TV-ji (LED/OLED)

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

10 Jan 2023, 12:35

So me zaj…
Ne dostavijo v Slovenijo.
Sama pa lahko pridem iskat ampak jo ne smem peljat v leze
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Jan 2023, 22:40

načeloma se lahko pelje leže (sem tudi sam že nekaj TVjev tako pripeljal) a je potrebno paziti da se pelje res po gladkih cestah brez kakšnih večjih udrtin, ker ob močnejših sunkih se lahko poškuduje panel. Je potrebno dobro zaščititi TV, kakšno mehko podlago pod štatlo in se res izogibati slabim cestam ...
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

11 Jan 2023, 07:14

Tomson sporočam ti,da sem po daljšem premisleku najprej ugotovil,da za svoj prostor imam dovolj velikost TVja 55" in včeraj kupil OLED SONY XR55A83K.Prevladala je 5-letna garancija!Hvala za pomoč in tudi drugim na tem portalu!
nelit9
Prispevkov: 10
Pridružen: 14 Nov 2022, 19:11

11 Jan 2023, 18:53

Evo, bom tukaj nacel temo...

Smo v nakupu soundbara...prioriteta je kristalen zvok z globokim basom pri nizki glasnosti predvsem za gledanje filmov in serij (ipak imamo majhnega otroka :)).

Imamo odprt dnevni prostor, postavitev sedezne primerna tudi za 5.1 sistem. Zato vprasanje..kaksen sistem je v mojem primeru primeren? Ker sem rekel, da bo najveckrat uporabljen, ko gre tamali spat, se pravi zvecer ) in zato res dajem poudarek na kvaliteto. In me zanima ali sploh rabim 5.1 ali je v mojem primeru dovolj 2.1 opcija ali obstaja kaj bolj primernega zame?

Tukaj sem cisti laik in ne vem kaj je sploh na trgu, vem samo, da bi rad pri gledanju filmov zvecer rad imel boljso izkusnjo zvoka, kot ga sproducira televizor...in to pri relativno nizki glasnosti...ce obstaja kaj pametnega, se priporocam za nasvet...
TheAngel
Prispevkov: 52
Pridružen: 04 Nov 2020, 21:20

11 Jan 2023, 19:29

Tomson napisal/-a:
10 Jan 2023, 22:40
načeloma se lahko pelje leže (sem tudi sam že nekaj TVjev tako pripeljal) a je potrebno paziti da se pelje res po gladkih cestah brez kakšnih večjih udrtin, ker ob močnejših sunkih se lahko poškuduje panel. Je potrebno dobro zaščititi TV, kakšno mehko podlago pod štatlo in se res izogibati slabim cestam ...
Sva sla iskat. Je doma na varnem. Lepa cesta cez Ljubelj ni - je bila lepo pokoncno
Ogromnaaa je. Krasna. Samo se ni aktivirana.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Jan 2023, 22:53

nelit9 napisal/-a:
11 Jan 2023, 18:53
Evo, bom tukaj nacel temo...

Smo v nakupu soundbara...prioriteta je kristalen zvok z globokim basom pri nizki glasnosti predvsem za gledanje filmov in serij (ipak imamo majhnega otroka :)).

Imamo odprt dnevni prostor, postavitev sedezne primerna tudi za 5.1 sistem. Zato vprasanje..kaksen sistem je v mojem primeru primeren? Ker sem rekel, da bo najveckrat uporabljen, ko gre tamali spat, se pravi zvecer ) in zato res dajem poudarek na kvaliteto. In me zanima ali sploh rabim 5.1 ali je v mojem primeru dovolj 2.1 opcija ali obstaja kaj bolj primernega zame?

Tukaj sem cisti laik in ne vem kaj je sploh na trgu, vem samo, da bi rad pri gledanju filmov zvecer rad imel boljso izkusnjo zvoka, kot ga sproducira televizor...in to pri relativno nizki glasnosti...ce obstaja kaj pametnega, se priporocam za nasvet...
kar se tiče dobre filmske izkušnje je 5.1 sistem seveda neprimerno boljši od 2.1 sistema, saj "surround" zvok precej vpliva na uporabniško izkušnjo, a vse je odvisno od cenovnega ranga, max budgeta, saj pri premajhnem budgetu lahko nastane dilema za npr. dober 2.1 sistem ali slab 5.1 ... se pravi, budget in velikost prostora? potem pa pridejo, odvisno od budgeta, v poštev različne opcije, od 2.1 Soundbara, do 5.1 Soundbara, pa vse do 5.1 kompletov za hišni kino z AV receiverjem, kjer imamo bistveno več opcij za priklope naprav in podporo različnim formatom, dobro možnost nadgranje zvočnikov v prihodnosti itd ...
nelit9
Prispevkov: 10
Pridružen: 14 Nov 2022, 19:11

13 Jan 2023, 13:50

Izbiram v rangu 500€ med jbl bar 5.1 s snemljivimi zvocniki, jbl bar 5.1 sorround ter jbl bar 500. Vsi so namrec v tem rangu, vendar se nagibam k prvi opciji? Zanima me predvsem razlika v praksi, v teoriji sem nrkaj ze prebral. Je res, ce je prva opcija res najboljsa? Ce imas kaksno boljso opcijo v rangu 500€ pa se priporocam za predloge.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

17 Jan 2023, 12:23

med omenjenimi sistemi pa iz prakse žal ne morem govoriti, nisem testiral, videl v živo ...

tale Polk 5.1 Soundbar sistem kar hvalijo: https://amzn.to/3ZBkr9H

sicer pa mislim da z JBLom ne zgrešiš ...
trbowc
Prispevkov: 10
Pridružen: 27 Avg 2019, 07:12

21 Jan 2023, 21:57

Tomson, zanima me, če je kje v SLO možno dobiti TV TCL 65C835.
LP
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

23 Jan 2023, 13:54

Pozdravljeni vsi na forumu,
Ker sem nekaj časa sledil vaš forum, sem se pred desetimi dnevi odločil za nakup LG OLED 48C22LB, predvsem zato, ker je zelo čislan od vseh, kot tudi na tem forumu. Moram priznati da sem zelo razočaran. Največji problem je v bistvu prikaz vsebin od ponudnika, torej gledanje vsebin preko vmesnika, naj omenim da sem do sedaj imel led tv Samsung 40inch (še vedno delujoči) s katerim sem bil zelo zadovoljen, ponudnik storitev je T-2 (optika, HD paket). Ker se je začelo zatikati pri USB vhodih, sem se odločil za nakup novega TV-ja, ter po dolgem tehtanju sem se odločil za OLED. Torej, barve so preagresivne, fluorescentne, in kar je najhujše zelo težko nastavljive. Prosil bi nekoga, ki ima izkušnje, da mi posreduje nastavitve ali katerikoli nasvet. Naj omenim, da je za ogled vsebin iz zunanjih naprav (USB) teh težav veliko manj, skoraj nič. Upam, da je problem samo v tem, da ne znam pravilno nastaviti Tv, čeprav že 10 dni neuspešno poskušam. Hvaležen sem za vsak nasvet.
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

23 Jan 2023, 14:17

Za TCL 65C835 pokličite v spletno prodajalno eSvet.Meni so ga ponujali pred mesecem dni,upam da še imajo.Jaz sem se odločil za OLED.
Link:https://esvet.com/izdelek/tcl-65c835-mi ... l-2022-23/
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

23 Jan 2023, 20:54

Balena

Najbolj pravilna slika je v filmmaker mode.
Experience movies and television shows in your home as they were intended by the filmmaker.
https://filmmakermode.com/

https://www.avforums.com/articles/what- ... ode.17049/

...
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

24 Jan 2023, 11:25

Gregor , hvala za nasvet, toda mislim da to ni rešitev. Kot sem jaz razumel, filmmaker mode deluje samo če ima film uneseno kodo , katera ti avtomatično omogoči predvajanje v originalni nastavitvi studija . Moj problem je, da je izredno težko nastaviti barvni odtenek (recimo barvo kože) v katerem koli modu na TV-ju, predvsem, kot sem že napisal, v gledanju TV programov preko posrednika (T-2).
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Jan 2023, 13:59

balena napisal/-a:
23 Jan 2023, 13:54
Pozdravljeni vsi na forumu,
Ker sem nekaj časa sledil vaš forum, sem se pred desetimi dnevi odločil za nakup LG OLED 48C22LB, predvsem zato, ker je zelo čislan od vseh, kot tudi na tem forumu. Moram priznati da sem zelo razočaran. Največji problem je v bistvu prikaz vsebin od ponudnika, torej gledanje vsebin preko vmesnika, naj omenim da sem do sedaj imel led tv Samsung 40inch (še vedno delujoči) s katerim sem bil zelo zadovoljen, ponudnik storitev je T-2 (optika, HD paket). Ker se je začelo zatikati pri USB vhodih, sem se odločil za nakup novega TV-ja, ter po dolgem tehtanju sem se odločil za OLED. Torej, barve so preagresivne, fluorescentne, in kar je najhujše zelo težko nastavljive. Prosil bi nekoga, ki ima izkušnje, da mi posreduje nastavitve ali katerikoli nasvet. Naj omenim, da je za ogled vsebin iz zunanjih naprav (USB) teh težav veliko manj, skoraj nič. Upam, da je problem samo v tem, da ne znam pravilno nastaviti Tv, čeprav že 10 dni neuspešno poskušam. Hvaležen sem za vsak nasvet.
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

na LG C2 modelu obvezno uporaba "Expert" načina, ki je najbolj "true to the source" potem pa še tele dodatne nastavitve:

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings

v osnovi ima Samsung sigurno občutno bolj saturirane in nenaravne barve, tako da bi z omenjenimi nastavitvmai moral LG C2 biti na tem področju dosti boljši, natančnejši ...
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

24 Jan 2023, 15:44

Tomson hvala za dobrodošlico in nasvet. Trenutno nisem doma, tako da bom pogledal ta video. Moram priznati, da sem s starim Samsungom bil zelo zadovoljen (star je nekje 7-8 let), res je, da je panel manjši (40) torej je tudi ostrejši (imel je tudi zelo dober prikaz črne), toda glede na to da je ta novi 4K, sem pričakoval vsaj enako ostrino in barvni prikaz. Pri novem je problem predvsem rdeča, ko gledam Tv, ne glede na kateri nastavitvi, so obrazi ljudi kot barva jastoga, in nikakor mi ne uspe to zmanjšati. Naj tudi omenim, da sem se dolgo let ukvarjal s fotografijo, delal sem tudi v studiu, kjer sem izdeloval fotografije in popravljal barve na fotkah., res pa je da to ni isto kot na TV-ju, toda verjamem da je podobno, kot je bila kalibracija na ekranih stroja za izdelavo fotografij.
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

24 Jan 2023, 20:25

Jaz imam C1 in moram na vsaki aplikaciji (Eon TV, YT, Netflix...) ter vhodu (hdmi) nastaviti slikovni način (filmmaker, expert...).

Morda pa si bolj navajen na kakšen VIVID način z visoko svetilnostjo, nerealnimi barvami...

Ali pa je kaj narobe z TV? Dvomim...

Pojdi v BigBang... in poglej kakšen OLED v FM, expert načinu.

Če imaš podoben problem, OLED ni za tebe.

LP
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

24 Jan 2023, 22:48

Težava je prav to, da ne maram vivid barve, želim si čim bolj naravne barve, Poizkusil sem že vse barvne nastavitve, toda ne uspe mi zmanjšati magento katera prevladuje. Moti me tudi ločljivost, včasih je bolj podobna resoluciji 480pix kot pa 4K, mislim seveda na gledanje TV kanalov.
Tomson, kar se pa tiče nastavitev iz tvoje povzave, zelo je dober, toda nima nič glede barvnih nastavitev, so pa tudi razlike v menuju C2 in C1, recimo C2 nima nastavitev za HDMI. Imam še 2 dni časa da jo vrnem, upam da bom uspel najti rešitev.
Hvala za pomoč
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

24 Jan 2023, 23:25

malo mi je nenavadno glede barv, ker prav Samsung je znan po saturiranih in neraravnih barvah, medtem ko so LG OLEDi ves čas dosti bolj "true to the source" v Expert načinu oziroma "Cinema picture mode" je prava izbira. Da bi magenta prevladovala pa mora bit nekaj narobe s panelom, pri C2 so barve izjemno dobro uravnotežene. Mogoče te moti visoka barvna reprodukcija po bistveno širši barvni paleti in zaradi izjemnega kontrasta OLED TVjev je veliko večja globina slike, vse je bolj kontrastno. Ali, pa je nekaj narobe z T-2 Boxom ali kablom. Preveri kakšne druge vsebine, na Youtube, Netflix itd ... Kar se tiče ločljivosti je seveda tako, manjši kot je TV lepša je slika ob slabši ločljivosti oz. večji kompresiji in obratno, če si dosedaj bil navaejn slike na 40" bo seveda slika ob isti oddaljenosti na 48" slabša, če ne gre za dovolj visoko ločljivost ali preveliko kompresijo. Zopet, za preverit tudi nastavitve na T2 Boxu ...
nelit9
Prispevkov: 10
Pridružen: 14 Nov 2022, 19:11

25 Jan 2023, 00:11

Evo, sem nabavil jbl bar 5.1 in moram reci, da je heavy bass zvok fantasticen (vsaj za domaco uporabo).

Imam pa eno vprasanje...kadar pritisnem gumb za zmanjsanje glasnosti (na daljincu soundbara) mi vedno prestavi program na tvju na stevilko 6. Ko povecam glasnost je vse normalno. Kaj bi to lahko bilo?

Ali bi moral biti soundbar s tvjem povezan z hdmi kablom? Ko sma s kolegom povezala kable je v navodilih pisalo, da je povezava z opticnim kablom. Ce mi kdo lahko karkoli pomaga, kako odpravim to, se res priporocam.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Jan 2023, 10:36

nelit9 napisal/-a:
25 Jan 2023, 00:11
Imam pa eno vprasanje...kadar pritisnem gumb za zmanjsanje glasnosti (na daljincu soundbara) mi vedno prestavi program na tvju na stevilko 6. Ko povecam glasnost je vse normalno. Kaj bi to lahko bilo?

Ali bi moral biti soundbar s tvjem povezan z hdmi kablom? Ko sma s kolegom povezala kable je v navodilih pisalo, da je povezava z opticnim kablom. Ce mi kdo lahko karkoli pomaga, kako odpravim to, se res priporocam.
hmm... glede na omenjeno se sliši kot bi se frekvence daljincev nekako prekrivale. Najboljša opcija je sicer kar HDMI, tam je potem še možnost CEC, uporabe enega daljinca za TV in Soundbar.

Tudi JBL pravi enako za tale model:
An HDMI connection supports digital audio and video with a single connection. HDMI connectivity is the best option for your JBL soundbar.
https://tomson.tinytake.com/msc/NzgxODYxMl8yMDg3NzQ4MQ
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

25 Jan 2023, 11:20

Kot sem že napisal, največji problem je pri gledanju Tv programov, razumem tudi da je kvaliteta na 48" iz iste razdalje slabša kot na 40", toda ne toliko. Kar se tiče barvnega prikaza Samsunga, veliko lažje ga je uravnovesiti kot pri tem LG, "Cinema picture mode" ima za moj okus preveč rumene (probal sem jo znižati, toda neuspešno), manj je tudi spreminjanja glede vrste vsebine, svetlobe in tako naprej. Poskušam tudi nastaviti barve v fine nastavitvah, toda žal ni nekih vidnejših rezultatov. Poskusil bom še preveriti T-2 box in pa kable, hvala za predloge.
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

25 Jan 2023, 13:09

ni potrebe, da bi karkoli posebaj nastavljal, če daš na FM, expert način..., bi vse že moralo biti pravilno nastavljeno
da je slika čim bolj enaka izvirniku, pa naj se gre tukaj za film ali tv nadaljevanko, igrico, YT...

mislim, da imaš ti težavo ker si navajen na samsung sliko, ki pa ima bolj nerealne barve..., hladne barve
za oled TV pa velja da imajo bolj tople barve, pa ne v negativnem smislu
vsekakor veliko bolje reproducirajo barvo kože kot pa LCD TV

pojdi v trgovino in preveri, če je kaj drugače

če ni, in ti videz slike ne ustreza, potem OLED ni za tebe, si preveč navajen na samsung sliko

LP
balena
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Jan 2023, 22:20

26 Jan 2023, 10:48

Ne se mi smejati, problem je bil samo v nastavitvi HDMI na 4K in sedaj je vse OK. Hvala vsem za nasvete in čas.

ps: izogibajte se spletni trgovini https://edigital.si
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

26 Jan 2023, 20:14

Odlično! :)
Jaco P.
Prispevkov: 17
Pridružen: 09 Nov 2019, 21:55

12 Feb 2023, 08:45

Zdravo,

Kaj je razlika med tema C2-jema?

LG OLED65C29LD
https://www.electronic4you.si/lg-oled65 ... 26658.html

LG OLED65C26LD
https://www.electronic4you.si/lg-oled65 ... 27117.html

Čudno, da je prvi dražji, pa čeprav je v redni ceni dosti cenejši..
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Feb 2023, 11:48

v osnovi povsem enaka TVja, serija C2, v sliki in delovanju ne bo nobene razlike, te številke na koncu včasih označujejo kakšne detajle v barvnih elementih, kakšnih (nepomembnih) priključkih, vrsta stojala, predviden trg prodaje itd. Tukaj je razlika v ceni verjetno tudi zaradi akcije prvega modela ki je cenejši, a je možen samo osebni prevzem, medtem ko ima drugi brezplačno poštnino ...
zagasper
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Feb 2023, 06:52

21 Feb 2023, 06:29

Pozdravljeni

To je moja prva objava oz.vprašanje. Včlanil sem se na forum z namenom izvedeti in najti dober nasvet... 🙂

Kupuje se TV 50", sedaj pa kaj izbrati ob vsej tej poplavi ponudbe?
Kakšnih nagnjen k kakšnemu proizvajalcu ne gojimo, bi pa radi lepo čisto naravno sliko, osebno(če že so to dokumentarci o naravi/živalih ali kaj akcijskega) ne gledam kaj dosti filmov, punca nekoliko več, da podpira XviD...
Montirana bo v dnevnem prostoru na steni.
Iger se na njem ne bo igralo.
Cena pa tam okoli 800€, obstaja možnost tudi kaj več ampak, če je res upravičeno porabljenih max do 1000€.

Hvala za vse predloge in pomoč 🙂
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Feb 2023, 15:01

zagasper napisal/-a:
21 Feb 2023, 06:29
Pozdravljeni, To je moja prva objava oz.vprašanje. Včlanil sem se na forum z namenom izvedeti in najti dober nasvet... 🙂
Kupuje se TV 50", sedaj pa kaj izbrati ob vsej tej poplavi ponudbe? Kakšnih nagnjen k kakšnemu proizvajalcu ne gojimo, bi pa radi lepo čisto naravno sliko, osebno(če že so to dokumentarci o naravi/živalih ali kaj akcijskega) ne gledam kaj dosti filmov, punca nekoliko več, da podpira XviD... Montirana bo v dnevnem prostoru na steni. Iger se na njem ne bo igralo. Cena pa tam okoli 800€, obstaja možnost tudi kaj več ampak, če je res upravičeno porabljenih max do 1000€. Hvala za vse predloge in pomoč 🙂
Pozdravljen in dobrodošel na forumu! ;)

pa je 50" max velikost ali lahko tudi 55" ? namreč cenovno sta omenjeni velikost tam tam, včasih 55" celo cenejši, s tem da večina izbie je 48", sploh če dodamo še kakšen OLED model, a za 800€ se dobi že soliden 55" OLED, je torej opcija za 55" ali se gleda 48/50" modele? je pa sicer za 50" in 4k vsebine potrebno sedeti kar blizu TVja, okoli 1m, da se loči med FHD in 4k ločljivostjo, že iz tega stališča 55" boljša opcija ...
zagasper
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Feb 2023, 06:52

22 Feb 2023, 17:12

Hvala.
Malo me je strah, da bo zgledal preogromno na steni + zavzame več prostora za kakšno polico 🙂. Gledalo se ga bo z razdalje 2,5-3m (sedežna).Raje bi 50" ampak ajde pustimo možnost 55". 🙂
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Feb 2023, 23:58

če smem :) na 2.5m-3m razdalje gledanja je pa 55" res povsem na mestu, za to razdaljo bi bil idealen sicer 65", tako da sam ne bi gledal manj, razen če pač apriori do 50".

top izbira za ceno bi bil tale Hisense OLED:
https://www.merkur.si/televizor-hisense-55a8g

ali LG OLED:
https://www.bigbang.si/lg-oled55a23la-a ... lek-350012
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

23 Feb 2023, 09:00

na večji, velik ekran se zelo hitro navadiš, še prehitro bo postal premajhen :)
torej nabavi min. 55"
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

23 Feb 2023, 15:27

Thomson,ponovno potrebujem tvojo pomoč.TV sem kupil,sedaj kupujem MONITOR.Tudi tu je je ogromno možnosti,ali resolucije 1920x1080 ali ultra HD 2650x1080 ( 2560x1440) ali 4K,60Hz ( višja frekvenca meni nedosegljiva).rabim pretežno da brskanje po spletu,morda kakšno igrico,sedaj ko sem v penziji:-)).Med 4K,če misliš,da je kupiti Okey imam dva
- https://www.e-misija.si/izdelek/monitor ... rgb-120-0/ ali
- https://www.e-misija.si/izdelek/monitor ... ync-hdr10/
Philips ima Sliko v sliki,ASUS pa ima HDR kvaliteto...
Hvala za odgovor in pomoč pri izbiri!
zagasper
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Feb 2023, 06:52

24 Feb 2023, 06:33

Tomson napisal/-a:
22 Feb 2023, 23:58
če smem :) na 2.5m-3m razdalje gledanja je pa 55" res povsem na mestu, za to razdaljo bi bil idealen sicer 65", tako da sam ne bi gledal manj, razen če pač apriori do 50".

top izbira za ceno bi bil tale Hisense OLED:
https://www.merkur.si/televizor-hisense-55a8g

ali LG OLED:
https://www.bigbang.si/lg-oled55a23la-a ... lek-350012
Hvala za predloge. Kupljen LG. Danes ga upam da uspem zmontirati in javim. 🙂
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Feb 2023, 00:00

marjan59 napisal/-a:
23 Feb 2023, 15:27
Thomson,ponovno potrebujem tvojo pomoč.TV sem kupil,sedaj kupujem MONITOR.Tudi tu je je ogromno možnosti,ali resolucije 1920x1080 ali ultra HD 2650x1080 ( 2560x1440) ali 4K,60Hz ( višja frekvenca meni nedosegljiva).rabim pretežno da brskanje po spletu,morda kakšno igrico,sedaj ko sem v penziji:-)).Med 4K,če misliš,da je kupiti Okey imam dva
- https://www.e-misija.si/izdelek/monitor ... rgb-120-0/ ali
- https://www.e-misija.si/izdelek/monitor ... ync-hdr10/
Philips ima Sliko v sliki,ASUS pa ima HDR kvaliteto...
Hvala za odgovor in pomoč pri izbiri!
Asus ima odlične gaming monitorje, sploh pa bo za gaming prav prišel tudi HDR10 ... moj glas - Asus! ;)
Tudi zelo dobro ocenjen monitor na splošno: https://www.displayninja.com/asus-vg289q-review/
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

25 Feb 2023, 13:55

Hvala Thomson za odgovor!Mi pa prijatelj,ki se ukvarja z računalniki svetuje,naj ne kupujem 4K monitorja.V tej 4K resoluciji,da so ikone manjše,da mi moja grafična Radeon R9-390 (8giga) ne bo podpirala.Je resolucija odvisna od grafične,sem mislil,da od monitorja.Svetuje mi,naj raje vzamem QHD resolucijo ( 2560x1440).Že v naprej hvala za ponovni odgovor!Lp
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

25 Feb 2023, 14:14

marjan59 napisal/-a:
25 Feb 2023, 13:55
Hvala Thomson za odgovor!Mi pa prijatelj,ki se ukvarja z računalniki svetuje,naj ne kupujem 4K monitorja.V tej 4K resoluciji,da so ikone manjše,da mi moja grafična Radeon R9-390 (8giga) ne bo podpirala.Je resolucija odvisna od grafične,sem mislil,da od monitorja.Svetuje mi,naj raje vzamem QHD resolucijo ( 2560x1440).Že v naprej hvala za ponovni odgovor!Lp
to je pa res povsem odvisno kako zmogljivo kakšno grafično kartico imaš in še bolj, katere igre boš igral. Kar se ikon tiče ni tako bistveno ker imaš v Winsih prilagoditev velikosti texta/ikon, sicer pa pri vsakodnevnem delu predvsem odvisno na kakšni razldaji boš delal z monitorjem, ker sicer je za velikost 28" 4k ločljivost kar ok.
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

26 Feb 2023, 07:27

Hvala!Še dodatno vprašanje,tokrat upam,da zadnje :-).Kaj pa bi izbral med IPS panelom in VA?Naj bi imel IPS monitor lepšo sliko ( do sedaj sem imel LG-jev 25" ultrawide svetilnosti 250 in kontrasta 1000:1),slika res lepa,pogrešal sem res malo več svetlobe...VA panel pa ima višji kontrast 3000:1.Katerega mi priporočaš? Aja,pa HP monitor z VA panelom je malce ukrivljen.Lepo nedeljo želim!
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

26 Feb 2023, 11:09

sam bi pri monitorju (če ne bi bil izključno namenjen za igre ali video in se povečini uporabljal v zatemnjenem prostoru) in ne sediš vedno naravnost pred monitorjem seveda izbral IPS ker ima bistveno širše vidne kote in bo slika enaka tudi če se malo premikaš med delom.

Sicer pa takole, VA monitorju imajo do 3x večje kontrastno razmerje in boljši prikaz črne, IPS monitorji imajo bistveno širše vidne kote in boljši prikaz barv.

bolj konkretno s primeri pa tale članek:

https://en.tvhifipro.com/televisions/ip ... is-better/
marjan59
Prispevkov: 15
Pridružen: 22 Dec 2022, 19:10

26 Feb 2023, 13:09

Ponovno se G.Thomson prav lepo zahvaljujem!Tudi sam se bolj nagibam k IPS monitorju,saj sem ga tudi sedaj uporabljal,le da je imel slabšo svetilnost.Našel pa sem spletno trgovino MOBOS ( odprta škatlja,ki me ne moti,saj obljubljajo vračilo izdelka,če je z njim kaj narobe in leto dni garancije),so pa zato cene nižje,ima 400 cd/m2 in 1 ms čas odgovora monitorja.
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

17 Mar 2023, 15:40

Zdravo Tomson

Ali je že morda znano kdaj bood na voljo novi LG OLED modeli A3, B3, C3, zanima me velikost 55".
Kakšno ceno lahko pričakujemo?

Ali je morda sedaj pravi čas za nakup lanskih modelov A2, B2, C2?

Bi za gledanje kabelske TV, bil dovolj že B2, morda celo A2, ali je bolje nabaviti C2? Kakšne so sedaj cene?

Ne vem točno kakšne so razlike med A, B in C serijo. :roll: Predvidevam, da je bolje da gledam med B in C serijo. A serija je čisto osnovna zadeva...?

Hvala

LP
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

22 Mar 2023, 21:09

Zdravo

Kateri 55" Sony LED srednjega ranga, lahko tudi malo višjega (ne najvišjega) priporočaš?

----------

Kje se dobi najceneje 55" LG C2?

Hvala

LP
Matej-VanObi
Prispevkov: 11
Pridružen: 04 Jul 2021, 11:08

02 Apr 2023, 10:08

Zdravo

Že nekaj časa lastnik OLED LG tv-ja (48" C2) in sem zelo zadovoljen. Imam pa eno vprašanje oziroma bolj pripombo. Od televizorja prihajajo poki, ki so po vsej verjetnosti razlog segrevanja in ohlajanja plastike v fazi ko se televizor segreva in ohlaja, saj je to slišati samo času ko se televizor prižge in ugasne, traja pa nekje 15 min. Mogoče ima še kdo kakšen takšen primer. Aja televizor je nameščen na steno.

Hvala in lep pozdrav.
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

03 Apr 2023, 09:28

Jaz imam 48" C1 in se to ne dogaja.
Ko ga izklopim, rahlo "poči" kakšno sekundo za tem ko ga ugasnem.
To pa je tudi vse.

Vsekakor to ni vredu, je moteče. Če bi vsi lastniki imeli takšne probleme, bi bilo sigurno kaj napisano na to temo na spletu.
Verjetno je kaj drugega narobe...?

LP
Matej-VanObi
Prispevkov: 11
Pridružen: 04 Jul 2021, 11:08

03 Apr 2023, 16:32

Zdravo Gregor

Res je, moteče je v začetku, a ko se stanje oziroma TV nekako "segreje" tega ni več, ravno tako ko se "ohladi" tega pokanja ni. Ali imaš Tv na stojalu ali montaža na steni? Je pa na spletu zaslediti nekaj teh težav, zato sem vprašal tule, če ima mogoče kdo pri nas takšne težave.

https://www.avforums.com/threads/lg-ole ... 906/page-3

Hvala in lep pozdrav, Matej
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

04 Apr 2023, 08:53

Imam na steni.

Če se ne motim so lanski modeli začeli uporabljati več plastike, drugačno konstrukcijo, so precej lažji kot so bili A1, B1, C1, G1...

Nisem vedel za to težavo, hvala za link.

LP
Modrijan
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Dec 2020, 22:53

04 Apr 2023, 22:18

Zdravo.
Smo v nakupu novega tv. Velikost 75”. Bo na steni poleg panoramskega okna. Ob dnevni svetlobi nam sonce sije konkreto v sobo. Lahko sicer zatemnimo z ruletami. Oddaljenost stene do sedežne 3,8m. Gledamo naravnost.
Na tv se delno gledajo risanke, šport, oddaje, zvečer pa filmi in netflix. Budget max. 2300€.
V Harveyu si nam ponudili tega https://www.harveynorman.si/smart-tv-sp ... tent=pp_16.
Kaj menite? Ali je sploh smiselen nakup tega qled ali bi bil zadovoljiv led tv?
Oled za to velikost je predrag… zato smo zdaj v dilemi kaj bi.
Prijazno prosim za nasvet.
Že vnaprej hvala
Modrijan
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

04 Apr 2023, 23:08

sicer se za 2500€ dobi LG 77" OLED B2:
https://www.mimovrste.com/oled-televizo ... 2-10799289

sicer pa omenjeni Samsung odličen v svetlih prostorih, zaradi res visoke svetilnosti in minimalnih reflekcij zaslona, je ena boljših opcij "upper--mid-range" TVja. OVerall je sicer zgoraj omenjeni OLED boljši, a tale Samsung bo za res svetle prostore, direktno svetlobo bolj impresiven ker ima kar nekajkrat višjo svetilnost. Je tale Samsung QN90 kar smiseln nakup v primerjavi s klasičnimi LED modeli ... Tako da odločitev med tema dvema opcijama, sedaj pa kaj je bolj pomembno. Samsung bo bolj impresiven podnevi pri močni svetlobi, LG bo bistveno bolj impresiven ponoči oz. v zatemnjenem prostoru. Sta pa oba super TVja, tako da se z nobenim ne zgreši!
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Apr 2023, 10:19

S Philipsom je preveč težav, od vseh TVjev se prav pri Philipsu, glede na poročila uporabnikov najpogosteje pojavljajo. Tudi sam imam doma Philips OLED 805 in se je po dobrem letu začela pojavljat vertikalna črta, garancije ne priznajo, ker je preko 1-leta, popravilo pravijo bi bilo blizu tisočaka. Seveda, komaj čakam! Skratka, če ni nujno, bi Philipsa odsvetoval.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Apr 2023, 11:15

ne vem, vsak govori zase, glede na moje izkušnje in pričaevanja lastnikov je Philips defenitivno najbolj problematičen. So dobri TVji, ampak glede na moje izkušnje in kar nekaj uporabnikov, lastnikov, po kvaliteti ni na nivoju Sony, Panasonic, LG, tudi za Samsung ne slišim toliko pritožb.

Sicer pa te vnaprej prosim, da se zadeva ne spremeni v slo-tech Kateri TV, Philips by andrej69, kjer smo poslušali hvalospeve o Philipsih, ker jih pač servisira, pa ne vem če je tu kakšna povezava, a želim povdariti, da tukaj sam predlagam izdelke glede na svoje lastne izkušnje in glede na izkušnje uporabnikov s katerim imam sam opravka, zato se uporabniki tudi obrnejo name, pa jih na KajKupiti portalu na splošno ni malo, je kar kar neka reprezentativna številka.
Tomson
Prispevkov: 10597
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

05 Apr 2023, 12:17

tole je pa res kar stara tabela, iz leta 2016 in seveda se v 8 letih marsikaj spremeni, sploh v današnji dobi mega potrošništva ko nasplošno kvaliteta pada na račun kvantitete in pospeševanja prodaje na krajši rok! ;)

https://resetanything.com/most-reliable-tv-brands/

https://theproductanalyst.com/longest-lasting-tv-brand/

https://ledmond.com/which-tv-brand-lasts-the-longest/

https://www.slashgear.com/1238354/12-ma ... t-to-best/

kot sem že sam omenil, Sony, Panasonic, LG, tudi Samsung zadnja leta, Philipsa med najbolj zanesljivimi nihče ne omenja! ;)

pa da ne vlečemo, ne pravim da je Philips tako problematičen da ni za kupit, tudi sam predlagam kakšen model, če v določenem segmentu izstopa, a če so na voljo enako dobri, boljši modeli bolj zanesljivih znamk, sam raje predlagam alternativo ...
Odgovori