3D tiskalniki

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Mar 2021, 10:16

Tema namenjena nasvetom glede izbire primernega modela 3D tiskalnika glede na želje, potrebe in začrtani cenovni razred.
Mazyk
Prispevkov: 8
Pridružen: 26 Mar 2021, 09:32

26 Mar 2021, 10:32

Zdravo.
Tema je odprta na mojo željo, Hvala Tomson.

torej je že kdo kupoval 3d printer "budget" varianta banggood, aliexpress?
zdaj se mi je pojavilo par kosov za 3d sprintati in ker 3d modeliranje ni problem (šiht 8h) bi šel v nabavo nakaj osnovnega, da se malo naučimo potem pa na kaj večjega.
koliko sem gledal so začetni tiskalni gabariti 20x20x20.

na banggood sem našel creality: https://www.banggood.com/brands-Creality-3D-b-588.html, modelov malo morje,
potem je še artilery, two trees, itd itd.
če ima kdo kaj izkušenj naj napiše.

recimo pa da bi jaz kupil nekaj začetnega, 20x20x20 za do 200€.
ima kdo tudi kaj izkušenj s filamentom? kateri je price/performace best buy?
lp, MAtjaž
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

28 Mar 2021, 14:14

Mazyk napisal/-a:
26 Mar 2021, 10:32
Zdravo.
Tema je odprta na mojo željo, Hvala Tomson. torej je že kdo kupoval 3d printer "budget" varianta banggood, aliexpress?
zdaj se mi je pojavilo par kosov za 3d sprintati in ker 3d modeliranje ni problem (šiht 8h) bi šel v nabavo nakaj osnovnega, da se malo naučimo potem pa na kaj večjega.
koliko sem gledal so začetni tiskalni gabariti 20x20x20. recimo pa da bi jaz kupil nekaj začetnega, 20x20x20 za do 200€.
ima kdo tudi kaj izkušenj s filamentom? kateri je price/performace best buy? lp, MAtjaž
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

kar se tiče nekih budget 3D tiskalnikov do 200€ je najboljša opcija:
odlična, alternativa pa:
Biqu B1 carries the kind of components you’d consider upgrading your Ender 3 with as standard, including a SKR V1.4 32-bit mainboard with TMC2225 stepper motor drivers. It prints quiet, at a high quality, and, in addition to a magnetic removable metal build plate (which is flimsier than the Prusa’s, but still works great) features a dual user interface that lets you switch between stock Marlin with rotary encoder or Biqu’s own touchscreen layout for interacting with the printer.

The latter of these two modes lets you tap G-code into a terminal, should you feel the need. The whole printer smacks of being a versatile machine with untapped potential (not least through the plug-and-play upgrade ports on that SKR board.) All for less than $250, by the way.
če bi gledal za 300x300 pa:
Odgovori