Pametni telefoni

Iščete najboljši model določene naprave glede na vaše želje in potrebe?
Odgovori
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

30 Jul 2022, 20:49

Tomson napisal/-a:
29 Jul 2022, 20:41
gregor napisal/-a:
29 Jul 2022, 13:33
Drugi link ne deluje.

hmm... preveril, meni obe povezavi delujeta ...

Sedaj tudi meni deluje.

Za to trgovino še nisem slišal. Ali je zanesljiva?
Kako je z garancijo?

Kot vidim gre tukaj za dobavo iz DE...?

Hvala

LP
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jul 2022, 22:19

Borci napisal/-a:
30 Jul 2022, 11:10
Trenutno imam telefon Huawei P20pro in uro huawei watch gt, s katerima sem zelo zadovoljen. Rad bi zamenjal telefon in ker mi je trenutni telefon zelo všeč, me zanima kaj mi priporočate v rangu do 500,00 EUR. Vzel bi Xiaomi pa me skrbi meni in združljivost s pametno uro Huawei watch gt! Hvala in lep pozdrav
Pozdravljen in dobrodošel na Forumu! ;)

Glede ure ne bi smelo bit nobenih težav z nobenim Android telefonom, sam imam Huawei Fit Watch in lepo deluje s Xiaomijem, Oneplus telefonom. Kolikor malo Googlam če kdo omenja da mu na Xiaomi ne pošilja notifikacij pravijo takole:
Hi Mackbeth, I had the same issue, go to Settings > Apps > Manage Apps > Health > Battery saver > No restrictions. It worked for me, hope it helps, good luck.
okoli 400€ je nekaj dobrih opcij, Xiaomi Mi 11T npr ali 11T Pro ki ima zmogljivejši procesor, snema video tudi 1080p@60fps in v 8k ter ima malo boljši zvok, predvsem pa res hitro, 2x hitrejše polnjenje (120W vs 67W):
super telefon, še malo boljši je npr. Realme GT2 blizu 500€:
potem smo že tudi že pri Xiaomi 12X modelu, ki je tudi top telefon za ceno, praktično enak 12 modelu a ne tako zmogljiv:
v budget pride Realme GT Neo2, tudi dober telefon za ceno:
do 400€ dobra opcija tudi novi OnePlus Nord 2T:
sedaj pa malo odvisno od prioritet, zmogljivost, kamera, baterija, hitrost polnjenja, cena itd ... bi rekel izbira med Xiaomi 12X, Realme GT2 ter Xiaomi Mi 11T Pro ...

takole so glede specifikacij: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... 1292#diff- pri fotografiji so precej izenačeni, sledijo pa si Xiaomi 12X, Realme GT2 ter Mi 11T Pro ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

30 Jul 2022, 22:22

gregor napisal/-a:
30 Jul 2022, 20:49
Sedaj tudi meni deluje. Za to trgovino še nisem slišal. Ali je zanesljiva? kako je z garancijo? Kot vidim gre tukaj za dobavo iz DE...?
Z DHgate že kakšno leto sodelujemo, jasno, preverjena, kredibilna trgovina, deluje kot AliE, se pravi so gor različni trgovci, niso vsi ok, nekateri pa so top kar se tiče presale in aftersale podpore in kar je navedeno so preverjeni trgovci, sicer pa imam tudi pri DHgate svoj kontakt in lahko posredujem v kateremkoli procesu nakupa ali kasneje, če bi bilo potrebno. Garancija je na vse izdelke 1-leto, drži, EU skladišče, hitra dostava, brez dodatnih stroškov, cena je končna ...
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

03 Avg 2022, 14:29

Zdravo,

Zanimam se za nakup telefona do cca. 700 €, najbolj pomembna je kamera in spodobne specifikacije. Glede na pregledano je torej bestbuy še vedno Xiaomi Mi 11 Ultra?

Na kaj je potrebno biti pri tej CN verziji pozoren? Kot vidim, ni v paketu originalnega 67 W polnilca, za katerega piše, da ga je potrebno kupit posebej - ta stran pa ponuja druge Xiaomi OEM polnilce, 80 W in 100 W? Kje torej dobiti originalen polnilec? Kako je z bandi, kolikor sem uspel prebrskati, v Sloveniji deluje LTE na bandih B1, B3, B7, B8 in B20, kar ta CN verzija pokrije? Telefon poganja Android 11, verjetno je pričakovati nadgradnjo? Navsezadnje mi bolj odgovarja Andorid 11 zaradi uporabe AndoridAuta.:)

Hvala in lp
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

03 Avg 2022, 16:50

kar se tiče kamere, Mi 11 Ultra še vedno sodi med absolutno najboljše modele na trgu, na DXomarrk še vedno drži visoko tretjo mesto za Huawei/Honor modeloma ki staneta preko tisočaka in pred Samsung S22, iPhone 13 Max in podobnimi flagship modeli. In če se vzame v ibzir še cena pri 650€ za res hud flagship telefon sploh ni dileme, je izjemno močna opcija napram vseh flagship modelom. Slaba stran je le nakup CN verzije pri tej ceni, kar pomeni v osnovi CN ROM, je angleščina, za slovenščino pa se lahko namesti Global ali EU ROM nakdnadno. KAr se tiče 4G omrežja ima tale verzija res pokrite vse frekvence ki so v Slo, tako da tu ne bo nobenih težav. Tudi polnilec je priložen kot je nadevedno:

What Inbox
Smartphone, Protective Case, Screen Protector, Manual. (The 67w charger is included as free gift.)

glede na navedeno ob izbiri verzije s pomnilnikom pa je še opcija dodatnega hitrejpaga polnilca, je navedeno:

Xiaomi 80W Wireless Charger Stand +120W Charger + €79.19
Xiaomi Mi 100W Car Charger + €22.76

sicer pa obvezno izbrati poštno opcijo Express, sicer draga poštnina, a le tukaj ne bo dodatnih stroškov ob dostavi, sicer pa aktivna še koda:
dobra stran Giztopa sicer še 2-letna garancija ... Nadgradnja na Android 12 je že, najprej so dobile Global verzije, kmalu verjetno še sledi CN verzija ...
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

04 Avg 2022, 09:49

Tomson napisal/-a:
03 Avg 2022, 16:50

What Inbox
Smartphone, Protective Case, Screen Protector, Manual. (The 67w charger is included as free gift.)
Hvala za obširen odgovor, zmedlo me je to, da je pod opisom telefona dvakrat napisano "What inbox", enkrat piše, da ni polnilca, drugič ja :)

LP
D
gregor
Prispevkov: 476
Pridružen: 26 Avg 2019, 10:43

05 Avg 2022, 14:47

Kmalu bi naj prišla ven nova modela za global trg - Xiaomi 12T in 12T Pro.

Če prav razumem, gre za telefona, ki bosta močna na področju FOTO in VIDEO.

In bi naj bila cenovno bolj ugodna, kot npr. 12 Pro...

Jaz potrpežlivo čakam na ta dva telefona. :D Morda katerega izmed njih nabavim, če cena ne bo več kot cca. 600-700 EUR. Seveda potem, ko cena pade, po kakšnem mesecu ali dveh.

Jaz osebno se ne morem prepričati, da bi kupoval telefone iz leta 2021. Tudi če so takrat imeli vrhunske specifikacije. :) Še posebej pa ne CN verzij. Če že dam veliko $$$ za letefon, potem hočem imeti GLOBAL verzijo.

Samo moje razmišlanje...

LP
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

05 Avg 2022, 22:22

Zanimivo kako kitajčki tudi iz leta v leto dvigajo cene za te super duper telefone z 200 milijoni pikslov in 15 kamerami. Meni se zdi da bi bilo bolj pametno da bi ponujali boljšo podporo z updati kot pa da trpajo notri 10 kamer, 12 giga rama ter najbolj hiter procesor. Ne vem kdo to rabi. Jaz osebno ne bi nikoli dal za noben Realme ali Xiaomi ali Poco več kot 300€. Se mi zdi da so v tem segmentu tudi najmočnejši - med 150 in 300€.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

06 Avg 2022, 01:43

Vsak ima seveda svoje razmišljanje, prioritete, nakupovalne navade. Vsak zase ve koliko mu je kaj vredno in kakšne kompromise bo sprejemal. Xiaomi Mi 11 Ultra je npr. še vedno eden absolutno najboljših telefonov na področju fotografije (tudi po mnogih lastnostih, saj je flagship iz 2021) in marsikomu bo tudi CN verzija privlačen nakup, tako ali tako se lahko naloži potem Global ali EU ROM in če se gleda da se dobi 11 Ultra za 650€ in glede na DXomark trenutno tretji najboljši telefon na področju fotografije, takoj za flagship Huawei on Honor modeloma ki staneta okoli 1100€, se pravi skoraj 2x več, je tudi pred vsemi ostalimi letošnjimi flagshipi ki stanejo preko tisoča. Gledano torej malo racioanlno za zmerno ceno res izjemen model na področju fotografije in zelo dober flagship telefon, kompromis je pač CN ROM, ki se ga lahko v 20min zamenja. Nekomu omenjeno dosti pomeni, da lahko precej prihrani in dobi enega najboljših telefonov na področju fotografije, kdo drug pa bo raje dal bistveno več za kakšno drugo znamko. Res se dosti teh aziskih znamk draži, a zaenkrat še držijo razliko v ceni in neko dodano vrednost v primerjavi s konkurenco a na koncu, kot rečeno, na koncu ve vsak zase odloča kateri kompromisi so mu najpomembnejši, cena, znamka, zmogljivost, fotografija, baterija itd...
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

07 Avg 2022, 00:57

Nisem toliko fan benchmarkov, še posebej ne v fotografiji. Če se nekdo gre fotografijo na višjem nivoju, sigurno ne bo uporabljal telefona. Prav vsi telefoni delujejo podobno, s temi nekimi AI filtri in lažno globinsko ostrino skušajo posnemati pravo stvar. Če bi se šel fotografa, si sigurno ne bi kupil kitajca za 1200€, niti tistega ki so ga prodajali lani za 1200€ in je letos 600€. Valda tu nekaj ne štima s cenami da v enem letu pade cena na polovico. Drugače pa ja, vsak uporabnik pač ima svojo pamet in preference - recimo ima raje Andoid kot iOS in potem pač podreja temu vse skupaj. Allrounder se mi zdi na koncu vseeno bolj smiseln nakup kot pa specialni smartphone za fotografijo. Tile aparati, ki so top 100 na dxomark so prav vsi dovolj dobri za posnet super posnetek za internet. Za internet. 95% ljudi pregleduje fotografije na pametnih telefonih in naj me koklja brcne če opazijo razliko med fotografijo posneto s telefonom, ki je na prvem mestu dxomark in tistim, ki je na dvajsetem.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

07 Avg 2022, 03:26

@mojstermiha:

kot omenjeno, vsak ima pravico do svojega mnenja in vsako mnenje je seveda dobrodošlo, se pa z zapisanim, sam, glede na svoje izkušnje, ne bi strinjal. Mislim da tudi koš kredibilnih strani ima svojo težo, ki še danes Mi 11 Ultra uvršča med najboljše telefone 2021 in še vedno med top 3 telefone na področju fotografije, če omenim npr. samo "long term revirew" na GSMAreni ...

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_u ... 2351p4.php

Omenjeni model v Global verziji seveda ni 650€, je če vedno blizu tisočaka, se pa dobi v CN verziji, ki ima svoje kompromise za 650€. Koga zaradi omenjenega sploh ne bo pritengnil, kkdo drug pa bo mogoče zelo vesel, da zaradi kakšnega kompromisa lahko dobi takšen telefon za toliko nižjo ceno ...

ampak moj namen ni preferirat nekih modelov in znamk, pri nakupu telefona se mi zdi bistveno kaj kdo želi, potrebuje, uporablja, v kakšnem cenovnem rangu se vrti, kje se njegove prioritete, katere komrpomise je pripravljen sprejet itd. tako da težko govorimo o najboljšem telefonu za vse, za vsakega uporabnika pa se najde kakšen res dober model.. Potem pa seveda nekateri preferirajo bolj uveljavljene znamke, drugim slednje ne pomeni dosti, pač ljudje smo različni in je čisto prav tako. Sam nikoli nikogar ne silim, le glede na svoje poznavanje področja, modelov, primerjav, prebranih in opravljenih testov priporočam dobre opcije glede na želje. Dandanes pa skoraj večina uporabnikov želi dobro fotografijo, ne glede na cenovni rang telefona in kar se mene tiče so razlike med različnimi telefoni podobnega cenovnega ranga včasih presenetljivo velike.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

07 Avg 2022, 10:15

Kaj pa je razlika v Global verziji proti kitajski pri Xiaomi Mi 11 Ultra? Ali je kakšna razlika tudi v strojni opremi, procesor, ram, ostali čipi?

Če bi jaz osebno imel 1200€ rezerviranih za smartphone in bi rad fotografiral, bi izbral verjetno kak Sony brezzrcalni fotoaparat za 1000€, za 200€ pa bi vzel en vstopni model, ki je dober overall in ima dober zaslon, recimo Redmi Note 11S Global. Vse te telefonske supertehnologije se trudijo čimbolj približati klasični fotografiji s pomočjo učljivih se algoritmov. Premajhen senzor pa kompenzirajo s pixel binningom, da se izboljša kakovost posnetka... Rezultati so zadnje čase zelo dobri. Predvsem za splet. Benchmark metodologije pa so povečini dlakocepljenje, ki ni merodajno za 99% populacije, ki svoje fotografije objavlja na socialnih omrežjih ali drugače deli po spletu. Vse te fotografije na spletu so namreč kompresirane in pomanjšane. Kaj bi Instagram naredil z eno fotografijo iz 108MP senzorja vrhunske kakovosti, če bi hotela priti na njihov strežnik v čisto polni kvaliteti? Najprej jo zmanjša na 1080x1350 to je 1.5MP iz 108MP, potem gre pa gor še kompresija, da je fotografija še nekoliko manjša po velikosti na strežniku. In ker je to normalna praksa na internetu, postanejo razna studijska dlakocepljenja (benchmarki) hitro brezpredmetna pri izbiri pametnega telefona s full hudo kamero. Za splet je dandanes dovolj dobro praktično vse.

Ampak če ima nekdo ful keša, valda, naj kupi najboljše v Google ali Apple ekosistemu. Povečini je najdražje tudi najboljše.
urost
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2019, 12:24

08 Avg 2022, 09:30

Kaj pa googlov "flagship" Pixel 6? Za dobrih 500 € dobiš vrhunski telefon, pa še čisti android sistem je naložen.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

08 Avg 2022, 10:59

urost napisal/-a:
08 Avg 2022, 09:30
Kaj pa googlov "flagship" Pixel 6? Za dobrih 500 € dobiš vrhunski telefon, pa še čisti android sistem je naložen.
Tukaj se govori bolj o "kitajčkih" in dobrih dealih. Seveda je tudi Pixel 6 vrhunski aparat ampak predvsem zaradi kamere. Ostalo niti ni tako zelo vrhunsko, ampak še vedno zelo dober overall po mojem mnenju. Čisti Android in dejstvo da gre za Googlov telefon pa je jamstvo za gladko delovanje v naslednjih letih. Najnovejši izdelek pa je Pixel 6a. Budget segment, kamera enakovredna iPhone 13 po benchmark meritvah. Za 400€ se mi zdi da je cena nekoliko previsoka, bi bil pa za 300€ Pixel 6a zelo dober deal. Tudi sam spadam med tiste, ki nočejo spimpanega Androida in mi veliko pomeni tekoče delovanje, clean videz in brez nepotrebnega balasta že v štartu.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Avg 2022, 02:11

No, pri telefonih se govori o vseh znamkah, a če gledamo kateri telefoni ponujajo največ za denar so to povečini Xiaomi, Oneplus, Realme, Oppo, ker pač za nižjo ceno ponujajo več od bolj uveljavljenih, zvenečih znamk. A kdor preferira druge znamke tudi vedno prejme nasvet pri omenjenih modelih.

Google Pixel 6 pa kot že mojstermiha omenja, sicer povprečen telefon z nadpovprečno kamero, manjka sicer zoom kamera, ki je rezervirana za Pro model, ki je sicer skoraj na vseh področjih pravi flagship (procesor zaostaja) a stane tudi že zajetnih 900€, vsekakor pa sodi med boljše telefone na trgu, sploh pa odlična opcija za foto navdušence, a slabša baterija je največji minus, tudi počasnejše polnjenje. Navaden Pixel 6 pa še slabši zaslon od konkurence, a zopet, foto navdušenci bodo pri 500€ prišli na svoj račun, sploh če zoom leča ni nujna ...
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

09 Avg 2022, 16:37

Tomson napisal/-a:
03 Avg 2022, 16:50

sicer pa obvezno izbrati poštno opcijo Express, sicer draga poštnina, a le tukaj ne bo dodatnih stroškov ob dostavi, sicer pa aktivna še koda:
dobra stran Giztopa sicer še 2-letna garancija ... Nadgradnja na Android 12 je že, najprej so dobile Global verzije, kmalu verjetno še sledi CN verzija ...
Ali je normalno, da se popusti tako spreminjajo?
- Cena 8/256 GB verzije je trenutno: 642,51 €, s popustom 636,03 € (Popust samo: 6,48 €)
- Zavarovanje pošiljke: 5,93 €
- Express poštnina: 39,50 €

Tako da je dejanska cena telefona 681,5 € oz. ker ti pri končnem plačilu vseeno pretvarja iz USD v €, pride na koncu 705 €.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

09 Avg 2022, 18:17

pri meni je 642€ -9€ popusta +39€ poštnine na koncu 672€. Dodatno zavarovanje pošiljke ni potrebno. Če se na PayPalu označi da konverzijo naredi banka in ne PayPal je tudi na koncu cena 672€.
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

10 Avg 2022, 10:01

Potem je tale Xiaomi Mi 11 Ultra CN isti kot Global po hardwaru? Čisto vsi deli so isti samo ROM je za kitajce?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Avg 2022, 11:55

Strojno je CN identičen Global modelu, edina razlika poleg ROMa, ki se lahko spremeni v Global ali EU je še CN embalaža, navodila, CN polnilec, kjer sicer priložijo EU adapter in pa kakšna majhna razlika v podpori omrežja, CN verzija podpira npr:

4G: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B18/B19/B20/B26/B28
5G: n1/n3/n28/n41/n77/n78/n79

Global verzija pa npr.

4G: FDD-LTE :B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B20 / B28/ B32 /B66 / B38 / B40 / B41 / B42
5G: n1 / n3 / n5/ n7 /n8/ n20/ n28/ n38/ n40 /n41 /n77 / n78 / n79

V Slo so 4G omrežja B1/B3/B8/B20, za 5G frekvence je malo bolj zapleteno, so pa razdeljene takole:

Slika
Dionis
Prispevkov: 2
Pridružen: 19 Jul 2022, 14:49

10 Avg 2022, 12:11

Živjo,

za zadnjič se še opravičujem, ker se nisem zahvalil za sprejem na forum :).

Skratka, trenutno kar sem imel od izbire telefonov, bi vzel najraje Google Pixel 6. Sprva sem bil bolj zagret za Xiaomi 12, pa sem se vmes premislil. Zame največji plus je, da ima enega boljših fotoaparatov. Baterija zdrži recimo podobno kot Xiaomi 12. Res da je nekoliko slabši procesor, kar mene ne moti, ker ne uporabljam nekaj blazno aplikacij itd.

Zdaj pa me zanima mnenje glede Pixla 7. Uradni prihod naj bi bil 13. oktober. Predvidevam, da bi se izplačalo počakati do takrat. Tudi če bo mogoče nekoliko dražja 7-ka, kot je sedaj 6-ka, bo verjetno vsaj takrat še nekaj cenejša 6-ka. Ker kolikor sem bral, naj bi bil nekoliko boljši procesor, kamera in še nekaj. Verjetno pa tudi ne bo ne vem kakšna razlika, ali?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Avg 2022, 13:08

Dionis napisal/-a:
10 Avg 2022, 12:11
Zdaj pa me zanima mnenje glede Pixla 7. Uradni prihod naj bi bil 13. oktober. Predvidevam, da bi se izplačalo počakati do takrat. Tudi če bo mogoče nekoliko dražja 7-ka, kot je sedaj 6-ka, bo verjetno vsaj takrat še nekaj cenejša 6-ka. Ker kolikor sem bral, naj bi bil nekoliko boljši procesor, kamera in še nekaj. Verjetno pa tudi ne bo ne vem kakšna razlika, ali?
vse je odvisno od uporabnika, ali se potrebuje nov telefon ta trenutek ali se ne mudi. Sicer je vedno tako, da je tik za vogalom nova verzija in spet nova verzija, vedno je nekaj še malo izboljšanega itd a potem se lahko čaka vnedogled. Pixel 6 je že super telefon na določenih področjih in tam kjer je res dober z sedmico ne bo kakšnih revolucionarnih sprememb, pričakuje se takole:

Pixel 7 vs Pixel 6 in a nutshell:

- Same design language, slightly different accents
- Supposedly the same camera setup on both
- Old gen Tensor vs Next gen Tensor
- Same screen size, possibly same 90 Hz refresh rate
- Google should bring the same Android to both

vprašanje je koliko bo še padla cena modela 6, čisto možno da bo v štartu pač sedmica 50-100€ dražja, na koncu je vse odvisno od zalog. Ali bi sam počakal na sedmico? verjetno. A če je področje fotografije najpomembnejše je čisto vseeno če se že danes vzame šestica, ker bi naj imela sedmica povsen enak sistem kamer ...

Glede Xiaomi 12 vs Pixel 6, Xiaomi ima bistveno boljši zaslon, občutno boljše zvočnike, je skoraj 50% zmogljivejši, ima 2x hitrjše polnjenje, tako da na koncu med omenjenima plusi in minusi na obeh straneh ...
Goorden
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Dec 2019, 21:02

10 Avg 2022, 14:01

Imate slučajno kako dobro ponudbo za Xiaomi 12. Odprt sem tudi za kak drug predlog telefona, ki bi bil podobno velik in v približno istem cenovnem rangu. Hvala!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

10 Avg 2022, 15:28

Goorden napisal/-a:
10 Avg 2022, 14:01
Imate slučajno kako dobro ponudbo za Xiaomi 12. Odprt sem tudi za kak drug predlog telefona, ki bi bil podobno velik in v približno istem cenovnem rangu. Hvala!
za omenjeni model trenutno najboljša opcija na BG:
ali iz EU:
glede velikosti se išče manjši telefon, glede na 6.28" pri Xiaomi 12 ?
Goorden
Prispevkov: 42
Pridružen: 21 Dec 2019, 21:02

10 Avg 2022, 20:08

Te na BG sem videl, sem mislil če je še kaj mogoče ugodneje. Sem imel pa v mislih manjši telefon ja, zagotovo ne nad 6,5"
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Avg 2022, 00:46

kakšen Google Pixel 6A, sicer manj zmogljiv telefon a za 450€: https://amzn.to/3dmFSHA a tudi manjši pri 6.1". Kakkšen Asus Zenfone 8 je tudi super telefon, sicer malo dražji pri 599€: https://amzn.to/3QgVefw a overall zelo dober in z 5.9" zaslonom. Samsung Galaxy S21 FE malo stareši, a še vedno dober telefon za ceno pri 500€: https://amzn.to/3dn3k7z in z velikostjo 6.4".
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

11 Avg 2022, 16:17

Zdravo ponovno,
potreboval bi kakšno kodo za nabavo Xiaomi Poco M4 Pro 5G Smartphone 128GB.
Je kje kaj? Rok dobave - čimprej. Hvala.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Avg 2022, 16:41

maslo12 napisal/-a:
11 Avg 2022, 16:17
Zdravo ponovno, potreboval bi kakšno kodo za nabavo Xiaomi Poco M4 Pro 5G Smartphone 128GB. Je kje kaj? Rok dobave - čimprej. Hvala.
trenutno je tale dobra akcija z 256GB iz EU:
če se ne bi mudilo pa:
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

11 Avg 2022, 22:10

Kaksna je razlika med redmi note 11 pro in note 11 pro+?
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

11 Avg 2022, 22:30

wilson napisal/-a:
11 Avg 2022, 22:10
Kaksna je razlika med redmi note 11 pro in note 11 pro+?
ni velikih razlik na vseh področjih, so pa, npr. minimalno v dizajnu, velikosti ,teži, plus ima boljši procesor, hitrejše polnjenje, a manjšo baterijo, podoben sistem kamer a plus podpira 4k video, nima pa globisnke kamere kot navaden Pro.
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

12 Avg 2022, 11:35

@Tina T.
Pozdravljeni. Ze veckrat ste mi priporocali kaj pameten nakup(robot, batwrijski sesalnik) in z vsem sem zelo zadovoljna. tri dni nazak pa sem razbila svoj mobilnik in nujno poterbujem novega. Zato prosim za nasvet. Cenovni rang do cca 400 evrov, dobra kamera, dovolh prostora, ne pretirano velik in tezak. Drugace tel upirabljam za osnovne stvari, slike in splet. Hvala za nasvet. Lp, Tina
Glede na omenjeno je nekaj dobrih opcij, npr. Xiaomi Mi 11T, overall zelo dober telefon za zmerno ceno:
malo čez budget je Pro model, ima zmogljivejši procesor in hitrejše polnjenje, sicer enak 11T modelu:
Hud telefon za ceno tudi Realme GT2, malo čez budget:
ali cenejši model Neo 2, malo slabši procesor, slabši sistem kamer, ostalo enako je pa občutno cenejši:
Dobra opcija glede na želje, sploh glede kamere je tudi Google Pixel 6A, je zopet nekoliko čez budget a najboljša kamera med vsemi telefoni v cenovnem rangu, tudi občutno manjši zaslon pri 6.1", po drugi strani pa malo slabši procesor, tudi manjša baterija in počasnejše polnjenje:
in še zadnja dobra opcija do 400€ model OnePlus Nord 2T, overall zelo uravnotežen telefon, sicer Mi 11T malo boljši na področju fotografije, ima malo manjši 6.4" zaslon malo nižje svetilnosti, sicer pa nadpovprečno izjemno hitro 80W polnjenje, tudi dobro avtonomijo baterije, soliden procesor, za ceno kar dobra opcija:
solidna alternativa še Samsung Galaxy A53, v primerjavi z omenjenimi sicer občutno (tudi 2x manj zmogljiv) procesor, počasno 25W polnjenje, a tudi dobra 5000mAh baterija, kar soliden sistem kamer, IP67 certifikat, microSD podpora, a malo slabše steklo ter PlasticFrame, PlasticBack, je malo nižja kvaliteta materialov ...
maslo12
Prispevkov: 56
Pridružen: 19 Nov 2019, 22:31

12 Avg 2022, 12:19

Tomson napisal/-a:
11 Avg 2022, 16:41
maslo12 napisal/-a:
11 Avg 2022, 16:17
Zdravo ponovno, potreboval bi kakšno kodo za nabavo Xiaomi Poco M4 Pro 5G Smartphone 128GB. Je kje kaj? Rok dobave - čimprej. Hvala.
trenutno je tale dobra akcija z 256GB iz EU:
če se ne bi mudilo pa:
Super, oni iz EU je super ponudba. Rabil bi še zaščito (panzerglas) in ohišje (robustno vojaško, sive barve...). Hvaaaala.
lukape
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Avg 2022, 18:08

14 Avg 2022, 10:05

Zdravo
Je kakšna akcija za note 11s

Hvala
Matej82
Prispevkov: 18
Pridružen: 09 Avg 2022, 08:35

14 Avg 2022, 13:37

Sam imam Poco M3 in bom rekel samo to ... Stroj

edino fotoaparat bi si želel malo boljši.


Baterija je pa čista zmaga. Kdor sprazni ta telefon v 1 dnevu ......
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

14 Avg 2022, 15:54

lukape napisal/-a:
14 Avg 2022, 10:05
Zdravo
Je kakšna akcija za note 11s

Hvala
Redmi Note 11S Global 4/128GB pametni telefon s kodo: DHAug20OFF za cirka 180€ (EU)
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

14 Avg 2022, 23:09

je trenutno osnovna cena malo nižja, tako da bo tale koda prava:
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

16 Avg 2022, 19:45

Tomson napisal/-a:
11 Avg 2022, 22:30
wilson napisal/-a:
11 Avg 2022, 22:10
Kaksna je razlika med redmi note 11 pro in note 11 pro+?
ni velikih razlik na vseh področjih, so pa, npr. minimalno v dizajnu, velikosti ,teži, plus ima boljši procesor, hitrejše polnjenje, a manjšo baterijo, podoben sistem kamer a plus podpira 4k video, nima pa globisnke kamere kot navaden Pro.
Potem se bolje splaca kupiti + verzijo. Hvala.
Imajo pa vsi polnenje preko usb type C? Ker drugace moram celotno kablovje menjati po hisi.

Gledam pa predvsem redmi note 11 pro+ in pa mi 11t pro. Katerega bi bolj priporocali? Edini minus ki ga vidim pri sebi je da 11t pro nima izhoda za slusalke.
Bambininelit
Prispevkov: 47
Pridružen: 11 Nov 2019, 18:17

21 Avg 2022, 11:22

Hej...pozdravljen Tomson in vsi na tej strani...
...pred letom in pol sem kupila Poco x3 nfc... in naceloma zelo zadovoljna s telefonom, ce me ne bi xajeb__ ze parkrat...ne dela povezava v avtu, crknu polnjenje ze drugic...itak crkne takrat ko ga najbolj rabis...ok..pustimo to...
Rabim novega... Poco me vec ne preprica, ampak kaj je v tem rangu in tja do 300€? Hvala za vso pomoc!!!
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

21 Avg 2022, 15:02

Bambininelit napisal/-a:
21 Avg 2022, 11:22
Hej...pozdravljen Tomson in vsi na tej strani... ...pred letom in pol sem kupila Poco x3 nfc... in naceloma zelo zadovoljna s telefonom, ce me ne bi xajeb__ ze parkrat...ne dela povezava v avtu, crknu polnjenje ze drugic...itak crkne takrat ko ga najbolj rabis...ok..pustimo to... Rabim novega... Poco me vec ne preprica, ampak kaj je v tem rangu in tja do 300€? Hvala za vso pomoc!!!
Mi je žal za težave, pri nas žena tudi z Poco X3 NFC in po dveh letih še vse ok, le prav hudo odziven več ni, se je malo že OS zapacal ...bi bil potreben tovarniški reset ...

glede telefona okoli 300€, nekaj dobrih opcij:

Super telefon overall, na bistveno višjem nivoju kot Poco X3 NFC, zelo dobra kamera, odziven sistem, zelo hitro polnjenje ...
malo dražji Xiaomi 11T je tudi super opcija, malo večji, boljši zaslon, še za las boljši sistem kamer, še malo zmogljivejši procesor, večja baterija, enako hitro polenjenje:
Tudi Realme GT 2 Neo je na podobnem nivoju kot Mi 11T, ima še zmogljivejši procesor, malenkost manjši a še svetlejši zaslon, sistem kamer nekje med 11T in Nord modeloma, veliko baterijo in hitro polenjenje:
in še Redmi Note 11 Pro, zelo zelo dober telefon za zmerno ceno, je pod omenjenimi a ne prav dosti, največja razlika v procesorksi moči, malo slabši sistem kamer) a bistveno ugodnejši:
tako overall bi rekel Mi 11T trenutno najboljša opcija okoli 300€ ... vsekakor pa odvisno od vaših prioritet, katero od omenjenih področjij vam je najbolj pomembno ...
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

22 Avg 2022, 11:37

No, jaz sem se odločil na podlagi priporočil in z giztop strani naročil Xiaomi Mi 11 Ultra in ga dobil v roku 10 dni, kar je pohvalno. Telefon ima pa en velik problem in minus, kar ga dela vsaj zame neuporabnega in nezanesljivega, to je prejemanje in pošiljanje SMS-ov. Namreč naključnih smsov ne prejme in tudi ne pošlje, kar je velika težava. Med vikendom se mi je namreč zgodilo, da od dveh oseb nisem prejel smsa z neko pomembno vsebino/odgovorom, kar je na koncu povzročilo veliko zmedo. Naloženo imam tako originalno kot "textra" aplikacijo, obe sem "počistil" (clear cache, clear all data), naložil zadnji update MIUI 13, vendar je stanje enako. Včeraj sem npr. testiral z drugega teletona, in izmed petih zaporednih poslanih smsov eden na mojem telefonu ni bil prejet. Danes sva testirala z ženo in prav tako, vsak tretji-peti ni poslan ali prejet.

Ne vem, ali ima na to vpliv tudi CN verzija, vendar kolikor sem bral po forumih, ima s tem težave več kdo na različnih modelih Xiaomi. Žal zaradi omenjene izkušnje telefona in nakupa ne priporočam in sem razočaran, sploh glede na to, da sem zapravil 670 € za nekaj, kjer najosnovnejša funkcija ne deluje. :roll:

@Tomson, kaj izkušenj glede tega, kako zadevo popraviti?

Lp
D
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

22 Avg 2022, 17:25

djavor napisal/-a:
22 Avg 2022, 11:37
No, jaz sem se odločil na podlagi priporočil in z giztop strani naročil Xiaomi Mi 11 Ultra in ga dobil v roku 10 dni, kar je pohvalno. Telefon ima pa en velik problem in minus, kar ga dela vsaj zame neuporabnega in nezanesljivega, to je prejemanje in pošiljanje SMS-ov. Namreč naključnih smsov ne prejme in tudi ne pošlje, kar je velika težava. Med vikendom se mi je namreč zgodilo, da od dveh oseb nisem prejel smsa z neko pomembno vsebino/odgovorom, kar je na koncu povzročilo veliko zmedo. Naloženo imam tako originalno kot "textra" aplikacijo, obe sem "počistil" (clear cache, clear all data), naložil zadnji update MIUI 13, vendar je stanje enako. Včeraj sem npr. testiral z drugega teletona, in izmed petih zaporednih poslanih smsov eden na mojem telefonu ni bil prejet. Danes sva testirala z ženo in prav tako, vsak tretji-peti ni poslan ali prejet.

Ne vem, ali ima na to vpliv tudi CN verzija, vendar kolikor sem bral po forumih, ima s tem težave več kdo na različnih modelih Xiaomi. Žal zaradi omenjene izkušnje telefona in nakupa ne priporočam in sem razočaran, sploh glede na to, da sem zapravil 670 € za nekaj, kjer najosnovnejša funkcija ne deluje. :roll:

@Tomson, kaj izkušenj glede tega, kako zadevo popraviti?
mi je res žal za tole slabo izkušnjo. Sam sem pred nekaj dnevi naročil prav omenjeni model zaradi res dobre cene in še danes vrhunske kamere, tudi CN verzijo a z EU-ROM naloženim, pa bom lahko takoj ko prejmem iz prakse povedal kako in kaj, naj bi prišel v roku tedna dni pa se takoj oglasim ...
mojstermiha
Prispevkov: 70
Pridružen: 21 Jul 2022, 19:01

22 Avg 2022, 22:07

Mora biti nekaj z nepodprtini frekvencam na CN verziji. Folk piše da enim ne dela MMS, drugim SMS, tretjim pa oboje. Potem razumem zakaj je telefon namesto 1200€ samo 600€. Torej zgleda da CN verzija očitno ni čisto ista kot Global. Je pa še vseeno super deal zaradi vrhunske kamere.
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

23 Avg 2022, 08:20

Imajo vsi polnenje preko usb type C? Ker drugace moram celotno kablovje menjati po hisi.

Gledam pa predvsem redmi note 11 pro+ in pa mi 11t pro. Katerega bi bolj priporocali? Edini minus ki ga vidim pri sebi je da 11t pro nima izhoda za slusalke
Barracuda
Prispevkov: 56
Pridružen: 05 Okt 2019, 14:21

23 Avg 2022, 08:25

Pozdravljen, spet je čas za menjavo mojega sedaj že drugega Oneplus telefona... sedaj imam v mislih nabaviti Oneplus 10 pro. Ali obstaja kakšen dober kupon oz. popust v kakšni trgovini s ceno okrog 500 eur?
Sam ostajam na Oneplus telefonih zaradi zanesljivosti in brezhibnega delovanja, pa seveda zaradi stranskega stikala za preklop v tihi način.
Na Aliexpressu sem zadnje dni zasledil neke hude ponudbe s pošiljanjem iz Turčije, za katere pa noče sprovesti naročila in plačila s kreditno kartico (probal več različnih kartic), pomojem gre za kak nateg, saj je prišla na koncu cena omenjenega telefona okrog 400 eur.

Hvala vnaprej in lep pozdrav.
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

23 Avg 2022, 10:12

Tomson napisal/-a:
22 Avg 2022, 17:25
djavor napisal/-a:
22 Avg 2022, 11:37
No, jaz sem se odločil na podlagi priporočil in z giztop strani naročil Xiaomi Mi 11 Ultra in ga dobil v roku 10 dni, kar je pohvalno. Telefon ima pa en velik problem in minus, kar ga dela vsaj zame neuporabnega in nezanesljivega, to je prejemanje in pošiljanje SMS-ov. Namreč naključnih smsov ne prejme in tudi ne pošlje, kar je velika težava. Med vikendom se mi je namreč zgodilo, da od dveh oseb nisem prejel smsa z neko pomembno vsebino/odgovorom, kar je na koncu povzročilo veliko zmedo. Naloženo imam tako originalno kot "textra" aplikacijo, obe sem "počistil" (clear cache, clear all data), naložil zadnji update MIUI 13, vendar je stanje enako. Včeraj sem npr. testiral z drugega teletona, in izmed petih zaporednih poslanih smsov eden na mojem telefonu ni bil prejet. Danes sva testirala z ženo in prav tako, vsak tretji-peti ni poslan ali prejet.

Ne vem, ali ima na to vpliv tudi CN verzija, vendar kolikor sem bral po forumih, ima s tem težave več kdo na različnih modelih Xiaomi. Žal zaradi omenjene izkušnje telefona in nakupa ne priporočam in sem razočaran, sploh glede na to, da sem zapravil 670 € za nekaj, kjer najosnovnejša funkcija ne deluje. :roll:

@Tomson, kaj izkušenj glede tega, kako zadevo popraviti?
mi je res žal za tole slabo izkušnjo. Sam sem pred nekaj dnevi naročil prav omenjeni model zaradi res dobre cene in še danes vrhunske kamere, tudi CN verzijo a z EU-ROM naloženim, pa bom lahko takoj ko prejmem iz prakse povedal kako in kaj, naj bi prišel v roku tedna dni pa se takoj oglasim ...
Zdravo, javite, kako in kaj, jaz sem (upam) nekako zadevo stabiliziral (https://www.akayhelp.in/2022/08/xiaomi- ... FgbdJNi7Cg). Spremljam in testiram še narej pri različnih osebah. Je pa res ogromno teh problemov na CN verzijah, kot pravi mojstermiha.

LP
D
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Avg 2022, 11:25

djavor napisal/-a:
23 Avg 2022, 10:12
Zdravo, javite, kako in kaj, jaz sem (upam) nekako zadevo stabiliziral (https://www.akayhelp.in/2022/08/xiaomi- ... FgbdJNi7Cg). Spremljam in testiram še narej pri različnih osebah. Je pa res ogromno teh problemov na CN verzijah, kot pravi mojstermiha.
pa je naložen EU ROM? ali je še vedno na telefonu CN ROM, ker to je kar pomembna razlika za EU uporabnike, ne samo jezik, tudi ostale lastnosti, dovoljenja, podpora itd ... verjetno je jasno, da bo s CN verzijo telefona ki stane 600€ namesto 1200€ nekaj dela in kakšen kompromis. A v primeru Mi 11 Ultra telefona za 600€ se dobi res izjemen telefon s še vedno top 3 kamero med vsemi modeli na trgu, ki sicer vsi stanejo preko tisočaka in to je tudi razlog zakaj sem sam pred kratkim naročil isti telefon, seveda sem pripravljen na kakšen manjši zaplet, a ponavadi se vse da uredit, obvezno pa naložit EU ROM, to je prvi korak po prejemu telefona ...
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Avg 2022, 11:36

wilson napisal/-a:
23 Avg 2022, 08:20
Imajo vsi polnenje preko usb type C? Ker drugace moram celotno kablovje menjati po hisi.

Gledam pa predvsem redmi note 11 pro+ in pa mi 11t pro. Katerega bi bolj priporocali? Edini minus ki ga vidim pri sebi je da 11t pro nima izhoda za slusalke
USB-C seveda ... 11T Pro je telefon občutno višjega razreda kot Redmi linija. Najbolj se pozna pri fotografiji, malo pri kvaliteti materialov, 11T Pro je 2-3x zmogljivejši z SD888 procesorjem, ima večjo baterijo, po drugi strani pa prednost Redmi modela omenjeni 3.5mm priključek in reža za SD kartico ... Sedaj pa odvisno od prioritet a če bi sam izbiral med omenjenima bi vsekakor izbral Mi 11T PRo, sploh sedaj ko je cena že padla na 400€:
Tomson
Prispevkov: 10596
Pridružen: 23 Avg 2019, 09:28

23 Avg 2022, 12:04

Barracuda napisal/-a:
23 Avg 2022, 08:25
Pozdravljen, spet je čas za menjavo mojega sedaj že drugega Oneplus telefona... sedaj imam v mislih nabaviti Oneplus 10 pro. Ali obstaja kakšen dober kupon oz. popust v kakšni trgovini s ceno okrog 500 eur?
Sam ostajam na Oneplus telefonih zaradi zanesljivosti in brezhibnega delovanja, pa seveda zaradi stranskega stikala za preklop v tihi način.
Na Aliexpressu sem zadnje dni zasledil neke hude ponudbe s pošiljanjem iz Turčije, za katere pa noče sprovesti naročila in plačila s kreditno kartico (probal več različnih kartic), pomojem gre za kak nateg, saj je prišla na koncu cena omenjenega telefona okrog 400 eur.

Hvala vnaprej in lep pozdrav.
Oneplus 10 Pro za 400€? to sigurno nekaj ne bo legit, nemogoče s takšno ceno, najugodneje kar sem sam zasledil, v preverjenih trgovinah je 609€:
djavor
Prispevkov: 19
Pridružen: 31 Dec 2019, 09:40

23 Avg 2022, 12:38

Tomson napisal/-a:
23 Avg 2022, 11:25

pa je naložen EU ROM? ali je še vedno na telefonu CN ROM, ker to je kar pomembna razlika za EU uporabnike, ne samo jezik, tudi ostale lastnosti, dovoljenja, podpora itd ... verjetno je jasno, da bo s CN verzijo telefona ki stane 600€ namesto 1200€ nekaj dela in kakšen kompromis. A v primeru Mi 11 Ultra telefona za 600€ se dobi res izjemen telefon s še vedno top 3 kamero med vsemi modeli na trgu, ki sicer vsi stanejo preko tisočaka in to je tudi razlog zakaj sem sam pred kratkim naročil isti telefon, seveda sem pripravljen na kakšen manjši zaplet, a ponavadi se vse da uredit, obvezno pa naložit EU ROM, to je prvi korak po prejemu telefona ...
Ne, EU roma res nisem naložil, ker sem začel telefon dejansko takoj uporabljati - res traja glede na spoilerje tudi do 1 tedna, da se po unlocku v app dejansko telefon odklene? Zaznal sem pa, da imajo nekateri enake probleme na CN verzijah z naloženim EU oz. GLOBAL romom ...
wilson
Prispevkov: 89
Pridružen: 18 Feb 2021, 19:46

23 Avg 2022, 12:41

Tomson napisal/-a:
23 Avg 2022, 11:36
wilson napisal/-a:
23 Avg 2022, 08:20
Imajo vsi polnenje preko usb type C? Ker drugace moram celotno kablovje menjati po hisi.

Gledam pa predvsem redmi note 11 pro+ in pa mi 11t pro. Katerega bi bolj priporocali? Edini minus ki ga vidim pri sebi je da 11t pro nima izhoda za slusalke
USB-C seveda ... 11T Pro je telefon občutno višjega razreda kot Redmi linija. Najbolj se pozna pri fotografiji, malo pri kvaliteti materialov, 11T Pro je 2-3x zmogljivejši z SD888 procesorjem, ima večjo baterijo, po drugi strani pa prednost Redmi modela omenjeni 3.5mm priključek in reža za SD kartico ... Sedaj pa odvisno od prioritet a če bi sam izbiral med omenjenima bi vsekakor izbral Mi 11T PRo, sploh sedaj ko je cena že padla na 400€:
Je se kaj drugega primeljivega s mi 11T v istem cenovnem rangu?

Ta stran mi je sicer malo neznana, je to sigurno za narocevat? Pa tudi tam ko pise Ship to, ni noter Slovenije. Bo se kaksna druga preverjena stran, po moznosti s kaksnim kupon v kratkem, za kaksnih 400-450€?
Zadnjič spremenil wilson, dne 23 Avg 2022, 12:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Barracuda
Prispevkov: 56
Pridružen: 05 Okt 2019, 14:21

23 Avg 2022, 12:44

Oneplus 10 Pro za 400€? to sigurno nekaj ne bo legit, nemogoče s takšno ceno, najugodneje kar sem sam zasledil, v preverjenih trgovinah je 609€:
A ta opcija pošiljanja "Express" pride brez dajatev in carine?
Odgovori