Robotski sesalnik + pokončni brezžični sesalnik

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
Marusa.s
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jun 2020, 21:58

01 Jul 2020, 12:52

Zdravo!

Odločila sem se za nakup robotskega in hkrati tudi pokončnega brezžičnega sesalnika.
Vem, da teme tako za enega kot drugega že obstajajo. Vendar odpiram novo, za popolno kombinacijo obojega, ki bi v celoti nadomestila trenutni sesalnik. Zato prosim za pomoč in nasvet pri izbiri.

Gre se za hišo površine cca. 100 m2 v dveh nadstropjih (+ stopnice).
- Robotski sesalnik bi bil uporaben v spodnjem nadstropju, kjer sta kuhinja in dnevna soba. Predvsem za suho čiščenje, če je pri ugodni ponudbi dodano tudi mokro čiščenje, se ne pritožujem ;)
- Pokončni brezžični sesalnik pa bi bil uporabljen za zgornje nadstropje, kjer so spalnice in kopalnica. Želim dovolj močan sesalnik, ki ima možnost menjave baterije (vključena dodatna baterija je velika prednost, ni pa pogoj za nakup) in je časovno dovolj vzdržen. Način polnjenja / postaje ni pomemben.
Pomembno mi je tudi, da se cev lahko sname in se sesalnik uporabi kot mali ročni.

V celotni hiši so trda tla (vinil in ploščice), brez kakršnih koli preprog, tako da ne potrebujemo dodatnega globinskega čiščenja.

Katera dva sesalnika bi mi vi priporočili, da sta trenutno aktualna, ugodna in po možnosti obstaja tudi kaka koda za dodatni popust.
Nobene znamke ne preferiram, sem pa v večini gledala Xiaomi, vendar me pri robotu skrbijo komentarji glede težav po nadgradnji sistema. :?:

Hvala za pomoč in lep dan še naprej.
Maruša
Tomson
Prispevkov: 10724
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jul 2020, 13:48

Marusa.s napisal/-a:
01 Jul 2020, 12:52
Katera dva sesalnika bi mi vi priporočili, da sta trenutno aktualna, ugodna in po možnosti obstaja tudi kaka koda za dodatni popust.
Nobene znamke ne preferiram, sem pa v večini gledala Xiaomi, vendar me pri robotu skrbijo komentarji glede težav po nadgradnji sistema. :?:
Pozdravljena in dobrodošla na forumu! ;)

kar se tiče robotskega sesalnika bi glede na omenjeno in tudi nasplošno sam izbiral med trenutno tremi top modeli:

Roborock S5 Max:
odličen overall, najvišji QualityControl, top uporabniška izkušnja ...

- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: GKBUS20 za 402€
- Roborock S5 Max robotski sesalnik s kodo: G4CB4FD138A27000 za 418€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

več o sesalniku v namenskem članku oz v namenskih temah foruma ...
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/-best ... model.html

Xiaomi Viomi V3
trenutno eden najzmogljivejših in naprednejših na trgu. Ponuja največ za ceno, glede na vse izkušnje se softver pri Viomi modelih sčasoma izboljšuje, posodobitve so redne, ni pa še čisto na nivoju Roborocka, po drugi strani pa občutno višja sesalna moč, brez konkurence na področju mokrega čiščenja, priložene tri posodice ...

- Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: GKBUS20 za 429€
- Xiaomi Viomi V3 robotski sesalnik s kodo: Q4B6B31C4C627001 za 441€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

več o sesalniku v namenskem članku oz v namenskih temah foruma ...
https://www.kajkupiti.si/zanimivo/xiaom ... -trgu.html

360 S7
na podobnem nivoju kot Roborock S5 Max:

- 360 S7 robotski sesalnik za 338€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

osebno bi se verjetno odločil takole: Roborock S5 Max ali Viomi V3, odvisno koliko je mokro čiščenje pomembno, če pa bi želel prihranit pa 360 S7.

Kar se tiče pa baterijskih sesalnikov pa trenutno ni dileme, Xiaomi Jimmy JV83 PET z dvojno baterijo je res zmogljiv, praktičen z dovolj opreme in pa z dvojno baterijo in res dobro ceno iz EU:

- Xiaomi Jimmy JV83 PET baterijski sesalnik (2x baterija) s kodo: NNNJV83P iz 236€ na 225€
(EU skladišče, brez dodatnih stroškov, 5-7 dni dostava)

če je potreba še po dodatni gibljivi cevi in širokem nastavku pa še teh dodatnih 16€ je tudi za JV83 model ...
Marusa.s
Prispevkov: 3
Pridružen: 30 Jun 2020, 21:58

01 Jul 2020, 15:55

Super, hvala lepa za odgovor :)

Vem, nisem napisala kakšen je budget in tudi uradno še ni določen :P Pa me vseeno zanima, kater robot pa bi priporočili (če sploh) v nižjem cenovnem razredu, recimo okrog 200€. Trg je poln takih, ampak neko no name znamko izbrat je zelo tvegano.
Tomson
Prispevkov: 10724
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

01 Jul 2020, 16:22

odkrito povedano, nobenega, ker je razlika med nižjim segmentom okoli 200€ in višjim nad 300€ izjemno velika na vseh področjih. Kot omenjeno, če se gleda na budget, 360 S7 model ali za podobno ceno Xiaomi Viomi V2 Pro:
https://www.kajkupiti.si/nasi-testi/rob ... -test.html

najboljša opcija pod 300€ pa prvi Xiaomi Mi Robot, super robotski sesalnik še danes, a overall pač na nižjem nivoju in brez mokrega čiščenja, a dosti boljši od drugih opcij okoli 200€
(CN skladišče, Prioirty Line za dostavo brez dodatnih stroškov)
Odgovori