Električno kolo

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson

31 Mar 2021, 11:20

Tema namenjena nasvetom glede izbire primernega modela električnega kolesa glede na želje, potrebe in začrtani cenovni razred. Katero električno kolo kupiti, katero je najboljše električno kolo v cenovnem razredu?
Tomson

31 Mar 2021, 11:40

@Katja K.

Pozdravljeni, Kupujemo električno kolo. Mi lahko kaj svetujete? Morda kaj ugodnega s kuponi? Klasični 26, do 1000€, seveda pa raje manj ...
glede na omenjeno najboljša opcija Samebike modela, ponujata daleč največ za ceno, dobro opiše zadovoljstvo tudi komentar na Redditu za LO26: "The bike is bloody fantastic for me"
Anco

26 Jun 2021, 08:02

Kaj je razlika med zgoraj omenjenimi Samebikei? Samo v moci?
Na cafago storu imajo tudi akcijo:

https://shrsl.com/31qat

Ima morda kdo izkušnje ce se da na samebike montirat otroško prikolico?

Hvala
Tomson

26 Jun 2021, 12:05

Anco napisal/-a:
26 Jun 2021, 08:02
Kaj je razlika med zgoraj omenjenimi Samebikei? Samo v moci?
Na cafago storu imajo tudi akcijo: https://shrsl.com/31qat

Ima morda kdo izkušnje ce se da na samebike montirat otroško prikolico? Hvala
razlika med LO26 in SH26 je v dizajnu, velikosti baterije, moči motorja, posldeično daljši doseg pri LO26, tudi boljša oprema - Shimano itd. skratka LO26 je dražji a tudi overall boljši ... posodobljene cene nad tvojim postom ...

za otroško prikolico pa žal ne bi vedel ...
Anco

26 Jun 2021, 15:33

Na banggood sem ga našel se ceneje:

[US$1,169.99 17% OFF]SAMEBIKE LO26 10Ah 48V 500W 26in Folding Moped Electric Bike 35km/h Top Speed 80km Mileage 150kg Max Load E-bike Mountain Bike Bike & Bicycle from Sports & Outdoor on banggood
https://www.banggood.com/custlink/GKKhLUqVbc
Tomson

26 Jun 2021, 16:10

Anco napisal/-a:
26 Jun 2021, 15:33
Na banggood sem ga našel se ceneje:

[US$1,169.99 17% OFF]SAMEBIKE LO26 10Ah 48V 500W 26in Folding Moped Electric Bike 35km/h Top Speed 80km Mileage 150kg Max Load E-bike Mountain Bike Bike & Bicycle from Sports & Outdoor on banggood
https://www.banggood.com/custlink/GKKhLUqVbc
res je, ampak tale opcija pride v poštev bolj za jesen, ker je CN skladišče, ShipOut v začetku julija in edina poštna opcija Railroad, kar pomeni do 55 delovnih dni za dostavo, kar je že blizu 3 mesecev, se pravi dostava konec avgusta ...
yanc

17 Maj 2022, 17:15

Iščem el.kolo za nezahtevnega starejšega moškega. Z enim polnjenjem mora baterija zdržati min 40km, pa da ne bo ravno največji šrot od kitajca in DA NIMA sredinske štange. Je danes kaj preverjeno dobrega, da priporočaš Tomson ? Danes je sicer Geekbuying poslal reklamo za https://www.geekbuying.com/item/ELEGLID ... 00405.html, ampak jaz se bolj nagibam na tiste z dobrimi reviewi, ta pa zlgeda čisto svež, na slikah so pa itak vsi oh in sploh.
Priporočam se tudi iz kakšne druge EU trgovine, ni nujno, da je kitajc.
Hvala
Tomson

18 Maj 2022, 11:40

yanc napisal/-a:
Iščem el.kolo za nezahtevnega starejšega moškega. Z enim polnjenjem mora baterija zdržati min 40km, pa da ne bo ravno največji šrot od kitajca in DA NIMA sredinske štange. Je danes kaj preverjeno dobrega, da priporočaš Tomson ? Danes je sicer Geekbuying poslal reklamo za https://www.geekbuying.com/item/ELEGLID ... 00405.html, ampak jaz se bolj nagibam na tiste z dobrimi reviewi, ta pa zlgeda čisto svež, na slikah so pa itak vsi oh in sploh. Priporočam se tudi iz kakšne druge EU trgovine, ni nujno, da je kitajc. Hvala
sam imam sicer od Eleglide električni skiro, sedaj nekje dobro leto in je vrhunski za ceno, kvalitetno narejen, dobre lastnosti, izjemno udoben, trpežen, če so električna kolesa v tem smislu lahko samo priporočam. Je pa Eleglide Geekbuying znamka, kar je po eni strani plus, ker lahko za vse okoli znamke poskrbijo "in the house" in ker se jim gre za dobro, prepoznavno znamko na dolgi rok, po drugi strani pa je res novejša znamka in dosti feedbacka ni na spletu. Prednost Geekbuyinga je, da smo dnevno v kontaktu, res poskrbijo za vsako malenkost, kar se tiče aftersale podpore in če posredujem gre hitro in ponavadi brez kakršnih koli stroškov tudi okoli poštnine pri uveljavljanju garancije ... sicer se v smer servisa plača poštnina ... Plus Eleglide je še replacable baterija, kar pomeni da se lahko podvoji doseg.

Omenjeni model je šele prišel na trg, trenutno je promocijska cena v prvem tednu, drugi teden gre cena na 999€, trenutno torej opcija za:
dobra alternativa malo "zmogljivejšega" modela je Eskute znamka, je tudi že nekaj dobrih reviewov, glede na omenjeno bi bil npr. model Polluno, sem tudi prosil za "botom price" kodo:
so pa tile Eskute z nekaterimi top komponentami, Bafang motorji, Samsung baterije ...

za Eskute model pravijo na ebikechoice:
With most big brand e-bikes now coming in at over £2000, it’s really nice to see a decent and affordable electric bike available for arround £1000. I’m really impressed with what the Eskute has to offer for the price. It’s not going to win any awards for innovation, but that’s not the point! You will be hard pushed to find another e-bike at this price that uses branded components and a Bafang hub motor with 48v battery. The Eskute offers decent performance combined with a respectable battery range – I’ve covered about 25 miles on it so far, and I’m impressed with the overall quality. Also it’s surprisingly good fun to ride off-road, as long as you don’t push it too hard!

Are cheap electric bikes any good? There’s definitely some bad ones out there but based on my first impressions of the Eskute, I would have no hesitation in recommending it to anyone looking for a budget e-bike – it’s a great all-round package that punches well above its weight and offers excellent value for money.
sem malo brskal naokoli za podobne modele, a prav veliko izbire ni, sploh da je nekako moški model in brez sredinske štange in da je realnih 40km "range", kar pomeni v specifikacijah 60km, da je 12.5Ah baterija ... glede na feedback kupcev, je npr. dobra opcija tale Ancheer model, bolj mestno kolo sicer:
Po večini pa imajo vsi malo bolj moški modeli vsaj prečno os, pri kakšnemu modelu je sicer malo znižana, kot npr. tale Bezior, ki jih tudi precej hvalijo:
ali kakšen Xiaomi Himo model, tudi top kolesa, malo dražja, z malo spuščeno "štango":
sam bi se odločil za Eskute model, tudi zaradi 14.5Ah baterije in overall res preverjeno dober, kvaliteten model ...
Smrkl

18 Maj 2022, 14:11

yanc napisal/-a:
Iščem el.kolo za nezahtevnega starejšega moškega. Z enim polnjenjem mora baterija zdržati min 40km, pa da ne bo ravno največji šrot od kitajca in DA NIMA sredinske štange. Je danes kaj preverjeno dobrega, da priporočaš Tomson ? Danes je sicer Geekbuying poslal reklamo za https://www.geekbuying.com/item/ELEGLID ... 00405.html, ampak jaz se bolj nagibam na tiste z dobrimi reviewi, ta pa zlgeda čisto svež, na slikah so pa itak vsi oh in sploh.
Priporočam se tudi iz kakšne druge EU trgovine, ni nujno, da je kitajc.
Hvala
Sem malo pogledal vsa tale kolesa z linkov, povsod piše domet do 100km, kar je povsem nerealno.
Če napišeš še malo več podrobnosti, ti bom lažje povedal realen domet takega kolesa. Napiši okvirno težo moškega, približno povprečno hitrost s katero bi kolesaril, bi kolo poganjala večinoma elektrika ali večinoma sam, so poti ravne, strme, makadam, asfalt? Kakorkoli obrneš, bo verjetno teh 40km kar na meji.
Tomson

18 Maj 2022, 15:29

pri električnih kolesih in skirojih je doseg podobno kot pri električnih avtomobilih po specifikacijah naveden ob najbolj optimalnih pogojih uporabe, kar je pri kolesu/skiroju odvisno od teže uporabnika, način vožnje (dinamično ali umirjeno), vrste terena in naklona, pa do zunanje temperature itd. Pri kolesih pa še kot že omenjaš način vožnje (electric mode ali assist mode), pa še tukaj pri AssistMode katero stopnjo pomoči izberemo. Pri npr. Eleglide modelu je navedeno 100km AssistMode in 50km v ElectricMode kar bo pri realni uporabi nedosegljivo, a številke v realnosti niso pretirano napihnjene. Za primerjavo npr. model Samebike LO26 z 10Ah baterijo ima naveden doseg 25-35km FullElectric in 40-80km v AssistMode. V praksi pa na nižji Assist Mode 1-3 npr. doseg 40-70km, odvisno od prej navedenih dejavnikov terena in uporabnika, ter izbrane stopnje 1-3/hitrosti, v FullElectric načinu pa se v praksi po ravnem doseže celih 35km. Zato sem omenjal, da se mora glede na željen domet 40km gledat 12.5Ah baterije, ki bodo v normalnih razmerah lepo zmogle 40km, prav dosti več pa res ne ...
yanc

18 Maj 2022, 15:49

@Tomson, ti si res jack, za vsakogar si vzameš precej časa, da pripraviš en tak post, jaz to zelo cenim, kar najbrž veš že precej časa...

@Smrkl, seveda mi je vse to jasno in si ne delam utvar, kakšnih 100 km z enim polnjenjem :D
mene bolj zanima, kako je takšno kravo poganjat, ko baterija mrkne, pa imaš recimo 10 km do doma ? Nisem še probal, me pa vseeno zanima.
Tudi tega ne vem, ali se da dokupiti dodatno baterijo, oziroma ali lahko sam menjaš celice, ko začne baterija umirati ali lahko brez tega vržeš kolo v kanto. Ne predstavljam si namreč, ali boš baterijo za ravno določen bicikl danes lahko dobil čez recimo 3 leta ?

lepa hvala obema za odziv, tale Polluno mi je dejansko zelo interesanten.
Zimi

18 Maj 2022, 22:59

Tomson,
kaj pa predlog za moško kolo (torej navadno s štango :) ), za budget do 1.000 €, idealno pa okoli 800 € ali še manj? Najpomembnejši pogoj je, da ima možnost zadaj za otroški sedež (tisti predlogi Samebike žal nima nobeden), range je pa lahko tudi 30-40 km.
Hvala.
Smrkl

19 Maj 2022, 10:25

yanc napisal/-a:
18 Maj 2022, 15:49
@Tomson, ti si res jack, za vsakogar si vzameš precej časa, da pripraviš en tak post, jaz to zelo cenim, kar najbrž veš že precej časa...

@Smrkl, seveda mi je vse to jasno in si ne delam utvar, kakšnih 100 km z enim polnjenjem :D
mene bolj zanima, kako je takšno kravo poganjat, ko baterija mrkne, pa imaš recimo 10 km do doma ? Nisem še probal, me pa vseeno zanima.
Tudi tega ne vem, ali se da dokupiti dodatno baterijo, oziroma ali lahko sam menjaš celice, ko začne baterija umirati ali lahko brez tega vržeš kolo v kanto. Ne predstavljam si namreč, ali boš baterijo za ravno določen bicikl danes lahko dobil čez recimo 3 leta ?

lepa hvala obema za odziv, tale Polluno mi je dejansko zelo interesanten.
Si upam trditi, da tudi 14.5Ah baterija ne zdrži 40km ravninske vožnje, če računamo, da večino "dela" opravi el. pogon, kaj šele kakšna manjša, ali pa da se peljemo še v kakšne klance.
Teža teh koles je pa kar velika ja, obesi dodaten tovor na obstoječe kolo in stestiraj (računam, da ob izklopljenem pogonu lahko normalno goniš, sem tudi že videl variante, da izklopljen pogon potem dejansko zavira klasično pedaliranje).
Ena od ugodnih variant in kar sem tudi sam naredil je to, da sem predelal obstoječe kolo v električnega na sredinski pogon, Bafang motor 750W + 48V 20Ah baterija - po moči in dometu se lahko skrijejo tudi kolesa za 10k€, predelava me je stala dobrih 700€. Motor se da skonfigurirati čisto po lastnih željah, baterijo vgradiš na okvir/prtljažnik in jo lahko kadarkoli zamenjaš za kakšno drugo, po defaultu nimaš omejitve hitrosti (si jo seveda lahko nastaviš), uradno imajo vsa kolesa blokado na 25km/h. Tako da kdor ima vsaj malo ročnih spretnosti, je vredno razmislit v tej smeri. Za kakšne vožnje po mestu/ravnini se pa dobijo tudi pogoni v zadnjem ali sprednjem kolesu, kar je pa še precej enostavneje zmontirati.
Tomson

19 Maj 2022, 12:28

Zimi napisal/-a:
18 Maj 2022, 22:59
Tomson, kaj pa predlog za moško kolo (torej navadno s štango :) ), za budget do 1.000 €, idealno pa okoli 800 € ali še manj? Najpomembnejši pogoj je, da ima možnost zadaj za otroški sedež (tisti predlogi Samebike žal nima nobeden), range je pa lahko tudi 30-40 km. Hvala.
glede na omenjeno opcijo za otroški sedež se torej gleda City/meste modele, v omenjenem cenovnem rangu so najboljše opcije:
Zimi

20 Maj 2022, 14:25

Hvala za predloge. Škoda, da ni še kaj ceneje. :)
Eleglide mi po izgledu deluje najbližje temu, kar iščem. So ti modeli primerljivi ali kateri izstopa in bi ga bolj priporočal kot drugega? Hvala za vso pomoč.
Tomson

20 Maj 2022, 19:21

Zimi napisal/-a:
Hvala za predloge. Škoda, da ni še kaj ceneje. :) Eleglide mi po izgledu deluje najbližje temu, kar iščem. So ti modeli primerljivi ali kateri izstopa in bi ga bolj priporočal kot drugega? Hvala za vso pomoč.
glede na to kaj iščeš, omenjaš bi se tudi sam odločil za Eleglide model, ki ponuja kar precej za ceno, je Shimano oprema, mi je tudi dizajnersko všečen, pa tudi cenovno je precej konkurenčen, sploh ta teden s spromocijsko ceno ...
yanc

21 Maj 2022, 15:15

Tomson

21 Maj 2022, 15:55

yanc napisal/-a:
21 Maj 2022, 15:15
a za tega je kakšna koda?
tale je še aktivna trenutno:
yanc

21 Maj 2022, 22:13

Tomson, je Polluno Pro vreden 650 € več od Polluno, kaj meniš ? Meni se zdi too much
Zimi

21 Maj 2022, 23:02

Tomson napisal/-a:
20 Maj 2022, 19:21
Zimi napisal/-a:
Hvala za predloge. Škoda, da ni še kaj ceneje. :) Eleglide mi po izgledu deluje najbližje temu, kar iščem. So ti modeli primerljivi ali kateri izstopa in bi ga bolj priporočal kot drugega? Hvala za vso pomoč.
glede na to kaj iščeš, omenjaš bi se tudi sam odločil za Eleglide model, ki ponuja kar precej za ceno, je Shimano oprema, mi je tudi dizajnersko všečen, pa tudi cenovno je precej konkurenčen, sploh ta teden s spromocijsko ceno ...
Hvala. Naročen. Javim, kako bo. :)
Tomson

22 Maj 2022, 08:58

Zimi napisal/-a:
21 Maj 2022, 23:02
Hvala. Naročen. Javim, kako bo. :)
naj dobro služi! ;) in če boš utegnil le sporoči svoje izkušnje ...
Tomson

22 Maj 2022, 09:45

yanc napisal/-a:
21 Maj 2022, 22:13
Tomson, je Polluno Pro vreden 650 € več od Polluno, kaj meniš ? Meni se zdi too much
bi rekel da načeloma niti ne (če ni potrebe), ker v osnovi ne gre za bistveno drugačno kolo, dizajn je bolj kot ne enak, je pa seveda nekaj razlik, ki pa komu vendar pomenijo toliko, da je Pro model smiseln nakup. Pro model ima namreč boljši motor (250W Bafang G010 RearHub vs 250W Bafang M200 MidDrive pri navadnem modelu), ima vgrajen Torque senzor (ker gre za high torque motor), ima večji doseg (80miles vs 65miles), boljši menjalnik (9-speed vs 7-speed), ima boljše vzmetenje (Front with LockOut) in je 2.5kg lažji (25kg vs 27.5kg). Skratka, je overall na nekaterih področjih boljši, koliko pa tebi osebno to pomeni je pa druga stvar.

če bi želel prihranit pa že omenjeni ELEGLIDE T1 STEP-THRU, je po lastnostih in dizajnersko precej enak Polluno modelu, tudi na Amazonu so Eleglide modeli zelo dobro ocenjeni, npr. M1 model ima oceno 4.7/5 s strani 144 kupcev, tako da očitno tudi zelo dobra kolesa ... imajo pa Eskute modeli res vrhunske (Bafang) motorje in (Samsung) baterije in pri Polluno seriji tudi z večjo (14.5Ah) kapaciteto in ima posledično daljši doseg v primerjavi s cenejšim Eleglide T1 modelom.
Tomson

10 Jun 2022, 11:12

@Dušan Š.
Pozdravljeni... A vas smem vprašat za mnenje ekolo Ado a26 ali Eleglide m1 plus, kaj izbrati, ado ima 500w motor, drugi 250w... Lepo prosim za nasvet
Dva odlična modela, oba imata glede na tovarniške specifikacije na uradni strani enak "250W Rated motor" z "500W Ins Max Power", tako da tukaj ni razlik. Tudi baterija (36V 12.5Ah) je enaka. Razlika je v velikosti koles ADO ima 26" ELEGLIDE pa 27.5" kolesa. Oba imata "Aluminum Alloy Frame" in posledično skoraj eneko težo pri 21kg. Oba imata tovarniško hitrost do 25km/h, ADO ima možnost odklepa do 35km/h. ADO ima Shimano 7-prestav, ELEGLIDE pa Shimano 21-prestav, sicer pa zelo primerljiva modela, se z nobenim ne zgreši, sam bi se verjetno odločil za Eleglide zaradi večjih 27.5" koles. Sicer pa kot omenjeno, ni slabe izbire, odločitev glede na nekaj majnih omenjenih razlik, sicer pa glede na teste oba modela veljata za eno najboljših poceni opcij ... cenovno pa:
Tomson

10 Jun 2022, 14:10

@Dušan Š.
Samo še tole vprašanje, Eleglide T1, imate kakšno kodo, vidim da ima boljši motor 50n.m, za razliko m1 45n.m ...

Eleglide T1 je trenutno "out of stock", nova zaloga, pravi kontakt na GK, po vsej verjetnosti nekje v avgustu, ni pa še 100%, predvidoma:
maybe be back in stock in the middle of August ...
pravi pa kontakt da bi bilo za razmislit še o FAFREES F26 Pro, naj bi bil do neke mere precej podoben ADO, nekoliko tudi Eleglide T1 modelu:
darjanbarle

11 Jun 2022, 06:20

Če kdo rabi ebike top oprema iz Nemčije
https://www.radon-bikes.de/e-bike/mount ... ybrid-500/
Odgovori