi rada lepe slike in da tako kot Samsung dela hitro in ne šteka :) Razlika v ceni mi niti ni pomembna. Hvala. Lep dan.
Samsung Galaxy S20 bo glede na specifikacije odličen telefon overall, se pa poraja vprašanje čemu plačati 400€ več za Samsunga, če pri Xiaomiju dobite zelo podobno strojno opremo, lahko teh 400€ raje porabite drugje (v primerjavi z Mi Note 10 modelom, ki ima sicer slabši procesor, a boljšo kamero, občutno zmogljivejšo baterijo, hitrejše polnjenje ki pa ni brezžično, nima tudi SD razširitvene reže). Osebno bi mogočecelo počakal nekaj tednov, če se ne mudi, na novi Xiaomi Mi 10/Pro model, ki bo sicer dražji, okoli 550€, a še vedno občutno cenejši od Samsunga in na mnogo področjih enak ali celo boljši. Na obeh modelih odličen AMOLED zaslon, večji na Xiaomiju, v obeh primerih najzmogljivejši Snapdragon 865 procesor, Mi 10 modela z boljšo kamero, večjo baterijo in 2x hitrejšim polnjenjem. Če pa se dobi dober deal pri operaterju v Slo za Samsunga, pa vsekakor tudi dobr opcija, če cena ne igra nobene vloge. Na koncu pa kot je že tudi @Cabci omenil, stvar prioritet. Tako Xiaomi kot Samsung sta odlična, odločitev na podlagi lastnosti ki so za vas pomembnejše ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

02 Mar 2020, 18:42

Zico44 napisal/-a:
02 Mar 2020, 09:55
Zdravo. Iščem poceni mobilni telefon za otroka (7. razred). Xiaomi ali kaj podobnega, čim manjši!
če je prioriteta majhnost bi predlagal Xiaomi Mi A3, je overall zelo soliden telefon, dokaj majhen za današnje razmere, AMOLED zaslon, Android One, tudi overall zelo soliden, cenovno od 140€ dalje, če je cena ok je to to glede na potrebe:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html

tudi odlična, še malo cenejša alternativa pa Xiaomi Redmi Note 8, od 120€ dalje, sicer malo večji, a slabši LCD zaslon (ki je sicer višje ločljivosti), enak procesor, podobna kamera, tudi zelo dober model za ceno ...
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

03 Mar 2020, 12:37

Zdravo!

Bolj, kot berem, manj mi je jasno. Tile Xiaomiji mi vsi delujejo tam-tam, če so v istem cenovnem razredu.

Sem si že kar konkretno ogledala Redmi note 8 pro, potem pa zasledila, da fotografije niso nek "presežek". Težko si razlagam, kaj naj bi to pomenilo. Trenutno imam sony xperia Z in želim si fotografij, najmanj tako dobrih. A bom zadovoljna z Note 8 pro?

Je sicer kakšna alternativa do okrog 200€? Iger ne igram, tudi tv ne gledam na telefonu, rabim ga ta standardno uporabo (klici, mms/sms, internet,...) in želim, da dela res dobre fotke (recimo, da imam profi oko za fotke). Pa baterija, ampak to vidim, da pri xiaomiju je kr solidno porihtano.

Torej, na čem naj zapravim denar? ;)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Mar 2020, 13:17

@Amaterka
če bi sam kupoval telefon, kjer bi bila prioriteta fotografija bi vsekakor izbral Xiaomi Mi Note 10, ker je med abolutno najboljšimi modeli na trgu, ki so sicer tudi bistveno dražji. Omenjeni model je sicer res 400€ iz EU skladišča, a če je fotografija res tako pomembna, je to to. Redmi Note 8 Pro ima zelo dobro kamero za svoj cenovni razred, do 200€ je to to, kakšne direktne primerjave žal ni, predvidevam pa, glede na to da je Xperia iz leta 2013 na Note 8 Pro fotografija vsaj enako dobra, sam bi ugibal da občutno boljša ...
Amaterka
Prispevkov: 17
Pridružen: 30 Jan 2020, 10:30

03 Mar 2020, 13:47

Tomson napisal/-a:
03 Mar 2020, 13:17
@Amaterka
če bi sam kupoval telefon, kjer bi bila prioriteta fotografija bi vsekakor izbral Xiaomi Mi Note 10, ker je med abolutno najboljšimi modeli na trgu, ki so sicer tudi bistveno dražji. Omenjeni model je sicer res 400€ iz EU skladišča, a če je fotografija res tako pomembna, je to to. Redmi Note 8 Pro ima zelo dobro kamero za svoj cenovni razred, do 200€ je to to, kakšne direktne primerjave žal ni, predvidevam pa, glede na to da je Xperia iz leta 2013 na Note 8 Pro fotografija vsaj enako dobra, sam bi ugibal da občutno boljša ...
Tudi jaz tako razmišljam. Moja Xperia je serija Z3, nekje iz leta 2015. Ampak ja, v 5 letih je šla tehnologija že tako naprej, da tudi telefon v rangu 200€ ne bi smel biti slabši.

400€ mi je preveč za telefon. Ne dam toliko. Konec koncev mi je fotoaparat na telefonu super zato, ker je vedno pri roki. Za vse ostalo imam pač konkreten fotoaparat, kadar se namensko lotim fotkanja.

Kaj pa npr Mi 9? V čem, razen zaslon, je bistvena razlika od note 8 pro?

Pa še eno res laično vprašanje. V čem se razlikujejo "Pro" in "nePro" modeli?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Mar 2020, 15:21

Razlika med Pro in nonPro verzijami je odvisna od modela do modela, tako da se ne da posploševati, pri kakšnim modelih je razlika le v količini Rama in spomina (npr. Mi Note 10/Pro), medtem ko je pri nekaterih modelih cel kup razlik (Redmi Note 8/Pro) ...

Mi 9 je višji razred kot Redmi Note 8 Pro, sicer malo manjši a s superiornim AMOLED zaslonom, zmogljivejšim procesorjem, sicer brez SD razširitvene reže, boljši na področju fotografije, ima optično stabilizacijo, bralnik prstnih odtisov je vgrajen pod zaslonom, ima pa res občutno manj zmogljivo baterijo, tu ima velik minus (4500mAh vs 3300mAh) a zato občutno hitrejše polnjenje in podpira brezžično polnjenje.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Mar 2020, 15:06

@Rok M:
zdravo, za mamo sedaj resno gledamo da bi kupili en telefon, nek srednji rang, ne najslabši in ne najboljši ... a je trenutno kaj pametnega v akciji in ugodnega, da je tudi kakšna garancija? do 200€
do in okoli 200€ najboljše opcije npr. Xiaomi Redmi Note 8, ki za precej zmerno ceno res dober telefon na vseh področjih, za nekega povprečnega uporabika ...

- Xiaomi Redmi Note 8 Global 4/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE801 iz 153€ na 140€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 1-leto garancije)
- Xiaomi Redmi Note 8T Global 4/64GB pametni telefon za 219€
(SLO, 2 dni dostava, 2-leti garancije)

še stopnička višje pa Pro model, ki je malo večji, ima boljšo kamero, zmogljivejši procesor, še zmogljivejšo baterijo, novejši Bluetooth, skratka je že res top telefon za ceno ...

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P1 iz 208€ na 189€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 1-leto garancije)

potem pa še ena dobra malo dražja alternativa, model Mi 9 Lite, ki ima superioren AMOLED zaslon, sicer pa na podobnem nivoju kot Note 8 Pro model

- Xiaomi Mi 9 Lite Global 6/128GB pametni telefon v Flashsale za 238€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 1-leto garancije)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

13 Mar 2020, 20:09

@Urooos:
prosil bi za še en nasvet. Kolega kupuje telefon Xiaomi.Morda veš, če je kakšna bistvena razlika med redmi note 8 pro in redmi note 8? Katerega bi priporočil? Morda tudi kakšnega drugega? Jaz sem opazil le, da ima en chipset mediatek helio drug pa snapdragon (večinoma pa imajo boljši telefoni snapdragon - je to sploh kaj pomembno?).Prosil bi še za nasvet, kje kupiti (kakšen kupon).Hvala vnaprej.Uroš
Razlika med Note 8 in Note 8 Pro je kar občutna, model Pro ima kar občutno večji zaslon, je že na Androidu 10, ima občutno zmogljivejši procesor, boljšo kamero, novejši Bluetooth in občutno večjo baterijo (4500mAh). Vsekakor vreden nekaj deset € več in je do 200€ najboljši nakup.

- Xiaomi Redmi Note 8 Pro Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBNOTE8P1 iz 208€ na 189€

potem pa še ena dobra malo dražja alternativa, model Mi 9 Lite, ki ima superioren AMOLED zaslon z vgrajenim senzorjem za prstne odtise pod zaslonom, po velikosti nekje med Note 8 in Note 8 Pro modeloma, tudi procesor in kamera nekje vmes, zelo dobro a manjšo baterijo (4000mAh), pač tudi overall odličen telefon ...

- Xiaomi Mi 9 Lite Global 6/128GB pametni telefon v Flashsale za 238€
(HK skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov, 1-leto garancije)

potem pa še odlični Mi 9T model, ki ima podoben AMOLED zaslon, a brez zareze, z motorizirano sprednjo kamero, tudi že na Android 10, podoben procesor, tudi dobro kamero, enako baterijo kot 9 Lite, je pa ta model brez SD razširitvene kartice, a tudi ena najboljših opcij ...

- Xiaomi Mi 9T Global 6/64GB pametni telefon s kodo: GBMI9T501 iz 273€ na 242€
- Xiaomi Mi 9T Global 6/128GB pametni telefon s kodo: BGXMT902 iz 334€ na 259€

sam bi izbiral med omenjenemi modeli, vsi so odlični za ceno, se pravi se odloči glede na lastnosti, prioritete ...
PlinkyPlonky
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 Mar 2020, 18:14

18 Mar 2020, 19:21

Dostava brez dodatnih stroškov pomeni brez carine, etc? Se tudi sama odločam med 8 in 8 Pro.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

18 Mar 2020, 20:23

PlinkyPlonky napisal/-a:
18 Mar 2020, 19:21
Dostava brez dodatnih stroškov pomeni brez carine, etc? Se tudi sama odločam med 8 in 8 Pro.
Drži, če se izbere poštna opcija Priority Line ob dostavi ne bo nobenih dodatnih stroškov, je cena končna, brez skrbi... Note 8 Pro je občutno boljši na skoraj vseh področjih, tako da vsekakor boljša opcija overall!

Tukaj trenutno najboljše opcije:

https://www.kajkupiti.si/nakupovalni-vo ... -cene.html
CopyCat
Prispevkov: 31
Pridružen: 01 Sep 2019, 21:40

27 Mar 2020, 07:00

se že ve kakšna bo cena za redmi K30 pro ali pa Mi 10?

Oba sta mi sicer dokaj prevelika, ampak vidim da letos ne bo nič pametnega v manjši obliki :/
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Mar 2020, 13:10

@copycat:
bo potrebno počakati da dejansko prideta na trg v Global verziji, ki je za nas zanimiva. K30 Pro zaenkrat okoli dobrih 500€, a bo potrebno počakati da bodo v trgovinah zaloge in potem še kakšen teden, predvidevam da bo cena okkoli 400€. Podobno za Mi 10 model, predvidevam okoli 400€, Pro model proti 500€ pa potem počasi cena skozi mesece počasi še nekoliko navzdol ...
CopyCat
Prispevkov: 31
Pridružen: 01 Sep 2019, 21:40

27 Mar 2020, 22:34

Na predstavitvi danes je xiaomi naznanil da bo cena za Mi 10 - 800€....

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_a ... -42298.php
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

27 Mar 2020, 23:42

Na uradni predstavitvi in cena v štartu, so pa že sedaj v azijskih trgovinah Mi 10 za 580€ in Mi 10 Pro za 720€, pa že tukaj je v prednaročilu poleg giftbox za 100€. Cene pa bodo v naslednjih tednih padale, ko se bodo zaloge večale. Dvomim da bo sčasoma Mi 10 nad 500€ in Mi 10 Pro bistveno nad 600€ iz Kitajske, jasno... Bomo videli ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Mar 2020, 11:50

CopyCat napisal/-a:
27 Mar 2020, 22:34
Na predstavitvi danes je xiaomi naznanil da bo cena za Mi 10 - 800€....
Danes Global lounch omenjenega telefona na Gearbest v Global verziji:

- Xiaomi Mi 10 Global 8/128GB Pametni telefon s kodo: GBMI10SALE iz 676€ na 658€
Jani
Prispevkov: 4
Pridružen: 25 Avg 2019, 21:01

30 Mar 2020, 09:03

Je morda kakšen info kdaj bi naj bila Global MI 10 PRO 5G na voljo?

Lp, Jani
rubinio
Prispevkov: 22
Pridružen: 15 Jan 2020, 20:45

30 Mar 2020, 09:24

Pozdravljeni.

Kako je Xiaomi in googlove aplikacije?
Odgovori